Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Tekst numeru 31. Zagłosuj do 5 lipca!

ale opowiedz o tym na forum.
Robert M. Wegner - Wszystkie dzieci Barbie.
31%
 31%  [ 31 ]
Paweł Ciećwierz- Sztukmistrz.
9%
 9%  [ 9 ]
Marek Hemerling - Perpetuum Mobile.
8%
 8%  [ 8 ]
Stanisław Truchan - Co Wy wiecie o jednorożcach?
12%
 12%  [ 12 ]
Grzegorz Drukarczyk - Bogowie są śmiertelni.
7%
 7%  [ 7 ]
Andrzej Miszczak - Stacja Ashiego.
23%
 23%  [ 23 ]
Joanna Patyk - W świetle jupitera.
7%
 7%  [ 7 ]
Głosowań: 51
Wszystkich Głosów: 97

Autor Wiadomość
Ita 
Gollum

Posty: 22
Skąd: Kraina Kwitnącej Czereśni
Wysłany: 18 Czerwca 2008, 11:11   

Wszystkie dzieci Barbie. Pomysł dobry, wykonanie... sprawiło, że nie doczytałam do końca.

Sztukmistrz. Ciekawa wizja, trochę jak w "Królikarni" Guzka, ale bardziej mroczna. Chciałoby się czegoś więcej w tym świecie. Ale po co było tak pracowicie go budować, skoro świat sobie, akcja sobie, bohater sobie?

Perpetuum Mobile. Bardzo dobry język, może trochę za dużo pesymizmu... ale taki jest nasz gatunek. PUNKT.

Co Wy wiecie o jednorożcach? - Odjechany pomysł, świetny styl, no i "wartość dodana", czyli kąśliwa ironia pod adresem oszołomstwa. Ryzyko reakcji typu "uderz w stół, nożyce się odezwą" - chyba wkalkulowane w koszty autora. Tak trzymać! PUNKT
Chociaż żarcik z Lindą Bogusławską można było sobie darować. Ale nie razi.

Bogowie są śmiertelni. A klasycy zmęczeni i bez formy.

Stacja Ashiego. Spokojna, refleksyjna proza. Jeden z wyróżniających się tekstów. Zabrakło punktów w puli, niestety.
W świetle jupitera. No, jupiter to nie jest, ale da się czytać.
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 19 Czerwca 2008, 21:54   

Nie miałem jeszcze kiedy przeczytać - liczę, że się wyrobię w czasie.
 
 
ihan 
iHan Solo


Posty: 8631
Skąd: Tarnów-Kraków
Wysłany: 22 Czerwca 2008, 10:37   

Po przeczytaniu numeru do końca przyznanie punktów:
Pierwszy dla "Sztukmistrza" - co uzasadniałam wcześniej
Drugi dla "Stacji Ashiego". Głównie z nostalgii za starą dobrą SF której tak niewiele dzisiaj.
_________________
Boże chroń mnie przed ludźmi wykształconymi ponad swoją inteligencję.
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37526
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 23 Czerwca 2008, 23:03   

Wszystkie dzieci Barbie - Napisane tak, że chce się czytać, kolejne akapity łyka sie leciutko jak pelikan. Mimo, że to najdłuższy tekst numeru, nie daje powodu do odrobiny nawt znurzenia. No i na koniec mamy się nad czym chwilę zadumać. Dodatkową wartością dla mnie jest fakt, że autor trafił w moje przemyślenia. Od dobrych kilku lat prorokuje, że ludzkość z czasem bedzie potrafiła uzyskać cyfrową nieśmiertelność. Troszkę inaczej to sobie wyobrażałem ale idea jest ta sama. Wegner to chyba jeden z nielicznych autorów na którym nigdy się nie zawiodłem. Będę wypatrywał tego nazwiska na okladkach. Punkt.

Sztukmistrz - Bardzo fajne ale za krótkie. Spawia wrażenie za mocno przyciętego w montażu. Chętnie poczytałbym więcej o tym świecie.

Perpetuum mobile - Króciutki, sympatyczny obrazek. Na koniec na czytelniczej twarzy pojawia się usmiech, gorzkawy odrobinę. Bo przecież, wiemy, wiemy...

Co wy wiecie o jedorożcach - Humor na niezłym poziomie zręcznie obnażajacy kilka z szerokiej gamy, ludzkich przywar.

