Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Francja-Elegancja
Autor Wiadomość
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 7 Listopada 2005, 12:45   Francja-Elegancja

Nie odnosicie wrażenia, że właśnie zaczęło się coś znacznie gorszego, niż te wszystkie Iraki, al Kaidy i POPiSy?
 
 
Romek P. 
Pan na Literkach


Posty: 4363
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 7 Listopada 2005, 13:18   Re: Francja-Elegancja

NURS napisał/a
Nie odnosicie wrażenia, że właśnie zaczęło się coś znacznie gorszego, niż te wszystkie Iraki, al Kaidy i POPiSy?


To było do przewidzenia. Tym bardziej, że Francuzi się o to prosili.
W następnych wyborach Le Pen i jego partia dostaną 2x wiecej...
_________________
Strona autorska: http://romualdpawlak.pl
 
 
GAndrel 
Admirał Ackbar

Posty: 2486
Skąd: Wrocław
Wysłany: 7 Listopada 2005, 13:48   

Ja to się dziwię, że policja do tych "chuliganów" nie strzela przynajmniej z gumowej amunicji. Czy do bardziej pospolitych przstępców też nie strzelają? Czy w ogóle mają broń?
_________________
GAndrel
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 7 Listopada 2005, 14:48   

Właśnie to jest zastanawiające, jakby chcieli ośmielić w ten sposób "Chuliganów":-) Zauważ, że nawet strzelaja do nich i nie ma reakcji.
ale wszyscy robia w portki przed 2 milionami powstańców, albo chca ich wmanewrować w coś, co skończy sie wybieleniem państwa.
 
 
Keiran 
Frodo Baggins

Posty: 130
Skąd: Lublin
Wysłany: 7 Listopada 2005, 15:17   

Tak to jest jak krzyczy sie, ze Polacy przyjezdzaja pracowac a drugimi drzwiami sprowadza miliony arabow. Co Europa to Europa jednak.
_________________
MGS - Mozesz Grac Spokojnie. Szukaj nas w Empikach
 
 
 
Romek P. 
Pan na Literkach


Posty: 4363
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 7 Listopada 2005, 15:25   

Keiran napisał/a
Tak to jest jak krzyczy sie, ze Polacy przyjezdzaja pracowac a drugimi drzwiami sprowadza miliony arabow. Co Europa to Europa jednak.


Przyszła mi na myśl Oriana Fallacci, na którą krzyczano, że jest rasistką i na starość jej odbiło, bo wyraziła oburzenie postępowaniem, w którym obsikiwanie przez jakiegoś Araba muru rzymskiej katedry jest dopuszczalne, a nazwanie go chamem i prostakiem - już nie.

Ciekawe, czy teraz Francuzi nadal będą mówić, że Marokańczycy, Palestyńczycy i inni imigranci z krajów arabskich są OK, a Izraelczycy to bestie chodzące na amerykańskim pasku (albo też odwrotnie :D ) :P
_________________
Strona autorska: http://romualdpawlak.pl
 
 
Ziuta 
Nerwus


Posty: 5748
Skąd: Krzeslav's Hills
Wysłany: 7 Listopada 2005, 16:55   

Po prostu na naszych oczach wali się się polityczna iluzja, jaką stworzyli sobie Francuzi: politpoprawnośc, socjal dla wybranych (przez lata faworyzowano przybyszy z dawnych kolonii) i republika obywatelska.
Uzywając retoryki religijnej, panowie znad Sekwany zgrzeszyli pychą i hipokryzją.
Odkryli, że pieniądze, za które budowali państwo opiekuńcze, zwyczajnie się kończą i zostawili sfrustrowanych imigrantów w drugim pokoleniu na lodzie. Jako fantasta, przewiduję następujące opcje:
a) zamieszki zostają stłumione, Le Pen zdobywa mocną pozycję w parlamencie, a być może nawet fotel prezydenta
b) zamieszki zamienią się w klasyczną wojnę domową o podłożu społeczno-religijnym
c) Europa sypie się w gruz

