Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Tekst numeru 45. Zaglosuj do 12 sierpnia

Jaka jest Twoja szczęśliwa trójka?
Magdalena Kozak - Zakładnicy
27%
 27%  [ 39 ]
Rafał Cywicki - Śmierciołak
22%
 22%  [ 32 ]
Milena Wójtowicz - Pewnej dniocy we Wraslowie
7%
 7%  [ 10 ]
Krzysztof T. Dąbrowski - Przesiadka
2%
 2%  [ 4 ]
Tomasz Bochiński - Kraina potworów
25%
 25%  [ 36 ]
Ewa Skuta - Pod ziemią
14%
 14%  [ 21 ]
Głosowań: 58
Wszystkich Głosów: 142

Autor Wiadomość
Martva 
Kylo Ren


Posty: 30898
Skąd: Kraków
Wysłany: 9 Sierpnia 2009, 23:07   

Znaczy jak zwykle miałam rację ;)
I widzę że 46 też sobie nieźle radzi, 15 głosujących już...
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.

skarby
szorty
 
 
Czarny 
GrimMod

Posty: 5363
Skąd: IŁAWA
Wysłany: 10 Sierpnia 2009, 06:12   

Przeczytałem już czas jakiś temu i co zajrzę na forum zastanawiam się czy coś na ten temat napisać. Może mam już przesyt tekstów z branży, bo nic mi nie podeszło z tych tekstów. Może zmęczenie wystąpiło u mnie a może te teksty są jednak nie za ciekawe.

Pod ziemią - gwara to plus, ale sama historyjka nudnawa
Przesiadka - niektóre dowcipy opowiedziane powinny być raz, pijaczek po śmierci to wybór rosyjskiej ruletki z dużym prawdopodobieństwem na śmierć tekstu
Zakładnicy - znowu nuda, błyskotliwy zamysł by ukryć kto jest tu prawdziwym ciemiężycielem się nie udał i oczywiście biedna terroryzowana pękła i nagle stała się "innym" człowiekiem
Kraina potworów - uśmiechnąłem się ze dwa razy, można więc powiedzieć, że tekst odniósł jakowyś sukces, ale całościowo zmęczył mnie. kolejne żarty przynosiły już efekt odwrotny. O połowę krótsze może byłoby lepsze.
Śmierciołak - klika ciekawych pomysłów było, ale fabuła nie wciągnęła, dużo przegadane, jeden z tekstów który nie był zły, ale dobrym to bym go nie nazwał
Pewnej nocy we Wraslowie - tu też się uśmiechnąłem z raz czy dwa, miejsce i sama akcja zaciekawiły, ale historia urwana bez zakończenia, to duży minus.

Nie ma czego tu punktować
 
 
xan4 
Tatuś Muminków


Posty: 5116
Skąd: Dolina Muminków
Wysłany: 10 Sierpnia 2009, 07:11   

Cytat
Zakończenie ankiety za: 7 Dni, 9 Godzin, 51 Minut


Cytat
Tekst numeru 45. Zaglosuj do 12 sierpnia



czy to tylko ja mam coś z kalendarzem ;P:
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 10 Sierpnia 2009, 07:20   

Poprawiłam
 
 
Alex 
Sky Captain


Posty: 169
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 11 Sierpnia 2009, 12:52   

Moje głosy idą do:
Magdalena Kozak - Zakładnicy - to opowiadanie to miłe zaskoczenie, głównie za sprawą fabuły - myślałam, że będzie przewidywalna i sztampowa, ale im dalej tym lepiej
Rafał Cywicki - Śmierciołak - intrygujący główny bohater, dobra kreacja świata, może ciut zawiłe dla mnie były teorie o vitalizie.
Tomasz Bochiński - Kraina potworów - przeczytałam bardzo szybko i z przyjemnością (dobry styl pomimo bradzo wielu zdrobnień), sporo smaczków do odszyfrowania.
To teraz zabieram się za nr 46 :D
 
 
Adashi 
Cyberpunk


Posty: 16753
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 12 Sierpnia 2009, 15:15   

Skuta, Cywicki.
_________________
Wysłano z Atari
 
 
xan4 
Tatuś Muminków


Posty: 5116
Skąd: Dolina Muminków
Wysłany: 12 Sierpnia 2009, 15:57   

1 godzina do końca, gdyby tak jeszcze 3 głosujących, to dobilibyśmy do 60, jakże zacnej liczby :D ,

edit:
hmm, 8 godzin, coś zwidy mam, ale i tak mało więc do roboty forumowicze, do roboty
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 12 Sierpnia 2009, 15:59   

