Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Szorty - Władza

Który szort okaże się najbardziej władczy?
Bunt
5%
 5%  [ 9 ]
Defekt
11%
 11%  [ 18 ]
Głowa króla
0%
 0%  [ 1 ]
Jestem panem świata
4%
 4%  [ 7 ]
Niezbadane wyroki
3%
 3%  [ 6 ]
Oddzielne królestwo?
3%
 3%  [ 6 ]
Ofiara epidemii
1%
 1%  [ 3 ]
Omega?
5%
 5%  [ 8 ]
Opieka kompleksowa
3%
 3%  [ 6 ]
Poczet nie-ludzkich władców Polski
5%
 5%  [ 8 ]
Power girl
8%
 8%  [ 14 ]
Rozdwojenie władzy
0%
 0%  [ 0 ]
Siła wyższa
1%
 1%  [ 2 ]
Słonina
3%
 3%  [ 6 ]
Taka sobie historia
10%
 10%  [ 16 ]
Test
3%
 3%  [ 5 ]
Tryptyk o władzy
9%
 9%  [ 15 ]
Waładza
5%
 5%  [ 8 ]
Władza
3%
 3%  [ 6 ]
Zabawne draże
6%
 6%  [ 10 ]
Zwierzenie
1%
 1%  [ 2 ]
Głosowań: 48
Wszystkich Głosów: 156

Autor Wiadomość
corpse bride 
Marsjanin


Posty: 4085
Skąd: n. huta, krk
Wysłany: 13 Lutego 2009, 23:14   

gratulacje dla wszystkich szortopisaczy.
i dzięki wszystkim, którzy głosowali na power girl. cieszę się, że 14 osób ma podobne do mnie poczucie humoru. nic mnie tak nie cieszyło, jak to, że ktoś się ubawił, uśmiał czy popłakał ze śmiechu czytając tę rzecz.
moffiss - wielkie przepraszam, twój tekst był u mnie nr 2, tylko nie wiedziałam, że wszystkie głosy trzeba oddać hurtem i kiedy wróciłam zdecydowana, opcji głosowania już nie było.
_________________
blog o życiu, blog o gotowaniu i galeria biżuterii.
 
 
Ozzborn 
Naznaczony Ortalionem


Posty: 8409
Skąd: z krainy Oz
Wysłany: 13 Lutego 2009, 23:38   

Ok, nikt nie mówi, ze nie można, to parę słów ode mnie, ale najpierw wielkie dzięki za wszystkie głosy, głos po czasie :P , "otarcia się" :mrgreen: i opinie tudzież recenzje na temat mojej miniaturki. W sumie najkrótsze gacie w zestawieniu. Miło, że przy tak solidnej konkurencji mój pierwszy w życiu w pełni ukończony "utwór literacki" uplasował się w połowie stawki, cieszy to.
Co do 3 zarzutów technicznych, które się pojawiły:
1. transcendentalne i transcendentne specjalne sprawdzałem w słowniku i wybrałem to, które wydawało mi się odpowiedniejsze (ale jak widać chyba błędnie:P), jak pisałem w swojej recenzji: może mając takie wątpliwości powinienem był użyć mniej problematycznego słowa.
2. Zaimkoza "moich" może nie w pełni świadomie zastosowana, ale IMO bardzo dobrze podkręca obraz psychologiczny bohatera.
3. Kilka osób sugerowało, że pewne sformułowania sugerują ludzi, a nie szczury i odwrotnie. I o to chodziło - taka sztuczka, coby się cztelnik za szybko puenty nie domyślił, a niektórzy chyba nabrali się aż za bardzo ;) :mrgreen:
A i ostatnia rzecz, którą zasugerował mi mój brat, który pierwszy widział tekst. Okazuje się, że nie każdy wie, że deratyzator to pan od usuwania szczurów, brat i jego dziewczyna np. nie wiedzieli mimo, ze szkoły kończyli ;)
To tyle tytułem "polemiki" z recenzjami. Jeszcze raz dziękuję przekonanym i "krytykującym" :)
Z niecierpliwością czekam na nowy temat... chyba mi się, kurczaki, spodobało :twisted:

edytka: literówki
_________________
Czerwony Prorok i Najwyższy Kapłan Ortalionowego Boga

