Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Tekst numeru 26. Zagłosuj do 5. lutego!

Zaznacz dwa teksty, które Ci najbardziej do gustu przypadły:
Orbitowski & Urbaniuk: "Głodomór"
31%
 31%  [ 29 ]
Wegner: "Gdybym Miała Brata"
42%
 42%  [ 39 ]
Fiałkowski: "Elektronowy Miś"
21%
 21%  [ 20 ]
Popik: "Wigilia Szatana"
4%
 4%  [ 4 ]
Głosowań: 54
Wszystkich Głosów: 92

Autor Wiadomość
Witchma 
Jokercat


Posty: 24697
Skąd: Zgierz
Wysłany: 28 Grudnia 2007, 11:11   

cooger napisał/a
Nie wiem czy osoby które nie czytały opowiadania poprzedzającego aktualne będą potrafiły szybko znaleźć się w fabule.


ja nie czytałam, a nie dość, że się znalazłam, to jeszcze zachwyciłam :) a jaki był tytuł tego wcześniejszego opowiadania?
_________________
Basically, I believe in peace and bashing two bricks together.

"Wszystkie kobiety są piękne, tylko po niektórych tego nie widać."
/Maria Czubaszek/
 
 
 
Kamilos 
Sky Captain


Posty: 166
Skąd: Mazury
Wysłany: 28 Grudnia 2007, 16:37   

Swój głos oddaję na Roberta Wegnera. Recenzjo-opinia tutaj.
 
 
 
banshee 
Doktor Przybram

Posty: 5288
Skąd: ...
Wysłany: 28 Grudnia 2007, 16:52   

Przebrnęłam.
Głodomór fajny klimat, niezła tematyka, ogólnie pozytyw

Gdybym... z racji autora tekst podobał mi się najbardziej, a więc punkcik ode mnie

Miś zdecydowanie nie mój klimat, ale w sumie przyjemne czytadło, tylko zakończenie takie...mało atrakcyjne

Wigilia suma summarum nie było najgorsze, przeczytać się da, choć niewiele po tym zostaje...

to chyba tyle...
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 28 Grudnia 2007, 16:55   

Dzieki zbiorczo i pojedynczo. kto nastepny?
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Czarny 
GrimMod

Posty: 5363
Skąd: IŁAWA
Wysłany: 29 Grudnia 2007, 14:46   

Ja !!!

Głodomór - czyta się dobrze, choć mam wrażenie, że jest zbyt ironiczny, niby horror, duchy, opętanie itp., ale mi przebijała jakaś drwina z całego utworu. Co nie wpłynęło dobrze na nastrój jaki powinien ten tekst zbudować. No i wpadka, podchodząca chyba pod ortograf. Jak można tak napisać: Perfekt :twisted: :? ocena: dobry-

Gdybym ..... - dla mnie numero uno (oczywiście PUNKT). Dotychczas nie było tekstu Wegnera, który by mi się nie podobał. Tematyka opowiadania skojarzyła mi się z problemami Drizzta d'Urdena. Tekst niby bez akcji, a napięcie wywołuje niemałe. ocena: sześć :bravo

Miś - może i tak bardzo się nie zestarzał, ale dość naiwny jest. Rozwiązanie problemów samo pcha się w łapy, a nikt tego nie widzi,bo jest niby niewiarygodne. No sorry. ocena - trzy+

wigilia szatana - ciężkie i jak dla mnie niezrozumiałe. ocena: dwa

Punkt oczywiście dostaje Wegner, drugi mógłbym przyznać Ubi&Orbi, ale aż tak świetne to to nie było (koło kultowości to nawet nie leżało :twisted: ).
 
 
cooger 
Narzeczona Frankensteina

Posty: 323
Skąd: Brigadoon
Wysłany: 29 Grudnia 2007, 22:30   

Witchma napisał/a
cooger napisał/a
Nie wiem czy osoby które nie czytały opowiadania poprzedzającego aktualne będą potrafiły szybko znaleźć się w fabule.


ja nie czytałam, a nie dość, że się znalazłam, to jeszcze zachwyciłam :) a jaki był tytuł tego wcześniejszego opowiadania?


