Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Źródła naszych lektur - dylematy etyczne
Autor Wiadomość
agnieszka_ask 
marzenie


Posty: 6284
Skąd: Leprechaundia
Wysłany: 30 Lipca 2009, 19:05   

Adashi napisał/a
Miałem raczej na myśli wizytę w stacjonarnej księgarni :roll:

tia, polska księgarnia w każdym mieście ;) byłoby fajnie :mrgreen:

w anglocji będę na weekend, to sprawdzę ceny w księgarniach. jeśli tam, rzeczywiście będzie poniżej 10 funtów, to poczuje się tym bardziej rozczarowana, bo niby dlaczego w ojczystym kraju ta sama książka ma być dwa razy droższa?

ciekawa jestem, czym się sugerowali Ci, co wymyślili ile żądać za tą książkę?
_________________
najlepszym filozofem jest ten, kto potrafi się śmiać :D
 
 
Ozzborn 
Naznaczony Ortalionem


Posty: 8409
Skąd: z krainy Oz
Wysłany: 30 Lipca 2009, 19:11   

Zapewne faktem, iż import kosztuje, a poza tym raczej tylko pasjonaci kupią książkę Polaka w języku lengłidż. A pasjonaci i tak wydadzą każde pieniądze na swoją pasję, więcz czemu nie podkręcić ceny. Ot, markjeting.
_________________
Czerwony Prorok i Najwyższy Kapłan Ortalionowego Boga

'Irony is wasted on some people.'-T.Pratchett

"Ozzborn, pogódź się z tym. Twoja uroda jest Twoim przekleństwem." (c) baranek
 
 
agnieszka_ask 
marzenie


Posty: 6284
Skąd: Leprechaundia
Wysłany: 30 Lipca 2009, 19:23   

bzdura a nie marketing. za mniejsze pieniądze więcej osób zdecydowało by się na zakup książki po angielsku.
_________________
najlepszym filozofem jest ten, kto potrafi się śmiać :D
 
 
Witchma 
Jokercat


Posty: 24697
Skąd: Zgierz
Wysłany: 30 Lipca 2009, 19:27   

Nie tragizujta z tymi cenami
_________________
Basically, I believe in peace and bashing two bricks together.

"Wszystkie kobiety są piękne, tylko po niektórych tego nie widać."
/Maria Czubaszek/
 
 
 
agnieszka_ask 
marzenie


Posty: 6284
Skąd: Leprechaundia
Wysłany: 30 Lipca 2009, 19:30   

no w takim razie empik znowu w kosmos się wyrzucił...

ceny Witchmy bardziej mi się podobają ;)
_________________
najlepszym filozofem jest ten, kto potrafi się śmiać :D
 
 
Ozzborn 
Naznaczony Ortalionem


Posty: 8409
Skąd: z krainy Oz
Wysłany: 30 Lipca 2009, 19:34   

Taa, wiadomo żydomasonocykliści, ot co!
Chociaż tatmto wydanie w epiku miało płócienną oprawę, może to wpłynęło na cenę...
_________________
Czerwony Prorok i Najwyższy Kapłan Ortalionowego Boga

'Irony is wasted on some people.'-T.Pratchett

"Ozzborn, pogódź się z tym. Twoja uroda jest Twoim przekleństwem." (c) baranek
 
 
Witchma 
Jokercat


Posty: 24697
Skąd: Zgierz
Wysłany: 30 Lipca 2009, 19:42   

agnieszka_ask, gorąco polecam tę księgarnię - pościągali mi książki, które wszędzie indziej już dawno były niedostępne, na dodatek każde zamówienie jest bardzo szczegółowo opisywane, wiec zawsze wiadomo, co się z nim dzieje :) No i ceny mają jak widać :D
_________________
Basically, I believe in peace and bashing two bricks together.

"Wszystkie kobiety są piękne, tylko po niektórych tego nie widać."
/Maria Czubaszek/
 
 
 
agnieszka_ask 
marzenie


Posty: 6284
Skąd: Leprechaundia
Wysłany: 30 Lipca 2009, 19:43   

zaraz porównam z merlinem ;)
_________________
najlepszym filozofem jest ten, kto potrafi się śmiać :D
 
 
Ozzborn 
Naznaczony Ortalionem


Posty: 8409
Skąd: z krainy Oz
Wysłany: 30 Lipca 2009, 19:47   

A czytaliście opisy? :shock:
Cytat
Based on the hit video game, this sequel to The Last Wish finds the cunning assassin Geralt de Rivia, also known as the witcher, waiting for the birth of a prophesied child as the inhabitants of his world are embroiled in a state of total war.

