Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Bryka nie z tej ziemi
Autor Wiadomość
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 21 Marca 2008, 12:00   

Ja chce taki samochod:
http://moto.gratka.pl/tre...0f2f2a2cf00&s=1

Jeszcze nie widzialem auta, ktore by mnie tak zachwycilo zdjeciami wnetrza. Czulbym sie jak krol. W takim samochodzie moge mieszkac. Jednak boje sie kupic to auto, bo zgodnie z powiedzeniem: "jezdzac volvo jestes pan. ale serwisujac tez music byc pan".
_________________
5 zdań na temat
 
 
dzejes 
prorok


Posty: 10065
Skąd: City
Wysłany: 21 Marca 2008, 12:07   

hrabek napisał/a
jezdzac volvo jestes pan. ale serwisujac tez music byc pan.


Myślałem o kupnie Volvo. Z powyższych względów pomysł upadł. ;)
_________________
If we shadows have offended,
Think but this, and all is mended,
That you have but slumber'd here
While these visions did appear.
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 21 Marca 2008, 12:12   

Tarcze hamulcowe na tyl kosztuja mniej do tego volvo niz do mojej vectry. Klocki sa po tyle samo. Czyzby to byl mit, ze serwisowanie volvo jest tak drogie?

Kto ma sam, albo zna kogos kto ma volvo? Jak to w praktyce wyglada z serwisowaniem?
_________________
5 zdań na temat
 
 
ilcattivo13 
Wirtualny Suwalski Niedźwiedź


Posty: 17772
Skąd: Suwałki (k. Dowspudy)
Wysłany: 21 Marca 2008, 12:24   

widziałem wczoraj Suzuki Ignis - ciemna zieleń metalik. Najpierw zobaczyłem od tyłu i pierwsze co pomyślałem, to że to jakaś nowa terenówka od Suzuki. Dopiero jak podszedłem bliżej, to zobaczyłem nazwę modelu. Żeby nie ten kanciaty przód, to te auto całkiem fajnie by wyglądało. Wcześniej widziałem tylko wersję jasnoniebieską - ale w tym kolorze wygląda jak zabawka.
_________________
DVRVM CACANTES MONVIT VT NITANT THALES
 
 
Martva 
Kylo Ren


Posty: 30898
Skąd: Kraków
Wysłany: 21 Marca 2008, 12:41   

Cytat
Kto ma sam, albo zna kogos kto ma volvo?


Ja mam, ale się nie znam. Papa wczoraj przy okazji wizyty w supermarkecie budowlanym napomknął, ze przy Volvo nie musi grzebać (wcześniej był Ford Sierra) więc nie potrzebuje żadnych narzędzi.
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.

skarby
szorty
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 21 Marca 2008, 12:43   

znaczy nie psuje sie, tak? to tez wazna informacja.
_________________
5 zdań na temat
 
 
Adashi 
Cyberpunk


Posty: 16753
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 21 Marca 2008, 12:58   

hrabek, weź też pod uwagę Saaba ;)
_________________
Wysłano z Atari
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 21 Marca 2008, 13:09   

Wzialbym. Gdyby ktos chcial go sprzedac.

Poczytalem troche o volvo na roznych volvo forach. Ogolnie wszyscy narzekaja na koszty w serwisie, ale porownanie kosztow czesci wcale nie wychodzi drozej niz w innych samochodach. A na wymiane czegos mozna sie umowic nie w aso, tylko w jakims dobrze znanym warsztacie bez autoryzacji i zrobia to samo za polowe ceny, albo i jeszcze mniej. Takie opinie tez czytalem na tych forach. Juz nie wspomne, ze z powodzeniem mozna stosowac "zamienniki" z forda, czyli dokladnie te same czesci, tylko w fordzie kosztujace polowe ceny volvo ;)
_________________
5 zdań na temat
 
 
Martva 
Kylo Ren


Posty: 30898
Skąd: Kraków
Wysłany: 21 Marca 2008, 13:10   

hrabek napisał/a
A na wymiane czegos mozna sie umowic nie w aso, tylko w jakims dobrze znanym warsztacie bez autoryzacji i zrobia to samo za polowe ceny, albo i jeszcze mniej.


