Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Baldur's Gate 2 via Net
Autor Wiadomość
Hubert 
Wyduldas Napfluj


Posty: 7089
Skąd: Dziki Wschód - Białystok
Wysłany: 5 Grudnia 2008, 16:18   

Ja bym mógł grać bardem albo wojakiem.
Tylko, kurczę - w którego Icewinda w końcu?
 
 
Fearfol 
Pilot Pirx


Posty: 1098
Skąd: Przylesie Większe-Wałcz
Wysłany: 5 Grudnia 2008, 17:53   

No ja wolałbym w icewind dale 1, za klimat i łatwą grę (raczej nigdzie nie utkniemy) kolejne poziomy przechodzi się z marszu więc raczej was się tak szybko nie znudzi.
 
 
 
Taselchof 
Yans


Posty: 2182
Skąd: Ćwierkacz
Wysłany: 5 Grudnia 2008, 19:35   

jak coś to mi działa hamachi :twisted:
_________________
Gdybym nie wiedział że to głupota pomyślałbym że to prowokacja...
 
 
Michal 
Tom Bombadil

Posty: 28
Skąd: Jastrzębia
Wysłany: 5 Grudnia 2008, 20:29   

Czyli chyba Icewind 1, ale z HoW czy bez dodatkow :?:
A co do tych 3 wojów.Myślę że to niezły pomysł pod warunkiem ze byłoby 6 graczy,ja sam przeszedłem IWD taką drużyną,ale miałem paladyna,woja i oczywiście łowce :mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez Michal 6 Grudnia 2008, 00:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Fearfol 
Pilot Pirx


Posty: 1098
Skąd: Przylesie Większe-Wałcz
Wysłany: 5 Grudnia 2008, 21:03   

Taselchof to fajnie

co do paladynów to ja jestem raczej sceptyczny - mało hp przez co bardzo często padają.

Tylko ludzie wiecie jak się deklarujecie to nie róbcie z gęby dupę (sry za dosadność), po prostu jak ustawimy się na jakiś termin za zgodą wszystkich to MUSICIE być nie ma że coś wypadło.


to drużyna :

wojownik - Sosnechristo
wojownik - Michal
łowca - na razie wolne miejsce
kapłan - wolne miejsce
złodziej - Fearfol
mag - Virgo C

może być
 
 
 
Michal 
Tom Bombadil

Posty: 28
Skąd: Jastrzębia
Wysłany: 5 Grudnia 2008, 22:18   

Ej ja wolę być łowcą. :) Jeszcze trzeba będzie uzgodnić się co do broni,żeby potem nie było kłótni,ale to jak będzie jakiś termin uzgodniony.
 
 
 
Taselchof 
Yans


Posty: 2182
Skąd: Ćwierkacz
Wysłany: 6 Grudnia 2008, 09:51   

jak mam być kapłanem to pasuję ;p
_________________
Gdybym nie wiedział że to głupota pomyślałbym że to prowokacja...
 
 
Hubert 
Wyduldas Napfluj


Posty: 7089
Skąd: Dziki Wschód - Białystok
Wysłany: 6 Grudnia 2008, 10:13   

No dooobra, może być i wojak. Ale jak stoję na początku - to chyba wysoką charyzmę będę musiał mieć, co?
 
 
Taselchof 
Yans


Posty: 2182
Skąd: Ćwierkacz
Wysłany: 6 Grudnia 2008, 10:23   

Dobrze a kiedy gramy w końcu 22-23 XII ?
_________________
Gdybym nie wiedział że to głupota pomyślałbym że to prowokacja...
 
 
Fearfol 
Pilot Pirx


Posty: 1098
Skąd: Przylesie Większe-Wałcz
Wysłany: 6 Grudnia 2008, 10:51   

jeszcze kilka rzeczy,

W icewind dale charyzma jest w zasadzie mało potrzebna po za tym pamiętaj że każdy steruje 1 postacią co oznacza że nie działają komendy ustawień drużyny, jak i to, że w domyśle wszelkie dialogi zaczyna 1-wsza postać.