:shock: :shock: :shock:
_________________
Czerwony Prorok i Najwyższy Kapłan Ortalionowego Boga

'Irony is wasted on some people.'-T.Pratchett

"Ozzborn, pogódź się z tym. Twoja uroda jest Twoim przekleństwem." (c) baranek
 
 
Lucyfer
[Usunięty]

Wysłany: 30 Lipca 2009, 20:18   

Sapkowski to mistrz albo zywa legenda
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13823
Skąd: FF
Wysłany: 30 Lipca 2009, 20:19   

Ozzborn wreszcie zauważył, że i polskie wydanie w płótnie mocno ryłoby kieszeń... Tak, taki drobny szczegół, jak nota przy oprawie, coś dziwnie wielu osobom uciekł :twisted: Witchma wskazała księgarnię z paperbackami nawet, jak widać, nie ma powodów do paniki...
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
ihan 
iHan Solo


Posty: 8631
Skąd: Tarnów-Kraków
Wysłany: 30 Lipca 2009, 21:45   

oczywiście można ściągać z sieci. Oczywiście można pożyczać i kupować na Allegro. Tylko głupio byłoby się potem dziwić czemu autor zamiast pisać zajmuje się sprzedażą futer na przykład.
_________________
Boże chroń mnie przed ludźmi wykształconymi ponad swoją inteligencję.
 
 
Ziemniak 
Agent dołu


Posty: 5980
Skąd: Kraków
Wysłany: 30 Lipca 2009, 21:49   

ihan, zauważ, że niewielu autorów żyje wyłącznie z pisania. A i tak największą kasę na książkach bije wydawnictwo i dystrybucja. Ile autor ma z tych 30 złotych? 10-15%? A nie każdy może sobie wydać własnym sumptem, jak Kosik na przykład.
_________________
Starzejesz się gdy odgłosy, które wydawałeś kiedyś w trakcie seksu wydajesz obecnie wstając z łóżka
 
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21977
Skąd: Szmulki

Wysłany: 30 Lipca 2009, 21:50   

No właśnie i ciężko jest strawić pomysły, które to jeszcze pogarszają.
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
Ziemniak 
Agent dołu


Posty: 5980
Skąd: Kraków
Wysłany: 30 Lipca 2009, 22:03   

Kruk Siwy, gdyby książki były tańsze, przy utrzymaniu stawki dla autora na obecnym poziomie, sprzedaż byłaby większa i autorzy więcej by zarabiali. A czym na dobrą sprawę różni się ściągnięcie e-booka od wypożyczenia książki z biblioteki? Tylko tym, że w do biblioteki trzeba iść i pożyczyć, a z sieci można ściągnąć nie wychodząc z domu. Gdyby biblioteki były płatne, to co innego, ale przypuszczam, że w takim przypadku ludzie przestaliby wypożyczać książki.
_________________
Starzejesz się gdy odgłosy, które wydawałeś kiedyś w trakcie seksu wydajesz obecnie wstając z łóżka
 
 
 
May 
Toy


Posty: 1258
Skąd: 7 mil od Avalonu
Wysłany: 30 Lipca 2009, 22:06   

agnieszka_ask, a czemu nie korzystasz z Amazona? ceny na ogol duzo nizsze niz ksiegarnie stacjonarne, maja rowniez ksiazki uzywane za grosze... Tylko wysylka do Irlandii kosztuje troche (chyba , ze mieszkasz w Polnocnej), ja mam na szczescie za darmo i kupuje ksiazki w amazonie czesciej niz w mojej pracy...

Edit - sprawdzilam koszt wysylki z Polski (empik). Amazon jest duzo tanszy
 
 
Karl 
Indiana Jones

Posty: 438
Skąd: Z Internetu
Wysłany: 30 Lipca 2009, 22:14   

agnieszka_ask napisał/a
bo niby dlaczego w ojczystym kraju ta sama książka ma być dwa razy droższa?


