Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Grzbiet pisma.
Autor Wiadomość
Haletha 
Zielony Ludzik


Posty: 2051
Skąd: Carrodunum
Wysłany: 16 Stycznia 2006, 14:54   

<marzy>
A jakby tak specjalistyczny segregatorek... Z miejscem powiedzmy na dwa lata... Bo mój zwykły na koszulki się rozwala:D
_________________
Pewien król miał dwóch synów. Jednego starszego, drugiego zaś młodszego.
----------------------------------
Daj się porwać przygodzie! Forumowa powieść w odcinkach czeka na ciebie!
 
 
 
Czarny 
GrimMod

Posty: 5363
Skąd: IŁAWA
Wysłany: 16 Stycznia 2006, 14:59   

NURS coś wspominał, ale raczej o czymś w rodzaju tekturowego okładko-pudełka na rocznik SFFiH dla prenumeratorów. Przynajmniej ja to tak zrozumiałem.
 
 
Margot 
Connor MacLeod


Posty: 1593
Skąd: Twierdza Wrocław
Wysłany: 16 Stycznia 2006, 15:16   

Segregator, IMAO. Chociaż nie wiem, czy NURS zainwestuje. Ale gift ładny byłby, bo praktyczny :D
_________________
Bo jatek było za mało
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 16 Stycznia 2006, 17:16   

Myślałem o czymś takim, ale to nic konkretnego. Na razie wszelkie inwestycje ida na utrzymanie pisma.
 
 
Margot 
Connor MacLeod


Posty: 1593
Skąd: Twierdza Wrocław
Wysłany: 16 Stycznia 2006, 18:15   

NURS napisał/a
Myślałem o czymś takim, ale to nic konkretnego. Na razie wszelkie inwestycje ida na utrzymanie pisma.

Jeżeli będziesz miał wolne moce inwestycyjne, daj znać. Mam dojście rabatowe do producenta segregatorów.
_________________
Bo jatek było za mało
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 16 Stycznia 2006, 23:37   

O, to jest cenna informacja!
 
 
dofo 
Langolier


Posty: 267
Skąd: Czerwieńsk / Berlin
Wysłany: 17 Stycznia 2006, 14:52   

Czarny napisał/a
Przecież tam jest napisane SCIENCE FICTION, czytać nie umiecie :twisted:

Juz wiem w czym problem. Ja czytalem od gory do dolu, a napis jest umiejscowiony odwrotnie. Nie wiem czemu niektore drukarnie tak robia skoro w naszej kulturze czytamy od gory do dolu :roll:
_________________
Portal miłośników motocykla Honda CB Seven Fifty
Klub Słaboskrótyznających - uważaj, jak piszesz!
 
 
 
Iscariote 
Wiedźmikołaj


Posty: 4787
Skąd: Łódź
Wysłany: 17 Stycznia 2006, 15:00   

właśnie... ostatnio sie wkurzyłem bo postawiłem sobie Kuzynki obok Achai i zobaczyłem że napisy na grzbietach są odwrotnie i mi sie juz na półce nie komponuje... :evil:
 
 
dofo 
Langolier


Posty: 267
Skąd: Czerwieńsk / Berlin
Wysłany: 17 Stycznia 2006, 15:08   

Pol biedy jak rozne wydawnictwa stosuja rozne strategie, ale jezeli juz wewnatrz jednego zaczynaja zmieniac, a nie daj boze w jednej SERII to juz (dla mnie pedanta) o pomste do nieba wola.
_________________
Portal miłośników motocykla Honda CB Seven Fifty
Klub Słaboskrótyznających - uważaj, jak piszesz!
 
 
 
Ziuta 
Nerwus


Posty: 5748
Skąd: Krzeslav's Hills
Wysłany: 17 Stycznia 2006, 16:01   

Sapkowski pisał, że jakiś znany cykl anglosaski wpierw (pierwsze trzy tomy) wydała oficyna A w serii S-Fi, a reszte oficyna B w serii Fantasy :D
_________________
Jeśli istnieją narodowe mity, narodowe świętości, to konieczność panowania nad Polską jest właśnie taką świętością dla Rosji - Stanisław Cat-Mackiewicz
 
 
 
Anko 
Niki


Posty: 1989
Skąd: Z nawału pracy.
Wysłany: 17 Stycznia 2006, 17:39   

dofo napisał/a

Juz wiem w czym problem. Ja czytalem od gory do dolu, a napis jest umiejscowiony odwrotnie. Nie wiem czemu niektore drukarnie tak robia skoro w naszej kulturze czytamy od gory do dolu :roll:

Ech, ale piszemy od lewej do prawej, nie? No to kolejne numery na półce też układamy w ten sam sposób? :?:
A wtedy, żeby napis się "złożył", to na numerze styczniowym musiałaby być jego najniższa część. :!: Czy to nie byłoby dziwne?
_________________
生きる事 それが俺の償いだ。(SoulCalibur3)
 
 
dofo 
Langolier


Posty: 267
Skąd: Czerwieńsk / Berlin
Wysłany: 17 Stycznia 2006, 17:44   

Anko napisał/a
piszemy od lewej do prawej, nie? No to kolejne numery na półce też układamy w ten sam sposób? Question
A wtedy, żeby napis się złożył, to na numerze styczniowym musiałaby być jego najniższa część. Exclamation Czy to nie byłoby dziwne?

