Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Głosowanie na tekst numeru - rozważania o sposobie
Autor Wiadomość
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 24 Czerwca 2009, 18:35   

Adashi napisał/a
A tak w ogóle zmiana systemu głosowania została już przyklepana?

RD nie wie jeszcze o tej propozycji.
 
 
xan4 
Tatuś Muminków


Posty: 5116
Skąd: Dolina Muminków
Wysłany: 24 Czerwca 2009, 18:37   

RD ma właśnie prelekcję u Hansa Klossa, na którą w końcu nie dotarłem :cry:
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 24 Czerwca 2009, 18:39   

Wrzuciłam mu link na pw, zapewne zajrzy tu, jak wróci.
 
 
RD 
Niedomyty macho


Posty: 2454
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 25 Czerwca 2009, 13:09   

No i jestem :D . Propozycja zmiany systemu głosowania jest w istocie rzeczy interesująca, jednak - o ile się orientuję i co potwierdzają wypowiedzi znających się na rzeczy forumowiczów - nie bardo możliwa do przeprowadzenia w ramach tak a nie inaczej działającego forum. Z kolei nie wyobrażam sobie obciążać modów dodatkową pracą z liczeniam głosów przyznawanych w postach, bo mają bez tego dość obowiązów, a wszak robią to wszystko społecznie. Zresztą, taki system nie sprawdził się zupełnie na paru znanych mi forach literackich, nie tylko fantastycznych. I jeszcze jedna ważna rzecz. Niektórzy głosują nie wyrażając opinii, incognito i mają do tego prawo.
Ergo - jeśli nie pojawi się program zdolny do przeliczania głosów w proponowanym dziesięciopunktowym systemie, musimy pozostać przy dotychczasowych zasadach.
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 25 Czerwca 2009, 13:19   

Znaczy - zaistnienie takiego programu jest realne, nawet integracja z forum - czemu nie. Tylko, że jest to pracochłonne po prostu i nie ma tu chyba nikogo, kto zna się jakoś lepiej na phpBB, żeby przyszło mu to łatwo, a siedzenie przez długie godziny nad rozwiązaniem problemu też się nikomu nie będzie do końca uśmiechało.

Atrakcyjna wydaje się wersja Ixiego, uzyskanie czegoś takiego we flashu mogłoby sprawić, że dałoby się głosowanie podpiąć na stronę www, autoryzować mailem. Ale to przy założeniu, że nie znajdzie się ktoś chetny do oszukiwania. Na forum niby też nie problem, ale założenie nagłe 100 kont na forum łątwo wykryć, a pojawienie się w bazie 100 maili jakichś to już gorzej jest. Zabezpieczyć się wszystko da sensowniej - ale to z kolei generuje mniejszą ilość głosów (bo trzebaby się zarejestrować, albo potwierdzać swój głos poprzez kliknięcie w jakigoś linka, który maile przyszedł czy coś), mało bedzie chętnych do rejestracji, potwierdzania i innych rzeczy, żeby tylko oddać głos na opowiadanie bez żadnej nagrody.

Dlatego też wydaje mi się, że bieżący system jest chyba najlepszy, ciężko byłoby wprowadzić coś lepszego na szerszą skalę.
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 25 Czerwca 2009, 13:25   

Jeśli flash byłby częścią tej strony, to może dałoby się powiązać uwierzytelnianie z forumowym, już istniejącym? Wtedy odpadałby problem wielokrotnego głosowania.
_________________
5 zdań na temat
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13819
Skąd: FF
Wysłany: 25 Czerwca 2009, 13:26   

Pako napisał/a
i nie ma tu chyba nikogo, kto zna się jakoś lepiej na phpBB
...

Można zalogowanym udostępnić nowy dział koło Użytkowników czy Profilu z takimi bajerami. Żaden problem. Kwestia znalezienia jelenia, kto to rozpisze :P: Rozważanie integracji z częścią "postową" zostawmy na czas, gdy będzie co integrować... Bo to byłby nowy rodzaj ankiety czy coś, pół kodu do przerypania.
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
nureczka 
Mama Pufcia


Posty: 6205
Skąd: Nowa Iwiczna
Wysłany: 25 Czerwca 2009, 13:57   

Wiecie co? Stare przysłowie pszczół mówi Lepsze jest wrogiem dobrego.
Zostawcie lepiej tak, jak jest.

To ja mówiłm, nureczka, radziecki programista drugiego stopnia.
 
 
khamenei 
Zombie Lenina


Posty: 495
Skąd: Gdynia
Wysłany: 25 Czerwca 2009, 14:14   

Ja już wcześniej mówiłem - i potwierdzili to inni - wydaje mi się, że nie ma sensu czegokolwiek dopiswać do kodu phpBB. Nawet jak się dopisze, to potem może wystąpić problem podczas "update'u" silnika. Nie wiem, czy właściciele to robią, ale już widzę masę błędów pojawiających się podczas takowego "update'u". Dlatego jeśli silnik phpBB czegoś podobnego nie wspiera, to radziłbym wszystkim trzymać się od tego z daleka.
 
