Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
"Strach" się bać
Autor Wiadomość
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37526
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 10 Marca 2008, 12:18   

ja mam z dzejesu zrobione, a wy nie?
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
dzejes 
prorok


Posty: 10065
Skąd: City
Wysłany: 10 Marca 2008, 12:32   

ilcattivo13 napisał/a
Nikt, ot tak sobie, nie spali żywcem całej rodziny sąsiada tylko dlatego, że sąsiad jest innego wyznania czy narodowości.


Śmiem twierdzić, że 95% ludzi jest do tego zdolnych. Wystarczy tylko stworzyć odpowiednie warunki.

ilcattivo13 napisał/a

dzejes napisał/a
Nie mój drogi. Nie ta skala. W Polsce zginęły trzy miliony Żydów. 97% przedwojennej populacji.


I co? Chcesz o to oskarżyć właśnie Polaków? Bo to pierwsza rzecz jak przychodzi na myśl po przeczytaniu Twojej odpowiedzi na moje zdanie. Gwoli ścisłości, przypominam, że ogromną większość tych 3 mln Żydów wymordowali Niemcy, a nie Polacy czy inne narodowości.


Napisz kilka banałów więcej, wzmocnisz niemożebnie swoją wypowiedź.

[quote="ilcattivo13"]
dzejes napisał/a
Co się stało z ich majątkiem, ile ludzi się wzbogaciło ich kosztem, jakie zbrodnie były popełniane na całkowicie bezbronnych w czasie II WŚ ludziach?


Po dwukrotnym przejściu Niemców i Sowietów, nie było za bardzo co grabić. A jeśli chodzi o budynki, to w Suwałkach i Suchowoli (na te miejscowości się powołam, bo je dobrze znam) w budynkach pożydowskich (oczywiście tych nie zniszczonych) osiedlono Romów. Więc to w sumie oni powinni płacić Żydom odszkodowania.


Ziemię Sowieci też wywieźli? Wiesz, że po wojnie były tysiące pozwów przeciw Polakom o wydanie mienia pozostawionego przez Żydów - pozwów składanych przez tych Żydów właśnie? I nie chodzi tu o złote sztaby, tylko szafę, dwie pierzyny, czy stół.


[quote="ilcattivo13"]
dzejes napisał/a
Wiesz, że miejsca pochówku prochów po zamordowanych w obozach koncentracyjnych były całe lata po wojnie ryte przez poszukiwaczy zlota? Złotych zębów. Taki był szacunek w narodzie do ofiar.


Teraz robisz z wszystkich Polaków hieny cmentarne (i pewnie tylko Jakub się nie obraża). Nie powiesz mi, że cała ludność Oświęcimia i okolic brała udział w przekopywaniu terenów obozu Oświęcim/Treblinka w poszukiwaniu złotych zębów. Nie można podciągać czegoś, co robił zdegenerowany margines pod ogół ludności. Tak więc, Twoja uwaga o braku szacunku do ofiar jest ździebko niesprawiedliwa i nie na miejscu.


Tak, tylko że tej wojennej degeneracji uległo bardzo dużo ludzi.

Cytat

Ja pamiętam dwie rzeczy, nie z książek czy opowiadań, tylko tak, jak się pamięta powracający zły sen. Wiosna, słońce, kwietniowe chmury, ciemne, wypiętrzone. I pada, wirując, czarny śnieg, płatki sadzy. To z getta - mówi moja matka, ścierając ten czarny śnieg z parapetu, z twarzy, z oczu. Oczywiście, słychać było dniem, a zwłaszcza nocą, dalekie wybuchy i strzelaninę. W ówczesnej Warszawie nie było to niczym niezwykłym, ale zawzze niosło strach. To nic, to w getcie. W getcie - to znaczy tu: nie tutaj, nie u nas, tu ten ogień nie dojdzie, nie obejmie naszej ulicy, mojego podwórka (co miało się stać później i obchodzona będzie inna rocznica).