Stacja Ashiego - Fantastyka z ludzką twarzą. Bardzo spokojne, opowiadanie ale z potężną siłą dowodzące, że nie tylko hałas i pędząca akcja to wyznacznik dobrej rozrywki. Klasyczne SF podane w zupełnie swieżej odsłonie. Wersja kontaku pierwszego stopnia mistrzowska, zakończenie doskonałe. Nie zmieniłbym tu ani jednego słowa. Punkt

W swietle jupitera - Jednen z najlepszych forumowych szortów. Pamiętam, że zachwycił mnie za pierwszym razem spsób patrzenia Gwyn. Ja bym tak nie potrafił i mam to u siebie za ułomność. Kandydat do punktu, o włos przegrywający ze Stacją Ashiego.

W mojej ocenie numer bardzo dobry, mógłbym życzyć sobie jedynie utrzymania takiego poziomu w kolejnych wydaniach.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 23 Czerwca 2008, 23:49   

sie zobaczy, ale to raczej wynika z poziomu swieżego mieska, niż mojego pichcenia :-)
ale głosujemy, głosujemy, co, chcecie jak na podkarpaciu, na 14 procentach jechać?
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 23 Czerwca 2008, 23:50   

Lepsze stężenia 40-procentowe. :D
<Offtop mode off>
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 24 Czerwca 2008, 00:49   

A ja tam lubię Łąckie stężenia. miewaliśmy już tutaj takie.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Czarny 
GrimMod

Posty: 5363
Skąd: IŁAWA
Wysłany: 24 Czerwca 2008, 09:30   

Fidel-F2 napisał/a
znurzenia
:twisted:
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37526
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 24 Czerwca 2008, 20:19   

dzięki Czarny
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Gwynhwar 
Tarmogoyf


Posty: 9817
Skąd: Z forum SF
Wysłany: 24 Czerwca 2008, 20:37   

Fidel, bardzo Ci dziękuję za tak miłe słowa :)
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 2 Lipca 2008, 10:10   

Głosujemy, głosujemy, spełniamy obywatelskiobowiazek. oni nie zabiorą wam emerytur ani nie ukradną pieniędzy na autostrady.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Lump Kałmuk 
Klapaucjusz


Posty: 973
Skąd: Suchedniów
Wysłany: 2 Lipca 2008, 10:11   

Wszystkie dzieci Barbie. - Słyszałem o pomysłach wykorzystania VR w leczeniu, ale tutaj przedstawiono faktycznie zaawansowane zastosowanie, co mi zdecydowanie się spodobało. Ciekawa również wizja problemów, związanych z podłączeniem mózgu do sieci. Czytałem z dużą przyjemnością - PUNKT

Sztukmistrz. Jak dla mnie super opowiadanko. Chyba nie będę oryginalny, jak powiem, że podobał mi się mroczny świat i chętnie poczytałbym więcej. - PUNKT

Perpetuum Mobile. - Dobre, ciekawie ukazuje naturę ludzką. Ale na punkt zabrakło.

Co Wy wiecie o jednorożcach? - W zabawny i dość kolorowy sposób (przynajmniej mi się tak to kojarzy) przedstawiono dosyć poważne zjawisko społeczne. Sam do świętych nie należę, ale jak mi ostatnio młodszy kuzyn oznajmił, że w jednym liceum są 24 ciąże w samych pierwszych klasach, to jednak zdębiałem. Może dlatego mnie to tak ruszyło, że mi się niedawno córa urodziła i jakieś syndromy mi się uruchomiły :) Na punkt jednak zabrakło.

Bogowie są śmiertelni. - Tekst mnie nie znudził, ale i nie zachwycił.

Stacja Ashiego. - Ashi mi się skojarzył z takim smolarzem w Bieszczadach. Tylko, że w międzyczasie grillowanie wyszło z mody, a smoła się też już nie przyda i nikt mu o tym nie powiedział. Rozgoryczony facet, który koniec końców wszystkich wykiwał i za to mu chwała. Do punktu jednak trochę zabrakło.

W świetle jupitera. - Głosowałem na ten tekst w konkursie szortów, teraz nie będę się powtarzał. Niemniej nadal uważam, że jest dobry.

