Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Strzelanie na ostro - Dalamberta potyczki z filmem
Autor Wiadomość
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 17 Listopada 2008, 20:24   

Jam ci to był, a wspominając moje dokonania "aktorskie" to w bardzo ciekawej trylogii Grzegorza Królikiewicza - "Idea i miecz' robiłem za wrednego spowiednika.
Cóż, byla to bardzo interesująca rzecz w trzech cześciach :
1/ Jak to sie stało, że Jadwiga Andegawenka KRÓLEM Polski koronowana była.
2/ Jak to sie stało, ze Król Polski pojęla za męża litewskiego kniazia Jogajłę
3/ jak to mieczowych efektów owej Unii / Grunwald/ trzeba bylo w sferze idei i polityki bronić / Paweł Włodkowic, Laskarys, Mikolaj Trąba i sobór w Konstancji/
Rzecz nakrecona w 1978 roku i niemilosiernie pochlastana przez owczesnego vprezesa TVP Janusza Rolickiego / obecnie bezpartyjny autorytet niezależny/. Ale mialo być o moim występie otoż:
w cześci 2 gdy walka szła o to co by Wihelma Habsburga /Andrzej Żółkiewski/ do Jadwiżki nie dopuścić i Jogajłę / Emil Karewicz - oczywiscie/ jej na męża konferować. Jednym z elementów oddziaływania na ową Monarchinię / grała autentyczna 14-latka Ilonka Kardaszewicz/, bylo podstawienie jej nowego, oczywiście projogajlowego spowiednika / ja/
Scenka miala być następująca: na jakimś mostku, czy inszej hurdycji zamkowej / za Wawel robil Malbork/ do Jadwigi zasmuconej podchodzi jakieś mniszysko i oznajmia iż jest jej spowiednikiem NOWYM, na takie diktum królewna szału dostaje, krzykiem donośnym wybucha i rzeczonego tlukąc przepędza.
Mostek byl na Wysokim Zamku do folusza prowadzący, panna idzie ja podbiegam ,zamaszysćie kwestię głoszę, a Ta - idź sobie ty brzydki , ot ledwo ledwo popiskuje.
Coż miałem robić przy trzecim dublu uszczypnąlem lalunie w kształtną pupcie i to z zakrętasem.
Ta jak nie piśnie! Jak mnie w obleśny pysk / robiłem co mogłem/ nie łupnie! Ja w nogi Panienka za mną z pretensjami , a REŻYSER w zachwyt i dubli więcej nie było :mrgreen:
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21973
Skąd: Szmulki
Wysłany: 18 Listopada 2008, 12:01   

Obleśny pysk... hihihi. I tak mu już zostało. Ale historyjka zacna. Czternastolatek peddyfilemonie Ci się zachciało? Uważcie jak żałuje że dup... to jest dubli nie było!
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
ilcattivo13 
Wirtualny Suwalski Niedźwiedź


Posty: 17772
Skąd: Suwałki (k. Dowspudy)
Wysłany: 18 Listopada 2008, 12:29   

i tak miałeś dalambercie szczęście, że zamiast ręki nie użyła kolanka. Wtedy to dopiero by była przerwa w zdjęciach :wink:
_________________
DVRVM CACANTES MONVIT VT NITANT THALES
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21973
Skąd: Szmulki
Wysłany: 18 Listopada 2008, 12:35   

I dużo dubli!
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
ilcattivo13 
Wirtualny Suwalski Niedźwiedź


Posty: 17772
Skąd: Suwałki (k. Dowspudy)
Wysłany: 18 Listopada 2008, 13:00   

prawdziwie "przez ból do perfekcji" :wink:
_________________
DVRVM CACANTES MONVIT VT NITANT THALES
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 18 Listopada 2008, 13:24   