To jest niestety całkowicie normalny mechanizm, niewiele mający wspólnego z Żydami, antysemityzmem. Ale zaszedł ten mechanizm, a im bliżej człowiek się z tym stykał - tym większe spustoszenie to w nim czyniło. A życie obok obozu zagłady - czy można się potem dziwić, że gospodarze wysyłali własne żony i córki w charakterze prostytutek do strażników? Że po wojnie ryli popioły zmarłych?
A szacunek do cmentarzy idealnie podsumowano wcześniej porównując nasze zabiegi o Cmentarz Orląt i jednocześnie to, co się dzieje z choćby żydowskimi cmentarzami u nas. Ale nie tylko o żydowskie chodzi.


ilcattivo13 napisał/a

Widzę cały czas. Sprawdź w sieci, kto zasiada w radach nadzorczych największych amerykańskich telewizji czy gazet. Wtedy sam też zobaczysz swój błąd logiczny. Poza tym, przeczytaj jeszcze raz mój post , w którym pisałem o izraelskim terroryzmie.


Największy medialny potentat nie ma garbatego nosa.
:roll:
A nawet jeśli miałbyś rację, to co z tego wynika? Że Żydzi knują podstępne plany obejmujące cały świat? Naprawdę tak myślisz?
ilcattivo13 napisał/a

dzejes napisał/a
Z faktami przedstawionymi przez Grossa praktycznie nikt nie dyskutuje. Żydzi uciekali z Polski, Żydów Polacy mordowali, Żydzi po II WŚ mieli w Polsce przerąbane.


Tak, tyle że wg. Grossa i jego popleczników: Żydzi uciekali tylko z Polski, tylko Polacy mordowali Żydów, i ze wszystkich powojennych państw, tylko w Polsce Żydzi mieli przerąbane. No comments...


Bzdury. Ksiązki nie czytałeś, ale wiesz.

[quote="ilcattivo13"]
dzejes napisał/a
Znaczy jakiego pokroju? Ludzi wyrzuconych za pochodzenie z własnego kraju? Ludzi, którzy mimo to pisali o tego kraju cierpieniach i pokręconej historii?


ludzi, którzy za czyny popełnione przez niektórych winią całą Polskę. Przypominam, że to się nazywa "odpowiedzialność zbiorowa" i że szczególnie chętnie stosowali ją hitlerowcy.


Tak tak... Patrz wyżej.

[quote="ilcattivo13"]
Nie wiem czy wiesz, ale wypędzenie Żydów w drugiej połowie lat 60tych (bo to nie tylko 1968 rok) zaczęło się w ZSRR i objęło zdecydowaną większość państw bloku wschodniego. Z samego ZSRR wygnano kilkakrotnie więcej Żydów niż z Polski. Nawet z NRD wyjechała część Żydów (ci mieli w miarę dobrze, bo przyjęli ich w RFN). Ale dlaczego tylko do Polaków Żydzi mają pretensje. Dlaczego nie walczą o odszkodowania za majątki pozostawione na Węgrzech, w ówczesnej Czechosłowacji, NRD czy właśnie w ZSRR. Może wiedzą, że dostaliby figę. Tylko w Polsce nie załatwiono formalnie spraw pozostawionego majątku i tylko od Polski Żydzi są w stanie uzyskać jakiekolwiek odszkodowania i dlatego ta zmasowana nagonka na Polskę. Bo tylko przekonując cały świat o polskiej winie, będą mieli światowe poparcie dla przyszłej walki o odszkodowania. Bo jak dotąd tego poparcia nie mieli, nawet w USA.

Jacy Żydzi? O czym Ty mówisz? Żydzi byli wyrzucani z Francji, też. I nie tylko Żydzi, za protesty. Mieszasz rózne sprawy tworząc jakiś ponadnarodowy spisek, czerpiesz garściami z jakichś antysemickich paszkwili produkowanych przez endecję - bo tam właśnie widziano Żydów jako knujących spiski mające na celu doprowadzenie do upadku Narodu. Faktycznie czekam aż ktoś wyciągnie protokoły mędrców Syjonu, albo tajny referat Bermana.

