Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Tekst numeru 41. Zagłosuj do 12 kwietnia

Dwóch zwycięzców?
Grzegorz Drukarczyk - Przejdz na priv....
32%
 32%  [ 22 ]
Paweł Ciećwierz - Hedonka.
7%
 7%  [ 5 ]
Jewgienij T. Olejniczak - Rejza.
13%
 13%  [ 9 ]
Krzysztof Piskorski - Drugi obraz spod piramid.
31%
 31%  [ 21 ]
Maciej Musialik - Żyć i umrzeć w Nowej Moskwie.
11%
 11%  [ 8 ]
Adam Mrozek - Dom na końcu alei.
2%
 2%  [ 2 ]
Głosowań: 36
Wszystkich Głosów: 67

Autor Wiadomość
marcolphus 
Batman


Posty: 514
Skąd: Kraków
Wysłany: 13 Marca 2009, 09:17   

Kurczę, inni wazelinują numer, a dla mnie to jeden z najsłabszych w ostatnich miesiącach. 2 bardzo dobre opowiadania, jedno niezłe i 3 niewypały. Wychodzi na to, że się nie znam... Ale po kolei:

Grzegorz Drukarczyk - Przejdz na priv... - pierwszy punkt. Świetny pomysł, doskonałe pióro, jedynie końcówka mnie rozczarowała - ot, taka sztampa, znowu te baby... Szkoda, można było to ciekawiej zakończyć.

Paweł Ciećwierz - Hedonka - niezłe, choć nie za bardzo w moim stylu, no i zbytnio rozwleczone.

Jewgienij T. Olejniczak - Rejza
Krzysztof Piskorski - Drugi obraz spod piramid
- te opowiadania łączę razem, bo oba są fatalne. Pełne niesamowitych, nic nie wnoszących dłużyzn, pozbawione napięcia, a Drugi obraz... także jakiegoś sensu i puenty. Bardzo mi się nie podobało, to była droga przez mękę.

Maciej Musialik - Żyć i umrzeć w Nowej Moskwie - to zdecydowanie tekst numeru. Bardzo podobają mi się opowiadanka o Winstonie Watsonie, bardzo proszę o jeszcze!! Chętnie zobaczyłbym bohatera także w czymś grubszym i większym. PUNKT

Adam Mrozek - Dom na końcu alei - krótkie i nie wiem o czym. Chyba robię się coraz głupszy, bo, jak widzę, niektórzy widzą w tym jakiś sens. Ale szortów o takiej tematyce były już miliony, w dodatku lepiej napisanych. Nie dla mnie.
 
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 13 Marca 2009, 09:47   

marcolphus napisał/a
Kurczę, inni wazelinują numer, a dla mnie to jeden z najsłabszych w ostatnich miesiącach. 2 bardzo dobre opowiadania, jedno niezłe i 3 niewypały. Wychodzi na to, że się nie znam... Ale po kolei:
.


Wychodzi na to, że nie ma tekstów, które podobają się wszystkim. Po to robię te głosowania, zeby czytelnicy mogli zobaczyć tę prawidłowość. Głównie po to.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
marcolphus 
Batman


Posty: 514
Skąd: Kraków
Wysłany: 13 Marca 2009, 10:13   

NURS napisał/a
Wychodzi na to, że nie ma tekstów, które podobają się wszystkim. Po to robię te głosowania, zeby czytelnicy mogli zobaczyć tę prawidłowość. Głównie po to.


No to mnie uspokoiłeś ;-)
W dodatku chyba w końcu zamówię prenumeratę - jak się mieszka na wsi, to ciężko Was dostać.
 
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 13 Marca 2009, 10:39   

I obeszło się bez znieczulenia.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
khamenei 
Zombie Lenina


Posty: 495
Skąd: Gdynia
Wysłany: 13 Marca 2009, 11:17   

Dorian napisał/a
Jeśli ktoś ma wątpliwości to niech kupi sobie marcową NF i zobaczy jaki badziew tam drukują. I jeśli będzie chciał powiedzieć coś złego na NURSa to język jego niech uschnie :D


Kochana zona wyslala mi paczuszke z pismami do Londynu (dzieki Bogu nie bede tu dlugo), wiec bede mogl czytac bez opoznien. Na razie chlapnalem konkurencje i niestety zgadzam sie z Dorianem. Pobieznie przejrzane uwagi przedmowcow biore za dobra monete.

