Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Tekst numeru 40 Zagłosuj do 10 marca.

Trudny, czy łatwy wybór?
1. Orbitowski/Urbaniuk - Pies i klecha: Więcej światła
14%
 14%  [ 13 ]
2. Romuald Pawlak - Sokół i skała
9%
 9%  [ 8 ]
3. Andrzej Sawicki - Aniołki Czackiego: Romeo i Julia
21%
 21%  [ 19 ]
4. Anna Klimasara - ...a milczenie złotem
7%
 7%  [ 7 ]
5. Marek Adamkiewicz - Danie dnia
9%
 9%  [ 8 ]
6. Marcin Zdebski - Góra
3%
 3%  [ 3 ]
7. Aleksander Kusz - Gwiezdne przesłanie
1%
 1%  [ 1 ]
8. Paulina Klimentowska - Jej widok
2%
 2%  [ 2 ]
9. Michał Adamczyk - Jonny
10%
 10%  [ 9 ]
10. Marta Komornicka - Kroki
10%
 10%  [ 9 ]
11. Michał Adamczyk - Pisarz
1%
 1%  [ 1 ]
12. Marcin Słowiński - Statek kosmiczny
2%
 2%  [ 2 ]
13. Piotr Malesa - Światło widzę
1%
 1%  [ 1 ]
14. Joanna Patyk - Zagraj mi to jeszcze raz
5%
 5%  [ 5 ]
Głosowań: 38
Wszystkich Głosów: 88

Autor Wiadomość
mBiko 
Кощей


Posty: 17377
Skąd: The Boat
Wysłany: 4 Marca 2009, 23:12   

Komornicka
Sawicki
Adamczyk
_________________
Wcale nie jestem pod wypływem kolaholu niek jaktórzy w zas pogli momyśleć.
Nie niestem jawet wpiłowie tak pojany jak pożecie mymyśleć.
 
 
Witchma 
Jokercat


Posty: 24697
Skąd: Zgierz
Wysłany: 5 Marca 2009, 08:57   

Doczytałam :D

Punkty:

Sokół i skała - no co ja zrobię, że lubię smoki... mam nadzieję, że nie trzeba będzie długo czekać na jakiś ciąg dalszy.

Jej widok i Danie dnia, bo niezmiennie mi się podobają.
_________________
Basically, I believe in peace and bashing two bricks together.

"Wszystkie kobiety są piękne, tylko po niektórych tego nie widać."
/Maria Czubaszek/
 
 
 
rumeli 
Narzeczona Frankensteina


Posty: 304
Skąd: że znowu!
Wysłany: 5 Marca 2009, 12:58   

Subiektywnie punktuję tylko shorty:
Adamczyk
Adamczyk
Adamkiewicz
_________________
Cnota jest w sercu, a nie gdzie indziej - Balzac
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 5 Marca 2009, 15:05   

AAAha. :D
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
Virgo C. 
Fred Flintstone


Posty: 6481
Skąd: Owczary
Wysłany: 5 Marca 2009, 23:26   

Klimasara
Adamczyk
Sawicki

Ogólnie jestem nieco rozczarowany tym numerem. W zasadzie gdyby nie opowiadanie Savikola to wszystkie głosy bym oddał na szorty. Najbardziej chyba zawiedziony jestem PiKiem - książka mi się podobała (Tancerz przede mną póki co), podobnie jak poprzednie opowiadania. A tutaj nic, czytanie szło jak po grudzie i dawało tyle przyjemności co wizyta u dentysty. Z kolei opowiadanie Romka odbierałem jako część większej całości, w dodatku wyrwaną na chybił trafił.
_________________
"Ja tam nie wiem o co cała ta wrzawa. U mnie w domu elektryczność jest w gniazdku. Gdyby ten pomysł rozpropagować, niepotrzebne byłyby żadne atomy."
 
 
 
Witchma 
Jokercat


Posty: 24697
Skąd: Zgierz
Wysłany: 6 Marca 2009, 08:19   

Virgo C., chyba zapomniałeś zagłosować :)
_________________
Basically, I believe in peace and bashing two bricks together.

