Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Mediewal II Total War
Autor Wiadomość
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37527
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 23 Lutego 2008, 20:39   Mediewal II Total War

Dyskusja na ten temat toczy się niespiesznie w innym watku. Mam prośbę do maodów zeby przenieśli z Co robić? Czyli w co grać?, posty dotyczące tej gry z ostanich kilku dni i będzie sobie mozna dyskutować bez szumów na powyzszy temat.

Fearfol, nie wiem co to znaczy 'no ele/art max 8 cav 2 ah. '
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Fearfol 
Pilot Pirx


Posty: 1098
Skąd: Przylesie Większe-Wałcz
Wysłany: 24 Lutego 2008, 11:18   

Fidelu znaczy to nie mniej nie więcej jak: bez słoni/artylerii maksymalnie 8 jednostek kawalerii w tym 2 jednostki konnych łuczników.
zapobiega to śmiesznej grze polegającej na masówce słoni lub konnych kuszników lub łuczników. Jak wcześniej pisałem taka konfiguracja jest praktycznie nie do pobicia.

popieram pomysł jednak temat mógłby dotyczyć całej serii "Total War" gdyż część "user'ów" grywała w Rome i Medieval 1.
 
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37527
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 24 Lutego 2008, 11:25   

Fearfol, jutro mozemy pograc w sieci od rana do nocy tylko musisz mi powiedziec co i jak bo nigdy jeszcze nie gralem, no i trzeba ustalić zasady
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Fearfol 
Pilot Pirx


Posty: 1098
Skąd: Przylesie Większe-Wałcz
Wysłany: 24 Lutego 2008, 11:55   

Dobrze Fidelu, jutro jak wrócę ze szkoły możemy zagrać, jeżeli chcesz i masz czas to po podaniu mi swojego adresu poczty wyślę ci kilka powtórek z internetowych bitew. (podejrzysz taktyki itd.) Co do połączenia to jak wolisz hamachi czy battlenet w medievalu? możemy zgrać klasyczną bitwę z powyższymi zasadami(no ele ...itd.) i z zakazem czatowania na wzgórzach szczerze tego nie lubię.

nie wiem czy wiesz: okno dialogowe podczas bitew otwiera się klawiszem "t", po wybraniu opcji "losowa" możesz wysyłać wiadomości pisemne.
 
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37527
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 24 Lutego 2008, 12:00   

Fearfol napisał/a
wyślę ci kilka powtórek z internetowych bitew. (podejrzysz taktyki itd.)
to nie bedzie konieczne, to nie zaden turniej

Fearfol napisał/a
Co do połączenia to jak wolisz hamachi czy battlenet w medievalu?
znaczy?
Fearfol napisał/a
możemy zgrać klasyczną bitwę z powyższymi zasadami(no ele ...itd.) i z zakazem czatowania na wzgórzach szczerze tego nie lubię.
czyli umawiamy się na bitwę, nie na kampanię
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Fearfol 
Pilot Pirx


Posty: 1098
Skąd: Przylesie Większe-Wałcz
Wysłany: 24 Lutego 2008, 12:07   

co do powtórek to ja wiem że to nie turniej, ale niektóre zagrywki graczy są tak piekielnie inteligentne że nie powstydziłby się ich Napoleon.

co do sposobu połączenia się to hamachi jest szybsze i jest dla tych co nie mają oryginalnej wersji. Minus to fakt że zagramy tylko 1 na 1.

Battlenet nieco laguje ale za to możemy zagrać z innymi graczami np : 2v2 ;)

Nie można grać kampanii, jest to opcja dostępna tylko dla pojedynczego gracza. Nawet na zdrowy rozsądek komu chciałoby się czekać aż wszyscy gracze wykonają ruchy na planszy ? I co się stanie jeżeli jeden z graczy się rozłączy? Ta opcja jest niedostępna.
 
