Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Znalezione w sieci.
Autor Wiadomość
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 29 Grudnia 2015, 14:47   

20/22
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37526
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 29 Grudnia 2015, 15:21   

20/22
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Radomir 
Narzeczona Frankensteina


Posty: 338
Skąd: Starachowice
Wysłany: 29 Grudnia 2015, 15:56   

Rośliny nie mają DNA?

Fałsz

A czy przypadkiem rośliny nie mają RNA?
_________________
Jeśli martwi się nie żywią, to dlaczego żywi się martwią?
 
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 29 Grudnia 2015, 16:30   

A o chloroplastowym DNA słyszał? A RNA z czego są odwzorowane?
 
 
Lowenna 
Mirmił


Posty: 4359
Skąd: Lancre
Wysłany: 29 Grudnia 2015, 17:35   

22/22. :D
_________________
Gdyby nawet mężczyzna potrafił zrozumieć, co myśli kobieta... i tak by nie uwierzył...
 
 
Iwan 
Żona astronauty


Posty: 7255
Skąd: Radlin
Wysłany: 29 Grudnia 2015, 17:46   

21/22
_________________
...i oplata mnie jedwabnymi rzemykami przydymionych swoich spojrzeń... [JHB]

wymień się książkami i nie tylko:
http://www.finta.pl/ref/iwan
 
 
Silaqui 
Zombie Lenina


Posty: 473
Skąd: Warszawa
Wysłany: 29 Grudnia 2015, 17:46   

O dziwo 20/22 :D
_________________
Na początku było Słowo. Potem pojawił się pieprzony edytor tekstu. Potem procesor myślowy. A potem nastąpił koniec literatury.
 
 
feralny por. 
Trurl

Posty: 4761
Skąd: garaż hermetyczny
Wysłany: 29 Grudnia 2015, 19:10   

22/22
_________________
Trust me, I'm a doctor...
 
 
Radomir 
Narzeczona Frankensteina


Posty: 338
Skąd: Starachowice
Wysłany: 29 Grudnia 2015, 20:00   

Rafał napisał/a
A o chloroplastowym DNA słyszał? A RNA z czego są odwzorowane?


Nie słyszał. Albo pewnie słyszał i zapomniał.

21/22
_________________
Jeśli martwi się nie żywią, to dlaczego żywi się martwią?
 
 
 
Luc du Lac 
Cynglarz

Posty: 4924
Skąd: Wrocław
Wysłany: 29 Grudnia 2015, 23:53   

24/22
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 30 Grudnia 2015, 08:43   

Ja wiedziałem, że na forum są sami nieprzeciętni ludzie, ale Luc to potrafi nawet Chucka kopnąć z półobrotu :lol:
 
 
konopia 
Marudny maruda marudzący


Posty: 2032
Skąd: DN36
Wysłany: 30 Grudnia 2015, 09:48   

Twój wynik to: 21/22

pytanie o komórki macierzyste wygrało ze mną :oops:
na swoje usprawiedliwienie mam tyle, że temat ten jest kompletnie mi obcy i obojętny.
_________________
Powinniśmy szanować poglądy religijne bliźnich, ale tylko w takim sensie i do takiego stopnia,
do jakiego szanujemy czyjeś przekonanie, że jego żona jest piękną kobietą, a dzieci bardzo mądre.
 
 
ihan 
iHan Solo


Posty: 8631
Skąd: Tarnów-Kraków
Wysłany: 1 Stycznia 2016, 12:03   

Rafał napisał/a
A o chloroplastowym DNA słyszał? A RNA z czego są odwzorowane?
No rośliny mają nie tylko chloroplasty ale i jądro i mitochondria, jak chodzi o DNA :wink:

22/22, na szczęście, bo byłby wstyd.
_________________
Boże chroń mnie przed ludźmi wykształconymi ponad swoją inteligencję.
 