Na razie przeczytalem shorta Mrozka, to byl mily dla oka. Niestety jak dla mnie forma shortow sama w sobie sprawia, ze nie moga byc one wybitne. Widac to chociazby po "szybkich" dialogach, pozbawionych jakichkolwiek uwag w stylu "odparl", "rzekl", "zripostowal", cokolwiek... Tak to juz z shortami jest, wiec biore poprawke, nastawiajac sie wlasnie na takie ograniczenia. Podobal mi sie motyw z policzeniem najwiekszej obecnie liczby pierwszej ;) .
 
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37526
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 13 Marca 2009, 12:39   

khamenei napisał/a
Niestety jak dla mnie forma shortow sama w sobie sprawia, ze nie moga byc one wybitne.
Bzdura, szort pierwszej klasy może Cię powalić i będziesz miał problemy ze zlapaniem oddechu.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
khamenei 
Zombie Lenina


Posty: 495
Skąd: Gdynia
Wysłany: 13 Marca 2009, 12:56   

Wybacz, ale napisalem "jak dla mnie", wiec nie jest to bzdura.

Poza tym od kazdej reguly sa wyjatki. Je przyjmuje z otwartymi ramionami.
 
 
 
Ramzes 
Sky Captain


Posty: 159
Skąd: Małe miasteczko
Wysłany: 13 Marca 2009, 15:22   

khamenei napisał/a
Na razie przeczytalem shorta Mrozka, to byl mily dla oka.


Shorta przeczytałem w saloniku prasowym, jeszcze nie wiem, czy kupię cały numer. Kryzys finansowy mnie dopadł :(
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 13 Marca 2009, 15:24   

A się zarzekaleś, że nie masz brata :-)
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Ramzes 
Sky Captain


Posty: 159
Skąd: Małe miasteczko
Wysłany: 13 Marca 2009, 15:41   

:?:
To znaczy? Nie rozumiem.
Może zresztą numer kupię. Szkoda by było widząc dobre opinie.
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 13 Marca 2009, 16:11   

Kryzys brat Ramzesa :-0 Mówiłeś, że nieprawda. No i cię dopadł :-)
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Ramzes 
Sky Captain


Posty: 159
Skąd: Małe miasteczko
Wysłany: 13 Marca 2009, 16:25   

Po raz drugi gapą jestem dzisiaj, nie załapałem Twojej aluzji do mojego posta :oops:
Napisałem jednak, że może mam brata z nieprawego łoża. To pewnie on :wink:
 
 
Andrenikus 
Frodo Baggins


Posty: 132
Skąd: Wrocław/Warszawa
Wysłany: 16 Marca 2009, 15:49   

Damn... nie doczytałem że mogę dać dwa punkty.
Ech...
Poziom numeru bardzo ok. :) Więcej takich.
_________________
...
 
 
Dorian 
Jaskier

Posty: 63
Skąd: Słupsk
Wysłany: 18 Marca 2009, 23:06   

Dzisiaj jest 18 dzień marca, a jak sobie przypominam NURS zapowiedział okładkę nowego numeru na 25 lutego :lol:
OK, Katedra ją wydrukowała, ja też mam ją w domu, ale czy czas dla SFFiH nie stanął w miejscu? Jeśli tak to ja chcę receptę na zatrzymanie czasu... Miliony kobiet pewnie też :D :D :D
_________________
życie nie jest za karę
 
 
Sandman 
Rumburak


Posty: 2079
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 19 Marca 2009, 00:12   

Drukarczyk i Musialik.
_________________
"Życie to taki dziwny teatr, gdzie tragedia miesza się z farsą, scenariusz piszą sami aktorzy, suflerem jest sumienie i nigdy nie wiadomo, kiedy otworzy się zapadnia."
Andrzej Majewski
 
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 19 Marca 2009, 10:29   

Recepta na zatrzymanie czasu jest prosta - zrób sobie remont w firmie, zapakuj wszystko w kartony a potem licz, ze ci ekipa zejdzie z placu o czasie.
BTW wczoraj wysłałem okładkę i wstępniak GAndrelowi, lada moment powinny się pojawić na stronie.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Witchma 
Jokercat


Posty: 24697
Skąd: Zgierz
Wysłany: 19 Marca 2009, 10:32   

To już razem z nr 42 chyba...
_________________
Basically, I believe in peace and bashing two bricks together.

