Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Szorty - Bezzębny anioł - głosowanie do 9 sierpnia 2009 r

Który z aniołów ugryzł Cię najmocniej?
A mi trocha zupy
11%
 11%  [ 11 ]
Coś się zmieniło
5%
 5%  [ 5 ]
Dentysta protetyk
9%
 9%  [ 9 ]
Egzamin
2%
 2%  [ 2 ]
Frank a.k.a. równy koleś
2%
 2%  [ 2 ]
Hefajstos
3%
 3%  [ 3 ]
Karolek
3%
 3%  [ 3 ]
Kilka metrów od...
1%
 1%  [ 1 ]
Król życia
3%
 3%  [ 3 ]
Mój prywatny anioł
5%
 5%  [ 5 ]
Niebo? - nie, bo...
18%
 18%  [ 18 ]
Ostatnia misja
3%
 3%  [ 3 ]
Pewien remake
1%
 1%  [ 1 ]
Przemiana
2%
 2%  [ 2 ]
Przepraszam i dziękuję
5%
 5%  [ 5 ]
Trudne decyzje
15%
 15%  [ 15 ]
Witamy w piekle
7%
 7%  [ 7 ]
Głosowań: 37
Wszystkich Głosów: 95

Autor Wiadomość
Witchma 
Jokercat


Posty: 24697
Skąd: Zgierz
Wysłany: 7 Sierpnia 2009, 14:56   

Wreszcie udało mi się zmobilizować do przeczytania szortów. W zasadzie nie było tekstu, który jakoś bardziej by się wyróżniał, mam problem z rozdzieleniem punktów, bo trzy to aż nadto...

Niech będzie:

Niebo? Nie bo...
Mój prywatny anioł
Coś się zmieniło
_________________
Basically, I believe in peace and bashing two bricks together.

"Wszystkie kobiety są piękne, tylko po niektórych tego nie widać."
/Maria Czubaszek/
 
 
 
xan4 
Tatuś Muminków


Posty: 5116
Skąd: Dolina Muminków
Wysłany: 7 Sierpnia 2009, 15:00   

Witchma, :bravo

Szanowne forumowiczki i szanowni forumowicze, 2 dni pozostało do zakończenia bezzębnej edycji, spinamy się w sobie, wracamy z urlopów, zawieszamy domowe obowiązki i ....

DO CZYTANIA I GŁOSOWANIA PROSZĘ :!: :!: :!:
 
 
Martva 
Kylo Ren


Posty: 30898
Skąd: Kraków
Wysłany: 7 Sierpnia 2009, 15:01   

Witchma, dzięki :bravo

Ciekawe czy chociaż do 30 dociągniemy...
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.

skarby
szorty
 
 
Nutzz 
Yans


Posty: 2170
Skąd: że znowu?!
Wysłany: 7 Sierpnia 2009, 16:28   

A mi trocha zupy, Dentysta - protetyk oraz Niebo? Nie bo...
Czyli podsumowując wszystkie "śmiechowe" tematy.
Reszta IMHO jakaś nijaka.
 
 
gigant90 
Langolier


Posty: 271
Skąd: Konin
Wysłany: 7 Sierpnia 2009, 19:03   

a ja tam jak zwykle oceniam po tytulach :P
czyli 2 9 16
_________________
To, jak traktujesz koty, decyduje o twoim miejscu w niebie. - Robert A. Heinlein
 
 
 
feroluce 
Sky Captain


Posty: 154
Skąd: znad wody
Wysłany: 7 Sierpnia 2009, 19:53   

Witam po dłuższej przerwie. Wracam do komentowania - mało zostało, głupio tak zostawić rozbabraną robotę.

Ostatnia misja

Zgodność: dosłowna 10/10
Treść: Logika wzięła wolne, chyba że Lucek się cudownie rozmnożył i przebywa w dwóch miejscach na raz. Sama historyjka nie poraża polotem - niby takie krótkie, a zdołało mnie znudzić. Pseudodziecinny sposób mówienia Lucka działał mi na nerwy - to seplenienie było sporo przegięte. Jedyny plus za cień bezzębnego smoka - taka perełka w morzu słabizny.
3/10

Pewien remake

Zgodność: Bezzębny: eee, słabo, ale niech będzie; anioł: a to już doszyte na siłę 4/10
Treść: krótkie i głupawe. Powinno być jeszcze, jak sądzę, z założenia śmieszne. Nie było.
DO tego w tak krótkim tekście plącze się literówka - no bez przesady, tam jest tylko kilkadziesiąt wyrazów (cztery linijki na moim ekranie) a Autor i tak zdołał zjeść literę!
Słabo.
2.5/10

