Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy chcesz odgórnych ograniczeń w shortach?

Jeden autor, jeden short?
Tak
50%
 50%  [ 24 ]
Nie
31%
 31%  [ 15 ]
To zależy od ilości szortów
18%
 18%  [ 9 ]
Głosowań: 48
Wszystkich Głosów: 48

Autor Wiadomość
Lynx 
Wyduldas Napfluj


Posty: 7038
Skąd: znad morza
Wysłany: 17 Lutego 2009, 13:08   

Fodnik, z tym, że matematyka nie ma tu nic do rzeczy. Najważniejsze są tu słowa : Czy chcesz. Albo chcesz albo nie, albo nie masz zdania/masz całkiem inne.
_________________
http://zrozumiecswiat.pl/7.html
 
 
Nutzz 
Yans


Posty: 2170
Skąd: że znowu?!
Wysłany: 17 Lutego 2009, 13:15   

Głos na nie - osobiście czytanie i ocenianie Waszych prac sprawia mi przyjemność, w przypadku dużej ich ilości najwyżej ocenianie rozłożę na kilka dni.
A kto w ogóle nie ma czasu niech napisze tylko na co głosował, albo tylko zagłosuje. Nie każdy musi się od razu rozwlekać nad każdym shortem z osobna.
O!
 
 
Kasiek 
Kogga


Posty: 5207
Skąd: Lublin
Wysłany: 17 Lutego 2009, 13:19   

Ja zagłosowałam na nie, choć najchętniej podpisałabym się pod "to zależy".
Lubię czytać te szorty i zastanawiać się nad ich walorami i wadami i im więcej... tym mam lepszą zabawę i trudniejsze zadanie. Owszem, im lepiej dopracowany tekst, tym chętniej się go czyta i wyżej ocenia, a zatem 1 na 1 działałoby i na korzyść tekstu i autora. Chyba że autor ma dużo pomysłów i czasu, a szortów w edycji mało. Moim zdaniem, jeśli autor napisał dwa, powinien wysłać dwa, ze wskazaniem, który ma być opublikowany przede wszystkim. Jeśli szortów w edycji jest mniej niż 10, 15 czy ile wyznaczy gospodarz tematu, publikowany jest także drugi.
To konkurs, ale nie zapominajmy też, że zabawa i ćwiczenie, a ćwiczenie czyni mistrza. Nie dajmy się zwariować, obwarować przepisami... Bawmy się i piszmy :) I niech zwycięży najlepszy... tekst :)
_________________
Biżu na facebooku
http://www.facebook.com/p...214431445246442
Blog http://pracowniaalainn.blogspot.com/
 
 
 
Ozzborn 
Naznaczony Ortalionem


Posty: 8409
Skąd: z krainy Oz
Wysłany: 17 Lutego 2009, 13:27   

Bardzo ładnie powiedziane Kasiek, podpisujęsię pod tym rencamy i nogamy.
To przede wszystkim zabawa, mnie, jak już mówiłem, wydaje się "optymalniejsza" zasada 1-1, ale jak ktoś chce wysłać 2 to protestował nie będę. Dlatego też zagłosowałem na "nie" jakbyście nie zauważyli, a moje wywody matematyczno-statystyczne miały służyć pokazaniu w moim odczuciu najbardziej obiektywnego spojrzenia na zasadę 1-1... no i może zirytowaniu paru osób. :P
Zatem bawta się i piszta, a nie stresujta! ;)

edytka:literówki
_________________
Czerwony Prorok i Najwyższy Kapłan Ortalionowego Boga

'Irony is wasted on some people.'-T.Pratchett

"Ozzborn, pogódź się z tym. Twoja uroda jest Twoim przekleństwem." (c) baranek
 
 
Czarny 
GrimMod

Posty: 5363
Skąd: IŁAWA
Wysłany: 17 Lutego 2009, 13:44   

Polakami to trzeba rządzić autorytarnie, bo demokracja ich zabija. Skąd w ogóle jakiś dziwny pomysł by ograniczać ZABAWĘ - jak ktoś jest ciekawy, to zapraszam do początków historii wątku szortów na tym forum. Może przejaśni się o co w tym chodzi.

