Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Szorty - Przed świtem

Przed świtem - przeczytaj i zagłosuj!
1. Azyl
6%
 6%  [ 7 ]
2. Godzina wilków
2%
 2%  [ 3 ]
3. Po zmierzchu
4%
 4%  [ 5 ]
4. Jak pech...
14%
 14%  [ 16 ]
5. Logos
4%
 4%  [ 5 ]
6. Przed świtem
3%
 3%  [ 4 ]
7. Okopy
7%
 7%  [ 8 ]
8. Rozstajne
3%
 3%  [ 4 ]
9. Świt
17%
 17%  [ 20 ]
10. Strażnik
9%
 9%  [ 11 ]
11. Życie
2%
 2%  [ 3 ]
12. Nocna tragedia
0%
 0%  [ 1 ]
13. To nie jest opowieść o wampirach
8%
 8%  [ 10 ]
14. Wielkanoc
7%
 7%  [ 9 ]
15. Przed, czyli nie po
1%
 1%  [ 2 ]
16. Dziewczynka z nabojami
1%
 1%  [ 2 ]
17. Nieme kino
3%
 3%  [ 4 ]
Głosowań: 42
Wszystkich Głosów: 114

Autor Wiadomość
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 30 Marca 2009, 13:10   

Azyl - Klimatyczne, sprawnie napisane. Nie przepadam za niedopowiedzianymi zakończeniami, nie zawsze pasują do danego utworu, ale tutaj akurat jest to dosyć dobry zabieg. Podobała mi się środkowa scena ze zwierzętami i siekierą. Wrażenia ogólnie pozytywne.
Godzina Wików - Nie podobało mi się. Jakoś nie mogłem ogarnąć całej akcji, lekkie wrażenie chaotyczności.
Po zmierzchu - Idzie się uśmiechnąć, fajne nawiązania, zwłaszcza dla kogoś, kto wie o co biega. Jednak wyrwane z kontekstu shortowej otoczki robi już mniejsze wrażenie. Z reguły nie punktuję shortowych żartów, tym razem nie będzie wyjatku.
Jak pech... - Dosyć przewidywalne, ale i tak całkiem sympatyczne czytadełko. Czy na punkt się załapie, tego nie wiem, ale wrażenia zostawiło pozytywne.
Logos - Bardzo ładny, nastrojowy tekst. Ale nie spodobało mi się zakończenie, inaczej to sobie wyobrażałem.
Przed świtem - Całkiem nieźle napisane, ale było już dużo podobnych motywów z reality-show. Dlatego ja nie jestem do końca przekonany.
Okopy - Nie dla mnie. Historia mnie nie zainteresowała, zakończenie też specjalnie odkrywcze nie jest. Ot, kolejny short w zestawie.
Rozstajne - Niedawno ludzie mieli dosyć shortów o bogu, w najbliższej przyszłości nastąpi chyba przesyt tekstów o kotach. Ja już go odczuwam. Nie podobało mi się.
Świt - I kolejny tekst nie dla mnie.
Strażnik - Koty. Znowu. No, ale tym razem jest lepiej. Nie rewelacyjnie, ale całkiem dobrze. Ciekawa historia, acz zakończenie zbyt typowe, żeby się rozpływać.
Życie - Do mnie nie przemawia. Końcówki nie czaję i odbieram to tylko jako zlepek scen. Takie sobie.
Nocna tragedia - Tak czułem od pierwszych linijek, że będzie o kotach... Nie podobało mi się.
To nie jest opowieść o wampirach - Dosyć przyjemne, parę razy można się uśmiechnąć. Po paru gorszych tekstach, ten czytało się całkiem nieźle.
Wielkanoc - Jakoś nie śmieszy mnie ten dowcip. Ale napisany bardzo dobrze.
Przed, czyli nie po - Całkiem przyjemne. Tekst o niczym, ale tak mi jakoś przypadł do gustu.
Dziewczynka z nabojami - Dobre. Porusza.
Nieme kino - Nie widzę celu tego shorta.

Punkty: Azyl, Dziewczynka z nabojami. I tutaj mam problem... Powiedzmy, że jeszcze Jak pech...