Bo to polska właśnie! Tutaj to norma, dla przykładu, polska wersja windows 7 home edition była ostatnio sprzedawana w przedpłatach po 499 zł. W niemczech ta samą wersję można nabyć za jedyne 49 euro. W Polsce średnia krajowa (brutto) to ok. 3200 zł, co daje przy obecnym kursie ok 760 euro. Po naszej zachodniej granicy 1000 euro to zasiłek dla bezrobotnych. Wnioski wyciągaj sama.
 
 
ihan 
iHan Solo


Posty: 8631
Skąd: Tarnów-Kraków
Wysłany: 30 Lipca 2009, 22:19   

Karlu, proszę, proszę, proszę, wyciągnij wnioski za mnie. Jestem niesamowicie ich ciekawa.
_________________
Boże chroń mnie przed ludźmi wykształconymi ponad swoją inteligencję.
 
 
Homer 
Admirał Ackbar

Posty: 2463
Skąd: ...
Wysłany: 30 Lipca 2009, 22:26   

ihan napisał/a
oczywiście można ściągać z sieci. Oczywiście można pożyczać i kupować na Allegro. Tylko głupio byłoby się potem dziwić czemu autor zamiast pisać zajmuje się sprzedażą futer na przykład.

Strasznie skrajny osąd, nie o to chodzi w tej zabawie by autor głodem przymierał...
_________________
"All I can say is... keep reading. The best is yet to come."
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21977
Skąd: Szmulki

Wysłany: 30 Lipca 2009, 22:28   

... ale by nie miał czasu pisać, bo na czerstwy chleb musi robić.
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
ihan 
iHan Solo


Posty: 8631
Skąd: Tarnów-Kraków
Wysłany: 30 Lipca 2009, 22:28   

A o co? Jeśli wszyscy będą ściągać za darmo, to na czym autor będzie zarabiał? Na wywiadach do ilustrowanych tygodników? Chyba, że zostaną założone fundacje, albo podany numer konta i czytelnicy będą się zrzucać co łaska bez pośrednictwa krwiożerczych wydawców.
_________________
Boże chroń mnie przed ludźmi wykształconymi ponad swoją inteligencję.
 
 
Ziemniak 
Agent dołu


Posty: 5980
Skąd: Kraków
Wysłany: 30 Lipca 2009, 22:41   

ihan, nawet jakby zamknąć biblioteki i uniemożliwić ściąganie, autorom nie przybędzie. Jak ktoś nie ma kasy, to albo pożyczy książkę z biblioteki, albo ją ściągnie z sieci, ale na pewno jej nie kupi, bo nie ma za co. Jeżeli odetniesz mu darmowy dostęp, to po prostu jej nie przeczyta i tyle. Takie są fakty. Ja dużo książek pożyczam z biblioteki, wolałbym je kupić i mieć, ale mnie nie stać, więc pożyczam, a najlepsze dodaję do listy zakupów. Nie miałbym wielu dobrych książek, gdybym nie przeczytał ich za darmo i nie stwierdził - Ten autor dobrze pisze, warto go kupować.
_________________
Starzejesz się gdy odgłosy, które wydawałeś kiedyś w trakcie seksu wydajesz obecnie wstając z łóżka
 
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21977
Skąd: Szmulki

Wysłany: 30 Lipca 2009, 22:47   

Jednak biblioteki kupują książki. Dobre i to.
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
Homer 
Admirał Ackbar

Posty: 2463
Skąd: ...
Wysłany: 30 Lipca 2009, 22:51   

Cytat
... ale by nie miał czasu pisać, bo na czerstwy chleb musi robić.


Też nie o to chodzi!

Załóżmy takiego czytelnika jak ja. Dużo czytam, dużo książek kupuje, ale nie oszukujmy się na wszystkie nie starczy pieniędzy. Zwłaszcza jestem strasznie ostrożny jeśli chodzi o cykle wielotomowe, z tego względu, że szkoda mi i pieniędzy i czasu... I dajmy na to takiego Martina zacząłem czytać właśnie z e-book'a gdy odrywałem się na moment od pracy na komputerze. Dzięki temu, mam teraz jego książki na półce i to nie tylko Sagę. Na pewno autor ów wolałby zatem bym nigdy się z jego prozą nie zapoznał.