'Irony is wasted on some people.'-T.Pratchett

"Ozzborn, pogódź się z tym. Twoja uroda jest Twoim przekleństwem." (c) baranek
 
 
Bellatrix 
Batman


Posty: 531
Skąd: Warszawa
Wysłany: 13 Lutego 2009, 23:48   

Gratulacje dla Stormbringera i Sally :bravo no i wielkie :bravo dla gospodarza edycji - agitacja przeprowadzona niezwykle skutecznie ;)
Przepraszam, jak ktos sie poczul urazony moimi uwagami ;p i nie zgodze sie, ze autor nie moze sam poprawiac swojej tworczosci - ja sie nauczylam wylapywac rozne zgrzytajace rzeczy na wlasnych tekstach (fakt, ze dopiero po jakims czasie od 'odlezenia sie', 2 tygodnie moze byc za krotko).
 
 
shenra 
Wielki Kosmiczny Chomik Naczelna Biskupa


Posty: 24980
Skąd: z Nikąd
Wysłany: 14 Lutego 2009, 00:59   

Gratulacje dla zwycięzców, zacnie było się z wami ścigać o władzę nad wszechświatem :bravo :bravo :mrgreen:
_________________
Chomikowo obłędnie, lekko neurotycznie w granicach perwersji. "Niuplać dzyndzla" :D specially for smert :D
Przesiądź się!
Przegubowy kotecek!
chomik w świecie
 
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37529
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 14 Lutego 2009, 05:54   

corpse bride, moje szczere gratulacje, jak dla mnie, ten szort przerasta resztę o kilka poziomów
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 14 Lutego 2009, 05:59   

Gratuluję Zwycięzcy, :bravo wszystkim Uczestnikom :bravo , a w szczególności Sally - bardzo udany debiut! :bravo
Specjalne podziękowania dla Gospodarza edycji i dzielnego Zespołu Wspomagającego. :D
 
 
Adanedhel 
Mroczny Kwiatuszek


Posty: 15705
Skąd: Land of the Ice and Snow
Wysłany: 14 Lutego 2009, 08:58   

Lynx napisał/a
Adanedhel, uściśniesz i piwo postawisz!

Czy to nie jest aby próba wymuszenia, Pani Kapitan? ;P:
 
 
Witchma 
Jokercat


Posty: 24697
Skąd: Zgierz
Wysłany: 14 Lutego 2009, 09:02   

Stormbringer gratulacje :!: :!: :!: :bravo :bravo :bravo

Gratulacje też dla wszystkich pozostałych szortopiśców, to była naprawdę dobra edycja :D

Proponuję obwołanie xana na stałe Szortowym Tatusiem, bo Muminków w porównaniu z szortami jakoś mało ;P:
_________________
Basically, I believe in peace and bashing two bricks together.

"Wszystkie kobiety są piękne, tylko po niektórych tego nie widać."
/Maria Czubaszek/
 
 
 
Lynx 
Wyduldas Napfluj


Posty: 7038
Skąd: znad morza
Wysłany: 14 Lutego 2009, 09:44   

Adanedhel, skądże znowu :twisted: ale byłoby miło ( sugestia ) :mrgreen:
Witchma, musiałby się zgodzić, ale fakt :) był bardzo dobrym Szortowym Tatusiem.
Jestem za :bravo ;P:
_________________
http://zrozumiecswiat.pl/7.html
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 14 Lutego 2009, 10:35   

No to zaczynamy:
Stormbringer, gratuluję, w końcu zasłużona od dawna wygrana! :bravo :bravo :bravo
Sally, mnie Twój short przypadł do gustu najbardziej z całej stawki. :bravo :bravo
Bellatrix, również zacna miniaturka. Na "Tryptyk" także oddałem swój głos. :bravo

