Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Pot, krew i łzy, czyli Koncerty!
Autor Wiadomość
Nutzz 
Yans


Posty: 2170
Skąd: że znowu?!
Wysłany: 4 Wrzeœśnia 2009, 11:29   

Dziecinada czy nie, ale mieliśmy z tego niezła polewkę ;)

Tak... wielka szkoda.
O planowanej reaktywacji dobrze słyszeć. Oby nie był gorszy, bo co by nie rzec, D. mieli najlepszą (najrówniejszą) perkę spośród wszystkich polskich zespołów.
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 4 Wrzeœśnia 2009, 12:11   

Oj, racja. Jak sobie zapuściłem ostatnio dla przypomnienia "Winds of Creation" to aż wcisnęło mnie w fotel...
Nowy garowy jest gdzieś do posłuchania na youtubie, z tego co słyszałem, daje radę. Nadzieje są. Tylko zastanawiam się kogo wytrzasną na wokal...
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
Nutzz 
Yans


Posty: 2170
Skąd: że znowu?!
Wysłany: 4 Wrzeœśnia 2009, 13:10   

Pożyjemy zobaczymy.
Niemniej ja się na to piszę, choćby z czystej ciekawości.

A tak odnośnie wciskania w fotel... koncert Kataklysmu też przegapiłem :evil:
 
 
Yaga 
Jaskier


Posty: 57
Skąd: Kraków
Wysłany: 5 Wrzeœśnia 2009, 10:58   

W temacie koncertowym: ostatnie minione koncerty to Lacrimosa w Kraku i w Wawie, a najbliższy to chyba dopiero Rammstein w Spodku.
A potem Paradise Lost i Samael w grudniu.
I chyba tyle :)
_________________
Ich vermisse jene Freiheit
Die ein Liebender nicht kennt
Doch vermisse ich die Liebe
Die den Lieben empfängt
 
 
joe_cool 
Babe - świnka z klasą


Posty: 4817
Skąd: wrotzlaff
Wysłany: 6 Wrzeœśnia 2009, 17:12   

we wtorek byłam na koncercie niejakiego Hanka Williamsa III. ło matko, w życiu się tak nie spociłam :shock: Hank grał prawie 3 godziny, na początku alternative country, potem przeszedł płynnie do psychobilly rocka, a potem do hardcoru - ale tutaj główne partie wokalne wykonywał jakiś inny facet, podobno wokalista Pantery, ale ponieważ fanem nie jestem, to nie wiem... Hank wygląda tak:


i tak: (ten pośrodku)



a w środę byłam na koncercie pamięci Bruno Adamsa: http://www.lastfm.pl/even...emorial+concert
było miło, ckliwie, grało 30 zespołów, w domu byłam po piątej :D
_________________
"Work is the curse of the drinking classes." O.Wilde
 
 
 
mad 
Filippon


Posty: 3816
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 6 Wrzeœśnia 2009, 23:07   

Ozzborn napisał/a
Bo Czesi są z drewna. Taki przykład:
Praga 2005 rok koncert Black Sabbath - pierwszy skład z Ozzym. Z Polski pojechały całe pielgrzymki - sektor pod sceną pełen Polaków, szał niesamowity, niektórzy (np. mła) wręcz płaczą ze szczęścia. A pepiki w sandałkach stoją z założonymi rękami, okazjonalnie kiwając głową.


Potwierdzam. Podczas Koncertu Iron Maiden w Ostravie w 2007r. wielu Czechów stojących (tak: stojących) pod sceną pisało sms-y, nawet próbowali rozmawiać. Koszulki fanowskie miało niewielu, a na trybunach raczej nie wstawali z ławeczek. To zaiste fascynujący, spokojny naród.
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 7 Wrzeœśnia 2009, 08:06   

Ja w sobotę bawiłem się na Piersiach. Dni Lubomi pełną gębą :P Trochę do bani było, bo większość ludzi zespołu nie znała (poza paroma spokojnymi piosenkami), ale i tak pod sceną fajnie się skakało, nawet w tak małej, kilkunastoosobowej grupce :)
Kumple nawet załapali się na pogaduchę i zdjęcie z Kukizem, mi nie było to niestety dane :P
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 7 Wrzeœśnia 2009, 09:23   

