Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Andrzej Ziemiański
Autor Wiadomość
Keiran 
Frodo Baggins

Posty: 130
Skąd: Lublin
Wysłany: 11 Listopada 2005, 20:10   

No, ale czekamy czekamy. Pan Andrzej to jakby nie bylo gwiazda i naprawde dobry pisarz. Opowiadania w SF i NF podobaly mi sie prawie wszystkie. Achaja - tom 1 byl super, drugi troche gorszy, a trzeci juz bardzo dziwny, dziwia mnie zupelnie chyba niezakonczone watki jeszcze z tomu pierwszego, a ktore mialem nadzieje sie rozwina (ziemcy?)
_________________
MGS - Mozesz Grac Spokojnie. Szukaj nas w Empikach
 
 
 
Ziuta 
Nerwus


Posty: 5748
Skąd: Krzeslav's Hills
Wysłany: 11 Listopada 2005, 20:50   

Może AZ czeka, aż stopien podekscytowania (i związanych z tym pochlebnych słów), by wówczas uroczyście wkroczyć na forum? :)
_________________
Jeśli istnieją narodowe mity, narodowe świętości, to konieczność panowania nad Polską jest właśnie taką świętością dla Rosji - Stanisław Cat-Mackiewicz
 
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 12 Listopada 2005, 01:03   

CZarny - heh, szczęściarzu :P ja Andrzeja widziałem raz, na Borkilonie - widziałem kupę fifkowiczów ale że sam fifkowiczem nie byłem wtedy jeszcze to ich nie znałem. A że wstydliwy jestem... życiowa sznsa przepadła... doprady życiowa, bo był tam też Pacek... pamiętam jak przez komórkę w misiurce rozmawiał :)

Wracajac do tematu - kiedy dżin wyleci z butelki? :)
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
Margot 
Connor MacLeod


Posty: 1593
Skąd: Twierdza Wrocław
Wysłany: 12 Listopada 2005, 10:27   

Czerwone dywany, fanfary, wiwatujący tłum histerycznych panienek ściągających odzież i wymachujących bielizną przy akompaniamencie pisków i wrzasków, które zagłuszają pompatyczny tusz orkiestry i salwę honorową...

No, dobra, powiem prawdę: AZ na spotkania przychodzi normalnie, jak człowiek. I nawet nie ma przy sobie broni :mrgreen:
_________________
Bo jatek było za mało
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 12 Listopada 2005, 11:02   

Albo jej nie pokazuje ;)
Bo z tego co o nim czytałem, to broni to on jest normalnym fanatykiem :) na stronie Fabryki ma nawet zdjęcie ze swoją córką (?) z bornią :mrgreen:
 
 
Margot 
Connor MacLeod


Posty: 1593
Skąd: Twierdza Wrocław
Wysłany: 12 Listopada 2005, 11:23   

Gdyby przyniósł na spotkanie, to by się pochwali, że mał :mrgreen:
_________________
Bo jatek było za mało
 
 
Ika 
Tom Bombadil

Posty: 32
Skąd: z tamtąd
Wysłany: 12 Listopada 2005, 11:42   

A nawet jestem skłonna przypuszczać, że mógłby próbować wykorzystać ją jako argument w dyskusji z niepokorną publicznością :)
 
 
gin 
Gollum

Posty: 16
Skąd: Breslau Forever
Wysłany: 13 Listopada 2005, 21:10   

Witajcie!
Nie wiem kto wymyślił fora zamiast zwykłych list dyskusyjnych. Ja prosty człek i nie potrafię się tu poruszać. Zajazd na Litwie zrobić to pryszcz. Ale tu?... Okazuje się, że dr. inż. arch przed nazwiskiem potwierdza tylko, że jestem dalej prostym parafianinem :-) Jakby certyfikat "prostości"
Z góry uprzedzam, że mogą być poślizgi w odpowiedziach. Agent mną orze na ugorze :-) Królowa mamut... nie: królowa mysz... nie: królowa mamona (o!) też wzywa i trzeba jej poświęcić trochę czasu :-)
Mam nadzieję, że będzie się tu dobrze działo.
Z uwag technicznych:
- agent wydrapuje oczy fankom w czwartki od 17tej
- wszystkie listy konwencjonalne o kobiet niszczy w piątki od 9tej
- wszystkie maile kasowane są codziennie w godzinach pracy
- agent wysyła Czeczeńców niezbyt często - w tymn roku dopiero wysłał dwa razy
Do miłego :-)
 