"Wszystkie kobiety są piękne, tylko po niektórych tego nie widać."
/Maria Czubaszek/
 
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 19 Marca 2009, 10:44   

No, prawie. zapowiedź 42ki juz wisi.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 19 Marca 2009, 12:57   

Grzegorz Drukarczyk - Przejdź na priv... Drugi tekst tego autora, który czytam, drugi bardzo dobry. Jest akcja, jest naprawdę bardzo dobry pomysł, i jest przede wszystkim wykonanie.
Paweł Ciećwierz - Hedonka Czytało się całkiem przyjemnie, ale przy pisaniu opinii musiałem sobie troszkę przypominać o co chodziło. Łatwo wpada i łatwo wypada, ale wrażenia generalnie pozytywne.
Jewgienij T. Olejniczak - Rejza Zdecydowanie bardziej podobała mi się pierwsza część tego opowiadania, w końcówce wszystko musi być na siłę wytłumaczone i opowiadanie przez to traci. A szkoda, nastrój na początku był wyborny. Ale i tak jest dobrze.
Krzysztof Piskorski - Drugi obraz spod piramid Bardzo dobry tekst, plastyczny, interesujący, świetnie napisany. Znakomicie wplecione subtelne elementy fantastyczne zdecydowanie dodają smaczku. Czytało się świetnie przez całą długość opowiadania.
Maciej Musialik - Żyć i umrzeć w Nowej Moskwie Na pewno lepsze niż poprzedni zestaw tekstów o Tropicielu, ale w starciu z dłuższymi formami z tego numeru nie ma szans.
Adam Mrozek - Dom na końcu alei Shorcik całkiem przyjemny, mimo, że nieco zakręcony, ale podobnie jak wyżej, przy starciu z bardzo dobrymi dłuższymi formami, nie otrzyma ode mnie głosu.

Punkty ode mnie dla Drukarczyka i Piskorskiego.
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
Dorian 
Jaskier

Posty: 63
Skąd: Słupsk
Wysłany: 20 Marca 2009, 23:17   

Jest już 20 marca :lol: I wciąż stara okładka :lol: Może zamiast okładki NURS umieści zdjęcie z remontu firmy :D Fajnie by było zobaczyć co jest ważniejsze niż czytelnicy.........
_________________
życie nie jest za karę
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 21 Marca 2009, 00:23   

Dorian, to nie jest temat okładkowy, tu komentujemy teksty.
Nie spamuj proszę.
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 21 Marca 2009, 09:19   

dorian, zdziwię cię, ale wysłałem materiały do strony już kilka dni temu, do osoby, która je tam umieszcza.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Godzilla 
kocia mama


Posty: 14145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 21 Marca 2009, 09:41   

Mam pomysł, wyślij do mawete, a on je tam wyśle jeszcze raz :twisted:
_________________
Blog
Kedileri çok seviyorum :mrgreen:
 
 
Witchma 
Jokercat


Posty: 24697
Skąd: Zgierz
Wysłany: 21 Marca 2009, 10:21   

Przeczytałam i nie mogę się zdecydować. Oby więcej takich numerów :D
_________________
Basically, I believe in peace and bashing two bricks together.

"Wszystkie kobiety są piękne, tylko po niektórych tego nie widać."
/Maria Czubaszek/
 
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 23 Marca 2009, 09:19   

Przeczytalem na razie tekst Drukarczyka. Swietne opowiadanie, ale znalazlem tam jeden blad. Przy opisie Nissana GT-R autor pisze, ze to silnik V6 stuningowany fabrycznie. Po czym dwa zdania dalej stoi (cytuje z pamieci): "...rykiem szesnastocylindrowego silnika". Jak V6 to nie 16. Az dziwne potkniecie przy tak dokladnym opisie mozliwosci samochodu.
_________________
5 zdań na temat
 
 
khamenei 
Zombie Lenina


Posty: 495
Skąd: Gdynia
Wysłany: 23 Marca 2009, 11:59   

Dobra, zaczynamy.

