Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Oscary - tudzież inne nagrody
Autor Wiadomość
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 24 Lutego 2009, 11:53   

Mi sie ciezko wypowiadac, bo nie ogladalem jeszcze wszystkich oskarowych filmow, ale generalnie w tym roku niespecjalnie mnie obchodzilo, kto dostanie nagrode. Skoro rewelacyjny film Revolutionary Road z DiCaprio i Winslet, ze swietnym scenariuszem i genialnie zagrany i wyrezyserowany przez Sama Mendesa nie byl nawet nominowany w najwazniejszych kategoriach, to kto dostanie nagrode malo mnie obchodzilo.
_________________
5 zdań na temat
 
 
Virgo C. 
Fred Flintstone


Posty: 6481
Skąd: Owczary
Wysłany: 24 Lutego 2009, 12:04   

Wobec tego albo Akademii coś się odwidziało albo uznali, że Penn nic nie chlapnie za rolę aktywisty - geja.
Sam zaś Rourke zdobywając najważniejsze nagrody (poza tymi wyżej prawie otrzymał Złotą Palmę). Jak widać nawet z taką gębą się da, w końcu to nagroda za aktorstwo a nie konkurs piękności :)
_________________
"Ja tam nie wiem o co cała ta wrzawa. U mnie w domu elektryczność jest w gniazdku. Gdyby ten pomysł rozpropagować, niepotrzebne byłyby żadne atomy."
Ostatnio zmieniony przez Virgo C. 24 Lutego 2009, 12:16, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
shenra 
Wielki Kosmiczny Chomik Naczelna Biskupa


Posty: 24980
Skąd: z Nikąd
Wysłany: 24 Lutego 2009, 12:07   

Nie chodzi o nagrodę za gębę, tylko o to ile ról można z taką gębą zrobić. Biorąc pod uwagę, że Mickey jakoś zasypywany ofertami nie jest. Od Domino to raczej się propozycje nie sypały.
_________________
Chomikowo obłędnie, lekko neurotycznie w granicach perwersji. "Niuplać dzyndzla" :D specially for smert :D
Przesiądź się!
Przegubowy kotecek!
chomik w świecie
 
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 24 Lutego 2009, 12:10   

Zauwaz, ze Penn latwo bojkotowal oskary, jak byl nominowany, ale mowiono, ze wygra ktos inny. Jak tylko w 2003 roku dowiedzial sie, ze prawdopodobnie dostanie nagrode za Mystic River nagle przestal bojkotowac nagrody. To ci dopiero zmiana frontu.
A moze Akademia raczej boi sie dac oskara DiCaprio, bo to wciaz "chlopak z Titanica"? Mimo ze to jeden z najlepszych aktorow w tej chwili i kazda kolejna rola to udowadnia? Cieszy mnie, ze przynajmniej Winslet dostala statuetke, chociaz nie za ten film, co chcialem. Ale nie ogladalem Readera jeszcze, wiec moze tam tez zagrala super.
_________________
5 zdań na temat
 
 
shenra 
Wielki Kosmiczny Chomik Naczelna Biskupa


Posty: 24980
Skąd: z Nikąd
Wysłany: 24 Lutego 2009, 12:12   

Akademia zawsze się boi. Wcześniej byli gejowsko niepoprawni, to będą teraz. Nie twierdzę, że Penn źle zagrał, bo to przecież Penn jest, ale zdecydowanie nie zgadzam się, że to była rola warta Oskara.
_________________
Chomikowo obłędnie, lekko neurotycznie w granicach perwersji. "Niuplać dzyndzla" :D specially for smert :D
Przesiądź się!
Przegubowy kotecek!
chomik w świecie
 
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 24 Lutego 2009, 12:14   

Dlatego z biegiem lat coraz mniej przejmuje sie jaki film ile statuetek zgarnal. Chociaz sama ceremonie zamierzam obejrzec dla zartow, atmosfery i kreacji.
_________________
5 zdań na temat
 
 
shenra 
Wielki Kosmiczny Chomik Naczelna Biskupa


Posty: 24980
Skąd: z Nikąd
Wysłany: 24 Lutego 2009, 12:18   

Dokładnie, bo w sumie Oskary są przewidywalne. Slumdog nie był zaskoczeniem, że zgarnął większość statuetek.
_________________
Chomikowo obłędnie, lekko neurotycznie w granicach perwersji. "Niuplać dzyndzla" :D specially for smert :D
Przesiądź się!
Przegubowy kotecek!
chomik w świecie
 
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 24 Lutego 2009, 12:21   

No z ta przewidywalnoscia to bym tez tak nie przesadzal. Jak sie ma do wyboru 5 filmow w kategorii, to mozna powiedziec, ze sie przewidzialo. Ale nie sadze, zeby wszyscy przewidywali, ze Slumdog tyle statuetek zdobecie. A gdyby tyle zdobyl Benjamin Button? Ja tam bym nie byl zdziwiony. Czy tez wszyscy mowiliby, ze przewidywalne oskary?
Chodzi mi o to, ze latwo sie przewiduje, jak wybor jest ograniczony. I w zasadzie przewidziec mozna wszystko :)
_________________
5 zdań na temat
 
 
shenra 
Wielki Kosmiczny Chomik Naczelna Biskupa


Posty: 24980
Skąd: z Nikąd
Wysłany: 24 Lutego 2009, 12:23   

Nie wiem, typowaliśmy przed Oskarami kto w jakich kategoriach zdobędzie, osobiście miałam 18 trafień, więc mogę powiedzieć, że przewidywalne są ;P:
_________________
Chomikowo obłędnie, lekko neurotycznie w granicach perwersji. "Niuplać dzyndzla" :D specially for smert :D
Przesiądź się!
Przegubowy kotecek!
chomik w świecie
 
