Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
"Strach" się bać
Autor Wiadomość
ilcattivo13 
Wirtualny Suwalski Niedźwiedź


Posty: 17772
Skąd: Suwałki (k. Dowspudy)
Wysłany: 29 Lutego 2008, 20:58   

Tak po prawdzie drogi NURSIE, to ja już dawno nie widziałem księdza chodzącego gdziekolwiek piechotą ;P: . Mieszkam niecałe 100 m od kościoła, a księdza trzeba było przywieźć i odwieźć w czasie kolędy... Może dlatego nie słychać o napadach na "pieszych księży". A może to pozostałość ze schyłku poprzedniego ustroju, kiedy ksiądz nie mógł wyjść z domu samotnie, a jadąc samochodem miał zawsze kierowcę.
Poza tym, w dzisiejszych czasach na ulicy każdy może dostać w zęby. Bez względu na kolor skóry, religię, płeć, zawód, wykształcenie i co tam jeszcze weźmiemy pod uwagę.

Godzilla - masz rację, na zachodzie nie przebije się żaden głos, który będzie mówił, że Żydzi też są "be". Choćby nie wiadomo jak mądre słowa głosił.

Kiedyś oglądałem brytyjski serial o terroryźmie na Bliskim Wschodzie. W jednym z wywiadów, dziennikarz rozmawiał z rzecznikiem rządu Izraela. Kilka pytań dotyczyło lat 1940-50 i sposobów, w jaki Żydzi próbowali wywalczyć niepodległość. Padło na przykład pytanie dotyczące działalności izraelskiego premiera, Icchaka Szamira, który od 1948 roku dowodził izraelskim odpowiednikiem dzisiejszego Jihadu i który ponosi odpowiedzialność za ogromną ilosć aktów terroru (od morderstw po ataki bombowe - w tym samobójcze). Otóż ten rzecznik na każde pytanie dotyczące izraelskiego terroryzmu odpowiadał mniej więcej tak: "Nie będę rozmawiał na ten temat", "Nie mam nic do powiedzenia w tej materii". Jedyne pytania, na które odpowiadał rzecznik, dotyczyły ofiar ponoszonych przez Izrael.
Dodam jeszcze, że ten serial został wyemitowany tylko w brytyjskiej telewizji i w TVP (za rządów Milera). Żadna inna telewizja na świecie nie wykupiła praw emisji tego dokumentu.
Reasumując, na Zachodzie w żadnej telewizji prywatnej, radiu czy w gazecie nie ukaże się nic, co będzie przedstawiało Żydów i Izrael w złym świetle. Nic dziwnego, jak bym miał własną telewizję, to też bym na siebie nie "breszył". Za to na innych... Co tylko by mi w łapki lub w uszy wpadło, poszłoby w eter...
_________________
DVRVM CACANTES MONVIT VT NITANT THALES
 
 
Piech 
Hieronim Berbelek


Posty: 3569
Skąd: Poznań
Wysłany: 29 Lutego 2008, 22:05   

NURS napisał/a
Słyszałeś o tym, żeby zakonnice, albo księża bali się chodzić po ulicach? :-)
Powiem ci, że ja dawno nie słyszałem o napadzie, takim na ulicy na osobę duchowną. Ale mogę się mylić.

Czytałem parę lat temu, że jakiś pijak zwymyślał Żyda w Warszawie. Zrobiła się afera międzynarodowa. Świat trząsł się z oburzenia nad polskim antysemityzmem.
Na co dzień słyszę i jestem świadkiem wrogości i uprzedzenia wobec chrześcijan, również w Polsce, lecz nie spotyka się to z powszechnym potępieniem. Wszak "moherom" się należy, a "czarnych" trzeba tępić. Miliony chrześcijan na świecie jest prześladowanych, tysiące jest zabijanych za swoją wiarę, ale o tym mówi się bardzo mało, mało kogo to obchodzi.
_________________
Nie wyrabiam psychicznie, gdy skarpetki są nie do pary.
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 29 Lutego 2008, 22:16   

Parę lat temu, to jakiś facet poszarpał naczelnego rabina, tak gwoli ścisłości :-)
I nie uderzaj w takie tony, bo i miliony innych giną, zabijanych przez chrześcijan. Co to ma do rzeczy? A gdzieś tam murzynów biją? Nie odbiegajmy od tematu.
Podaj jakiś przykład tych masakr czynionych ostatnio na chrześcijanach. Takich za wiarę.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37524
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 29 Lutego 2008, 22:19   

NURS, ale Kielce nie były za wiare
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
ra66it 
Alien


Posty: 350
Skąd: src_ip
Wysłany: 29 Lutego 2008, 22:20   

Przepraszanie czy dialog? Warto posłuchać, choć nagranie trwa ok. 30 minut.
http://nczas.com/audycje/...owski-o-zydach/
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 29 Lutego 2008, 22:24   

Fidel-F2 napisał/a
NURS, ale Kielce nie były za wiare


Ale ja nie o Kielcach, piech mówi o tysiącach poległych za wiarę. Więc pytam.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Piech 
Hieronim Berbelek


Posty: 3569
Skąd: Poznań
Wysłany: 29 Lutego 2008, 22:57   

NURS napisał/a
Parę lat temu, to jakiś facet poszarpał naczelnego rabina, tak gwoli ścisłości :-)

I była z tego międzynarodowa afera. Jakby cały świat tylko czekał na to, żeby w Polsce jakiś facet poszarpał rabina.
Cytat
I nie uderzaj w takie tony, bo i miliony innych giną, zabijanych przez chrześcijan. Co to ma do rzeczy? A gdzieś tam murzynów biją? Nie odbiegajmy od tematu.

To ma do rzeczy, że te same osoby, którzy tropią w Polsce antysemitów, biją na alarm i karcą za brak tolerancji, jednocześnie piszą z pogardą o "moherach" i o "czarnych".
Cytat
Podaj jakiś przykład tych masakr czynionych ostatnio na chrześcijanach. Takich za wiarę.

Google Twoim przyjacielem. Wstukaj christian persecution, christian martyrs, darfur, china, india lub podobne.
Przykład http://www.persecution.org/suffering/index.php
_________________
Nie wyrabiam psychicznie, gdy skarpetki są nie do pary.
 
 
ihan 
iHan Solo


Posty: 8631
Skąd: Tarnów-Kraków
Wysłany: 29 Lutego 2008, 23:43   

Piech napisał/a
Na co dzień słyszę i jestem świadkiem wrogości i uprzedzenia wobec chrześcijan, również w Polsce, lecz nie spotyka się to z powszechnym potępieniem. Wszak moherom się należy, a czarnych trzeba tępić.