 
mesiash 
Sedecimus


Posty: 1855
Skąd: Stolica
Wysłany: 19 Stycznia 2016, 10:18   

Zabawny filmik o poważnym problemie https://www.youtube.com/watch?v=sOEHRsRIodI

z tym testetm to 20/22, wstydu nie ma ;) Komórki macierzyste i przeszczepianie genów ludziów do zwierzątek
_________________
The difference between "space-based clean power station" and "unimaginably powerful orbiting death ray" is mostly semantics and hope. - ponoć Asimov
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 20 Stycznia 2016, 19:20   

mesiash napisał/a
Zabawny filmik o poważnym problemie https://www.youtube.com/watch?v=sOEHRsRIodI

NIe no, scena gdzie obie siedziały obok siebie była na banka ustawiana...
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
Magnis 
Wyduldas Napfluj


Posty: 7011
Skąd: Okolice Wawa
Wysłany: 20 Lutego 2016, 17:36   

Koty :
Atak kotów na dziewczynę

Koty super :mrgreen: .
_________________
Stefan Grabiński

Wielcy Przedwieczni : Dagon, Wielki Cthulhu i Wielki Staruch.
 
 
mesiash 
Sedecimus


Posty: 1855
Skąd: Stolica
Wysłany: 14 Marca 2016, 10:22   

No więc wypada sobie zadać podstawowe pytanie - dlaczego nie napisałem jeszcze doktoratu, i nie biorę kasy na równie twórcze badania?
https://www.nauka.gov.pl/...9efee57f401.pdf
_________________
The difference between "space-based clean power station" and "unimaginably powerful orbiting death ray" is mostly semantics and hope. - ponoć Asimov
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37526
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 14 Marca 2016, 11:38   

Może jak byś zrobił doktorat to nie wrzucałbyś linków które po kliknięciu automatycznie ściągają jakiś dokument.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
thinspoon 
Ming of Mongo


Posty: 2533
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 14 Marca 2016, 11:50   

Fidel-F2 napisał/a
Może jak byś zrobił doktorat to nie wrzucałbyś linków które po kliknięciu automatycznie ściągają jakiś dokument.


Musisz mieć coś źle ustawione - mi otwiera pdf w przeglądarce.
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37526
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 14 Marca 2016, 12:16   

Android
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13820
Skąd: FF
Wysłany: 14 Marca 2016, 23:46   

"Dziedzictwo kulturowe – poszukiwanie nowoczesnych środków i metod konserwacji drewna zabytkowego" brzmi super, resztę się czyta jak listę doktoratów do wyboru dla góra dwóch do spółki... Beznadziejny dokument - goła tabelka i co ma wynikać?
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
mesiash 
Sedecimus


Posty: 1855
Skąd: Stolica
Wysłany: 15 Marca 2016, 10:12   

To jest tylko załącznik do komunikatu ministerstwa, o zaakceptowanych wnioskach do finansowania z naszej kasy ;)
_________________
The difference between "space-based clean power station" and "unimaginably powerful orbiting death ray" is mostly semantics and hope. - ponoć Asimov
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 10 Czerwca 2016, 11:26   

Na takich pokazach rycerskich, to trzeba mieć jednak refleks:

https://www.facebook.com/...54276271379044/
 
 
ketyow 
Jim Raynor


Posty: 11344
Skąd: z domu
Wysłany: 10 Czerwca 2016, 11:40   

Dobre :mrgreen:
_________________
http://ketyow.deviantart.com
http://www.biblionetka.pl/
 
 
 
mesiash 
Sedecimus


Posty: 1855
Skąd: Stolica
Wysłany: 17 Czerwca 2016, 16:10   

Nie bardzo pasuje mi do musicie to zobaczyć, a jest gdzie jest, więc podrzucam.

Uważam że to szalenie dobra riposta, chociaż całej sprawy nie znam :)
https://www.youtube.com/watch?v=hJWQL0Emqwo
_________________
The difference between "space-based clean power station" and "unimaginably powerful orbiting death ray" is mostly semantics and hope. - ponoć Asimov
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37526
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 17 Czerwca 2016, 17:49   

To się nazywa sofistyka i jest starsze niż monoteizm.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Luc du Lac 
Cynglarz

Posty: 4924
Skąd: Wrocław
Wysłany: 17 Czerwca 2016, 20:13   

mesiash napisał/a
Nie bardzo pasuje mi do musicie to zobaczyć, a jest gdzie jest, więc podrzucam.