 
 
ilcattivo13 
Wirtualny Suwalski Niedźwiedź


Posty: 17772
Skąd: Suwałki (k. Dowspudy)
Wysłany: 24 Lutego 2008, 15:37   

czekam na szczegółową relację z "The First SFFH Forum "Medieval II: Total War" Clash of the Warlords" :D
_________________
DVRVM CACANTES MONVIT VT NITANT THALES
 
 
Fearfol 
Pilot Pirx


Posty: 1098
Skąd: Przylesie Większe-Wałcz
Wysłany: 24 Lutego 2008, 15:40   

zamiast czekać to się przyłącz.
 
 
 
ilcattivo13 
Wirtualny Suwalski Niedźwiedź


Posty: 17772
Skąd: Suwałki (k. Dowspudy)
Wysłany: 24 Lutego 2008, 15:42   

nie kuś "Siatanie ty jedny", muszę w końcu zacząć kończyć pisać pracę dyplomową.

Ale już szukam taniej "Złotej Edycji" ;P:
_________________
DVRVM CACANTES MONVIT VT NITANT THALES
 
 
Fearfol 
Pilot Pirx


Posty: 1098
Skąd: Przylesie Większe-Wałcz
Wysłany: 24 Lutego 2008, 19:45   

a ja mam i sobie ją wielce chwalę. Uważam, że wydawanie pieniędzy na gry nie jest takim wielkim marnotrawstwem.
 
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37527
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 24 Lutego 2008, 19:49   

tez mam złotą, a jak
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Ixolite 
Admirał Zwiebellus


Posty: 6116
Skąd: oni wiedzieli?
Wysłany: 24 Lutego 2008, 21:39   

Ja sobie za rekompensatę za EK Wiedźmina kupiłem zestawik Rome TW - to jednak moja ulubiona część serii.
_________________
Alchemia Słowa
Well, my days of not taking you seriously are certainly coming to a middle.
 
 
 
Fearfol 
Pilot Pirx


Posty: 1098
Skąd: Przylesie Większe-Wałcz
Wysłany: 25 Lutego 2008, 15:01   

Czekam zwarty i gotowy. Jeżeli chcesz Fidelu to możemy zagrać teraz i jeszcze raz później koło 18.
Odbiór
.
 
 
 
Easy 
Hieronim Berbelek

Posty: 3537
Skąd: Stąd
Wysłany: 28 Lutego 2008, 16:43   

Ale żeście mi apetytu na Mediewala narobili. A jak tam z przystępnością dla niepraktykujących zbyt często i gorliwie w strategie?
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37527
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 28 Lutego 2008, 21:08   

Easy, nie odpowiem bo regularnie praktykuję od dwudziestu lat ale jak dla mnie miodzio

Właśnie grając Szkocją podbiłem Anglię i kończę Duńczyków jednocześnie walcząc na drugim froncie z Mediolanem*, który zrównał z ziemia w zasadzie całą Francję.

edit
* nie z Mediolanem tylko z Genuą, nie wiem skąd mi się ten Mediolan wziął
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
Ostatnio zmieniony przez Fidel-F2 28 Lutego 2008, 21:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ilcattivo13 
Wirtualny Suwalski Niedźwiedź


Posty: 17772
Skąd: Suwałki (k. Dowspudy)
Wysłany: 28 Lutego 2008, 21:23   

Easy - jak ustawisz na "easy" :D , to dasz radę bez trudu. Najwyżej przegrasz pierwszą grę ucząc się mechaniki gry...
_________________
DVRVM CACANTES MONVIT VT NITANT THALES
 
 
Fearfol 
Pilot Pirx


Posty: 1098
Skąd: Przylesie Większe-Wałcz
Wysłany: 26 Marca 2008, 18:57   

A ja mi również idzie wyśmienicie , grając Duńczykami umocniłem się na kontynencie, niszczę właśnie polaków bo zbyt bardzo mi bruździli cały czas wiążąc cześć moich wojsk, a ja mam coraz mniej czasu aby podbić cesarstwo niemieckie. BTW taktyka polegająca na zdobyciu miasta złupieniu go, sprzedaniu budynków, podniesieniu podatków opłaca się, miasto przejmują buntownicy co prowadzi do tego że twój wróg stępi sobie na nim zęby zanim je zdobędzie.

P.S mowa oczywiście o miastach których nie byłbyś w stanie obronić : np: zdobyte podczas krucjat.
 
