Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Nadchodzą... czyli na co czekamy?
Autor Wiadomość
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 9 Lutego 2009, 11:23   

E tam, przesada. Komp za 2 tys powinien spokojnie wystarczyć na co najmniej dwa lata. Pod koniec wiadomo, Crysis 2 nie ruszy, GTA VI czy ile tam też może mieć problemy. Ale cała reszta powinna śmigać bez zajęknięcia. Komp za 4 tys wystarczy na trzy lata. A kosztuje, jakby nie patrzeć dwa razy więcej ;)
 
 
Nutzz 
Yans


Posty: 2170
Skąd: że znowu?!
Wysłany: 9 Lutego 2009, 11:23   

Dunadan napisał/a
hrabek, jasne, żeby sobie pograć w takiego Crisisa na pełnych detalach?...


Rok temu kupiłem komputer za 1800 zł,
2GB RAM
5,2 GHz procesor, dwurdzeniowy Athlon
Płyta główna ASUSA M2N-X
Karta Graficzna GeForce 8600 GTX 512 RAM
Twardziel 200 GB

Brykało płynnie na najwyższych detalach. Fakt że był lekko kręcony procesor i zegary w karcie (występowały lekkie problemy (2 sek przestoje) podczas zamieci śnieżnej)

Od tego czasu zmieniłem tylko kartę graficzną na klasę wyższą - tuż przed skokiem cenowym kupiłem GeForce 9600 GTX 512 RAM, wydałem na nią (po odliczeniu tego co otrzymałem za sprzedaż starej) 180 zł.

W tej chwili oczywiście złożenie takiego komputera w tej cenie byłoby trudne... być może za jakiś czas ceny znów spadną.
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 9 Lutego 2009, 11:27   

Ja tam nie wiem - Dead Space chodził mi na full detalach na niskiej rozdzielczość bez większego problemu - Crisis... Crisis właściwie mi w ogóle nie chodził :| na szczęście to tylko demo.
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 9 Lutego 2009, 12:15   

Nutzz: no i ja wlasnie o tym mowie. Karta za 500zl naprawde czyni cuda. A za 2 lata wymienisz karte na nastepna za 500zl, stara sprzedasz za 200 i znowu bedziesz hulal.
Oczywiscie w ktoryms momencie bedziesz musial znowu wszystko wymienic, bo wejda nowe pamieci czy procki, ktorych twoja plyta nie obsluguje, ale znowu nie trzeba kupowac nie wiadomo czego. Do mojego radeona mam AMD 64 5200+ i pamiec 667MHz. Ale nie narzekam, bo te gry, w ktore ja gram chodza bardzo plynnie.
_________________
5 zdań na temat
 
 
Nutzz 
Yans


Posty: 2170
Skąd: że znowu?!
Wysłany: 9 Lutego 2009, 13:41   

Dokładnie. Kompa wymieniam całościowo co 5 lat, co roku pojedyńczy element. I wychodzi o wiele taniej niż konsola, przy podobnych osiągach. No i jest jeszcze jedna korzyść - nie zajmuję telewizora :) O internecie i wygodzie sterowania nie wspominając.
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 9 Lutego 2009, 13:51   

Naprawdę?
Która konsola?
X360 kupisz za kilaset złotych w najprostszej wersji. o połowę taniej od tego kompa, którego masz i przez 5 lat nie musisz niczego wymieniac. PS2 to 80% ceny podstawowej a masz blu ray'a na pokładzie i opcje ppw, która powoli i do nas dotrze.
Konsola, jako urządzenie do zabawy daje zupełnie inne możliwości, niż komp.
A tak na marginesie, raczej rzadko ogląda się telewizor i gra na kompie jednocześnie :-)
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 9 Lutego 2009, 13:55   

Nursie: to ostatnie zdanie, to oczywiscie zakladasz, ze sam jestes w domu. Ale jak masz kilka osob w rodzinie, to granie i uzywanie telewizora moze zachodzic niezaleznie od siebie.
_________________
5 zdań na temat
 
 
Adanedhel 
Mroczny Kwiatuszek


Posty: 15705
Skąd: Land of the Ice and Snow
Wysłany: 9 Lutego 2009, 14:26   

Tak właściwie, jeśli ktoś potrzebuje komputera - na PS3 można zainstalować Linuxa ;)
 
 
Nutzz 
Yans


Posty: 2170
Skąd: że znowu?!
Wysłany: 9 Lutego 2009, 14:53   

Hmmm... Ile kosztował Xbox gdy wchodził na rynki?