A najlepsze są wtręty o "sprawiedliwości" konkursu :shock: . Wszem i wobec ogłaszam zatem, że Nagroda Zajdla, Nautiliusa, Sfinksa i pewnie wszystkie zagraniczne są, wyobrażacie sobie NIESPRAWIEDLIWE, bo tam autor ma prawo mieć kilka utworów, starających się o NAGRODĘ i WYGRANĄ. Jestem porażony ta jawną niesprawiedliwością, że ktoś ma więcej talentu i czasu (a może pieniędzy :twisted: ) i zabiera mi te wszystkie nagrody sprzed nosa i to dlatego, że MOŻE pisać więcej ode mnie - toż to szczyt draństwa jest. :twisted:

Odgórnie zatem powiadam bawcie się NIESPRAWIEDLIWIE i piszcie po dwadzieścia szortów każdy. ;P:
 
 
Kasiek 
Kogga


Posty: 5207
Skąd: Lublin
Wysłany: 17 Lutego 2009, 14:52   

Ozzborn napisał/a
Bardzo ładnie powiedziane Kasiek, podpisuję się pod tym rencamy i nogamy.


Dziękuję :)

No, może się niektórzy zacietrzewieni opamiętają :> Może ja się kiedy zmuszę do napisania? Na razie jednak piszę opko na konkurs na KULu, więc jeszcze trochę popodziwiam zmagania forumowych Tfórcóf z ukrycia :)
_________________
Biżu na facebooku
http://www.facebook.com/p...214431445246442
Blog http://pracowniaalainn.blogspot.com/
 
 
 
Fodnik 
Jaskier


Posty: 56
Skąd: ze stawu nieco zamulonego
Wysłany: 17 Lutego 2009, 16:58   

Lynx napisał/a
z tym, że matematyka nie ma tu nic do rzeczy

To tylko argument, taki sobie prosty przykładzik. Bo to czy mają być ograniczenia, czy też nie, ja też zostawiałbym w rękach ogłaszającego daną edycję. Chodziło mi tylko o to, że wcale nie jest tak iż bez znaczenia jest ilość. IMO warto poruszać się w sferze faktów, a nie pobożnych życzeń. Tak przy okazji wskazałem zwolennikom multiplikacji gatek na zadku metodę zwiększania szansy ;)

Czarny napisał/a
Wszem i wobec ogłaszam zatem, że Nagroda Zajdla, Nautiliusa, Sfinksa i pewnie wszystkie zagraniczne są, wyobrażacie sobie NIESPRAWIEDLIWE, bo tam autor ma prawo mieć kilka utworów, starających się o NAGRODĘ i WYGRANĄ.

Oj wodzu, pohamuj. Różną metodologię oceny przykłada się do anonimowego rozdania, od jawnego głosowania. To zupełnie dwa odrębne mechanizmy.
_________________
Fodnik i już
Aby język giętki dotarł wszędzie tam, gdzie pomyśli głowa
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 17 Lutego 2009, 17:51   

Fodnik napisał/a

Czarny napisał/a
Wszem i wobec ogłaszam zatem, że Nagroda Zajdla, Nautiliusa, Sfinksa i pewnie wszystkie zagraniczne są, wyobrażacie sobie NIESPRAWIEDLIWE, bo tam autor ma prawo mieć kilka utworów, starających się o NAGRODĘ i WYGRANĄ.

Oj wodzu, pohamuj. Różną metodologię oceny przykłada się do anonimowego rozdania, od jawnego głosowania. To zupełnie dwa odrębne mechanizmy.