 
Adon 
Wiedźmin


Posty: 4755
Skąd: Londyn
Wysłany: 13 Listopada 2005, 21:15   

Z uwag technicznych - a kiedy i gdzie AZ podpisuje książki Wrocławianom opatrując je stosownymi dedykacjami? :mrgreen:
 
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 13 Listopada 2005, 21:19   

Tiaaa... GIN, tynie filozuj, tylko zaspokajaj rządze :) rządza jest taka jak zwykle. Wyjaśnienia.

Otóż, większość ludzi potwierdza jedno - Achaja to naprawdę genialny pomysł, jak dla mnie na równi z Wiedźminem ( wybaczcie za porównanie ale inaczej się nie da... ). Ale za pewne wiesz zę chyba wszyscy czują pewien niedosyt... albo raczej są wjakimś stopniu zawiedzeni... Achaja miejscami zachacza, tylko zachacza, o grafomanię... i teraz takie jedno pytanie - WHY?! czy ty też nie czujesz że coś poszło nie tak,że nie jest tak pęknie jak mogło być?...

To pierwsza rzecz, na drugą przyjdzie jeszcze czas :)
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
Adon 
Wiedźmin


Posty: 4755
Skąd: Londyn
Wysłany: 13 Listopada 2005, 21:23   

Aaaaaaaaargh, Dunadanie, dbaj o ortografię. :shock:
Co do pomysłu, to IMO pomysł AZ miał jednak oryginalniejszy, niż AS - nie dopatruję się bowiem u niego tylu "zapożyczeń", jakich AS dopuścił się ilości ogromnej.
 
 
 
gin 
Gollum

Posty: 16
Skąd: Breslau Forever
Wysłany: 13 Listopada 2005, 21:26   

Cytat
GIN, tynie filozuj, tylko zaspokajaj rządze :) rządza jest taka jak zwykle.


Skąd Ty m,nie tak dobrze znasz? :-)

Cytat
zachacza, o grafomanię... i teraz takie jedno pytanie - WHY?! czy ty też nie czujesz że coś poszło nie tak,że nie jest tak pęknie jak mogło być?...


Wszystko mogłoby być lepsze. Ciągle czekam na kontynuację światowych bestsellerów. Na przyład Biblia 2. Albo Main Kampf - kilkadziesiąt lat później. Ewentualnie Dr Mengele, czyli jak to robić w nowym stuleciu. Itp. :-)
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 13 Listopada 2005, 21:26   

O, no własnie :) ale to nie zmienia faktu... Zresztą, po co komu wyjaśnienia... ciekawośc można poskormić,miejsmy tylko nadzieję że w przyszłości będzie lepiej...

Zawsze byłem kiepski z orografii...
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
Ziuta 
Nerwus


Posty: 5748
Skąd: Krzeslav's Hills
Wysłany: 13 Listopada 2005, 21:29   

Adon napisał/a
Aaaaaaaaargh, Dunadanie, dbaj o ortografię.

Dunadan pisał w podnieceniu tudzież ekscytacji, toteż mógł palnąć trochę byków :)

A z Achają - racja; pierwszy tom przeczytałem za jedną noc, a potem było gorzej, niestety. Ale bez narzekanctwa. Jest pan, (GIN-ie?, AZie?, panie Andrzeju? jak się zwracać) świetny w opowiadaniach. I ma pan słuszny pogląd na rozwój Polski – podbijać, wchłaniać, dominować :)
Pytanie ode mnie - na czym polegała pointa "Waniliowych plantacji...", ta nieprawidłówa trasa samolotu? Mam teorię, że leciał do Niemiec, bo ichni wywiad również tropił "nieśmiertelnych". Jak jest naprawdę?
_________________
Jeśli istnieją narodowe mity, narodowe świętości, to konieczność panowania nad Polską jest właśnie taką świętością dla Rosji - Stanisław Cat-Mackiewicz
 