Kruk Siwy, ilcattivo13, Strój mialem dość bezpieczny, bo i habit jakowys i skaplerz itd, tak, że poza pyskiem to walnąć mnie ciężko bylo, a panienka mila byla i rolę swą traktowala z ogromną powagą, ale skupienie wychodziło jej lepiej niż scenki "aktywne'. Krzyki protesty i opory itp.
kiedyś na międzymurzu kręciliśmy scenkę jej dystusji z głównym architektem porozumienia z Litwą niejakim Dymitrem z Goraja / Seweryn Bialoszczyński, ten ci com go ostatnio w quizie wspomniał z okazji Racławic Lejtesa/ .
Panna grała w ogromnym skupieniu, Białaszczyński jak zwykle doskonale, ale robiliśmy rzecz trudną, czyli tak zwane "setki" / dźwięk nagrany w trakcie ujęcia jest od razu dźwiękiem ekranowym/ więc cisza być musiała stosowna.
Jedna próba, druga, ujęcie na ostro - hmm średnio to idzie, więc DUBELEK.
Tym razem Panienka znakomita, Bialoszczyński wspaniały, gdy z dala dobiega narastający szum startującego z pobliskiego sowieckiego lotniska odrzutowca / było takie pod Malborkiem/ i
PAN DŹWIĘKOWIEC oznajmia donośnym glosem :"STOP". brr konsternacja Reżyser purpurowieje ,po czym bluzga potężną tyradą : " Ty..Twoja... Taka ... , wuju zlamany ..OD MÓWIENIA STOP to JA tu jestem i do ciężkiej cholery zapamiętajcie sobie, że w XIV wieku BYŁY ODRZUTOWCE TYLKO MY NIE MAMY NA TO PRZEKAZÓW ŹRÓDŁOWYCH" :twisted:
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 18 Listopada 2008, 13:33   

:lol: :bravo *)




*) - to w ramach upowszechniania dnia bez emotikona :wink:
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 18 Listopada 2008, 13:36   

dalambert, rozkręcasz się! Brawo! Prosimy o jeszcze.
 
 
ilcattivo13 
Wirtualny Suwalski Niedźwiedź


Posty: 17772
Skąd: Suwałki (k. Dowspudy)
Wysłany: 18 Listopada 2008, 15:39   

:bravo mało mnie tym nie zabiłeś dalambercie :D
_________________
DVRVM CACANTES MONVIT VT NITANT THALES
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 18 Listopada 2008, 18:53   

Agi, cóż tenże sam Reżyser popełnil m/n "Fausta" wielkie dzielo TV z szeroką obsada ST.Faust - Emil Karewicz, Mł.Faust - Olgierd Łukasiewicz, Mefisto - Franio Trzeciak.
Spektakl byl niesłychanie nowatorski.
I tak sławetna orgia, czy inna noc walpurgii i wszelkiego łajdactwa inscenizowana była w studio TV, a jej głównym elementem był basen / 3 na 3 m. płytki/ wypełniony kisielem różowiutkim w którym namiętnie miało się taplać kilkanaście gołych par / serdecznie oczywiscie ze sobą zaprzyjaźnionych/ .
No jakoś scena szła kamety TV ze statywów i z ręki nagrywały, ale orgii ciągle ognia i namiętności brakowało, więc p. Reżyser bezlitosnie kazał nagrany materiał kasować i apiać orgiować, nie wiadomo ile by to trwało / Reżyser znany był z licznych powtórzeń/ gdyby nie Kazio K. II reż. któren w taplający się w kisielu heteroseksualny tłumek wpuścil dwu namiętych, jak to sie dziś mówi kochających alternatywnie,, hu, ha,, oj... zagotowalo się w kisielu, aż para poszła i scena podobno znakomita była - niestety w dziele antenowym ostały się jeno drobne, acz znaczące fragmenty - :wink:
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 18 Listopada 2008, 19:21   

Pan Kazio słynie z niekonwencjonalnych poglądów, a jak widać i pomysłów!
Pyszne!
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 18 Listopada 2008, 21:55   