Zdajesz sobie sprawę co napisałeś? :D
 
 
Fodnik 
Jaskier


Posty: 56
Skąd: ze stawu nieco zamulonego
Wysłany: 17 Lutego 2009, 19:04   

Oj! Fakt, trochę głupio. Chodziło o to, że formuła szortów to tytuły plus teksty, a wymienione ciupasem nagrody są oceną triady autor-tytuł-tekst. I w takim wypadku porównywanie wpływu ilości dzieł jednego autora na wyniki nie ma sensu. Reszta bez zmian :mrgreen:
_________________
Fodnik i już
Aby język giętki dotarł wszędzie tam, gdzie pomyśli głowa
 
 
Sally 
Jaskier


Posty: 86
Skąd: z uroczego miasteczka :)
Wysłany: 17 Lutego 2009, 20:19   

Ozzborn napisał/a
Sally napisał/a
W końcu każdy ma prawo wysłac dwa szorty, a czy to zrobi to jego prywatna decyzja. Więc szanse są równe i tak i tak...


Ale wysyła tylko 3/21 czyli jakieś 14%. Nie każdy ma czas i wenę żeby sobie te szanse wyrównać.


A ja się będę upierać, że sztuka nie nadaje się do statystyk. Tak samo mozesz twierdzić, że jest niesprawiedliwy cały konkurs bo nie każdy ma czas i wenę by napisać cokolwiek i wtedy nie ma w ogóle sznas. Tak więc uważam, że twój argument jest bezsensu. Nie ma sprawiedliwości na świecie, jak zwykł powtarzać mój tata... :wink:
Nie widzę powodu, by wyliczać statystycznie szanse autorów, bo się nie da tego obliczyć i zawsze można mieć jakieś ale. Jak ktoś ma czas i wenę - niech pisze więcej, jak nie, to nie i tyle. Niech decyduje gospodarz, choć ja nadal obstawiam, że nie nalezy szortów wywalać z konkursu, obojętnie z jakiego powodu...
_________________
"Wciąż uczę się żyć na własnej skórze i płacę jak umiem ten dziwny rachunek..."
 
 
 
Ozzborn 
Naznaczony Ortalionem


Posty: 8409
Skąd: z krainy Oz
Wysłany: 17 Lutego 2009, 21:57   

Sally napisał/a
Nie widzę powodu, by wyliczać statystycznie szanse autorów, bo się nie da tego obliczyć i zawsze można mieć jakieś ale.

Jeśli się przyjmie odpowiednie założenia to zasadniczo przy odpowiednio przeprowadzonym dowodzie, żadnych ale nie ma.
A powód jest bardzo prozaiczny: żeby was sprowokować do dyskusji, a może nawet oburzyć, co mi się chyba udało :twisted:
Sally napisał/a
A ja się będę upierać, że sztuka nie nadaje się do statystyk.

Pełna zgoda, też tak uważam, tzn. można się bawić w liczenie różnych rzeczy, ale chyba nie o to chodzi.
_________________
Czerwony Prorok i Najwyższy Kapłan Ortalionowego Boga

'Irony is wasted on some people.'-T.Pratchett

"Ozzborn, pogódź się z tym. Twoja uroda jest Twoim przekleństwem." (c) baranek
 
 
Kasiek 
Kogga


Posty: 5207
Skąd: Lublin
Wysłany: 17 Lutego 2009, 22:58   

Ludzie, ale o sssoo chozzi?