Sandman napisał mi że ma małe problemy z kompem więc na niego czekamy

oficjalne ustawienie ekipy:

wojownik : Sosnechristo
wojownik : Sandman -raczej nie ma wyboru, chyba że gramy jednym napastnikiem i dwoma pomocnikami :D
łowca: Michal
kapłan : Taselchof
złodziej : Fearfol
mag : Virgo C

nie rozumiem jakie może być zamieszanie z bronią, pieniądze dzielimy po równo - każdemu według potrzeb tzn: jeżeli Sosnechristo będzie chciał nową zbroję płytową to jeżeli będzie ona droższa niż 1/6 całej kasy drużyny to musi się zgodzić reszta.
Ja będę otwierał skrzynki i będę wam oddawał( nie odsprzedawał) itemy dla waszych klas inne muszę sprzedać ( żeby nie było, że każdy sobie gromadzi bogactwa).

Load przewidziany jest gdy zginie połowa drużyny (na późniejszych etapach, gdy stać nas będzie na wskrzeszenie).

No i najważniejsze nie wystawiajmy się do wiatru, najgorzej będzie gdy po kilku udanych sesjach jedna osoba zacznie pojawiać się rzadziej (blokując resztę) aż w końcu zrezygnuje.

Sandmanowi działa hamaszi i icewind dale tego jestem pewny, co do reszty możemy przeprowadzić próbne połączenie np: jutro.
 
 
 
Michal 
Tom Bombadil

Posty: 28
Skąd: Jastrzębia
Wysłany: 6 Grudnia 2008, 12:15   

No próbne połączenie by się przydało.Gdyby coś nie szło przynajmniej będzie sporo czasu na rozwiązanie problemu,ale bądźmy dobrej myśli. :)
Podaj tylko godzinę o której możesz je przeprowadzić i nazwę sieci oczywiście.
Ostatnio zmieniony przez Michal 6 Grudnia 2008, 12:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Hubert 
Wyduldas Napfluj


Posty: 7089
Skąd: Dziki Wschód - Białystok
Wysłany: 6 Grudnia 2008, 12:17   

U mnie marne szanse na jutrzejszą sesję, nie wiem, o której wrócę z Wawy... Ale poprzednim razem hamachi działało bez zarzutów. Tylko, Fearfol, mógłbyś wysłać mi je znowu?
Zakładam, że gramy tylko w podstawkę.
I zaczynamy przed świętami te właściwe sesje, nie?
 
 
Virgo C. 
Fred Flintstone


Posty: 6481
Skąd: Owczary
Wysłany: 7 Grudnia 2008, 23:39   

Ja bym jednak proponował zabrać paladyna - tylko on może używać najlepszego miecza w grze, a dodatkowo ma czary kapłańskie więc może wspomagać w leczeniu.
_________________
"Ja tam nie wiem o co cała ta wrzawa. U mnie w domu elektryczność jest w gniazdku. Gdyby ten pomysł rozpropagować, niepotrzebne byłyby żadne atomy."
 
 
 
Taselchof 
Yans


Posty: 2182
Skąd: Ćwierkacz
Wysłany: 8 Grudnia 2008, 09:35   

mua palladyn :P :?:
_________________
Gdybym nie wiedział że to głupota pomyślałbym że to prowokacja...
 
 
Fearfol 
Pilot Pirx


Posty: 1098
Skąd: Przylesie Większe-Wałcz
Wysłany: 8 Grudnia 2008, 15:12   

Ale Virgo C ja myślę o Icewind Dale 1.
 
 
 
Michal 
Tom Bombadil

Posty: 28
Skąd: Jastrzębia
Wysłany: 8 Grudnia 2008, 15:18   

Paladyna zamiast kogo?Jeśli łowcę to ja się nie zgadzam,on już jest zrobiony i udało mi się wylosować całkiem niezłe cechy,mianowicie takie

Sil:18/00
Kon:17 niestety max dla elfa :cry:
Zre:19
Int:11
Mdr:18
Cha:8

I jak dla mnie łowca jest lepszy w IWD ( 1) niż paladyn ,ale to tylko moje zdanie.
A zanim paladyn dostanie te czary będą one już trochę słabe.
 
 
 
Hubert 
Wyduldas Napfluj


Posty: 7089
Skąd: Dziki Wschód - Białystok
Wysłany: 8 Grudnia 2008, 16:47   

A nie moglibyśmy zaryzykować drużyny z trzema różnymi zbrojnymi? Wojak, łowca i paladyn? Zawsze to ciekawiej, a że trochę trudniej... Jesteśmy w końcu weterani, prawda?
W ogóle może pokombinujmy z drużyną?
 
