Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Tekst numeru 41. Zagłosuj do 12 kwietnia

Dwóch zwycięzców?
Grzegorz Drukarczyk - Przejdz na priv....
32%
 32%  [ 22 ]
Paweł Ciećwierz - Hedonka.
7%
 7%  [ 5 ]
Jewgienij T. Olejniczak - Rejza.
13%
 13%  [ 9 ]
Krzysztof Piskorski - Drugi obraz spod piramid.
31%
 31%  [ 21 ]
Maciej Musialik - Żyć i umrzeć w Nowej Moskwie.
11%
 11%  [ 8 ]
Adam Mrozek - Dom na końcu alei.
2%
 2%  [ 2 ]
Głosowań: 36
Wszystkich Głosów: 67

Autor Wiadomość
Kwapiszon 
Indiana Jones

Posty: 401
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2 Marca 2009, 12:02   Tekst numeru 41. Zagłosuj do 12 kwietnia

6 to dobrze czy mało ?
 
 
K. Piskorski 
Tom Bombadil

Posty: 29
Skąd: Wrocław / Belfast
Wysłany: 2 Marca 2009, 12:22   

Pozwolę sobie nieśmiało zaprotestować przeciw przekręceniu mojego imienia ;)
_________________
Writing is like prostitution. First you do it for love, and then for a few close friends, and then for money.
Molière
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2 Marca 2009, 12:24   

K. Piskorski, poprawiłam.
Kwapiszon, politycznie się zasugerował :wink:
 
 
Kwapiszon 
Indiana Jones

Posty: 401
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2 Marca 2009, 13:33   

Przepraszam.
Z rozpędu ....
 
 
Dorian 
Jaskier

Posty: 63
Skąd: Słupsk
Wysłany: 2 Marca 2009, 20:04   

Kupiłem :) Pani w Empiku powiedziała, że kolporter zgubił jeden numer przejeżdżając przez Słupsk :) Na razie liznąłem po pięć zdań początku każdego z opowiadań (mam taką technologię czytania - to co wzbudzi mój największy apetyt czytam potem na końcu jako deser) :D
_________________
życie nie jest za karę
 
 
teddy 
Jaskier

Posty: 61
Skąd: Warszawa
Wysłany: 5 Marca 2009, 11:02   

Przeczytałem, fajny numer. Szkoda, że tylko dwa głosy można dać, ale skoro tak to moje idą na Rejzę i Żyć i umrzeć w Nowej Moskwie. Brawo panowie :bravo
 
 
Nocturn 
Nocturn


Posty: 1591
Skąd: dokąd?
Wysłany: 5 Marca 2009, 11:10   

przeczytałem. Numer znowu taki sobie.
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 5 Marca 2009, 19:42   

Jestem w połowie i już widzę, że będę miał zagwozdkę - jak narazie wszystko mi się podoba...
 