I jeszcze ogólne wrażenie. Shortów całkiem sporo, ale tym razem jakby mniej trafiło w moje prywatne gusta. Bywały już lepsze edycje.
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
Lynx 
Wyduldas Napfluj


Posty: 7038
Skąd: znad morza
Wysłany: 30 Marca 2009, 13:12   

A ja przeczytałam drugi raz i, niestety, mam więcej kandydatów niż punktów. :roll: Przeczekam kilka dni i zobaczę, które szorty pozostaną mi w głowie. :mrgreen:
_________________
http://zrozumiecswiat.pl/7.html
 
 
shenra 
Wielki Kosmiczny Chomik Naczelna Biskupa


Posty: 24980
Skąd: z Nikąd
Wysłany: 30 Marca 2009, 13:14   

Przeczytałam i mam mieszane uczucia :mrgreen: , też sobie je odleże.
_________________
Chomikowo obłędnie, lekko neurotycznie w granicach perwersji. "Niuplać dzyndzla" :D specially for smert :D
Przesiądź się!
Przegubowy kotecek!
chomik w świecie
 
 
 
marekz 
Vampirella


Posty: 587
Skąd: z Bylekąd
Wysłany: 30 Marca 2009, 18:25   

Przeczytałem wszystkie szorty i jak na razie to dałbym zero punktów, trzy półpunkty i pięć antypunktów, a to znaczy, że pewnie powinienem przeczytać to jeszcze raz jutro.

Jak dla mnie to zdecydowanie najsłabsza edycja odkąd tu zaglądam, czyli od około pięciu edycji.

Chwilowe półpunkty mają:
Logos
Strażnik
Wielkanoc


Antypunkty:
Godzina wilków
Przed świtem
Życie
To nie jest opowieść o wampirach


Giga-Antypunkt:
Po zmierzchu
Powinni dopłacać za czytanie takich rzeczy. :-)
_________________
Wieczność bywa naprawdę długa. Szczególnie pod koniec.
 
 
 
mad 
Filippon


Posty: 3816
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 30 Marca 2009, 19:02   

Dziękuję pierwszej nieświętej trójcy Głosujących i oceniających:
MOFFISSOWI :bravo
marcolphusowi :bravo
Chal-Chenetowi :bravo
 
 
Stargazer 
Frodo Baggins


Posty: 116
Skąd: miasto piękne inaczej
Wysłany: 30 Marca 2009, 19:23   

generalnie mam problem. Niby nie ma ewidentnych niewypalow, z drugiej strony nic mnie nie powalilo, a w poprzednich edycjach przynajmniej jeden szort zawsze powalal ;)

kandydatow na punkty czterech tylko:
„jak pech...”, „okopy”, „świt”, „strażnik”

punkty otrzymają:
jak pech...,
świt,
strażnik.

komentarze do calosci gotowe, ale tu będą w stosownym czasie z przyczyn konspiracyjnych ;) teraz tylko na szybko fragmenty dotyczące wspomnianych wyzej 4 tekstów, ktore walczyly o punkt. pisane zanim przyznalem punkty.

Jak pech – przesrany jest los tych, którzy na lekcjach nie uwazają? Powinienem tego szorta moim uczniom pokazac. Może zaczeliby cos robic na zajeciach :D milo się czytalo nawet, pozytywnie. Czytam i oceniam po kolei wiec nie wiem jak będzie dalej. Na razie ma jakies tam szanse na punkt.

Okopy – wojna z perspektywy śmierci/śmiercia? Ciekawy pomysl. No chyba, ze cos zle zrozumialem :P niezle, niezle. Troche mnie zaskoczylo w trakcie, bo spodziewalem się koncentracji akcji na stworzeniu z początku. Kandydat do punktu jak na razie, chociaz te żniwa lekko oklepane ;)

Świt – miłe i niespodziewane nawiązanie do mitologii greckiej. Cos, czego niemal do samego konca nie szlo się domyslic. W sumie o niczym , ale przyjemnie się czytalo, a to juz plus, bo nie o wszystkich szortach mozna to powiedziec ;)

Strażnik – na poczatku nie miałem pojęcia o co chodzi ale oczywiście z kazdym kolejnym zdaniem się wyjaśniało. Przyjemne, ciepłe nawet bym powiedzial. Bezsensownie skojarzylo mi się z ‘dear jessie’ madonny :D nie wiem czy na tyle mnie przekonalo, żeby zdobyc punkt, ale nie jest bez szans. to musiała napisac jakaś mloda mama ;) albo przynajmniej dobra na nią kandydatka. no chyba, ze mamy jakiegos faceta z ukrytymi matczynymi cechami :P
_________________
www.facebook.com/rockaxxess - jedyny rockstyle'owy magazyn na świecie ;)
 
 
mad 
Filippon


Posty: 3816
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 30 Marca 2009, 19:26   