Uważam że to szalenie dobra riposta, chociaż całej sprawy nie znam :)
https://www.youtube.com/watch?v=hJWQL0Emqwo


ale że żona się puszcza ?
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 20 Czerwca 2016, 08:32   

O kurczę, materiał z portalu znajomego :shock:
 
 
Luc du Lac 
Cynglarz

Posty: 4924
Skąd: Wrocław
Wysłany: 8 Wrzeœśnia 2016, 09:12   

świetny tekst- który oddaje także moje odczucia:

Cytat
Niepełnosprawni NIE SĄ TACY SAMI jak sprawni, choć usilnie próbuje się nam to wmawiać. Są inni. Są zazwyczaj mniej sprawni fizycznie, często nie radzą sobie w życiu, w ogromnej większości są w o wiele gorszej sytuacji pod każdym względem.

Rozpoczęły się igrzyska sportowe paraolimpijskie w Rio. Spektakl, który jest dla mnie absolutnie żenujący nie ze względu na to, że biorą w nim udział inwalidzi, tylko dlatego, że próbuje się z tego robić spektakl dla wszystkich. Próbuje się pokazywać to w godzinach największej oglądalności w telewizji stawiając mnóstwo osób wobec konieczności udawania zachwytu.

Warto, żeby ktoś to powiedział wprost, tak jak jest:

Jeśli patrząc w TV na paraolimpiadę czujecie jakieś zażenowanie, połączone z lekkim przerażeniem, gdy wyobrażacie sobie siebie samych z takimi kalectwami, jakie wam pokazują w telewizji i jest to dla was nieprzyjemne, jeśli macie wrażenie, że ten spektakl ma w sobie coś niezdrowego, to wiedzcie, że macie rację! To jest chore.

Nie, nie to, że inwalidzi uprawiają sobie sport. Sport to takie samo zajęcie jak każde inne i każdy może sobie zajmować czas tak, jak mu to odpowiada. Istnieją kluby sportowe dla inwalidów, sam nawet do takiego kiedyś należałem. Nie ma dla mnie niczego specjalnego w organizowaniu zawodów czy meczów różnych niepełnosprawnych praktykujących sport.

Chore jest dla mnie robienie z tego gigantycznego, ogólnoświatowego spektaklu udając, że jest on przeznaczony dla wszystkich, że powinien wszystkich zachwycać. Że powinien być na wszystkich ekranach telewizorów, w godzinach największej oglądalności. Tak, jak Olimpiada.

Warto sobie przypomnieć, że Olimpiady miały początkowo na celu promowanie właśnie sprawności, piękna ludzkiego ciała. Mówi się, że atleci w Grecji startowali nago do niektórych zawodów właśnie po to, by pokazać wszystkim swoje wyćwiczone ciało.

Świat, w którym żyjemy jest światem osób sprawnych. Warto o tym pamiętać. To ciała osób sprawnych wyznaczają kanony piękna - dla mnie, kaleki na wózku inwalidzkim również. Ja też z zachwytem patrzę na piękne sprawne kobiety, i to takie właśnie mi się podobają, a nie buduję sobie innego kanonu piękna tylko dlatego że nie mogę chodzić.

Ciało inwalidy rzadko jest piękne. Zazwyczaj nie wzbudza w nas zachwytu, raczej litość, albo przerażenie. Ostatecznie można się do jego widoku przyzwyczaić, jak się na przykład jest w bliskich stosunkach z niepełnosprawnym. Jednak zachwycanie się kalectwem miałoby w sobie coś (co najmniej) żenującego. Niektóre z dyscyplin sportowych paraolimpiady wzbudzają szczególną, chorą fascynację, jak na przykład pływanie osób bez rąk.