 
 
Margot 
Connor MacLeod


Posty: 1593
Skąd: Twierdza Wrocław
Wysłany: 13 Listopada 2005, 22:09   

Ja mam tylko jedno pytanie, Andrzeju: PO ILE TEN NABÓJ, CO TAK DOBRZE ROZWALA?! :mrgreen:

Proszę o wybaczenie, że wrzeszczę, ale Autor mógłby nie zauważyć.
Więcej pytań i uwag nie mam, ale od razu uprzedzę, że będę powtarzać to jedno pytanie do skutku, albo do chwili, gdy Szanowna Admicja sięgnie po argumenty de/presyjne.

Znaczy: mów, Andrzeju!
_________________
Bo jatek było za mało
 
 
Romek P. 
Pan na Literkach


Posty: 4363
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 13 Listopada 2005, 22:15   

Margot napisał/a
Znaczy: mów, Andrzeju!


Mów, Andrzeju, czy na Falkon się wybierasz! Gadaj, draniu!

A tak w ogóle, witaj :D
_________________
Strona autorska: http://romualdpawlak.pl
 
 
gin 
Gollum

Posty: 16
Skąd: Breslau Forever
Wysłany: 13 Listopada 2005, 23:28   

Cytat
A z Achają - racja; pierwszy tom przeczytałem za jedną noc, a potem było gorzej, niestety. Ale bez narzekanctwa. Jest pan, (GIN-ie?, AZie?, panie Andrzeju? jak się zwracać)


Albo Andrzej albo GIN. W sieci mówić per pan? Byłaby przesaada :-)
A co do Achai to jest ten problem, że to jest tylko jeden tom - nigdy nie było trzech. Wydawca podzielił na trzy części bo nie chciał wydać czego o objętości 2000 stron za sto złotych sztuka.

Cytat
Pytanie ode mnie - na czym polegała pointa Waniliowych plantacji..., ta nieprawidłówa trasa samolotu? Mam teorię, że leciał do Niemiec, bo ichni wywiad również tropił nieśmiertelnych. Jak jest naprawdę?


Trasa jest co gorsze prawidłowa. Zakończenie ma pokazać dwuwykładność sytuacji bohatera. Albo cała akcja miała miejsce w rzeczywistości, czyli on przeżył to wszystko - spotykał się z księżmi, policjantami i agentami, albo...
Albo może zginął w wypadku pod Legnicą. Przy każdym wypadku (szczególnie wielkim jak opisane) pojawiają się policjanci, agenci i księża. A on w przedagonalnej euforii wymyślił sobie wszystko.
 
 
Adon 
Wiedźmin


Posty: 4755
Skąd: Londyn
Wysłany: 13 Listopada 2005, 23:30   

Ponawiam:
Cytat
Z uwag technicznych - a kiedy i gdzie AZ podpisuje książki Wrocławianom opatrując je stosownymi dedykacjami? :mrgreen:
 
 
 
Margot 
Connor MacLeod


Posty: 1593
Skąd: Twierdza Wrocław
Wysłany: 13 Listopada 2005, 23:46   

To ja również, zgodnie z zapowiedzią...Ponawiam:
Cytat
Andrzeju: PO ILE TEN NABÓJ, CO TAK DOBRZE ROZWALA?! :mrgreen:
_________________
Bo jatek było za mało
 
 
gin 
Gollum

Posty: 16
Skąd: Breslau Forever
Wysłany: 13 Listopada 2005, 23:48   

Romek P. napisał/a
Margot napisał/a
Znaczy: mów, Andrzeju!


Mów, Andrzeju, czy na Falkon się wybierasz! Gadaj, draniu!