Przemiana
Zgodność: bezzębny - jest; anioł: eee, niech będzie... 6/10
Treść: ratunku, ależ to było naiwne! Cudowne nawrócenie, wszystko cacy, cukier lejący się z ekranu aż mnie zemdlił. Początek nudnawy, potem morze lukru. Słabo. Mozna poczytać, bo język nienajtragiczniejszy, tylko po co?
4/10

Przepraszam i dziękuję
Zgodność: w porządku, choć dosłowna, ale pasuje 10/10
Treść: mogę zapytać, czy przypadkiem Autor tego i poprzedniego szorta nie zmówili się, by umoralnić rzeszę czytelniczą? Oba wciskają natrętnie nauki moralne, przy czym w tym szorcie jest z tym znacznie gorzej. Do tego pomysł nie pierwszej świeżości (eufemizm). Nie znoszę być pouczana tak nachalnie, to jak traktowanie mnie-Czytelnika jak idioty, któremu trzeba wyłożyć łopatologicznie bo, nie daj Boże, nie zrozumie.
3/10

Trudne decyzje
Zgodność: jest, i to całkiem ciekawie pokazana 10/10
Treść: kolejny moralizujący szort. Na plus - jego przekaz nie jest tak jednoznaczny, to go ratuje. Za to pomysł do bani. Już w Cartoonach dla dzieci można oglądać aniołka i diabełka, przepychających się nad głową Animka. I tak od najmłodszych pociech, pomysł jest przewałkowany do obrzydzenia.
Najlepsza jest końcówka - bardo porządna puenta, podciągnęła szort w punktacji o oczko do góry.
5/10

Witamy w piekle

Zgodność: trochę inne potraktowanie tematu 8/10
Treść: Przestylizowane, aż zbyt patetyczne, choć wydaje się, że pewna jego dawka była świadomie wprowadzona przez Autora. Na plus w miarę oryginalne podejście do tematu. Trochę potknięć językowych. Niemniej porządny szort.
7/10

Głosy na Hefajstos i Niebo? Nie, bo
_________________
Nie ma rzeczy niemożliwych.
 
 
Martva 
Kylo Ren


Posty: 30898
Skąd: Kraków
Wysłany: 7 Sierpnia 2009, 20:16   

Nutzz, gigant90, feroluce - dzięki za głosy :)
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.

skarby
szorty
 
 
baranek 
Wróbel galaktyki


Posty: 5606
Skąd: Toruń
Wysłany: 8 Sierpnia 2009, 10:15   

xan4 napisał/a
Dla mnie szort składa się z pomysłu, puenty, dobrego wykonania i klimatu

i bardzo słusznie. jeśli jeden z tych elementów troszkę kuleje, można jeszcze przymknąć oko. ale jeśli jest całkowicie skopany, to moim zdaniem, dyskwalifikuje całego szorta.
jeśli pomysł jest średni, to znakomite wykonanie może uratować całość. ale jeśli wykonanie jest do luftu, to kładzie najlepszy nawet pomysł.
czy dałbyś czterdzieści złotych za beznadziejnie napisaną książkę tylko dlatego, że pomysł na jej fabułę wydał ci się niezły? ja nie. dlatego wciąż nie mam "Władcy Pierścieni". :D
nie kupiłbym najlepszego komiksu świata [to o "Szninklu"] gdyby był rysowany jak Wędrowycz w naszym ulubionym czasopiśmie.
ocena pomysłu na opowiadanie, to rzecz zależna od gustu czytelnika. ale ocena wykonania może być obiektywna. jeśli w opowiadaniu [szczególnie krótkim], znajdujesz błędy logiczne, gramatyka jest na poziomie bardzo wczesnej szkoły podstawowej a interpunkcja i ortografia leży w kąciku i popiskuje cichutko, to opowiadanie jest do luftu. i nie ratuje go najlepszy nawet pomysł.
inaczej - fatalne wykonanie zarzyna, najlepszy nawet pomysł.
tak uważam. dlatego głosowałem tak, jak głosowałem.
_________________
Życie, ku*wa, jest nowelą.

"Pisze się po to, żeby było napisane" - Zygmunt Kałużyński
 
 
Martva 
Kylo Ren


Posty: 30898
Skąd: Kraków
Wysłany: 8 Sierpnia 2009, 13:47   

Ej, 26 głosów? W poprzedniej edycji samych opinii (przynajmniej jednowyrazowych) o moim szorcie zebrałam 28, co jest z Wami?
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.

skarby
szorty
 
 
Miria
[Usunięty]

Wysłany: 8 Sierpnia 2009, 13:48   

Dobrze rzeknięte, o.

