Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Szorty RYZYKO - przeczytaj, zaglosuj, zaryzykuj!

Kto zaRYZYKOwal najwiecej?
Asteroida
12%
 12%  [ 6 ]
Bajka o Księżniczce
10%
 10%  [ 5 ]
Chirurg
4%
 4%  [ 2 ]
Czarno-biały
6%
 6%  [ 3 ]
Eksperyment
0%
 0%  [ 0 ]
Formuła
37%
 37%  [ 18 ]
Mag
4%
 4%  [ 2 ]
Nowe wcielenie HOKa
4%
 4%  [ 2 ]
Transakcja wiązana
2%
 2%  [ 1 ]
Wyścig szczurów
18%
 18%  [ 9 ]
Głosowań: 26
Wszystkich Głosów: 48

Autor Wiadomość
Bellatrix 
Batman


Posty: 531
Skąd: Warszawa
Wysłany: 9 Listopada 2008, 16:46   

Odcieli mnie od neta na pare dni, ale widze, ze glosujecie:) Dzieki wszystkim za oddane glosy:) I ci co nie zaglosowali - pobudka! Macie jeszcze tylko 4 dni!
_________________
Rzuć mięsem, skomentuj szorty!
 
 
xan4 
Tatuś Muminków


Posty: 5116
Skąd: Dolina Muminków
Wysłany: 10 Listopada 2008, 18:51   

mam trochę wolnego więc i na mnie przyszedł czas na oceny:
Asteroida - zarówno przy tym shorcie, jak i przy Transakcji wiązanej powstaje pytanie o wykorzystywanie tematów z poprzednich edycji, nie podejrzewam autorów o plagiat, ale coś tam jednak zgrzyta po zębach, poszukałem sobie, bo pamiętam, że poprzednio ten temat shorta mi się podobał, to był Strombringer i Ocalenie z czerwca tego roku, wracając do oceny, gdyby był podane pierwszy raz byłby ok, niestety short Stormbringera jest o wiele lepszy (albo stety dla S.), zwłaszcza puenta, tutaj tak trochę rozjechana :D
Bajka o Księżniczce - no, moje klimaty, w końcu bajkopisarzem jestem :) , podobało mi się, puenta trochę nie shortowa, ale bajkom mogę przebaczyć wszystko :lol: ,
Chirurg - pewno miało być szalenie i pewno jest, ale ja nic nie zrozumiałem, a żaden klimat do mnie nie dotarł,
Czarno-biały - klimat bardzo ok, pomysł fatalny, pewno byłby numer 1, gdyby nie ta puenta,
Eksperyment - jak dla mnie słabiutkie takie, niby oryginalny pomysł, ale wcale do mnie nie dociera, wyblakłe takie jakieś,
Formuła - no i tutaj muszę się włączyć w polemikę mada, ADHD i Witchmy, w poprzedniej edycji napisałem czym jest dla mnie short, i ten spełnia prawie wszystkie jego kryteria, oczywiście bez ostatniego zdania pewno miałby o wiele mniej głosów, ale w shorcie puenta jest jednym z najważniejszych rzeczy, wracając do rzeczy: dla mnie jest to taki dłuższy kawał, opowiedziany dla zgrywy, w gruncie rzeczy polegający tylko na ostatnim zdaniu, ale :!: najlepszy tekst tej edycji, przy końcu autentycznie się uśmiechnąłem (co nie jest zbyt częste jak mówi moja żona :oops: ),
Mag - pomysł w porządku, podobał mi się, zgadzam się z przedpiścami, że trochę za dużo chemii, ale według mnie tekst niedoceniony,
Nowe wcielenie HOKa - fajny pomysł, taki listopadowy, niestety totalnie zwalona końcówka, jakoś wcale do mnie nie przemówiła.
Transakcja wiązana - poprzedni short na ten temat aż tak mi się nie podobał i nie chciało mi się go szukać, oprócz tego, ten po prostu do mnie nie przemówił,
Wyścig szczurów - tutaj taka mała dygresja - wydawać by się mogło, że to niemożliwe, że trafią dwa teksty na bardzo podobny temat w edycji, której tematem są dosyć słabo związane, a tutaj proszę - wyszło, wracając do meritum: temat ok, wykonanie też ale jakoś nie dla mnie,
podsumowując: najlepsze teksty to Księżniczka i Formuła, na trzecim miejscu Mag, z racji niesamowitej przewagi Formuły wymyśliłem, że oddam jej głos na Maga,
ale po namyśle, nie - gdybym głosował na początku to nie zrobiłbym tego, więc nie mogę wykorzystywać głosów innych oceniających,
a więc Księżniczka i Formuła
 
