Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Grzbiet pisma.
Autor Wiadomość
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 22 Lutego 2006, 12:29   

Łodzianin napisał/a
Aha. Dlaczego tam po prawej stronie pojawia mi się ksywka gollum. George Clooney to ja może nie jestem ale znowu taka poczwara?! :shock: Sorki. Po lewej.

to sa rangi forum, co 50 postów pojawi sie inna ranga. takie urozmaicenie. wyjaśniam, bo możesz nie znać zasad panujacych na forach.
 
 
Anko 
Niki


Posty: 1989
Skąd: Z nawału pracy.
Wysłany: 23 Lutego 2006, 13:57   

NURS napisał/a
Ja jestem leworęczny, czytam do góry nogami, odwrotnie itp bez najmniejszego problemu - dzieki temu zawszemiałem dobre informacje po wizycie u konkurencji :)
No tak, ale czy do tego trzeba być leworęcznym? :shock: A i w moim przypadku mówi się: "nie zostawia się [przy mnie] na widoku rzeczy, które nie mają być czytane". 8)
A co do napisu - zastanawia mnie, czemu powiedziałeś, że nie można zrobić małego nadruku. Bo niedawno kupiłam książeczkę 86-stronicową - i napis na grzbiecie, choć wąziutkim, zmieścił się. Ale zastrzegam, że nie krytykuję obecnego pomysłu - też jest dobrze. :wink:
_________________
生きる事 それが俺の償いだ。(SoulCalibur3)
 
 
Czarny 
GrimMod

Posty: 5363
Skąd: IŁAWA
Wysłany: 23 Lutego 2006, 14:00   

Na większości komksów albumowych też są napisy na grzbietach, a nie za grube to.
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13820
Skąd: FF
Wysłany: 23 Lutego 2006, 18:52   

"Teraz Rock" oraz ŚGK (w 2003 roku) są zdecydowanie cieńsze od SF i mają nawet sporo napisów na grzbiecie.
Czyżby coś z drukarnią (nie chce się tak daleko zapędzać?)?
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
emha 
Gollum

Posty: 15
Skąd: Koszalin
Wysłany: 28 Marca 2006, 12:29   

temat jest chyba zamkniety, ale ja wolę szyte grzbiety. Trzymają się kupy i można je bez problemu oprawić u introligatora. U nas na prowincji kosztuje to 12 zł za rocznik.
_________________
Powiem wam, najlepiej nic nie mówić!
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 28 Marca 2006, 12:39   

Klejone też da sie oprawić.
A co do napisów, faktycznie, nie wierzę w moc sprawczą drukarzy w wypadku zamieszczania nadruków o wielkosci 4 pkt. A poza tym, jaki sens ma zmiana w numerze kwietniowym? Zauważcie, ze napis na grzbiecie zajmuje 90% miejsca.
 
 
emha 
Gollum

Posty: 15
Skąd: Koszalin
Wysłany: 28 Marca 2006, 13:12   

Klejone też da sie oprawić.

Ale wtedy łączenie jest inne i trudniej czytać tekst z brzegu.
Najlepiej zrobić ankietę - byle była reprezentatywna.
W końcu ma to być dla ludzi.
_________________
Powiem wam, najlepiej nic nie mówić!
 
 
GAndrel 
Admirał Ackbar

Posty: 2486
Skąd: Wrocław
Wysłany: 7 Kwietnia 2006, 21:39   

To chyba będzie dobre miejsce. ;)

Czy można coś zrobić z klejem? W temperaturze powyżej 50°C grzbiet się rozkleja. :(
_________________
GAndrel
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 7 Kwietnia 2006, 21:46   

Cytat
W temperaturze powyżej 50°C

Że jak?!
Stary... czasopism się nie piecze ani nie trzyma na grzejnikach :)
A w mieszkaniu aż tak ciepło na pewno nie masz :P Biako w czterdziestu coś się bodaj rozpada ;)
 
 
GAndrel 
Admirał Ackbar

Posty: 2486
Skąd: Wrocław
Wysłany: 7 Kwietnia 2006, 22:52   

Pako:
Cytat
Cytat
W temperaturze powyżej 50°C

Że jak?!
Stary... czasopism się nie piecze ani nie trzyma na grzejnikach :)


Ale czasami czyta się je w saunie :) (w saunie podczerwonej, dlatego tylko 50 :( ) .
_________________
GAndrel
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 7 Kwietnia 2006, 22:58   

