Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Grzbiet pisma.
Autor Wiadomość
Czereśnia 
Jaskier

Posty: 84
Skąd: Poznań
Wysłany: 6 Listopada 2005, 20:57   

Ale to moze wtedy taka niespojna pstrokacizna powstac... :| Ale zamiast tego moze co 6 numerow zmieniac kolor grzbietu, zeby sie okresy polroczne odroznialy od siebie (12 numerow - 1 rocznik w jednym kolorze -> moze byc troche za trudno od razu znalezc wlasciwy numer)? :)
_________________
Uwaga! Mam licencjat ze śwarnetyki i nie zawaham się go użyć.
 
 
bogow 
Langolier


Posty: 254
Skąd: Pola Małej Polski
Wysłany: 6 Listopada 2005, 21:01   

Moja propozycja to oczywiście trochę żart. Poważnie jednak gdy tak patrzę na stare numery upchnięte na półce to kojarzę je po zachodzącym na "grzbiet" fragmencie okładki. :)
_________________
"All this has happened before, and will happen again..."
 
 
Wojak 
Frodo Baggins


Posty: 143
Skąd: Ciechanów
Wysłany: 6 Listopada 2005, 21:12   

a w sumie też myślałem o cyklu półrocznym ;) Czereśnio.
Bogow - a u mnie na grzbiet zachodziła własnie tylna część okładki :lol:
_________________
Bóg! Honor! Ojczyzna!
www.manowar.art.pl/forum
 
 
 
bogow 
Langolier


Posty: 254
Skąd: Pola Małej Polski
Wysłany: 6 Listopada 2005, 21:17   

Tak szczerze to każdy przypadek jest szczególny ;) . Najnowsze i tak mam złożone w stosie z innymi czasopismami, więc co jakiś czas przekopuję stos w poszukiwaniu zaległej lektury. W zasadzie wszystko mi jedno czy będzie jakaś identyfikacja czy nie :)
_________________
"All this has happened before, and will happen again..."
 
 
Wojak 
Frodo Baggins


Posty: 143
Skąd: Ciechanów
Wysłany: 6 Listopada 2005, 21:23   

taa, ja sobie musze jakiś spis porobić, bo teraz to już nawet nie pamiętam tytułów ani autorów(!) ulubionych opowiadań :]
_________________
Bóg! Honor! Ojczyzna!
www.manowar.art.pl/forum
 
 
 
Anko 
Niki


Posty: 1989
Skąd: Z nawału pracy.
Wysłany: 8 Listopada 2005, 16:49   

Według mnie, nie jest ważne, czy pismo ładnie się komponuje, tworzy półroczne cykle albo ma zdobiony grzbiet. Wszystko kosztuje, a ja sobie myślę, jak spece od Ikei - po co malować spód stołu, jak tam nikt nie zagląda? Farba kosztuje. Tak samo obawiam się, że każdy graficzny bajer ma swój koszt. Ja kupuję pismo dla zawartości, a nie dla ładnego papieru, grubej okładki, itp. rzeczy.

A co do ceny - im wyższa, tym więcej ludzi, którzy nie są stałymi czytelnikami, dwa razy się zastanowi, nim numer kupi. A nie chciałabym kiedyś zobaczyć takiego pożegnania, jak swego czasu w "Feniksie": "Za mało nas było". :(
_________________
生きる事 それが俺の償いだ。(SoulCalibur3)
 
 
Wojak 
Frodo Baggins


Posty: 143
Skąd: Ciechanów
Wysłany: 9 Listopada 2005, 18:12   

w sumie to masz 100% racji. Przeboleję brak tych numerków ze względu na to właśnie, ale pytanie mam, czy cykle roczne będa się odróżniać od siebie czy nie? Bo jesli nie, to najlepiej, żeby WSZYSTKIE grzbiety były czarne, tak jak pierwszy numer
_________________
Bóg! Honor! Ojczyzna!
www.manowar.art.pl/forum
 
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 9 Listopada 2005, 19:12   

Na razie planujemy czarne i chyba tak zostanie, bo to neutralny kolor.
 
