Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Prawo a sprawiedliwość
Autor Wiadomość
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 16 Lutego 2008, 15:44   

A nie zauważasz, ze poprzedni premier nie wrócił z Moskwy nawet z czymś takim? :-)
Kurcze, zebym bardzo się starał nie widzę, co tez takiego strasznego wyniknęło z tej wizyty. Po dwóch latach kopania kogośw tyłek,wyciągnęliśmy rekę. Ico, mieli nas złotem za to obsypać?
Może dajcie im trochę czasu na naprawienie tego syfu, który kaczki porobiły.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Martva 
Kylo Ren


Posty: 30898
Skąd: Kraków
Wysłany: 16 Lutego 2008, 15:53   

Przesadzacie, Gazeta krytykuje Platformę, pewnie że nie aż tak jak krytykowała PiS, ale jednak.
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.

skarby
szorty
 
 
GAndrel 
Admirał Ackbar

Posty: 2486
Skąd: Wrocław
Wysłany: 16 Lutego 2008, 15:56   

A wracając do tematu. Prezydent zapowiedział, że na 100% zawetuje ustawę rozdzielającą funkcje Ministra Sprawiedliwości i Prokuratora Generalnego. Kolejny minus u mnie.

Za to Ćwiąkalski podpada za chęć ograniczenia ilości osób przyjmowanych na aplikacje i egzaminy dla doradców prawnych.
_________________
GAndrel
 
 
Piech 
Hieronim Berbelek


Posty: 3569
Skąd: Poznań
Wysłany: 16 Lutego 2008, 16:33   

Zachowanie naszych zagranicznych partnerów jest całkiem zrozumiałe. Im naprawdę nie robi różnicy, kto akurat reprezentuje Polskę. Ich interesy są niezmienne, co widać doskonale po zachowaniu Merkel i Putina. Różne słowa i gesty - a treść niezmienna. Należy to w końcu zauważyć, przyzwyczaić się, szanować i samemu się nauczyć. Chyba nigdzie indziej na świecie nie ma tylu "polityków" wymądrzających się w tramwajach i niestety (wielkie niestety) nie tylko w tramwajach, że jak ktoś ma takie czy inne maniery, to zyska więcej albo mniej. Liczą się naprawdę tylko interesy, siła i determinacja partnera-przeciwnika. Ja widzę jakiś strasznie naiwny romantyzm. Romantyzm polityczny Polaków. Sympatie i antypatie polityczne. To tak jakby mówić "lubię tego kasjera i dlatego mu ufam", "popieram ten bank - po prostu czuję, że pracują w nim dobrzy ludzie". Bez sensu. To tak jakby miała nas d* boleć więcej lub mniej zależnie od tego, kto nas wy... korzysta.
_________________
Nie wyrabiam psychicznie, gdy skarpetki są nie do pary.
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 26 Lutego 2008, 08:39   

Męczy mnie już ta darmowa sprawiedliwość. Ja rozumiem sprawy sądowe, różne, jest ok. Są zasady pokrywania kosztów, są zwolnienia. Ale jak po raz enty jestem nagabywany przez policję bo jakiś pacan z drugim dupkiem uznali, że najprostszą obroną jest atak personalny poprzez bzdurne oskarżanie i donoszenie to nawet się nie denerwuję, ale ręce mi opadają. Dobrze, że policja uprzejmie czeka w pracy na swoja kolej, ale chyba jest dużo ciekawszych spraw na mieście do upilnowania niż przesłuchanie po raz enty w kolejnym głupawym oskarżeniu. Jest jakiś artykuł o pieniactwo?
 
 
GAndrel 
Admirał Ackbar

Posty: 2486
Skąd: Wrocław
Wysłany: 26 Lutego 2008, 09:10   

Co powiesz na Art 107 Kodeksu Wykroczeń?

KW napisał/a
Art. 107. Kto w celu dokuczenia innej osobie złośliwie wprowadza ją w błąd lub w inny sposób złośliwie niepokoi,

podlega karze ograniczenia wolności, grzywny do 1.500 złotych albo karze nagany.
_________________
GAndrel
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 26 Lutego 2008, 09:12   

Hm, ciekawe, popytam swoją radczynię :D
 
 
Piech 
Hieronim Berbelek


Posty: 3569
Skąd: Poznań
Wysłany: 26 Lutego 2008, 10:04   

Rzeczpospolita donosi:
Cytat
Bronił Sawickiej, dostał kontrakt
Narodowe Centrum Sportu wybrało kancelarię. Bez przetargu zlecenie otrzymali prawnicy związani z PO

http://www.rp.pl/artykul/98166.html

Ja nawet pendriva nie mogę kupić bez przetargu.
_________________
Nie wyrabiam psychicznie, gdy skarpetki są nie do pary.
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 26 Lutego 2008, 12:06   

A moja spółdzielnia mieszkaniowa (znaczy nie moja, tylko ta, na terenie której mieszkam), ta słynna z prasy i TV kupuje wszystko bez przetargów od wielu lat.