 
 
gauss 
Jaskier


Posty: 97
Skąd: PL
Wysłany: 28 Lutego 2011, 10:11   OSCARY 2011

Brawo dla Collina F. oraz Natalie P.
Naprawdę zasłużone statuetki ;)

Czy zgadzacie się z werdyktami jury? Czy 'Incepcja' i 'Alicja" naprawdę zostały niedocenione?
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 28 Lutego 2011, 13:57   

E tam, bardzo przewidywalnie w tym roku. Tylko aktorki drugoplanowej nie trafiłem.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Matrim 
Kwiatek


Posty: 10317
Skąd: Zagłębie i Wielkopolska
Wysłany: 28 Lutego 2011, 13:58   

I jak to dobrze, że Social Network nie powygrywało.
_________________
Scio me nihil scire.

"Nie dorastaj, to jest gupie i nie daje się cofnąć. Podobno." - Martva
 
 
 
shenra 
Wielki Kosmiczny Chomik Naczelna Biskupa


Posty: 24980
Skąd: z Nikąd
Wysłany: 28 Lutego 2011, 14:24   

Ja byłam bardzo zadowolona z Oscarów. Incepcja mogłaby jeszcze za muzykę dostać, ale trudno. Generalnie największe zastrzeżenia do kolesia, który próbował tłumaczyć galę. Najlepiej by było, gdyby się zamknął, bo bredził jak ciężko potłuczony i wciskał ludziom w usta całe zdania, których nie powiedzieli, albo zacinął się na pierwszych dwóch słowach i robił jedynie szum. Ciężko było z aktorem drugoplanowym, bo jak dla mnie zarówno Bale jak i Rush byli świetni. :mrgreen:
_________________
Chomikowo obłędnie, lekko neurotycznie w granicach perwersji. "Niuplać dzyndzla" :D specially for smert :D
Przesiądź się!
Przegubowy kotecek!
chomik w świecie
 
 
 
RedActor 
Jaskier


Posty: 87
Skąd: Lublin
Wysłany: 1 Marca 2011, 13:27   

A czy nie było dla was zaskoczeniem, ze "Prawdziwe męstwo" nie dostało nawet złamanego oscara? Jak dla mnie to był tegoroczny pewniak...
_________________
Prwdzw twrdzl n ptrzbj smgłsk
 
 
shenra 
Wielki Kosmiczny Chomik Naczelna Biskupa


Posty: 24980
Skąd: z Nikąd
Wysłany: 1 Marca 2011, 13:36   

RedActor, nie miałam okazji jeszcze obejrzeć tego filmu, ale za aktora na pewno nie miał szans, ta młoda dziewoja również nie miała szans, biorąc pod uwagę, że Akademia ma zasadę "młoda, ma jeszcze czas na oscara". Zdaje się, że rok czy dwa lata temu też była taka sytuacja. Ja byłam pewna Króla i za reżyserię i za film.
_________________
Chomikowo obłędnie, lekko neurotycznie w granicach perwersji. "Niuplać dzyndzla" :D specially for smert :D
Przesiądź się!
Przegubowy kotecek!
chomik w świecie
 
 
 
Ziemniak 
Agent dołu


Posty: 5980
Skąd: Kraków
Wysłany: 1 Kwietnia 2012, 20:47   

Wielkie Węże rozdane. Oto laureaci:

Wielki Wąż, czyli Najgorszy film
"Wyjazd integracyjny"

Najgorszy film 3D
"1920 Bitwa Warszawska"

Aktor
Paweł Małaszyński - "Weekend"

Aktorka
Natasza Urbańska - "1920 Bitwa Warszawska"

Duet na ekranie
Borys Szyc i Natasza Urbańska - "1920 Bitwa Warszawska"

Reżyseria
Cezary Pazura - "Weekend"

Scenariusz
Jerzy Hoffman, Jarosław Sokół - "1920 Bitwa Warszawska"

Komedia, która nie śmieszy
"Weekend"

Żenująca scena
Natasza Urbańska - "1920 Bitwa Warszawska"

Występ poniżej godności
Jan Frycz - "Wyjazd integracyjny"

Plakat
"Cudowne lato"

Laureatom gratulujemy
_________________
Starzejesz się gdy odgłosy, które wydawałeś kiedyś w trakcie seksu wydajesz obecnie wstając z łóżka
 
 
 
Iscariote 
Wiedźmikołaj


Posty: 4787
Skąd: Łódź
Wysłany: 2 Kwietnia 2012, 10:05   

Ale się uwzięli na Weekend :? A ja bawiłem się całkiem nieźle podczas oglądania.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group