Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Mass Effect
Autor Wiadomość
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 26 Lipca 2008, 18:24   

NURS, jasn jasne, tylko muszę SFFIHa kupić... jutro... aż jestem ciekaw :mrgreen:
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 26 Lipca 2008, 20:06   

datą sie nie przejmuj przyjmujemy do 30tego.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Homer 
Admirał Ackbar

Posty: 2463
Skąd: ...
Wysłany: 30 Lipca 2008, 11:47   

Za gildia.pl:

http://www.gry.gildia.pl/...ct_juz_dostepny

Przygoda z Mass Effect jest teraz jeszcze bardziej urozmaicona, dzięki darmowemu dodatkowi Bring Down the Sky.

Bring Down the Sky to oficjalne rozszerzenie do wielokrotnie wyróżnianej gry fabularnej Mass Effect . Pierwszy z planowanej serii pakietów oferujących dodatkową zawartość jest już dostępny za darmo dla użytkowników komputerów PC.

Bring Down the Sky poszerza fabułę gry o nowe wątki. Dodatek oferuje zupełnie nowy, niezbadany świat, możliwość stanięcia oko w oko z przedstawicielami śmiercionośnej rasy Batarian oraz opcję słuchania nastrojowej ścieżki dźwiękowej. Instrukcja pobierania i instalacji dostępna jest pod adresem http://masseffect.bioware...adablecontent/. Aktualnie rozszerzenie Bring Down the Sky oferowane jest w czterech wersjach językowych: angielskiej, niemieckiej, hiszpańskiej i włoskiej. Kolejne edycje powstaną już wkrótce.

Fabuła dodatku rozpoczyna się w chwili objęcia przez Batarian kontroli nad jedną ze zdalnie sterowanych asteroid w systemie Asgard. Nieprzyjaciele nadali obiektowi kurs kolizyjny z planetą Terra Nova i jedynie komandor Sheppard może uratować miliony niewinnych mieszkańców globu, nim pędząca asteroida uderzy w planetę i całkowicie ją zniszczy.

Wydane pierwotnie na konsolę Xbox 360 rozszerzenie Bring Down the Sky spotkało się z doskonałym przyjęciem ze strony fanów. Także Mass Effect został okrzyknięty mianem perfekcyjnej gry na całym świecie zgromadził łącznie ponad osiemdziesiąt prestiżowych nagród, w tym tytuły Konsolowej Gry Roku oraz RPG Roku. Wersja PC otrzymała w prasie liczne noty 10/10, a ponadto uzyskała średnią ocen przekraczającą 90%.

Użytkownicy komputerów osobistych mogą pobrać i zainstalować Bring Down the Sky, uruchamiając zarejestrowaną kopię gry Mass Effect i kierując się wskazówkami widocznymi na ekranie startowym.


Jeśli ktoś to zainstaluje to proszę o opinię, ja niestety nie mam netu na windowsie... Poza tym, jeszcze mi mało podstawowej wersji... :)
_________________
"All I can say is... keep reading. The best is yet to come."
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 30 Lipca 2008, 22:36   

Dziwne, jakoś na GameSpot czy ING ME nie dostał 10/10... tak cyz inaczej świetna gra, jestem ciekaw dodatku, ale najpierw chyba poczekam na wyniki konkursu w SFFiH :mrgreen: swoją drogą pytanie całkiem niełatwe.
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
agrafek 
Stalowy Szczur


Posty: 1024
Skąd: z Podgórza
Wysłany: 2 Grudnia 2008, 19:40   Uwaga, będzie długo i krwawo.

