Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Tekst numeru 38-39. Zagłosuj do 10 lutego.

Kto no kto? - Dwa głosy do oddania.
Piotr Patykiewicz - Umieralnia
35%
 35%  [ 26 ]
Dawid Juraszek - ;-)
6%
 6%  [ 5 ]
Andrzej Miszczak - Ryfka
17%
 17%  [ 13 ]
Rafał Dębski - Papiero, kawa i wino
17%
 17%  [ 13 ]
Marek Hemerling - Odrobina luksusu
12%
 12%  [ 9 ]
Tomasz Kilian - Strefa
10%
 10%  [ 8 ]
Głosowań: 42
Wszystkich Głosów: 74

Autor Wiadomość
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 3 Marca 2009, 13:46   

Zaglosowac juz nie moge, ale nie odmowie sobie mozliwosci skomentowania.

Patykiewicz napisal najlepszy horror jaki czytalem od wielu miesiecy. Groza dawkowana w mistrzowski sposob, kiedy wydaje sie, ze juz wszystko jasne, znowu mnie zaskakuje kolejnym celnym pociskiem. Gdyby nie ta babcia na koncu, ktora zupelnie nie pasuje do calosci, naprawde bylby to jeden z najlepszych polskich horrorow ostatnich lat. Ale i tak wole to od kolejnych Psow i Klechow. Zdecydowanie bylby punkt.

Juraszek - w ogole do mnie nie trafilo. Nie wiem, o co chodzilo.

Miszczak - swietne klimatyczne opowiadanie. Znakomite dialogi i interesujaca fabula. Przemyslenia dziadka naprawde dobre. Bardzo mi sie podobalo. Bylby drugi punkt.

Debski - Hmm... gdzie ja to czytalem? A tak, przed chwila, kolega Andre napisal cos bardzo podobnego w klimacie. I bardziej do mnie dotarl. Nie jestem fanem tekstow Rafala D. i ten niestety jest tego potwierdzeniem. Nie moglem wczuc sie w klimat.

Hemerling - taki shorcik - wypelniacz, ale nie zachwycil mnie.

Kilian - drugie opowiadanie o Cargo, pracowniku firmy transportowej. Drugi raz Tequilla mnie nuzy. Jego barbarzynca jest nudny i slaby, mimo ze fizycznie silny.
A jak ja sobie przypomne kilka wczesniejszych tekstow autora... Autorze, bardzo Cie prosze, przestan pisac heroic fantasy, bo slabiutko Ci to idzie i wroc do pisania grozy, ktora byla na najwyzszym swiatowym poziomie. Wroc szybko, bo konkurencja Ci rosnie (patrz pierwsze opowiadanie). Jak lubisz cykle, autorze, to moze cos manchesterskiego? Chociaz nie ukrywam, ze kazda autorska produkcja bedzie dobra. Byle nie ten DHL Cargo.
_________________
5 zdań na temat
 
 
Tequilla 
Rzułta rzaba


Posty: 2378
Skąd: niżne landy
Wysłany: 3 Marca 2009, 14:30   

hrabek napisał/a


Kilian - drugie opowiadanie o Cargo, pracowniku firmy transportowej. Drugi raz Tequilla mnie nuzy. Jego barbarzynca jest nudny i slaby, mimo ze fizycznie silny.
A jak ja sobie przypomne kilka wczesniejszych tekstow autora... Autorze, bardzo Cie prosze, przestan pisac heroic fantasy, bo slabiutko Ci to idzie i wroc do pisania grozy, ktora byla na najwyzszym swiatowym poziomie. Wroc szybko, bo konkurencja Ci rosnie (patrz pierwsze opowiadanie). Jak lubisz cykle, autorze, to moze cos manchesterskiego? Chociaz nie ukrywam, ze kazda autorska produkcja bedzie dobra. Byle nie ten DHL Cargo.


Hehe konkurencja nigdy nie śpi - szlag trafił ponury taki kraj, że tylko horrory wymyslać..;)
Obecnie dłuższe formy, niż opowiadanie raczej na tapecie mam - a co do Cargo, to pewno nie zrezygnuję, ale i cała seria zdecydowanie w stronę horroru uderzy, więc może nie będzie tak źle?:)
_________________
"Could you look an animal in the eyes and say to it, 'My appetite is more important than your suffering'?" Moby
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 3 Marca 2009, 14:41   

Nie wiem, na razie widze w tych opowiadaniach humor co najwyzej niezamierzony. Zdecydowanie wolalem groze z manchesteru, albo swojska. Poczekamy, zobaczymy, ale uczciwie mowie, ze na mnie raczej Cargo nie zarobi.
_________________
5 zdań na temat
 
 
rag 
Jaskier


Posty: 77
Skąd: Kraków
Wysłany: 28 Marca 2009, 14:37   spóźnione opinie o 38/39

Piotr Patykiewicz - Umieralnia
Świetny tekst. Dobrze napisane, ciekawe postacie, mocny klimat i wciągająca akcja. Babcia z cichociemnych bierze całkowicie z zaskoczenia! ;) THE BEST OF 38/39

Dawid Juraszek - ;-)
Może nie całkiem zrozumiałe, ale za to kompletnie konsekwentne w swej logice snu. Oczywiście to tylko eksperyment formalny, ale w miarę udany.

Andrzej Miszczak - Ryfka
Świetny obrazek rodzajowy/opowieść o duchach, może proporcja między wstępem a 'rzeczą samą mogłaby być troszkę inna, ale i tak wyszło udanie. SECOND BEST

Rafał Dębski - Papiero, kawa i wino
Hmmm... Ciekawe, choć mocno niejasne. Jeśli dobrze zrozumiałem, gość nie stał się nieśmiertelnym teraz, tylko bardzo dawno temu? To kim jest ta kobieta od zastrzyków?

Marek Hemerling - Odrobina luksusu
Fajna miniaturka. Długość w sam raz i dość dobrze napisane.

Tomasz Kilian - Strefa
Początek - aż do dotarcia do wyspy - znakomity (porządna starożytna przygodówka z ciekawymi bohaterami), ale końcówka mdła i w dodatku niejasna.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group