Jestem szybsza niż przypuszczałeś :mrgreen:
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 12 Sierpnia 2009, 16:08   

xan4 bywało i 77 kiedyś... ech, stare dobre czasy.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
xan4 
Tatuś Muminków


Posty: 5116
Skąd: Dolina Muminków
Wysłany: 12 Sierpnia 2009, 16:38   

NURSie, ale jak na nasze ostatnie głosowania to te 57 to i tak bardzo duże osiągnięcie.
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 12 Sierpnia 2009, 17:48   

co fakt, to fakt
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Adashi 
Cyberpunk


Posty: 16753
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 12 Sierpnia 2009, 18:08   

xan4 napisał/a
jak na nasze ostatnie głosowania to te 57 to i tak bardzo duże osiągnięcie

Jest więcej głosów niż w edycji wrażych ( ;P: ) shortów, jak to mówią "Wielki Brat jest pod wrażeniem" :D :bravo ludzie!
_________________
Wysłano z Atari
 
 
xan4 
Tatuś Muminków


Posty: 5116
Skąd: Dolina Muminków
Wysłany: 12 Sierpnia 2009, 21:07   

Adashi, rekord w szortach to 57, więc właśnie został pobity ;P:
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 13 Sierpnia 2009, 09:39   

No, no piękny wynik ilosci głosujących, jak na nasze możliwości - tylko tak dalej :D
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 13 Sierpnia 2009, 10:14   

:bravo dla Madzik za zasłużoną wygraną.
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
baranek 
Wróbel galaktyki


Posty: 5606
Skąd: Toruń
Wysłany: 13 Sierpnia 2009, 10:17   

:bravo dla Evvy. 21 na 58. prawie co trzeci czytelnik na nią głosował. dzizus, kiedy przyjdzie mój czas, chciałbym mieć taki wynik. :bravo Evva.
_________________
Życie, ku*wa, jest nowelą.

"Pisze się po to, żeby było napisane" - Zygmunt Kałużyński
 
 
chomoon 
Tom Bombadil


Posty: 45
Skąd: się biorą dobre pomysły?
Wysłany: 13 Sierpnia 2009, 17:05   

Gratuluje zwycięzcom :bravo

I bardzo dziękuję za oddane na mnie głosy, wszelkie konstruktywne uwagi i komentarze. Niezmiernie mnie cieszy, że tylu osobom się opowiadanie podobało, a już zwłaszcza przy takiej zacnej konkurencji :)

Jeżeli komuś się bardzo spodobało moje pisanie to można mnie więcej poczytać na moim blogu, a za jakiś czas będzie można również w antologii "Mistrzowie i Adepci" :) Tam w nieco innym klimacie, ale sądzę, że nawet na wyższym poziomie.
 
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 13 Sierpnia 2009, 19:34   

chomoon, co do tego bloga, dużym ułatwieniem będzie, jak wrzucisz sobie linka do podpisu. ;)
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
chomoon 
Tom Bombadil


Posty: 45
Skąd: się biorą dobre pomysły?
Wysłany: 13 Sierpnia 2009, 20:06   

ależ link jest :)
subtelnie się czai pod buttonem "WWW"

ale nie ma sprawy:

www.chomoon.blog.pl

zapraszam :)
 
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 13 Sierpnia 2009, 20:53   

Fenks. ;)
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
Adashi 
Cyberpunk


Posty: 16753
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 14 Sierpnia 2009, 19:27   

xan4 napisał/a
Adashi, rekord w szortach to 57, więc właśnie został pobity ;P:

Chodziło mi raczej o to, że ostatnio w głosowaniach na shorty bywało więcej głosów niż w ankiecie odnośnie tekstu miesiąca.
_________________
Wysłano z Atari
 
 
Evva 
Gollum

Posty: 10
Skąd: Śląskie
Wysłany: 15 Sierpnia 2009, 14:30   

Trochę spóźniona jestem, wiem, ale chciałabym gorąco pogratulować Szanownym Zwycięzcom!
BARANEK - dziękuję Ci i trzymam kciuki za Ciebie i Punka Tadeusza :)
Dziękuję też wszystkim, którzy na mnie głosowali i spojrzeli przychylnym okiem na "Pod ziemią" - dla debiutanta to bezcenne :P
 
 
Virgo C. 
Fred Flintstone


Posty: 6481
Skąd: Owczary
Wysłany: 15 Sierpnia 2009, 19:02   

Krótko - punkty dla Skuty, Bochińskiego i Dąbrowskiego. Co prawda już po terminie, ale głosy zdążyłem oddać wcześniej :)
_________________
"Ja tam nie wiem o co cała ta wrzawa. U mnie w domu elektryczność jest w gniazdku. Gdyby ten pomysł rozpropagować, niepotrzebne byłyby żadne atomy."
 