Oj nie mam pamieci do tytułów, szczególnie opowiadań :/ Napewno znajdzie się ktoś kto przypomni.
_________________
--
I never saw a wild thing
sorry for itself.
A small bird will drop frozen dead from a bough
without ever having felt sorry for itself.
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37529
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 30 Grudnia 2007, 11:36   

Nie najgorzej

Głodomór - Najsłabszy PiK jak dotąd. Tyle stron i w zasadzie zero fabuły. Enka wciśnięty w historię z obowiązku i bez specjalnego celu. Czyta sie płynnie, znaczy napisane nieźle. Duży plus za humorystyczny fandom czy co tam. Dwa ćpuny najlepsze. Trochę z braku laku Punkt.
Gdybym miała brata - Bardzo mi sie podoba język i wyobraźnia Roberta. Świetnie wymyślony świat. Podobnie jak u U&O nie za wiele fabuły. Coś jak drugi rozdział powieści, gdzie poznajemy tło wypadków przeszłych i przyszłych. Niemniej świetnie oddane rozterki duchowe głównych bohaterów. Punkt.
Elektronowy miś - no fajne ale nie zachwyca. Chyba kiedyś naczytałem się tego wystarczająco.
Wigilia szatana - początkowo autorka tworzy fajny, wciągający klimat, który potem się rozwiewa. I to wszystko. Zostaje zbiór jakichś nawiązań bez specjalnego sensu w trudnej formie sprawiającej wrażenie bezcelowości i chaosu. Do pisania takich opowiadań trzeba mieć szczególny talent. EP go nie ma.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 30 Grudnia 2007, 13:02   

Dzięki Czaerny, dzięki Fidelu, kto coś dziś dorzuci?
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
merula 
Pani z Jeziora


Posty: 23494
Skąd: przystanek Alaska
Wysłany: 30 Grudnia 2007, 15:25   

Od końca.
"Wigilia" chyba nie na mój mały móżdżek. Zdecydowanie nie w moim guście.
"Miś" przyjemnie się czytało, w większości niewiele straciło z upływem lat. Zasadniczy problem poruszony nadal w moim przekonaniu aktualny.
"Głodomór" wciągnęło, zaintrygowało. Ale kultowym nie nazwałabym go. Otarł się o punkt.
"Gdybym miała brata" PUNKT. Strasznie żałowałam, ze to już koniec. Niby niewiele sie dzieje, ale czytałam z zapartym tchem.W ogóle akurat ten świat i postaci jakoś pozostają w mej pamięci. I chcę do nich wracać.
_________________
Kobiety dzielą się na te, które nie wiedzą czego chcą i na te, które chcą, ale nie wiedzą czego.
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 30 Grudnia 2007, 15:34   

Dzięki merula, trzymaj się ciepło, dopóki coś nie przyjedzie.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 3 Stycznia 2008, 08:23   

Glodomor - dobrze napisane, duzo lepsze niz ostatnie spotkanie z Gilem i Enka, chociaz ciagle nie jestem przekonany do tego cyklu. Dam punkt, bo wyboru za duzego nie ma.

Gdybym... - poprzedni tekst Wegnera osadzony w tym swiecie jest dla mnie jednym z najlepszych opowiadan ever. Druga czesc jest co najmniej tak dobra. To prawdziwy majstersztyk i jestem dumny, ze moglem go przeczytac. Rewelacja. Gdybym mogl, to oddalbym na ten tekst 10 punktow. Na szczescie bedzie jeszcze Nautilus.

Elektronowy mis - dobrze napisane, ciekawy pomysl, chociaz to lopatologiczne zakonczenie bylo strasznie prostackie, nieprzemyslane i denerwujace.

Wigilia szatana - Chyba nie zalapalem puenty, jesli jakakolwiek byla. Interesujace w wartswie fabularnej, ale cos nie tak bylo z dialogami i zachowaniami bohaterow. No i generalnie nie wiem, czy na koncu mialo byc cos wiecej, czy to juz wszystko. Bo jesli nic wiecej nie ma, to troche sens calego opowiadania mi sie rozmyl.
_________________
5 zdań na temat
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 3 Stycznia 2008, 11:54   

Dzięki, hrabek, kto nastepny objawi swych myśli zastępy?
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 3 Stycznia 2008, 13:09   

O&U i Wegner
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 3 Stycznia 2008, 13:29   

dzięki mawete, aleś lakoniczny się zrobił :-)
ale lepszy taki głos, niż żaden... do was mówię, ci, co nie głosujecie :twisted:
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 4 Stycznia 2008, 08:23   

NURS: czasu nie mam - w robocie zapieprz w domu remont - zaglądam na 2 minuty i znikam...
 