EDIT: Do do posta baranka oczywiście.
 
 
Alex 
Sky Captain


Posty: 169
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 8 Sierpnia 2009, 13:59   

To ja podwyższę odrobinę frekwencję. Punkty dla:
A mi trocha zupy,
Niebo? - nie, bo...,
Trudne decyzje
,
bo te najbardziej utkwiły mi w pamięci po przeczytaniu.
 
 
chomoon 
Tom Bombadil


Posty: 45
Skąd: się biorą dobre pomysły?
Wysłany: 8 Sierpnia 2009, 17:42   

A mi trocha zupy…
chyba przydużo tu postaci jak dla mnie, bo czegoś nie łapie... a nie mam siły ochoty czytać drugi raz. Zgrabne onomatopeje, ale potem znienawidzona przez mnie gwara, więc czytało się ciężko.

Coś się zmieniło
Fajne. Dziwne, ale fajne. Zgrabnie napisane, choć początek rozwleczony trochę, źle się czyta o tym jak to nic się nie dzieje.

Dentysta - protetyk
Wypas. Mój faworyt. Śmieszne, pomysłowe i dobrze napisane. Chociaż dialog czasem ciągnięty na siłę. Mógł być o dwie trzy kwestie krótszy nikomu by nie zaszkodziło.

Egzamin
Gdzie zęby, gdzie anioł... nie łapię.

Frank a.k.a. Równy koleś
To ja tylko podziękuję za głosy i komentarze. Na moim blogu jest jego krótsza wersja, i chyba wypada nieco lepiej (choć nie ma tak fajnego opisu łamania zębów i wykrwawiania się przez dziąsła). Wziąłem sobie też do serca, że nie potrzebne było ostatnie zdanie. Teraz jak to czytam to rzeczywiscie było niepotrzebne. A "hiperadrenalina" to substancja, którą produkują genetycznie modyfikowani Space Marines, żeby nie mdleć w windach kosmicznych :P

Hefajstos
Fajne pomieszanie konwencji, ale na siłę robiłeś/aś z tego Hefajstosa dentystę... Kowale zajmowali się uzębieniem (w ramach wyrywania). To samo się tyczy tej emigracji. Niepotrzebna była w sumie. Równie dobrze Bóg mógł po prostu zawitać do wulkanu Hefajstosa z "małą prośbą" i cel opowiadania zostałby osiągnięty, bez przydługiego wstępu...

Karolek
Co nieco wiem o Freudzie i Jungu, ale w ząb nie zrozumiałem o co chodzi. Bardzo hermetyczne opowiadanie.



na teraz to tyle... poczytam jeszcze jutro
 
 
 
xan4 
Tatuś Muminków


Posty: 5116
Skąd: Dolina Muminków
Wysłany: 8 Sierpnia 2009, 17:51   

27 godzin pozostało, obudźcie się ludzie :D
 
 
gigant90 
Langolier


Posty: 271
Skąd: Konin
Wysłany: 8 Sierpnia 2009, 19:24   

ech a ja juz mam pomysl na kolejny...
_________________
To, jak traktujesz koty, decyduje o twoim miejscu w niebie. - Robert A. Heinlein
 
 
 
Ozzborn 
Naznaczony Ortalionem


Posty: 8409
Skąd: z krainy Oz
Wysłany: 8 Sierpnia 2009, 20:13   

Kolejny komentarz?

Czy może jasnowidzisz i znasz już nowy temat? :twisted:
_________________
Czerwony Prorok i Najwyższy Kapłan Ortalionowego Boga

'Irony is wasted on some people.'-T.Pratchett

"Ozzborn, pogódź się z tym. Twoja uroda jest Twoim przekleństwem." (c) baranek
 
 
xan4 
Tatuś Muminków


Posty: 5116
Skąd: Dolina Muminków
Wysłany: 8 Sierpnia 2009, 20:19   

Wyglądało na to, że Trudne decyzje mają już zwycięstwo w kieszeni, aż tu nagle Niebo rozpoczęło szaleńczą pogoń, natomiast o trzecie miejsce zupa walczy z dentystą ;P:
 
 
anja.sfanvitch 
Gollum

Posty: 21
Skąd: lubelskie
Wysłany: 8 Sierpnia 2009, 21:00   

No to ja teraz, głosy poniekąd dla idei;

- Król życia
- Pewien remake
- Witamy w piekle
_________________
Pierwszy samochód ominął go z boku, drugi zatrąbił.
Zszedł więc na chodnik,
zwolnił.
 