 
 
mdegorski 
Jaskier


Posty: 62
Skąd: Toruń
Wysłany: 25 Sierpnia 2009, 14:48   

Zakładnik. Stado pulsujących przysłówków w dialogach ("wyszeptała pośpiesznie", "oznajmiła donośnie" oraz najlepszy - "wykrzyknęła dramatycznie" - podkreślający zerowy warsztat pisarski), same dialogi też niewiarygodnie sztuczne oraz naiwne, postaci płaskie, historia o nawiedzonym domu czyli standardowa klisza fabularna odcinek 90210. Beznadziejne. Odechciewa się dalej czytać... jak ten potworek trafił do numeru?
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 25 Sierpnia 2009, 14:52   

Dlaczego nie można krzyknąć dramatycznie? Skoro można to zrobić rubasznie, zgryźliwie, przeraźliwie, powstrzymując chichot, rozpaczliwie, wesoło i na 1001 innych sposobów to dlaczego nie dramatycznie?
 
 
mdegorski 
Jaskier


Posty: 62
Skąd: Toruń
Wysłany: 25 Sierpnia 2009, 15:09   

Oczywiście że można krzyknąć dramatycznie, ale to błąd w warsztacie pisarskim... to, że wykrzyknęła dramatycznie powinnyśmy wynieść z kontekstu samego wykrzyknięcia, nie róbmy z czytelnika idioty...

"Używać krótkich zdań, nie babrać się we własnej jaźni, omijać stronę bierną oraz przysłówki" - Stephen King w "jak pisać"... Zgadzam się z tym, takich dialogów się czytać nie da, są puste, proste oraz - przede wszystkim - pretensjonalne...
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 25 Sierpnia 2009, 15:49   

Ciekawe dlaczego King sam się nie stosuje do własnych zaleceń :-)
I co tu dodac, "skoro mozna krzyknąć dramatycznie, to nie jest błędem napisanie tego", Krótki zarys logiki wypowiedzi", tom 16 str 1354, pięćdziesiąty trzeci wers od góry. :-)
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21969
Skąd: Szmulki
Wysłany: 25 Sierpnia 2009, 15:49   

Przykro czytać takie hm... uwagi. A Stephen King to owszem ma rację, ale na niwie języka angielskiego. W polskim już nie, a w każdym razie nie zawsze.
I zupełnie kolego nie zauważyłeś że autorka bawi się z konwencją. Cóż...
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
Gustaw G.Garuga 
Bakałarz

Posty: 6179
Skąd: Kanton
Wysłany: 25 Sierpnia 2009, 16:40   

Inna popularna porada językowa dla piszących Anglosasów brzmi: "używać jak najmniej słów dwu- i więcej sylabowych". Ciekaw jestem wdrażania jej na niwie polszczyzny...
 
 
mdegorski 
Jaskier


Posty: 62
Skąd: Toruń
Wysłany: 25 Sierpnia 2009, 17:02   

NURS napisał/a
Ciekawe dlaczego King sam się nie stosuje do własnych zaleceń


Jakieś dowody czy słowa rzucane na wiatr?

Dla mnie te dialogi są puste, proste, brzmią cholernie pretensjonalnie i nie ma sensu mi udowadniać, że się myle... Przyjmuję argumenty i liczy się dla mnie zdanie innych, ale nic tego już nie zmieni. :)

Gustaw G.Garuga napisał/a
Inna popularna porada językowa dla piszących Anglosasów brzmi: używać jak najmniej słów dwu- i więcej sylabowych. Ciekaw jestem wdrażania jej na niwie polszczyzny...

Czy ja pisałem o słowach dwu- i więcej sylabowych, czy o pulsujących przysłówkach, od których bolą zęby a dialogi wyglądają przez nie nienaturalnie, a właściwie sztucznie?

Gustaw G.Garuga napisał/a
Nie, pisałeś o stosowaniu w polszczyźnie zasad pisania stworzonych na gruncie angielszczyzny. Czego nonsensowność wykazałem.

Równocześnie stwierdziłem, że podzielam zdanie Kinga odnośnie przysłówków. Na gruncie polszczyzny również wyglądają źle.
Ostatnio zmieniony przez mdegorski 25 Sierpnia 2009, 17:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group