 
Kirasz 
Frodo Baggins


Posty: 117
Skąd: Karak Krakow
Wysłany: 4 Stycznia 2008, 08:39   

Orbitowski & Urbaniuk: "Głodomór" - obawialem sie troche tego opowiadania jako ze czytam ksiazke i jakos mnie nie powala. Ale opowiadanie mi sie podobalo przynajmniej sie posmialem. Enka jak to Enka a klecha mnie dobijal swoim zachowaniem, no i punkt.

Wegner: "Gdybym Miała Brata" - strasznie plynie mi sie czytalo i jak zwykle czekam na wiecej text'ow pana Wegnera :) Jak by byl jeden punkt to poszlo by na to opowiadanie.

Fiałkowski: "Elektronowy Miś" - Ciekawe, jednk prawie od samego poczatku mozna sie domyslec ze z tym miskiem bedzie cos nie tak.

Popik: "Wigilia Szatana" nie wiem czy postacie tam wystepujace to roboty rosliny czy jeszcze pieron wie co innego, jakis tam pomysl w sumie jest, chetnie bym zobaczyl rozbudowe tego swiata.
_________________
We are just a moment in time...
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 4 Stycznia 2008, 15:51   

mawete - to ogólna uwaga była
Kirasz dzięki za głos, kto nastepny?
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Jolietka 
Luke Skywalker


Posty: 215
Skąd: Kraków
Wysłany: 4 Stycznia 2008, 17:42   

ja, jak przeczytam do końca, niewdzięczne babsko!
pismo przyszło przed świętami, a ja się męczę 3-ci tydzień
:|
_________________
-Strzeliłeś do siebie!!!
-Wydawało się, że to dobry pomysł
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37529
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 4 Stycznia 2008, 17:52   

Jolietka napisał/a
a ja się męczę 3-ci tydzień
to niezła laurka
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Sergent 
Langolier


Posty: 289
Skąd: Michałowo
Wysłany: 5 Stycznia 2008, 10:43   

Moje punkty na: Wegner: "Gdybym Miała Brata" (sporo tutaj filozoficznych konwersacji między bohaterami, ale ten autor wyraźnie mi pasuje) i Fiałkowski: "Elektronowy Miś" (klasyka, Fiałkowski też mi pasuje, akurat tego tekstu nie pamiętam).
Pozostałe dwa teksty nie strawiłem.
_________________
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 5 Stycznia 2008, 14:21   

Dzięki, Sergent, zapraszam do głosowania.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Godzilla 
kocia mama


Posty: 14145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 6 Stycznia 2008, 15:35   

Punkt tylko na Wegnera. Smutny finał smutnej historii. U&O budzą we mnie zbyt mieszane uczucia (choć tekst napisany jest świetnie). Wigilia Szatana przekombinowana i niestrawna - niby o co w tym chodziło i po co ten tekst? Misia trudno oceniać, był napisany w tak innych czasach. Nie wiem, czy te dawne teksty w ogóle powinny łapać się do ankiety, to inna kategoria.
_________________
Blog
Kedileri çok seviyorum :mrgreen:
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 6 Stycznia 2008, 20:06   

Dzięki godzillo, kto nastepny?
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 7 Stycznia 2008, 23:20   

Skończyłam ostatnie opowiadanie z grudniowego numeru i mam dylemat na kogo oddać głosy.
Głodomór bardzo dobry, fragmenty o fantastach ze szczególnym uwzględnieniem autoportretu Autorów serdecznie mnie ubawiły. Intresujące przedstawienie rytuałów wypędzania duchów wg różnych religii.
Gdybym miała brata - nie wiem czy Robertowi to się spodoba, ale wzruszyłam się, zwyczajne, jak to kobieta :wink: Kawał porządnej fantazy.
Elektronowy miś wcale się nie zestarzał. Fakt, że można było domyśleć się zakończenia w niczym nie umniejsza jego wartości.
Wigilia szatana - Wysoki Sądzie, ja naprawdę próbowałam :oops:
Jeszcze pomyślę nad głosowaniem.
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 8 Stycznia 2008, 00:03   