Moim skromnym zdaniem akurat ataki na "mentalność moherową" nie mają kompletnie nic wspólnego z ich chrześcijańskimi zasadami postępowania. Przypuszczam nawet, że wprost przeciwnie.

A Polska chyba stała się krajem z faktycznym równouprawnieniem, skoro i katolicy i niekatolicy narzekają na prześladowania i nietolerancję. Każdemu po równo. Choć mimo wszystko chyba lekka asymetria występuje.
_________________
Boże chroń mnie przed ludźmi wykształconymi ponad swoją inteligencję.
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 1 Marca 2008, 01:04   

Piech napisał/a
NURS napisał/a
Parę lat temu, to jakiś facet poszarpał naczelnego rabina, tak gwoli ścisłości :-)

I była z tego międzynarodowa afera. Jakby cały świat tylko czekał na to, żeby w Polsce jakiś facet poszarpał rabina.


No to wyobraź sobie, co by się działo, jakby ktoś Glempa albo dziwisza tak potraktował :-)

Cytat
I nie uderzaj w takie tony, bo i miliony innych giną, zabijanych przez chrześcijan. Co to ma do rzeczy? A gdzieś tam murzynów biją? Nie odbiegajmy od tematu.

To ma do rzeczy, że te same osoby, którzy tropią w Polsce antysemitów, biją na alarm i karcą za brak tolerancji, jednocześnie piszą z pogardą o "moherach" i o "czarnych".
Cytat
Podaj jakiś przykład tych masakr czynionych ostatnio na chrześcijanach. Takich za wiarę.


Jak to te same? I co mjaą mohery, te wykrzywione z nienawiści gęby, albo ich tatko Rydzyk, wspólnego z wiara. Toż to Chomeini tropiący czarownice i jego watachy.

Cytat
Google Twoim przyjacielem. Wstukaj christian persecution, christian martyrs, darfur, china, india lub podobne.
Przykład http://www.persecution.org/suffering/index.php


Zwłaszcza christian martyrs w guglu odsyła, do wikipedii i średniowiecza głównie :-) .

Nie przeczę, ze giną ludzie tego wyznania, ale w konfliktach ponadreligijnych,nie za wiarę. W darfurze rżnie sie równo, w chinach też. Co do indii, to nie bardzo wiem, ale zauważ, zewyłazi ekspansywność, wchodzenie z naszą wiarą na tereny innych kultur a to zawsze od początku historii rodzilo konflikty.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Piech 
Hieronim Berbelek


Posty: 3569
Skąd: Poznań
Wysłany: 1 Marca 2008, 01:14   

Bagatelizujesz sprawę prześladowania chrześcijan, choć pewnie nie chciałbyś być chrześcijaninem na Bliskim Wschodzie.

Z drugiej strony uznałeś za warte sprostowania, że tego Żyda dwa lata temu ten pijak nie tylko zwymyślał, ale także tarmosił.

Już nie chce mi się gadać.
_________________
Nie wyrabiam psychicznie, gdy skarpetki są nie do pary.
 
 
ihan 
iHan Solo


Posty: 8631
Skąd: Tarnów-Kraków
Wysłany: 1 Marca 2008, 10:14   

Piech napisał/a
Miliony chrześcijan na świecie jest prześladowanych, tysiące jest zabijanych za swoją wiarę, ale o tym mówi się bardzo mało, mało kogo to obchodzi.


A dlaczego się nie mówi? Kościół jako instytucja nie jest chyba cenzurowany, nie w Polsce. Są jakieś przeciwskazania, żeby zwrócić uwagę opinii publicznej? Chyba gubimy się, i też nie jestem bez winy, w wartościowaniu, dochodzimy do licytowania się, czy bardziej ważna jest śmierć chrześcijan czy muzułmanów albo buddystów, jakoś zwyczajnym przypadkiem nikt nie pisze o śmierci i prześladowaniach ateistów, nie wiem czy są grupa nietykalną, czy też szkoda energii by o nich wspominać. Czy też wpisują się w zwykłych ludzi, a tacy nieprzyporządkowani, albo będący w grupach mieszanych są mniej interesujący. I NURS i Piech (z całym szacunkiem do obu) przeginacie. Tylko, że odbijamy się znowu od muru kontrowersyjnego słówka tolerancja, bo sprawa czyjejś wiary powinna być jego prywatną sprawą, gdyby tak było nie byłoby żadnych prześladowań. Gdyby ludzie rozumieli, że inny znaczyło wróg dawniej, a teraz już niekoniecznie.
_________________
Boże chroń mnie przed ludźmi wykształconymi ponad swoją inteligencję.
 
 
mad 
Filippon


Posty: 3816
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 1 Marca 2008, 12:27   

Problem jest być może głębszy niż Wam się wydaje. Sorry, ale tu nawet nie chodzi tylko o Żydów, antysemityzm, antypolonizm, itd.
Nim przystąpiłem do czytania postów dzejesa, wiedziałem, co się w nich znajdzie. Podobnie było z dalambertem. Stosunek do książki Grossa jest tylko i wyłącznie funkcją poglądów politycznych. Nieważne, jaka była prawda. Nieważne, czy pogrom kielecki to dowód/przejaw polskiego antysemityzmu czy nie. Ważna staje się konieczność posiadania opinii zbieżnej z tymi, którzy są naszymi guru. Zwolennik linii programowej Wyborczej będzie pisał jak dzejes, sądząc zapewne, że jest światłym obywatelem myślącym trzeźwo - w przeciwieństwie do motłochu zalegającego ulice. Jeśli ktoś uważa wręcz przeciwnie niż Wyborcza - będzie bliższy poglądom dalamberta. (Sorry za uproszczenie z Wyborczą, ale chyba rozumiecie, co mam na myśli? Wolałem podać fragment nazwy gazety niż skróty partyjne :wink: )


O jakiej debacie może więc być tu mowa - oprócz debaty politycznej? Skoro właśnie jest to debata polityczna, jej temat jest w najlepszym przypadku zastępczy, w najgorszym - fatalny.

Debata jest możliwa tylko wtedy, gdy wszystkie strony są przez siebie równo traktowane, nie kierują się uprzedzeniami, przesądami, stereotypami i... poglądami politycznymi. Rację miał Piech zadając pytanie o naukowość książki. Jeśli brak naukowości, zostaje tylko polityka.