Coż krecenie filmu wyczerpujace w różnych aspektach jest i to mi przypomina wydarzenie które miało miejsce przy kreceniu serialu "Lalka" / zresztą dobra opowieść/, serial był duży, wieloodcinkowy, odcinki solidne, to i zdjęcia łacznie trwały coś dwa lata. Jak już ekipie przeszedl dobry rok wspólnej pracy , wysiłku twórczego napiecia, stosunków i ukladow wszelakich i mieszanych, pięknym latem upalnem kręcona byłla scena wyścigów na Polu Mokotowskim / tam gdzie Wokulski wygrywa i znowu piekną Belcie kasą usiłuje zdobyć, aż w koncu barona Krzeszowskiego na ustawkę wyzywa/
Zdjecia zaaranżowano gdzieś pod Kampinoską Puszcza, a baza ekipy / garderoby, produkcja była na ul. Mokotowskiej w wielkiej kamienicy kolo pl. Zbawiciela . Tam też o 6 rano stawić sie miało w któryś poniedzialek parę setek statystów i z tegoż miejsca wynajęte z komunikacji miejskiej autobusy mialy to towarzystwo po stosownym przebraniu na plan zdjęciowy wozić.
Jest TEN PONIEDZIAŁEK i okolo 7 alarmowe telefony sciagaja na Mokotowską Kier. Prod. filmu a tu sodoma i gomoria :
Satysty nie ubrane kłębią się po podwórku-studni / Kostiumerka zniknęła z kluczami od garderób/
autobusów nie ma / a MZA na telefoniczne zapytania o zamowiony transport odpowiada ,że nikt niczego nie zamawiał/
Statystami nikt nie dowodzi / as rez. zniknął/
Zaś kasa zamknięta na głucho i nikt wydać "kartek za statystowanie " druk ścislego zarachowania nie może bo Pani Administrator filmu zniknęła.
Kier. Prod. najwyższym wysiłkiem wlasnym opanowuje katastrofe ;
Drzwi garderoby zostają wyważone w asyście milicji,
Asystetki z trudem opanowują rozsierdzonych statystów i jakos tam kostiumują.
a na plan do kampinosu wozi ich wachadlowo kilkanaście ad'hoc wynajętych taksowek i sam Kier.Prod. wozem własnym.
Ale gdzie Pani Kostiumograf filmu, gdzie Pan AS. Reżysera, gdzie Pani Administrator, gdzie AS.Kier. Prod NIE WIADOMO - milicję wzywać / w domach ich nie ma/ czekać, cóż robić ???
Sprawe wyjaśnia telegram dostarczony do Kierownictwa Produkcji Filmu wieczorem tegoz dnia : "KOCHANI JESTESMY W KRYNICY MORSKIEJ STOP TU JEST CUDOWNIE STOP PRZYJEDŹCIE DO NAS'" :lol:
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 18 Listopada 2008, 22:08   

Kasę na statystów przeznaczoną też zabrali?
Zdradź jeszcze dalambercie, w jaki sposób wybiliście ząb Czesławowi Wołejko, czyli hrabiemu Krzeszowskiemu?
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 19 Listopada 2008, 08:13   

Agi, kasy nie zbrali, bo to nie był przekręt jeno odpał, zaś mimo ogromnej burzy w sumie rozeszło sie po kościach - wyleciał jedynie ten któren na ową wycieczkę uwiózł panią będacą przyjaciółką samego Kier.Prod. filmu. :oops:
Co to owych "kartek za statystowanie" rzecz polegała na tym iż owe kwity rozdawano statystom po dniu zdjęciowym i następnego mogli w kasie odebrać należność, a tu musiano specjalne potwierdzenia udzialu wystawiać na "kartki" wymieniac itd.
Co do Barona to nie wiem, ale sądze , że umiejętne machnięcie kamerą, aktor buzię ma z góry ucharakteryzowaną, a co trzeba w garści trzyma i w obiektyw pcha, a widz łyka :wink:
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21973
Skąd: Szmulki
Wysłany: 19 Listopada 2008, 11:16   

No, no. Dalambert znaczy robił nawet przy tych filmach które znam. I lubię. Czy Belcia na planie była równie sina i niewydarzona jak w zapisie filmowym? Bo to dla mnie jedyna wada tego serialu.

