Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Feliks W. Kres
Autor Wiadomość
Romek P. 
Pan na Literkach


Posty: 4363
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 17 Kwietnia 2010, 09:58   

ihan napisał/a
Co do potrzeby ogłaszania całemu światu, że już się nic nie napisze, no ludzie bez jaj. Albo się pisze, albo nie, i jakiekolwiek deklaracje do tego potrzebne nie są.


Ale czasem potrzebna jest "zwrotka". Mówię "sprawdzam" - i czekam na reakcje partnerów w grze. Znasz to? Może o to właśnie chodzi? Ja bym się nie zdziwił...
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21973
Skąd: Szmulki
Wysłany: 17 Kwietnia 2010, 10:09   

ihan, może i nie ale jakby to Ciebie dręczono pytaniami: a kiedy? a co? a dlaczego tak długo? Wiem że jesteś twarda, ale po paru latach byś pękła. I ogłosiła: ihan już nic złośliwego nigdy i nikomu nie powie. Spadać na drzewo!
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
nureczka 
Mama Pufcia


Posty: 6205
Skąd: Nowa Iwiczna
Wysłany: 17 Kwietnia 2010, 10:14   

Dla mnie istotne jest to, że Kres oznajmił to wydawcy. W końcu dla Maga to biznes, z którego żyją. Widzę więc jak najbardziej potrzebę uczciwego postawienia sprawy.
_________________
Zapraszam do odwiedzania mojej strony oraz bloga
 
 
ihan 
iHan Solo


Posty: 8631
Skąd: Tarnów-Kraków
Wysłany: 17 Kwietnia 2010, 10:29   

Kruk Siwy napisał/a
ihan, może i nie ale jakby to Ciebie dręczono pytaniami: a kiedy? a co? a dlaczego tak długo? Wiem że jesteś twarda, ale po paru latach byś pękła. I ogłosiła: ihan już nic złośliwego nigdy i nikomu nie powie. Spadać na drzewo!

W zasadzie tak, ale kto by w taką moją deklarację uwierzył? A wtedy większego sensu nie ma.
RomkuP, co do sprawdzania, to co, czas teraz na petycje? Zbieranie podpisów? Ankiety: czy chcesz żeby Kres coś jeszcze napisał i dlaczego chcesz by napisał to tak szybko? Co Kres powinien napisać najpierw i dlaczego ma to być coś ze świata Szerni? Czy należy Kresa przykuć do kaloryfera i zmusić do pisania, i za którą nogę? Jak długi ma być łańcuch? - podaj z dokładnością do 10mm (przy okazji włączymy się w akcję promocji matematyki w społeczeństwie).
_________________
Boże chroń mnie przed ludźmi wykształconymi ponad swoją inteligencję.
 
 
Romek P. 
Pan na Literkach


Posty: 4363
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 17 Kwietnia 2010, 10:37   

Tak, Ihan, właśnie tak. Ankietę. Ogólnopolską. Albo wręcz międzynarodową. A potem sondami kosmicznymi wyśle się ją do innych planet, żeby i Obcy mogli się wypowiedzieć. Choć nie wiem, czy w proponowanej ankiecie nie powinno się też znaleźć pytanie o stan umysłu czytelników. Niektórych.

Nic nie zrozumiałaś z tego, co napisałem, a się czepiasz dla zasady :)
 
 
ihan 
iHan Solo


Posty: 8631
Skąd: Tarnów-Kraków
Wysłany: 17 Kwietnia 2010, 10:42   

Romek P. napisał/a
Nic nie zrozumiałaś z tego, co napisałem, a się czepiasz dla zasady :)

Co poradzić, taki mój urok. :roll:
Partnerzy w grze tworzą łańcuszek, prawie jak słynny łańcuch pokarmowy. I nie zapominaj, że oprócz tych wyżej, są też ci, co podstawę łańcucha tworzą, i rozumiem, że tych wyższych można wymienić, ale o tych u podstawy też zapominać nie należy, bo bez nich piramida runie.
_________________
Boże chroń mnie przed ludźmi wykształconymi ponad swoją inteligencję.
 