"Wszystkie kobiety są piękne, tylko po niektórych tego nie widać."
/Maria Czubaszek/
 
 
 
Romek P. 
Pan na Literkach


Posty: 4363
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 6 Marca 2009, 08:28   

Cytat
Sokół i skała - no co ja zrobię, że lubię smoki... mam nadzieję, że nie trzeba będzie długo czekać na jakiś ciąg dalszy.


Dzięki za dobre słowo :) książka się pisze, ale powoli, no i teraz górę wzięły (na chwilę) teksty dla dzieci i młodzieży. Ale "Miecz Zakonu" powinienem w tym roku skończyć, myślę, że w przyszłym się ukaże. Fragmenty będą do poczytania szybciej :)

Virgo C. napisał/a
Z kolei opowiadanie Romka odbierałem jako część większej całości, w dodatku wyrwaną na chybił trafił.


To jest samodzielne opowiadanie, ale mam problem z tym, że one się układają w całość, gdzie tylko bohaterowie, a i to nie wszyscy, żyją przez całą tę historię, którą mam do opowiedzenia.
Ale podsunąłeś mi pewien pomysł. Chyba przyjdzie mi zrobić jakąś chronologię roboczą dla czytelnika, żeby wiedział, co i jak :)
_________________
Strona autorska: http://romualdpawlak.pl
 
 
Witchma 
Jokercat


Posty: 24697
Skąd: Zgierz
Wysłany: 6 Marca 2009, 08:33   

Romek P. napisał/a
Fragmenty będą do poczytania szybciej :)


To dobrze :)
_________________
Basically, I believe in peace and bashing two bricks together.

"Wszystkie kobiety są piękne, tylko po niektórych tego nie widać."
/Maria Czubaszek/
 
 
 
Virgo C. 
Fred Flintstone


Posty: 6481
Skąd: Owczary
Wysłany: 6 Marca 2009, 10:42   

Witchma napisał/a
Virgo C., chyba zapomniałeś zagłosować :)

Głosowałem już jakiś czas temu, tylko dopiero teraz napisałem uzasadnienie ;)

@Romek
Wiem. Demony z FWS mam, tylko jakoś czasu jeszcze nie bylo, aby przeczytać. Faktem jest jednak, że nie tylko ja odniosłem takie wrażenie.
_________________
"Ja tam nie wiem o co cała ta wrzawa. U mnie w domu elektryczność jest w gniazdku. Gdyby ten pomysł rozpropagować, niepotrzebne byłyby żadne atomy."
 
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 6 Marca 2009, 10:57   

A ja dawkuje sobie PiKa i z zaskoczeniem stwierdzam, ze poki co bardzo mi sie podoba. Bardzo bardzo. Nie sadzilem, ze PiK moze byc taki fajny. Zobaczymy jak sie sytuacja rozwinie.
_________________
5 zdań na temat
 
 
Witchma 
Jokercat


Posty: 24697
Skąd: Zgierz
Wysłany: 6 Marca 2009, 11:01   

hrabek, według mnie to co prawda najlepszy PiK, jaki czytałam, co nie zmienia faktu, że ledwo dobrnęłam do końca :)
Najbardziej podoba mi się warstwa obyczajowa, zupełnie nie potrzeba tam żadnych zjawisk nadprzyrodzonych.
_________________
Basically, I believe in peace and bashing two bricks together.

"Wszystkie kobiety są piękne, tylko po niektórych tego nie widać."
/Maria Czubaszek/
 
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 6 Marca 2009, 11:19   

A wlasnie mnie najbardziej urzekaja poki co przeboje ksiedza Gila w nowym mieszkaniu
_________________
5 zdań na temat
 
 
Ramzes 
Sky Captain


Posty: 159
Skąd: Małe miasteczko
Wysłany: 6 Marca 2009, 15:49   

Te shorty to są z forum? Nie skojarzyłem na początku. W sumie miły gest redakcji publikować teksty, które wygrały.
Numer sympatyczny. Głosuję na następujące teksty:
Pies i klecha
Sokół i skała
i short Zagraj mi to jeszcze raz - ale tu był wybór duży. Parę innych shortów też mogłoby liczyć na mój głos.
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 9 Marca 2009, 09:23   

Zaglosowalem na PiKa. To zdecydowanie najlepsza odslona serii. Jak zwykle dopracowana pod wzgledem detali historycznych (tutaj zawsze seria sie wyrozniala), ale tym razem i intryga jest naprawde swietna. Niby prosta, ale bardzo mnie wciagnela.