O LoL :) Tego bym się nie spodziewał :) Jakie jeszcze testy czytelnicy przeprowadzą na czasopiśmie? Co jeszcze z nim robią? Pod prysznicem chyba nie da się czytać, ale para z wanny raczej nie szkodzi klejowi z SFFH :)
 
 
draken 
Sky Captain


Posty: 184
Skąd: psu z gardła wyjęty
Wysłany: 20 Kwietnia 2006, 08:06   

napis na grzbiecie okazał się (jak na rodzima poligrafię) zbyt wielkim wyzwaniem
po 4 numerach wygląda to to jak..... zza krzaka i ewidentnie nie spełnia (mojej) normy estetycznej postwienia na półce na widoku
a szkoda
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 20 Kwietnia 2006, 08:27   

Czemu? Krzywy jest? (ja nie kupuje, to nie wiem)
 
 
draken 
Sky Captain


Posty: 184
Skąd: psu z gardła wyjęty
Wysłany: 20 Kwietnia 2006, 08:45   

no tak.. krzywy
i na dodatek w różnych odcieniach czerni (dziwne rzeczy się dzieją z kolorem na obwódce napisu)

wiadomo - teraz trzeba to ciagnać do konca roku, ale w przyszłym - odradzam
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 20 Kwietnia 2006, 10:28   

Ja mam na razie pasujący, ale barwy paska rzeczywiscie bywają bardziej i mniej nasycone.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
draken 
Sky Captain


Posty: 184
Skąd: psu z gardła wyjęty
Wysłany: 20 Kwietnia 2006, 10:37   

psztrykne fotke i wyśle
zobaczy Pan Redaktor jak to u mnie wygląda

(a może idac do kiosku brać ze sobą poprzednie numery i dopasowywać?
:D :wink: )
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 20 Kwietnia 2006, 10:41   

Domyślam się, że nie oszukujesz, nie potrafie ci nic na to poradzić, ale faktycznie może to wygladać nieestetycznie, jeśli trafiasz na plywające egzemplarze.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
draken 
Sky Captain


Posty: 184
Skąd: psu z gardła wyjęty
Wysłany: 20 Kwietnia 2006, 10:51   

no przecież mówie że wyśle fotke
więc nie oszukuje, sam zobaczysz

po prostu nie wychodzi i chyba lepiej byłoby dawać na grzbiecie numeracje

dostałem pozaforumowe upomnienie, zem złośliwy za bardzo
jeżeli tak, to przepraszam
:(
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 20 Kwietnia 2006, 13:51   

Kto ci dal upomnienie?
nie zauważam, jakichs szczególnych powodów, zeby cie upominać, chyba, że gdzie indziej cos nabroiles, znaczy w tematach, których nie przeglądam.
Co do napisu, to albo drukarz dba, żebym nie dostał specjalnych rozjazdów, albo ty masz pecha, bo mnie jak na razie pasuje napis (tak plus minus 1 mm.)
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
elam 
Gremlinek


Posty: 11118
Skąd: kotlinka gremlinka
Wysłany: 20 Kwietnia 2006, 14:35   

grzbiet jaki jest, to szczegol. byleby sie gazeta nie rozlatywala. a wilgoc szkodzi (tez sprawdzilam na 1 egzemplarzu)
_________________
Ten się śmieje, kto umrze ostatni.
 
 
 
draken 
Sky Captain


Posty: 184
Skąd: psu z gardła wyjęty
Wysłany: 21 Kwietnia 2006, 08:32   


tak to wygląda
dosunięte do ściany i przyciśnięte (o.. jaka fajna książka!) zeby nie było, ze jakiś szacher robie
każdy może sobie ocenic, czy to wyglada dobrze

a upomnienie dostałem za wypowiedź na temat zabierania do kiosku wszystkich numerów i dopasowywania
 
 
Nivak 
Auratog


Posty: 1009
Skąd: Lublin
Wysłany: 21 Kwietnia 2006, 11:09   

U mnie wygląda podobnie :shock: Nr 5 szczególnie rozjeżdża napis, a Nr 3 ma zielonkawy odcień ;) Ale nie mam zamiaru nigdzie ustawiać SFFH (póki co), więc jest mi to obojętne :P
_________________
Nie czuję jak offtopuję.
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 21 Kwietnia 2006, 13:12   

To są uroki małych drukarni :-( Z tego co wiem, to sa róznice w każdym numerze i mozna spasować, albo nie. nie mam cyfrowki, bo bym ci zrobil zdjecie, ze pasują.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Nivak 
Auratog