Ogólnie numer bardzo dobry. Utwory dość różnorodne, ale na dość równym, wysokim poziomie.
_________________
In the depths of the mind insane
fantasy and reality are the same
 
 
 
Witchma 
Jokercat


Posty: 24697
Skąd: Zgierz
Wysłany: 2 Lipca 2008, 15:54   

Nie będę się rozpisywać, bo czekam na obiad :)

Rewelacyjny jak zawsze Robert M. Wegner dostałby ode mnie 2 punkty, gdyby tylko była taka możliwość, ale niestety mogę przyznać tylko jeden.

Drugi punkt po dłuuuuugim namyśle na Stację Ashiego za klimat.

Albo ja straciłam czujność, albo korekta się poprawiła ;P:
_________________
Basically, I believe in peace and bashing two bricks together.

"Wszystkie kobiety są piękne, tylko po niektórych tego nie widać."
/Maria Czubaszek/
 
 
 
andre 
Szninkiel


Posty: 1343
Skąd: Często Hau
Wysłany: 2 Lipca 2008, 19:39   

to autorzy przysłali poprawne gramatycznie i ortograficznie teksty :D
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 2 Lipca 2008, 19:52   

Ktoś mnie wołał? :twisted:
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
andre 
Szninkiel


Posty: 1343
Skąd: Często Hau
Wysłany: 2 Lipca 2008, 20:02   

nie nie,chodziło o Bursę(Andrzeja) :)
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 2 Lipca 2008, 20:50   

No, bo mi zwłoki stygną... Głosować!
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 3 Lipca 2008, 10:24   

- Wszystkie dzieci Barbie - Robert M. Wegner - Zawiesiłam zastrzeżenia co do możliwości przeprowadzenia takiego zabiegu i przeczytałam z dużą przyjemnością. PUNKT
- Sztukmistrz - Paweł Ciećwierz - nie przepadam za tego rodzaju horrorami, ale napisane dobrze.
- Perpetuum mobile - Marek Hemerling - bardzo przygnębiająca wizja postapo.
- Stanisław Truchan - Co wy wiecie o jednorożcach - miałkie, nieprawdopodobne psychologicznie, dowcip ciągnięty za uszy Psów :wink:
- Grzegorz Drukarczyk - Bogowie są śmiertelni - kawałek dobrej prozy.
- Andrzej Miszczak - Stacja Ashiego - od pierwszego przeczytanego tekstu jestem fanką andre. PUNKT
- Joanna Patyk - W świetle jupitera - nadto melodramatyczne.
 
 
Barello 
Gollum

Posty: 11
Skąd: z łąk i pół
Wysłany: 3 Lipca 2008, 10:48   

Wahałem się, czy się w ogóle odzywać, bo wypadałoby coś o każdym tekście napisać, a zwięzłość i treściwość nie zawsze idą z sobą w parze. Więc jednak nie będę się bawił w mini-recenzenta. Ogólnie wszystkie opowiadania trzymają poziom. Punkty dla "fantastyki z luszką twarzą", jak to ktoś przede mną ujął. Czyli dla "Stacji Ashiego" i "Co wy wiecie o jednorożcach".
 
 
andre 
Szninkiel


Posty: 1343
Skąd: Często Hau
Wysłany: 3 Lipca 2008, 11:19   

Agi napisał/a
- [- Andrzej Miszczak - Stacja Ashiego - od pierwszego przeczytanego tekstu jestem fanką andre. PUNKT


O rany :D Dzięki wieeelkie :D
 
 
Tequilla 
Rzułta rzaba


Posty: 2378
Skąd: niżne landy
Wysłany: 3 Lipca 2008, 15:38   

andre, fankluby już ci się otwierają, teraz musisz tylko wywołać jakiś skandal, żeby prasa bulwarowa zaczeła o tobie pisać :D
_________________
"Could you look an animal in the eyes and say to it, 'My appetite is more important than your suffering'?" Moby
 
 
Kwapiszon 
Indiana Jones

Posty: 401
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 3 Lipca 2008, 15:43   

Tequilla napisał/a
andre, fankluby już ci się otwierają, teraz musisz tylko wywołać jakiś skandal, żeby prasa bulwarowa zaczeła o tobie pisać :D

Chyba wywołał bo piszą w NF (chyba o Nim), ale to nie bulwarówka.
 
