Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Tekst numeru 41. Zagłosuj do 12 kwietnia

Dwóch zwycięzców?
Grzegorz Drukarczyk - Przejdz na priv....
32%
 32%  [ 22 ]
Paweł Ciećwierz - Hedonka.
7%
 7%  [ 5 ]
Jewgienij T. Olejniczak - Rejza.
13%
 13%  [ 9 ]
Krzysztof Piskorski - Drugi obraz spod piramid.
31%
 31%  [ 21 ]
Maciej Musialik - Żyć i umrzeć w Nowej Moskwie.
11%
 11%  [ 8 ]
Adam Mrozek - Dom na końcu alei.
2%
 2%  [ 2 ]
Głosowań: 36
Wszystkich Głosów: 67

Autor Wiadomość
Homer 
Admirał Ackbar

Posty: 2463
Skąd: ...
Wysłany: 24 Marca 2009, 23:35   

NA szybko:
Zdecydowany NUMBER UNO to:
{FANFARY}
Krzysztof Piskorski - Drugi obraz spod piramid
{/FANFARY}
.
.
.
Potem, po długim namyśle z oporami PUNKT ląduje u Ciećwierza...

Dłuższa relacja później.
_________________
"All I can say is... keep reading. The best is yet to come."
 
 
Krwawy lolo 
Sky Captain


Posty: 160
Skąd: Szczecin
Wysłany: 25 Marca 2009, 21:12   

Jakoś mi się najbardziej podobał "Drugi obraz spod piramid"... chociaż te żuki to tak jakoś mnie irytowały... no ileż można o tych skarabeuszach? Fajnie, że są takie żuczki co toczą G** ale no już dajta spokój. Poza tym w Polsce też mamy skarabeuszowate- tzw. gnojarki pff...
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 26 Marca 2009, 08:38   

Zostal mi jeszcze jeden tekst do przeczytania (K. Piskorski), ale wczoraj przeczytalem shorty Stormbringera i jestem pod ogromnym wrazeniem. Stary, napisz cos dluzszego w tym klimacie, to jest naprawde swietne. Ciekawi mnie, czy dluzsza forma nie straci swojego uroku, ale naprawde czyta sie to znakomicie. Wypelniasz pustke po Dimoonie :)

Swoja droga ciekawe, kto wygralby pojedynek Dimoon kontra Watson. ;)
_________________
5 zdań na temat
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37527
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 26 Marca 2009, 09:56   

ktoś, kiedys napewno to sfilmuje
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
ihan 
iHan Solo


Posty: 8631
Skąd: Tarnów-Kraków
Wysłany: 26 Marca 2009, 10:22   

Goście od Wiedźmina?
_________________
Boże chroń mnie przed ludźmi wykształconymi ponad swoją inteligencję.
 
 
Stormbringer 
Marsjanin


Posty: 2243
Skąd: inąd
Wysłany: 26 Marca 2009, 16:58   

Dzięki, hrabek. Fajnie, że się podobało. Prawdę powiedziawszy dłuższa forma wisi w powietrzu. :)

ihan, nie kuś, bo w następnym opowiadaniu umieszczę gumowego potwora. ;)
 
 
Witchma 
Jokercat


Posty: 24697
Skąd: Zgierz
Wysłany: 26 Marca 2009, 19:50   

Stormbringer napisał/a
dłuższa forma wisi w powietrzu. :)


Bardzom jej ciekawa :)
_________________
Basically, I believe in peace and bashing two bricks together.

"Wszystkie kobiety są piękne, tylko po niektórych tego nie widać."
/Maria Czubaszek/
 
 
 
G. Drukarczyk 
Jaskier

Posty: 90
Skąd: Koszalin
Wysłany: 27 Marca 2009, 19:15   

hrabek napisał/a
Przeczytalem na razie tekst Drukarczyka. Swietne opowiadanie, ale znalazlem tam jeden blad. Przy opisie Nissana GT-R autor pisze, ze to silnik V6 stuningowany fabrycznie. Po czym dwa zdania dalej stoi (cytuje z pamieci): ...rykiem szesnastocylindrowego silnika. Jak V6 to nie 16. Az dziwne potkniecie przy tak dokladnym opisie mozliwosci samochodu.