Nie czytałem książki Grossa i na razie nie zamierzam. Dlaczego? Gross wprost powiedział, że zajął się tylko i wyłącznie antysemityzmem Polaków, a nie stosunkami między Polakami a Żydami w tamtym okresie. To po prostu nie jest podejście obiektywne i tyle. Dla mnie taki sposób pisania, argumentowania jest pozbawiony wartości. W zakresie pisania subiektywnego wolę po prostu literaturę piękną, którą książka Grossa oczywiście nie jest.
Podam przykład.
Nie interesowałaby mnie książka stawiająca np. Hitlera w jasnym świetle. A stosując metodę Grossa, można by taką książkę napisać. Nie napiszemy o Hitlerze jako zbrodniarzu, "bo nas to nie interesuje, niech o tym napisze ktoś inny", za to wyłowimy sobie tylko to, co nas pasi. Coś by się znalazło: zainteresowania malarskie, a więc wrażliwość na świat sztuki; zdolności retoryczne, przywódcze, wyprowadzenie Niemiec z hiperinflacji na drogę rozwoju gospodarczego (to nie tylko zasługa Hitlera, ale z natury sukces ma wielu ojców).
Czy ktoś z Was czytałby takie brednie?
Na pewno nie, a jeśli nawet, to nie z myśą, że taka książka jest naukowa i pokazuje nam, jak było naprawdę.

O debacie nie może być mowy, ponieważ świat i tak z gruntu przyzna rację Grossowi. Opinia Polaka w zestawieniu z przeciwną opinią Żyda w najlepszym przypadku może zostać zignorowana, w najgorszym stać się przyczynkiem do kolejnej łatki "Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki". Po prostu nie mamy równych szans i tyle.

A tak w ogóle, czy istnieje w Polsce antysemityzm? Tylko kretyn odpowiedziałby, że nie. Oczywiście, że istnieje. Tak jak rasizm i wiele innych -izmów. Tylko że nie tylko w Polsce i nie tylko antysemityzm. Obojętnie jacy inżynierowie dusz zabraliby się za kształtowanie społeczeństw, negatywne zjawiska będą i nie wykorzeni się ich całkowicie. Szkoda. Antypolonizmu też się nie wykorzeni i nie mam o to pretensji do Żydów, Ukraińców, Rosjan, Białorusinów, itd.
 
 
ihan 
iHan Solo


Posty: 8631
Skąd: Tarnów-Kraków
Wysłany: 1 Marca 2008, 12:49   

mad napisał/a
Nie interesowałaby mnie książka stawiająca np. Hitlera w jasnym świetle. A stosując metodę Grossa, można by taką książkę napisać. Nie napiszemy o Hitlerze jako zbrodniarzu, bo nas to nie interesuje, niech o tym napisze ktoś inny, za to wyłowimy sobie tylko to, co nas pasi. Coś by się znalazło: zainteresowania malarskie, a więc wrażliwość na świat sztuki; zdolności retoryczne, przywódcze, wyprowadzenie Niemiec z hiperinflacji na drogę rozwoju gospodarczego (to nie tylko zasługa Hitlera, ale z natury sukces ma wielu ojców).
Czy ktoś z Was czytałby takie brednie?

Ale idąc tą analogią jest pytanie: czy interesowałaby nas książka stawiająca go wyłącznie w złym świetle? Pytanie bez sensu, bo taki jest mem, ktokolwiek próbujący kogokolwiek, Stalina, Hitlera czy kilku innych przedstawić jako ludzi, którzy mieli jakieś tam jednak zalety, bo nie ma całkowicie czarnej czerni, zostałby okrzyknięty neofaszystą czy neostalinistą czy jakimś tam innym "neo". Fakt, o historii da się rozmawiać bez emocji dopiero bo długim, długim czasie. Jak długim, dowodzą chyba emocje związane ze średniowieczem, wyprawami krzyżowymi i inkwizycją, która teraz okazuje się niewiele się różniła od obozów skautów.

Dobrze by było, gdybyśmy mogli, porozmawiać spokojnie i uczciwie, uznać, że każdy naród ma jednostki wspaniałe i zwykłych sk..., ale jak przeprowadzać debatę w społeczeństwie, gdzie od dzieciństwa jest wpajane przekonanie, że jesteśmy jedynym narodem, który z nikim nie prowadził wojny, bronił wszystkich wokół i składa się z samych bohaterów na białych koniach? Że za nic nie jesteśmy odpowiedzialni, bo to ci inni, a to nas nawracali na wiarę mieczem (choć to choć prawda nie jest akurat popularny temat), albo podstępnie nam sprowadzili zakon krzyżacki lub Szwedów, albo były rozbiory, albo wojna, albo komunizm, albo WSI. Uczciwym byłoby przyznać: tak, zdarzają się źli ludzie nawet wśród Polaków, ale porównując skalę, ich postępowanie w warunkach kryzysu jednak wychodzimy na plus. A w sumie wychodzi, że akceptowane jest postępowanie akurat takie, jakie drażni w książce Grossa: zgadzamy się z faktami stawiającymi nas w jasnym świetle. I tylko z takimi.
_________________
Boże chroń mnie przed ludźmi wykształconymi ponad swoją inteligencję.
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 1 Marca 2008, 12:51   

Piech napisał/a
Bagatelizujesz sprawę prześladowania chrześcijan, choć pewnie nie chciałbyś być chrześcijaninem na Bliskim Wschodzie.

Z drugiej strony uznałeś za warte sprostowania, że tego Żyda dwa lata temu ten pijak nie tylko zwymyślał, ale także tarmosił.

Już nie chce mi się gadać.


Ja niczego nie bagatelizuję, ale zauważ, że nasza rozmowa miala temat Gross i jego książka a nie Darfur i los chrześcijan. Sprecyzowalem twoją wypowiedź, która mocno przewartościowywała sens wydarzenia. Gdyby ktoś kopnął Dziwisza, szum byłby niemożebny, i nie pisałbyś, że pijak kopnął jakiegoś klechę, prawda?
A co do masakr, my zabijamy ich, oni nas, od setek lat. Nie ma różnicy pomiędzy zrzucaniem bomb fosforowych na Faluje,a masakrami w Darfurze.
ale my rozmawiamy o proble4mieantysemityzmu w polsce a nie otamtych sprawach.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
ra66it 
Alien


Posty: 350
Skąd: src_ip
Wysłany: 1 Marca 2008, 13:01   

Zgadzam się z tym, co napisał mad ale zwróciłbym uwagę na coś jeszcze. Polityka jako taka służy osiągnięciu określonych celów. Co zatem może być celem w przypadku działań a'la Gross? KASA! Jakiś czas w mediach było głośno o kontach w bankach, konieczności zadośćuczynienia itp. Szwajcaria, Niemcy wypłacili ogromne sumy instytucjom działającym jakoby w imieniu poszkodowanych. I co? Artykuły i audycje na ten temat skończyły się. Teraz już nie żołnierze niemieccy, nie Niemcy, nie hitlerowcy nawet tylko bliżej nieokreśleni naziści i Polacy dokonywali okropnych czynów. Armia czerwona niosła wyłącznie radość i wyzwolenie, była bardzo opiekuńcza wobec jeńców i wykazywała się wręcz niebywałą dbałością o mienie na zdobywanych ziemiach...
Nie można mieć pretensji do pewnych osób za takie przedstawianie świata skoro taka ich natura i cele. Trzeba jednak nazywać to po imieniu i opisywać takim jakie jest, bo wtedy osobnicy ci tracą zwykle odwagę. Nie licząc GazWyb nikt już nie próbuje podtrzymywać dyskusji o książce pana g (litery małe, bo to mały człowiek). Tym razem nie udało się zrobić zamieszania takiego jak z Jedwabnem. Ciekawe kiedy i co pojawi się jako następne?
 