Istnieje duże prawdopodobieństwo że właśnie tak robimy :)
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.

skarby
szorty
 
 
Adashi 
Cyberpunk


Posty: 16753
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 21 Marca 2008, 13:25   

hrabek napisał/a
Wzialbym. Gdyby ktos chcial go sprzedac.

Na allegro jest ich trochę :wink:
_________________
Wysłano z Atari
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 21 Marca 2008, 13:27   

Nigdy w zyciu nie kupie samochodu przez allegro.
_________________
5 zdań na temat
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 21 Marca 2008, 13:28   

A mobile?
 
 
Adashi 
Cyberpunk


Posty: 16753
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 21 Marca 2008, 13:35   

hrabek napisał/a
Nigdy w zyciu nie kupie samochodu przez allegro.

Ale w ogóle używany to tak?
Allegro jest tylko jedną z form prezentacji oferty, tak jak komis czy ogłoszenie w prasie. Nikt nie kupuje samochodu bez obejrzenia, jazdy próbnej, itd.
_________________
Wysłano z Atari
Ostatnio zmieniony przez Adashi 21 Marca 2008, 13:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 21 Marca 2008, 13:37   

mobile i owszem, ale nie mam czasu na samotne jezdzenie do niemiec i sciaganie aut. wole kupic od kogos, kto sie tym zawodowo zajmuje, zaplacic troche wiecej, ale jak patrze na ceny, to i tak te sprowadzane sa 10-15% tansze od sprzedawanych zarejestrowanych.
_________________
5 zdań na temat
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 21 Marca 2008, 13:50   

Przed sprowadzeniem, bywa, ze są 50 % tańsze.
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 21 Marca 2008, 13:59   

Nie, sledze mobile, az takich roznic nie ma. Gdybym mial tam jechac, to musialbym wziac tydzien wolnego i poprosic ciotke o przenocowanie. Wole ten tydzien spedzic na czyms innym i jestem gotow zaplacic komus, kto sprowadzi samochod za mnie (w sensie, ze kupie z ogloszenia od goscia, ktory sie tym zajmuje zawodowo, a nie ze dam mu zaliczke za sprowadzenie konkretnego samochodu, ktory moze jest, a moze go nie ma). To i tak wciaz sporo mniej niz cena polska, wiec i tak oszczedzam. Poza tym tacy goscie sami dobrze oceniaja stan techniczny i po wizycie u nas w ASO mozna samochod brac, jesli nie wyjda jakies przewaly. A jakbym mial sam szukac w Niemczech, to ja sie na samochodach nie znam, nie mam zadnego znajomego tam, ktory by mi pomogl, tutaj sie zawsze jakis znajdzie.
Kwotowo moze wychodzi taniej, ale tu mam o wiele mniejszy stres i nie trace tyle czasu, wiec z mojego punktu widzenia to sie rownowazy.
_________________
5 zdań na temat
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37527
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 21 Marca 2008, 22:30   

ilcattivo13 napisał/a
widziałem wczoraj Suzuki Ignis - ciemna zieleń metalik. Najpierw zobaczyłem od tyłu i pierwsze co pomyślałem, to że to jakaś nowa terenówka od Suzuki. Dopiero jak podszedłem bliżej, to zobaczyłem nazwę modelu. Żeby nie ten kanciaty przód, to te auto całkiem fajnie by wyglądało. Wcześniej widziałem tylko wersję jasnoniebieską - ale w tym kolorze wygląda jak zabawka.
pare lat temu, mój kuzyn kupił Ignis, nowe! W drodze z salonu do domu rozleciała sie mu skrzynia biegów :P
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
ilcattivo13 
Wirtualny Suwalski Niedźwiedź


Posty: 17772
Skąd: Suwałki (k. Dowspudy)
Wysłany: 22 Marca 2008, 01:39   

Fidel-F2 napisał/a
... W drodze z salonu do domu rozleciała sie mu skrzynia biegów :P


Mój szwagier jest jednym z pierwszych dziesięciu właścicieli Ignisa W Polsce. Nic przy nim jeszcze nie robił. Ale z drugiej strony, jeździ strasznie delikatnie, więc może to dlatego.