Ergo: jestem pesymistą :cry:
Ergo 2: Oriana Fallacci może liczyć na znaczny wzrost sprzedawalności swoich książek
_________________
Jeśli istnieją narodowe mity, narodowe świętości, to konieczność panowania nad Polską jest właśnie taką świętością dla Rosji - Stanisław Cat-Mackiewicz
 
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 7 Listopada 2005, 17:44   Re: Francja-Elegancja

eee? ja człowiek nieświatowy, ktoś może mnie oświecić co się w tej francji dzieje? kurde, czasami mam wrażenie że niewiedza bywa lepsza, człowiek w spokoju żyje i w ogóle :D

NURS napisał/a
Nie odnosicie wrażenia, że właśnie zaczęło się coś znacznie gorszego, niż te wszystkie Iraki, al Kaidy i POPiSy?


Cokolwiek by się nie działo ja bym nie panikował... ot naturalna kolei rzeczy - w końcu MUSI zacząć się coś walić...
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
Romek P. 
Pan na Literkach


Posty: 4363
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 7 Listopada 2005, 17:50   Re: Francja-Elegancja

Dunadan napisał/a
Cokolwiek by się nie działo ja bym nie panikował... ot naturalna kolei rzeczy - w końcu MUSI zacząć się coś walić...


Ale dlaczego od razu wieże Imperium? :P
_________________
Strona autorska: http://romualdpawlak.pl
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 7 Listopada 2005, 17:56   

Pewnie tak samo pomyślał Sauron kiedy Gollum wpał z pierścieniem do lawy :D "Why me?!" na kogoś musiało trafić.
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
Romek P. 
Pan na Literkach


Posty: 4363
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 7 Listopada 2005, 18:04   

Dunadan napisał/a
Pewnie tak samo pomyślał Sauron kiedy Gollum wpał z pierścieniem do lawy :D Why me?! na kogoś musiało trafić.


Ale ten Chirac to Sauron czy Gollum, bo się w tej analogii pogubiłem? :P
A te wieże to super, czekam aż tam wpadną na pomysł, że coś można przyciąć, skrócić, wysadzić :D Ukochana córa Kościoła, wyznacznik demokracji... i tak dalej...
Kurde, dlaczego ja mam taką niechrześcijańską radochę, że znów zmarnowałem okazję, by milczeć? :D
_________________
Strona autorska: http://romualdpawlak.pl
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 7 Listopada 2005, 18:07   

NIe no, Sauron to ty :P że onniby pomyślał jak ty teraz, tzn wyżej "Ale dlaczego od razu wieże Imperium?" - oj no tak mi się skojarzyło...
Ale o jakich ty w ogóle wieżach mówisz? :D
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
Romek P. 
Pan na Literkach


Posty: 4363
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 7 Listopada 2005, 18:15   

Dunadan napisał/a
NIe no, Sauron to ty :P że onniby pomyślał jak ty teraz, tzn wyżej Ale dlaczego od razu wieże Imperium? - oj no tak mi się skojarzyło...


Ja na posadę Saurona - chętnie :) bym nie był taki głupi, żeby Golluma wypuścić :D

Dunadan napisał/a
Ale o jakich ty w ogóle wieżach mówisz? :D


Eiffle'a :) jedna, ale za to ładna :)
_________________
Strona autorska: http://romualdpawlak.pl
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 7 Listopada 2005, 18:19   

I co? że niby chcą ją uciąć? po co? przecież żelazo a złom kiepsko się nadaje... są lepsze metody załatania dziury budżetowej :D choćby nakręcenie takiego Władcy Pierścieni...
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
Romek P. 
Pan na Literkach


Posty: 4363
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 7 Listopada 2005, 18:40   

Dunadan napisał/a
I co? że niby chcą ją uciąć? po co? przecież żelazo a złom kiepsko się nadaje... są lepsze metody załatania dziury budżetowej :D choćby nakręcenie takiego Władcy Pierścieni...