Chciałem też pogratulować shenrze za "Zabawne draże". Widzisz? Mówiłem, że tym razem nie będzie ogona. Słucha się wujka Chala! ;) Bardzo dobry tekst. :bravo

mad, dzięki za głosik. ;) Wiem, że ten ostatni fragment był strasznie wręcz moralizatorski, no ale cóż, tak to wyszło... Btw, tytuł "Test" miał być po części testem co do tego czy tematyka religijna może wrócić do łask w "Spodenkach". :)
Tym razem na Ciebie nie zagłosowałem, ale wiedząc, że piszesz dobre shorty, nie jest to pewnie odległa sprawa. ;)
I jeszcze jedno. Co do "Opieki kompleksowej". Jak piszę zamknięte zakończenia, kiedy jest podana kawa na ławę, jest źle. Teraz, kiedy można sobie wybrać co i jak, też jest niedobrze. I jak tu dogodzić? :D W każdym razie postaram się bardziej dogodzić w kolejnych shortach. Dzięki za wszystkie głosy na moje dwa teksty.
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
xan4 
Tatuś Muminków


Posty: 5116
Skąd: Dolina Muminków
Wysłany: 14 Lutego 2009, 10:39   

Witchma napisał/a
Proponuję obwołanie xana na stałe Szortowym Tatusiem, bo Muminków w porównaniu z szortami jakoś mało


ej Ty ;P:
to może Ty zostaniesz Szortową Mamusią :?: ;P:
 
 
Alex 
Sky Captain


Posty: 169
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 14 Lutego 2009, 10:41   

Ostatnio rzadko zaglądałam na forum, ale znalazłam chwilę, by napisać kilka słów :)
Po pierwsze gratulacje dla Stormbringera i wszystkich pozostałych uczestników, wielkie brawa dla xana za organizacę tej edycji :bravo

Dziękuję serdecznie za wszystkie głosy - jestem zaskoczona ich ilością, jako że jest to mój debiut i właściwie pierwszy prawdziwy szort :)
Całkowicie zgadzam się z wieloma zarzutami, jak najbardziej wezmę je pod uwagę. Nie mam zamiaru usprawiedliwiać tej tautologii i błędu rzeczowego - pod tym względem jestem dla swojego tekstu surowa, nie powinny się zdarzyć. Dziękuję, że zostało to zauważone i wypomniane przez tyle osób. Następnym razem będę baczniej zwracała na to uwagę :) Co zaś się tyczy przymiotników - to chyba naleciałość z dłuższych form, jakie dotąd pisałam, a w tak krótkim tekście wszystko widać jak na dłoni. Wiem, że powinnam nad tym także popracować :) Wszystkie oceny dały mi dużo do myślenia, na pewno wyciągnę z nich wnioski.
Żałuję, że nie mogłam dokładnie przeczytać i ocenić więcej szortów. Wiem, że autorzy na to zasługują, dlatego postaram się zrobić to należycie w następnej edycji.
Jeszcze raz dziękuję za wszystkie krytyczne uwagi i poświęcony czas :)
 
 
Witchma 
Jokercat


Posty: 24697
Skąd: Zgierz
Wysłany: 14 Lutego 2009, 10:46   

Cytat
to może Ty zostaniesz Szortową Mamusią :?: ;P:


Ja mogę zostać Jokerszortem :lol:
_________________
Basically, I believe in peace and bashing two bricks together.

"Wszystkie kobiety są piękne, tylko po niektórych tego nie widać."
/Maria Czubaszek/
 
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 14 Lutego 2009, 11:23   

Piszcie PW do gorata! Może będzie miał dzień dobroci dla zakochanych... w szortach. :wink:
Wróciłam dziś (po raz trzeci) do Waszych tekstów i przyznaję ze wstydem, że byłam zbyt surowa. Jestem niestety typem czytelnika, którego bardzo irytują błędy językowe i czasem przesłania mi to wartość literacką tekstu.
Jeszcze raz gratuluję, podpowiadam jednocześnie nieśmiało, że korekta musi być staranna.
 