Niech sobie wysyłają ile chcą, przecież nikt nie wysyła 15 na 21 szortów, więc nie róbcie burzy w szklance wody. Dwa szorty na dwa tygodnie nawet to nie jest jakaś tragedia. Może akurat ktoś miał napad weny... Ja pierdziu, ależ to problem, bo mu statystyka wypada lepiej. Według statystyk mój sąsiad powinien już dawno w totka wygrać, a on ma zawsze po losowaniu smutną minę.
_________________
Biżu na facebooku
http://www.facebook.com/p...214431445246442
Blog http://pracowniaalainn.blogspot.com/
 
 
 
Czarny 
GrimMod

Posty: 5363
Skąd: IŁAWA
Wysłany: 18 Lutego 2009, 06:59   

Fodnik, jeśli Ty głosujesz na nazwisko, a nie na to co napisał to Twoja sprawa, ale takie podejście to bardziej w polityce nie konkursach LITERACKICH, tu liczy się dzieło.
 
 
shenra 
Wielki Kosmiczny Chomik Naczelna Biskupa


Posty: 24980
Skąd: z Nikąd
Wysłany: 18 Lutego 2009, 10:22   

Ludzie pogadać sobie chcieli :mrgreen: , wymienić poglądy. Jest dobrze tak jak było, ale gdyby się nagle okazało, że mamy nadmiar szortów, to warto by znać zdanie innych na ten temat. Chyba... :shock:
_________________
Chomikowo obłędnie, lekko neurotycznie w granicach perwersji. "Niuplać dzyndzla" :D specially for smert :D
Przesiądź się!
Przegubowy kotecek!
chomik w świecie
 
 
 
Kasiek 
Kogga


Posty: 5207
Skąd: Lublin
Wysłany: 18 Lutego 2009, 12:44   

Dlatego wydaje mi się, że dobrym pomysłem byłoby to, co napisałam wcześniej.

Cytat
jeśli autor napisał dwa, powinien wysłać dwa, ze wskazaniem, który ma być opublikowany przede wszystkim. Jeśli szortów w edycji jest mniej niż 10, 15 czy ile wyznaczy gospodarz tematu, publikowany jest także drugi.


W ten sposób unikniemy edycji gdzie byłoby 30 czy 40 szortów, jednocześnie zapewniając ich przyzwoitą liczbę w edycji, w której weźmie udział mniej osób.
_________________
Biżu na facebooku
http://www.facebook.com/p...214431445246442
Blog http://pracowniaalainn.blogspot.com/
 
 
 
Ixolite 
Admirał Zwiebellus


Posty: 6116
Skąd: oni wiedzieli?
Wysłany: 18 Lutego 2009, 13:07   

Tak sobie czytam i czytam i doszedłem do jednego słusznego wniosku, by mawete:
Cytat
Zagłosowałem na nie i zgadzam się z tym, że to gospodarz edycji powinien decydować.


Przy czym ja zagłosowałem na tak, bo decyzja gospodarza jest moim zdaniem takim właśnie ograniczeniem. Niech gospodarz decyduje i tyle.

Wniosek mam jeszcze jeden - ankieta jest źle skonstruowana :mrgreen:
_________________
Alchemia Słowa
Well, my days of not taking you seriously are certainly coming to a middle.
 
 
 
Witchma 
Jokercat


Posty: 24697
Skąd: Zgierz
Wysłany: 18 Lutego 2009, 13:07   

Ixolite napisał/a
ankieta jest źle skonstruowana :mrgreen:


No przecież napisałam to już na samym początku :D
_________________
Basically, I believe in peace and bashing two bricks together.

"Wszystkie kobiety są piękne, tylko po niektórych tego nie widać."
/Maria Czubaszek/
 
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 18 Lutego 2009, 13:09   

Paskudy. ;P:
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
Martva 
Kylo Ren


Posty: 30898
Skąd: Kraków
Wysłany: 18 Lutego 2009, 13:11   

Ixolite, mogłabym się podpisać pod Twoim postem, tylko ja nie zagłosowałam wcale (chociaż dużo bliżej mi do 'tak' ale całym sercem jestem za 'to zależy') :D
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.

skarby
szorty
 
 
xan4 
Tatuś Muminków


Posty: 5116
Skąd: Dolina Muminków
Wysłany: 18 Lutego 2009, 13:21   

No to wygląda, że ludzie zagłosowalo na tak lub nie, ale z zastrzeżeniem, że ma decydować gospodarz, ciekawe :D

To może Agi zmieni ankietę :?:
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 18 Lutego 2009, 15:13   

Mogę zmienić, ale wydaje się, że mamy już ogląd sytuacji.
 