 
Romek P. 
Pan na Literkach


Posty: 4363
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 17 Kwietnia 2010, 10:49   

Wiesz co? Żałuję, że się odezwałem, bo twoje interpretacje i dopowiedzi do moich słów to jest jakieś kuriozum, a Kres pewnie teraz pomstuje na mnie i słusznie :)

Kończąc temat, wyjaśniam, co autor miał na myśli. A miał nic ponad to, że czasem ma się cholerne wątpliwości. Zachowując wszelkie proporcje, też czasem coś napiszę - i miewam wątpliwości, czy to w ogóle nadaje się do czytania. Wtedy taka "zwrotka" jest niezbędna. Nie żadna cyniczna gra obliczona na zdobycie punktów siły, tylko pytanie - czy to jest coś warte? Nie na poziomie druk/brak druku. Na poziomie "lepsze/gorsze" czy "nowe/stary schemat". Nie jest to wcale trywialna kwestia, ale to wątek Kresa, nie będę mu go zaśmiecać.

Tyle. Miłego dnia i z mojej strony więcej na temat Kresa nie będzie.
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21973
Skąd: Szmulki
Wysłany: 17 Kwietnia 2010, 10:55   

Ej bez przesady. Autor co prawda nie pisze obecnie ale napisał całkiem sporo, można o tym gadać do skończenia świata.
A biedna ihan rzeczywiście myśli że autorom nie jest potrzebne potwierdzenie odbioru przez czytelników. Jest. Niewielu pisze wyłącznie dla siebie.
Myślę jednak że w przypadku Kresa to po prostu zmęczenie materiału. Napisał zbyt wiele w zbyt krótkim czasie. Droga ihan, autorzy niestety płacą czasami wielką cenę choć nie ma co się roztkliwiać mogli przecież spokojnie łupać kamienie przy drodze.
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
baranek 
Wróbel galaktyki


Posty: 5606
Skąd: Toruń
Wysłany: 17 Kwietnia 2010, 12:14   

Kruku, ale teraz się już chyba kamieni nie łupie przy drodze. A jeśli chodzi o Kresa, mam nadzieję, że nie wytrzyma. Że jak troszkę odsapnie, zatęskni. Jak ktoś słusznie zauważył, chłop jest w sile wieku. Może za rok, może za pięć, odezwie się znowu. Przecież to niemożliwe, żeby nagle przestał myśleć, żeby nagle przestały mu przychodzić do głowy pomysły. Ja poczekam.
_________________
Życie, ku*wa, jest nowelą.

"Pisze się po to, żeby było napisane" - Zygmunt Kałużyński
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21973
Skąd: Szmulki
Wysłany: 17 Kwietnia 2010, 13:02   

baranek, z tymi kamieniami to taka - ekskjuzmi - literacka przenośnia oczywiście. Może robić byle co i mam nadzieję że to byle co mu na tyle dopiecze że przestanie się fochać na pisanie.
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
baranek 
Wróbel galaktyki


Posty: 5606
Skąd: Toruń
Wysłany: 17 Kwietnia 2010, 13:12   

aaaa, przenośnia! to ja nie poznałem ;P:
_________________
Życie, ku*wa, jest nowelą.

"Pisze się po to, żeby było napisane" - Zygmunt Kałużyński
 
 
Hubert 
Wyduldas Napfluj


Posty: 7089
Skąd: Dziki Wschód - Białystok
Wysłany: 17 Kwietnia 2010, 14:16   

;P:
Ech, trochę szkoda. Kres dobrym pisarzem jest. I kimś więcej niż rzemieślnikiem, choć pewnie za nic się do tego nie przyzna publicznie ;P:
Z drugiej strony to wałkowanie o tym, żeby Kresa zaciągnąć na forum jest... dziwne. Wiele razy mówiono, że Kres nie lubi netu, sam o tym pisał 10000krotnie. Kiedy po raz n-ty widzę taką propozycję... no nie, to tak troszkę trąci brakiem szacunku wobec czyjejś decyzji.
 