Natomiast niektóre modele Suzuki mają problemy ze skrzyniami, zwłaszcza terenówki. Chyba nie lubią rajdowania. A może Twój znajomy nie przeczytał instrukcji obsługi i źle przełączał biegi?
_________________
DVRVM CACANTES MONVIT VT NITANT THALES
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 22 Marca 2008, 10:58   

ilcattivo13 napisał/a
A może Twój znajomy nie przeczytał instrukcji obsługi i źle przełączał biegi?


1, 2, 3, 4, 5, Rakietą! :mrgreen:
 
 
Homer 
Admirał Ackbar

Posty: 2463
Skąd: ...
Wysłany: 22 Marca 2008, 14:13   

hrabek napisał/a
mobile i owszem, ale nie mam czasu na samotne jezdzenie do niemiec i sciaganie aut. wole kupic od kogos, kto sie tym zawodowo zajmuje, zaplacic troche wiecej, ale jak patrze na ceny, to i tak te sprowadzane sa 10-15% tansze od sprzedawanych zarejestrowanych.


Wróciłem właśnie z Belgii z takiej "wyprawy po samochód" i stwierdzam, że trzeba uważać żeby się nie naciąć. Tanie auta na zachodzie - to wg mnie mit, za dużo osób chce na tym po drodze zarobić. Niektóre modele aut są tam w takich samych cenach jak u nas na giełdzie, a można się przejechać. Większość z tych sprowadzanych do nas samochodów po tzw. dużo tańszych cenach to auta bite i zrobione (i na tym są największe promocje i zarobki), więc bez kogoś kto potrafi to ocenić lepiej się za zakupy nie zabierać. Też zależy kto jakie auto szuka i za ile. Myśmy wrócili z samochodem i nam się najprawdopodobniej (biorę poprawkę na ukryte wady, które mogą dopiero wyjść) opłaciło, ale drugiego na zarobek nie znaleźliśmy.

edit hrabek:
Wróciliśmy z Volvo S60 2.4D i mogę Ci powiedzieć, że auto b. wygodne, a te 1400km zleciało bardzo szybko i przyjemnie :) .

edit 2:
A co do uwag o serwisowaniu zdefiniujcie ile to jest 'Pan'. W sensie ile złotych na rok wydane w celu serwisowania samochodu to już kategoria 'Pan'.
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 25 Marca 2008, 11:05   

Homer: jestem umowiony na poniedzialek na jazde probna wlasnie takim S60. Wizyta w ASO zarezerwowana, jak wszystko pojdzie dobrze, to tez bede takie mial.

Podaj wiecej szczegolow odnosnie tego swojego? Jakie wyposazenie, jaka cena, jaki rocznik?

Ad edit2: Zawieszenie w Volvo jest drogie i to jest fakt. W porownaniu z Vectra na przyklad, amortyzatory sa 2x drozsze. Cala reszta zawieszenia podobnie. Ale juz np. czesci hamulcowe sa w podobnych cenach. Oczywiscie serwis Volvo za robocizne swoje doklada, ale mozna pojechac do pana zenka, dopoki to prosta wymiana.
_________________
5 zdań na temat
 
 
Homer 
Admirał Ackbar

Posty: 2463
Skąd: ...
Wysłany: 25 Marca 2008, 13:16   

Odpowiedziałem na priva. Bedziesz miał więcej pytań - pisz.
_________________
"All I can say is... keep reading. The best is yet to come."
 