I to nie ma nic wspólnego z dialogiem polsko-żydowskim. Najpierw trzeba dialogu polsko-polskiego.
_________________
If we shadows have offended,
Think but this, and all is mended,
That you have but slumber'd here
While these visions did appear.
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 10 Marca 2008, 13:29   

dzejes napisał/a
chętnie porozmawiam na temat wydarzeń lat 1944-47. Sporo na forum zainteresowanych historią tego okresu - tą częścią dziejów Polski też?
dzejes napisał/a
Najpierw trzeba dialogu polsko-polskiego.
Nie bardzo rozumiem czego miałby dotyczyć dialog, owszem nikt nie przeczy faktom, ale te fakty to są kamyczki w mozaice wspólnej historii i sam wiesz, że dużo jest kamyczków kolorowych. Wydaje mi się, że więcej problemów z historią polsko-żydowską mają Żydzi niż Polacy. Widziałem na własne oczy salę pamięci w siedzibie towarzystwa zydowskiego w Dzierżoniowie. Przez całe ściany dekorowane zdjęciami z martylorogii biegnie napis "nigdy nie przebacz - nigdy nie zapomnij". Komu nie przebacz? Hitlerowcom? Ich już nie ma.
 
 
adi_s 
Jaskier

Posty: 52
Skąd: Bieszczady
Wysłany: 10 Marca 2008, 13:40   

coraz więcej odkopuje sie historii o wypędzeniach zapominając o realiach tamtego okresu. Nie tylko Żydzi ucierpieli ale i inne narody. Ale to właśnie o krzywdach Żydów najczęściej sie mówi. Ciekawe dlaczego?
_________________
świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia
 
 
dzejes 
prorok


Posty: 10065
Skąd: City
Wysłany: 10 Marca 2008, 14:50   

Rafał napisał/a
Nie bardzo rozumiem czego miałby dotyczyć dialog, owszem nikt nie przeczy faktom, ale te fakty to są kamyczki w mozaice wspólnej historii i sam wiesz, że dużo jest kamyczków kolorowych. Wydaje mi się, że więcej problemów z historią polsko-żydowską mają Żydzi niż Polacy. Widziałem na własne oczy salę pamięci w siedzibie towarzystwa zydowskiego w Dzierżoniowie. Przez całe ściany dekorowane zdjęciami z martylorogii biegnie napis nigdy nie przebacz - nigdy nie zapomnij. Komu nie przebacz? Hitlerowcom? Ich już nie ma.


Polakom. Wypiją ostatnią kroplę polskiej krwi... Do czego zmierzasz? Bo ja do uświadomienia faktów z którymi nikt nie dyskutuje. Nikt. Gross interpretuje fakty tak, można interpretować je inaczej, ale nikt ich nie kwestionuje. Powiedz mi czy tym wszystkim ludziom, którzy ucierpieli z rąk Polaków w jakikolwiek sposób pomogła republika dzierżoniowska? Nie, tu trzeba po prostu pamiętać. Tak właśnie, pamiętać. Pamiętać, że działy się rzeczy haniebne. A zamiast tego mamy pomniki na cześć człowieka, który ze swoim oddziałem ostrzelał sierociniec żydowski.
_________________
If we shadows have offended,
Think but this, and all is mended,
That you have but slumber'd here
While these visions did appear.
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 10 Marca 2008, 15:25   

Zmierzam do ustalenia przedmiotu dyskusji :twisted: Fakty sobie uświadamiam, czemuż by nie, mamy obfitość faktów nie bardzo podlegających jednakże dyskusji. W tym się zgadzamy.
Co do republiki dzierżoniowskej to tak, myślę, że pomogła i to bardzo. Spotkałem się z twierdzeniami, że tak naprawdę to tam powstał Izrael. Struktury państwa, logistyka, wywiad. Zalążek własnego minipaństwa z własnymi siłami zbrojnymi, sądownictwem, więziennictwem. Pomogła wyszystkim Żydom, w tym też tym, którzy cierpieli z rąk Polaków. To też trzeba pamiętać, jak również i to która nacja ma najwięcej medali "sprawiedliwy wśród narodów świata". Myślę, że wszystkim stronom najtrudniej w kwestii żydowskiej utrzymać właściwy kontekst. Bez przegięć w obie strony.
 