 
ihan 
iHan Solo


Posty: 8631
Skąd: Tarnów-Kraków
Wysłany: 17 Kwietnia 2010, 21:13   

Ojojoj, widzę że znowu wraca stare, czyli z tajemniczych powodów wszyscy zaczynają mnie traktować poważnie, eh szkoda, że stare wraca losowo i nie wtedy gdy trzeba.
Dla porządku i jasności, wiele razy pisałam, że nie znoszę fantasy, a moimi ulubionymi pisarzami, w kolejności przypadkowej, są: Steven Erikson, Feliks W. Kres i Andrzej Sapkowski.
Myślę, że z pisaniem to jak z moim zawodem wykonymanym w Polsce, robi się, bo się lubi. Nie dla kasy, i chyba w sumie dobrze, bo ogranicza ilość producentów bestsellerow i wielotomowych sag o nastoletnich wampirach i kodach wszechstronnie utalentowanych osobników, mnożących się na zgniłym Zachodzie, bo tam na pisaniu pulpy zarobić można. Jeśli się nie robi dla kasy, robi się dla przyjemności, co daje szansę robienia tego dobrze, za co Kresa cenię. Pisanie bez radochy, wyprodukowałoby nam coś w stylu pisania pod przymusem, jak z tym przykuciem do kaloryfera, co chyba tylko u Kinga w Misery może działać. Choć i tam efekty były bliższe ..., a w zasadzie nie napiszę bliższe czemu, bo fala obraz co i rusz się przez forum przelewa. Ergo: skoro Kres ma pisać badziewie, lepiej by tego, zwłaszcza wbrew sobie nie robił. Bo naprawdę cenię sobie przypadek Chianga, mało a wypieszczone, od produkcji hurtowej są inni. A na świecie jest taka ilośc książek, że tych, które mają szanse mi sie spodobać do końca życia na pewno nie przeczytam, więc żadnego interesu w nawoływaniu do pisania tego, co uważam za chłam nie mam.
Tym niemniej taka ostra deklaracja stawia mnie jako czytelnika w sytuacji zawsze przegranej. No bo dotrzyma słowa, nie będę miała szansy więcej nic przeczytać, nie dotrzyma słowa, niby dla czytelnika miłe, ale no nie lubię niedotrzymujących słowa, więc niefajnie bym się czuła. I na taką deklarację mogę i) w ogóle nie zareagować, ale wtedy w zasadzie taki brak reakcji nie ma dla autora żadnej wartości informacyjnej, ii)drzeć szaty, rozpaczać, podejmować akcje głodowe, albo: jak wyżej, iii) uszanować decyzję autora. Tylko jak autor rozróżni i) od iii)? Co do cynizmu, akurat Kresa, choć go nie znam o to bym nie posądzała. Pożartowałam sobie podpuszczona przez RomkaP, ale wybacz, nie jestem w tajnym stowarzyszeniu i wszelkich nadludzkich zdolności nie mam by wiedzieć co woalujesz i jak definiujesz partnerów w grze. I w zasadzie miałam napisać, że proszę Kresa o wybaczenie jeśli poczuł się urażony, ale ... Ale, jeśli Kres jest jaki sobie wyobrażam, poważnie naprawdę wygłupów nie traktuje, a jeśli jednak jest inaczej, to jakby niespecjalnie mnie to martwi i wówczas na wybaczeniu niezbyt mi zależy.
_________________
Boże chroń mnie przed ludźmi wykształconymi ponad swoją inteligencję.
 
 
Easy 
Hieronim Berbelek

Posty: 3537
Skąd: Stąd
Wysłany: 10 Czerwca 2010, 20:28   

Przeczytałem Króla Bezmiarów i czuję się nawrócony na wiarę w geniusz Kresa.
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21973
Skąd: Szmulki
Wysłany: 10 Czerwca 2010, 20:33   

Pierwsza jego rzecz przez ciebie przeczytana?
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
Easy 
Hieronim Berbelek

Posty: 3537
Skąd: Stąd
Wysłany: 10 Czerwca 2010, 20:35   

Nie, czytałem jeszcze Północną granicę, która była niezła, ale bez szału.
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21973
Skąd: Szmulki
Wysłany: 10 Czerwca 2010, 20:40   

No, to nie ma porównania. Ja osobiście też nie przepadam za Północną granicą. Co prawda Króla już bym nawet kijkiem nie ruszył bo czytałem ze sześć razy tj. maszynopis i kolejne wersje, ale tę powieść Kres przebił dopiero po wielu latach.
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
Ozzborn 
Naznaczony Ortalionem


Posty: 8409
Skąd: z krainy Oz
Wysłany: 10 Czerwca 2010, 20:46   

To ciekawe bo mojemu bratu się niespecjalnie podobał Król. Na mnie jeszcze czeka na półce... i chyba jeszcze poczeka. Natomiast Północna Granica z pewnością zainteresowała cyklem...
_________________
Czerwony Prorok i Najwyższy Kapłan Ortalionowego Boga

'Irony is wasted on some people.'-T.Pratchett

"Ozzborn, pogódź się z tym. Twoja uroda jest Twoim przekleństwem." (c) baranek
 
 
Easy 
Hieronim Berbelek

Posty: 3537
Skąd: Stąd
Wysłany: 10 Czerwca 2010, 20:55   

W każdym razie za samego Króla Kres ma u mnie dożywotnio wolne miejsce przy stole wigilijnym, dla zbłąkanego pisarza.
 