Bynajmniej. Bo budujemy od dolu do gory :mrgreen: Najpierw fundamenty, a potem reszta :D
_________________
Portal miłośników motocykla Honda CB Seven Fifty
Klub Słaboskrótyznających - uważaj, jak piszesz!
 
 
 
Iscariote 
Wiedźmikołaj


Posty: 4787
Skąd: Łódź
Wysłany: 17 Stycznia 2006, 17:46   

i to jest przykład na to że do każdego problemu znajdzie sie logiczne rozwiązanie...
 
 
Anko 
Niki


Posty: 1989
Skąd: Z nawału pracy.
Wysłany: 17 Stycznia 2006, 18:09   

dofo napisał/a
Bynajmniej. Bo budujemy od dolu do gory :mrgreen: Najpierw fundamenty, a potem reszta :D

No, niech Ci będzie. Chociaż np. napisy końcowe w filmach pojawiają się tak, że najpierw wyłania się górna część liter... (Widziałam chyba tylko jeden film będący wyjątkiem od tej zasady - czy to aby nie było "Siedem"? :? ) W każdym razie, jakby nie było, życzeniom dot. grzbietu stało się zadość, a co do kierunku napisu, to już kwestia wtórna. 8)
_________________
生きる事 それが俺の償いだ。(SoulCalibur3)
 
 
dofo 
Langolier


Posty: 267
Skąd: Czerwieńsk / Berlin
Wysłany: 17 Stycznia 2006, 18:13   

Owszem. Mnie nie idzie konkretnie o to, ze one sa w ta czy tamta. Tylko niech sie wydawcy zdecyduja. Bo ponem krecisz glowa raz w jedna, raz w druga strone. Jeszcze jakiejs dyskopatii sie nabawimy od tego :lol: Nie wiem czy to zasada, ale np. wszystkie niemieckie ksiazki jakie mam na polce (rozne wydawnictwa i rozne serie) maja na grzbietach napisy ulozone tak samo. Odrazu zwieksza sie czytelnosc. ;)
_________________
Portal miłośników motocykla Honda CB Seven Fifty
Klub Słaboskrótyznających - uważaj, jak piszesz!
 
 
 
Iscariote 
Wiedźmikołaj


Posty: 4787
Skąd: Łódź
Wysłany: 17 Stycznia 2006, 18:19   

hmmm no ja bym raczej nie chciał zeby było tak, że układam sobie napisik z numerów SFFiH i sie potek okazuje ze jeden fragment na grzbiecie mam wydrukowany do góry nogami :?
 
 
Anko 
Niki


Posty: 1989
Skąd: Z nawału pracy.
Wysłany: 17 Stycznia 2006, 18:22   

dofo napisał/a
Bo ponem krecisz glowa raz w jedna, raz w druga strone. Jeszcze jakiejs dyskopatii sie nabawimy od tego :lol:

Ech, cóż to za porządki, żeby musieć głową kręcić... :| Ot, spojrzysz i widzisz! Niechby i do góry nogami było napisane! :mrgreen:
_________________
生きる事 それが俺の償いだ。(SoulCalibur3)
 
 
Margot 
Connor MacLeod


Posty: 1593
Skąd: Twierdza Wrocław
Wysłany: 17 Stycznia 2006, 18:28   

dofo napisał/a
Bo ponem krecisz glowa raz w jedna, raz w druga strone. Jeszcze jakiejs dyskopatii sie nabawimy od tego :lol:

A jakby były tylko w jedną stronę, to byśmy się nabawili skoliozy :mrgreen:
Pewnie dlatego wydawnictwa w Polsce utrzymują chwalebne zróżnicowanie :twisted: :twisted: :twisted:

Anko napisał/a
Ech, cóż to za porządki, żeby musieć głową kręcić... :| Ot, spojrzysz i widzisz! Niechby i do góry nogami było napisane! :mrgreen:

Otóż właśnie, co za różnica, w którą stronę obrócony tytuł, byle czytelnym fontem wykonany :mrgreen:
<dyskretnie zerka na boki, czy nikt nie podczytuje>
Anko, Ty też leworęczna jesteś?
_________________
Bo jatek było za mało
 
 
Anko 
Niki


Posty: 1989
Skąd: Z nawału pracy.
Wysłany: 19 Stycznia 2006, 15:00   

Margot napisał/a
Anko, Ty też leworęczna jesteś?

Sorry za dryf z głównego wątku, ale na pytanie wypada odpowiedzieć: nie, niestety :cry: (bo podobno leworęczni są mądrzejsi i w ogóle). Ale co to ma wspólnego z umiejętnością czytania do góry nogami albo w lustrzanym odbiciu czy wspak? :?:
_________________
生きる事 それが俺の償いだ。(SoulCalibur3)
 
 
Iscariote 
Wiedźmikołaj


Posty: 4787
Skąd: Łódź
Wysłany: 19 Stycznia 2006, 17:57   

patrz Leonardo Da Vinci... ale juz nie offtopuje... grzbiet jest spoko ale tak sobie pomyslałem ze bede układał poziomo a nie pionowo bo SFFiH jest za cienkie
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 16 Lutego 2006, 23:11   

Anko napisał/a
Margot napisał/a
Anko, Ty też leworęczna jesteś?