 
dzejes 
prorok


Posty: 10065
Skąd: City
Wysłany: 10 Marca 2008, 22:53   

Ale to nie są przegięcia. Republika dzierżoniowska - mało znany fakt, nikt nie broni, by go nagłośnić. Zrozum, że ja nie lansuję teorii, że wszyscy Polacy to potwory, że wyssaliśmy cośtam z mlekiem matki. Mam przytoczyć moje własne wypowiedzi na tym forum, a kilka by się ich znalazło - mówiące, że jestem, że czuję się Polakiem, że nie chcę wyjeżdżać na zawsze? A przedmiot dyskusji jest taki, że Polacy nie są aniołem wśród narodów, że to, co się działo na terenie naszego kraju, CO ZOSTAŁO BEZPOŚREDNIO SPOWODOWANE PRZEZ NIEMCÓW - wpłynęło na Polaków. Że działy się rzeczy absolutnie haniebne.
_________________
If we shadows have offended,
Think but this, and all is mended,
That you have but slumber'd here
While these visions did appear.
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 11 Marca 2008, 08:03   

Ja wiem, że próbujesz usiąść okrakiem na barykadzie, ja jej nie widzę :wink:

Wojna jest najgorszą suką jaka może się przytrafić na Ziemi. Każda wojna rodzi potwory, niezłe byłyby też zapewne ze mnie i z ciebie, nie ma co się łudzić, wojna życie sprowadza do poziomu bruku. Wiesz dlaczego teraz dopiero dyskusja i achy i fochy? Wojenne pokolenie wymarło, nikt nie zna wojny z doświadczenia, patrzy się na wojnę z perspektywy dzisiejszych filmów. Mój dziadek kiedyś stwiedził, że nic nie śmierdzi tak jak ludzkie ścierwo. Jego koledzy pokiwali głowami, oj tak, tak, pamiętamy. Dzisiaj powiedz to w rozmowie komuś.
Nie widzę większych problemów związanych ze wspólną historią, od obu stron oczekuję szacunku i zadumy nad ofiarami - bo te były po każdej stronie. Historię mamy tak bogatą i tak nieznaną, że aż wstyd - (wpisz np. w googla "republika dzierżoniowska". jak google czegoś nie pokazuje, to znaczy przecież, że nie ma i nie było.)
Żydzi mają zboczenie na punkcie antysemityzmu jednocześnie pozostając najbardziej antysemickim i rasistowskim krajem. Z jakiego kraju po 1960 roku uciekło najwięcej żydów przed prześladowaniem? Z Izraela. Fajne jak cholera :twisted: Oczywiście mam na myśli tzw."Czarnych Żydów". Jakaś cholerna niekonsekwencja, nieprawdaż?
 
 
dzejes 
prorok


Posty: 10065
Skąd: City
Wysłany: 11 Marca 2008, 09:08   

No dobrze, ale:

- co to ma wspólnego z tym, o czym ja mówię?
- o jakiej barykadzie mówisz Ty? Ja żadnej nie ustawiałem, sama się stworzyła, gdy zacząłem mówić o faktach.
- Żyd =! Izraelczyk. Od dobrych 50 lat.
_________________
If we shadows have offended,
Think but this, and all is mended,
That you have but slumber'd here
While these visions did appear.
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 11 Marca 2008, 09:19   

A - perspektywę :wink:
B - barykada dzieli dwie zwalczające się strony, pewno że jej nie sworzyłeś, ale ja tych stron nie bardzo dostrzegam.
C - Żyd, Polak, Rusek, Czech - co za róznica? Żyd - naród, Izrael - państwo. Naród od jakichś 3 - 4 tys lat, państwo od 50. Co za różnica Żyd czy Izraelczyk? No fakt, jest, gdybym wyemigrował to byłbym Izraelczykiem, ale nie Żydem. W takim razie mówmy o Żydach, nie o Izraelczykach :wink: :D
 
 
dzejes 
prorok


Posty: 10065
Skąd: City
Wysłany: 11 Marca 2008, 09:22   

Ogromna różnica. Właśnie o to chodzi, że to, że ktoś jest Żydem, czy ma wśród swoich przodków Żydów w żaden sposób nie przeświadcza, że taka osoba automatycznie będzie syjonistą, czy będzie popierała Wszechświatowy Spisek Żydowski.