A ten kisiel... mniam! Hihihi
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 19 Listopada 2008, 11:40   

Kruk Siwy, przy "Lalce" nie robiłem / robił mój kumpel ze studiów/ i to on był uczestnikiem owej sławetnej ekskursji , ale ,że swego czasu rzecz była glośna i szerokim echem się odbiła w tzw. "środowisku" tom ją przypomniał jako przykład do jakich to hopsztosów doprowadzała długo okresowa praca ekipy przy jednym dziel sztuki, coż dziś to już jeno legenda bo producenci na kasę patrzą i za taki numerek to by sie z zawodu na psyk wylecialo jak nic.
A długo terminowe i wieltysięczno odcinckowe barachla to inna bajka i o tym nie ma co gadac. Na razie grzebię we wspomnieniach, jak mi co skleroza odpuści to dam głos :P
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21973
Skąd: Szmulki
Wysłany: 19 Listopada 2008, 11:47   

Dawaj. Bo i uczą i bawią te wspomnienia. Spisałbyś jakieś memuary leniuchu!
 
 
ilcattivo13 
Wirtualny Suwalski Niedźwiedź


Posty: 17772
Skąd: Suwałki (k. Dowspudy)
Wysłany: 20 Listopada 2008, 15:00   

popieram, zbiłbyś na takich pamiętnikach majątek :D
_________________
DVRVM CACANTES MONVIT VT NITANT THALES
 
 
dareko 
Gromozeka


Posty: 3263
Skąd: Warszawa
Wysłany: 21 Listopada 2008, 14:22   

dalambert, :bravo
jeszcze!
_________________
Wiedzma wszystko wie!!!
IN NURS WE TRUST - Katowice 2009
 
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 21 Listopada 2008, 14:52   

To będzie o sztandarach:
Przy "Przyłbicach i Kapturach" gdziem militariow pilnował Pucek via Sp.Plastyków dostał zamówienie na wykonanie choragwi -
-Królewskiej
-Wielkiego Księstwa
-Odziału Zakliki co to onalezioną Unę z Czarnym do świeżo wyzwolonej Bydgoszczy odwozi.
Namęczyła się setnie /Pucek nie Una/, bo na Wielkiej Choragwi Królewskiej wspaniałego orła wyszyła sadzonego klejnotani / perły sztuczne z Jablonexu/ i niewiele się taż chorągiew nagrała - ot dwie czy trzy scenki, aleć potem Poltel ją przy mej kosultacji przechwycił i w "Królewskich Snach" to miała parę niezłych wejść, głównie za tronem Jagiełły /dla odmiany Holoubek/.
Co do"Chorągwi Zakliki" to jako człek skromny i bezpretensjonalny zaordynowałem jako herb na niej widniejący mój wlasny klejnot i niezłą miałem satysfakcję widząc ów "Nałęcz z Rębami" w polu powiewający nad rycerstwem zacnym,
Zaś co do Litewskiej Pogoni to był pewien kłopot jak w materiałe, bez malatury oddać zbroicę owego dzielnego rycerza Pogonią będącego. Po pewnych poszukiwaniach okazało sie , że najlepiej koloryt stali bojowej oddają moje stare dżinsy / jeans/ już zbyt podarte by je nosić, za to odpowiednio powycierane i odpowiednio przykrojone za rycerza pięknie robiące = tyż radość miałem sporą gdy forpoczta wojsk litewskich wyłaniała się z puszczy dumnie wznosząc moje portki stare :wink:
poprawiono literówki
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
Ostatnio zmieniony przez dalambert 22 Listopada 2008, 14:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13821
Skąd: FF
Wysłany: 21 Listopada 2008, 15:01   

Zaczęło mnie boleć ze śmiechu, a to częste nie jest ;) Brawo!
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 22 Listopada 2008, 14:20   

Dla odmiany Pucek:
Pierwszą moją robotą dla filmu był orzeł perłami haftowany na suknię Jadwigi - króla polskiego, na okoliczność ślubu z Jagiełłą. Królikiewicz zachwycony biust królewski kamerami ogrywał, orzeł błyskał i wzbudzał że ho, ho...
No i jak jeno po skończonych zdjęciach kostium ów zdany został do magazynów TVP, to haft orli natychmiast, dla bezpieczeństwa został od sukni odpruty i tak solidnie zabezpieczony, że i wid i słuch wszelki po nim zaginął :twisted:
Dla orientacji - haft był duży, na szerokość przodu sukni, wypukły, perełki oczywiście Jablonex.Zrobiony na płótnie, kontur podszyty pod spód - tak, że do sukni wystarczyło go delikatnie przyfastrygować.
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
ilcattivo13 
Wirtualny Suwalski Niedźwiedź


