Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Azja i klasyka czyli Olimpiada 2008
Autor Wiadomość
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 8 Sierpnia 2008, 19:02   Azja i klasyka czyli Olimpiada 2008

widziałem i wysłuchałem calego otwarcia Olimpiady 2008. daję pierwsze wrażenia i otwieram "wątek olimpijski bo będzie się działo , a cuda i SF tam w dziennym porzadku są.
Na razie o Naszych i Sporcie nie ma co marudzić bo to się jutro zaczyna, ale
1. Co za absolutnie niekompetentne typki sprawozdawały to wydarzenie w TVP-1 najpierw usiłowali bełkotać o dziejach Chin i chińskiej filozofji, po chwili zamilkli / może to i lepiej/ i ożywili się dopiero gdy defilować zaczęły drużyny krajów bioracych udział w zawodach.
Kompletnie nie pomyślano o kimś kto cokolwiek by wiedział o chińskiej symbolice i filozofii' który byłby wstanie sensownie powiedzieć co te wspaniałe i wysublimowane obrazy układane z ludzi znaczą.
panowie komentusy po drodze usiłowały aktualizować gadułę do bieżących wydarzeń politycznych i tu mnóstwo tekscików w stylu "pokój olimpijski" i brzydcy Gruzini,
@/ Wspaniała i olśniewajaca "cześć artystyczna" nie z naszej była kultury - kółko z prostokącikiem i kwadracikiem w środku, jak się nie ma właściwie pojęcia co oznaczają dziejące się tam wygibasy niewiele wzrusza, a po chwili nudzi i tego nie przykryją nawet najwspanialsze fajerwerków eksplozje.
Osobiście uważam, że dość tego - Panowie Anglicy nie dajcie się zwarjować i nie próbujcie przebijac Chinczyków, nie jesteście totalitarnym reżimem mordującym wlasnych obywateli na zamienne części, narodem Hanów trzymającym pod butem całą reszte i budującym zajwredniejszy i bandycki kapitalizm pod przewodem partii komunistycznej , hi , hi
Następne otwarcie nie musi sławić reżimu morderców i zaspokajać kolejnych mocarstwowych ambicji ...
ale być po EUROPEJSKU normalne
poprawiono literówki
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
Ostatnio zmieniony przez dalambert 8 Sierpnia 2008, 21:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Adanedhel 
Mroczny Kwiatuszek


Posty: 15705
Skąd: Land of the Ice and Snow
Wysłany: 8 Sierpnia 2008, 19:07   

dalambercie, to teraz powiem coś niesamowitego - zgadzam się z Tobą w całej rozciągłości, i szerokości także :shock:

Dodam tylko, że prawdziwe SF będzie zapewne w konkurencjach typu pływanie odchodzić, gdy Chinki lepiej zbudowane niż Niemki ze wschodu będą bić kolejne rekordy ;)
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 8 Sierpnia 2008, 19:36   

mAdanedhel, ok. na razie to tylko świeże refleksje po tym super widowisku, wczoraj wpadłem na jakiegoś porf. sinologa na TVN któren mówiąc o Świecie Chin i jego głębszych znaczniach wspomniał mimochodem, że nawet podteksty / dla chińczyków oczywiste/ takiego "Wejścia Smoka" czyli dla nas filmu o kopaniu, dla Europejczyków są w 90% niezrozumiałe - i szlak mnie trafił , że coś takiego jak to Super Otwarcie było sprawozadawne przez pupków umiejacych tylko wrzeszczeć ;" MAAAAAAAAAA My MEEEEEEEEEdal"
oni wiedzieć nie muszą, ale POWINIEN być tam ktoś wiedzacy i umiejący pewne rzeczy wskazać i o nich opowiedzieć. Zalatwianie tych obrazów / jakże odrebnych od naszej kultury/ slogankami w rodzaju " wyrażaja 5000 lat dziejow Chin" uważam za okropne prostactwo i niechlujstwo.
A możecie moi mili tu i na bieżąco o Sportowych Przypadkach opowiadać jak się na Olimpiadzie wydarzą- tam też i SF i Horroru nie zabraknie :mrgreen:
poprawiono literówki
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
Ostatnio zmieniony przez dalambert 8 Sierpnia 2008, 21:09, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Adanedhel 
Mroczny Kwiatuszek


Posty: 15705
Skąd: Land of the Ice and Snow
Wysłany: 8 Sierpnia 2008, 19:41   

Biorąc pod uwagę komentatorów TVP - oni nic nie wiedzą. Są od wszystkiego, czyli do niczego. Gorszych ma chyba tylko TVN. Do zwykłego meczu piłkarskiego nie potrafią się przygotować jak należy (jeśli możesz - porównaj jakie rzeczy oni pieprzą z tym, jak i co mówią komentatorzy Canal+), a co dopiero mówić o komentowaniu czegoś takiego, jak otwarcie Olimpiady w Chinach.
 