A ten cycat pominąłeś:
Cytat
W zastosowanym trybie zamówienia z wolnej ręki negocjacje przeprowadza się wyłącznie z jednym wykonawcą. O wyborze kancelarii zdecydowała renoma kancelarii prawnej Pociej, Dubois i Wspólnicy. Kiedy przedmiotem zamówienia są usługi prawnicze, ustawa – Prawo zamówień publicznych zezwala na zawarcie umowy w trybie z wolnej ręki.


skoro ustawa dopuszcza, to w czym problem, że wspolpracowali wcześniej z rządzacymi teraz? Mieli brać kancelarię Giertycha? :-)
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
rumeli 
Narzeczona Frankensteina


Posty: 304
Skąd: że znowu!
Wysłany: 26 Lutego 2008, 12:43   

Zapewnianie o kompetencjach to klasyczne tłumaczenie kolesiostwa. Sprawa na pewno nie jest czysta, ale nie jest jakąś wielką aferą.
_________________
Cnota jest w sercu, a nie gdzie indziej - Balzac
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 26 Lutego 2008, 12:46   

A powiedz mi, dlaczego sprawa nie jest czysta?
bo zatrudnili zgodnie z przepisami kancelarię, którą dobrze znają?
Jak robisz remont chaty weźmiesz sprawdzonego malarza, czy będziesz za każdym razem wybierał?

Gazety od tego są, zeby doszukiwać się wszędzie dziur, a dzięki strategii PiS teraz wszystko jest podejrzane. Układ przecież!
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Piech 
Hieronim Berbelek


Posty: 3569
Skąd: Poznań
Wysłany: 26 Lutego 2008, 12:46   

NURS napisał/a
A ten cycat pominąłeś:

Nieładnie mi imputujesz. Podałem tytuł i link do całego artykułu.

Cytat
skoro ustawa dopuszcza, to w czym problem, że wspolpracowali wcześniej z rządzacymi teraz? Mieli brać kancelarię Giertycha? :-)

Kto to są ci oni? Partyjni kolesie na swoim folwarku czy reprezentanci społeczeństwa wydający pieniądze podatnika, czyli moje o Twoje?
_________________
Nie wyrabiam psychicznie, gdy skarpetki są nie do pary.
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 26 Lutego 2008, 13:02   

Piechu, nie imputuje, nie tylko zalinkowales, ale zaanonsowales śródtytulem, który jest sugerujący :-)

Partyjne aparatczyki mają dzialac nie lamiąc prawa, z której części artykulu wynika, ze źle wydali nasze pieniądze, zaplacili za dużo, albo za nic? :-)
Jedyny zarzut, to ten, że bedą ich reprezentować ludzi, którzy ich wcześniej reprezentowali i to zgodnie z prawem.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Piech 
Hieronim Berbelek


Posty: 3569
Skąd: Poznań
Wysłany: 26 Lutego 2008, 13:13   

Nie jestem prawnikiem i nie muszę nim być, żeby wyrobić sobie opinię. Zwycięska partia może się odwdzięczać komu chce, z mojej kasy, zgodnie z prawem. Pochwalasz to? Minister ma prawo latać do pracy wojskowym samolotem i wydawać na to 40 tys. zł miesięcznie naszych pieniędzy. Nie łamie prawa, więc wszystko jest w porządku?
_________________
Nie wyrabiam psychicznie, gdy skarpetki są nie do pary.
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 26 Lutego 2008, 13:21   

Biedny Premier za granicę dla oszczedności rejsowymi samolotami gania, a Minister Obrony /przed PiS/ co tydzien wojskowym samolotem na weekend do Krakowa leci, :mrgreen:
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
GAndrel 
Admirał Ackbar

Posty: 2486
Skąd: Wrocław
Wysłany: 26 Lutego 2008, 13:32   

MON o przelotach:

Cytat
Co roku dowództwo sił powietrznych (w oparciu o nr dokument 338/MON z 11 października 2005) ustala limity godzin na przeloty urzędników MON samolotami wojskowymi. W 2008 ten limit wynosi: na samoloty - AN28 (jakimi Klich lata do Krakowa) - 60 godzin, TU154 - 100, na śmigłowce - W3 - 30 godzin, M18 - 80, B412 - 30. - Transport urzędników to tylko jedna z funkcji tych lotów. Przy okazji w ich czasie szkolą się również piloci - powiedziała portalowi Gazeta.pl Barbara Bartkowska z biura prasowego MON.