Posty: 17772
Skąd: Suwałki (k. Dowspudy)
Wysłany: 23 Listopada 2008, 17:54   

chyba jeszcze raz w tym miesiącu będę "PiK" oglądał :D
_________________
DVRVM CACANTES MONVIT VT NITANT THALES
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 23 Listopada 2008, 21:51   

Jak raz na TVPolonia leci serial "Pierścień i róża" /soboty z rana/ Jerzego Gruzy - tyż robiłem i ciepło wspominam kręcenie bitwy.
Było to w Kielcach gdzie na Kadzielni kręciliśmy katowanie królewny Różyczki /młoda i piękna Kasia Figura/, a w pobliskim kamieniołomie / park przyrody/ właśnie BITWĘ z wojskami Padelli / Rewińki/ Lulejki / Każuro/ z Brodaczem Pancernym /Bilewski/ i kpt. Zerwilebski / Benoit/ .
Cały ten kamieniołom aranżowaliśmy na bitwy pole - armaty po "Potopie" z Gołub-Dobrzynia, koszokopy, wozy taborowe jakieś namioty i wszystko miało być gotowe na 7 rano, co by zdjęcia w jeden dzień skończyć. Skończyliśmy pięknie z wieczora a Milicja Obywatelska miała przez noc pilnować co by nikt nie ruszał i....
Z rana oczywiście alarm i draka - młódź miejscowa gliny wykołowała, a dekoracje w trakcie libacji zdemolowala.
Efekt: to co dnia poprzedniego stawialismy i cyzelowaliśmy przez 10 godzin, to następnego odpastowalismy w godzinkę intensywnej i wrednie szybkiej roboty/ fakt wszystko już bylo wymyślone i jeno trzeba było stan pierwotny przywrocić, ale i tak brrrr../
A potem przez dzień cały małymi scenkami batalię kręcono, ot takie pyk, pyk od scenki do scenki w rytm piosenki :
"Naprzod żołnierze
Niech żyje Król
Nie są nam straszne
Rany i ból...."
I co ? wyszła z tego jedna z najpiękniejszych scen musicalowo-batalistycznych, sprawna, zręczna i bardzo zacna - kto nie wierzy to polecam sobotnie projekcje :)
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 26 Listopada 2008, 11:35   


dalambert we własnej osobie!
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 26 Listopada 2008, 12:04   

Agi, dzięki serdeczne nie wiedziałem jak to upchnąć, a właśnie w zeszłą środę odkryliśmy z Krukiem w mych przepastnych szufladach sporo fotek z czasów mojej filmotwórczej działalności.
A na porteciku to może nie tyle we własnej osobie jestem, ale w roli o której tu już wspominałem czyli "wrednego krzyżackiego szpiona i mordercy" prawda jak niewinnie wyglądam?
A ta ruda szopa na moim brodarym łbie to oczywiście peruka przez pudernice / popularne określenie Pań Charateryzatorek/ naszego filmu mi zaaplikowana.
Damy te zresztą peruki i brody pakowały gdzie tylko mogły mimo mych nieśmialych protestów ze:
- skoro braci Zakonu Krzyzackiego w XIV wieku nazywano popularnie w Polsce "Bibry" albo "brodacze" to jednak musieli się ludzie powszechnie w kraju golićskoro posiadanie zarostu było wyróżnikiem.
Cóż peruki i brody były prywatną robotą na zlecenie KPF wykonywaną przez pudernice i sprzedawaną do filmu, a potem po ograniu to potrzebna była tylko " Bitwa na bagnach z ogniem i zimą" by do następnego te kudełki jeszcze raz opychać.
Przy"Przylbicach" najlepiej wypadła Rada Królewska Jagiełły / kręcona w wspaniałych wnętrzach Wrocławskiego Ratusza/ gdy kilkunastu wrocławskich starszych aktorów dobranych do tego epizodu pod kątem szlachetnych twarzy rysów zostało "opatulonych" w długowłose peruki, brody wielkie i wąsiska. Tak , że bardziej wyglądali jak dostojny Sanchedryn króla Heroda niż Panowie Polscy na jagiellońskim dworze :twisted:
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21973
Skąd: Szmulki
Wysłany: 26 Listopada 2008, 12:27   