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37527
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 23 Listopada 2008, 18:11   

Zainstalowałem moda Stainless Steel 6.0 z patchem 6.1. Wszystko jest lepiej i trudniej, gra nabiera nowego wymiaru. Na pierwszy rzut podbijam Anglię Irlandczykami :) .
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Hubert 
Wyduldas Napfluj


Posty: 7089
Skąd: Dziki Wschód - Białystok
Wysłany: 23 Listopada 2008, 20:09   

Czy warto grać Polakami? Mają jakąś kampanię fajną? Jeśli tak, to może pomyślę o zakupie. Wszakże Holly's are incooooming :)
 
 
ilcattivo13 
Wirtualny Suwalski Niedźwiedź


Posty: 17772
Skąd: Suwałki (k. Dowspudy)
Wysłany: 23 Listopada 2008, 20:41   

żeby grać Polakami, musisz albo przejść grę jedną z podstawowych nacji, albo zedytować "notatnikiem" jeden z plików gry.

Przy okazji, czy ktoś, grając w M2: Kingdoms miał problem z wywalającymi się bitwami? Patch mi nie pomaga. Wielokrotna reinstalacja też. A bez możliwości toczenia bitew gra staje się nudna. Po zainstalowaniu Kingdomsów wywalać zaczęło też przy bitwach w podstawce.
_________________
DVRVM CACANTES MONVIT VT NITANT THALES
 
 
gorim1 
Mała Mi


Posty: 2124
Skąd: Marki
Wysłany: 23 Listopada 2008, 21:11   

hmmm tego problemu nie stwierdziłem :P
_________________
Otyli żyją krócej. Ale jedzą dłużej.
Lec myśli nieuczesane
 
 
 
ilcattivo13 
Wirtualny Suwalski Niedźwiedź


Posty: 17772
Skąd: Suwałki (k. Dowspudy)
Wysłany: 24 Listopada 2008, 11:08   

na forum developera wyczytałem, że są inni, którzy mają ten problem, ale nikt nie wie co z tym fantem zrobić :| Pewnie rozwiązaniem mogłoby być (tak jak przy S.T.A.L.K.E.Rze CS) zainstalowanie cracka, ale już mi się odechciało grać.
_________________
DVRVM CACANTES MONVIT VT NITANT THALES
 
 
agrafek 
Stalowy Szczur


Posty: 1024
Skąd: z Podgórza
Wysłany: 24 Listopada 2008, 12:32   

Niestety, seria Total War cierpi na tą przypadłość "od maleńkości". Przy okazji każdej odsłony gry potrafią wykrzaczyć się, bo tak. Właśnie podczas bitew. Albo w ogóle nie idą i już. Swego czasu przetestowałem Shoguna na iluś tam roboczych laptopach i odkryłem, że "Shogun" szedł tylko na tych z celeronem ;P: . W tej chwili, jeśli chcę sobie w niego pograć, to tylko na zaopatrzonym w celerona laptopie. Na lepszym, nowocześniejszym, silniejszym i co tylko chcecie piecu nie idzie i już. Podobnie zachowywał się i Medieval I i II (przy czym II dla odmiany nie rusza na laptopie i już). Najstabilniejszy z tego wszystkiego jest "Rome", który chodzi jak i gdzie chce i nie robi problemów.
Nie próbowałem crackować, za to zaopatrzyłem się w piraty. I wiecie co, z nimi nie było problemów :D .
Dla uprzedzenia potencjalnych nieporozumień - system mam legalny i takie też gierki kupowałem.
 
 
ilcattivo13 
Wirtualny Suwalski Niedźwiedź


Posty: 17772
Skąd: Suwałki (k. Dowspudy)
Wysłany: 24 Listopada 2008, 12:48   

z żadnym TW nie miałem wcześniej problemów, ew. patche te problemy rozwiązywały. Tak było też z M2, przynajmniej dopóki nie zainstalowałem Kingdomsów. Najgorsze jest to, że na następnego patcha do Kingdoms raczej już nie ma co liczyć...
_________________
DVRVM CACANTES MONVIT VT NITANT THALES
 
 
Fearfol 
Pilot Pirx


Posty: 1098
Skąd: Przylesie Większe-Wałcz
Wysłany: 24 Listopada 2008, 13:34   

ukończył ktoś z was kampanię długą ? Wydaje mi się że jest ona bez sensu, limit 45 prowincji jest za duży. Szkoda że po sieci nie można pograć na mapie bitewnej.
 