 
Fearfol 
Pilot Pirx


Posty: 1098
Skąd: Przylesie Większe-Wałcz
Wysłany: 8 Grudnia 2008, 17:54   

Moje zdane jest takie miałem pala w drużynie i zaraz na początku zaczął odstawać, gra tą postacią to męczarnia, mała ilość hp sprawia że nie będzie w pierwszej linii, albo czeka go szybka i częsta śmierć. Z trako też musi mieć coś po zmieniane bo łatwo go trafić.
 
 
 
Michal 
Tom Bombadil

Posty: 28
Skąd: Jastrzębia
Wysłany: 8 Grudnia 2008, 17:55   

Jeśli chcesz zmienić klasę to zmień, myślę że to nie zaszkodzi drużynie a będzie ciekawiej,a że trudniej to nawet lepiej-większa przyjemność z siekania wrogów. :D Albo usunąć jednego zbrojnego i na jego miejsce wstawić np. barda.Byłoby jeszcze ciekawiej :mrgreen:

do Fearfol. Nie wiem dlaczego myślisz że paladyn ma mało hp,dostaje go co poziom tyle co wojownik i łowca,w końcu w dużej mierze zależy to od rzutów "kością".
Ostatnio zmieniony przez Michal 8 Grudnia 2008, 19:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Fearfol 
Pilot Pirx


Posty: 1098
Skąd: Przylesie Większe-Wałcz
Wysłany: 8 Grudnia 2008, 18:11   

Dobra ja nie będę się kłócił ale dalej uważam to za duży błąd, jak ktoś chce może wziąć paladyna, ale niech nie narzeka, Michal mylisz się co do paladyna, będzie on miał bardzo mało hp od wojownika krasnoluda to chyba nawet o połowę i będzie ciotą.

ale ja się na ten temat więcej nie odzywam,

O.k Ludzie ustalcie termin 1 sesji próbnej, jak się nie odezwiecie to oznacza to, że jednak nici z tego
 
 
 
Michal 
Tom Bombadil

Posty: 28
Skąd: Jastrzębia
Wysłany: 8 Grudnia 2008, 19:05   

Tak,od krasnoludzkiego woja będzie miał sporo mniej, wiadomo kondycha i woj szybciej poziomy zdobywa.

Ale od elfiego łowcy będzie miał więcej hp,ale prawdopodobnie gorszą kp ze względu na duże wymagane minimum charyzmy i mądrości, więc pewnie będzie wcześniej padał w bitwie.I zostawmy ten temat, nie ma po co się kłócić,zresztą ja i tak nie biorę paladyna.

A sesja?Ja mogę w każdy dzień tygodnia,ale dla innych może to być problem,więc może przyszła sobota/niedziela czyli 12/13 XII,ale godziny to sam nie ustalę,tu się trzeba naradzić,ja dostosuję się do reszty.

I ludzie zmobilizujcie się,święta za niedługo i trzeba w coś fajnego zagrać.
 
 
 
Sandman 
Rumburak


Posty: 2079
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 8 Grudnia 2008, 20:25   

Dobra komp postawiony wreszcie, k...a 3 walczyłem, żeby z padniętego dysku odzyskać system i trochę danych. System udało się przenieść, wszystkie dane firmowe poszły się wietrzyć.

Teraz sprawa najbardziej problematyczna czyli czas: do świąt w zasadzie nie ma większych problemów, za to na święta na 85% wyjeżdżam i wracam dopiero w 4 stycznia. Potem znowu bez problemów.

Postać mi pasuje obojętnie jaka, widziałem, że wstępnie przypadł mi woj w udziale. Może być.
_________________
"Życie to taki dziwny teatr, gdzie tragedia miesza się z farsą, scenariusz piszą sami aktorzy, suflerem jest sumienie i nigdy nie wiadomo, kiedy otworzy się zapadnia."
Andrzej Majewski
 
 
 
Michal 
Tom Bombadil

Posty: 28
Skąd: Jastrzębia
Wysłany: 8 Grudnia 2008, 20:35   

Mam problem,wy macie pewnie grę bez HoW a mi się on instaluje automatycznie(nie ma oddzielnych instalatorów) więc pewnie będę musiał ściągnąć samą podstawkę. No chyba że macie HoW i zainstalujecie.
 