 
Dorian 
Jaskier

Posty: 63
Skąd: Słupsk
Wysłany: 6 Marca 2009, 00:36   

Zacznijmy od końca :) - choć nie w rozumienia gradacji mojej oceny.
Dom na końcu Alei - bardzo smaczny szort, taki, po którym warto się zastanowić. OK, można trochę czepić się formy przekazu, ale sam przekaz - wyborny. Jeśli nie szuka się szybkiego poklasku, a ma chwilę na zastanowienie to naprawdę - mądry skróciak
Żyć i umrzeć w Nowej Moskwie - dobrze odrobiony Bułhakow. Widać, że autor jest fanem Bułhakowa bo choć dziwności preparowane przez szatana i jego wysłanników w "Mistrzu i Małgorzacie" zamienił na "anomalie" to jednak zrobił to smacznie i nawet w klimacie Bułhakowa. Fajne, szczególnie jeśli zna się pierwowzór.
Drugi obraz spod piramid - bardzo dobre opowiadanie choć obawiam się, że w poszukiwaniu szybkich doznań i prostych schematów SF autor raczej nie zostanie oceniony dobrze - a szkoda.
Rejza. Najdłuższa lektura szkolna - Trylogia - zrobiona nie najgorzej. Widać, że zjedzony już przez robaki Sienkiewicz wciąż inspiruje autorów. Całkiem ok stworzone opowiadanie z bagiennych mokradeł, w których Kmicić odnalazł Kiemliczów zabarwionych uroczyskiem, w którym Zagłoba odbijał z mocy nieczystych Helenę Kurcewiczówną - a całość przeniesiona w realia Krzyżaków - też Sienkiewicza. Należy tylko pogratulować Jewgienijowi, że przeczytał Sienkiewiczowską Trylogię i tak umiejętnie ją adaptuje na grunt SF.
Hedonka - tu trochę mniej optymistycznie... Są dwa rodzaje opowiadań, które natychmiast przestaję czytać: pierwsze, kiedy autor zaczyna opisywać jak siedzi nad pustą kartką, a drugie jak autor też nie bardzo wiedząc co pisać zaczyna opowiadanie od tego co właśnie widzi w telewizji... To taki trochę smutny obrazek impotencji twórczej... I właśnie z takich początków powstaje coś co niestety jest nieudaną kopią "Wielkiego Szu". Choć na plus autora należy oddać sprawność warsztatową.
Na deser Przejdź na priv... Nie wiem na czym to polega, ale rozumiem, że ten autor ma już sto lat... A nie wiem dlaczego jest najmłodszy ze wszystkich w tym co pisze, w jakimś takim buncie, który mi osobiście bardzo pasuje. Czytam dużo, ale przyznam, że pomysł mnie zaskoczył - nie znalazłem go wcześniej w jakimś innym wariancie literatury. Nie bardzo mi się podobało, że ktoś mnie nazywa pogardliwie bo jestem użytkownikiem internetu i jestem jakimś mięsem armatnim, ale po zastanowieniu... Kurcze, tak może być naprawdę. A skoro zastanowiłem się czy ktoś ze mną nie pogrywa, przy odbieraniu maili dzisiaj z lekkim zastanowieniem otwierałem załączniki - to chyba zamysł autora (jeśli takowy właśnie miał) został osiągnięty. A poza tym czytało się to opowiadanie tak szybko i z taką przyjemnością, że po skończeniu byłem pewien, że to chyba szort, że tak szybko się skończył. Punkt na 100%
Ogólnie duże podziękowania dla NURSa. Naprawdę poziom tego numeru jest najwyższej klasy. Jeśli ktoś ma wątpliwości to niech kupi sobie marcową NF i zobaczy jaki badziew tam drukują. I jeśli będzie chciał powiedzieć coś złego na NURSa to język jego niech uschnie :D
_________________
życie nie jest za karę
 
 
rumeli 
Narzeczona Frankensteina


Posty: 304
Skąd: że znowu!
Wysłany: 6 Marca 2009, 15:15   

To się laurka autorom i NURSowi dostała ;P: Przeczytamy, zobaczymy :roll:
_________________
Cnota jest w sercu, a nie gdzie indziej - Balzac
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37527
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 6 Marca 2009, 20:06   

Dorian napisał/a
Rejza. Najdłuższa lektura szkolna - Trylogia - zrobiona nie najgorzej. Widać, że zjedzony już przez robaki Sienkiewicz wciąż inspiruje autorów. Całkiem ok stworzone opowiadanie z bagiennych mokradeł, w których Kmicić odnalazł Kiemliczów zabarwionych uroczyskiem, w którym Zagłoba odbijał z mocy nieczystych Helenę Kurcewiczówną - a całość przeniesiona w realia Krzyżaków - też Sienkiewicza. Należy tylko pogratulować Jewgienijowi, że przeczytał Sienkiewiczowską Trylogię i tak umiejętnie ją adaptuje na grunt SF.
gdzieś Ty tam człeku nawiązania znalazł do Sienkiewicza to pojęcia nie mam. Czy wszelkie utwory dziejące sie na bagnach i mokradłach koniecznie nawiązuja do Sienkiewicza? I czy kazda opowieść o Krzyżakach to hołd dla Sienkiewicza musi być? Prywatnie cienia nawiązań ani do Trylogii ani do Krzyżaków nie zauważyłem. Wydaje mi się, że autor jest mocno zdziwiony Twoim odkryciem.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 6 Marca 2009, 20:58   

Dorian, Drukarczyk był guru, jak wielu z was było dziećmi, i niezwykle się cieszę, ze mogłem mu pomóc w powrocie. Jego gruuuba powieść już wkrótce.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
omeggi 
Sky Captain


Posty: 169
Skąd: Kraków
Wysłany: 8 Marca 2009, 13:18   

świetny numer :) punkty dla Piskorskiego i Olejniczaka
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 8 Marca 2009, 21:15   

Bardzo dobry numer :bravo dla NURSa - miałem kłopoty z podzieleniem punktów.
Moje głosy na:
1. Grzegorz Drukarczyk - Przejdz na priv....
2. Krzysztof Piskorski - Drugi obraz spod piramid.
 