Grzegorz Drukarczyk - Przejdz na priv....
Podobalo mi sie. Mile mrugniecie okiem ws. obecnej sytuacji gospodarczej na samym koncu opowiadanka. Czasami narracja wydawala mi sie za prosta (zdania, dobor slow), ale pomysl rekompensowal to. Ogolnie to numer marcowy jest wyjatkowo dobry, wiec punktu niestety nie dostanie. Kiedy indziej moglby rownie dobrze dostac, ale pozostale opowiadania stanowia solidna konkurencje.
EDIT: moge przyznac dwa punkty, wiec jednak dostanie ;].

Paweł Ciećwierz - Hedonka.
Fajnie w miare sie czytalo, ale niestety jakies za bzdurne toto dla mnie bylo. Fantastyka jakos na sile tu wrzucona, fabula blaha. Gdyby nie wylewajacy sie mozg i zywe trupy, to powiedzialbym, ze to dla mlodszych czytelnikow.

Jewgienij T. Olejniczak - Rejza
Nooo, o tym wlasnie mowie. Takie kaski to ja lubie najbardziej. Bylem pod wrazeniem warsztatu autora. Naprawde wysmienicie plynelo mi sie przez wszystkie zdania i akapity. Tworca ma wg mnie swietne wyczucie opisow - kiedy wrzucic jakis srodek artystyczny, kiedy zdanie powinno byc krotkie, a kiedy dlugie. Naprawde dalem sie porwac opowiadanej historii. Rozumiem spostrzezenia przedmowcow, dotyczace twistu fabularnego w okolicach konca utworu, ale nie poddzielam ich. Znaczy to, iz nie odnioslem wrazenia, ze cos tu sie kupy nie trzyma lub ze autor za duzo musial wyjasniac. Swietne opowiadanie, glownie ze wzgledu na mroczny klimat niepewnosci i nieznane, poganskie zabobony czyhajace posrod drzew hehe. PUNKT.

Krzysztof Piskorski - Drugi obraz spod piramid
Mile opowiadanie. Jednak nie sprawilo dla mnie wrazenia spojnej calosci. Tzn. pod koniec nie czulem, ze opowiadanie zostalo zakonczone, czegos mi brakowalo, tak jakby jeszcze jedna strona miala byc. Jednakze bardzo dobrze mi sie je czytalo i naprawde bylo bliskie otrzymania punktu. A propos, czy ktos moze mi powiedziec co to Test Laplace'a? Domyslam sie po kostce, ze to ma cos wspolnego z prawdopodobienstwem, ale co dokladnie...?

Maciej Musialik - Żyć i umrzeć w Nowej Moskwie.
Takie och. Bardziej podobala mi sie poprzednia dawka 3 krotkich opowiadanek z tego cyklu. Nic nadzwyczajnego, ale rowniez nic odpychajacego.

Adam Mrozek - Dom na końcu alei
Pisalem wczesniej.
 
 
 
Marcin Robert 
Orient Men


Posty: 1476
Skąd: Nowy Targ
Wysłany: 23 Marca 2009, 17:59   

NURS o numerze 42 napisał/a
trudno okreslić kiedy kto go kupi - równie dobrze moze to być 25 kwietnia, bo z 10 procent ludzi kupuje w tak późnym terminie.


Najwidoczniej ja należę do tej grupy, bo numer 41 nabyłem dopiero dzisiaj. (Musiałem w tym celu iść daleko za Miasto, do Almy). :D Więc mówicie, że to najlepszy w ostatnim czasie numer? Przeczytamy, przeczytamy... i może nawet ocenimy. :twisted:
 
 
K. Piskorski 
Tom Bombadil

Posty: 29
Skąd: Wrocław / Belfast
Wysłany: 23 Marca 2009, 19:49   

khamenei napisał/a
A propos, czy ktos moze mi powiedziec co to Test Laplace'a? Domyslam sie po kostce, ze to ma cos wspolnego z prawdopodobienstwem, ale co dokladnie...?