E, no, nie mów. Jakby tak wystartować tego Ajfla w kosmos, nawet bliski - ze 20 metrów, to by było widowisko :D
_________________
Strona autorska: http://romualdpawlak.pl
 
 
Ziuta 
Nerwus


Posty: 5748
Skąd: Krzeslav's Hills
Wysłany: 7 Listopada 2005, 22:20   

Spoko, panie i panowie!
Poczekamy, aż Francja padnie, a z nią Europa. Potem zrobimy z Amerykanami drugi Wiedeń i poprzyłączamy sobie do Ojczyzny to i owa. A za sto lat będą dzieci uczyć, że "Noteka 2015" i "Autobahn nach Poznań" były twórczymi antycypacjami światlanej przyszłości :lol:
_________________
Jeśli istnieją narodowe mity, narodowe świętości, to konieczność panowania nad Polską jest właśnie taką świętością dla Rosji - Stanisław Cat-Mackiewicz
 
 
 
Vramin 
Gollum


Posty: 14
Skąd: przenośny schron
Wysłany: 8 Listopada 2005, 01:30   

Coś w tym jest, ale bardziej stawiałbym na 'Czerwone dywany, odmierzony krok' Ziemkiewicza.
_________________
Against all this shit
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 8 Listopada 2005, 21:32   

Albo będzie jak w Toy - Mocarstwo Polskie :)
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
GAndrel 
Admirał Ackbar

Posty: 2486
Skąd: Wrocław
Wysłany: 8 Listopada 2005, 21:54   

Albo www.wielkarzeczpospolita.net . ;)
_________________
GAndrel
 
 
dofo 
Langolier


Posty: 267
Skąd: Czerwieńsk / Berlin
Wysłany: 8 Listopada 2005, 22:08   

Tez o tym pomyslaem GAndrel :mrgreen:
_________________
Portal miłośników motocykla Honda CB Seven Fifty
Klub Słaboskrótyznających - uważaj, jak piszesz!
 
 
 
Gustaw G.Garuga 
Bakałarz

Posty: 6179
Skąd: Kanton
Wysłany: 9 Listopada 2005, 01:19   

Według mnie to punkt zwrotny. Europa może niedługo zaostrzyć politykę imigracyjną. Na razie zaprasza się tysiące ludzi dziennie do zamieszkania w Europie Zachodniej, bo w modzie jest twierdzenie, że starzejąca się Europa potrzebuje siły roboczej do wykonywania prac, których rodowity Europejczyk nie chce się imać. Teraz mam nadzieję to się zmieni. W sytuacji wysokiego bezrobocia w Unii nie ma sensu sprowadzanie siły roboczej z zagranicy. Wysoka wydajnośc też przeczy rzekomej potrzebie niezliczonych rąk do pracy. Nie ma możliwosci utrzymania obecnego wieku emerytalnego, dlatego jedyna moim zdaniem możliwość to aktywizacja bezrobotnych Europejczyków.

Oburza delikatność wysławiania się polityków francuskich. Kiedy Sarkozy powiedział, że "rozprawi się z motłochem na ulicach", podniósł się krzyk. Do teraz w TV pokazują ludzi z tych dzielnic, którzy domagają się przeprosin. Nie wiem szczerze, jak ta wypowiedź zabrzmiała dla francuskiego ucha, ale polityczna poprawnośc nie może nie pozwalać politykom nazywać rzeczy po imieniu. Jeżeli rozruchy narodziły się pośród zaniedbanej przez państwo mniejszości muzułmańskich imigrantów, to trzeba to nazwać po imieniu. Tymczasem o wrzuceniu granatu łzawiącego do meczetu podobno we Francji aż huczy, a o zaatakowaniu przez bandy dwóch kościołów tylko się ponoć wzmiankuje. Rozumiem, że chodzi o niesprowadzanie konfliktu na płaszczyznę religijną i kulturową, ale ktoś w końcu musi jasno i oficjalnie powiedzieć, że zamieszki wybuchły pośród niezintegrowanych imigrantów. Nie możńa wszystkich wsadzać do jednego worka, większosć tych społecznośći pewnie siedzi tak samo przestraszona w swoich mieszkaniach, ale gros spośród "powstańców" to nie potomkowie Gallów.