Tak samo musiało być przy produkcji flmu Gettysburg. Kupa znanych aktorów grała a ja nie rozpoznałem ani jednego. Brodate, wąsate tylko im oczy widać było. Sam nosiłem brodę wiele lat ale to już przesada.
Precz z pudernicami!
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 26 Listopada 2008, 12:40   

Kruk Siwy, Precz z Pudernicami :!:
ale przy Gettysburgu to znane aktory grały konkretne postacie historyczne, po których fotografie pysków pozostały / Wojna Secesyja to pierwsza szeroko obfotografowana wojna, pierwsza w ogóle to Krymska/ więc ichnie pudernice robily w/g solidnego wzoru, a że wtedy zarost był w modzie no to...
w przeciwieństwie do II pol. XIV wieku czy i poł. XV w. - patrz "portrecik" Władysława Jagiełły na jego nagrobku w Wawelskiej Katedrze.
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 10 Grudnia 2008, 18:58   

Zmarl wczoraj Władysław Ślesicki reżyser i człek zacny. Znakomity dokumentalista przyrody i twórca wspaniałego "W pustyni i w puszczy" czy serialu "Lato leśnych ludzi" - postawilem mu tablicę na Forum i świeczki zapalilem.
Tu jednak wspomina mi się opowieść związana z realizacją zdjęć w Egipcie do "W pustyni i w puszczy" .Krążyła ona po bufetach i kuluarach Hoolyłódź i mimo wielokrotnego zaprzeczania pozostała w pamięci starych filmowych repów.
Wyjazd do Egiptu film robić to było COŚ i to przy ograniczeniavh dewizowych wręcz super COŚ. tak , ze ekipa była równie ograniczona co dobrana . Oczywiście reżyser, operator, kostiumerka, AKTORY, producent, jakiś tlumacz i odrobina pomagierstwa techniczno niezbednego, typu scenograf z rekwizytami / a na co nam rekwizytor/ charakteryzatorka bez asystentek , szef oświetlaczy z reflektorami / sam operator okazuję się - potrafi reflektorki ustawiać/ jakiś as. producenta bo ten się sam o wszystko wykłócał nie będzie, pan Józio pomagier rączka złota i dwie prześliczne panienki z dalszych szeregów ekipy za to urodne i wielce wszystkim a producentowi szczególnie przyjazne.
wyjazd przebiegł by bez specjalnych zgrzytów , ze zwyczajnymi plotami i skaldalikami , gdyby nie to że po jakichś dwu tygodniach jedna z Panienek zniknęła / widziano ją wprawdzie z jakimś złotoupirścienionym arabusem, a nawet ktoś ją podobno w jakimś mercu z nim zobaczył , ale nikt nic nie wie/ i
Kier. Prod już ogłasza PORWALI NAM DZIEWCZYNĘ ruszamy szukamy , ekipa baczność...
gdy nic niaznaczący pomocnik "złota rączka " przerwa mu w pół tyrady i -
"-Spokój panowie , nikodo nie szukamy"
-"A ty Józiu czego się wtrącasz, musimy..." - huczy Kier.Prod.
-"Nie Józiu tylko kapitanie Józefie"- oznajmia Jozio - " a Panną to ja sie zajmę
I faktycznie wywabiona z apartamentów swej egipskiej miłości panna wróciła ciupasem do kraju czartezowym samolotem"LOT'u wśród skrzynek importowanych z Egiptu wzamian za czołgi pomidorów i mango. :cry:
czy to prawda nie wiem, ale opowieśc uporczywie po WFF-1 krążyła wielkiej uciechy dostarczjąc tym którzy się na zdjecia w Egipcie nie załapali :wink:
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 10 Grudnia 2008, 19:54   

dalambert, pyszne to!
A w Pustyni i w puszczy wielu wzruszeń mi swego czasu dostarczyło
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group