 
 
Hubert 
Wyduldas Napfluj


Posty: 7089
Skąd: Dziki Wschód - Białystok
Wysłany: 8 Grudnia 2008, 20:52   

Ok, ale na sesję próbną to będę miał w weekend mało czasu.
Fear, wyślij mi hamachi, jeśli możesz. Albo wrzuć na wyslijto.pl i zostaw linkę na pw.
 
 
Michal 
Tom Bombadil

Posty: 28
Skąd: Jastrzębia
Wysłany: 8 Grudnia 2008, 21:18   

Napiszcie po prostu kiedy wam pasuje.Ja cały czas od 18 jestem wolny w dni powszednie więc godzina raczej obojętna,niech ktoś poda datę i czas,albo zróbmy konferencje na gg,szybciej dojdziemy do porozumienia.
Ostatnio zmieniony przez Michal 8 Grudnia 2008, 21:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Taselchof 
Yans


Posty: 2182
Skąd: Ćwierkacz
Wysłany: 8 Grudnia 2008, 21:21   

mi próbna sesja pasuje w piątek albo sobotę :) byle po południu
_________________
Gdybym nie wiedział że to głupota pomyślałbym że to prowokacja...
 
 
Michal 
Tom Bombadil

Posty: 28
Skąd: Jastrzębia
Wysłany: 8 Grudnia 2008, 21:23   

Więc co powiecie na piątek o 18?I macie wersje z dodatkiem czy bez?
 
 
 
Virgo C. 
Fred Flintstone


Posty: 6481
Skąd: Owczary
Wysłany: 8 Grudnia 2008, 21:56   

Fearfol napisał/a
Ale Virgo C ja myślę o Icewind Dale 1.

Ja też - Blada sprawiedliwość. Tylko nie mów, że nigdy tego miecza nie znalazłeś ?

Co do waszych wyliczeń - swego czasu grałem sporo paladynami i jakoś nigdy mi on nie padał, a wręcz często się zdarzało że na placu boju pozostawał właśnie on, m.in dzięki możliwości samodzielnego leczenia się i rzucania czarów wspomagających. Ale że gram magiem to upierać się przy tej postaci nie będę.

Co do proponowanego terminu - wszystko zależy od Krasnoli. Jeśli przyjedzie jednak do Krakowa to w piątek jest spotkanie krakowskie i wobec tego w tym czasie będę się z innymi forumowiczami alkoholizował. Jeśli nie - gram (chociaż mogę się nieco spóźnić ale pojawia się).
_________________
"Ja tam nie wiem o co cała ta wrzawa. U mnie w domu elektryczność jest w gniazdku. Gdyby ten pomysł rozpropagować, niepotrzebne byłyby żadne atomy."
 
 
 
Taselchof 
Yans


Posty: 2182
Skąd: Ćwierkacz
Wysłany: 8 Grudnia 2008, 22:12   

najwyżej przenieśmy na sobotę :)
_________________
Gdybym nie wiedział że to głupota pomyślałbym że to prowokacja...
 
 
Fearfol 
Pilot Pirx


Posty: 1098
Skąd: Przylesie Większe-Wałcz
Wysłany: 9 Grudnia 2008, 07:18   

Czyli na razie piątek o 18, z możliwością przesunięcia na sobotę, o.k pasuje.

Sandman, możesz sobie zmienić postać z wojownika na paladyna, albo łowcę.

Michal zobacz w dodaj/usuń programy czy masz zainstalowane te gry jako 2 różne (Icewind Dale i Icewind Dale : Heart of Winter) jeżeli tak to usuń to drugie.

Sosnechristo pobierasz tu masz :
http://www.instalki.pl/pr...p2p/Hamachi.php

Najlepiej jak będziemy korzystać z tej samej wersji

Stwórzcie sobie postacie wcześniej

Virgo C możliwe że znalazłem, ale nie jestem pewien w każdym razie ten miecz jest koło Malavona czyli bardzo daleko. Po za tym to nie jest najlepszy miecz w grze, najlepszy jest "Naprawiony miecz Aihonena"

Ja sam się zastanawiam na bardem, sprawdzę czy ma te same umiejętności co złodziej.

Tylko podstawowa wersja gry, najpierw wygnamy Poquelina a dopiero późnej się pomyśli nad skopaniem tyłka smokowi
Ostatnio zmieniony przez Fearfol 9 Grudnia 2008, 11:58, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group