Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Plemiona
Autor Wiadomość
Rudywwy 
Gollum

Posty: 11
Skąd: Wyszków
Wysłany: 11 Grudnia 2008, 22:03   

elam
Jestem tu nowy ale jak niezadużo wiosek to moge przyciąć (a i atmosfera i ludzie fajni być powinni) doświadczenie s13 Rudywwy :)
_________________
Pan Życia i śmierci
 
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 11 Grudnia 2008, 23:07   

Rudywwy, zajrzyj do wątków powitalnych z "Biją" na czele i przedstaw się nam.
 
 
Godzilla 
kocia mama


Posty: 14145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 12 Grudnia 2008, 20:46   

A mi się już znudziło, a mi się już znudziło, tralalala. Już sobie odeszłam ze świata 16.
_________________
Blog
Kedileri çok seviyorum :mrgreen:
 
 
elam 
Gremlinek


Posty: 11118
Skąd: kotlinka gremlinka
Wysłany: 14 Grudnia 2008, 17:13   

a mi sie podoba, bo jestem SZEFEM :D

tj na s14. na s16 tylko sprzatam...
_________________
Ten się śmieje, kto umrze ostatni.
 
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 26 Stycznia 2009, 11:17   

Opuściłem te gierkę dwano i definitywnie . Jak się utrupiło Plemię SFFiH to nie ma po co grać :evil:
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13821
Skąd: FF
Wysłany: 26 Stycznia 2009, 11:23   

A na czym skończyłeś?
Na pl16 jestem obecny właściwie po to, by obserwować poczynania obecnego plemienia. Na pl13 trochę się obijam, ale nie zamierzam całkiem odpuścić, a na pl12... gonię czołówkę ;)
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 26 Stycznia 2009, 11:55   

Nazywało się to kontynent 78 a wszedłem zgodnie z twoimi wskazówkami w sierpniu, na początku grudnia po zniknięciu plemienia SFFiH i przedziwnej zmianie barw przez większość plemieńców z przyczyn właściwie niezrozumiałych / przedtem jakieś dziwne pomysły, a to wylanie części co ma punktów mniej do "Akademii" , a to znowu przymowanie wszystkich/ plemię zniknęło.
uznałem że gra zabiera mi za wiele czasu/ miałem już coś 35 wosek/ a na takie wygibasy towarzyskie i zmiany barw klubowych w/g widzimiśków jestem za stary.
I to by było na tyle.
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 26 Marca 2009, 21:49   

Powspominałem :D
 
 
Godzilla 
kocia mama


Posty: 14145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 27 Marca 2009, 09:32   

Tak, plemię było fajne. Ale drugi raz zaczynać nie będę (trzeci, przepraszam, na drugi naciągnęło mnie dziecko, ale szybko stamtąd uciekłam).
_________________
Blog
Kedileri çok seviyorum :mrgreen:
 
 
Taselchof 
Yans


Posty: 2182
Skąd: Ćwierkacz
Wysłany: 27 Marca 2009, 14:33   

stare dobre czasy :D
_________________
Gdybym nie wiedział że to głupota pomyślałbym że to prowokacja...
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13821
Skąd: FF
Wysłany: 27 Marca 2009, 20:42   

Wygląda na to, że w trójkę tylko ciągniemy :D :?
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
Nutzz 
Yans


Posty: 2170
Skąd: że znowu?!
Wysłany: 27 Marca 2009, 22:05   

Fiu, fiu, fiu, no :bravo :bravo , ładnie pomykasz na dwunastym :)
To może się pochwalę ;P:
>>>
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 27 Marca 2009, 23:36   

Nutzz: popatrzyłem ale mam pytanie (nie gram od dłuższego czasu) - jak patrzę na popa wiosek to w wiekszości nie masz wojska, moje wiochy utrzymywały się na okolicy 10 (8)k reszta to było wojo, jak Ty "pracujesz"?
 
 
Nutzz 
Yans


Posty: 2170
Skąd: że znowu?!
Wysłany: 28 Marca 2009, 09:13   

Jestem pedantem niestety i brązowo świecące napisy mnie straaaaasznie irytują.
Czemu sądzisz że nie mam?
60% offa i 40% deffa w wybudowanych wioskach. Oczywiście sił ofensywnych i tak brakuje jak zawsze.

PS: Rozważałem poburzenie ratuszy, no ale mówiąc szczerze nie chce mi się ;P:
 
 
Godzilla 
kocia mama


Posty: 14145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 28 Marca 2009, 09:21   

A rynek też zawsze musisz mieć wyciągnięty na maks? To kupa ludzi. Nie wszędzie jest potrzebny warsztat. Niekoniecznie musisz mieć maks każdej produkcji, koniec końców można podesłać z innych wiosek, sporo marnuje się i tak.
_________________
Blog
Kedileri çok seviyorum :mrgreen:
 
 
Nutzz 
Yans


Posty: 2170
Skąd: że znowu?!
Wysłany: 28 Marca 2009, 09:25   

Rynek?
Przesyłając 225 kupców na raz zamiast 10 czy 20 (z reguły glina do deffówek na monetki) oszczędzam czas własny. Co do warsztatu, to można by poburzyć, pomysł niegłupi.