Drugi punkt poszedl na Aniolki Czackiego. Juz poprzednie z nimi spotkanie przypadlo mi do gustu, a tym razem jest jeszcze lepiej. Swietne SF, z mnostwem pomyslow, ktore bardzo dobrze sie czyta.

Trzeci punkt poszedl na shorta Danie Dnia. W zasadzie przynajmniej polowa shortow smialo mogla liczyc na punkt. Jak sie zbierze do kupy te, ktore powygrywaly kolejne edycje, jak to zrobil Nurs, to wychodzi kawal naprawde porzadnej literatury. No i na papierze w pismie czyta sie je zupelnie inaczej niz wczesniej z ekranu, czy nawet wydrukowane. Magia SFFiH.

Pawlak za to w ogole nie przypadl mi do gustu. Po poczatkowych swietnych tekstach, ktore bardzo lubilem, wraz z rozwojem Romka P. i lekka zmiana jego stylu, zaczal sie rozmijac z moimi upodobaniami. To opowiadanie takze w ogole mi nie podeszlo. Zmeczylem do konca, bo nie bylo dlugie, ale nie wspominam go dobrze.
_________________
5 zdań na temat
 
 
Adashi 
Cyberpunk


Posty: 16753
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 9 Marca 2009, 16:16   

Rzutem na taśmę!

Punkty otrzymują: Adamkiewicz, Adamczyk & Patyk.
Natomiast wyróżnienie dla Sawickiego.

:bravo
_________________
Wysłano z Atari
 
 
Anko 
Niki


Posty: 1989
Skąd: Z nawału pracy.
Wysłany: 9 Marca 2009, 19:55   

Czemu nie mogę zagłosować? :( Nie ma jeszcze 10 marca...?
_________________
生きる事 それが俺の償いだ。(SoulCalibur3)
 
 
Witchma 
Jokercat


Posty: 24697
Skąd: Zgierz
Wysłany: 9 Marca 2009, 19:58   

A to już pytanie do Agi, ja zepsułam inną ankietę :)
_________________
Basically, I believe in peace and bashing two bricks together.

"Wszystkie kobiety są piękne, tylko po niektórych tego nie widać."
/Maria Czubaszek/
 
 
 
Anko 
Niki


Posty: 1989
Skąd: Z nawału pracy.
Wysłany: 9 Marca 2009, 20:12   

Ale że lepiej późno, niż wcale, to może jednak opinię zapodam...

Szorty... oj, nie lubię szortów, nie lubię... ale niech będzie.
A milczenie złotem - trochę abstrakcyjna i poplątana opowiastka obracająca się wokół myśli, która akurat jest mi obca (jestem z takich, co raz dwa zaglądają w dwa ostatnie rozdziały kryminału, albo czasem skuszę się na film, bo mi go ktoś opowiedział łącznie z zakończeniem :D lubię utwory, które spełniają moje oczekiwania, a zaskoczenie samo w sobie wartość ma dyskusyjną, nie zawsze pozytywną i nie zawsze jego brak jest wadą). Poza tym, biedny mól książkowy, nie dość, że nie ma jak podrywać lasek, to jeszcze jak raz spróbował, to mu bokiem wyszło. :P E tam.

Danie dnia - dwa steki były z groszkiem, a jeden z BSE, jak śpiewał pewien niemiecki zespół o wdzięcznej nazwie Zdechłe Gacie ;P: w mojej ulubionej piosence. Ale poza tym, to nie wiem, jaki jest sens tego szorta.

Góra - no, autor może iść uprawiać agitację przeciwko eutanazji, ale poza tym, to w tekście niewiele znajduję.

Gwiezdne przesłanie - humor bardzo czarny :mrgreen: ale ogólnie szort nienajgorszy. ;)

Jej widok - niestety, nie mam pojęcia, o co w tym chodzi.