Jednak żyjemy w czasach, gdy takich rzeczy nie wolno otwarcie mówić. Nie wypada. Dziś już nawet użycie słowa kaleka, czy inwalida jest na granicy mowy nienawiści. Dziś powtarza się wszędzie, każdemu kto chce, czy n ie chce słuchać, że niepełnosprawni są tacy sami. A przecież wystarczy jeden rzut oka, żeby zobaczyć, że wcale tacy sami nie są!

Paraolimpiada, albo może raczej jej nagłaśnianie, robienie z niej spektaklu nadawanego dla wszystkich, w godzinach największej oglądalności, w moim przekonaniu wpisuje się w proces burzenia wartości moralnych i kulturowych, z którymi mamy do czynienia od kilku dziesięcioleci. To proces podobny na przykład do wmawiania ludziom, że dwaj faceci mogą być małżeństwem, albo do tego, że lekarz powinien zabijać ludzi, jak im się znudzi życie. Kompletne pomieszanie pojęć, próba likwidacji najważniejszych kotwic utrzymujących NORMALNOŚĆ naszego myślenia.

Tak więc jak będziecie mieli poczucie zakłopotania, zażenowania, czy niezdrowej fascynacji patrząc na sceny takie, jak na poniższym zdjęciu, to nie wstydźcie się. To normalne.

Po prostu odwróćcie głowę, albo przełączcie kanał.


[facebook: Adam Pietrasiewicz]
 
 
Sandman 
Rumburak


Posty: 2079
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 20 Wrzeœśnia 2016, 20:41   

Luc du Lac napisał/a
świetny tekst- który oddaje także moje odczucia:

Cytat
Niepełnosprawni NIE SĄ TACY SAMI jak sprawni, choć usilnie próbuje się nam to wmawiać. Są inni. Są zazwyczaj mniej sprawni fizycznie, często nie radzą sobie w życiu, w ogromnej większości są w o wiele gorszej sytuacji pod każdym względem.

Rozpoczęły się igrzyska sportowe paraolimpijskie w Rio. Spektakl, który jest dla mnie absolutnie żenujący nie ze względu na to, że biorą w nim udział inwalidzi, tylko dlatego, że próbuje się z tego robić spektakl dla wszystkich. Próbuje się pokazywać to w godzinach największej oglądalności w telewizji stawiając mnóstwo osób wobec konieczności udawania zachwytu.

Warto, żeby ktoś to powiedział wprost, tak jak jest:

Jeśli patrząc w TV na paraolimpiadę czujecie jakieś zażenowanie, połączone z lekkim przerażeniem, gdy wyobrażacie sobie siebie samych z takimi kalectwami, jakie wam pokazują w telewizji i jest to dla was nieprzyjemne, jeśli macie wrażenie, że ten spektakl ma w sobie coś niezdrowego, to wiedzcie, że macie rację! To jest chore.

Nie, nie to, że inwalidzi uprawiają sobie sport. Sport to takie samo zajęcie jak każde inne i każdy może sobie zajmować czas tak, jak mu to odpowiada. Istnieją kluby sportowe dla inwalidów, sam nawet do takiego kiedyś należałem. Nie ma dla mnie niczego specjalnego w organizowaniu zawodów czy meczów różnych niepełnosprawnych praktykujących sport.

Chore jest dla mnie robienie z tego gigantycznego, ogólnoświatowego spektaklu udając, że jest on przeznaczony dla wszystkich, że powinien wszystkich zachwycać. Że powinien być na wszystkich ekranach telewizorów, w godzinach największej oglądalności. Tak, jak Olimpiada.

Warto sobie przypomnieć, że Olimpiady miały początkowo na celu promowanie właśnie sprawności, piękna ludzkiego ciała. Mówi się, że atleci w Grecji startowali nago do niektórych zawodów właśnie po to, by pokazać wszystkim swoje wyćwiczone ciało.

Świat, w którym żyjemy jest światem osób sprawnych. Warto o tym pamiętać. To ciała osób sprawnych wyznaczają kanony piękna - dla mnie, kaleki na wózku inwalidzkim również. Ja też z zachwytem patrzę na piękne sprawne kobiety, i to takie właśnie mi się podobają, a nie buduję sobie innego kanonu piękna tylko dlatego że nie mogę chodzić.