 
Bellatrix 
Batman


Posty: 531
Skąd: Warszawa
Wysłany: 13 Listopada 2008, 01:23   

zostal niecaly 1 dzien, wiec chyba juz czas i na mnie :)
Jako pomyslodawczyni edycji musze powiedziec, ze nie wiem, czy to przez apel o przeczytanie pare razy przed wyslaniem czy z innych wzgledow, ale zdecydowana wiekszosc szortow jesli chodzi o jezyk i stylistyke jest w porzadku i nie mialam za bardzo sie czego czepiac.
Jakos tak dziwnie krytykowac szorty 'wlasnej' edycji... mimo wszystko jakis sentyment sie ma do kazdego ;) no ale nic to, sprobuje twardo ;)

Asteroida: w dialog sie trzeba wczytac, co najmniej 2 razy, zeby polapac sie co jak i dlaczego ze wzgledu na brak jakichs okreslen narracyjnych. Chociaz z drugiej strony moze i to jest atutem tego szorta, mozna sie i bez narracji polapac ktora wypowiedz nalezy do ktorego pasazera - duzy plus warsztatowy. A koncowka osobiscie mi sie bardzo spodobala, myslalam ze clue polega na tym, ze 'gdzie czterech sie bije tam piaty korzysta' a tu niespodzianka. Fragment po *** imho jak najbardziej potrzebny, nadaje szortowi smaczku. Fakt, ze bylo pare szortow typu 'ludzie na statku kosmicznym i ich problemy', ale "Asteroida" mi sie spodobala. PUNKT.

Bajka: jak bajka, z obowiazkowym moralem na koniec ;) Chociaz momentami brzmi mi jak przebranie zupelnie niefantastycznej historii w stroje ksiezniczkowoczarownicowe.

Chirurg: szczerze to tego szorta nie zrozumialam. Ani w sumie nie wiem, gdzie tu ryzyko, ani fantastyka ani co jak po co... hm. Zakonczenia tez nie rozumiem. Nie podejmuje sie oceny.

Czarno-bialy: ogromny plus za klimat. Wciagnelo mnie na tyle, ze szczerze mnie zaciekawilo ktory kabel zostanie przeciety i dlaczego ;) Niestety troche rozczarowala koncowka. Tzn., jest spojna z calkoscia tekstu, ale taka niezyciowa ;) Czy mozliwe jest ze przeciecie *obu* przewodow na raz rozbrajalo bombe? A, wlasnie - uwaga techniczna, *przewodow* a nie *kabli*. Otarlo sie o punkt.

Eksperyment: mam jakies braki. Odkad ten szort wyladowal w mojej skrzynce zastanawiam sie o co chodzi z tym 'malarzem pokojowym' i wiem ze powinnam to skojarzyc a nijak nie moge. I meczy mnie to troche ;) Zdanie z 'przeplywajaca muzyka' jest mocno niezreczne, ale ktos juz zwrocil na to uwage.

Formula: a tu nie pojde za wiekszoscia. Zaczyna sie bardzo ciekawie, ale szorty/opowiadania w ktorych pijany cwaniak bezinteresownie i bezrefleksyjnie rozwala cos unikatowego mnie draznia no i koncowka z wariacja na temat 'o patrzcie jaki jestem pijaanyyy' do mnie nie trafia. Za duzo chyba w mlodosci roznych fanficow sie naczytalam, gdzie alkohol odgrywal znaczaca role ;) Ciekawi mnie technicznie, czy bohater nie mogl sie wysiusiac w ogole czy tez mogl siusiac w nieskonczonosc a w pecherzu nic nie ubywalo, takie perpetuum mobile ;) Na plus, ze dosc zgrabnie napisane.