 
Sandman 
Rumburak


Posty: 2079
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 14 Lutego 2009, 11:28   

:bravo Dla wszystkich autorów.
Szczególnie :bravo :bravo dla
Stormbringera, gratuluję, głosowałem na ten tekst,
Sally, mnie Twój short akurat nie przypadł do gustu, ale to za sprawą tematu, a nie sposobu oddania. Coś mam konflikt z sierściuchami, nawiasem mówiąc mój owczarek też, stara się polować na wszystkie w okolicy. Wiem narażam się :)
Bellatrix, kolejny mój faworyt na pudle.
_________________
"Życie to taki dziwny teatr, gdzie tragedia miesza się z farsą, scenariusz piszą sami aktorzy, suflerem jest sumienie i nigdy nie wiadomo, kiedy otworzy się zapadnia."
Andrzej Majewski
 
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 14 Lutego 2009, 11:31   

Brawo, Stormbringer, reszta też się świetnie spisała.

Sandman, Twój owczarek to też sierściuch, tyle że niezgrabny i więcej żre :wink:
 
 
Fodnik 
Jaskier


Posty: 56
Skąd: ze stawu nieco zamulonego
Wysłany: 14 Lutego 2009, 11:58   

A teraz prywata: Nocturn, chodź no tu paszczaku... chodź, chodź, kleszczyków nie bój się, nie, nie, nie... podobno ząbki odrastają...

Za "autorkę" należy się rwanie szczęki, a nie kła jednego. Na razie masz szczęście - muszę ruszać w drogę i pewnie dopiero w niedzielę wrócę wieczorem. A po drodze gdzieś kupię flaszeczkę i ruszę w nirwanę szukać kobiecego pierwiastka w swej zepsutej duszy :mrgreen:
_________________
Fodnik i już
Aby język giętki dotarł wszędzie tam, gdzie pomyśli głowa
 
 
Adanedhel 
Mroczny Kwiatuszek


Posty: 15705
Skąd: Land of the Ice and Snow
Wysłany: 14 Lutego 2009, 12:05   

Lynx napisał/a
ale byłoby miło ( sugestia ) :mrgreen:

Sugestia zostanie wzięta pod uwagę ;)
 
 
Martva 
Kylo Ren


Posty: 30898
Skąd: Kraków
Wysłany: 14 Lutego 2009, 12:22   

Fodnik napisał/a
Za autorkę należy się rwanie szczęki, a nie kła jednego.


E, to jest śmieszne, też zostałam wzięta za faceta raz i fochnęłam się tylko trochę ;P:
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.

skarby
szorty
 
 
MOFFISS 
Connor MacLeod


Posty: 1576
Skąd: Okolice wawki
Wysłany: 14 Lutego 2009, 12:37   

wielkie gratki dla zwycięzcy!!! :bravo

W pewnym sensie jestem na pierwszym miejscu...od końca, zawsze coś :lol: :lol: :lol:
 
 
marekz 
Vampirella


Posty: 587
Skąd: z Bylekąd
Wysłany: 14 Lutego 2009, 12:49   

corpse bride, wprawdzie szort nie wygrał i nawet nie był na podium, ale nie przejmowałbym się tym zbytnio. Nie zmienia to bowiem faktu, że był świetny. I ch*j. :)
_________________
Wieczność bywa naprawdę długa. Szczególnie pod koniec.
 
 
 
merula 
Pani z Jeziora


Posty: 23494
Skąd: przystanek Alaska
Wysłany: 14 Lutego 2009, 12:54   

gratulacje pisarzom z poczuciem sukcesu, jakiegokolwiek ( :wink: MOFFISS, )
_________________
Kobiety dzielą się na te, które nie wiedzą czego chcą i na te, które chcą, ale nie wiedzą czego.
 