I zaraz pewnie się okaże, że nie Klich tylko L. Kaczyński, nie do Krakowa tylko do Gdańska i nie co weekend tylko dwa razy w tygodniu.
_________________
GAndrel
 
 
rumeli 
Narzeczona Frankensteina


Posty: 304
Skąd: że znowu!
Wysłany: 26 Lutego 2008, 13:47   

Nurs: prywatne pieniądze mogę sobie wydawać na co chcę. Remont chaty nie jest tu przykładem, bo chodzi o kasę państwową, gdzie wszystko powinno być czyste. Nie ma co wznosić larum, napisałem, że to żadna wielka afera, tylko małe kolesiostwo. Gdyby nie było kolesiostwa, byłby przetarg.
_________________
Cnota jest w sercu, a nie gdzie indziej - Balzac
 
 
GAndrel 
Admirał Ackbar

Posty: 2486
Skąd: Wrocław
Wysłany: 26 Lutego 2008, 14:00   

W ramach przyśpieszenia prac nad Euro pewnie by nie było.
_________________
GAndrel
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 26 Lutego 2008, 14:03   

GAndrel napisał/a
na samoloty - AN28 (jakimi Klich lata do Krakowa)

cofam wszystko jak tym lata ta niech lata bo nie długo se polata,
A urzędnicy MON to nie na weekendy jeno na narady, na manewry i inne urzędasne potrzeby latać winni ;P:
Do Krakowa jest InterCity, co szybciej niż samolot jadzie i można z mimisterialnej pensji to pokryć, jak się sobie "tanim panstwem" buzię wyciera :!:
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 26 Lutego 2008, 14:03   

ludzie uświadamiam wam, że sensacyjny podtytuł, to zwykła rzecz, zeby przykuć wzrok - natomiast z treści nie wynika nic, co byłoby bulwersujące, złe i świadczyło o jakiejkolwiek nieuczciwości.
Prosze, rzućcie jakiś zarzut.
to nie jest kolesiostwo, bo nie przyjeli bibliotekarza,albo ogrodnika na to stanowisko, ale sprawdzoną kancelarię. W ramach obowiązującego prawa.
Każda poprzednia ekipa przyjmowała ludzi zaufanych na takie stanowiska, łącznie z PiS (Netzela nawet bez wymaganych kryteriów przepchnęli na prezia PZU - i to było kolesiostwo).

Ulegacie durnej propagandzie szukania wszędzie afer, aferek i przekrętów. Normalne rzeczy przedstawiane w złym świetle służą do niszczenia ludzi. Niby sama prawda, ale jedna, druga sugestia, nawet oparta na faktach i juz mamy odpowiedni wydźwięk.
PO zatrudnia kancelarię broniącą Sawickiej. - jak to pieknie brzmi, tylko co ma do rzeczy? Świadczy o oszustwach, złymprowadzeniu tych adwokatów, udziale w ukladzie - czy po prostu o wykonywaniu obowiązków zawodowych, zapewne na tyle dobrze, że mają duże wzięcie i nie boją się trudnych spraw.

Sam czuję to aktualnie na własnej skórze, może dlatego trochę się wyczuliłem na takie numery :-)
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 26 Lutego 2008, 14:04   

dalambert napisał/a
GAndrel napisał/a
na samoloty - AN28 (jakimi Klich lata do Krakowa)

cofam wszystko jak tym lata ta niech lata bo nie długo se polata,
A urzędnicy MON to nie na weekendy jeno na narady, na manewry i inne urzędasne potrzeby latać winni ;P:
Do Krakowa jest InterCity, co szybciej niż samolot jadzie i można z mimisterialnej pensji to pokryć, jak się sobie tanim panstwem buzię wyciera :!:


dalambert, tanie państwo to twoja ekipa robiła, tak gwoli ścisłości :-)
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 26 Lutego 2008, 14:25   

NURS napisał/a
dalambert, tanie państwo to twoja ekipa robiła, tak gwoli ścisłości
popatrz . popatrz to nawet "Tanie państwo" p. Tusk po PiS zmałpowal :)
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
mad 
Filippon


Posty: 3816
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 26 Lutego 2008, 14:56   

Nie ma sensu takimi pierdołami się zajmować. Nie jestem fanem platfusów, ale czepianie się odnośnie w/w spraw to dziecinada.
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 26 Lutego 2008, 15:20   

dalambert napisał/a
NURS napisał/a
dalambert, tanie państwo to twoja ekipa robiła, tak gwoli ścisłości
popatrz . popatrz to nawet Tanie państwo p. Tusk po PiS zmałpowal :)


Zmałpować nie mógł, bo PiS nic w tym kierunku nie zrobił :-)
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 26 Lutego 2008, 15:42   

NURS napisał/a
Zmałpować nie mógł, bo PiS nic w tym kierunku nie zrobił

jezeli nic nie robil, to to co robi p. Tusk robił :P
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 26 Lutego 2008, 17:05   

Ale premier Tusk nie obiecywał taniego państwa, więc go z niego nie rozliczaj :-)
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 26 Lutego 2008, 19:01   

No i proszę, facio kojarzony z PiS, nominowany za PiS, podpisał umowę z prawnikami, bo z nimi pracował od lat.
Macie swoją aferę.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
mad 
Filippon


Posty: 3816
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 26 Lutego 2008, 20:12   

Powtarzam: dyć to pierdy som.
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 26 Lutego 2008, 21:13   

Też to mowię, powiedz tym, co rzucili temat, jako sensacjem :-)
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 27 Lutego 2008, 08:21   

NURS napisał/a
Ale premier Tusk nie obiecywał taniego państwa

Od kampanii wyborczej po dziś Po bełkocze na różne tony o tanim państwie a Wasć opowiadaszże p. Tusk nie obiecywał ? toż on o tym ciągle klepie w mendiach.
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group