Hm. Zachciało i mnie się pograć w końcu w tego Massefecta. Poszedłem do empiku, kupiłem grę, na której pudełku napisano, że mogę ją sobie zainstalować w polskiej bądź angielskiej wersji językowej. Fajnie. Zapłaciłem w kasie coś ponad stówę. Mniej fajnie, ale że durny jeszcze dziś przed południem byłem i kupowałem oryginały, to przełknąłem jakoś ten wydatek. Przyszedłem do domu, zainstalowałem gierkę, odpaliłem. Poukładałem sobie całkiem fajną rudą, zaśliniłem się, przetarłem ekran, zacząłem grać.
Pograłem tak z pięć minut.
Pomyślałem. Przeczytałem co było do przeczytania, zresetowałem kompa, odpaliłem, zrobiłem nową rudą, zaśliniłem, wytarłem, zacząłem grać.
Tym razem pograłem coś z siedem minut.
Kliknąłem ma link "pomoc techniczna". Dowiedziałem się, że sterowniki mogę mieć nie teges. Zdziwiłem się, poklikałem zgodnie z tym, co mi wydawca gry napisał, pogrzebałem w kompie, stwierdziłem, że jeden z tych sterowników, to nawet mogę zainstalować. Ściągnąłem, rozpakowałem, zainstalowałem, zresetowałem, odpaliłem, zrobiłem trzecią rudą, ale że już mi nieźle w ustach zaschło od mielenia obelżywych słów między zębami, to nie musiałem przecierać monitora. Zagrałem znowu coś z siedem minut.
To, co mówiłem, sprawiło, że znowu musiałem wytrzeć monitor. Pogrzebałem po sieci i dowiedziałem się, że wielordzeniowych AMD ME nie lubi. No, ale przecież byłem cwany, nie? Specjalnie odczekałem coś z pół roku, żeby się nie zadławić ze złości i kupić grę, gdy już będzie multum do niej łatek.
No więc nie ma. To znaczy, jak wynika z pewnej ilości czasu spędzonej w towarzystwie googla, są, tylko nie na rynek polski. I to nic, że zainstalowałem angielską wersję językową, patche nie pomogą mi i tak. Co do jakże miłej firmy cd project, to z jej strony mogę się dowiedzieć co najwyżej, że przydałyby mi się sterowniki.
Pięknie. Kolesiom, którzy tak się chwalili jak to cudownie zlokalizowali grę i jacy to są fajni i w ogóle, do tej pory nie udało się, bądź nie chciało, wydać patcha, który umożliwia grę na moim i pewnie iluś tam komputerach. Bosko.
No więc już więcej nie będę frajerem i legalnej gry firmowanej przez Cd Project nie kupię.
Pozdrawiam serdecznie.
ja.
 
 
Homer 
Admirał Ackbar

Posty: 2463
Skąd: ...
Wysłany: 3 Grudnia 2008, 00:40   

Nop... ja miałem zwiski i braki w ładowaniu... bezstresowo ine dało się w nią pograć... (też mam AMDka)
_________________
"All I can say is... keep reading. The best is yet to come."
 
 
gorbash 
Ufol


Posty: 4629
Skąd: Kraków
Wysłany: 3 Grudnia 2008, 07:41   

Hmm a właśnie się zastanawiałem czy by nie nabyć... Wiecie na czym NIE chodzi? Znaczy się oprócz AMD, bo rozumiem że to jest problemem w tym wypadku...
_________________
You say coke I say caine.
 
 
 
Homer 
Admirał Ackbar

Posty: 2463
Skąd: ...
Wysłany: 3 Grudnia 2008, 10:39   

Nie wiadomo czym jest problem... u mnie gra chodzi tylko się drastycznie często wiesza (zwłaszcza przy wczytywaniu save'ów).
_________________
"All I can say is... keep reading. The best is yet to come."
 
 
agrafek 
Stalowy Szczur


Posty: 1024
Skąd: z Podgórza
Wysłany: 3 Grudnia 2008, 10:58   

Na stronie producenta dojrzałem kątem oka coś o problemach z Vistą. Jest tam lista potencjalnych problemów i rozwiązań, ale akurat o patchu ani słowa.
 
 
Nutzz 
Yans


Posty: 2170
Skąd: że znowu?!
Wysłany: 3 Grudnia 2008, 16:10   

hmmm... No nie wiem. Również mam AMDka i u mnie wszystko jest w jak największym porządku.
 