Dzięki Agi.
Kto następny? Dociągnijcie w końcu do pięćdziesiątki.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 8 Stycznia 2008, 07:21   

Punkty dla rozrywkowego duetu i Roberta M. Wegnera :D
 
 
Adashi 
Cyberpunk


Posty: 16753
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 8 Stycznia 2008, 11:32   

To teraz ja :)


Urbaniuk & Orbitowski - Głodomór
Długi, soczysty tekst, świetny styl, fabuła też bez zarzutu, interesujące zagadnienia dotyczące voodoo, słowem chyba najlepsza odsłona cyklu PiK :bravo PUNKT!
Aha, stolicą Brazylii od bodajże 1960 roku jest Brasília, więc proszę nie pisać, że Sao Paulo, chyba, że chodziło o stolicę stanu ;)

Wegner - Gdybym Miała Brata
Fabuła zapodana w wersji szczątkowej poprzez prawie same dialogi i liczne retrospekcje :arrow: więc tym większe :bravo dla autora, że wyszedł z tego przedsięwzięcia z tarczą. Bardzo zajmująca lektura, trzyma w napięciu :)

Fiałkowski - Elektronowy Miś
Klękajcie narody! Oto polski prekursor cyberpunka :shock: hardcore'owy oldschool :D Wielkie podziękowania dla Kruka i NURSa, za to, że było nam dane poznać to opowiadanie. To prawda, że zakończenie jest trochę sztywne, ale za to te analogie z Blade Runnerem i AI Sztuczną Inteligencją, ło matko; oniemiałem normalnie i dostałem wypieków :oops: Miś rządzi, absolutnie. PUNKT!

Popik - Wigilia Szatana
Ni to alegoria, ni to jakieś high science fantasy, przeczytałem, ale obawiam się, że nie zrozumiałem do końca, przepraszam :|

Dziękuję za uwagę :D
_________________
Wysłano z Atari
 
 
Titus Pullo 
Luke Skywalker


Posty: 213
Wysłany: 8 Stycznia 2008, 13:24   

Dopiero zacząłem czytać, a już się czepnę do jednej technicznej kwestii w opowiadaniu Wegnera. I jest to raczej czepianie się redaktora, a nie autora. Chodzi mi o dwukrotną "zapowiedź paskudnej śmierci". Paskudną śmierć zapowiadało słońce i te dwa sztylety bohaterki. Obie paskudne śmierci - choć z innego powodu - znalazły się w tekście prawie tuż obok siebie, powodując, w moim odczuciu, paskudny zgrzyt. :twisted:
_________________
I have simpler tastes. I like to kill my enemy, take their gold and enjoy their women. That's it. Why tie yourself to one? Where's the flavor? Where's the joy?
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 8 Stycznia 2008, 13:26   

Dzięki Adashi. Kto nastepny wtrąci swoje trzy grosze? :-)
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
magic 
Jaskier


Posty: 95
Skąd: Siedlce
Wysłany: 8 Stycznia 2008, 20:30   

Orbitowski, Urbanuk – Głodomór
Odniosłem wrażenie że formuła się wyczerpała. Gdybym przeczytał to jako samodzielne opowiadanie to być może byłby punkt, ale czytałem wszystkie poprzednie jak i powieść. Przejadło się.
Robert M. Wegner – Gdybym miała brata
Tytuł trochę nietrafiony, ale opowiadanie świetne. Punkt.
Konrad Fiołkowski – Elektronowy Miś
Historie o sztucznej inteligencji, w dowolnym ujęciu, najlepiej świeżym to jest to co mi się ostatnio podoba. Punkt.
Emma Popik - Wigilia Szatana
Jakieś takie ... nie wiem ... wtórne? Na siłę? Nie podeszło mi.
Edit: Ort :(
_________________
Każda dostatecznie zaawansowana technologia staje się magią
Ostatnio zmieniony przez magic 9 Stycznia 2008, 20:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group