Dziękuję za zwrócenie uwagi na błąd, ewidentny zresztą. Na usprawiedliwienie tylko dodam, że najpierw opisywałem zupełnie inny samochód, później zafascynowany stanąłem przed Nissanem GT R, wróciłem, zmieniłem samochód, a zapomniałem o dalszym tekście. Dzięki za rzeczową uwagę
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 27 Marca 2009, 19:20   

G. Drukarczyk, witaj na Forum! :D
Skoro już się zarejestrowałeś i ujawniłeś mogę założyć Ci wątek autorski.
Zapraszam do Działu Mistrzowie i Małgorzaty.
 
 
Godzilla 
kocia mama


Posty: 14145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 28 Marca 2009, 17:40   

Grzegorz Drukarczyk - Przejdz na priv.... - brawo dla Tego Pana! Świetny tekst.

Paweł Ciećwierz - Hedonka - już mi się przejadło.

Jewgienij T. Olejniczak - Rejza - nawet kandydowało do punktu, ale jednak...

Krzysztof Piskorski - Drugi obraz spod piramid - w zasadzie powinnam najpierw przeczytać Zadrę, ale i tak mi się podobało.

Maciej Musialik - Żyć i umrzeć w Nowej Moskwie - fajne kawałki :)

Adam Mrozek - Dom na końcu alei - już nie pamiętam o czym to było.
_________________
Blog
Kedileri çok seviyorum :mrgreen:
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 28 Marca 2009, 19:55   

Tym razem miałam problem z nadmiarem kandydatów do punktu. Nie było kiepskiego tekstu.
Grzegorz Drukarczyk - Przejdź na priv... - Świetnie napisane i daje do myślenia, szczególnie osobie zaczynającej dzień od włączenia komputera, a kończącej jego wyłączeniem. DUŻY PUNKT i brawa.

Paweł Ciećwierz - Hedonka - fajne, rozrywkowe czytadło.

Jewgienij T. Olejniczak - Rejza - Autor pięknie operuje słowem, tworzy niesamowity klimat, akcja schodzi na drugi plan. PUNKT

Krzysztof Piskorski - Drugi obraz spod piramid - podobało mi się, na pewno sięgnę po książkę.

Maciej Musialik - Żyć i umrzeć w Nowej Moskwie - poproszę o jeszcze!

Adam Mrozek - Dom na końcu alei - intrygująca wizja.
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 30 Marca 2009, 11:28   

A u mnie glosy rozlozyly sie nastepujaco:

Grzegorz Drukarczyk i Maciej Musialik. Pierwszy za świetne opowiadanie z akcją, drugi za rewelacyjny klimat czarnego kryminału.

Tuż za punktowanym miejscem znalazł się Paweł Ciećwierz. Długo się zastanawiałem, czy jemu nie przyznać punktu, ale nie wiedziałem, komu zabrać. A jego opowiadanie również jest znakomite.
Tekstów panów Olejniczaka i Piskorskiego nie zmęczyłem. Nie przypadły mi do gustu, męczyłem się czytając.
Szort Adama Mrozka wleciał jednym okiem i wyleciał drugim. Ale wciąż byłem w szoku po spotkaniu z detektywem Watsonem.

G. Drukarczyk: a jaki samochód był wcześniej? Veyron? Bo zdaje sie on ma 16-cylindrowy silnik? Jeśli tak, to decyzja słuszna, GT-R jest na pewno o wiele mniej pretensjonalny :)

Stormbringer: a jak wysoko w powietrzu wisi? Znaczy jaka jest odległość od miejsca, w którym wisi do poziomu drukarni? :)
_________________
5 zdań na temat
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37527
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 30 Marca 2009, 13:07   

hrabek napisał/a
Veyron? Bo zdaje sie on ma 16-cylindrowy silnik?
jaki ma silnik?
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 30 Marca 2009, 13:14   

O taki:

Typ silnika: umieszczoy centralnie, 2x2 DOHC 64-zaworowy
4 katalizatory, układ wydechowy wykonany w całości z aluminium.