 
Sally 
Jaskier


Posty: 86
Skąd: z uroczego miasteczka :)
Wysłany: 18 Lutego 2009, 15:26   

Agi napisał/a
Mogę zmienić, ale wydaje się, że mamy już ogląd sytuacji.

Też mi się tak wydaje... Wygląda na to, że wszyscy są za tym, żeby gospodarz decydował. I dobrze. Ja się zgadzam. :mrgreen:
_________________
"Wciąż uczę się żyć na własnej skórze i płacę jak umiem ten dziwny rachunek..."
 
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37537
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 18 Lutego 2009, 15:27   

Sally napisał/a
Ja się zgadzam
uff, kamień z serca
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Ozzborn 
Naznaczony Ortalionem


Posty: 8409
Skąd: z krainy Oz
Wysłany: 18 Lutego 2009, 15:32   

teraz to już by trza było (c)hmajtnąć od nowa ;P:
_________________
Czerwony Prorok i Najwyższy Kapłan Ortalionowego Boga

'Irony is wasted on some people.'-T.Pratchett

"Ozzborn, pogódź się z tym. Twoja uroda jest Twoim przekleństwem." (c) baranek
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 18 Lutego 2009, 15:35   

Ozzborn, chyba znowu posłużę się cytatem:
Cytat
Już każdy powiedział to co wiedział...
 
 
Ozzborn 
Naznaczony Ortalionem


Posty: 8409
Skąd: z krainy Oz
Wysłany: 18 Lutego 2009, 15:43   

Oczywista. Może dwuznacznie się wyraziłem, miałem na myśli, że już trochę musztarda po obiedzie.
_________________
Czerwony Prorok i Najwyższy Kapłan Ortalionowego Boga

'Irony is wasted on some people.'-T.Pratchett

"Ozzborn, pogódź się z tym. Twoja uroda jest Twoim przekleństwem." (c) baranek
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 18 Lutego 2009, 16:16   

Dlatego na wstępie poddałam w wątpliwość sens rozszerzania ankiety:
Agi napisał/a
Mogę zmienić, ale wydaje się, że mamy już ogląd sytuacji.
 
 
Ozzborn 
Naznaczony Ortalionem


Posty: 8409
Skąd: z krainy Oz
Wysłany: 18 Lutego 2009, 16:41   

Długo nie odświeżałem wątku, a jak pisałem mojego posta to cytowanego jeszcze nie było, ot i cała tajemnica ;P:
Ogólnie nie jestem oryginalny. Jestem za tym by zostawić, że prowadzący decyduje a jak sytuacja się zaostrzy to pomyślimy dalej.
_________________
Czerwony Prorok i Najwyższy Kapłan Ortalionowego Boga

'Irony is wasted on some people.'-T.Pratchett

"Ozzborn, pogódź się z tym. Twoja uroda jest Twoim przekleństwem." (c) baranek
 
 
Lynx 
Wyduldas Napfluj


Posty: 7038
Skąd: znad morza
Wysłany: 18 Lutego 2009, 16:48   

No to teraz mogłam zagłosować na: to zależy. :mrgreen:
_________________
http://zrozumiecswiat.pl/7.html
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 18 Lutego 2009, 17:14   

Ozzborn napisał/a
Długo nie odświeżałem wątku, a jak pisałem mojego posta to cytowanego jeszcze nie było, ot i cała tajemnica ;P:

Technicznie niemożliwe, ponieważ najpierw wysłałam cytowanego posta, a później poprawiłam ankietę, ale możesz bronić tej wersji, jak niepodległości.
BTW pokazywanie języka moderatorowi jest ryzykowną zabawą :wink:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group