[Trochę radykalnie zabrzmiałem jak na moje wyniki Kompasu Politycznego :shock: ]
_________________
"Our life is a time of war and an interlude in a foreign land, and our fame thereafter, oblivion." Marcus Aurelius
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 9 Listopada 2005, 08:59   

Vramin napisał/a
Coś w tym jest, ale bardziej stawiałbym na 'Czerwone dywany, odmierzony krok' Ziemkiewicza.

To samo chciałem napisac... :D - to po pierwsze, a po drugie - całe to "powstanie" powinno byc zduszone w zarodku, ale francuzi zlekceważyli. Sprawnie i (wiem jak to zabrzmi) bezwzględnie przeprowadzina operacja nie pozwoliła by na rozprzestrzenienie się zamieszek. IMO powinna byc również blokada informacyjna - media podnoszą w tym przypadku poziom histerii, niejako "reklamują" sprawę. Doprowadziło to do zaostrzenia starc, do przekonania że przestępcy są faktycznie bezkarni, do rozprzestrzenienia się zamieszek na inne miasta.

ps. Nasze stare ZOMO* "załatwiło by" sprawę w jeden wieczór, nawet się specjalnie nie męcząc...

*Zintegrowany Oddział Miłośników Oświaty...
 
 
Duke 
Darth Vader


Posty: 1628
Skąd: Poznań
Wysłany: 9 Listopada 2005, 09:38   

Byłem swego czasu we Francji na wakacjach. Parokrotnie. Widziałem również francuską policję/zandarmerię w akcjii. Za chińskiego boga nie mogę zrozumiec co się dzieje - przecież oni maja odziały szturome przy których byłe ZOMO to mieszkanki akademika przy katolickim liceum. Oni na prawdę się nie padtyczkowali - lali pałkami do momoentu gdy zatrzymany nie zaczął plakać o litośc (widziałem na własne oczy).. Podejżewam że gdyby ktoś znalazł odwagę zpuszczonoby te dobermany ze smyczy. Ale mamy polityczną poprawnośc która zabrania tego, a taka bezczyność prowadzi wprost stworzenia państwa totalitarnego. Ludzie będą chcieli miec spokój i bezpieczeństwo i dla tego gotowi są zrezygnować ze swoi praw i swobód! Uwarzajcie bo Rok 1984 nadchodzi wielkimi krokami
_________________
Cynizm i sarkazm mam w zakresie standardowych usług. Drobne złośliwosci dla stałych klientów gratis.
Mnie tez dopadl kryzys.. jem splesnialy ser, pije stare wino i jezdze autem bez dachu...
 
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 9 Listopada 2005, 10:05   

Duke: ja też znam francuskie oddziały policji... i wybacz nie doceniasz ZOMO.( u nas pododdziały cwiczyły m.in. desantowanie w szyku z jadącego pojazdu - o czym francuzi do tej pory jeszcze nie słyszeli)
A co do politycznej poprawności i tym podobnych bzdur, to niestety, z bólem serca muszę się z Tobą zgodzic.
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 9 Listopada 2005, 10:28   

Duke ma sporo racji, tam żandarmeria się nigdy nie patyczkowała. Sam widziałem pare akcji w pobliżu Gare du Nord w Paryżewie. dlatego ta sprawa mnie dziwi aczkolwiek moga sie naprawdę bać eskalacji - to 2 miliony ludzi gdyby się wszyscy ruszyli nie ma w całej Europie tylu gliniarzy, żeby ich spacyfikować - BTW w żandarmerii i armii zapewne jest sporo imigrantów.
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 9 Listopada 2005, 10:39   

NURS: ja nie twierdzę, że się patyczkowali. Twierdzę że nasi byli lepiej wyszkoleni. I co z tego, że jest sporo imigrantów? Jestem przyzwyczajony do tego, że jak otrzymuję rozkaz to go wykonuję - nie jest to zależne od mojego widzimisię. Widziały gały co brały...
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 9 Listopada 2005, 12:18   