 
Piech 
Hieronim Berbelek


Posty: 3569
Skąd: Poznań
Wysłany: 1 Marca 2008, 15:40   

ra66it, obawiam się, że masz rację.

Przypominają się słowa Sekretarza Generalnego Światowego Kongresu Żydowskiego (World Jewish Congress) rabina Israela Singera, z dnia 19 kwietnia 1996:
Cytat
If Poland does not satisfy Jewish claims, it will be publicly attacked and humiliated in the international forum.

(Jeżeli Polska nie spełni żydowskich żądań, będzie publicznie atakowana i poniżana na forum międzynarodowym)
_________________
Nie wyrabiam psychicznie, gdy skarpetki są nie do pary.
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 1 Marca 2008, 15:45   

Czyli jednak spisek żydokomuny?
Obawiam się, że nie macie pełnego pola widzenia na problem.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Godzilla 
kocia mama


Posty: 14145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 1 Marca 2008, 16:13   

No zaraz, to ten rabin Singer rzucił publicznie taki tekst 19 kwietnia 1996 czy nie? Powiedział czy nie powiedział? A może powiedział a nie wiedział co mówi? Dlaczego podsumowuje się "spiskiem żydokomuny" kogoś kto akurat cytuje publiczną wypowiedź?
_________________
Blog
Kedileri çok seviyorum :mrgreen:
 
 
mad 
Filippon


Posty: 3816
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 1 Marca 2008, 16:14   

No i widzisz, NURSIE. Jak argument nie jest w smak, to najlepiej wyśmiać. Możesz jeszcze o cyklistach napisać, na pewno będzie śmiesznie :mrgreen:
Właśnie o to mi chodziło, gdy przedstawiłem wątpliwość, co do możliwości przeprowadzenia normalnej debaty. Piech po prostu zacytował wypowiedź znaczącego gościa, która jest jak najbardziej na temat. Zamiast ustosunkować się do samej wypowiedzi rabina, lepej stereotypowo załatwić gościa, który ten cytat przywołał.

A Ty na pewno masz pełne pole widzenia na problem?

ihan To wszystko, o czym piszesz, znów jest tylko odbiciem poglądów, a nie opisem sytuacji faktycznej. Ciebie być może mierzi polska tradycja, całe to Boże coś Polskę... I masz prawo, żeby Cię mierziło. Wtedy w każdej oznace starodawnego sposobu mówienia o patriotyzmie wyczuwasz mohery, trupięgi. Jesteś być może podobnie przeczulona jak druga strona, która z kolei uważa, że jeśli tylko wyraz "Polska" pojawi się w złym kontekście, to zdrada.
Jedno i drugie to przegięcie.
Ja jakoś nie podzielam opinii, że dominującym sposobem nauczania historii jest wpajanie przekonania o naszej wyjątkowości. To tylko Twoja nadinterpretacja wynikająca z tego, co napisałem w poprzednim akapicie. Przewrażliwienie i tyle.
 
 
ra66it 
Alien


Posty: 350
Skąd: src_ip
Wysłany: 1 Marca 2008, 18:09   

Dobrze NURSIE, że nie przywołałeś jeszcze masonów. ;P:
A tak na poważnie, to żerowanie na minionej tragedii jest dla niektórych po prostu modelem biznesowym. Ogrom pieniędzy, który można na tym zyskać skutecznie tłumi różne wątpliwości i wyłącza hamulce.
W negocjacjach z rządem niemieckim w sprawie odszkodowań, które zakończyły się sukcesem brał udział m.in. adwokat Israel Perry. Własni rodacy przyłapali go na przywłaszczeniu sobie kilkuset milionów marek z przyznanych odszkodowań. Jakoś nie słychać by cokolwiek oddał lub został skazany... Ot, przedsiębiorcza jednostka.
W Warszawie przekazano działkę na cele krzewienia kultury i upamiętnienia tragedii. Ma powstać na niej nie muzeum, synagoga, dom pamięci tylko... jeden z wyższych wieżowców w mieście. Wielu prawowitych spadkobierców przedwojennych właścicieli działek w tym rejonie bezskutecznie próbuje odzyskać coś, co powojenna władza odebrała im z naruszeniem ustanowionych przez siebie przepisów. Nie mają jednak odpowiedniej narodowości.
Im większy biznes tym mniej skrupułów.
 
 
ihan 
iHan Solo


Posty: 8631
Skąd: Tarnów-Kraków
Wysłany: 1 Marca 2008, 19:20   

mad, ale nikt nie jest w pełni obiektywny. Niewykonalne po prostu. Fajnie jest spotykać się w połowie, albo przynajmniej w okolicach połowy. Może miałam pecha, takich nauczycieli, a w otoczeniu też nie mam samych świętych, ładny rozkład Gaussa by się zrobił.

Kiedyś się tak zastanawiałam nad okrzykami pseudokibiców oraz napisami na murach. Są antysemickie, nikt raczej nie zaprzeczy, lub odnoszą się do kopulacji lub kobiet lekkich obyczajów, nie wiem dlaczego do panów takich samych obyczajów raczej nie. Zresztą kopulacja jako wyraz pogardy i dominacji przejawia się często. Interesujące.

ra66it, ale jechanie na dawnej tragedii to akurat nie dotyczy tylko i wyłącznie żydów. Ogrom pieniędzy można zrobić też w innych krajach, miałam podać jakiś przykład, ale chyba każdy potrafi sobie coś dopisać.
_________________
Boże chroń mnie przed ludźmi wykształconymi ponad swoją inteligencję.
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 1 Marca 2008, 19:33   

Moment, co znaczy wyśmiać?
Nie wiem czy on to powiedział, czy nie. Ale przywoływanie tego argumentu widywalem w publikacjach okreslanych mianem oszołomskim. Ponoć jest to jeden z dowodów na spisek żydowski.

Ja też nie mam pełnego oglądu ale widzę obie strony medalu.