Większość autorów polskiej fantastyki, którą kupuje, mam wypróbowanych, bo czytałem opowiadania w SF i wiem czego się spodziewać, bez tego wątpię czy bym większość z nich w ogóle poznał.

I jeszcze jedna sprawa: larum odnośnie okradania autorów wychodzi zazwyczaj li tylko przy medium elektronicznym, natomiast nie różni się to przecież od czytania pożyczonych książek, książek z biblioteki, czy czytania w EMPIKu, więc... ?

Cytat
Jednak biblioteki kupują książki. Dobre i to.

Ale biblioteka kupuje jeden egzemlarz na wielu... Natomiast zadowolony początkiem ebookowiec, kupi sobie własny, bądź kupi pozostałe książki...
Ostatnio zmieniony przez Homer 30 Lipca 2009, 22:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ihan 
iHan Solo


Posty: 8631
Skąd: Tarnów-Kraków
Wysłany: 30 Lipca 2009, 22:51   

Trudno, uważam, że jest różnica pomiędzy pożyczeniem z biblioteki, a ściągnięciem z sieci bez zgody autora. Takie wewnętrzne przekonanie to się nazywa, może nieuzasadnione, ale silne. I niepokoi mnie, gdy nie widzi się problemu w używaniu kradzionych rzeczy. Ot, kumpel uważa, że zamiast kupić wektor komercyjnie można dostać go za darmo. Jasne, ale gdybym narobiła się przy konstruowaniu fajnego wektora, to tak nie wiedzieć czemu chciałabym na tym zarobić. Choćby na następne eksperymenty. I nie, nie wystarcza mi satysfakcja, że pół labów na świecie będzie pracowało na moim wektorze.
_________________
Boże chroń mnie przed ludźmi wykształconymi ponad swoją inteligencję.
 
 
Homer 
Admirał Ackbar

Posty: 2463
Skąd: ...
Wysłany: 30 Lipca 2009, 22:55   

Co ma wektor do wiatraka? Wektora w bibliotece nie umieścisz... A jeśli umieścisz to się zgadzasz na jego użytkowanie. OpenSource się samo nie napisało...
_________________
"All I can say is... keep reading. The best is yet to come."
 
 
ihan 
iHan Solo


Posty: 8631
Skąd: Tarnów-Kraków
Wysłany: 30 Lipca 2009, 23:02   

Jeszcze raz: uważam, że jest różnica między biblioteką, a e-bookiem bez zgody autora. Jeśli autor zgadza się na darmowe upowszechnianie, jeśli wyłącznie darmowo upowszechnia, wtedy nie ma problemu. Taki elementarny szacunek dla autora.
A zupełnie na marginesie, i na Addgene wektor też można przekazać, jak ktoś ma potrzebę. Albo sprzedawać za koszty przesyłki.
_________________
Boże chroń mnie przed ludźmi wykształconymi ponad swoją inteligencję.
 
 
Ziemniak 
Agent dołu


Posty: 5980
Skąd: Kraków
Wysłany: 30 Lipca 2009, 23:09   

ihan, A kto się pyta autora, czy chce, żeby jego książki były wypożyczane w bibliotece? Jakieś dziwne herezje tu tworzysz.
_________________
Starzejesz się gdy odgłosy, które wydawałeś kiedyś w trakcie seksu wydajesz obecnie wstając z łóżka
 
 
 
ihan 
iHan Solo


Posty: 8631
Skąd: Tarnów-Kraków
Wysłany: 30 Lipca 2009, 23:14   

Trudno, ale to są moje herezje :mrgreen:
_________________
Boże chroń mnie przed ludźmi wykształconymi ponad swoją inteligencję.
 
 
dzejes 
prorok


Posty: 10065
Skąd: City
Wysłany: 31 Lipca 2009, 10:54   

ihan napisał/a
oczywiście można ściągać z sieci. Oczywiście można pożyczać i kupować na Allegro. Tylko głupio byłoby się potem dziwić czemu autor zamiast pisać zajmuje się sprzedażą futer na przykład.


No ładnie, czyli tylko w księgarniach mam kupować? Antykwariaty też są be? A biblioteki?! Te źródła gomorii!
_________________
If we shadows have offended,
Think but this, and all is mended,
That you have but slumber'd here
While these visions did appear.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group