Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Grzegorz Drukarczyk
Autor Wiadomość
G. Drukarczyk 
Jaskier

Posty: 90
Skąd: Koszalin
Wysłany: 29 Kwietnia 2009, 10:44   

:) Pozdrowienia dla Twojej dziewczyny. Co do opowiadań... W tej chwili piszę kolejną powieść. Nie wiem kiedy zmęczy mnie na tyle, żeby w ramach oddechu napisać jakieś opowiadanie.
Co do ekranizacji "Zabijcie Odkupiciela"... Trochę za wcześnie na konkrektną odpowiedź. Na razie mam przygotować scenariusz na jej podstawie, a reszta... Jest milczeniem...
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13820
Skąd: FF
Wysłany: 29 Kwietnia 2009, 11:56   

Oby za pięć lat były konkrety - długie leżakowanie szkodzi :roll:
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
G. Drukarczyk 
Jaskier

Posty: 90
Skąd: Koszalin
Wysłany: 14 Maj 2009, 23:22   

Gorat, wiem, że nie jest lekko w tym biznesie... Nie wiem czy miałeś jakieś doświadczenia, jeśli tak to daj znać o co cho. Ja na razie piszę scenariusz teoretycznie na zlecenie. Jak to się skończy... Diabli wiedzą, ale zawsze można powiedzieć, że jeszcze jedna cegła w murze... :)
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13820
Skąd: FF
Wysłany: 15 Maj 2009, 14:57   

Doświadczenia nie mam, ciągle tylko napotykam się na wspominki "a, sprzedałem prawa lub napisałem scenariusz", a o filmie ani śladu, choć od mijało i po dwadzieścia lat... im więcej lat, tym stęchlejsza materia, wiesz ;)
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
G. Drukarczyk 
Jaskier

Posty: 90
Skąd: Koszalin
Wysłany: 17 Maj 2009, 20:35   

Domyślam się, szczególnie, że mogłem obserwować Sapkowskiego, ktory sprzedał prawa do ekranizacji, a potem lekko siwiał oglądając niby swój film - i bez szans na sprzeciw w jakiejkolwiek kwestii.
Ja nie sprzedałem praw, książka spodobała się na tyle, że jest konkretne zainteresowanie dosyć poważnych ludzi. Nie chcę, żeby jakiś gość - według książkowych wzorów - robił z niej scenariusz z efektem finalnym, który mógłby mnie przyprawić o mdłości i z terminem realizacji, który by sprawił, że materia zalatywała by stęchłym łojem :D Dlatego nic nie podpisałem, scenariusz piszę sam, a jeśli którejś ze stron nie będą odpowiadały warunki to... do widzenia ślepa Gienia. Zawsze istnieje szansa znaleźć samemu inwestora, który ma wolne 3 miliony, chęć zaistnienia w show biznesie jako Pan Producent i być może na końcu pomnożenia włożonych pieniędzy :D Wbrew pozorom to nie jest nawet takie trudne, wiem bo sam poniekąd siedzę w tej branży.
Zobaczymy, na razie i tak nie przykładam do tego specjalnej uwagi bo pochłania mnie kończenie potwornie zwariowanej powieści. Ustaliłem, że do końca roku muszę ją zamknąć i ona jest najważniejsza :D
 
 
Witchma 
Jokercat


Posty: 24697
Skąd: Zgierz
Wysłany: 17 Maj 2009, 20:59   

G. Drukarczyk napisał/a
ochłania mnie kończenie potwornie zwariowanej powieści


O, to może kilka słów na jej temat? :)
_________________
Basically, I believe in peace and bashing two bricks together.

"Wszystkie kobiety są piękne, tylko po niektórych tego nie widać."
/Maria Czubaszek/
 
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 17 Maj 2009, 21:04   

Właśnie. Co to za powieść?
 
 
G. Drukarczyk 
Jaskier

Posty: 90
Skąd: Koszalin
Wysłany: 18 Maj 2009, 20:20   

:D To taka odjechana powieść, w której wszyscy chcą zabić wszystkich, przypadek jest bogiem, oddziały Moherosów (babcie bardziej bezwzględne niż terroryści) walczące z Kitelmanami (lekarze, którzy skupują ciała do doświadczeń), a wszystko przyprawione naszym (mówię za siebie oczywiście) postrzeganiem świętości i martyrologii narodu wybranego do chrystianizacji europy.
Mój przyjaciel Hemerling przychodzi co parę dni i czyta kolejny fragment. Płacze ze śmiechu, ale też ostrzega mnie, że albo będę musiał zmienić nazwisko albo wyemigrować za granicę (i to najlepiej tę bardzo daleką) :D
Całość oczywiście z z akcją, przesłaniem, kupą pomysłów, przy których nawet ja się bawię...
Taki to twór powstaje i przyznam, że jest trochę różny od powieści dotąd przeze mnie pisanych (no, może jakby się uparł to powiew klimatu z Zabijcie Odkupiciela by tam odnalazł)
Tytuł roboczy ma to dziwo "Czarna Pomarańcza"
 