Cytat
Konsola, jako urządzenie do zabawy daje zupełnie inne możliwości, niż komp.

Z tym to nawet nie śmiem dyskutować.

Ale jest jeszcze jeden aspekt, przemawiający na korzyść PC, którego na konsoli nie uświadczysz - sama radość płynąca z wymiany "flaków" na nowe :mrgreen:
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 9 Lutego 2009, 15:18   

Konsola ma jeszcze jedną przewagę nad kompem ;P: o ile mówicie że że komp za 2000 uporadzi każdą grę z max detalami na 1280xcośtam o tyle wątpię żeby dął radę w rozdzielczości HD - z konsola nie ma problemu ;-)

A, no i Blueray... :roll:
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
Adanedhel 
Mroczny Kwiatuszek


Posty: 15705
Skąd: Land of the Ice and Snow
Wysłany: 9 Lutego 2009, 16:22   

Nutzz napisał/a
sama radość płynąca z wymiany flaków na nowe :mrgreen:

Taaa... Zawsze, jak mam to robić, to cholera mnie bierze.
Dunadan napisał/a
o ile mówicie że że komp za 2000 uporadzi każdą grę z max detalami na 1280xcośtam o tyle wątpię żeby dął radę w rozdzielczości HD - z konsola nie ma problemu ;)

I związane z tym jeszcze coś, czego nie lubię na piecach. Na piecu nie bawią się z silnikiem, żeby uzyskać lepszą grafikę, tylko domagają się lepszego sprzętu - niech gracz sobie kupi ;P: Ach, i te wszystkie patche... :roll: ;P:
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 9 Lutego 2009, 19:07   

Adanedhel, z drugiej strony w PieCach masz w ogóle możliwość patchy - jak w konsolowej grze coś spieprzą to koniec... no i mody, nieoficjalne dodatki itp. - ale to tylko w przypadku niektórych gier.

No i na PieCu nie ma MGS IV :|

Kurcze, robi kolejny offtop w stylu przewagi świąt wielkanocnych... :roll:
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
Adanedhel 
Mroczny Kwiatuszek


Posty: 15705
Skąd: Land of the Ice and Snow
Wysłany: 9 Lutego 2009, 19:14   

Wiem, że patche mają swoje zalety. Ale wolę w pełni przygotowaną grę. Jeśli ktoś wypuści niedorobioną na konsolę ma przerąbane - ale też zwykle są dopracowane w najmniejszych szczegółach. Wolę tą wygodę.
I nie wiem, czy na obecnej generacji nie ma już dodatków i modów. Chyba są.

Dunadan napisał/a
Kurcze, robi kolejny offtop w stylu przewagi świąt wielkanocnych... :roll:

Czasem fajnie jest pogadać o "niczym" ;)
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 9 Lutego 2009, 19:23   

Adanedhel, no fakt, większość gier jest dopracowanych ale zdarzają się różne zwykle małe wpadki - której jednak fajnie by poprawić ( chyba Fallout 3 na PS3 miał problemy ). Masz rację - obecnie w ograniczonym stopniu do niektórych gier chyba faktycznie są dodatki i mody.
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
Hubert 
Wyduldas Napfluj


Posty: 7089
Skąd: Dziki Wschód - Białystok
Wysłany: 15 Lutego 2009, 21:17   

Tak sobie myślę... Chciałbym zobaczyć kontynuację Original War. Chciałbym bardzo.
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 16 Lutego 2009, 07:28   

Ciekawe że nikt nie wspominał o FEAR 2 - kilka dni temu wyszeł, niestety raczej takie sobie recenzje, przynajmniej na Gamespot.
Już za chwilę chyba najbardziej wyczekiwana gra roku 2009 :D czyli Street Fighter IV - nie mogę się go doczekać!
Interesuje mnie też odsłona nowej gry BioWare - Dragon Age - Mass Effect tyle że fantasy? oby.

Sosnechristo,
Co do OW - nigdy nie grałem ale z tego co widziałem w sieci ( screeny, recenzje ) to sobie odpiuszczę :mrgreen:
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
Hubert 
Wyduldas Napfluj


Posty: 7089
Skąd: Dziki Wschód - Białystok
Wysłany: 18 Lutego 2009, 17:35   

Dunadan, błąd. Original to naprawdę świetna gra. Nie ufaj recenzjom. :wink: Ja Ci mówię, że warto. Jak na RTS ma fajną, spójną, taką trochę przygodową historię. Poza tym bardzo fajnie rozwiązano zarządzanie bazą - nic samo się nie robi. Ponadto w mało której grze tak ceni się pojazdy. Spróbuj.
 