W Sobotę 12 września w Pile nastąpi historyczny koncert zespołu Blind Guardian! od liceum marzyłem aby pójśc na ich koncert, a teraz, kiedy wreszcie pojawiają się w Polsce nie mam czasu! :(
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
Ozzborn 
Naznaczony Ortalionem


Posty: 8409
Skąd: z krainy Oz
Wysłany: 7 Wrzeœśnia 2009, 09:41   

A nie czasem w Płocku?
_________________
Czerwony Prorok i Najwyższy Kapłan Ortalionowego Boga

'Irony is wasted on some people.'-T.Pratchett

"Ozzborn, pogódź się z tym. Twoja uroda jest Twoim przekleństwem." (c) baranek
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 3 Października 2009, 01:32   

Zakończyły się koncerty z cyklu Nowa Ewangelia w Poznaniu. Generalnie było całkiem dobrze.
Zdecydowanie nie chciałem się spóźnić na otwierający show zespół Black River. Jest to polska supergrupa, złożona m.in: z muzyków: Behemoth, Dimmu Borgir, Rootwater. Grają przyczarniony Rock'n'Roll. Ominęła mnie może jedna piosenka, na resztę trafiłem. Zagrali bardzo dobrze, skocznie. Z jajem. Co prawda klimatem odstawali od reszty kapel w zestawie, ale pozostawili po sobie naprawdę dobre wrażenie. Ten band ma przyszłość.
Następny wyszedł Hermh (Miał być trzeci w kolejności, ale problemy czasowe dotknęły jednego z członków Azarath.) Postałem chwilę, posłuchałem i wyszedłem na piwo. Generalnie nie było źle, ale strasznie denerwujące było ciągłe chwalenie publiczności przez Barta (wokalistę), jacy to nie jesteśmy *beep*. Jak to ujęła Sheila, "Jakbyśmy byli na rozdaniu Fryderyków..." Tym bardziej raziło to strasznie, bo czytałem wcześniej relacje z innych koncertów, i Bart wypowiadał się dokładnie tak samo w innych miastach, zmieniał tylko i wyłącznie nazwę. Już wolałbym usłyszeć "Jesteście do rzyci, nieruchawi, wbijać do kotła i napierd*lać!!!"
Przerwa trochę się przeciągnęła i nie zauważyłem kiedy na scenę wszedł Azarath. W końcu jednak się zorientowałem i wbiłem. Cóż powiedzieć, brutalny death metal na naprawdę solidnym poziomie. Tyle.
Później mała przerwa techniczna i wyszedł Behemoth. Zaczęli od "Ov Fire and the Void". Podniośle, majestatycznie. Dalej przekrojowo, ale tylko przez płyty od "Sataniki". Ku rozczarowaniu części publiczności nie poleciało nic starszego. Nic to, i tak było nieźle. Poleciały (nie według kolejności): Decade ov Therion (tu tylko i wyłącznie skojarzenia z wersją alternatywną, nie potrafię już patrzeć na ten kawałek inaczej...), LAM (Super, nigdy nie słyszałem tego kawałka na żywo, wyszedł znakomicie), Chant for Eschaton (Rewelacyjny utwór na koncert, dynamiczny i chwytliwy. Miód.), Pan Satyros, As Above so Below, Demigod, Conquer all (Konkretny walec, jak zawsze!!!), Slaves Shall Serve, At the left hand ov God, oraz Shemhamforash, Alas - Lord Is Upon Me i znakomity Lucifer. Szkoda tylko, że zabrakło "Christians to the Lions", ten kawałek zawsze gniecie suty. Było też w sumie dosyć krótko, ale zdaje się jest to wymóg koncertów w Eskulapie, mieszczący się wyżej akademik (?) narzuca pewne ograniczenia.
Show urozmaiciły efekty pirotechniczne. Jak to się nazywa, nie wiem, ale coś tam strzelało, paliło się, syczało. Pełen profesjonalizm. Plus Nergal ziejący ogniem.