A co do perspektywy - nieźle podsumował do Edelman. Opowiedział jak w 1946 roku jechało ciężarówką kilkanaście osób. Kilu jak to powiedział "wyrostków" wyciągnęło z niej młodą Żydówkę i ją zabiło, a nikt nic nie zrobił. I jaką perspektywę chcesz do tego morderstwa dobudować?
_________________
If we shadows have offended,
Think but this, and all is mended,
That you have but slumber'd here
While these visions did appear.
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 11 Marca 2008, 09:41   

Co do pierwszego oczywista zgoda, ale przyznasz, że wśród Izraelczyków mogą trafić się i Arabi?

Perspektywa ciśnie sie na oczy w przypadku mordu na Żydówce. Wyobrażasz sobie dzisiaj taką sytuację? Uważasz, że zachowanie tych kilkanastu osób w ciężarówce w zasadzie było takie same jak przewidywane zachowanie przeciętnej grupy dzisiejszych podróżnych PKSu? W pierwszym swoim poście tego wątku napisałem, że wojna zabiła ludzi w ludziach, dlatego oceniać lata wojny należy z perspektywy wojny, oczywiście zbrodnia pozostaje zawsze zbrodnią, ale grzech zaniechania nabiera innej wymowy.
 
 
dzejes 
prorok


Posty: 10065
Skąd: City
Wysłany: 11 Marca 2008, 09:53   

Ale tak właśnie było. Bo problem nie w tym, że ludzie teraz zachowaliby się tak samo, tylko że teraz nie wiedzą, że tak się zachowywali ludzie po wojnie. Że antysemityzm, zresztą w ogóle ksenofobia w krańcowej postaci prowadzi do zabicia czegoś więcej, niż tych milionów, ale też zabicia czegoś w żyjących.

Wiesz co? Ten temat jest dla mnie ważny, bo miałem okazję rozmawiać ze wujem, który był na robotach w Niemczech, potem przesiedział prawie 5 lat w Dachau, a zaraz po wojnie Sowieci wywieźli go na Syberię, na leczenie klimatyczne. I kiedyś ów wuj odwiedził swoją siostrę - moją babcię. Zachorował i dziadek wysłał go do lekarza gminnego "świetnego fachowca". Wuj wrócił i się pyta "Wacek, do kogoś ty mnie wysłał?" Okazało się, że ów lekarz też był w Dachau. Nie jako więzień. A lekarz zwinął się w jeden dzień i się rozpłynął w powietrzu.

A pamięć i świadomość tego, że praktycznie każdy z nas może stać się tak nieczuły jest podstawą i moralną legitymacją do rozmowy o naszych krzywdach.
_________________
If we shadows have offended,
Think but this, and all is mended,
That you have but slumber'd here
While these visions did appear.
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 11 Marca 2008, 10:43   

Mam też ciągłość pokoleniową :D Najlepsze źródło historyczne, nie? Dlatego nie uważam mordów za zło absolutne, złem absolutnym jest wojna jako stan umysłu.
Ale my chyba nie o tym. Widziałeś gdzieś w Polsce dobrze utrzymany kirkut? Ja jedyny kapitalny natrafiłem w Czechach w miejscowości Horice, był zlokalizowany na zboczu miasteczka nieopodal ... kościoła. Ogrodzony kamiennym murem, czysty, zadbany, a stary, że az strach. Aż napisy na kamieniarce prawie się pozacierały. Widziałes cos podobnego u nas?
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 11 Marca 2008, 10:49   

Rafał napisał/a
gdzieś w Polsce dobrze utrzymany kirkut?

wiekszość malych kirkutów zostala zniszczona przez Niemców w czasie okupacji, ale wielkich nie dali rady i Wielki Kirkut w Łodzi obecnie zresztą również z funduszy miejskich jest dbany i remontowany, radzę Wam go zobaczyć bo to jedno z najbardziej wzruszających i pięknych mimo ran odniesionych miejsc w Polsce, podobnie zresztą jak i "Cmentarz Żydowski na Okopowej" w Warszawie.
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 11 Marca 2008, 10:55   