 
Homer 
Admirał Ackbar

Posty: 2463
Skąd: ...
Wysłany: 4 Grudnia 2008, 12:54   

To ja popsioczę jeszcze na CDP. Dodatek "BDTS" - darmowy do ściągnięcia nie jest dostępny w polskiej wersji. I tu nie o sam język chodzi, ale o to, że do wydanej w Polsce wersji nie da się doinstalować ściągniętego angielskiego dodatku. Żadnego patch'a jeszcze nie widziałem, a to już prawie pół roku...

edit: zwracam honor.. polonizują to i za niedługo ma wyjść. Ale coby nie mówić, zajmuje im to trochę... zwłaszcza, że to nie mega-dodatek a tylko parę dodatkowych godzin.
 
 
Homer 
Admirał Ackbar

Posty: 2463
Skąd: ...
Wysłany: 10 Grudnia 2008, 01:23   

W mikołajki wyszedł patch, który:

Opis:

Mass Effect 1.01


Mass Effect
===========

1. dodano wsparcie dla rozszerzeń do gry
2. zaktualizowano ilustrację przedstawiającą rasę Batarian w leksykonie
3. naprawiono błąd, który powodował okazjonalne zanikanie głosu z centralnego głośnika
4. naprawiono błąd powodujący zanikanie kursora myszy po zmianie ustawienia na kursor sprzętowy
5. naprawiono błąd powodujący brak automatycznej zmiany postawy Sheparda po przejściu do trybu ukrycia
6. poprawiono komunikat informujący o potrzebie ponownego uruchomienia gry po zmianie ustawień dźwięku dotyczących przyspieszenia programowego i sprzętowego
7. naprawiono błąd, który powodował zanik pogłosu rozmów postaci w tylnych głośnikach
8. sprecyzowano tekst wyjaśniający jak opuścić pojazd

Narzędzie konfiguracji gry Mass Effect
---------------------------------

1. naprawiono błąd powodujący zawieszanie się programu na komputerach wyposażonych w wielordzeniowe procesory AMD
2. naprawiono błąd powodujący nieprawidłowe wykrywanie pamięci RAM niektórych kart graficznych

+ dodatek Bring Down The Sky...

Jutro ściągnę, a ponieważ ciągle mam ME na dysku zainstaluje i dam znać, co i jak...
_________________
"All I can say is... keep reading. The best is yet to come."
 
 
gorbash 
Ufol


Posty: 4629
Skąd: Kraków
Wysłany: 23 Grudnia 2008, 17:32   

Zainstalowałem patcha do Mass Effect. No i mam problem. Odgłosy otoczenia nie dają się przyciszyć (dla ustawienia 0 nie słychać nic, dla 1 - 100 jest maks głośności) w efekcie nie słyszę rozmów ani muzyki (głośność rozmów i muzyki daje się normalnie regulować). Mieliście taką przygodę?
Wydaje mi się że przed patchem tak nie było, ale głowy sobie nie dam uciąć bo pare minut tylko grałem na podstawce.

Nie chce mi się instalować od nowa bo pewnie się okaże, że save'y zrobione po patchu nie chodzą na podstawce.
_________________
You say coke I say caine.
 
 
 
Homer 
Admirał Ackbar

Posty: 2463
Skąd: ...
Wysłany: 24 Grudnia 2008, 00:52   

Nie... ale nie grałem sporo... wczytałem sejw, wybrałem na mapie asteroidę z dodatku i przy wczytywaniu gra się zawiesiła, ja to miała robić w zwyczaju przed patchem.

Podziękowałem zatem...

Może podejdę jeszcze raz do patch'a a potem grę odinstaluje i wrócę do niej na jakimś innym sprzęcie... kiedyś, gdzieś.
_________________
"All I can say is... keep reading. The best is yet to come."
 
 
gorbash 
Ufol


Posty: 4629
Skąd: Kraków
Wysłany: 24 Grudnia 2008, 08:17   

Ok - już działa. Okazało się że moja karta dźwiękowa nie działa w trybie sprzętowym. Przełączyłem na software'owy (w konfiguratorze, bo jak to robiłem z poziomu gry nic nie pomagało) i jest ok.