Ciało inwalidy rzadko jest piękne. Zazwyczaj nie wzbudza w nas zachwytu, raczej litość, albo przerażenie. Ostatecznie można się do jego widoku przyzwyczaić, jak się na przykład jest w bliskich stosunkach z niepełnosprawnym. Jednak zachwycanie się kalectwem miałoby w sobie coś (co najmniej) żenującego. Niektóre z dyscyplin sportowych paraolimpiady wzbudzają szczególną, chorą fascynację, jak na przykład pływanie osób bez rąk.

Jednak żyjemy w czasach, gdy takich rzeczy nie wolno otwarcie mówić. Nie wypada. Dziś już nawet użycie słowa kaleka, czy inwalida jest na granicy mowy nienawiści. Dziś powtarza się wszędzie, każdemu kto chce, czy n ie chce słuchać, że niepełnosprawni są tacy sami. A przecież wystarczy jeden rzut oka, żeby zobaczyć, że wcale tacy sami nie są!

Paraolimpiada, albo może raczej jej nagłaśnianie, robienie z niej spektaklu nadawanego dla wszystkich, w godzinach największej oglądalności, w moim przekonaniu wpisuje się w proces burzenia wartości moralnych i kulturowych, z którymi mamy do czynienia od kilku dziesięcioleci. To proces podobny na przykład do wmawiania ludziom, że dwaj faceci mogą być małżeństwem, albo do tego, że lekarz powinien zabijać ludzi, jak im się znudzi życie. Kompletne pomieszanie pojęć, próba likwidacji najważniejszych kotwic utrzymujących NORMALNOŚĆ naszego myślenia.

Tak więc jak będziecie mieli poczucie zakłopotania, zażenowania, czy niezdrowej fascynacji patrząc na sceny takie, jak na poniższym zdjęciu, to nie wstydźcie się. To normalne.

Po prostu odwróćcie głowę, albo przełączcie kanał.


[facebook: Adam Pietrasiewicz]


Mam wrażenie, że osoba, która to pisała, jest niepełnosprawna nie tylko ruchowo. Inwalidzi są wykluczani z tak wielu aspektów życia codziennego, że zarzucanie im i ludziom ich wspierającym nieetyczności radości z osiąganych sukcesów sportowych nie mieści mi się w głowie. Dwulicowość podejścia, zdrowi sportowcy mają prawo do celebrowania sukcesów w TV a niepełnosprawni nie, jest porażająca i doskonale oddaje skalę braku tolerancji. Fakt, że pisze to inwalida na wózku pogłębia wizerunek sfrustrowanego, mającego pretensje do życia i całego świata człowieka, który zazdrości innym tego co osiągnęli ciężką pracą. Olimpiada ma na celu łączyć ludzi, ma ponadczasowe przesłanie, wszyscy jesteśmy ludźmi, a jednak każdy z nas jest inny. Każdy z tych sportowców sprawny czy nie, zakwalifikował się na olimpiadę wykonując ciężką pracę, poświęcając często życie prywatne, a teraz nagle jedni mają prawo to świętować a inni nie? Bo są gorsi? Czy dlatego, że odzierają z resztek złudzeń zdrowych "Januszy" siedzących wygodnie na kanapie całe wieczory, dla których szczytem osiągnięć sportowych jest wyprawa do kuchni po piwo? Nie widzę nic normalnego w zażenowaniu na widok niepełnosprawnego sportowca, czy osoby niepełnosprawnej w ogóle. Może zabronimy im nie tylko występowania w telewizji, ale też poruszania się po ulicach, bo przecież mogą zaburzać czyjś kanon piękna. Szkoda słów na takie podejście.
_________________
"Życie to taki dziwny teatr, gdzie tragedia miesza się z farsą, scenariusz piszą sami aktorzy, suflerem jest sumienie i nigdy nie wiadomo, kiedy otworzy się zapadnia."
Andrzej Majewski
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group