Obawiam się, że nikt Ci nie wyjaśni, bo całe pojęcie jest autorskim zmyśleniem ;) A pochodzi z tego, że w Zadrze Laplace zajął się teorią etheru i kurtyn etherowych, i opracował na przestrzeni lat wiele metod badawczych im poświęconych. Jedną z nich jest ów test, który w wielkim skrócie pozwala zbadać za pomocą rozkładu prawdopodobieństwa to, jak bardzo obecność etheru zakłóca w danym miejscu naszą fizykę i logikę. Nic szczególnie odkrywczego :)
_________________
Writing is like prostitution. First you do it for love, and then for a few close friends, and then for money.
Molière
 
 
Witchma 
Jokercat


Posty: 24697
Skąd: Zgierz
Wysłany: 23 Marca 2009, 21:17   

Grzegorz Drukarczyk - Przejdz na priv.... - świetny tekst, przemyślany od początku do końca. PUNKT

Paweł Ciećwierz - Hedonka - przyjemne czytadło, ale "Hannya" bardziej zapadała w pamięć.

Jewgienij T. Olejniczak - Rejza - dobrze się zapowiadało, ale w pewnym momencie klimat trochę zdechł, co nie zmienia faktu, że całość zasłużyła na mocne 4+.

Krzysztof Piskorski - Drugi obraz spod piramid - jak już pisałam w wątku autorskim, ogromny plus za dramatyczną poprawę stylu. Lubię teksty, którym nigdzie się nie spieszy (nie mylić z takimi, co to się wloką i przynudzają). Uwielbiam Egipt, zachwyciła mnie 'nienachalność' elementów fantastycznych. Oby tak dalej :bravo Oczywiście PUNKT.

Maciej Musialik - Żyć i umrzeć w Nowej Moskwie - muszę przyznać, że poprzednia odsłona zdecydowanie bardziej mi się podobała. Co prawda te teksty były bardziej dopracowane, ale te wcześniejsze miały w sobie pewną świeżość i ulotność, których tutaj zabrakło. Mam nadzieję, że temat będzie rozwijany, ale już w dłuższych formach.

Adam Mrozek - Dom na końcu alei - szort wyjęty z kontekstu konkursu zrobił na mnie większe wrażenie niż przy pierwszym czytaniu.

Ogólnie numer wyjątkowo udany, żaden z tekstów nie wyróżnia się in minus i ciężko mi było zdecydować się, komu przyznać punkt.
_________________
Basically, I believe in peace and bashing two bricks together.

"Wszystkie kobiety są piękne, tylko po niektórych tego nie widać."
/Maria Czubaszek/
 
 
 
khamenei 
Zombie Lenina


Posty: 495
Skąd: Gdynia
Wysłany: 24 Marca 2009, 13:17   

K. Piskorski napisał/a
Obawiam się, że nikt Ci nie wyjaśni, bo całe pojęcie jest autorskim zmyśleniem ;) A pochodzi z tego, że w Zadrze Laplace zajął się teorią etheru i kurtyn etherowych, i opracował na przestrzeni lat wiele metod badawczych im poświęconych. Jedną z nich jest ów test, który w wielkim skrócie pozwala zbadać za pomocą rozkładu prawdopodobieństwa to, jak bardzo obecność etheru zakłóca w danym miejscu naszą fizykę i logikę. Nic szczególnie odkrywczego :)


A jednak ktos mi wyjasnil ;) . I wszystko ma sens.
Chcialem dodac cos w kwestii tego opowiadania. Kiedy tekst osiaga pewien poziom (dodajmy: wysoki wg mnie), to wytykam rzeczy, ktorych normalnie bym sie nie czepial, poniewaz nie odpowiada mi jezyk, blaha lub pretensjonalna fabula. Jednakze poniewaz "Drugi obraz..." nalezy do tych bardzo porzadnych, musze powiedziec, ze do konca nie pasowala mi osoba malarza niejako spinajacego fabule. Wydawalo mi sie, ze czegos brakuje. Ale to pewnie dlatego, iz powinienem siegnac po ksiazke haha.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group