Popatrz na post ra66ita. Israel Perry, setki milionów skubnął, nie siedzi. Zydzisko paskudne
A teraz popatrz tutaj:
http://www.ynet.co.il/eng...3508589,00.html

Widzisz teraz, na jakim poziomie zaczyna być prowadzona ta dyskusja? Za chwilę zaczniemy sięgać do protokołów mędrców syjonu.
O tym napisalem, o przerzucaniu się niesprawdzonymi cytatami i informacjami.

Zdanie cytowane przez piecha, wbij je w wyszukiwarke i zobacz. szukam i szukam a jedyne co znajduje to wyrwane zdanie. Zadaj sobie teraz pytanie,w świetle informacji ra66ita, czy to prawda, czy kolejny bubelpublikat? bo ja nie wiem, dla mnie to, w świetle tego, co zaraz napiszę, kiszka.

Godzilla, minęło 12 lat,. zaplaciliśmy? wymień te poniżenia na forum międzynarodowym. Obawiam się, ze niewiele znajdziesz, co znaczy, że sobie facet, jak wielu przed nim i po nim, straszył.
Rokita mial umierać za Nicee. Kaczory za pierwiastek. A wszyscy zyją.
tojest szerszy punkt widzenia :-)
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
ihan 
iHan Solo


Posty: 8631
Skąd: Tarnów-Kraków
Wysłany: 1 Marca 2008, 19:48   

Spojrzenie w szerszym kontekście na majątek pożydowski, proszę bardzo. W niemal każdym mieście jest sporo takich kamienic. Zarządzane przez Zarządy Nieruchomości, właściciel nieznany, nadzór sądu nad działaniami administratora. W większości przypadków sprawy nieuregulowane prawnie - rachunki bankowe, na których są gromadzone pieniądze są na nazwisko administratora (osoby fizycznej), nie ma osobnego rachunku na każda kamienicę wrzucane są do wspólnego worka. Gdyby administrator umarł w zasadzie środki dziedziczy rodzina, w końcu to był jego rachunek. To wszystko jest opisem autentycznej sytuacji. W moim mieście była afera z przejęciem kilku kamienic przez podstawione osoby (narodowości jak najbardziej i całkowicie polskiej, żeby nie było wątpliwości), zamieszani byli notariusze. I co, notariuszom nic sie nie stało, w zasadzie nikt za nic nie odpowiedział, ale zostało przynajmniej ujawnione, w wielu przypadkach ktoś wystarczająco sprytny poprzejmował kolejne majątki.
Tak sobie jeszcze pomyślałam o tej nadwrażliwości podniesionej przez mada. Pewnie coś w tym jest, jest mi miło gdy na przykład Polak odkrywa układ planetarny albo Polka zostaje policjantka w USA z najwyższą ilością punktów na egzaminie wstępnym. Ale nie wierzę w wyjątkowość.
_________________
Boże chroń mnie przed ludźmi wykształconymi ponad swoją inteligencję.
 
 
ra66it 
Alien


Posty: 350
Skąd: src_ip
Wysłany: 1 Marca 2008, 20:19   

Drogi NURSIE od wyroku do jego wykonania droga jest długa... Z cytowanego przez Ciebie artykułu nie wynika ani, że faktycznie siedzi ani, że cokolwiek zwrócił. Kwota wymieniona we wskazanym przez Ciebie artykule, to coś co udało się udowodnić ponad wszelką wątpliwość. Biję się w piersi - dane i sformułowanie zaczerpnąłem z innego artykułu innego autora z Izraela (Katar Zaw, Najwyższy Czas!, Nr 9 (928) 1 marca 2008, strona XXIX). Jak rozumieć ten ironiczny zwrot Zydzisko paskudne i późniejszy komentarz na temat poziomu? Skoro udało się udowodnić mu deczko mniej, to tym samym paskudny już nie jest i sprawy nie ma? Sam zaproponuj jaki to publikat. Wedlug mnie pachnie michnikowszczyzną.
Czy polskie obozy koncentracyjne są według Ciebie sformułowaniem neutralnym? Czy kwestia tzw. wypędzeń też? Czy incydenty i chuligańskie wybryki dotyczące ludzi tej narodowości czy wyznania są tak bardzo nagłaśniane, gdy zdarzą się np. w Niemczech czy we Francji? Czy ktoś doniesie o czymś takim, gdy zdarzy się to w Rosji? Ludzie w innych krajach przeczytają tytuł z pierwszej strony a nie sprostowanie na przedostatniej. I to właśnie zbuduje ich opinię o Polsce i Polakach. Taka opinia pociąga za sobą koszty np. w kontaktach biznesowych, decyzjach o inwestycjach etc. Czy chcesz prowadzić interesy z kimś o niechlubnej reputacji? Jaką podejmiesz decyzję, gdy inny partner w interesach powie, że negocjacje z kimś o takiej reputacji mu się nie podobają? Czy wybierzesz się na wycieczkę do kraju, w którym (jak przeczytałeś) nienawidzą i mordują Twoich rodaków?
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 1 Marca 2008, 21:20   

Tak rozumieć, ze przedstawiasz sprawę, jakby nikt nic nie zrobił - jest wyrok, jest. Czy siedzi, tego nie wiesz. Może siedzi, może zapłacił. A może nie, ale to nie bylo przedmiotem twojej wypowiedzi, tylko fakt, że cisza na ten temat - a wcale ciszy nie ma, jak widzisz.
Jeśli info o tej dzialce masz z tego samego źródła, to przypuszczam, ze wątpię, aby bylo w prawdziwszym tonie - a gdyby nawet, to czego to dowodzI? Na 1000 dzialek podobnych, które wbrew prawu oddano KK, jedna przypadla jakimś żydom. A może im się nalezała, bardziej niż rekompensata (aplacona już raz) dla KK. Nie znam szczegółów, a w nich diabel siedzi - a komentarz, ze biedni ludzie czekają a tym dali, to co jest według ciebie, jak nie klasyczną odzywką, którą można podpiąć pod anty co? anty semityzm, bracie.

Nie obraź się, ale tak dziala propaganda, wypuszcza się wiadomości niepełne, albo przekręcone, powielają a ludzie wierzą, dodają, podniecają się.