 
 
nureczka 
Mama Pufcia


Posty: 6205
Skąd: Nowa Iwiczna
Wysłany: 25 Czerwca 2009, 14:16   

khamenei napisał/a
Ja już wcześniej mówiłem - i potwierdzili to inni - wydaje mi się, że nie ma sensu czegokolwiek dopiswać do kodu phpBB. Nawet jak się dopisze, to potem może wystąpić problem podczas update'u silnika. Nie wiem, czy właściciele to robią, ale już widzę masę błędów pojawiających się podczas takowego update'u. Dlatego jeśli silnik phpBB czegoś podobnego nie wspiera, to radziłbym wszystkim trzymać się od tego z daleka.


Się podpisuję wszystkimi kończynami pod wypowiedzią Szanownego Przedpiścy.
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 25 Czerwca 2009, 14:17   

Sam więc gorat widzisz (bez urazy, ja tam nie wiem, na czym się kto zna, może faktycznie fałszywe założenie wysnułem, żę nikt się nie zna na BB :P ), że roboty niemało. Integracja z forum to też w gruncie rzeczy nie problem - dostęp do tabeli userów by był, wystarczyloby dorobić drugą tabelę pamiętającą, kto kiedy zagłosował i już by to w miarę było. Ale to mimo wszystko trochę roboty jest, a jeśli zintegrowane z forum - to już na całego, a nie tylko na pół gwizdka imo.

A najlepiej to w ogóle nureczka gada, bieżący system nie jest chyba taki zły, jak go malują.
 
 
Adashi 
Cyberpunk


Posty: 16753
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 25 Czerwca 2009, 16:24   

No i mówiłem, że stary system lepszy ;P:

Jeszcze tylko niech władza ustali ilość głosów :roll: Wracamy do systemu dwupunktowego czy stosujemy obecną opcję zależną od ilości tekstów?
_________________
Wysłano z Atari
 
 
RD 
Niedomyty macho


Posty: 2454
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 25 Czerwca 2009, 16:41   

Stosujemy opcję uzależnioną od liczby tekstów, stosując się przy tym do zasad zdrowego rozsądku.
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 25 Czerwca 2009, 16:41   

Adashi, offtopujesz!
 
 
Adashi 
Cyberpunk


Posty: 16753
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 25 Czerwca 2009, 16:47   

Agi, gdzie? :shock:

Temat brzmi "Głosowanie na tekst numeru - rozważania o sposobie" - to co, ilość punktów do rozdania to już offtop? :shock:


RD, dzięki za odpowiedź.
_________________
Wysłano z Atari
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 25 Czerwca 2009, 16:52   

Sorry, ja jestem zmęczona, a Ty męczący :wink:
Zaczynasz filipiki wygłaszać.
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 25 Czerwca 2009, 17:02   

Zgadzam się z radzieckim programistą.
 
 
Ixolite 
Admirał Zwiebellus


Posty: 6116
Skąd: oni wiedzieli?
Wysłany: 25 Czerwca 2009, 19:09   

Jeśli mi się będzie chciało, lub uda czasu znaleźć, albo nawet jedno i drugie, to w ramach alternatywy można by taki system spróbować gdzieś wstawić. Zobaczyć czy pomysł w ogóle się sprawdza.
_________________
Alchemia Słowa
Well, my days of not taking you seriously are certainly coming to a middle.
 
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 26 Czerwca 2009, 05:13   

RD napisał/a
Stosujemy opcję uzależnioną od liczby tekstów, stosując się przy tym do zasad zdrowego rozsądku.
a czemu nie przyznać takiej samej liczby głosów jaka jest liczba opowiadań? Komuś sę podoba jedno daje jeden punkt komuś trzy to daje trzy, innemu sześć to daje sześć. Tym sposobem można by obdzielić punktami wszystkie opowiadania które, wg nas, na to zasługują, nie było by już dylematów komu dać.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Czarny 
GrimMod

Posty: 5363
Skąd: IŁAWA
Wysłany: 26 Czerwca 2009, 06:34   

Punkty Fidel są dla tych opowiadań, które są lepsze bardziej się podobają. Jak Ci się podobają bardziej wszystkie, to równie dobrze możesz nie przyznać żadnego punktu i skutek będzie ten sam.
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 26 Czerwca 2009, 07:08   

Czarny, no przecież o tym mówie :shock:
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
RD 
Niedomyty macho


Posty: 2454
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 26 Czerwca 2009, 07:45   

Fidel-F2 napisał/a
RD napisał/a
Stosujemy opcję uzależnioną od liczby tekstów, stosując się przy tym do zasad zdrowego rozsądku.
a czemu nie przyznać takiej samej liczby głosów jaka jest liczba opowiadań? Komuś sę podoba jedno daje jeden punkt komuś trzy to daje trzy, innemu sześć to daje sześć. Tym sposobem można by obdzielić punktami wszystkie opowiadania które, wg nas, na to zasługują, nie było by już dylematów komu dać.