 
Witchma 
Jokercat


Posty: 24697
Skąd: Zgierz
Wysłany: 14 Lutego 2009, 12:57   

jewgienij napisał/a
Twój owczarek to też sierściuch, tyle że niezgrabny i więcej żre :wink:


jewgienij, sama lepiej bym tego nie ujęła :D
_________________
Basically, I believe in peace and bashing two bricks together.

"Wszystkie kobiety są piękne, tylko po niektórych tego nie widać."
/Maria Czubaszek/
 
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 14 Lutego 2009, 13:15   

Mnie się akurat "Power Girl" w ogóle nie podobał(a), i ten kształt podium jest dla mnie satysfakcjonujący.
corpse, nothing personal. ;)
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
Sandman 
Rumburak


Posty: 2079
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 14 Lutego 2009, 13:20   

jewgienij napisał/a
Sandman, Twój owczarek to też sierściuch, tyle że niezgrabny i więcej żre :wink:


Nic więcej nie mów. To owczarek długowłosy, jak zaczyna się zima, to przez kłaki trzeba się przedzierać, W ilości pochłanianego żarcia też 100 % racji, niemniej jestem od dzieciaka nastawiony anty do kotów. Miała na to wpływ moja bardzo silna alergia na te futrzaki, jak i sąsiadka, która w bloku na 40 m2 trzymała 17 kotów. Smród był niemiłosierny.

Niezgrabność mojego sierściucha jest już prawie legendarna i jest przyczyną wielu ciekawych sytuacji, ale to na inny temat i dłuższą opowieść.
_________________
"Życie to taki dziwny teatr, gdzie tragedia miesza się z farsą, scenariusz piszą sami aktorzy, suflerem jest sumienie i nigdy nie wiadomo, kiedy otworzy się zapadnia."
Andrzej Majewski
Ostatnio zmieniony przez Sandman 14 Lutego 2009, 13:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Virgo C. 
Fred Flintstone


Posty: 6481
Skąd: Owczary
Wysłany: 14 Lutego 2009, 13:21   

Ja podobnie - nie widze w nim tego przerastania innych o kilka poziomów o którym pisał Fidel. Baa, ja tam nic nie widzę oprócz trywialnej historii będącej pretekstem do wrzucenia kilku wulgaryzmów :roll:
_________________
"Ja tam nie wiem o co cała ta wrzawa. U mnie w domu elektryczność jest w gniazdku. Gdyby ten pomysł rozpropagować, niepotrzebne byłyby żadne atomy."
 
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37529
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 14 Lutego 2009, 13:27   

Virgo C., podrośniesz, zrozumiesz
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Virgo C. 
Fred Flintstone


Posty: 6481
Skąd: Owczary
Wysłany: 14 Lutego 2009, 13:31   

Objaśnij więc gdzie te kilka poziomów się ukryło ? W selerze (porze - przyp. red) ?
_________________
"Ja tam nie wiem o co cała ta wrzawa. U mnie w domu elektryczność jest w gniazdku. Gdyby ten pomysł rozpropagować, niepotrzebne byłyby żadne atomy."
 
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 14 Lutego 2009, 13:32   

Znaczy dobrze, że nie wszyscy podrośli.
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37529
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 14 Lutego 2009, 13:42   

Virgo C., na przyklad, żart pierwsza klasa, ale to tylko drobiazg będacy częścią całej kostrukcji. Swoją drogą miałem ubaw czytając drobiagowe analizy tego szorta (tylko te czytalem) widząc jak twórcy tych analiz kompletnie nie łapią sedna utworu i zamierzeń autorki.

Chal-Chenet napisał/a
Znaczy dobrze, że nie wszyscy podrośli.
prawda, nie każdy musi wszystko rozumieć
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
Ostatnio zmieniony przez Fidel-F2 14 Lutego 2009, 13:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group