Dzięki, Stargazer :bravo
 
 
Nutzz 
Yans


Posty: 2170
Skąd: że znowu?!
Wysłany: 30 Marca 2009, 20:26   

AZYL

Cytat
Czasami żałowała, że na azyl dla zwierzaków wybrała odludne miejsce. Nie przepadała za ludźmi, goniącymi za pieniędzmi,

Nie wiem jak Was, ale mnie to razi
Pierwsza część jest strasznie chaotyczna, ciężko się ją przetrawia, lekko masło-maślani
Cytat
Zanim zapadł zmierzch, próbowała przez lornetkę wypatrzeć co przykuło ich uwagę, lecz nie potrafiła

Wszystkie złożone zdania w tekście, tak jak i to powyższe brzmią strasznie siermiężnie, jakby na siłę...
Cytat
Cztery koty. Trzy okoliczne dachowce i jej ukochana Lili. Drżące, królicze serce biło w tempie co najmniej półtora raza szybszym, niż zwykle. Leżały tam, w szopie, obok siebie.

ChAoS, wIdZę, ChAoS
Cytat
Cała czwórka popełniła zbiorowe, kocie samobójstwo, skacząc spod dachu na ustawioną, ostrzem do góry, siekierę.

:lol: O ile do tej pory było całkiem klimatycznie, to to zdanie rozłożyło mnie na łopatki. Wiem że to może i dziwne, ale kot popełniający samobójstwo i to w dodatku skacząc na SIEKIERĘ, no hyhy, gratuluję wyobraźni :mrgreen:
Cytat
Żałośliwe skomlenie

Jakie?
Cytat
Naraz zrozumiała

Co? Bo ja akurat nic...
Cytat
Usłyszała w niej tylko nieludzki chichot.

I coś z tego wynika?

Od strony warsztaty językowego jest kiepsko... Mnóstwo przecinków (nawet word by tyle nie nastawiał), wtrącenia burzące strukturę zdań i mające się do całości jak kij do oka, wreszcie zbędne nagromadzenia epitetów... Na miejscu autora przed wysłaniem przeczytałbym jeszcze co najmniej dwa razy.

Zakładam że głównym celem piszącego było wytworzenie u czytelnika uczucia niepokoju, zagrożenia. W pewnym stopniu się to udało, niestety pan Siekiera spowodował, że cała praca poszła na marne. U mnie natomiast wywołał napad wesołości i czkawki :D Natomiast, gdyby nie ogólny nieład, imć S. i ostatnia, spartaczona do reszty część, historia byłaby całkiem udana (pomijając moją kocio-szortową fobię)

Słabo.
 
 
shenra 
Wielki Kosmiczny Chomik Naczelna Biskupa


Posty: 24980
Skąd: z Nikąd
Wysłany: 30 Marca 2009, 20:27   

Nutzz, rozpoczął krucjatę :mrgreen: :bravo
_________________
Chomikowo obłędnie, lekko neurotycznie w granicach perwersji. "Niuplać dzyndzla" :D specially for smert :D
Przesiądź się!
Przegubowy kotecek!
chomik w świecie
 
 
 
Nutzz 
Yans


Posty: 2170
Skąd: że znowu?!
Wysłany: 30 Marca 2009, 20:28   

Hail, hail, hail and Kill :mrgreen:
 
 
mad 
Filippon


Posty: 3816
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 30 Marca 2009, 20:31   

Drżyjcie Autorzy, zaczyna się maraton Nutzza :bravo
Oby opiniującemu sił i cierpliwości wystarczyło. Aha, czasu też :wink:
 
 
Nutzz 
Yans


Posty: 2170
Skąd: że znowu?!
Wysłany: 30 Marca 2009, 20:40   

GODZINA WILKÓW

Cytat
Tuż przed świtem jest godzina wilków, kiedy drapieżniki wychodzą na polowanie.
No, nie powiem zaostrzyło mi apetyt
Cytat
Na czas polowania lykantropi porzucili humalne formy