Tym razem na szczęście nie zawiodło nagłośnienie, było o wiele lepsze niż na trasie Vadera i Marduka.
Generalnie wrażenia bardzo pozytywne, najlepsi Black River i Behemoth. Zwłaszcza ten ostatni dał naprawdę widowiskowy show.
Aha, jeszcze tylko sarknę na organizację, wpuszczono chyba jednak za dużo wiary, było za ciasno! Ale to taki szczegół. Ogólnie było bardzo dobrze.
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
Ozzborn 
Naznaczony Ortalionem


Posty: 8409
Skąd: z krainy Oz
Wysłany: 3 Października 2009, 15:00   

Mamy bilety na Garosława Moore'a :D 11.11.2009 Torwar - idą jak świeże bułeczki. Szczególnei te najtańsze, bo ceny niezłe: 120, 200 i 280 :roll:
Tym razem nawet mama się dała namówić!
_________________
Czerwony Prorok i Najwyższy Kapłan Ortalionowego Boga

'Irony is wasted on some people.'-T.Pratchett

"Ozzborn, pogódź się z tym. Twoja uroda jest Twoim przekleństwem." (c) baranek
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 5 Października 2009, 09:21   

Moja żona chce mnie wyciągnąć na chór Aleksandrowa i Katarzynę Groniec. Czy jeśli jej powiem, że zgodzę się pod warunkiem, że puści mnie na Manuela Le Saux (oczywiście może iść ze mną, ale podejrzewam, że nie będzie chciała), to będzie to szantaż? No i idąc samemu będę się chyba czuł nieswojo w otoczeniu plastikowych piętnastolatków. Nie za stary jestem na takie imprezy? Ale muza będzie fajna...
_________________
5 zdań na temat
 
 
joe_cool 
Babe - świnka z klasą


Posty: 4817
Skąd: wrotzlaff
Wysłany: 5 Października 2009, 11:41   

hrabek napisał/a
Nie za stary jestem na takie imprezy?

No chyba żartujesz...
_________________
"Work is the curse of the drinking classes." O.Wilde
 
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 5 Października 2009, 11:50   

No właśnie nie wiem, na technoparty nie byłem już ładnych parę lat. Chętnie bym poszedł, tym bardziej, że okazja wyjątkowa (dj ze ścisłej światowej czołówki i nie muszę przez pół Polski jechać, bo będzie u mnie w mieście). Tylko wiem, kto chodzi na takie imprezy, z obserwacji. I może się okazać, że będę najstarszym uczestnikiem zabawy. Nie tam, żeby mi to specjalnie przeszkadzało, ale pewien dyskomfort mogę odczuwać. No i czy żona mnie puści, skoro będzie tam pełno wpół rozebranych nastolatek :mrgreen:
_________________
5 zdań na temat
 
 
joe_cool 
Babe - świnka z klasą


Posty: 4817
Skąd: wrotzlaff
Wysłany: 5 Października 2009, 12:39   

Nastolatki i tak będą na innym poziomie świadomości :wink:
_________________
"Work is the curse of the drinking classes." O.Wilde
 
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 5 Października 2009, 12:40   

No ale ja nie. Jeszcze oślepnę, czy coś... ;)
_________________
5 zdań na temat
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 5 Października 2009, 12:47   

Idź, idź. Potem będziesz żałował, że nie byłeś, a było w Twoim mieście.
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 5 Października 2009, 12:58   

Żałować na pewno nie będę. Już za stary jestem na żałowanie takich rzeczy. Co nie zmienia faktu, że fajnie byłoby pójść. Muszę z żoną poważnie porozmawiać :)
_________________
5 zdań na temat
 
 
Słowik 
Cynglarz

Posty: 4931
Skąd: Kraków
Wysłany: 5 Października 2009, 13:39   

A ja z żoną (swoją, nie hrabka) jedziemy do Wrocławia na niedzielny koncert Żywiołaka i Masali.
_________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
 