 
Hubert 
Wyduldas Napfluj


Posty: 7089
Skąd: Dziki Wschód - Białystok
Wysłany: 10 Czerwca 2010, 21:17   

Cytat
bo czytałem ze sześć razy tj. maszynopis i kolejne wersje, ale tę powieść Kres przebił dopiero po wielu latach.


Czym konkretnie? Tarczą Szerni? Grombelardzką legendą?
Bo ja chyba Króla najbardziej cenię, stale i wciąż.
 
 
Adon 
Wiedźmin


Posty: 4755
Skąd: Londyn
Wysłany: 10 Czerwca 2010, 21:26   

Mi się chyba "Pani Dobrego Znaku" najbardziej podobała. "Króla..." znam wszystkie wersje, jakie wyszły drukiem, zaczynając od opowiadania i to właśnie chyba zabija jego ducha dla mnie. Za dużo wersji.
 
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21973
Skąd: Szmulki
Wysłany: 10 Czerwca 2010, 21:50   

Ja też najbardziej cenię Panią. Dojrzały warsztat, ciekawa fabuła. Może nawet poczytam sobie znowu.
Ale dla miłośników marynistyki Król Bezmiarów to sztandarowa pozycja w dorobku Kresa.
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
Hubert 
Wyduldas Napfluj


Posty: 7089
Skąd: Dziki Wschód - Białystok
Wysłany: 12 Czerwca 2010, 00:03   

Ja, nie będąc miłośnikiem marynistyki, wielbię właśnie takie oblicze Kresowej twórczości :)
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21973
Skąd: Szmulki
Wysłany: 12 Czerwca 2010, 00:20   

Skoro jesteś miłośnikiem tego oblicza znaczy jesteś miłośnikiem marynistyki. Specyficznej bo kresowej.
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
mBiko 
Кощей


Posty: 17377
Skąd: The Boat
Wysłany: 12 Czerwca 2010, 09:50   

Wpłynąłem na suchego przestwór oceanu,
Wóz nurza się w zieloność i jak łódka brodzi,


To również przykład kresowej marynistyki.
_________________
Wcale nie jestem pod wypływem kolaholu niek jaktórzy w zas pogli momyśleć.
Nie niestem jawet wpiłowie tak pojany jak pożecie mymyśleć.
 
 
nimfa bagienna 
Beastmaster


Posty: 2196
Skąd: z bagna
Wysłany: 12 Czerwca 2010, 09:53   

:bravo mBiko, boskie. :bravo
_________________
Tłumaczenie niechlujstwa językowego dysleksją jest jak szpanowanie małym fiutkiem.
 
 
mBiko 
Кощей


Posty: 17377
Skąd: The Boat
Wysłany: 12 Czerwca 2010, 09:55   

<wdzięczny dyg>


:mrgreen:
_________________
Wcale nie jestem pod wypływem kolaholu niek jaktórzy w zas pogli momyśleć.
Nie niestem jawet wpiłowie tak pojany jak pożecie mymyśleć.
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 12 Czerwca 2010, 10:09   

mBiko, Mickiewicz jest doby na wszystko. :wink:
 
 
Hubert 
Wyduldas Napfluj


Posty: 7089
Skąd: Dziki Wschód - Białystok
Wysłany: 12 Czerwca 2010, 10:42   

Kruk Siwy napisał/a
Skoro jesteś miłośnikiem tego oblicza znaczy jesteś miłośnikiem marynistyki. Specyficznej bo kresowej.



Nooo... może. Nie będę się spierał :mrgreen:
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21973
Skąd: Szmulki
Wysłany: 12 Czerwca 2010, 11:14   

Wolę wierzyć w to niż przyjąć że jesteś miłośnikiem wątków sado-maso,
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group