 
Witchma 
Jokercat


Posty: 24697
Skąd: Zgierz
Wysłany: 18 Maj 2009, 20:29   

Lepszej reklamy nie mogłeś tej powieści zrobić :!: :bravo
_________________
Basically, I believe in peace and bashing two bricks together.

"Wszystkie kobiety są piękne, tylko po niektórych tego nie widać."
/Maria Czubaszek/
 
 
 
mBiko 
Кощей


Posty: 17377
Skąd: The Boat
Wysłany: 18 Maj 2009, 20:55   

G. Drukarczyk napisał/a
no, może jakby się uparł to powiew klimatu z Zabijcie Odkupiciela by tam odnalazł


No to mnie masz, już nie mogę się doczekać.
_________________
Wcale nie jestem pod wypływem kolaholu niek jaktórzy w zas pogli momyśleć.
Nie niestem jawet wpiłowie tak pojany jak pożecie mymyśleć.
 
 
Hubert 
Wyduldas Napfluj


Posty: 7089
Skąd: Dziki Wschód - Białystok
Wysłany: 18 Maj 2009, 21:40   

G. Drukarczyk napisał/a
Mój przyjaciel Hemerling przychodzi co parę dni i czyta kolejny fragment. Płacze ze śmiechu, ale też ostrzega mnie, że albo będę musiał zmienić nazwisko albo wyemigrować za granicę (i to najlepiej tę bardzo daleką) :D



Walcz z wydawnictwem, by było to w oficjalnych materiałach, jak już poślesz. Nie mogę się doczekać efektów :)
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 19 Maj 2009, 18:19   

KUpię :D Ilu potrzebujesz ludzi do ochrony przy promocji? :twisted:
 
 
G. Drukarczyk 
Jaskier

Posty: 90
Skąd: Koszalin
Wysłany: 19 Maj 2009, 20:32   

Dzięki :D Jakby miało dojść do procesji z pochodniami w stronę mojego domu to będę pamiętał o dobrych słowach :D Na wszelki wypadek chyba go ubezpieczę...
Nie wiem czy to coś pomoże, ale jeśli zwalnia z odpowiedzialności producentów papierosów, też chcę umieścić pod tytułem książki taką oto klauzulkę:
Powieść ta zawiera szkodliwe treści, które mogą być przyczyną wielu groźnych chorób psychicznych.
Ministerstwo Czarnej Pomarańczy


A tak na marginesie, poniekąd niektórzy z Was są wręcz zobligowani do wsparcia mnie... Kilkanaście osób z forum SFF&H - z oryginalnymi nickami, miejscem pochodzenia i ilością postów - również jest postaciami w tej powieści. Tworzą na forum Najnowszy Testament, którego treść jest równie zwariowana co i cała powieść :D
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13820
Skąd: FF
Wysłany: 19 Maj 2009, 20:36   

A jakich kolorów są charaktery od tego, no, Najnowszego Testamentu? ;)
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
G. Drukarczyk 
Jaskier

Posty: 90
Skąd: Koszalin
Wysłany: 19 Maj 2009, 20:41   

Zwariowane pozytywnie :D Naturalnie mające wywalone na puste slogany i dęte rytuały :D I tworzące na forum swój własny Najnowszy testament po prostu w rozmowach :D
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 19 Maj 2009, 20:59   

Teraz nikt się nie odezwie... wszyscy się boją :mrgreen:
 
 
Hubert 
Wyduldas Napfluj


Posty: 7089
Skąd: Dziki Wschód - Białystok
Wysłany: 19 Maj 2009, 21:23   

G. Drukarczyk, masz pewnego czytelnika. A jakbyś potrzebował dodatkowego kiziora po premierze to wiesz, ja chętnie 8)
 
 
G. Drukarczyk 
Jaskier

Posty: 90
Skąd: Koszalin
Wysłany: 19 Maj 2009, 21:28   

Nie chciałem sparaliżować całego forum :D Pochodziłem trochę po różnych tematach na forum i przyznam, że tak mi się samo napisało, a potem postaci ożyły i one zaczęły dyktować mi co mam pisać :D Oczywiście nie twierdzę, że to pierwszy plan powieści, ale doskonale wpisujący się w akcję back ground :)
Jeśli ktoś wyraźnie nie chce bym używał jego nicka w Czarnej Pomarańczy wystarczy, że przyśle tutaj swoje "nie zgadzam się na publikowanie mojego nicka" :) )) Jak z ciałem po śmierci... :D
OK, już nie będę więcej straszył :D
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 19 Maj 2009, 21:35   