 
Witchma 
Jokercat


Posty: 24697
Skąd: Zgierz
Wysłany: 8 Sierpnia 2008, 19:45   

Ja się starałam wyłączyć, ale Babiarz ze swoimi pseudofilozoficznymi wstawkami i odczytywaniem metafor umarłego by wyprowadził z równowagi :roll:
_________________
Basically, I believe in peace and bashing two bricks together.

"Wszystkie kobiety są piękne, tylko po niektórych tego nie widać."
/Maria Czubaszek/
 
 
 
Sandman 
Rumburak


Posty: 2079
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 8 Sierpnia 2008, 20:41   

Cieszę się w takim razie, że otwarcie oglądałem na Eurosporcie. Tam przynajmniej nie bredzili i byli przygotowani dość solidnie. Starali się tłumaczyć wszystkie scenki i ich odnośniki do historii. Zresztą historię dość szeroko traktowali, bo przytaczali wiele zdarzeń i ciekawostek niezwiązanych bezpośrednio z tym co można było oglądać w danym momencie.
Trzeba przyznać, że organizatorzy się postarali i ceremonia otwarcia była naprawdę widowiskowa. Kiedy usłyszałem, że jej przygotowanie trwało pięć lat szczęka obiła mi trochę kolana, ale było widać ten ogrom pracy włożonej w ten spektakl.
_________________
"Życie to taki dziwny teatr, gdzie tragedia miesza się z farsą, scenariusz piszą sami aktorzy, suflerem jest sumienie i nigdy nie wiadomo, kiedy otworzy się zapadnia."
Andrzej Majewski
 
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 8 Sierpnia 2008, 22:45   

Tak, babiarz i wtręt o wyspach dziewiczych :-)
ale gościu z polsatu przebił wszystkich, według niego na stadionie spiewali: śpiewaczki i śpiewacze :-)
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 8 Sierpnia 2008, 23:31   

Obejrzałam powtórkę na Eurosporcie. Przytłaczające widowisko. Wpadek redaktorskich nie odnotowałam.
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 8 Sierpnia 2008, 23:36   

A ja nie lubię oglądać wszelakich ceremonii otwarcia, czy tez zamknięcia. Czy to na IO, czy na wszelakich MŚ. To tylko show, ważniejsze są same zawody.
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 9 Sierpnia 2008, 16:12   

Zaczęło się :| Już same tytuły na onecie mówią wszystko:
-Fatalny start Jędrzejczak
-Beznadziejny występ Korzeniowskiego i kogoś tam( czterech sekund zabrakło do wejścia do finału, w pływaniu to jest cała wieczność)
-Polki przegrały z Kubankami.

A to wszystko są ci, na których jakoś liczyliśmy...

Zapowiada się kolejna po Mistrzostwach Europy uczta dla polskich kibiców. Za jakie grzechy?

Ceremonii otwarcie nie widziałem, bo to mnie nudzi. Pamiętam z dzieciństwa otwarcie w Moskwie, miałem nawet przywiezionego przez kuzynkę Miszę, maskotkę olimpiady. Fajnie na zakończeniu spływała mu łza z buźki utworzonej przez ludzi.

Fajny też był Vuko ( wilczek) z olimpiady zimowej, co wybijał się na progu skoczni na nartach i krzyczał w powietrzu: Saraaaaajewo! ;P:
 
 
GAndrel 
Admirał Ackbar

Posty: 2486
Skąd: Wrocław
Wysłany: 9 Sierpnia 2008, 19:32   

A je nie oglądałem. Jakieś kawałki tylko w czasie przerw na reklamy na innych kanałach. Wyglądało to jak propaganda z "Hero" czy innej "Cesarzowej".
_________________
GAndrel
 
 
ihan 
iHan Solo


Posty: 8631
Skąd: Tarnów-Kraków
Wysłany: 10 Sierpnia 2008, 12:00   

Jaki sens ma zachowanie dziennikarzy przy olimpiadzie. przy postawieniu tezy, że w Chinach panuje totalitaryzm, jaki sens ma ciągłe pytanie przechodniów czy np. widzieli/popieraja/wiedzą o demonstracji w sprawie Wolnego Tybetu? Tzn. co spodziewają się usłyszeć ci dziennikarze?
_________________
Boże chroń mnie przed ludźmi wykształconymi ponad swoją inteligencję.
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37527
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 10 Sierpnia 2008, 12:07   

ihan, na chleb zarobić muszą
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
ihan 
iHan Solo