 
Fearfol 
Pilot Pirx


Posty: 1098
Skąd: Przylesie Większe-Wałcz
Wysłany: 18 Lutego 2009, 18:38   

Mam pytanie co do GTA IV , kumpel orzekł że wg niektórych "specjalistów" nie ma w normalnej sprzedaży komponentów do kompa które pozwalały by udźwignąć nowe gta na full detalach w maksymalnej rozdzielczości i oczywiście wszystko działałoby płynnie.

Bujda to czy nie ?
 
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 18 Lutego 2009, 19:52   

Pitolenie. U kumpla śmiga bez większych problemów, za kompa fakt, wyskoczył jakieś 3k, ale odpala na full detalach w max rozdzielczości na jego monitorze (bo nei w max rozdziałce obsługiwanej przez gta, nie wiem w sumie nawet jaka ona jest :P ).
Core 2 Duo E7300 O/C 3,33 Ghz, 4 GB Ramu, Radeon HD4870 1GB i zintegrowana karta dźwiękowa - takiego ma sprzęta. Z czego ram nie w pełni wykorzystany, bo na 32b systemie siedzi :P
I chodzi ślicznie, nie tnie się, czyta szybko, wygląda fajnie. Strach pomyśleć co by było jak rzucić SLI czy CrossFire, i7 o/c z porządnym chłodzeniem, kręcony ram i dysk ssd. Wtedy na pewno by ruszyło i zadowoliło nawet najbardziej wybrednego.
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 19 Lutego 2009, 09:26   

Bardzo wazne w takich sytuacjach jest podawanie rozdzielczosci monitora. Bo to juz nie te czasy, kiedy wszyscy odpalali gre w 1024x768. Nowe karty pewnie z powodzeniem wystarcza do udzwigniecia gry w full detalach w rozdzielczosci 1280x1024 (czyli 19'' LCD), ale juz jak ktos ma monitor 24'' albo i 32'', to rzeczywiscie moze sie okazac, ze nawet duet najlepszych kart w SLI/Crossfire nie pomoze. A poniewaz zaden z was nie podal rozmiaru monitora, to... obaj mozecie miec racje :D
_________________
5 zdań na temat
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 19 Lutego 2009, 09:33   

No tak, tak, jestem tego świadom, dlatego pisałem, żę odpala w max na swoim monitorze, jeśli mnie pamięć nie myli 1280x1024.
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 19 Lutego 2009, 09:44   

I jeszcze jedna rzecz: nie ma czegos takiego jak maks rozdzielczosc. Znaczy moze jest, ale wiekszosc gier bierze informacje o rozdzielczosci z systemu, wiec jak ktos sobie kupi monitor 60 cali i ma do niego odpowiednie sterowniki pozwalajace ustawic taka rozdzielczosc w komputerze, to gra powinna to lyknac. Oczywiscie wtedy sie okaze, ze nawet 4 najmocniejsze karty w SLI nie poradza :)
_________________
5 zdań na temat
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 19 Lutego 2009, 10:05   

hrabek, 1280xcośtam to już powoli przeżytek... może w laptopach taka rozdzielczość się trzyma ale nie w 19" monitoriach :shock: mój laptop choćby ma 1600x1050 - właściwie w żadną grę nie mogę pograć na takiej rozdzielczości. O HD to też można chyba zapomnieć, chyba że ma się NAPRAWDĘ dobry sprzęt.

A to czy monitor ma 60 czy 14 cali to nie ma żadnego znaczenia ;-) ważna jest natywna rozdzielczość matrycy. ( są monitory 14 cali w rozdzielczości HD - takiej samej jak 60" ;-) )
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 19 Lutego 2009, 11:29   

Dunadan: powoli tak, ale bardzo powoli, bo to wciaz rozdzielczosc 17'' i 19'' monitorow 4:3. Ja mam w domu taki monitor i nie planuje zmieniac.
Co do lapka, to oczywiscie najwazniejsza jest karta graficzna. Jak masz dobrego gforce'a albo radeona na pokladzie, to i taka rozdzielczosc mu nie bedzie straszna. Jak nie masz, to musisz kupic nowy lapek, bo grafy nie wymienisz.
A to czy monitor ma 14 czy 60 cali ma oczywiscie znaczenie. Jesli 60'' ma rozdzielczosc HD czyli 1920x1080 to ja nie uwazam tego za monitor, tylko za telewizor. Przez monitor rozumiem matryce o standardzie rozdzielczosci, ktora dla podanej wielkosci przekatnej wystepuje najpowszechniej, jak 1280x1024 dla 17 i 19 cali, a 1600x1200 dla 20'' (4:3). 60'' monitor mialby rozdzielczosc cos kolo 4800x3600 pikseli (przy zalozeniu, ze jest 4:3).
Oczywiscie moglem wyrazic sie jasniej, ale nie mialem czasu wiecej pisac, a nie sadzilem, ze ktos sie bedzie czepial slowek uzywajac przykladow ekstremalnych.
_________________
5 zdań na temat
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 19 Lutego 2009, 12:45   