Jonny - no, puenta wesoła (choć do przewidzenia), niezły szort w sumie.

Kroki - tego też nie zrozumiałam. :|

Pisarz - wesoły szort, chociaż pomysł nienowy.

Statek kosmiczny - tematyka podobna, jak poprzedniego szorta, ale może po prostu są z tej samej edycji konkursu. No, czytało się z lekkim uśmiechem.

Światło widzę - myśl nienowa, ale przyjemnie się czytało. :)

Zagraj mi to jeszcze raz - także widać, że tematyka tego i poprzedniego szorta "z jednej beczki są", chociaż poprzedni był wesoły, a ten już niekoniecznie. Chyba jednak wolę ten poprzedni.

No, to szorty mamy z głowy, jak mówię, nie lubię szortów i czytam je głównie dlatego, że czytam SFFH "od deski do deski". A teraz od przystawek przejdźmy do dań głównych. :D

Pies i Klecha: Więcej Światła - tekst klimatem odbiega od poprzednich, element niesamowity po prostu jest, tak trochę z boku, i będzie, i nie jest obiektem walki, akcent przeszedł na jakieś wewnętrzne przepychanki w policji, o, przepraszam, milicji, a wśród bohaterów tak trochę z Enki na Grulę. Interesujące rozwinięcie postaci dotąd "z tła". Ale dla mnie to już powoli "nie to", czym ten cykl był, ale może o to chodziło - jest data, data wskazuje, że PRL się kończy, i może właśnie to jest klucz do tekstu, wszystko jest takie... schyłkowe.

Sokół i skała - tekst krótki, trochę za krótki jak na moje gusta, ale lubię takie klimaty. Zanurzyłam się w melancholijnym nastroju, uśmiechałam przy nienachalnym humorze. Ogólnie miły tekst.

Aniołki Czackiego: Romeo i Julia - bardzo mi się spodobało, że w tekście dowiadujemy się więcej o wszystkich trzech bohaterkach, jak się czują, dlaczego są takie wyjątkowe. Widzimy też, że Julia nieprzypadkowo nazywa się Julia - może niedługo odsłoni się więcej wiadomości o zastosowaniu takiego nazewnictwa u "neoludzi". :) Gra na nutach "Greenpeace'u" bardzo mnie ubawiła, do czego może doprowadzić pociągnięcie pewnej linii dalej. :twisted: Zwrot akcji z Romeem ciekawy, a puenta z burzą elektromagnetyczną wesoła, że hej. :mrgreen: Podobał mi się ten tekst.

Punkty byłyby na Pawlaka i Sawickiego, gdybym mogła kliknąć... Kurczę, na publicystykę też nie mogę zagłosować, zawsze było do 10-tego każdego następnego miesiąca, co jest?
_________________
生きる事 それが俺の償いだ。(SoulCalibur3)
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 9 Marca 2009, 20:48   

Anko napisał/a
Czemu nie mogę zagłosować? :( Nie ma jeszcze 10 marca...?
Witchma napisał/a
A to już pytanie do Agi, ja zepsułam inną ankietę :)


Widocznie źle policzyłam ilość dni :oops:
Poprawiłam, ale nie wiem, czy Anko jeszcze tu zajrzy do jutra.
 
 
Anko 
Niki


Posty: 1989
Skąd: Z nawału pracy.
Wysłany: 9 Marca 2009, 22:35   

Agi napisał/a
Poprawiłam, ale nie wiem, czy Anko jeszcze tu zajrzy do jutra.
Jestem, jestem i dziękuję bardzo, jak już wspomniałam, punkty idą do Pawlaka i Sawickiego. :D
_________________
生きる事 それが俺の償いだ。(SoulCalibur3)
 
 
xan4 
Tatuś Muminków


Posty: 5116
Skąd: Dolina Muminków
Wysłany: 10 Marca 2009, 11:55   

widzę, że się ktoś zlitował nade mną, wielkie dzięki,
bo głupio było tak wisieć z tym jajem obok swojego nazwiska :cry:
 
 
mad 
Filippon


Posty: 3816
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 10 Marca 2009, 22:54   

Zdążyłem. Mam zwyczaj czytać wszystkie numery czasopism po kolei, więc czasami zaległości ciągną się przez parę miesięcy, jeśli zrobi się zator. Ale zaległości to już prawdopodobnie przeszłość.
Głosy idą na shorty Patyk, Adamczyka i Adamkiewicza.
Ponieważ długie opowiadania mają lepszą pozycję już na starcie, postanowiłem w przypadku zbliżonych ocen zagłosować jednak na szorty.
 