Posty: 8631
Skąd: Tarnów-Kraków
Wysłany: 10 Sierpnia 2008, 12:13   

Zarabianie na chleb i choćby szczątkowa inteligencja jakoś się wykluczają?
_________________
Boże chroń mnie przed ludźmi wykształconymi ponad swoją inteligencję.
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37527
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 10 Sierpnia 2008, 12:17   

od razu byś chciała żeby wszyscy byli inteligentni, ci inni, mniej kreatywni czy mówiąc po dawnemu mniej rozgarnięci też chca jeść
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 10 Sierpnia 2008, 13:38   

Ciekawe, czy ci sami dziennikarze rozpytywaliby przechodniów w takim USA czy GB co sądza o interewncji w Iraku :-)
Kuźwa olimpiada, to o0limpiada, sport podad polityką. O wolnośc Tybetu można sobie powalczyć w każdym innym czasie, ale jakoś się tego nie robi.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Adashi 
Cyberpunk


Posty: 16753
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 10 Sierpnia 2008, 22:09   

Nasi szczypiorniści pięknie sprawili się z Chińczykami :arrow: 33:19 :bravo
A siatkarze pokonali Niemców 3:0 :bravo
_________________
Wysłano z Atari
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13820
Skąd: FF
Wysłany: 11 Sierpnia 2008, 22:07   

Co tam dalej, panie dzieju? Wcielenie pielęgniarskie może odpocząć?
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 11 Sierpnia 2008, 22:23   

gorat, może jaszcze lepiej nie , poza Krukiem kwękają nasi olimpijczycy KONCERTOWO :!:
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 12 Sierpnia 2008, 15:47   

Wkurzyły mnie wczoraj siatkarki. Straszne frajerki. Pięknie zaczęły, a potem same się Chinkom podłożyły. Prawie każdy z wysiłkiem zdobyty punkt marnowały jakimś głupim, szkolnym błędem w przyjęciu, rozegraniu lub w zagrywce. Tak nie można. Jak już przeciwnik musi zdobyć punkty, to niech się spoci, a nie dostaje prezenty.
Przynajmniej ładne są i z przyjemnością się na nie patrzy, bo te Chinki to straszne King-Kongi jednak ;P:
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 12 Sierpnia 2008, 16:11   

mamy już jakiś mendal?
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 12 Sierpnia 2008, 16:46   

Nawet się jeszcze nie otarliśmy o medal :cry:
 
 
Adanedhel 
Mroczny Kwiatuszek


Posty: 15705
Skąd: Land of the Ice and Snow
Wysłany: 12 Sierpnia 2008, 16:49   

Coś tam w końcu zdobędziemy. Właściwie gdybyśmy zdobyli złowo w siatkówce mężczyzn (w kobiety zupełnie nie wierzę) lub w piłce ręcznej - ogłosiłbym, że Olimpiada była udana i odwołał pozostałych naszych do domu.
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 12 Sierpnia 2008, 18:05   

Większość naszych przyjechała, żeby zdobyć punkty potrzebne do stypendiów, a nie po medale. Też chętnie bym na wycieczkę do Chin pojechał.
Pływacy mówią, że świat nam uciekł. Ale tłumaczenie. To znaczy tylko, że oni zostali z tyłu. To, co robili przez te cztery lata? Po co się w nich ładuje pieniądze?
Coś w końcu pewnie zdobędziemy, ale mizeria jest straszna.
 
 
Adanedhel 
Mroczny Kwiatuszek


Posty: 15705
Skąd: Land of the Ice and Snow
Wysłany: 13 Sierpnia 2008, 12:37   

Tymczasem my, zdaje się nadal bez medalu. Podczas gdy niejaki Phelps ma już 5 (choć w momencie, gdy piszę te słowa, mógł już ze dwa kolejne zdobyć), i ma już najwięcej w historii Olimpiady złotych medali - 11. Moglibyśmy zamienić wszystkich naszych na jednego takiego, o!
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 13 Sierpnia 2008, 13:36   

to niech mu kaczor da obywatelstwo, nawet na siłę! :-)
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Witchma 
Jokercat


Posty: 24697
Skąd: Zgierz
Wysłany: 13 Sierpnia 2008, 13:42   

Tia... ciekawe, jak by go nazwał - Felepelele? Felebar?
_________________
Basically, I believe in peace and bashing two bricks together.

"Wszystkie kobiety są piękne, tylko po niektórych tego nie widać."
/Maria Czubaszek/
 
 
 
Taselchof 
Yans


Posty: 2182
Skąd: Ćwierkacz
Wysłany: 13 Sierpnia 2008, 13:51   

rzekł by do niego :a pan jest trenerem?
_________________
Gdybym nie wiedział że to głupota pomyślałbym że to prowokacja...
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 13 Sierpnia 2008, 14:11   

zdajecie sobie sprawe, co bedzie, jak wrócimy z jednym albo dwoma krążkami? I 70tym miejscem w rankingu.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 13 Sierpnia 2008, 14:15   

Zaśpiewamy: Polacy nic się nie stało :wink:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group