 
hijo 
Fziu Bździu


Posty: 6069
Skąd: Katowice
Wysłany: 25 Marca 2008, 21:15   

hrabek, pół roku handlowałem volvo. Piękne, wygodne wozy ale... :wink: Mit o drogim serwisie jest nie do końca mitem. Średnio na przeglądzie zostawisz czterocyfrową kwotę około 1000. Samochody należą do awaryjnych. S40 i V50 właśnie przeszły lift. Starsze modele ciągle wzywane są na jakieś akcje serwisowe (a to niesprawny układ hamulcowy, a to jakaś śruba przykręcona niewłaściwym momentem) Ogólnie volva mają sporo elektroniki, której awarie potrafią być uciążliwie.

Masz jakieś pytania to wal:)

Homer, silnik 126KM czy 163, automat czy manual?
S60 ma jedną wielką wadę - znikoma ilość miejsca dla pasażerów z tyłu. S60 to typowe GT :wink: pochodzi od C70tki, którą Val Kilmer jeździł w Świętym :D
Ale S60 z duuużym Dieslem lub 2.0T w wersji Momentum lub summum to na prawdę szybka limuzyna :D

V50 jest o wiele lepszym autkiem rodzinnym. A silniczek 2.0D 136KM to jest poezja. W dwie długości salonu w Chorzowie można było mieć na budziku 140, a przy tym nie było czuć prędkości z jaką się podróżuje. Do tego doskonałe zawieszenie, auto bardzo dobrze trzyma się drogi. Uwaga na skrzynie 6-tki przed liftem, były z nimi ponoć problemy. Ja jeździłem samochodami nowymi ze skrzynią 6tką i świetnie się przy tym bawiłem :mrgreen:
_________________
God created Arrakis to train the faithful.
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 26 Marca 2008, 09:26   

hijo: to poprosze o jakies informacje o S60, biore z 2004 D5 (diesel, 163KM). O akcjach serwisowych widzialem na forach, rzeczywiscie troche tego jest, ale to za darmo, wiec w sumie nie tak zle, bardziej interesuje mnie, czy bede z niego zadowolony w sensie komfortu jazdy i nieawaryjnosci. Na co zwrocic uwage przed zakupem? Jakie sa najczestsze usterki w tych samochodach?
_________________
5 zdań na temat
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 26 Marca 2008, 10:42   

Może by KTOŚ przestawil ANKIETĘ na TEN sezon wyścigowy hej :twisted: :!: :!:
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
merula 
Pani z Jeziora


Posty: 23494
Skąd: przystanek Alaska
Wysłany: 26 Marca 2008, 11:38   

nie w tym wątku dalambercie ;P:
_________________
Kobiety dzielą się na te, które nie wiedzą czego chcą i na te, które chcą, ale nie wiedzą czego.
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 26 Marca 2008, 12:42   

Ankieta w stosownym wątku zmieniona. Zapraszam do głosowania i uzasadniania wyboru.
 
 
Homer 
Admirał Ackbar

Posty: 2463
Skąd: ...
Wysłany: 26 Marca 2008, 15:40   

hijo napisał/a
silnik 126KM czy 163, automat czy manual?
S60 ma jedną wielką wadę - znikoma ilość miejsca dla pasażerów z tyłu.


96kW - po przeliczeniu wychodzi mi 130KM (bądź 129hp) - manual.
W pierwszym momencie trudno było mi wleźć do tyłu, ale po przesunięciu siedzenia z przodu jechało się bardzo wygodnie, więc nie mogę narzekać. Poza tym - nie mam porównania.

W Chorzowie jest jakiś podobno niedrogi serwis volvo .
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 26 Marca 2008, 16:19   

Volvo - brzydactwo, co wy w nim widzicie? :wink:
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 26 Marca 2008, 16:21   

mi tam sie bardzo podoba.
_________________
5 zdań na temat
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group