 
Gustaw G.Garuga 
Bakałarz

Posty: 6179
Skąd: Kanton
Wysłany: 10 Listopada 2005, 08:56   

bogow napisał/a
Żeby jakoś wyróżnić jeden numer od drugiego można by przeciągnąć pierwszą stronę okładki na grzbiet lub stosować różne kolory grzbietu dla każdego miesiąca w roku. Przynajmniej odróżniałyby się wtedy w obrębie rocznika. ;)

O, to to to! Mam nadzieję, że wkrótce do jakiegoś konsensusu z redakcją czytelnicy dojdą i w lutym roku przyszłego, kiedy po raz pierwszy od wieków udam się do kiosku po SF, pismo będzie już dopieszczone jak ta lala! :mrgreen:
_________________
"Our life is a time of war and an interlude in a foreign land, and our fame thereafter, oblivion." Marcus Aurelius
 
 
draken 
Sky Captain


Posty: 184
Skąd: psu z gardła wyjęty
Wysłany: 10 Listopada 2005, 13:03   

Anko napisał/a
... Wszystko kosztuje, a ja sobie myślę, jak spece od Ikei - po co malować spód stołu, jak tam nikt nie zagląda? Farba kosztuje. ...

tylko że te "spece" nie biorą pod uwage jednej rzeczy
farba nie tylko zdobi drewno
konserwuje też
zasada jest prosta wypuścić ładnie wyglądajacy szajs
kocham takich speców
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 10 Listopada 2005, 13:23   

Skoro kochasz, to powiedz która bramkę wybierasz. numer jeden, numer dwa, czy numer 3?:-)
nie ma zonka, więc mozesz wybierać spokojnie.
 
 
draken 
Sky Captain


Posty: 184
Skąd: psu z gardła wyjęty
Wysłany: 10 Listopada 2005, 14:01   

że niby ja?
<rozgląda się wokoło> eee.. to do mnie?
a co ja zrobiłem?
mam wyjść przez bramke?
ja jestem tylko biednym pingwinem, nie kumam o co chodzi.
enyłej trójkę (trójkę wybierz panie) [tak to cytat był]
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 10 Listopada 2005, 15:06   

Oki. film DVD Cube 2 dla ciebie. Zrobiłeś wejście numer 7000 na forum:-) adres na priv prosze.
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 10 Listopada 2005, 16:59   

Haha!
NURS to wie, jak czytelników zatrzymać u siebie ;)
Co do kolorowych grzbietów - wolę jednak czarne same, bez kolorków. Jakoś tak nie lubię, jak coś się mieni jak tęcza. Zwłaszcza jeśli to gazeta.
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 10 Listopada 2005, 17:03   

Staram się byc nieprzewidywalny w tej materii:-)
 
 
Wojak 
Frodo Baggins


Posty: 143
Skąd: Ciechanów
Wysłany: 10 Listopada 2005, 20:39   

Pako, jak śmiałeś! :lol: Tylko nie gazeta :lol: Miesięcznik lub :lol: CZASOPISMO :lol: Ludzie CD-Action nie czytacie? Jak się Smuggler zawsze piekli błehehehe :lol:
_________________
Bóg! Honor! Ojczyzna!
www.manowar.art.pl/forum
 
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 10 Listopada 2005, 21:33   

Czytywałem w tamtych dobrych czasach ;) Pamiętam, jak się pieklił na łamach. To były piękne czasy. Teraz jakoś nie jest tak samo. Albo to ja sie zmieniłem.
Gazeta, czasopismo, miesięcznik: mi tam za jedno. Znam różnicę, ale w zdaniu samo wchodzi w usta ;)
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 10 Listopada 2005, 22:27   

SF przez długi czas był drukowany na papierze gazetowym, to i nie obraza dla nas.
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 10 Listopada 2005, 22:44   

A ja też nie chciałem za nic obrazić nikogo. Po prostu jakoś tak mi się zawsze wpakuje w usta nie ten wyraz. Bo gazweta jest krótsza niż czasopismo czy też iesiećżnik.
A wracając do stricte tematu - grzbiet ma zostać w jednym kolorze, nie chiałbym mieć kolorowych grzbietów na półce. Jak jest czarny, to niech czarny zostanie.
 