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37527
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 24 Listopada 2008, 23:08   

Shoguna miałem pirata, chodził jak złoto, MTW I oryginał wykrzaczała sie czasem na bitwach ale sporadycznie a II też oryginal chodzi jak złoto, z SS trochę dłuższe są przerwy podczas których komp zarządza przeciwnikami ale bez tragedii

Sosnechristo napisał/a
Czy warto grać Polakami? Mają jakąś kampanię fajną?
ilcattivo13 napisał/a
żeby grać Polakami, musisz albo przejść grę jedną z podstawowych nacji
na początku masz możliwość grać tylko 5 czy 6 nacjami, żeby móc grać innymi musisz je podbić, tzn musisz byc tym który zdobędzie oststnie miasto/zamek danej nacji. Żeby zagrać Polską wystartowałem z HRE i nie dbając o nic ze wszystkim co się dało poleciałem na wschód. W 8 rund podbiłem Polskę :)

A teraz te kampanie. Polska nie ma specjalnej kampanii, po prostu jest jednym z państw którym mozna kierować i podbijać okolicę. Specjalnych scenariuszy jest cztery. Wyspy Brytyjskie, Ameryka, Krucjaty i wojny krzyżackie. Polska występuje tylko w tej ostatniej, niestety nie jest nacją grywalną.

Fearfol, nigdy nie dotarłem poza 20-25 prowincji. Wtedy osiągamy taki potencjał, że przy średniawym AI kompa nijakie myślenie strategiczne nie jest już potrzebne i gra się robi nudnawa, przy minimum wysiłku lejemy wszystkich dokoła. Wydaje mi sie ( i mam taką nadzieję), że SS 6.0 trochę to poprawia. Nie wdając się w szczegóły, jest trudniej, trzeba więcej myślec.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
agrafek 
Stalowy Szczur


Posty: 1024
Skąd: z Podgórza
Wysłany: 25 Listopada 2008, 08:07   

A ja zrobiłem te 45 prowincji. Rzeczywiście, potencjał mojego imperium zrobił się solidny i właściwie nikt nie miał ze mną szans (No, Timur, może, bo przybywa tak wypasiony, że ciężko się z nim walczy, podobnie jak wcześniej z Złotą Ordą. Przy okazji - czasem wykrzaczał mi się, gdy do akcji wkraczały słonie). Ale ciupałem do końca, bo:
1. Chciałem :twisted:
2. Podbijałem kolonie. Bitwy z Aztekami potrafią być zabawne.

Co do wykrzaczania, szukałem rozwiązania po sieci, stąd wiem, że nie tylko ja miałem takie problemy.
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37527
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 25 Listopada 2008, 08:58   

agrafek, ale Timur jest durny i łazi jak potłuczony, kilka tur, sporo kasy na nowe armie i go nie ma.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Hubert 
Wyduldas Napfluj


Posty: 7089
Skąd: Dziki Wschód - Białystok
Wysłany: 25 Listopada 2008, 09:41   

Hm... W takim razie się zastanowię. Ale skoro mimo wszystko się da...
W każdym razie, dzięki za objaśnienie sytuacji :)
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37527
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 25 Listopada 2008, 10:09   

Sosnechristo, jeśli lubisz dobrą strategię to warto i radzę zainstaluj od razu SS 6.0 i patcha SS 6.1, po tym gra jest przyjemniejsza. Poza tym masz od razu odblokowane wszystkie nacje z podstawki plus kilka dodanych w modzie (np Irlandia, Norwegia czy państwa zakonów rycerckich). Mod oprócz zmiany pewnych zasad, poprawki mapy, naprawia tez różne bugi.

wiecej mozesz poczytać tutaj

http://www.totalwar.org.p...bfa0ac1d148e19a
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group