 
Kaox 
Tom Bombadil


Posty: 32
Skąd: O-field
Wysłany: 10 Marca 2009, 23:15   

Głos poszedł na Aniołki Czackiego: Romeo i Julia - dla mnie to dość nowatorski tekst, zassał moją wyobraźnię z miejsca - co ostatnio nieczęsto się udaje znamienitym autorom :D Poprzedniej części nie czytałem, gdyż...eh, zaległości moje obejmują większość zeszłego roku... Inne teksty ocierają się o "dobrość" (w sensie całościowego dobrostanu - a więc "Déjà vu" fabularne - to minus) ocierają jak ów smok o dno łodzi u Romka. :D
_________________
Non serviam.
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 11 Marca 2009, 19:17   

Orbitowski/Urbaniuk - Pies i klecha: Więcej światła. Warstwa obyczajowa oddana bardzo wiernie, ale wątek fantastyczny nie zachwycił mnie tym razem.

Romuald Pawlak - Sokół i skała Lubię Romkowe opowieści snute niespiesznie, okraszone humorem, no i jeszcze o smokach! PUNKT

Andrzej Sawicki - Aniołki Czackiego: Romeo i Julia. Fajne czytadło.

Shortami zachwycałam się, lub nie w czasie poszczególnych edycji, więc wymienię tylko punktowane.

Anna Klimasara - ...a milczenie złotem . Ja też nie znoszę niewczesnego gadulstwa.

Marta Komornicka - Kroki . Uroczy drobiażdżek.
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 11 Marca 2009, 19:40   

Ojej, uzbierało mi się osiem punków. Nie spodziewałem się. :D
Dziękuję wszystkim, którym mój shorcik przypadł do gustu i postanowili na niego zagłosować. Miło mi.
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
Witchma 
Jokercat


Posty: 24697
Skąd: Zgierz
Wysłany: 11 Marca 2009, 20:02   

A ja byłam pewna, że nie dostanę żadnego punktu :) Również wszystkim dziękuję :D
_________________
Basically, I believe in peace and bashing two bricks together.

"Wszystkie kobiety są piękne, tylko po niektórych tego nie widać."
/Maria Czubaszek/
 
 
 
rag 
Jaskier


Posty: 77
Skąd: Kraków
Wysłany: 22 Kwietnia 2009, 07:41   spóźnione opinie o 40

Orbitowski/Urbaniuk - Pies i klecha: Więcej światła
Jak zwykle w tej serii porządny kawałek, ale też jak zwykle akcja jest trochę zbyt horrorowo-standardowa.

Romuald Pawlak - Sokół i skała
Ciekawy świat, interesujący bohaterowie, ale tekst nie ma końca, ani chyba nawet środka. To jest czegoś fragment? Czy jakaś luźna impresja literacka?

Andrzej Sawicki - Aniołki Czackiego: Romeo i Julia
Lepsze niż poprzednie, ale ciągle trochę na siłę zbyt płaskie. Jakby się autor bał, że mu coś za głębokiego wyjdzie ;)

Shorty w tym numerze w większości bardzo dobre. Najlepszy chyba "Statek kosmiczny", który przypomina mi kawałki Grzegorza Janusza. Brakuje ze dwóch-trzech zdań, które pomogłyby zrozumieć "Kroki" - jak na razie kojarzy się z "Dziećmi umysłu" Carda, nie wiem, czy to dobry trop. No i w "Jej widok" nie bardzo wiadomo, o co chodzi.

Ogólnie: zbiorcze "THE BEST OF" dla szortów i "SECOND BEST" dla "Więcej światła".
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group