 
Stormbringer 
Marsjanin


Posty: 2243
Skąd: inąd
Wysłany: 8 Marca 2009, 22:16   

A tymczasem numer omówiła Katedra.

EDIT:
zamieszanie z linkiem.
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 9 Marca 2009, 08:19   

Szkoda tylko, że madowi nazwisko przekręcili:
Cytat
Na zakończenie działu literackiego przyjemna miniaturka – „Dom na końcu alei” Adama Mroczka.
 
 
xan4 
Tatuś Muminków


Posty: 5116
Skąd: Dolina Muminków
Wysłany: 9 Marca 2009, 08:25   

Agi, jak się ogląda za dużo seriali, to się ma mroczki w oczach :D
 
 
Kwapiszon 
Indiana Jones

Posty: 401
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 9 Marca 2009, 10:03   

Czyli jak się mieszka w Warszawie to drukuje się Paweł nie Krzysztof?
 
 
xan4 
Tatuś Muminków


Posty: 5116
Skąd: Dolina Muminków
Wysłany: 9 Marca 2009, 18:33   

Drukarczyk - bardzo w porządku, przypomniało mi się pierwsze opowiadanie Drukarczyka z F jeszcze wtedy (Reguła przetrwania) , potem opowiadania z Almapressu (Reguła baśniowego mroku) i na koniec jego powieść u Sedeńki wydana (Solaris to się wtedy Stalker nazywał :D ) - Zabijcie odkupiciela, dobrze pisał, zniknął i dobrze, że się znowu pojawił, cieszę się z książki, którą NURS zapowiedzał - PUNKT,
Ciećwierz - dobre czytadło, w innym numerze byłoby pewnie zapunktowane, w tym niestety nie załapało się,
Olejniczak - dobra, smakowita rzecz, do czasu, pod koniec duchy przedwiecznych trochę mnie zmogły, liczyłem na inne zakończenie, jednakże coraz bardziej lubię styl pisania jewgienija i czekam na następne teksty,
Piskorski - ładny styl, dobrze napisane, ale... przegrywa z innymi w stawce,
Musialik - bardzo duży plus za nienachalny humor, lekko rozegraną akcję, bardzo miło się czytało - PUNKT,
Mrozek - jak mad spóźnił się z szortem do okrągłego numeru to pomyślałem sobie, że będzie miał lepiej, bo nie będzie musiał bić się z tym całym zrzutem, jednak pomyliłem się, bo trafił jeszcze gorzej, bo trafił do jednego z lepszych do tej pory numerów SFFiH, bardzo dobry szort, który niestety przegrał u mnie z "dłuższymi",

podsumowując: NURS bierz przykład z samego siebie, numer bardzo dobry, jeden z lepszych do tej pory (teksty i okładka, publicystyka gorzej).

Oby tak dalej :!: :!: :!:
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 10 Marca 2009, 16:42   

Zachęcony opowiadaniem kupiłem knigę Piskorskiego. Drukarczyka też kupię :D
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 10 Marca 2009, 18:27   

xan4 napisał/a
Drukarczyk - bardzo w porządku, przypomniało mi się pierwsze opowiadanie Drukarczyka z F jeszcze wtedy (Reguła przetrwania) ,

U nas to też poszło, gwoli przypomnienia autora.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 10 Marca 2009, 18:28   

Kwapiszon napisał/a
Czyli jak się mieszka w Warszawie to drukuje się Paweł nie Krzysztof?


akurat pip, nad głową mi przez cały dzień zrzędził, nowy pip prezez czegoś tam pip. I się machnąłem.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
xan4 
Tatuś Muminków


Posty: 5116
Skąd: Dolina Muminków
Wysłany: 10 Marca 2009, 18:38   

NURS napisał/a
xan4 napisał/a:
Drukarczyk - bardzo w porządku, przypomniało mi się pierwsze opowiadanie Drukarczyka z F jeszcze wtedy (Reguła przetrwania) ,

U nas to też poszło, gwoli przypomnienia autora.


a tak, w polecankach Krukowych zdaje się :?:

ale musisz przyznać, że czytać to teraz, a wtedy to bardzo duża różnica, wtedy to było jak obuchem w łeb.
 