Silnik: W16, 15°/90°, cztery turbosprężarki, 4 zawory na cylinder
aluminiowy blok i głowice, bezpośredni wtrysk paliwa, 10 chłodnic

Pojemność skok cm³: 7993 cm³ (8.0 litrów)
_________________
5 zdań na temat
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37527
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 30 Marca 2009, 13:21   

dżizas, myślałem, że przejęzyczenie, sprawdziłem, to ma moc wiekszą niż dwie kompanie czołgów z początku II wojny
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 30 Marca 2009, 13:48   

to sprawdz jeszcze Aero TT, ma jeszcze prawie 200 koni wiecej. Co ciekawe, tamten ma "tylko" 8-cylindrowa jednostke.
_________________
5 zdań na temat
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 30 Marca 2009, 14:20   

Przeklejam stosowny fragment dyskusji do wątku Stormbringera,
 
 
mad 
Filippon


Posty: 3816
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 30 Marca 2009, 22:22   

Ja, marny outsider tego numeru głosuję tak:
- Drukarczyk :bravo
- Piskorski :bravo
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 30 Marca 2009, 22:25   

mad, tym razem to chyba nie będą pocałunki śmierci. Widać w głosowaniu na tekst numeru obowiązują inne reguły. :mrgreen:
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
rumeli 
Narzeczona Frankensteina


Posty: 304
Skąd: że znowu!
Wysłany: 31 Marca 2009, 14:05   

Rzeczywiście numer - palce lizać :bravo
Głosy dostają: Olejniczak i Piskorski - oba teksty naprawdę świetne. Drukarczyk minimalnie od nich słabszy, Musialik spodobał mi się najmniej.
Jako miłośnik shortów zastanawiałem się też nad przyznaniem głosu bardzo dobremu "Domowi na końcu alei", jednak short tym razem nie miał szans.
_________________
Cnota jest w sercu, a nie gdzie indziej - Balzac
 
 
mad 
Filippon


Posty: 3816
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 31 Marca 2009, 22:44   

rumeli napisał/a
Jako miłośnik shortów zastanawiałem się też nad przyznaniem głosu bardzo dobremu Domowi na końcu alei, jednak short tym razem nie miał szans.


Zdechł pies :evil: :wink:
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 1 Kwietnia 2009, 08:37   

Musialik za przebłyski i Piskorski za fragmenty po punkcie oberwali.

Musialik - będą z ciebie ludzie, tylko ogranicz nachalne walenie nazwiskami po oczach, czytelnik idiotą nie jest i ma prawo do większej subtelności przekazu. Piskorski - pisze kapitalnie, świetnie, świeżo o niczym, chętnie przeczytam jak napisze o czymś. Mówicie, Zadra, hm, chyba się skuszę :D

Reszta tuż tuż za dwójką. Pierwszy idzie Jewgienij, bardzo klimatycznie, na finiszu jednak Piskorski podłożył mu nogę i poprzez to niewyraźne zakończenie Jewgienij poległ. Drukarczyk też miał szansę i to niebagatelną, w sumie to nie wiem dlaczego punktu nie dostał, wszystko było na swoim miejscu, i rym, i rytm wietrzę robotę dla ABW a może i dla CBA ;P:

Hedonka nie podeszła, Mad, hm, hm, no nie wiem, za dużo treści albo za mała forma, dobry pomysł na opko, jak by ponaciągać tu i ówdzie to by Los Raques wyszło, tylko co by wtedy Żerdziński powiedział?
 