 
 
ivaine 
Polska odpowiedź na Japonię


Posty: 809
Skąd: ze snów
Wysłany: 5 Października 2009, 20:47   

Udało się, mam bilet na koncert Riverside w piątek :D . A już myślałam, że nic z tego nie będzie...
_________________
Dusza dobiera sobie Towarzystwo -
I - zatrzaskuje Drzwi -
Jak Bóg - ma w sobie prawie Wszystko -
A z Reszty sobie drwi -
 
 
Hubert 
Wyduldas Napfluj


Posty: 7089
Skąd: Dziki Wschód - Białystok
Wysłany: 5 Października 2009, 21:59   

ivaine, nie wiem, czy nie lepiej posłuchać w domu. U nas koncert... w sumie nie był zły, ale jakiś taki kulturalny, bez pogo.
 
 
ivaine 
Polska odpowiedź na Japonię


Posty: 809
Skąd: ze snów
Wysłany: 5 Października 2009, 22:15   

Hmm, muzyka Riverside raczej nie nadaję się do pogowania, są inne zespoły, przy których wstyd tego nie robić :) . Myślę, że się nie zawiodę.
_________________
Dusza dobiera sobie Towarzystwo -
I - zatrzaskuje Drzwi -
Jak Bóg - ma w sobie prawie Wszystko -
A z Reszty sobie drwi -
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37529
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 5 Października 2009, 23:18   

hrabek napisał/a
że puści mnie na Manuela Le Saux (oczywiście może iść ze mną
nie rób jej tego
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 6 Października 2009, 05:02   

ivaine napisał/a
Udało się, mam bilet na koncert Riverside w piątek :D . A już myślałam, że nic z tego nie będzie...

U nas już było. Niestety odpuściłem, mogłem wybrać albo to, albo Behemotha. Wybór był jednak oczywisty... :D
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
Hubert 
Wyduldas Napfluj


Posty: 7089
Skąd: Dziki Wschód - Białystok
Wysłany: 6 Października 2009, 17:47   

Cytat
Hmm, muzyka Riverside raczej nie nadaję się do pogowania, są inne zespoły, przy których wstyd tego nie robić :) . Myślę, że się nie zawiodę.



No. Coma czy Acid Drinkers. Ech, to będzie pięęęękny grudzień.
 
 
Saimoz 
Gollum

Posty: 23
Skąd: Kraków - NH
Wysłany: 7 Października 2009, 16:10   

Grudzien to bedzie piekny jak znow zagra Cockney Rejects :bravo
 
 
joe_cool 
Babe - świnka z klasą


Posty: 4817
Skąd: wrotzlaff
Wysłany: 22 Października 2009, 20:26   

Byłam wczoraj na koncercie Hugo Race and The True Spirit - było suuuuuuupeeeeeeer :bravo :bravo :bravo :mrgreen:
A ponieważ znam perkusistę (stare dobre berlińskie czasy :wink: ), to po koncercie zabalowaliśmy z zespołem :mrgreen:

Za pół godziny chłopaki grają w Warszawie, w CDQ - jak ktoś ma blisko, to polecam!
_________________
"Work is the curse of the drinking classes." O.Wilde
 
 
 
Ozzborn 
Naznaczony Ortalionem


Posty: 8409
Skąd: z krainy Oz
Wysłany: 25 Października 2009, 10:17   

Kurde ale się szykuje niezły festiwal polskiego ciężkiego grania:
http://www.turbo.art.pl/T...t2009rmfwar.jpg

Ale tyle godzin w stodole przy niewątpliwie klasycznym tłoku, to może być wyzwanie.
_________________
Czerwony Prorok i Najwyższy Kapłan Ortalionowego Boga

'Irony is wasted on some people.'-T.Pratchett

"Ozzborn, pogódź się z tym. Twoja uroda jest Twoim przekleństwem." (c) baranek
 
 
Zgaga 
Nerwus


Posty: 5716
Skąd: Grochów
Wysłany: 25 Października 2009, 10:58   

Oooo. Ozzy dzięki.
_________________
Posiadanie książki jest formą lektury
- J. Pilch
 
 
cherryen 
Yoda

Posty: 903
Skąd: z negatywu.
Wysłany: 26 Października 2009, 00:29   

Cholera 7.11.2009 Kult w Poznańskiej Arenie.
Nie ma już biletów.. :evil:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group