 
Dorian 
Jaskier

Posty: 63
Skąd: Słupsk
Wysłany: 10 Marca 2009, 20:55   

Też kupię powieść Drukarczyka :) Tym bardziej, że zaczyna już obrastać legendą zanim jeszcze została wydana. Kurcze mam już syndrom niecierpliwego oczekiwania. Jak na ten numer SFFiH od momentu kiedy NURS zapowiedział autorów. Fajnie, że wracają do pisania tacy ludzie i w takim stylu. Dzisiaj jakiś prawie czterdziestoletni japończyk wygrał w skokach narciarskich - czyli można wygrywać w każdym wieku :) (a Małysz trzeci:))
NURS, nie wiem czy potraktujesz to jako komplement, ale do niektórych tekstów z tego numeru wróciłem jeszcze raz. I po przeczytaniu ich znowu nie tylko że mnie nie znudziły, ale znalazłem jeszcze dodatkowe smaczne, głębsze i nowe myśli, które przy pierwszym zachłannym czytaniu mi umknęły. Dzięki, jeśli taki poziom utrzyma SFFiH to kupię prenumeratę od razu na dziesięć lat :lol:
_________________
życie nie jest za karę
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 10 Marca 2009, 21:41   

Ja jestem tylko skromnym przekaźnikiem, poziom tekstów zalezy wyłącznie od autorów :twisted:
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
mad 
Filippon


Posty: 3816
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 10 Marca 2009, 23:13   

xan4 napisał/a
Mrozek - jak mad spóźnił się z szortem do okrągłego numeru to pomyślałem sobie, że będzie miał lepiej, bo nie będzie musiał bić się z tym całym zrzutem, jednak pomyliłem się, bo trafił jeszcze gorzej, bo trafił do jednego z lepszych do tej pory numerów SFFiH, bardzo dobry szort, który niestety przegrał u mnie z dłuższymi


Ja tam cieszę się, że mogę znaleźć się w tak podobno dobrym numerze - jeszcze nie czytałem. A jak wyląduję z zerem na końcu - trudno. Dobre słowo (między innymi od Ciebie) też się liczy :D
 
 
Dorian 
Jaskier

Posty: 63
Skąd: Słupsk
Wysłany: 13 Marca 2009, 00:21   

mad. Twój skróciak był naprawdę OK. Chciałbym przeczytać Twoje opowiadanie. Jeśli to jest jakaś odpowiedź... Daj nam coś dłuższego, przynajmniej według mnie masz potencjał, żeby napisać coś co z przyjemnością przeczytam.
_________________
życie nie jest za karę
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 13 Marca 2009, 01:41   

mad już miał u nas dłuższy tekst.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
mad 
Filippon


Posty: 3816
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 13 Marca 2009, 08:33   

NURS napisał/a
mad już miał u nas dłuższy tekst.


I to nie jeden. Stare czasy...
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37527
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 13 Marca 2009, 09:13   

Grzegorz Drukarczyk - Przejdz na priv.... Świetny pomysł, dobrze napisane, czego chcieć więcej?
Paweł Ciećwierz - Hedonka. Przyzwoita, z biglem i humorem, rozrywka
Jewgienij T. Olejniczak - Rejza. Lepiej się zaczęło niż skończyło, zmęczyła mnie przegadana końcówka
Krzysztof Piskorski - Drugi obraz spod piramid. Oryginalne, dobrze napisane, tekst się łyka sam.
Maciej Musialik - Żyć i umrzeć w Nowej Moskwie. Bardzo miło, bardzo miło, zjadłbym lazanię.
Adam Mrozek - Dom na końcu alei. to forumowy szort chyba, nie przekonał mnie.

Ogólnie numer bez elementów epokowych ale rzemielśniczo bardzo dobry. Punkty dla Drukarczyka i Piskorskiego choć spokojnie na punkt zasługują wszyscy pozostali oprócz mada.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group