Zrozumcie wreszcie jedno, to chyba jest sedno problemu, dzielicie swiat na żydów i calą resztę. Jak jakikolwiek prawnik kogoś przewali to prawnik przewalił, jak żydowski, to żyd.
Naprawdę tak wiele się na ten temat pisze na świecie? A moze to my sami takie rzeczy rozdmuchujemy nad miarę?
Polskie obozy zagłady - tak niestety wygląda pamięć ludzka. Dla ciebie Napoleon to taki fajny miś, co francję budował, dla Hiszpanów morderca znienawidzony. Ale to dawno bylo. To taki sam status, ich ta sprawa nie dotyczyła (tych co to wypoisują, obóz jest w Polce, fru, piszemy polski. Bo to nie żydzi pisza, ostatnio chyba w skandynawii ktoś tym ściegiem pojechał, tylko nieuki. I dziala metoda powtarzania, raz ktoś to rzuci, drugi powtórzył, zupełnie jak ty z tym adwokatem, i idzie w ludzi.
IMO słusznie zaczętotargać takich idiotów za wypisywanie głupot.
Kwestia wypędzeń to inna para kaloszy. I nie taka prosta, jakby się wydawalo. Nie każdy wypedzony Niemiec był hitlerowcem, prawda? Nie każdy tutaj przyjechal po39tym, zwłaszcza na ziemie zachodnie. My upominamy się o odszkodowania za ziemie na wschodzie. oni, o to, co my im zabraliśmy. Jeśli spojrzysz na to bez emocji zauważysz podobieństwa.
Nie mam pojęcia, czy incydentów antyżydowskich nienaglasnia się na zachodzie, o ile pamiętam byla niedawno jakaś afera we francji, ale nie powiem ci jaka, bo nieśledze tego dokładnie. Z drugiej strony Francja ma arabów na karku, i pewnie, jak atakują francuskiego żyda, to mówi się o napadziena francuza, oni chyba nie muszą tego tak dzielić.
Tych zdań o biznesie nie zrozumiałem, sorry.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
ilcattivo13 
Wirtualny Suwalski Niedźwiedź


Posty: 17772
Skąd: Suwałki (k. Dowspudy)
Wysłany: 1 Marca 2008, 22:31   

NURS napisał/a
Kwestia wypędzeń to inna para kaloszy. I nie taka prosta, jakby się wydawalo. Nie każdy wypedzony Niemiec był hitlerowcem, prawda? Nie każdy tutaj przyjechal po39tym, zwłaszcza na ziemie zachodnie. My upominamy się o odszkodowania za ziemie na wschodzie. oni, o to, co my im zabraliśmy. Jeśli spojrzysz na to bez emocji zauważysz podobieństwa.


NURSIE, skoro już wspomniałeś o tym.
1. Na około dwa miliony wypędzonych niemców, ponad 600 000 było aktywnymi funkcjonariuszami SS, Gestapo i innych nazistowskich urzędów. Ludzi ci dostali nadania majątkowe na terenach okupowanej Polski za szczególne zasługi dla faszyzmu. Jakoś o tym fakcie mało gdzie można usłyszeć.
2. Członkami zarządów Związku Wypędzonych i pokrewnych organizacji byli najczęściej właśnie członkowie SS, Gestapo czy Kripo. To też jakoś umyka ludziom.
3. To Niemcy (podpuszczeni przez Stalina) rozpoczęli wojnę, a nie my. Poza tym, to właśnie u niemieckiej ludności mieszkającej w Prusach Wschodnich Hitler miał zawsze największą popularność. I to, że to na nich wypadły wysiedlenia, osobiście uznaję za sprawiedliwość dziejową.
W ogóle polecam artykuł o tych sprawach, z GW z któregoś z lutowych piątków.

A wracając do kwestii pana Grossa i polskiego antysemityzmu. Nie ma i raczej nie będzie szans na normalny, obiektywny i światowy dialog w tej sprawie. Pod wzgledem "medialnym" nikt nie pobije zwolenników antysemityzmu. Książki ludzi pokroju Grossa zawsze znajdą wydawcę i kogoś kto je odpowiednio nagłośni na Zachodzie. A ich przeciwnicy mogą sobie jedynie popluć w brodę w sieci.
_________________
DVRVM CACANTES MONVIT VT NITANT THALES
 
 
ra66it 
Alien


Posty: 350
Skąd: src_ip
Wysłany: 1 Marca 2008, 22:32   

NURS napisał/a
Tak rozumieć, ze przedstawiasz sprawę, jakby nikt nic nie zrobił - jest wyrok, jest. Czy siedzi, tego nie wiesz. Może siedzi, może zapłacił. A może nie, ale to nie bylo przedmiotem twojej wypowiedzi, tylko fakt, że cisza na ten temat - a wcale ciszy nie ma, jak widzisz.

Wskazany artykuł brzmi jak kolejne egzaltowane doniesienie o karze nałożonej na TP S.A. Nie wynika z niego wcale, że poza wydaniem wyroku dzieje się coś więcej. W ten sposób uciekasz od ustosunkowania się do problemu zarabiania przez różne organizacje na takich sprawach z przeszłości.

NURS napisał/a
Jeśli info o tej dzialce masz z tego samego źródła, to przypuszczam, ze wątpię, aby bylo w prawdziwszym tonie - a gdyby nawet, to czego to dowodzI? Na 1000 dzialek podobnych, które wbrew prawu oddano KK, jedna przypadla jakimś żydom. A może im się nalezała, bardziej niż rekompensata (aplacona już raz) dla KK. Nie znam szczegółów, a w nich diabel siedzi - a komentarz, ze biedni ludzie czekają a tym dali, to co jest według ciebie, jak nie klasyczną odzywką, którą można podpiąć pod anty co? anty semityzm, bracie.
I co? Rozumiem, że podpinasz. Dzięki za nominację.
Problemem są preferencje dla wybranych, czasem wbrew obowiązującym przepisom. Dlaczego w przypadku niektórych organizacji wystepujących o zwrot nie jest żadną przeszkodą to, że nie są prawnym następcą ani nawet upoważnionym przedstawicielem spadkobierców poprzedniego właściciela? Co więcej, składane są nawet w takich sprawach deklaracje polityczne przez ważnych przedstawicieli państwa.

NURS napisał/a
dzielicie swiat na żydów i calą resztę. Jak jakikolwiek prawnik kogoś przewali to prawnik przewalił, jak żydowski, to żyd.
Naprawdę tak wiele się na ten temat pisze na świecie? A moze to my sami takie rzeczy rozdmuchujemy nad miarę?
Jest grupa Żydów, którzy o tym mówią i piszą. Ktoś z nich napisał nawet książkę o przedsiębiorstwie holocaust.

NURS napisał/a
Polskie obozy zagłady - tak niestety wygląda pamięć ludzka. Dla ciebie Napoleon to taki fajny miś, co francję budował, dla Hiszpanów morderca znienawidzony. Ale to dawno bylo. To taki sam status, ich ta sprawa nie dotyczyła (tych co to wypoisują, obóz jest w Polce, fru, piszemy polski. Bo to nie żydzi pisza, ostatnio chyba w skandynawii ktoś tym ściegiem pojechał, tylko nieuki. I dziala metoda powtarzania, raz ktoś to rzuci, drugi powtórzył, zupełnie jak ty z tym adwokatem, i idzie w ludzi.
IMO słusznie zaczętotargać takich idiotów za wypisywanie głupot.