Posty: 1009
Skąd: Lublin
Wysłany: 21 Kwietnia 2006, 13:29   

Ale to przecież są detale NURS ;) Nawet jeśli całkiem miłe gdyby się udało dopasować :) No ale przecież ten grzbiet nie stanowi o zawartości pisma :D
_________________
Nie czuję jak offtopuję.
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 21 Kwietnia 2006, 16:52   

Ano, PEN^2 owi jeden numer, z tego co widzę, nei spasował, przez co psuje supełnie całość. Ale sam napis cąłkiem ładnie wychodzi. Gdyby nie to przesunięcie :/
 
 
elam 
Gremlinek


Posty: 11118
Skąd: kotlinka gremlinka
Wysłany: 21 Kwietnia 2006, 16:57   

to jest przesuniecie czasoprzestrzenne wynikajace z braku korelacji miedzy wszechswiatami alternartywnymi. to wynika z tego, ze nurs sie sklonowal, (uzywajac do tego czarnej dziury i ciemnej strony mocy), zeby moc byc jednoczesnie wszedzie i wszystko kontrolowac.
mysle, ze gdybysmy zebrali armie, wsiedli na sokola millenium i przypuscili frontalny atak na siedzibe tego sitha, udaloby sie nam usunac kilka jego kopii i wszechswiat, a co za tym idzie, grzbiet okladki, wrocilyly do ladu
_________________
Ten się śmieje, kto umrze ostatni.
 
 
 
Ziuta 
Nerwus


Posty: 5748
Skąd: Krzeslav's Hills
Wysłany: 21 Kwietnia 2006, 17:46   

Ha, mam to szczęście, że mnie (jak do tej pory) brzegi pasują. Są lekkie odchyły napisów i różnice kolorów, ale niewielkie. Zresztą i tak czasopisma trzymam w stosiku na półce, więc nic ne widać.
_________________
Jeśli istnieją narodowe mity, narodowe świętości, to konieczność panowania nad Polską jest właśnie taką świętością dla Rosji - Stanisław Cat-Mackiewicz
 
 
 
Miria
[Usunięty]

Wysłany: 21 Kwietnia 2006, 17:47   

Ja dziś zlożyłam wszystkie numery z okazji sprzątania. Niestety napis jest krzywy. :|
 
 
draken 
Sky Captain


Posty: 184
Skąd: psu z gardła wyjęty
Wysłany: 26 Kwietnia 2006, 08:15   

oczywiscie, ze grzbiet nie stanowi o zawartości pisma
ale został wykonany w jakimś celu (o ile pamietam, to był pomysł z forum właśnie) i celu tego nie spełnia
i tylko o tym pisze - że chyba nie ma sensu tego robić skoro:
a) nie wychodzi
b) jak się okazuje - niewiele osób zwraca na to w ogóle uwage
 
 
Łowca L.A.2020 
Frodo Baggins


Posty: 113
Skąd: Los Angeles
Wysłany: 26 Kwietnia 2006, 09:36   

Cytat
PEN oczywiscie, ze grzbiet nie stanowi o zawartości pisma
ale został wykonany w jakimś celu (o ile pamietam, to był pomysł z forum właśnie) i celu tego nie spełnia
i tylko o tym pisze - że chyba nie ma sensu tego robić skoro:
a) nie wychodzi
b) jak się okazuje - niewiele osób zwraca na to w ogóle uwage


Nurs nie wiem o czym Pen pisze i co ma na myśli w słowach ale został wykonany w jakimś celu i celu tego nie spełnia

Książkowy grzbiet sprawia ze postrzegam SFFiH jako "tajemną" księge SF, a nie pismaka zagrożnego rozleceniem się kartek. Daje on poczucie obcowanie z czyms niezwykłym i niebezpiecznym, wręcz "zakazanym przez Kościół". Napisałem na inym topiku że byłem bardzo mile zaskoczony tym iż ktos odważył się wydawać pismo w takiej formie.
Nie nalezy brać sobie do serca słów PENa:
Cytat

a) nie wychodzi
b) jak się okazuje - niewiele osób zwraca na to w ogóle uwage


ten grzbiet to piękny efekt specjalny, i dla mnie "marzenie"(żeby nikomu nie przyszło do głowy rezygnowanie z tej estetyki pisma)
Na zarzut "grzbiet nie stanowi o zawartości pisma" odpowiadam ze jednak stanowi przynajmniej na etapie zakupu, kiedy nie znamy jego wnętrza. On podwyższa nasze oczekiwania wobec zawartości, dając za każdym razem iluzję "zakazanej" księgi sf.
_________________
Nie lękajcie się śmierci, to tylko przejście do piekła.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group