 
Wojak 
Frodo Baggins


Posty: 143
Skąd: Ciechanów
Wysłany: 11 Listopada 2005, 00:56   

Pako, w pełni popieram, ewentualnie można by zrobić jakieś zróżnicowanie co 12 lub co 6 numerów, ale nic ponadto. Wydaje mi się, że czarny na każdym roczniku, to trochę tak źle by wyglądało, no ale w sumie... Nie wiem, wydaje mi się, że co 12 lub co 6 numerów powinna byc zmiana koloru grzbietu...
_________________
Bóg! Honor! Ojczyzna!
www.manowar.art.pl/forum
 
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 11 Listopada 2005, 01:08   

Co 12, jeśli już by miała być. Ale czarny grzbiet by mi nie przeszkadzał, ładnie by się prezentowało na półce, czy gdzie tam kto trzyma czasopisma. Czarny ma to do siebie, że wszędzie i do wszystkiego pasuje :)
Co 6 numerów to by uż było za kolorowo, moim zdaniem.
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 11 Listopada 2005, 09:37   

To moze w ogole na kazdym grzbiecie drukowac jakis fragment rysunku, ktory po ustawieniu calego rocznika w pionie bedzie dawal caly obraz? To by musialo zachecic do kupowania wszystkich numerow, a nie z doskoku i ladnie by sie na polce prezentowalo ;)
_________________
5 zdań na temat
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 11 Listopada 2005, 09:47   

Ale czy to nie sprawiłoby większysch kłopotów? A poza tym obrazek musiałby się wtedy podzielić na kilkadziesiąt numerów, żeby poskładał sie w całość. Chyba nie wypali ;) A już na pewno więcej bym z tego powodu nie chciał zapłacić.
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 11 Listopada 2005, 11:12   

To by więcej nie kosztowało, ale nie wiem czy przy tak wąskich paskach ten obrazek byłby czytelny, to jest fajne na książkach.
 
 
Margot 
Connor MacLeod


Posty: 1593
Skąd: Twierdza Wrocław
Wysłany: 11 Listopada 2005, 11:15   

NURS napisał/a
To by więcej nie kosztowało, ale nie wiem czy przy tak wąskich paskach ten obrazek byłby czytelny, to jest fajne na książkach.

A zatem sprawdź :D
Mnie się podoba pomysł Counta. W sumie, dlaczego miałby obrazek nie wyjść? Trzeba tylko dobrze dopasować :D
_________________
Bo jatek było za mało
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 11 Listopada 2005, 12:21   

Jeśli ceny by to nie zmieniło, to jestem za :)
Tylko właśnie te grzbiety są bardzo wąskie, przez co mieściłby się na nich bardzo mały fragment i duuużo numerów trzebaby mieć, żeby wyszło z tego coś konkretnego.
Niech się to układa w napis Science-Fiction Fantasy i Horror :P
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 11 Listopada 2005, 12:29   

dopasowanie to już domena drukarni - pytalem, przy tej metodzie obcinania moga byc przesuniecia rzedu 1-3 mm. To bok cluzszy 2,5 raza od ksiazki.
 
 
Gustaw G.Garuga 
Bakałarz

Posty: 6179
Skąd: Kanton
Wysłany: 11 Listopada 2005, 15:01   

A może zamiast obrazka dużymi cyframi rok? W ten sposób następny cały równo ustawiony rocznik miałby na grzbiecie pieknie wykaligrafowane 2006 Cwnt?
_________________
"Our life is a time of war and an interlude in a foreign land, and our fame thereafter, oblivion." Marcus Aurelius
 
 
Wojak 
Frodo Baggins


Posty: 143
Skąd: Ciechanów
Wysłany: 11 Listopada 2005, 16:47   

ooooo, pomysł Gustawa jest wspaniały. Przyznam, że te rysunki byłyby interesujące, ale bardziej podoba mi się pomysł, aby na 12 numerach był wypisany białymi literami rok 2005. A dajmy na to w roku 2006, niech grzbiet bedzie biały, a napis czarny. I tak na zmiane, co Wy na to?
_________________
Bóg! Honor! Ojczyzna!
www.manowar.art.pl/forum
 
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 11 Listopada 2005, 16:52   

Jeśli takie coś by wypaliło, to bardzo fajnie. Bahjer fajny, a w rocznikach pozwala się łatwiej odnaleźć.
Jednak nie chciałbym mieszać z tymi kolorami. Jest czarny grzbiet, to niech taki pozostanie, niech nie zmienia się co rok na biały i na odwrót. To by na półce tak dobrze znowu nie wyglądało :)
Ale pomysł Gustawa iście dobry. Jeśli coś miałoby się znaleźć na tych grzbietach, to chyba właśnie to.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group