Mag: szort moim zdaniem mocno niedoceniony. Nie wiem, moze mi sie spodobalo to, co odrzucilo pozostalych czytajacych a mianowicie chemia :D Wplecenie demonow do wspolczesnej chemii imho zreczne i nie widze potrzeby zeby dalej ciagnac ten watek, zakonczenie w ktorym demon opanowuje swiat byloby strasznie trywialne. A tak mamy refleksyjna i dosc niespodziewana koncowke jak to ludzie sami sobie wyhodowali zgube. Nice :) Zarzut jaki mam do tego szorta - troche mi zgrzytaja te odwolania do czytelnika 'domyslacie sie', 'wiecie' ale w kontekscie ostatniego zdania sie bronia. Punkt ode mnie.

Nowe wcielenie HOKa & Wyscig szczurow - niesamowite, ze na taki haslowy temat 2 takie podobne pomysly i to od 2ch roznych autorow :D no dobra, roznia sie troche przeslaniem ;) Wykonanie w obu przypadkach ok, chociaz zabraklo mi jakiejs ikry.

Transakcja wiazana: pierwsze 2 akapity super. Jest klimat kasyna, jest zarysowana psychika gracza, jest niezle. Szkoda, ze koncowka taka oklepana, bo mogl byc naprawde fajny szort, jakby chociaz zamiast duszy 'dobrodziej' wzial sobie cialo zony albo co :P

Niemniej, dzieki wszystkim autorom za napisanie i postaranie sie z forma :) Punkty dostaja ode mnie Asteroida i Mag
_________________
Rzuć mięsem, skomentuj szorty!
 
 
illianna 
Nathan Never


Posty: 4658
Skąd: z kazka ;-)
Wysłany: 13 Listopada 2008, 08:59   

zagłosowałam już wcześniej, ale nie miałam głowy komentować, szczerze mówiąc w trakcie czytania miałam wrażenie, że w ogóle nie będę głosować, bo nie ma na kogo, ostatni tekst uratował sytuację, odetchnęłam z ulgą...

nie wiem co jest przyczyną tego, może temat, może ostatnio było dużo dobrych tekstów i teraz jest spadek jak to w życiu, ale to naprawdę ni była dobra edycja, mam nadzieję, że w kolejnej trend się odwróci,

głos na Wyścig szczurów
_________________
"Nie tylko nie ma Boga, ale spróbujcie w weekend złapać hydraulika", "Moja filozofia", Woody Allen
 
 
Kamilos 
Sky Captain


Posty: 166
Skąd: Mazury
Wysłany: 13 Listopada 2008, 09:08   

Cytat
Odkad ten szort wyladowal w mojej skrzynce zastanawiam sie o co chodzi z tym 'malarzem pokojowym' i wiem ze powinnam to skojarzyc a nijak nie moge. I meczy mnie to troche ;)


Historia z podstawówki się kłania.
 
 
 
JacAr 
Yoda


Posty: 890
Skąd: przychodził, kto go znał?
Wysłany: 13 Listopada 2008, 23:15   

O rany! Jeszcze tylko 45 minut! Co za nerwy! Czy ktoś nie pobije w ostatnim momencie Formuły?
_________________
www.sepy.com.pl
 
 
 
Delfino 
Tom Bombadil

Posty: 34
Skąd: Warszawa
Wysłany: 13 Listopada 2008, 23:38   

Bajka o księżniczce i Mag. Głównie za pomysł i styl, niesztampowy w odróżnieniu od większości shortów. Tak naprawdę żadna praca mnie nie zachwyciła. Wahałem się jeszcze nad Wyścigiem Szczurów.

Aha, znowu głosuję w ostatnich sekundach ;)
_________________
Pozdrawiam,
Delfino
 
 
 
Bellatrix 
Batman


Posty: 531
Skąd: Warszawa
Wysłany: 14 Listopada 2008, 00:27   

No i 10 dni uplynelo:)

Dzieki wszystkim autorom jeszcze raz za prace i za postaranie sie o forme :) jak rowniez dziekuje wszystkim glosujacym za werdykt :)
A autorem niekwestiowanego i niezagrozonego zwyciestwa w tej ryzykownej edycji zostal krisu ze swoja "Formula" :bravo :bravo :bravo

srebrny medalista to: "Wyscig szczurow" i xan4 :bravo :bravo

na podium zmiescil sie jeszcze Delfino i "Asteroida" :bravo

a pozostali:
"Bajka o Ksiezniczce" - Bellatrix
"Czarno-bialy" - mad
"Nowe wcielenie HOKa" - Marcin Robert, "Mag" - PI, "Chirurg" - cutler
"Transakcja wiazana" - Chal-Chenet
"Eksperyment" - Kamilos
:bravo :bravo :bravo dla wszystkich :)

no i szanowny Zwyciezca krisu proszony jest o ustanowienie nowego tematu :)
_________________
Rzuć mięsem, skomentuj szorty!
 