Buuu a miałem już nadzieję na opis polowania wilczego stada na człowieka :(
Cytat
czarnego psa – to wysłannik egzorcystów

Cytat
pomiot Bramy

Hem, hem, czy to jest nawiązanie do jakiejś kingi? Jeśli tak, to niestety kłania się moje nieoczytanie. Natomiast jeśli jest to wymysł stricte autorski, to przydałoby się wyjaśnienie, o co c'mon. Lykantropi na usługach egzorcystów, potwory Bramy, jakoś ciężko się na początku zorientować.
Cytat
Instynktownie wysunął kolce jadowe

Skąd u lykantropa kolce jadowe?
Cytat
Niebieski błysk – napatoczył się prosto na współplemieńca Zmierzcha.

Łojej, czemuż to napatoczył? Szkoda psuć ogólny efekt takim głupim babolem :roll:
Cytat
Wokół humalnego pojawiła się łuna, ciemniejsza niż czerń;

Łuna raczej jaśnieje. Zastanawiam się własnie nad odpowiednim zamiennikiem ...
Cytat
Za plecami mężczyzny, nad wieżami świątyni, pojawiły się pierwsze promienie wschodzącego słońca.
No i przewidywalne zakończenie. Choć muszę przyznać że to jedno z dwóch które mi pasowały.

Język i styl - bez większych potknięć. Porównując z poprzednikiem - niebo a ziemia. Tekst w lekturze gładziutki jak piersi dziewczęce :wink: Szkoda tylko że forma szorta tak go ograniczyła - zanim zdążyłem się wkręcić już się skończył :evil:
Historia. Baza (tezeten pomysł ogólny - polowanie) zdawało mi się że została już wykorzystana, a tu proszę, taka wariacyjka. Gratuluję pomysłu. Przedni niczym dwojniaczek :)
Co jeszcze - pochwalić muszę (a to się rzadko zdaża) za dynamikę opisów - naprawdę, czuje się akcję.
Kandydat do pkt.

Dobrze/Bardzo Dobrze


No jeśli dalej teksty będą w podobie to zrecenzuję wszystko raz-dwa :D
 
 
Godzilla 
kocia mama


Posty: 14145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 30 Marca 2009, 20:45   

Zaczyna się, hy hy, zaczyna się :mrgreen:
_________________
Blog
Kedileri çok seviyorum :mrgreen:
 
 
shenra 
Wielki Kosmiczny Chomik Naczelna Biskupa


Posty: 24980
Skąd: z Nikąd
Wysłany: 30 Marca 2009, 20:46   

Spodenki zadrżały w posadach :shock:
_________________
Chomikowo obłędnie, lekko neurotycznie w granicach perwersji. "Niuplać dzyndzla" :D specially for smert :D
Przesiądź się!
Przegubowy kotecek!
chomik w świecie
 
 
 
Godzilla 
kocia mama


Posty: 14145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 30 Marca 2009, 20:47   

Ałtorzy trzęsą szortami :twisted:
_________________
Blog
Kedileri çok seviyorum :mrgreen:
 
 
mad 
Filippon


Posty: 3816
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 30 Marca 2009, 22:24   

Chyba pierwszy NN zagłosował.
Mimo wszystko dzięki :wink: :bravo
 
 
MOFFISS 
Connor MacLeod


Posty: 1576
Skąd: Okolice wawki
Wysłany: 31 Marca 2009, 11:36   

z tymi NN jest problem, osobiście wolałbym nawet krótkie i lakoniczne info, dlaczego ktoś zagłosował niż kryptogłos.
_________________
nie robisz za żadnego katalizatora, tylko za pierdzielizatora... by bio
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 31 Marca 2009, 11:49   

Ja przeczytalem wczoraj i dawalem oceny od 1 do 5 (5 to najwyzsza). Ponizej tytuly i oceny, byc moze takze pare slow komentarza, gdzie uznam za stosowne:

Azyl - 3 - moze byc, ale przecietne
Godzina wilkow - 2- - straszna rzeznia. Ciezko sie czytalo i do tego tematyka lipna.
Po zmierzchu - 3+ - Napisane przecietnie, ale plus za pomysl
Jak pech - 4+ - W sumie pomysl juz oklepany, ale napisany wdziecznie, z humorem i za to plus
Logos - 3 - wielkie nic. Niby nie zle, ale tez nie dobre
Przed switem - 4 - solidna konstrukcja, przeczytalem z zainteresowaniem
Okopy - 3+ - w miare fajny pomysl, wykonanie nieco gorsze, ale strawne
Rozstajnie - 4- - fajnie napisane, klimatyczne, ale nie zrozumialem o co chodzi
Swit - 4+ - Swietny pomysl i dobre wykonanie, brawo!
Straznik - 3 - przekombinowane, zarowno pomysl, jak i wykonanie
Zycie - 4++ - Postawilem dwa plusy, bo na piatke moim zdaniem to nie zasluguje ze wzgledu na sztampowy - filmowy scenariusz filmu katastroficznego, ale za to swietnie wykonany
Nocna tragedia - 4+ - a tu mamy podobny pomysl jak w ktoryms wczesniejszym szorcie, ale wykonany z wdziekiem
To nie jest opowiesc o wampirach - 5- - Zaczelo sie strasznie, myslalem, ze nie doczytam do konca, a okazalo sie, ze wyszlo znakomicie. Byc moze ta piatka na wyrost, ale przypomnialem sobie skad jest ostatnie zdanie :)
Wielkanoc - 4 - fajny pomysl i dobre wykonanie
Przed, czyli nie po - 2+ - strasznie ciezko sie to czytalo. No i o czym to bylo?
Dziewczynka z nabojami - 2-
Nieme kino - 2- - dwa ostatnie teksty to zupelnie nie moj poziom abstrakcji. W pierwszym kuleja dialogi, niczym wyciagniete z wypracowania gimnazjalisty, w drugim jest totalny metlik, kupa bledow gramatycznych i ogolne wrazenie slabe.

Glosy ida na: To nie jest opowiesc o wampirach, Nocna Tragedia i Swit. Zycie nie dostaje punktu, bo mimo ze super wykonane, przegralo pomyslem, ktory bardziej podobal mi sie w dwoch wymienionych wczesniej. Ale autora chcialbym przekonac, ze mialem naprawde duzy dylemat i dlugo sie zastanawialem. Z tego samego wzgledu punktu nie dostal Jak pech, a tez byl brany pod uwage.
_________________
5 zdań na temat
 
 
shenra 
Wielki Kosmiczny Chomik Naczelna Biskupa


Posty: 24980
Skąd: z Nikąd
Wysłany: 31 Marca 2009, 11:53   

hrabek, :bravo dzięki za wnikliwą ocenę :wink:
_________________
Chomikowo obłędnie, lekko neurotycznie w granicach perwersji. "Niuplać dzyndzla" :D specially for smert :D
Przesiądź się!
Przegubowy kotecek!
chomik w świecie
 
 
 
Lynx 
Wyduldas Napfluj


Posty: 7038
Skąd: znad morza
Wysłany: 31 Marca 2009, 12:27   

hrabek, :) zawsze miło Ciebie czytać. :mrgreen:
_________________
http://zrozumiecswiat.pl/7.html
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 31 Marca 2009, 12:55   

marekz.
O antypunkty Cię tutaj nikt nie prosi, nie ma takiej ankiety i nikt prócz Ciebie tego nie robi. Nadmiar inwencji mógłbyś spożytkować na napisanie np. własnego szorta. Chyba nie rozumiesz zasad tej zabawy. Co do opłat, to myślę, że gdyby się autorzy zrzucili po 50 groszy, to dostałbyś koło dychy za Swój trud. Pasuje?
 
 
Lynx 
Wyduldas Napfluj


Posty: 7038
Skąd: znad morza
Wysłany: 31 Marca 2009, 13:44   

Oj jewgienij, czepiasz się. Chłopak szczerze się wypowiada a, że ma własny system oceniania? My powiemy: nie podoba mi się, albo nie poniała. Dla niego to za mało. Ot. Swaboda. :mrgreen: Oceń, jestem ciekawa Twojego zdania.
_________________
http://zrozumiecswiat.pl/7.html
 
 
MOFFISS 
Connor MacLeod


Posty: 1576
Skąd: Okolice wawki
Wysłany: 31 Marca 2009, 13:45   

jewgienij napisał/a
Co do opłat, to myślę, że gdyby się autorzy zrzucili po 50 groszy, to dostałbyś koło dychy za Swój trud. Pasuje?


dałbym siedem czwartych punktu za wypowiedź, :bravo
_________________
nie robisz za żadnego katalizatora, tylko za pierdzielizatora... by bio
 
 
rumeli 
Narzeczona Frankensteina


Posty: 304
Skąd: że znowu!
Wysłany: 31 Marca 2009, 13:57   

Szybko się uwinąłem. Edycja przeciętna. Bywały lepsze i gorsze. Łatwo było przyznać punkty.