Ale numer, trafiłem na ten kirkut od pierwszego strzału: http://www.horice.org/cz/...-horicich-2007/
Prawda Kruku, że kapitalny? :D
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37526
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 11 Marca 2008, 10:55   

Rafał, w Sandomierzu widziałem. Obok kirkutu mam rodzinny dom. Z 10-15 lat temu odnowiony, połozone alejki płytowe. Przylega do terenu jednej ze szkół. Regularnie jest sprzątany przez uczniów. Nie zakładam, że robią to na zasadzie wolontariatu ale efekt jest. Regularne wycieczki Żydów, często tych pejsiastych.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 11 Marca 2008, 10:57   

A ja w sąsiedniej mieścinie widziałem chodnik do ichniejszego ADMu zrobiony z niemieckich nagrobków. Napisami do góry.

No dobra, co to ma do rzeczy, nie?
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 11 Marca 2008, 11:15   

ja wam linka nie zrobię bo nie mam możliwości, ale może ktoś dotrze do zdjęć kwatery rodzinnej Izraela Kalmanowicza Poznańskiego na Kirkucie w łodzi i do zdjęć innych kwater wielkich rodzin łodzkich na tym cmentarzu są to wspaniale i znakomite obiekty dawnej chwaly.
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
dzejes 
prorok


Posty: 10065
Skąd: City
Wysłany: 11 Marca 2008, 11:19   

A pod Częstochową jest Lelów, gdzie co roku przyjeżdża od groma chasydów - na grób Dawida Biedermanna.

No i?
_________________
If we shadows have offended,
Think but this, and all is mended,
That you have but slumber'd here
While these visions did appear.
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 11 Marca 2008, 11:23   

No i w porywach 5 na całą Polskę.
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37526
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 11 Marca 2008, 11:24   

Rafał napisał/a
No i w porywach 5 na całą Polskę.
trochę przegięte wnioski
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 11 Marca 2008, 11:25   

Ale dobrze, że tylko trochę.
 
 
ra66it 
Alien


Posty: 350
Skąd: src_ip
Wysłany: 11 Marca 2008, 21:41   

http://wiadomosci.onet.pl/1708797,12,item.html
_________________
Gdy krzykną: Niech żyje postęp! - pytaj zawsze: Postęp czego?, St. J. Lec.
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21969
Skąd: Szmulki
Wysłany: 12 Marca 2008, 09:55   

Bleh, cmentarzy żydowskich w miarę zadbanych jest sporo. W Lesku o ile dobrze pamietam stary cmentarz i pewnie jakby się przelecieć po Polsce to by się uzbierało. Ale cmentarze - jak ludzie - umierają.
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
Martva 
Kylo Ren


Posty: 30898
Skąd: Kraków
Wysłany: 12 Marca 2008, 13:52   

Dziś sobie posłuchałam dialogu na przystanku tramwajowym.
Starszy pan: Co jedzie na dworzec?
Dziewczyna: 3, 12 i 19.
Starszy pan: a na dworcu biją?
Dziewczyna: :shock: yyyy, nie.
Starszy pan: bo wie pani, niby Kraków a same Żydy i Amerykanie teraz.
Starsza pani: I Anglicy!
Starszy pan: E tam, Anglicy też Żydy! A przed wojną, proszę pani, pamiętam, to nas z chodników spychali!
Starsza pani: I było tak, że nasze ulice, ale ich kamienice!

Niestety czekałam na inny tramwaj i nie słyszałam reszty. A może i stety? :roll:
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.

skarby
szorty
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37526
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 12 Marca 2008, 20:46   

Martva napisał/a
I było tak, że nasze ulice, ale ich kamienice
z kosmosu się to powiedzenie nie wzięło
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Martva 
Kylo Ren


Posty: 30898
Skąd: Kraków
Wysłany: 12 Marca 2008, 21:06   

Ale czy to jest przestępstwo, że sie ma dryg do interesów? :roll:
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.

skarby
szorty
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37526
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 12 Marca 2008, 21:07   

a ja powiedziałem, że przestępstwo?
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Martva 
Kylo Ren


Posty: 30898
Skąd: Kraków
Wysłany: 12 Marca 2008, 21:12   

A czy ja mówię, że powiedziałeś? ;)
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.

skarby
szorty
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group