A tak w ogóle, witaj :D

Wątpię czy będę. Po pierwsze nikt mnie nie zaprosił, nie bardzo wiem, kiedy jest ten kowent, ale za to dzisiaj dowiedziałem się, że jestem podobno ujęty w programie imprez. Wot, ciekawostka. Organizatorzy postanowili, że będę, a nikt mnie nie poinformował.
Urośnie legenda, że nie przyjeżdżam na konwenty, na których miałem być. A to, że organizatorom nie chce się zadzwonić to nikomu nie przeszkadza.
Juz buty spadają jak słyszę ploty na mój temat.
- nie jeżdzę bo się obraziłem na organizatorów (
- nie pojechałem bo zaspałem (autentyk!), a to po prostu dwóch przemiłych kolegów zrobiło mnie w jajo
- nie jeżdżę bo się obraziłem na kobietę, która na tych konwentach bywa (i to, że się pokazałem z nią w Breslau nic nie zmieniło)
- nie jeżdżę bo się uznałem za gwiazdę
Jezuuuuu!!! Już tych bredni nie mogę słuchać.
Tak, że reasumując: nie będę bo nikt mi nic o tym, nie powiedział :-)
 
 
gin 
Gollum

Posty: 16
Skąd: Breslau Forever
Wysłany: 13 Listopada 2005, 23:53   

Margot napisał/a
To ja również, zgodnie z zapowiedzią...Ponawiam:
Cytat
Andrzeju: PO ILE TEN NABÓJ, CO TAK DOBRZE ROZWALA?! :mrgreen:


3,60 PLN. Ale trzeba mieć pozwolenie na broń, żeby kupić. Nazywa się SAKO 9mm Parabellumj/Luger. Antyrykoszetowy - można strzelać w zamkniętym pomieszczeniu. W ciele człowieka rozwala się tak, że jeden strzał wystarczy. Jeśli się trafi, oczywiście :-)
 
 
Romek P. 
Pan na Literkach


Posty: 4363
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 13 Listopada 2005, 23:54   

gin napisał/a
Romek P. napisał/a
Margot napisał/a
Znaczy: mów, Andrzeju!


Mów, Andrzeju, czy na Falkon się wybierasz! Gadaj, draniu!

A tak w ogóle, witaj :D

Wątpię czy będę. Po pierwsze nikt mnie nie zaprosił, nie bardzo wiem, kiedy jest ten kowent, ale za to dzisiaj dowiedziałem się, że jestem podobno ujęty w programie imprez. Wot, ciekawostka. Organizatorzy postanowili, że będę, a nikt mnie nie poinformował.
Urośnie legenda, że nie przyjeżdżam na konwenty, na których miałem być. A to, że organizatorom nie chce się zadzwonić to nikomu nie przeszkadza.
Juz buty spadają jak słyszę ploty na mój temat.
- nie jeżdzę bo się obraziłem na organizatorów (
- nie pojechałem bo zaspałem (autentyk!), a to po prostu dwóch przemiłych kolegów zrobiło mnie w jajo
- nie jeżdżę bo się obraziłem na kobietę, która na tych konwentach bywa (i to, że się pokazałem z nią w Breslau nic nie zmieniło)
- nie jeżdżę bo się uznałem za gwiazdę
Jezuuuuu!!! Już tych bredni nie mogę słuchać.
Tak, że reasumując: nie będę bo nikt mi nic o tym, nie powiedział :-)


Ładnie mi się wpisałeś :)

Szkoda, że nie będziesz.

Ale skoro już jesteś tu, powiedz, co z "Toy"? Kiedy należy oczekiwać w księgarni?
_________________
Strona autorska: http://romualdpawlak.pl
 
 
Margot 
Connor MacLeod


Posty: 1593
Skąd: Twierdza Wrocław
Wysłany: 13 Listopada 2005, 23:57   

Dziękuję za informację, Andrzeju => tyle razy mówiłeś, a nigdy nie mogę zapamiętać ceny :cry:
No, ale dobrze, że ci dwaj koledzy nie mają pozwolenia na broń. Zapewne nie byliby zadowoleni z Twojej wypowiedzi na ich temat...
_________________
Bo jatek było za mało
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 14 Listopada 2005, 09:52   

gin: ja z koleji słyszałem, że rok temu Cie nie było bo nie ma kuszetki do Lublina. Od organizatora... którego zresztą bardzo lubię...
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 14 Listopada 2005, 12:26   