 
Dorian 
Jaskier

Posty: 63
Skąd: Słupsk
Wysłany: 4 Kwietnia 2009, 23:51   

Kurcze, szkoda, że ten już odchodzi w zapomnienie... Nowy jakoś mnie nie porwał... Ale pewnie za jakiś czas będzie następny, równie doskonały. Smutne jest to, że większość jest nudna, ale radosne, że czasami trafia się numer, który zabija nawet Jarosława z dziennika... :D Czekam na następny :) Choć Jarosław coraz mocniejszy.. :D :D :D
_________________
życie nie jest za karę
 
 
Titus Pullo 
Luke Skywalker


Posty: 213
Wysłany: 6 Kwietnia 2009, 08:48   

Punkty - Olejniczak i Piskorski, podobał mi się styl i klimat tych opowiadań. Drukarczyk też świetny, ale tamte po prostu bardziej przypadły mi do gustu. Ogólnie numer niczego sobie. :bravo
_________________
I have simpler tastes. I like to kill my enemy, take their gold and enjoy their women. That's it. Why tie yourself to one? Where's the flavor? Where's the joy?
 
 
mBiko 
Кощей


Posty: 17377
Skąd: The Boat
Wysłany: 8 Kwietnia 2009, 21:48   

Również miałem problem z podziałem punktów, jeden z najrówniejszych numerów w historii pisma.

Punkty dla Grzegorza Drukarczyka i Krzysztofa Piskorskiego, chociaż pozostałe teksty również mi się podobały.
_________________
Wcale nie jestem pod wypływem kolaholu niek jaktórzy w zas pogli momyśleć.
Nie niestem jawet wpiłowie tak pojany jak pożecie mymyśleć.
 
 
Adashi 
Cyberpunk


Posty: 16753
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 12 Kwietnia 2009, 13:02   

Głosy na teksty Drukarczyka i Piskorskiego :bravo
_________________
Wysłano z Atari
 
 
Anko 
Niki


Posty: 1989
Skąd: Z nawału pracy.
Wysłany: 12 Kwietnia 2009, 21:49   

Głosy:
1. Musialik - lubię ten cykl, bardzo nastrojowy i przyjemny, można się napawać jak filiżanką herbaty z samowaru. :mrgreen:
2. Ciećwierz - za to, że momentami udało mu się mnie rozśmieszyć, co nieczęsto mi się zdarza. Choć może sprawiła to moja głupawka wiosenna. :oops:

Gdybym miała trzeci głos, dałabym na Drukarczyka, solidny kawał SF... choć to nie moje klimaty, trochę gubiłam się w pojmowaniu całokształtu pomysłu. Sam pomysł z "programowaniem ludzi" bardzo nieźle rozegrany i tworzący interesujący utwór SF, szkoda, że zakończenie kręciło się wokół "niej i jej dziecka", akurat to nie przypadło mi do gustu.

Szersze opinie może później, teraz usiłowałam zdążyć z głosowaniem na czas. :)

P.S. O, widzę, że tekst Drukarczyka został odpowiednio doceniony, czuję się trochę "rozgrzeszona" z niedania mu punktów. :twisted:
_________________
生きる事 それが俺の償いだ。(SoulCalibur3)
 
 
ihan 
iHan Solo


Posty: 8631
Skąd: Tarnów-Kraków
Wysłany: 13 Kwietnia 2009, 10:29   

Drukarczyk i Piskorski.
Ale po kolei:
Przejdź na priv kawał dobrej roboty. Konstrukcja i pomysł jak najbardziej. Nawet łzawe: "Ojej, coś ci mam do powiedzenia" prawie tak ograne jak kobiece poranne mdłości, które jakoś dziwnie nigdy nie okazują się salmonellą, przełknęłam. Choć z trudem. Bez tego kawałka byłoby to dużo lepsze opowiadanie. Ale i tak plasuje się powyżej średniej. Końcówka to duży plusik, takie milutkie przymrużenie oka.
Hedonka ogromnie mnie drażniło niezachowanie symetrii. Ot, beztroska historyjka dla dzieciaków do poduszki, a potem bryzgające flaki i mózgi. Trochę za mocno zgrzytało.
Rejza Bądźmy uczciwi. Cierpię na alergię na opowiadania historyczne. Konsultowałam z lekarzem i farmaceutą, ale nic to nie pomogło. Napisanie więc, że jak na opowiadanie historyczne podobało mi się, autor może uznać za duży komplement. Jednak więcej szczegółów z siebie nie jestem w stanie wydobyć.
Drugi obraz spod piramid. Jest taki film, Między ziemią a niebem. Fabułę przemilczę, ale jest naprawdę piękny plastycznie. I za wplecenie wątku malarskiego należą się autorowi brawa i owacje na stojąco.
Żyć i umrzeć w Nowej Moskwie. Sorki, tylko dwa punkciki. Tym razem nie starczyło.
Dom na końcu alei przyznam się ze wstydem: nie mam pojęcia o co chodzi.
_________________
Boże chroń mnie przed ludźmi wykształconymi ponad swoją inteligencję.
 