Głosujemy na najlepszy tekst numeru. Któryś przecież jest najlepszy. Ponieważ czytelnik może uznać, ze chciałby wyróżnić jeszcze jedno lub dwa opka, ma możliwość. Ale jakoś nie widzę takiej sytuacji, że wszystko podoba się tak samo.
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 26 Czerwca 2009, 07:53   

RD, alez o to chodzi, że to jest skrajny przypadek, który, smiem twierdzić, nie będzie się zdarzał wogóle ale jeśli bedzie sytuacja, ze na siedem opowiadań pięć będzie się podobało to będzie możliwość przyznania punktów wszystkim pięciu, jesli z siedmiu wybierzemy tylko jeden to też dobrze. A nawet jeśli ktoś dla jaj przyzna siedem na siedem to i tak nic to nie zmieni wiec problemu w zasadzie nie ma.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Czarny 
GrimMod

Posty: 5363
Skąd: IŁAWA
Wysłany: 26 Czerwca 2009, 08:06   

Sensu też za wiele nie, więc po co?
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 26 Czerwca 2009, 08:09   

a niby czemu?
Czarny napisał/a
Sensu też za wiele nie
wyjasnij jeśli możesz bo nie łapię jakim sposobem wysnułeś taki wniosek
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Czarny 
GrimMod

Posty: 5363
Skąd: IŁAWA
Wysłany: 26 Czerwca 2009, 08:16   

Fidel-F2 napisał/a
jest skrajny przypadek, który, smiem twierdzić, nie będzie się zdarzał wogóle


Fidel-F2 napisał/a
nawet jeśli ktoś dla jaj przyzna siedem na siedem


sam sobie odpowiadasz Fidel. Czytaj i pisz ze zrozumieniem. Dla mnie w obu przypadkach sensu nie ma
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 26 Czerwca 2009, 08:19   

Czarny, dalej nie wiem co chcesz powiedzieć, serio, może wymień minusy systemu jaki proponuję, tak będzie łatwiej
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Czarny 
GrimMod

Posty: 5363
Skąd: IŁAWA
Wysłany: 26 Czerwca 2009, 08:22   

Nie interesuje Nas oddawanie głosów dla jaj, jak to ująłeś. A już wspomniałem głosy mają iść na najlepsze opowiadanie. Słowo to oznacza, że jakieś musi być gorsze, jeśli nie potrafisz się zdecydować, to tak jakbyś oddał pusty głos. Nie ma sensu oddawać głos na wszystko, to jest sprzeczne z wyborem czegoś co się wyróżnia na tle pozostałych.

Teraz jaśniej? Podważasz sam sens wyróżnienia kogoś/czegoś na tle całości.
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 26 Czerwca 2009, 08:37   

Czarny, właśnie zaproponowałeś mój system. Po pierwsze nie interesuje nas oddawanie glosów dla jaj więc
Fidel-F2 napisał/a
to jest skrajny przypadek, który, smiem twierdzić, nie będzie się zdarzał wogóle
a nawet jeśli
Fidel-F2 napisał/a
ktoś dla jaj przyzna siedem na siedem
(co jak obaj wywnioskowaliśmy nie bedzie się w zasadzie zdarzało) to nie robi problemu bo nic nie zmienia, jest to więc minus w zasadzie marginalny bo nie niesie ze sobą kłopotów.

Plusem zas jest to, że możemy wyróżnić wszystkie opowiadania, które uważamy za wartościowe. Jak sam pewnie zauważyłeś w czasie głosowań wielokrotnie zdarzały się sytuacje gdy głosującym brakowało punktów do rozdziału i czytaliśmy komentarze typu 'X o włos od podium, chociaz tez zasłużył na punkt'.

Czarny napisał/a
Teraz jaśniej? Podważasz sam sens wyróżnienia kogoś/czegoś na tle całości.
nie podwazam, nie wiem jak wysnułeś ten wniosek, proponuję wyróżnienie wszystkich dobrych opowiadań zamiast wyróżniania po prostu dwóch.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13819
Skąd: FF
Wysłany: 26 Czerwca 2009, 08:42   

O czym dyskutujecie? Oba rodzaje głosowań byłyby równolegle, bo za dużo roboty i za mało sensu w zamianie.
A z kodem nie ma problemu - przed updatem bierze się porównywarkę i szuka zmienionych miejsc. Robota dla tępego [edit: programisty].
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group