 
felicytka 
Jaskier


Posty: 83
Skąd: Warszawa
Wysłany: 3 Lipca 2008, 16:53   

Punkt dla Wszystkich dzieci Barbie - moim zdaniem tekst numeru.
Kolejny punkt dla Joanny Patyk. Ten short przpomniał mi "Upiora w operze". I na fali wspomnień "kliknął mi się punkt" :)
_________________
Felicytka
 
 
 
andre 
Szninkiel


Posty: 1343
Skąd: Często Hau
Wysłany: 3 Lipca 2008, 18:49   

Kwapiszon napisał/a

Chyba wywołał bo piszą w NF (chyba o Nim), ale to nie bulwarówka.


tak,racja,zadebiutowalem w NF. Co prawda tylko na liscie nagrodzonych ksiazka,ale zawsze.... :D

ooo!! post number six six six...
 
 
Tequilla 
Rzułta rzaba


Posty: 2378
Skąd: niżne landy
Wysłany: 3 Lipca 2008, 19:36   

A ja myslałem, że przeczytam o ekscesach ze znanymi modelkami, konszachtach z politykami, czy choćby knajpianych burdach... :(
_________________
"Could you look an animal in the eyes and say to it, 'My appetite is more important than your suffering'?" Moby
 
 
mBiko 
Кощей


Posty: 17377
Skąd: The Boat
Wysłany: 4 Lipca 2008, 19:41   

Wszystkie dzieci Barbie - coraz dokładniej zaczynam się przyglądać Robertowi. Dawno nie widziałem autora, który czuje się równie swobodnie w tak różnych konwencjach.

Sztukmistrz - całkiem ciekawy świat i parę naprawdę ohydnych scen przyciąga spojrzenie, jednak akcja nie utrzymuje ciężaru klimatu.

Perpetuum Mobile - można zacytować " I z czego wy się głupki śmiejecie, z samych siebie się śmiejecie". Niestety prawdziwe.

Co wy wiecie o jednorożcach - chwilami nawet zabawne, ale tylko chwilami. Zakończenie trochę jak z księżyca.

Bogowie są śmiertelni - porażający nastrój i ... właściwie nic poza tym. Również ja odnoszę wrażenie, że to tylko fragment lub ćwiczenie warsztatowe.

Stacja Ashiego - W próżni nie słychać Twojego krzyku. Ale wyraźnie widać, że nuda może zabić. Ciekawie pokazana izolacja jednostki.

W świetle jupitera - niby już znałem, ale czytałem z przyjemnością, nawet chyba większą niż na forum.

Ogólnie jestem raczej zadowolony, szczególnie z powrotu panów Hemerlinga i Drukarczyka, którzy dosyć długo walczyli o punkt z Miszczakiem.

Ostatecznie punkt idzie do Andrzeja Miszczaka, drugi bezdyskusyjnie do Roberta M. Wegnera
_________________
Wcale nie jestem pod wypływem kolaholu niek jaktórzy w zas pogli momyśleć.
Nie niestem jawet wpiłowie tak pojany jak pożecie mymyśleć.
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37526
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 4 Lipca 2008, 20:17   

Własnie rzuciłem okiem na swój post z ocenami i spostrzegłem, że zapomniałem o "Bogowie są śmiertelni'. Ta sytuacja jak ulał pasuje do moich odczuć względem tego tekstu. Podśmiewamy się dookoła z głównonurtowców uzewnętrzniających zachlanych degeneratów z 'bogatym życiem wewnętrznym', trynd trafił jak widać i na fantastyczne poletko. Dla mnie tekst bez wartosci.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 4 Lipca 2008, 20:23   

No, jeszcze fantastische vier i będziemy w dolnych stanach średnich.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Adashi 
Cyberpunk


Posty: 16753
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 5 Lipca 2008, 20:13   

Punkty dla Miszczaka i Patyk :bravo

Opinie później, jak złapię trochę wolnego czasu :wink:
_________________
Wysłano z Atari
 
 
Słowik 
Cynglarz

Posty: 4931
Skąd: Kraków
Wysłany: 7 Lipca 2008, 09:58   

Punkty dla panów Miszczaka i Wegnera. Jak na razie nie było opowiadania wychodzącego spod ręki jednego i drugiego, które by mi się nie podobało.
andre, no kiedy ta sztuka? :D
_________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group