Swoją drogą - wchodzę wczoraj na stronke supportu (Electronic Arts) a tam biała stronka z dużym (czcionka tak z 20) "Hello world" - od czegoś trzeba zacząć...
_________________
You say coke I say caine.
 
 
 
Titus Pullo 
Luke Skywalker


Posty: 213
Wysłany: 25 Grudnia 2008, 21:53   

W przyszłym roku będzie Mass Effect 2 :mrgreen:

Grę skończyłem, na xbox360, więc Waszych komentarzy o zawieszaniu się, zwalnianiu itp. słucham jak bajki o żelaznym wilku ;P: :twisted: :mrgreen:

Gra wciągająca, choć może nieco zbyt wolno się rozkręca. Jazda MAKO to porażka, misje poboczne nudnawe, choć z paroma wyjątkami. Poza tym to typowe konsolowe crpg. Niestety (albo i stety) teraz crpg idą bardziej w kierunku Knights of the Old Republic czy Jade Empire. Rozgrywka uproszczona, ale za to nadrabia fabułą. Moim zdaniem ME fabularnie daje radę - I liga. Obawiałem się walk w czasie rzeczywistym, ale w sumie nawet ją polubiłem, bardziej od statycznych walk w starym stylu, chyba już wyrosłem z gier, gdzie mamy miliony statystyk, walka jest turowa, a jedno starcie zajmuje pół dnia.

Z niecierpliwością czekam na konsolowego Wiedźmina, niby trzeci kwartał 2009...
_________________
I have simpler tastes. I like to kill my enemy, take their gold and enjoy their women. That's it. Why tie yourself to one? Where's the flavor? Where's the joy?
 
 
Ixolite 
Admirał Zwiebellus


Posty: 6116
Skąd: oni wiedzieli?
Wysłany: 25 Grudnia 2008, 23:14   

gorbash napisał/a
Swoją drogą - wchodzę wczoraj na stronke supportu (Electronic Arts) a tam biała stronka z dużym (czcionka tak z 20) Hello world - od czegoś trzeba zacząć...


Bo support EA to jest coś, co nie istnieje :D Obsługują to przyuczone szympansy, albo kiepsko napisane boty, bo jeszcze się nie zdarzyło, żeby support EA odpowiedział na zadane pytanie, albo nie daj boże udzielił skutecznej pomocy :D
_________________
Alchemia Słowa
Well, my days of not taking you seriously are certainly coming to a middle.
 
 
 
gorbash 
Ufol


Posty: 4629
Skąd: Kraków
Wysłany: 26 Grudnia 2008, 14:00   

Ixolite napisał/a
bo jeszcze się nie zdarzyło, żeby support EA odpowiedział na zadane pytanie

Przede wszystkim nie szkodzić!
_________________
You say coke I say caine.
 
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 26 Grudnia 2008, 19:35   

Titus Pullo,
Cytat
Moim zdaniem ME fabularnie daje radę - I liga.

Zgadzam się, tyle ze to pierwsza liga nie tylko w grach ;-) z przyjemnością obejrzałbym film Mass effect ;-) właściwie scenariusz już istnieje i to NIEZWYKLE dokładny.
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
gorbash 
Ufol


Posty: 4629
Skąd: Kraków
Wysłany: 27 Grudnia 2008, 17:31   

Hmmm no dobra... Skończyłem gre na 43 poziomie, po 18h gry... Może mi ktoś powiedzieć po cholere mi druga płytka DVD? Bo ani razu jej do napędu nie pakowałem... Czyżby inna wersja językowa albo coś?
_________________
You say coke I say caine.
 
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 28 Grudnia 2008, 00:49   

gorbash,
Cytat
po 18h gry

:shock:
Szacun stary...
Ja grę przechodzę w 35 godzin... a, no tak, ale ja podziwiam jeszcze widoki i moje postaci :mrgreen:
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group