Ginie, miło, że w końcu zawitałeś. Achaja bardzo mi się podobała, Zapacgh szkła też. Na Toy czekam z niecierpliwością. Kiedy możemy się go (jej) spodziewać?
A z pytań mniej ciekawskich - ile lat w wojsku przesiedziałeś? A może ty ot tak bardzo lubisz broń, że wiesz o niej wszystko :) ?
 
 
gin 
Gollum

Posty: 16
Skąd: Breslau Forever
Wysłany: 14 Listopada 2005, 12:37   

Adon napisał/a
Z uwag technicznych - a kiedy i gdzie AZ podpisuje książki Wrocławianom opatrując je stosownymi dedykacjami? :mrgreen:


Ostatnie spotkanie było jakiś tydzień temu w Empiku. Nie wiem kidy następne bo to agent załatwia. Ale jeśli jesteś z Breslau to zapraszam na spotkania klubowe: w każdy czwartek w kajpie (nazwy nie pamiętam). Ale łatwo wytłumaczyć. Trzeba stanąć pod uniwersytetem, tyłem do szermierza. W lewo jest Cafe UNI, no to teray tryeba pjđ w prawo do ostatniej w tzm kwartale budznkw. Chrzste + siada mi klawiatura. Kazdz czwartek o 18ł00
 
 
Adon 
Wiedźmin


Posty: 4755
Skąd: Londyn
Wysłany: 14 Listopada 2005, 13:43   

Hem, hem, czyżby chodziło o Bar Instytut? Bywam tam czasem po pracy, bo mam blisko z mojego instytutu. :) W takim razie na pewno się pojawię kiedyś po wpis jakowyś. :)
 
 
 
Margot 
Connor MacLeod


Posty: 1593
Skąd: Twierdza Wrocław
Wysłany: 14 Listopada 2005, 13:48   

Andrzejowi, jak widać, włączyła się klawiatura maszynistki :mrgreen:

Lokal, gdzie w czwartki zbiera się Klub (bo to jest Klub), nazywa się "Celtic". W czwartki o 18.00 spotyka się grono miłośników SF&F, wśród których wymienić należy:
Adama Cebulę, EuGeniusza Dębskiego, Jacka Inglota, Piotra Surmiaka - ostatnio częstych gości. Pojawia się, choć teraz już rzadziej, Andrzej Drzewiński. Bywalcem jest również "Generał" Andrzej Sawicki - tłumacz literatury, znawca i recenzent gier. Oczywiście, jest też stałym bywalcem Andrzej Ziemiański, a czasem nawet towarzyszą mu postaci z jego opowiadania, ale jak to zjawy => szybko się ulatniają. :mrgreen:
Nie znany z nazwiska tak dobrze, jak wymienieni powyżej, przychodzi również Bibliotekarz Henryk Jasicki, który prowadzi księgozbiór fantastyczny, gdzie trafiają egzemplarze autorskie i recenzenckie. :D

Jak mówiłam w innych miejscach: w czwartki Wrocław staje się miastem fantastycznym :D :D:D
_________________
Bo jatek było za mało
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 14 Listopada 2005, 14:12   

I ja, i ja, i ja też, prawda proszę pani?:-)
 
 
Haletha 
Zielony Ludzik


Posty: 2051
Skąd: Carrodunum
Wysłany: 14 Listopada 2005, 14:19   

Dunadan napisał/a
Haletha - Andrzej Sapkowski publicznie przyznał ze cykl Narrenturm to hard Sci-Fi :

Nie do końca, gdyż mimo dobrych chęci popełnił mnóstwo historycznych błędów;)
Pozostając w temacie: Ziemiański wprawił mnie w kompletny stupor twierdząc, że jego Achaja to SF. Mniej lub bardziej dokładny cytat z wywiadu z Beresiem:)

"Zapach szkła" trochę mnie ciekawi, jako że w zasadzie słyszałam na jego temat same dobre opinie. Obawiam się jednak, że poprzednia lektura była nadto traumatyczna i nieprędko przełamię strach przed ksiązkami sygnowanymi nazwiskiem Ziemiański.
_________________
Pewien król miał dwóch synów. Jednego starszego, drugiego zaś młodszego.
----------------------------------
Daj się porwać przygodzie! Forumowa powieść w odcinkach czeka na ciebie!
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group