 
Bellatrix 
Batman


Posty: 531
Skąd: Warszawa
Wysłany: 14 Listopada 2008, 00:29   

ps. a malarza pokojowego dalej nie skojarzylam :?
_________________
Rzuć mięsem, skomentuj szorty!
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 14 Listopada 2008, 00:32   

:bravo :bravo :bravo krisu, xan4, Delfino
Szacun także dla reszty biorącej udział.

mad, dzięki za pocałunek śmierci. ;)
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 14 Listopada 2008, 06:17   

Gratuluję serdecznie Autorom zwycięskim i tym troszkę mniej :bravo
dla Wszystkich.

Bellatrix, o Adolfie niejakim słyszałaś?
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37529
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 14 Listopada 2008, 06:24   

Fidel napisał/a
Transakcja wiązana - plagiat szorta z innej edycji.

Bellatrix napisał/a
Transakcja wiazana - Chal-Chenet

czyżby to było źródło, częściowe przynajmniej Chalowej niechęci ostatniego czasu?
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
JacAr 
Yoda


Posty: 890
Skąd: przychodził, kto go znał?
Wysłany: 14 Listopada 2008, 06:35   

O jak miło od rana!
Gratulacje dla wszystkich pisarzów :)
A szczególnie dla stojących na pudle
:bravo Krisu
_________________
www.sepy.com.pl
 
 
 
Stormbringer 
Marsjanin


Posty: 2243
Skąd: inąd
Wysłany: 14 Listopada 2008, 07:47   

Gratulacje dla szorciarzy podiumowych i niepodiumowych. :)
 
 
Ziemniak 
Agent dołu


Posty: 5980
Skąd: Kraków
Wysłany: 14 Listopada 2008, 07:52   

:bravo :bravo Krisu

Gratulacje dla pozostałych
_________________
Starzejesz się gdy odgłosy, które wydawałeś kiedyś w trakcie seksu wydajesz obecnie wstając z łóżka
 
 
 
illianna 
Nathan Never


Posty: 4658
Skąd: z kazka ;-)
Wysłany: 14 Listopada 2008, 08:23   

GRATULACJE :bravo
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 14 Listopada 2008, 08:27   

Fidel-F2 napisał/a
czyżby to było źródło, częściowe przynajmniej Chalowej niechęci ostatniego czasu?

Nie, to wszystko rozchodzi się cały czas o tamtą starą sprawę. W takich kwestiach po prostu bywam strasznie pamiętliwy.

A tutaj, jeśli możesz, powiedz mi, którego shorta rzekomo splagiatowałem? Z chęcią się temu przyjrzę, tym bardziej, że podczas pisania "Transakcji" nie inspirowałem się tekstami z poprzednich edycji. Nurtuje mnie dlaczego może to być tak postrzegane w Twoich oczach.
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
Witchma 
Jokercat


Posty: 24697
Skąd: Zgierz
Wysłany: 14 Listopada 2008, 08:44   

krisu :bravo :bravo :bravo GRATULACJE! Miażdżąca przewaga nad konkurencją :)

xan4, Delfino i wszyscy pozostali - :bravo :)
_________________
Basically, I believe in peace and bashing two bricks together.

"Wszystkie kobiety są piękne, tylko po niektórych tego nie widać."
/Maria Czubaszek/
 
 
 
merula 
Pani z Jeziora


Posty: 23494
Skąd: przystanek Alaska
Wysłany: 14 Listopada 2008, 08:52   

:bravo dla zwycięzcy oraz reszty odważnych autorów.
_________________
Kobiety dzielą się na te, które nie wiedzą czego chcą i na te, które chcą, ale nie wiedzą czego.
 
 
xan4 
Tatuś Muminków


Posty: 5116
Skąd: Dolina Muminków
Wysłany: 14 Listopada 2008, 09:01   

krisu :bravo , byłeś nie do dogonienia w tej edycji,
:bravo dla pozostałych shorciarzy,
dzięki za głosy na mojego shorta, tym razem napisałem trochę w innej konwencji i udało się,
idę ciągle do góry, ciekawe co będzie następnym razem :D
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37529
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 14 Listopada 2008, 10:08   

Chal-Chenet, 'Gdzie do diabła wcięło...', szort 'Gracz', była zresztą później dyskusja na temat czy mógł postawić coś co nie było jego wlasnością. Wygrałeś tę edycję więc mało prawdopodobne bys nie słyszał o tym szorcie.