Sorry za dryf z głównego wątku, ale na pytanie wypada odpowiedzieć: nie, niestety :cry: (bo podobno leworęczni są mądrzejsi i w ogóle). Ale co to ma wspólnego z umiejętnością czytania do góry nogami albo w lustrzanym odbiciu czy wspak? :?:


Ja jestem leworęczny, czytam do góry nogami, odwrotnie itp bez najmniejszego problemu - dzieki temu zawszemiałem dobre informacje po wizycie u konkurencji :-)
A w temacie:
NAPIS NA GRZBIECIE PASI Z POPRZEDNIM!
 
 
Gustaw G.Garuga 
Bakałarz

Posty: 6179
Skąd: Kanton
Wysłany: 17 Lutego 2006, 09:07   

Mam wrażenie, że w Polsce niegdyś przyjęto, by napisy na grzbietach układać "nogami do prawej", tzn. kiedy książki stoją na półce, to aby czytać tytuły głowę trzeba przekrzywić w lewo... Tak przynajmniej kaligrafują bibliotekarki. W krajach anglosaskich z kolei jest chyba odwrotnie - i moim zdaniem lepiej, bo wtedy jeżeli książka leży na stole pierwszą stroną okładki do góry, to napis na grzbiecie stoi jak się patrzy, a u nas - do góry nogami...

"W dobie globalizacji" wizyta w ksiegarni przyprawia o ból karku, bo napisy na grzbietach nie stosują się do żadnej normy, trzeba majtać łepetyną to w lewo, to w prawo :(

Przydałaby się jakaś dyrektywa UE :wink:
 
 
Łodzianin 
Frodo Baggins

Posty: 100
Skąd: Cardiff
Wysłany: 21 Lutego 2006, 22:04   

Tytuł do zestawienia grzbietami to miły pomysł. Za górami za lasami, przed tysiącami lat, podobny pomysł był sp."Młodym techniku". Ale problem jest inny. Te klejone numery SYPIĄ SIĘ!!! Jak Sowieckie imperium. Klejenie niestety puszcza! :(
_________________
"W obliczeniach był błąd..."
 
 
 
Iscariote 
Wiedźmikołaj


Posty: 4787
Skąd: Łódź
Wysłany: 21 Lutego 2006, 22:10   

mi jeszcze nie puściło w żadnym... może to dlatego że nie wertuje gazety 15 razy tylko raz i odkładam na moją kupkę... :roll:
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 21 Lutego 2006, 22:16   

Łodzianin napisał/a
Tytuł do zestawienia grzbietami to miły pomysł. Za górami za lasami, przed tysiącami lat, podobny pomysł był sp.Młodym techniku. Ale problem jest inny. Te klejone numery SYPIĄ SIĘ!!! Jak Sowieckie imperium. Klejenie niestety puszcza! :(


Testowałem ten, nie powinien puszczać. poprzedni byl wadliwie sklejony, ale 1 i 2 trzymaja się tez niezle.
 
 
Łodzianin 
Frodo Baggins

Posty: 100
Skąd: Cardiff
Wysłany: 22 Lutego 2006, 09:00   

Oj! No dobra! Niech Ci będzie. Najnowszy rzeczywiście się trzyma. A co do poprzedniego posta, to ja mam w zwyczaju wertowac każdą gazetę dziesiątki razy. Chyba, że na pierwszej już stronie dowiem się, że Ich Troje :evil: zrobiło czworaczki :shock: tej lasce z teleekspresu! Ze zdjęciami! :D Hmm? Taka gazeta może się rozpaść przed przeczytanien
_________________
"W obliczeniach był błąd..."
 
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 22 Lutego 2006, 10:22   

To kupuj dwa. jeden na półkę - bedzie jak nowy po latach, a drugi na zawertowanie.
A ja bedę bogaty, bogaty, bogaty... :twisted:
 
 
Łodzianin 
Frodo Baggins

Posty: 100
Skąd: Cardiff
Wysłany: 22 Lutego 2006, 11:05   

Marzenia, marzenia, marzenia :D
_________________
"W obliczeniach był błąd..."
 
 
 
Łodzianin 
Frodo Baggins

Posty: 100
Skąd: Cardiff
Wysłany: 22 Lutego 2006, 11:11   

Aha. Dlaczego tam po prawej stronie pojawia mi się ksywka gollum. George Clooney to ja może nie jestem ale znowu taka poczwara?! :shock: Sorki. Po lewej.
_________________
"W obliczeniach był błąd..."
 
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 22 Lutego 2006, 11:14   

Łodzianin: jak będziesz miał więcej postów to Ci się zmieni. Coś jak stopnie w MONie... :mrgreen:

Rzecz jasna za kontynuowanie offtopa grozi degradacja.
gorat
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group