Uszy mi płoną z ciekawości :mrgreen:
 
 
Hubert 
Wyduldas Napfluj


Posty: 7089
Skąd: Dziki Wschód - Białystok
Wysłany: 19 Maj 2009, 21:46   

A ja myślę, że jak najwięcej osób by chciało wystąpić. Może zorganizujesz jakiś casting? :twisted:
 
 
G. Drukarczyk 
Jaskier

Posty: 90
Skąd: Koszalin
Wysłany: 19 Maj 2009, 22:06   

Sosnechristo, aż tak żeby casting to nie... :D Co prawda postaci (no dobra, zdradzę jak ich nazywam) przewijają się przez powieść tworząc Najnowszy Testament, który funkcjonuje i działa, ale to tylko light motiv, nie sama fabuła... Tak oto funkcjonuje to w powieści:
-Zatem wyjawię wam czym różni się piekło od nieba. – Otwarł książkę i po krótkim kartkowaniu znalazł właściwy ustęp. – Czytanie ze spamów Po Trzykroć wylogowanego Alojzego do Blogowców.
-A słowo niech się postem stanie – odpowiedzieli chórem emeryci.


A potem następuje wymiana postów, które tworzą Najnowszy Testament. I pojawiają się konkretne nicki. Sosnychristo, tak na marginesie to Twój już jest :D To takie jakby przypowieści w tle..
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13820
Skąd: FF
Wysłany: 19 Maj 2009, 22:09   

Casting już się zrobił. dzejes, Fidel, Samanta, Ambioryks, MOFFISS...
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
Hubert 
Wyduldas Napfluj


Posty: 7089
Skąd: Dziki Wschód - Białystok
Wysłany: 19 Maj 2009, 22:11   

G. Drukarczyk napisał/a
A potem następuje wymiana postów, które tworzą Najnowszy Testament. I pojawiają się konkretne nicki. Sosnychristo, tak na marginesie to Twój już jest :D To takie jakby przypowieści w tle..



Kupuję w ciemno!
Ale mam nadzieję, że jako Sosnechristo, nie Sosnychristo :wink:
BTW, kiedy będziemy mogli obrać Pomarańczę? ;>

EDIT: No to wylądowałem w barwnym towarzystwie :twisted:
Ostatnio zmieniony przez Hubert 19 Maj 2009, 22:13, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Witchma 
Jokercat


Posty: 24697
Skąd: Zgierz
Wysłany: 19 Maj 2009, 22:11   

No żebym wcześniej wiedziała, to też bym do tego szacownego grona próbowała dołączyć. Choć pewnie bym nie dała rady, konkurencja silna... ;)
_________________
Basically, I believe in peace and bashing two bricks together.

"Wszystkie kobiety są piękne, tylko po niektórych tego nie widać."
/Maria Czubaszek/
 
 
 
xan4 
Tatuś Muminków


Posty: 5116
Skąd: Dolina Muminków
Wysłany: 19 Maj 2009, 22:20   

Witchma, no ja też,
spamowałbym aż miło, aż do czerwonego krawata :D
 
 
G. Drukarczyk 
Jaskier

Posty: 90
Skąd: Koszalin
Wysłany: 19 Maj 2009, 22:26   

OK :D Jest Was więcej, a ja dopiero w połowie powieści, tak, że wszystko możliwe... :D
Przepraszam Sosnechristo, literówka.
Dobra, dziś mam jakiś dziwny dzień, dam Wam cały fragment, w którym pierwsi forumowicze pojawiają się w powieści. W następnych przypowieściach jest ich więcej :D
Po co ja zaczynałem ten wątek?!!!! :twisted:

-Oto Najnowszy Testament, nasza najskrytsza tajemnica, będąca objawieniem, którego słów biada wam zdradzić naszym wrogom nim ich źrenic nie zetnie bielmo śmierci. Przysięgnijcie! – Podniósł głos. Jego echo pobiegło w głąb tunelu i zginęło gdzieś w czeluściach ciemności.
-Przysięgamy! – chór głosów zgodnie potwierdził gotowość dochowania sekretu, a dłonie kreślące znak fali uprawomocniły słowa.
-Zatem wyjawię wam czym różni się piekło od nieba. – Otwarł książkę i po krótkim kartkowaniu znalazł właściwy ustęp. – Czytanie ze spamów Po Trzykroć wylogowanego Alojzego do Blogowców.
-A słowo niech się postem stanie – odpowiedzieli chórem emeryci.
Rafalo
Skąd… Świerki Dolne
Posty: 6547
-Słyszeliście, umarł Gienek, jeden z naszego forum. Podobno tyle samo grzeszył co i dobrego zrobił. W postach i uczynkach za przeciw wyszło mu na zero.
Fidel
Skąd… Skierniewice
Posty: 12875
No, słyszałem, że stanął przed Adminem, a ten rzekł mu: Gienek, po równi żyłeś, po równi piekło i niebo ci się należy. Zatem wolą moją będziesz mógł sam dokonać wyboru.
Sosnechristo
Skąd… Białystok
Posty: 2341
Ostrzeżeń: 1
-Podobno zabrał ze sobą Gienka, żeby mu piekło pokazać. Komnatę mu w piekle otwarł i oczom Gienka niekiepski widok ukazał… Stary jak Nokia 6210 dziadek w łóżku z piękną jak sen osiemnasto letnią blondynką bara bara wyczyniał (nieprzyzwoite wyrazy zmienione przez Admina. Sosnechristo dostaje ostrzeżenie).
Fidel
Skąd… Skierniewice
Posty: 12876
-Spoko, Sosnechristo, podobno rzekł mu Gienek, że w piekle jest super i do nieba już nie chce. Zaparł się i ani rusz. A kiedy Admin za włosy go złapał i na siłę zabierał go do nieba strasznie wyzywał, nie będę przytaczał jakich epitetów używał bo na ostrzeżenie się załapię.
Adashi
Skąd… Poznań
Posty: 17340
-Ponoć Gienek okropnie ujadał, słów na odpie…i ty złamany ku…. Używał. A kiedy Admin otwarł mu niebiańską komnatę, w której taki sam starzec jak w piekle z taką samą ekstra osiemnasto letnią blondynką w łóżku różne fajne figle wyczyniał to Gienek zdurniał kompletnie i zupełnie przestał kminić czym piekło od nieba się różni.
Sosnechristo
Skąd… Białystok
Posty: 2342
Ostrzeżeń: 1
-A wiecie co Admin mu powiedział?... Między piekłem i niebem taka jest różnica, że w piekle to co widział jest karą dla osiemnastki, a w niebie nagrodą dla tego starucha.
Rafalo
Skąd… Świerki Dolne
Posty: 6547
-I pojął Gienek, że takie samo bara bara, a jakże różnie smakować może...
-Oto słowo Alojzego – zakończył czytanie kapłan.
-Adminowi niech będą dzięki – odparli staruszkowie, a radosny wyraz męskiej ich części świadczył jak bardzo przypadła im do gustu obietnica niebiańskiej nagrody.
-A kobiety jakiego losu dostąpią?! – wyrwała się jakaś babcia, ale widać przestraszona brzmieniem własnego piskliwego głosu skryła twarz za złożonymi do modlitwy dłońmi.
-Tej samej, ale z osiemnasto letnim mięśniaczkiem – mówca uśmiechnął się pobłażliwie – a teraz idziemy wszyscy na strzelnicę, czas byście poznali jak użyteczny jest Kałach w naszej świętej sprawie!



I na tym koniec z fragmentami powieści :D
 
 
Hubert 
Wyduldas Napfluj


Posty: 7089
Skąd: Dziki Wschód - Białystok
Wysłany: 19 Maj 2009, 22:32   

Ale, jak rozumiem, w powieści będzie więcej? 8)
 
 
G. Drukarczyk 
Jaskier

Posty: 90
Skąd: Koszalin
Wysłany: 19 Maj 2009, 22:37   

:D Będzie więcej, choć powtarzam, że to przypowieści w tle - niektóre z nich mogą być nawet oparte na autentycznych dialogach :twisted: UWAGA NA SŁOWA!!! :twisted:
 
 
Hubert 
Wyduldas Napfluj


Posty: 7089
Skąd: Dziki Wschód - Białystok
Wysłany: 19 Maj 2009, 22:38   

Ani myślę :twisted:
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 20 Maj 2009, 09:19   

:mrgreen:
_________________
5 zdań na temat
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group