I po prawdzie wcale nie uważam, że moja uwaga na temat Twojego szorta jakoś wpłynęła na Twój stosunek do mnie. Ot trafiła się okazja by Ci pokazać, jak to jest gdy obrywasz oskarżeniem, przed którym nijak nie możesz się bronić.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
JacAr 
Yoda


Posty: 890
Skąd: przychodził, kto go znał?
Wysłany: 14 Listopada 2008, 10:12   

Nie cierpimy niewykorzystanych okazji!
Tak tak :bravo niech nikt sobie nie myśli

Agi zielenieję za Tobą
:-
_________________
www.sepy.com.pl
 
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37529
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 14 Listopada 2008, 10:17   

a Ty czego? parówkowa zaszkodziła?
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 14 Listopada 2008, 10:21   

Fidel-F2 napisał/a
Chal-Chenet, 'Gdzie do diabła wcięło...', szort 'Gracz', była zresztą później dyskusja na temat czy mógł postawić coś co nie było jego wlasnością. Wygrałeś tę edycję więc mało prawdopodobne bys nie słyszał o tym szorcie.

Jak będę miał czas to sobie przypomnę. Wiesz, nie pamiętam wszystkich shortów, nie wiem, może są podobieństwa, wiem za to, że na pewno nie były one celowe. Czasem coś zostaje w głowie, i nieświadomie powiela się pomysły wykorzystane wcześniej. Ale jak już powiedziałem, muszę sobie najpierw tamtego shorta przypomnieć.
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 14 Listopada 2008, 10:41   

Fidel-F2, Chal-Chenet, przenieście się na pw z dalszymi rozważaniami.
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37529
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 14 Listopada 2008, 10:57   

Agi, ale czemu? przecież rozmawiamy o jednym z szortów tejże edycji. :shock:

bezkrytcznie dajesz się powodować mało rozgarniętym spostrzeżeniomJacAra?
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Marcin Robert 
Orient Men


Posty: 1476
Skąd: Nowy Targ
Wysłany: 14 Listopada 2008, 11:15   

:bravo :bravo :bravo dla krisu, xan4 i Delfino, a także dla pozostałych współuczestników. :D

Zabawnie wyszło z podobieństwem mojego szorta do dzieła xan4 (xana4?) Faktycznie, puenta "Wyścigu szczurów" jest dużo lepsza niż w "Nowym wcieleniu", mimo wszystko jednak broniłbym swojego dziełka. Myślę, że wystarczyłoby wziąć dłuto, pilnik i trochę to zakończenie wycyzelować (przede wszystkim wyrzucić z niego niepotrzebne słowo ryzyko), a nieźle komponowałoby się z całością opowiadania. Dzięki za głosy. Z niecierpliwością czekam na kolejną edycję. :D
 
 
xan4 
Tatuś Muminków


Posty: 5116
Skąd: Dolina Muminków
Wysłany: 14 Listopada 2008, 11:48   

Marcin Robert napisał/a
do dzieła xan4 (xana4?)

kurcze, wydrukuję i powieszę sobie nad łózkiem :P
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 14 Listopada 2008, 11:54   

Fidel-F2, Chal wyjaśnił, że nie plagiatował, a dalej naprawdę możecie porozmawiać prywatnie. Nie widzę powodu do szoku.
Dlaczego od razu obrażasz Jacka? Nie potrafisz rozmawiać bez wsadzania szpilki pod paznokieć?
 
 
Marcin Robert 
Orient Men


Posty: 1476
Skąd: Nowy Targ
Wysłany: 14 Listopada 2008, 13:43   

xan4 napisał/a
kurcze, wydrukuję i powieszę sobie nad łózkiem :P


:P (Jeśli wolno mi tak jedną buźkę wstawić :wink: )
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group