Życie :arrow: rzeczywiście jak kadry z filmu. Każdy fragment napisany nieco inaczej. Podoba mi się brak moralizatorskiego zakończenia. Dobrze robi tekstowi takie jakby urwanie. Szkoda, że autor nie wysilił się nad tytułem. Ale to drobiazg :bravo

Świt :arrow: ładnie napisane. Klimatyczne :bravo

Nieme kino :arrow: miła niespodzianka na zakończenie. Szort do kwadratu ;P: Sam kiedyś napisałem taki krótkli tekst, który dostał kilka głosów. Paru wielbicieli "Niemego kina" też powinno się znaleźć, kto wie? Mnie się ten klejnocik spodobał :bravo
_________________
Cnota jest w sercu, a nie gdzie indziej - Balzac
 
 
shenra 
Wielki Kosmiczny Chomik Naczelna Biskupa


Posty: 24980
Skąd: z Nikąd
Wysłany: 31 Marca 2009, 14:03   

rumeli, zgrabnie uwinięty ;P: jewgienij, jak zwykle wyczekiwany, oby znowu NN nie zrobił :mrgreen:
_________________
Chomikowo obłędnie, lekko neurotycznie w granicach perwersji. "Niuplać dzyndzla" :D specially for smert :D
Przesiądź się!
Przegubowy kotecek!
chomik w świecie
 
 
 
Stargazer 
Frodo Baggins


Posty: 116
Skąd: miasto piękne inaczej
Wysłany: 31 Marca 2009, 14:09   

juz nie przesadzajmy z tym hmm krytykowaniem za krytyke ;) jesli ktos chce bardzo pokazac, ze mu sie cos nie podoba, to niech przyznaje nawet i antypunkty. tylko milo by bylo przy okazji wiedziec za co, a nie tylko komentarz w stylu "beznadziejne". konstruktywna krytyka, nawet jesli ostra, moze komus pomoze ;) co innego nie trafienie w czyjes gusta. na to sie nic nie poradzi, ale jesli ktos uznaje, ze szort jest tragiczny albo beznadziejny, to moglby chociaz jakos uzasadnic. no ale zmusic sie chyba nie da nikogo ;)
_________________
www.facebook.com/rockaxxess - jedyny rockstyle'owy magazyn na świecie ;)
 
 
Martva 
Kylo Ren


Posty: 30898
Skąd: Kraków
Wysłany: 31 Marca 2009, 14:11   

Spokojnie, jeszcze masa czasu na uzasadnienie została ;)
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.

skarby
szorty
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 31 Marca 2009, 14:46   

Myślę, że koledze pasowałaby zmiana formuły konkursu, na "wybierz najgorszego szorta", bo na takich - wedle własnej oceny - się skupia i takich przede wszystkim szuka i je wyróżnia. Zamiast zabawy robi się po prostu złośliwe dokopywanie.

Lynx - to, że wypowiada się krytycznie, to jeszcze nie znaczy, że szczerze :wink: Są ludzie, którzy po prostu muszą, bo się uduszą :D

Stargazer krytyka tak, jak najbardziej. Tyle że taka wymaga pewnego wysiłku, uzasadnienia, trzeba to umieć zrobić, antypunktami można sypać na prawo i lewo, nawet nie przeczytawszy, żaden problem.
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 31 Marca 2009, 14:50   

Widze tez, ze powoli zaczyna krystalizowac sie czolowka :)
_________________
5 zdań na temat
 
 
Stargazer 
Frodo Baggins


Posty: 116
Skąd: miasto piękne inaczej
Wysłany: 31 Marca 2009, 14:51   

ale ja sie z tobą w pełni zgadzam ;) i właśnie dlatego wolałbym zachęcić człowieka do rozwiniecia myśli zamiast jechać po nim, że jej nie rozwinął ;) ale chodzi nam generalnie chyba o to samo heh
_________________
www.facebook.com/rockaxxess - jedyny rockstyle'owy magazyn na świecie ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group