hrabek, to ty chyba mówisz o monitorach przeciętnej jakości dla mas... Ja jako grafik ( w pewnym sensie ) dobry za dobry monitor uważam taki która ma min 1600pix na długim boku - no, ew 1400 :roll: :mrgreen: IMHO graczowi też powinno zależeć na jakości - im większa rozdzielczość tym czystszy obraz z większą iloscią detali.
Ale z 60" to już przesadziłeś... jest cos takiego jak robocza odległość oglądania. Ty pomnożyłeś jedynie ilośc pixeli x3 bo przekoątna pomnożyła się razy 3... nie tędy droga... 19 cali ogląda się odległości metra - 60 cali z odległości 3 albo i więcej - po ci taka ilość pixeli?...
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 19 Lutego 2009, 13:03   

Zeby wiecej sie miescilo na ekranie.
Monitory 32 cali maja tez przeciez rozdzielczosc duzo wieksza niz HD. Tez mozna zapytac po co.
Monitor 60'' to bylo celowe przejaskrawienie, nie wiem, czy nawet sa takie i o takiej rozdzielczosci, zreszta nikt juz teraz nie robi matryc 4:3, tylko panoramiczne.

A co do tego, ze jestes grafikiem, to oczywiscie przyjmuje do wiadomosci, ale nie przykladaj swojej miary do wszystkich, bo wiekszosc to wlasnie "masy", jak okresliles i uzywaja oni rozdzielczosci takich, jak napisalem. Ewentualnie 1440x900, czy 1600x1050.
Co do "zalezenia" to jest to troche bardziej skomplikowane. Bo ja np. nie potrzebuje wiekszego monitora, wystarczy mi 19''. Bo jak siedze przy kompie, to mam nos w ekranie i wiekszy powodowalby tylko bieganie wzrokiem we wszystkich kierunkach. Poza tym piszesz, ze wieksza rozdzielczosc to lepszy obraz, a za chwile po co komu taka rozdzielczosc (apropo monitorow 60''). Zdecyduj sie :)
No i jest jeszcze jeden aspekt - finansowy. Monitor 19 czy 22 cale panoramiczny mozna kupic za grosze, ale bedzie mial rozdzielczosc jak wymienione wyzej. Jak sie chce kupic cos wiekszego, to niestety staje sie to duzo drozsze. Jako grafik powinienes o tym wiedziec, szczegolnie ze jakosc matrycy jest wprost proporcjonalna do ceny monitora.
Graczowi zalezy na jakosci, jak kupuje lepsza karte graficzna, a nie do konca musi zalezec na wymianie monitora. Bo ze gra wolno chodzi to strasznie wkurza, a ze monitor ma 19, a nie 26 cali... No coz, jakos przezyjemy.
_________________
5 zdań na temat
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 19 Lutego 2009, 13:09   

hrabek, tyle że 1280pix to w dzisiejszych czasach naprawdę minimum...
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 19 Lutego 2009, 13:37   

Oczywiscie, ze minimum, bo mniejszych nie oplaca sie produkowac. Co wcale nie przeczy temu, ze wlasnie tej rozdzielczosci uzywa znakomita wiekszosc uzytkownikow domowych i firm, ktore juz przeszly na LCDki.
_________________
5 zdań na temat
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 19 Lutego 2009, 13:45   

Ale wstarczy że się kupi juz nieco lepszą matrycę i wiele gier spowalnia juz o połowę fpsów...

Co do mojego lapka - za nic w świecie go nie zmienię ;P: wszystko działa cacy, tylko niektóre muszę odpalać na minimalnej rozdzielczości :mrgreen:
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 19 Lutego 2009, 15:53   

Bo ilosc mocy potrzebna dla wiekszej matrycy rosnie geometrycznie, niestety. Stad zapotrzebowanie na moc obliczeniowa moze sie wydawac niewspolmierne do przyrostu przekatnej, czy liczby pikseli, ale tak jest.

A co do wymiany, to rozumiem, ze chciales powiedziec: za nic w swiecie dopoki ceny nowych nie spadna? :D
_________________
5 zdań na temat
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group