Ja nie wiem czy nieuki, czy niechcacy i Ty też tego nie możesz potwierdzić. O Napoleonie niczego nie pisałem. To nijak się ma do tej sytuacji. Zauważ, że nie chodzi o pisanie o fajnym lub niefajnym panu H.
W kwestii adwokata podałem źrodło. Jeżeli chcesz, to sam sprawdź kim jest autor i gdzie mieszka.

NURS napisał/a
Kwestia wypędzeń to inna para kaloszy. I nie taka prosta, jakby się wydawalo. Nie każdy wypedzony Niemiec był hitlerowcem, prawda? Nie każdy tutaj przyjechal po39tym, zwłaszcza na ziemie zachodnie. My upominamy się o odszkodowania za ziemie na wschodzie. oni, o to, co my im zabraliśmy. Jeśli spojrzysz na to bez emocji zauważysz podobieństwa.

NURSIE, a czy nie dostrzegasz różnic?

NURS napisał/a

Nie mam pojęcia, czy incydentów antyżydowskich nienaglasnia się na zachodzie, o ile pamiętam byla niedawno jakaś afera we francji, ale nie powiem ci jaka, bo nieśledze tego dokładnie. Z drugiej strony Francja ma arabów na karku, i pewnie, jak atakują francuskiego żyda, to mówi się o napadziena francuza, oni chyba nie muszą tego tak dzielić.
Tych zdań o biznesie nie zrozumiałem, sorry.

Francuzi chyba nie muszą... Dlaczego Polacy muszą?
W biznesie istotne jest otoczenie, klimat. Bank, który ma sfinansować jakieś przedsięwzięcie w kraju o złej opinii zażąda wyższych opłat lub w ogóle odmówi kredytu, bo uzna to za zbyt ryzykowne. Tak samo mogą zareagować partnerzy w interesach żeby nie mówiono o nich, że robią interesy z antysemitami i są wobec tego antysemitami. Od pewnego rozmiaru firmy ew. straty spowodowane przez jeden artykuł w gazecie mogą mieć znaczenie. Innymi słowy opinia o tym z kim robimy interesy ma znaczenie, sorry.
 
 
mad 
Filippon


Posty: 3816
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 1 Marca 2008, 23:10   

Ludzie, spokojnie. NURS patrzy na to wszystko przez różowe okulary, zakładając dobrą wolę nie tylko Grossa, ale również "wypędzonych" Niemców, Żydów, którzy stracili majątki (Polacy też stracili), itp. Chciałbym, żeby NURS miał rację, boję się jednak, że przedsiębiorstwo Holocaust może nie być tylko wytworem fantasmagorii antysemitów. Jeśli okaże się, że jest, spadnie mi kamień z serca, ale póki co, nie noszę różowych okularów.
Ra66it może za bardzo dramatyzujesz. NURS ma rację, że właściwie jeszcze nic się nie stało. Nie wiem, czy się nie stanie, ale na razie panuje względny spokój. Boję sie tylko, że coś się może stać poza naszymi plecami i obudzimy się z ręką w nocniku. Niebezpiecznie zaczęło sie robić, gdy Żydzi pozywali nasze państwo przed amerykańskie sądy. Na razie nic z tego nie wyszło. Na razie. Natomiast brak uregulowań własności w księgach wieczystych na Ziemiach Odzyskanych zakrawa na zdradę.
 
 
ilcattivo13 
Wirtualny Suwalski Niedźwiedź


Posty: 17772
Skąd: Suwałki (k. Dowspudy)
Wysłany: 1 Marca 2008, 23:20   

mad napisał/a
... Na razie nic z tego nie wyszło. Na razie.


Właśnie. "Na razie". Bagatelizowanie (żeby nie napisać "olewanie") problemu na pewno go nie rozwiąże. Tu akurat jest potrzebane "czarnowidztwo", przynajmniej po to, żeby być przygotowanym na wszystko.

mad napisał/a
...Natomiast brak uregulowań własności w księgach wieczystych na Ziemiach Odzyskanych zakrawa na zdradę.


Z tym też się zgodzę. O ile nie dziwie się zaniedbaniom w tej kwestii, popełnionym przez rządy komunistyczne z lat 44-89, to brak jakiegokolwiek działania ze strony ostatnich kilku rządów zakrawa na głupotę (albo na spisek żydo-masoński :wink: ).
_________________
DVRVM CACANTES MONVIT VT NITANT THALES
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 2 Marca 2008, 01:09   

ra66it napisał/a
NURS napisał/a
Tak rozumieć, ze przedstawiasz sprawę, jakby nikt nic nie zrobił - jest wyrok, jest. Czy siedzi, tego nie wiesz. Może siedzi, może zapłacił. A może nie, ale to nie bylo przedmiotem twojej wypowiedzi, tylko fakt, że cisza na ten temat - a wcale ciszy nie ma, jak widzisz.

Wskazany artykuł brzmi jak kolejne egzaltowane doniesienie o karze nałożonej na TP S.A. Nie wynika z niego wcale, że poza wydaniem wyroku dzieje się coś więcej. W ten sposób uciekasz od ustosunkowania się do problemu zarabiania przez różne organizacje na takich sprawach z przeszłości.


Ja uciekam? A co to ma wspólnego z tematem tej dyskusji? BTW, typowa populistyczna gadka - najpierw stwierdziles, ze jest cicho, a jak ci pokazalem, że facet ma wyrok, to teraz żądasz, zeby ci dać adres pierdla. Pokop sobie sam, poszukaj, to nie moja bajka.

Cytat
NURS napisał/a
Jeśli info o tej dzialce masz z tego samego źródła, to przypuszczam, ze wątpię, aby bylo w prawdziwszym tonie - a gdyby nawet, to czego to dowodzI? Na 1000 dzialek podobnych, które wbrew prawu oddano KK, jedna przypadla jakimś żydom. A może im się nalezała, bardziej niż rekompensata (aplacona już raz) dla KK. Nie znam szczegółów, a w nich diabel siedzi - a komentarz, ze biedni ludzie czekają a tym dali, to co jest według ciebie, jak nie klasyczną odzywką, którą można podpiąć pod anty co? anty semityzm, bracie.
I co? Rozumiem, że podpinasz. Dzięki za nominację.
Problemem są preferencje dla wybranych, czasem wbrew obowiązującym przepisom. Dlaczego w przypadku niektórych organizacji wystepujących o zwrot nie jest żadną przeszkodą to, że nie są prawnym następcą ani nawet upoważnionym przedstawicielem spadkobierców poprzedniego właściciela? Co więcej, składane są nawet w takich sprawach deklaracje polityczne przez ważnych przedstawicieli państwa.