 
Martva 
Kylo Ren


Posty: 30898
Skąd: Kraków
Wysłany: 9 Sierpnia 2009, 00:22   

Alex, anja.sfanvitch, dzięki za głosy :)
No, to mamy już trzydziestkę. Zupełnie jak w edycji 'Spotkanie po latach' z grudnia 2007 ;)
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.

skarby
szorty
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 9 Sierpnia 2009, 00:34   

Karolek - zgrabnie napisane i mimo natłoku Jungów, Nietzschów, Koperników - lekkie, a to już sztuka.

Hefajstos - podoba mi się pomysł i stylizacja na ludową opowieść o herosie i Bogu.

Niebo.... - trochę jak skecz, ale skecz to wyśmienity. Lekkość i każde słowo na swoim miejscu.

Nie załapały się Trudne decyzje i w tym przypadku żałuję, że nie ma 4 głosów, bo nie ustępuje ten kawałek tym wyróżnionym. Oprócz może dwóch tekstów poziom bardzo wyrównany, ewidentnie dennych szortów nie zarejestrowałem, były słabsze, mające problemy z formą czy z językiem, ale broniące się przed totalną porażką jakimś pałerem, którego nigdy nie ma wśród grafomanów.
 
 
Bellatrix 
Batman


Posty: 531
Skąd: Warszawa
Wysłany: 9 Sierpnia 2009, 04:33   

na Niebo, nie bo... - bo w zasadzie jako jedyne mi zostalo w pamieci po przeczytaniu szortow 2tyg temu ;p
 
 
Martva 
Kylo Ren


Posty: 30898
Skąd: Kraków
Wysłany: 9 Sierpnia 2009, 09:10   

jewgienij, Bellatrix, dzięki za głosy :)
No to się pokomplikowała sytuacja, a wiecie co jest najśmieszniejsze? Nie będzie mnie w domu jak się głosowanie skończy...
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.

skarby
szorty
 
 
xan4 
Tatuś Muminków


Posty: 5116
Skąd: Dolina Muminków
Wysłany: 9 Sierpnia 2009, 09:42   

Bellatrix, fajnie, że jesteś :D
już myślałem, że zaginęłaś w otchłani internetu, ale widzę, że ręka na pulsie :)
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 9 Sierpnia 2009, 09:43   

Martva jeśli chcesz, wyślij mi na pw listę autorów, to zrobię podsumowanie.
 
 
baranek 
Wróbel galaktyki


Posty: 5606
Skąd: Toruń
Wysłany: 9 Sierpnia 2009, 09:43   

kurde, mnie też nie będzie.
_________________
Życie, ku*wa, jest nowelą.

"Pisze się po to, żeby było napisane" - Zygmunt Kałużyński
 
 
xan4 
Tatuś Muminków


Posty: 5116
Skąd: Dolina Muminków
Wysłany: 9 Sierpnia 2009, 09:48   

kurde, a ja będę i będę obgryzał paznokcie ;P:
 
 
Witchma 
Jokercat


Posty: 24697
Skąd: Zgierz
Wysłany: 9 Sierpnia 2009, 10:07   

xan4, a to napisałeś coś?

Ja o tej porze już powinnam wrócić z wyprawy do Władysławowa (jeżeli takowe dojdzie do skutku :) ).
_________________
Basically, I believe in peace and bashing two bricks together.

"Wszystkie kobiety są piękne, tylko po niektórych tego nie widać."
/Maria Czubaszek/
 
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 9 Sierpnia 2009, 11:27   

A mi trochę zupy
Niebo ? Nie bo
Trudne decyzje,
Dały sie przeczytać i trochę rozbawiły czy zreflektowały, ale ta edycja jakby trochę slabsza, Pucek powiedziała, ze tym razem nie głosuje, a ja z obowiązku :wink:
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
PP 
Gollum

Posty: 17
Skąd: RŚ
Wysłany: 9 Sierpnia 2009, 15:02   

Niebo? - nie, bo...
Witamy w piekle
kilka metrów od...
 
 
Martva 
Kylo Ren


Posty: 30898
Skąd: Kraków
Wysłany: 9 Sierpnia 2009, 15:06   

dalambert, PP, dzięki za głosy.
Ale się robi, rany... ;)
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.

skarby
szorty
 
 
gigant90 
Langolier


Posty: 271
Skąd: Konin
Wysłany: 9 Sierpnia 2009, 15:29   

Ozzborn napisał/a
Kolejny komentarz?

Czy może jasnowidzisz i znasz już nowy temat? :twisted:


zaden jasnowidz ale wymyslilem fajna nazwe : "zapachy śmierci" :D moze isc do wykorzystania w nastepnym szorcie :D
_________________
To, jak traktujesz koty, decyduje o twoim miejscu w niebie. - Robert A. Heinlein
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group