A mnie nie chodzi o reakcje poszczególnych policjantów, ale decydentów. Czym innym jest spacyfikowanie *beep*, czym innym intifada. I nie porównuj tej sytuacji do naszych realiów, bo nie mamy takich enklaw, a jestem pewien, że arab w żandarmerii albo w armii w sytuacji wojny rasowej stanie po stronie swoich.
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 9 Listopada 2005, 13:18   

NURS napisał/a
A mnie nie chodzi o reakcje poszczególnych policjantów, ale decydentów. Czym innym jest spacyfikowanie *beep*, czym innym intifada. I nie porównuj tej sytuacji do naszych realiów, bo nie mamy takich enklaw, a jestem pewien, że arab w żandarmerii albo w armii w sytuacji wojny rasowej stanie po stronie swoich.

Częściowo się zgadzam. ale... NURS wybacz, albo wykonujemy rozkazy, albo do piachu. Ja nie widzę innej możliwości.... może i masz rację, tylko jedno pierwszy bym takiego żołnierza, żandarma, policjanta zastrzelił... bo stanowi zagrożenie dla całego oddziału... Brał pod uwagę konflikty rasowe zaczynając prace.... Czyli widziały gały.... i o ile sie nie mylę składał przysięgę... a dla mnie to coś znaczy...
 
 
Duke 
Darth Vader


Posty: 1628
Skąd: Poznań
Wysłany: 9 Listopada 2005, 13:50   

Właśnie na Onecie czytałem wypowiedź Le Pena ktory chce aby aresztowanym w zamieszkach zabierać obywatelstwo i depotować.. Kurcze mam naprawdę mieszane uczucia - z jednej strony widząc Paryż jestem za, z drugiej strony widze tworzony precedens i pytam kto następny? Geje(obojga płci)? Socjaliści?
_________________
Cynizm i sarkazm mam w zakresie standardowych usług. Drobne złośliwosci dla stałych klientów gratis.
Mnie tez dopadl kryzys.. jem splesnialy ser, pije stare wino i jezdze autem bez dachu...
 
 
 
elam 
Gremlinek


Posty: 11118
Skąd: kotlinka gremlinka
Wysłany: 9 Listopada 2005, 16:09   

a ja siedze sobie w paryzu i obserwuje wszystko od srodka.. wiec wtrace swojego centyma do rozmowy;

po pierwsze: tu, we francji, le pen siedzi cicho - ani razu nie slyszalam jego wypowiedzi w ciagu tych ostatnich dwoch tygodni. caly halas medialny toczy sie wokol ministra spraw wewnetrznych, sarkozego, przez ktorego wszystko sie wlasciwie zaczelo; spoleczenstwo dzieli sie teraz na jego zwolennikow i na tych, ktorzy chca jego dymisji.

po drugie: policja francuska jest brutalna, ale wlasnie w ciagu ostatnich wydarzen wykazuje sie cierpliwoscia i ostroznoscia - nie odpowiada ogniem na ogien (strzelano do policjantow z wiatrowek). rzad zadawala sie tylko zwiekszona liczba patroli, obecnoscia policji w goracych strefach. uwazam, ze jak na razie, jest az dziwnie bezkrwawo. "tylko" dwie ofiary smiertelne przez 2 tygodnie zamieszek, to niezly wynik; gdyby policjanci wzieli sie za palowanie chuliganow, byloby znacznie gorzej. przemoc rodzi przemoc.

po trzecie, wieczorami siedze w domu i ogladam tv albo bawie sie kompem, nie wychylam nosa z domu.. jak wielu innych mieszkancow paryza i okolic. zwlaszcza okolic.. nie mam zludzen, ze wprowadzenie godziny policyjnej cos da, ze to wszystko pewnego dnia sie skonczy tak po prostu.. zawsze znajda sie jacys chuligani, ktos komus zechce dac w pysk..
_________________
Ten się śmieje, kto umrze ostatni.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group