Jedna dzialka preferencją? ROTFL, wstawiles tego newsa, przepraszam ale w tonie,jakim zazwyczaj dalambert oznajmia kolejną porażkę PO - oto jest dowod na... właśnie na co? Na co był to dowód?
O czym ty chcesz rozmawiać, i na jakiej podstawie? doniesień prasowych? A skąd wiesz, ze to nie jest kaczka dziennikarska, albo takie przeklamanie, jak to niedawne, że PO sobie wynajęła własną kancelarie gdzieś w ministerstwie sportu. Nie znam sprawy, ale źródło, które podałeś, mam za niezbyt wiarygodne - patrz poprzedni artykuł.

[quote="NURS"]dzielicie swiat na żydów i calą resztę. Jak jakikolwiek prawnik kogoś przewali to prawnik przewalił, jak żydowski, to żyd.
Naprawdę tak wiele się na ten temat pisze na świecie? A moze to my sami takie rzeczy rozdmuchujemy nad miarę? Jest grupa Żydów, którzy o tym mówią i piszą. Ktoś z nich napisał nawet książkę o przedsiębiorstwie holocaust.

I znowu nie zrozumiałeś :-)
Na świecie nikt nie pattrzy, czy amerykanin nazwiskiem Israel jest żydem, on jest amerykaninem, a w Polsce jest najpierw żydem a dopiero potem wspomina się, o jego faktycznym obywatelstwie. To jest problem, który sam w tę dyskusję wniosłeś :-)

[quote="NURS"]Polskie obozy zagłady - tak niestety wygląda pamięć ludzka. Dla ciebie Napoleon to taki fajny miś, co francję budował, dla Hiszpanów morderca znienawidzony. Ale to dawno bylo. To taki sam status, ich ta sprawa nie dotyczyła (tych co to wypoisują, obóz jest w Polce, fru, piszemy polski. Bo to nie żydzi pisza, ostatnio chyba w skandynawii ktoś tym ściegiem pojechał, tylko nieuki. I dziala metoda powtarzania, raz ktoś to rzuci, drugi powtórzył, zupełnie jak ty z tym adwokatem, i idzie w ludzi.
IMO słusznie zaczętotargać takich idiotów za wypisywanie głupot.
Ja nie wiem czy nieuki, czy niechcacy i Ty też tego nie możesz potwierdzić. O Napoleonie niczego nie pisałem. To nijak się ma do tej sytuacji. Zauważ, że nie chodzi o pisanie o fajnym lub niefajnym panu H.
W kwestii adwokata podałem źrodło. Jeżeli chcesz, to sam sprawdź kim jest autor i gdzie mieszka.

Nie rozumiesz nadal - pewnie, ze nie pisaleso Napoleonie, aleon ilustruje poruszony przez ciebie problem. Obawiam się,ze ani Francuzi ani Niemcy nie zxaprzeczają zbrodniom, jakie zostały przez nich popełnione w tej materii. niemcom to nawet trudno by przyszło. A my wciąz się wykłócamy,ze liczą się drzewka w Yad Washem, a szmalcownicy i cala reszta nie istnieli. I za to nas wszyscy tak kochają. Za to, że jak ktoś podnosi problem, tozaraz pojawia się artykul, ze ludzie maja problem z odzyskaniem mienia, a żydom ktoś dzialkę oddal.
I wiesz co, nie chcę wiedziec kto pisuje do pisma JKM, to twoja bajka, sam sobie szukaj. Ja ci tylko pokazalem, że ten ktoś lekko pomija fakty.

Cytat
[quote=NURS]Kwestia wypędzeń to inna para kaloszy. I nie taka prosta, jakby się wydawalo. Nie każdy wypedzony Niemiec był hitlerowcem, prawda? Nie każdy tutaj przyjechal po39tym, zwłaszcza na ziemie zachodnie. My upominamy się o odszkodowania za ziemie na wschodzie. oni, o to, co my im zabraliśmy. Jeśli spojrzysz na to bez emocji zauważysz podobieństwa.
NURSIE, a czy nie dostrzegasz różnic?


Pokaż mi te róznice. Na przykladzie Guntera Schwaba, który był mieszkancem Gdańska od lat kilku pokoleń, w czasie wojny nie byl wcielony do wojska, za to, trafil do Stutthoffu, a po wojnie zostal wysiedlony z domu, który zbudowalwlasnymi rękami, i zderz toz Antonim Puławskim z Lwowa, który... (te same fakty tylko inne nazwy). Jesli patrzxysz na rzecz jako problem polityczny, może zobaczysz roznica, jeśli patrzysz na kwestie ludzkie,czasem roznic nie znajdziesz. to ci usiluje uzmyslowić.

Cytat
[quote=NURS]
Nie mam pojęcia, czy incydentów antyżydowskich nienaglasnia się na zachodzie, o ile pamiętam byla niedawno jakaś afera we francji, ale nie powiem ci jaka, bo nieśledze tego dokładnie. Z drugiej strony Francja ma arabów na karku, i pewnie, jak atakują francuskiego żyda, to mówi się o napadziena francuza, oni chyba nie muszą tego tak dzielić.
Tych zdań o biznesie nie zrozumiałem, sorry.
Francuzi chyba nie muszą... Dlaczego Polacy muszą?


Czego nie muszą, co my musimy? :-)

Cytat
W biznesie istotne jest otoczenie, klimat. Bank, który ma sfinansować jakieś przedsięwzięcie w kraju o złej opinii zażąda wyższych opłat lub w ogóle odmówi kredytu, bo uzna to za zbyt ryzykowne. Tak samo mogą zareagować partnerzy w interesach żeby nie mówiono o nich, że robią interesy z antysemitami i są wobec tego antysemitami. Od pewnego rozmiaru firmy ew. straty spowodowane przez jeden artykuł w gazecie mogą mieć znaczenie. Innymi słowy opinia o tym z kim robimy interesy ma znaczenie, sorry.


Dasz jakies przykłady? :-)
Biznes szanowny panie, nie interesuje się takimi pierdołami. Popatrz na USA i Chiny, oficjalnie ameryka potepia reżim, ale handluje z nim na całego. Momo, ze się szpiegują, bluzgają i sądzą. Norma, w polsce też gospodarka odrywa sie od oszołomstwa. Naprawdę uważasz, ze jakiś bank zrezygnuje z zarobienia kasy, bo ktoś brzydko mowi o ich nacji?
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group