 
Ramzes 
Sky Captain


Posty: 159
Skąd: Małe miasteczko
Wysłany: 13 Kwietnia 2009, 16:05   

Mrozek - kapitalny short. Piskorski - najlepszy tekst w zestawie. Mam nadzieję, że dogoni Drukarczyka ;P:
 
 
Anko 
Niki


Posty: 1989
Skąd: Z nawału pracy.
Wysłany: 17 Kwietnia 2009, 14:02   

A teraz obiecana "dłuższa opinia".

Drukarczyk - po trosze zgadzam się z Ihan:
ihan napisał/a
Przejdź na priv kawał dobrej roboty. Konstrukcja i pomysł jak najbardziej. Nawet łzawe: Ojej, coś ci mam do powiedzenia prawie tak ograne jak kobiece poranne mdłości, które jakoś dziwnie nigdy nie okazują się salmonellą, przełknęłam. Choć z trudem. Bez tego kawałka byłoby to dużo lepsze opowiadanie.
Właśnie, dla mnie to kawał dobrej SF spaskudzony tanim wątkiem "romansowo-ciążowym" nazwijmy to tak, może na zasadzie "dla każdego coś miłego", albo i nie, mnie to połączenie zgrzytnęło, może zaś dla innych to dodatkowa zaleta czy coś... :|

Ciećwierz - radosna sieczka, ujęłabym to tak, tekst rozrywkowy, bezpretensjonalny, flaki latają. Dziwnym trafem udzielił mi się ten nastrój, śmiałam się z nisko latającego dowcipu i sama nie wiem, dlaczego. I za to punkt, bo po sobie spodziewałabym się raczej zniesmaczenia niż rozbawienia takimi klimatami, a mimo to autorowi się udało. Chyba mam jakiś porąbany nastrój ostatnio... :?

Olejniczak - hmm, wstęp do opowiadań z cyklu Conanowskiego? Niestety, dla mnie tekst "nie broni się sam", gdybym nie znała poprzedniego tekstu o Varnasie, nie wiedziałabym kompletnie, o co chodzi. Zaczyna się jak osobna historia, ale zakończenie jest dla mnie tylko gmatwaniną wątków i przygotowaniem gruntu pod cykl. Z przykrością stwierdzam, że im dalej w tekst, tym bardziej się rozczarowywałam.

Piskorski - to chyba część jakiegoś cyklu, którego nie znam... Realia świata gdzieś w tle, jakby czytelnik je znał już z innych tekstów, ja niestety chyba nie. Nie wciągnęło mnie, bo tekst składa się z opisu bitew "Napoleońskich" (bynajmniej nie mój ulubiony okres historyczny) i zarysów świata "alternatywnej historii", które mi umykały, tak jakbym powinna je była znać z innych tekstów, a bez tego się gubię.

Musialik - bardzo lubię ten cykl. Szorty w klimatycznym stylu, z puentą, ale bez jakiejś przesady, wszystko bardzo "umiarkowane", a jednocześnie smakowite. Sam pomysł na cykl i realia niby nie taki oryginalny, a jednak przynosi nutę świeżości i nostalgii, mało kto dziś tak pisze, to jak fotografia w kolorystyce sepii postawiona obok ton krzykliwych reklam, te drugie są bardziej kolorowe i wyraziste, a jednak tak do siebie podobne.

Mrozek - nie przemawia do mnie ten szort. Mam wrażenie, że czegoś tutaj nie zrozumiałam. :(
_________________
生きる事 それが俺の償いだ。(SoulCalibur3)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group