Produkcja się nie marnuje.
Mam tak wyważonego offa (zostaje glina) i deffa (zostaje żelazo i drewno), że po przesłaniu surowców dysproporcja niweluje się i wszystko idzie w monety :mrgreen: A tych niestety zawsze jak na lekarstwo :?
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 28 Marca 2009, 09:30   

Nutzz: bo o ile nic się nie zmieniło to przynajmniej ja budowałem wioski offowe i defowe, a wioska która ma 12k i nie ma wsparcia od innych wioch realnie nie ma prawa wytrzymać 4 poważnych ataków. Nie wiem jak jest teraz, ale jak grałem to przy przejęciu wiochy wysyłałem 5-6 ataków po kilka k offa każdy a potem 4 grubasów pod rząd, 3 z pełną offową obstawą, a 4ty z niewielką defową (bywało, że 4tego traciłem) wszystko odbywało się w ciągu 2 minut po zakończeniu nocnego okresu ochronnego. Taki atak bardzo trudno jest odeprzeć, a bywało że 3-4 wioski naraz atakowaliśmy :D czasy w sekundach wyliczane miałem :D bywało że budzik nastawiałem co 30 minut, żeby chociaż chwile się przespać :D

//edit: zgrana ekipa wtedy była :D

//edit2: literówka
Ostatnio zmieniony przez mawete 28 Marca 2009, 09:34, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Godzilla 
kocia mama


Posty: 14145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 28 Marca 2009, 09:31   

Nawet nie w każdej offowej bym warsztat stawiała. Przy większej ilości wiosek można mieć w którejś wiosce np. kilka tysięcy zwiadowców, a w innej ze 2-3 tys. ciężkiej, jako oddział szybkiego reagowania (głównie do szybkiego wsparcia atakowanych wiosek). Tam warsztat potrzebny nie jest.
_________________
Blog
Kedileri çok seviyorum :mrgreen:
 
 
Nutzz 
Yans


Posty: 2170
Skąd: że znowu?!
Wysłany: 28 Marca 2009, 09:56   

No więc także buduję stricte def i off wioski, żadnego mieszania.
Co do obstawy, to najpierw muszę chyba przedstawić z grubsza sytuację jaka panuje...

No więc ja jestem w Zahir (założyciel, hehe :D ), wojnę mamy z ..W.., ja sam jestem położony na południowym zachodzie naszych włości. Praktycznie wszystkie wioszczyny mam na jednym kontynencie.
Żeby uzyskać maksymalną wydajność podzieliłem swoje wioski liniowo, na azymucie południe - północ. Najbliżej frontu (południe) jest linia offa z grubasami, 10 atakujących wiosek, obstawionych po 100k każdego pieszego defa i 10k ck każda :)
Dalej, znajduje się linia odwodów pierwszego rzutu, zawsze wolnych i mobilnych deffów (ok. 20 wiosek), które mogę w dowolnej chwili, bezstresowo wysłać. Te wioski są obstawione po 30 k każdej piechoty i 5 k ck.
Równolegle do nich, bardziej w głębi znajduje się moje offowe zaplecze, ok. 120 ofensywnych wiosek
Na samej północy i wschodzie mam natomiast wioski obronne, wszystkie (prawie) puste, wojsko z nich wspiera frontówki :)
O flanki się martwić nie muszę, zabezpieczają je współplemieńcy i sojusze.

W tej chwili żeby się gdziekolwiek przebić muszę zużyć przynajmniej 10-15 offów, ataki zawsze wysyłam odrobinę po godzinie ósmej, tak by doszły tuż przed szesnastą (w większości przypadków ludzie siedzą wtedy w pracy :twisted: ), grubasów zawsze pięciu, pierwszy z full obstawą reszta z coraz mniejszą (tak, by w razie czego ataki rozbiły się o te które przypuszczalnie mogłyby przejąć wioskę przed nimi)

Def z reguły dochodzi w ciągu 5-10 min (z odwodów, potem dochodzi z głębi i odwody odsyłam :D )

Choć ogólnie muszę przyznać że na zaskoczenie na tym etapie gry NIE można liczyć :)
Po prostu, trzeba zasypać przeciwnika taką ilością fejków i ataków żeby nie wiedział gdzie się obrócić :)
Na granicy ze mną nie ma wiosek obstawionych ilością mniejszą od 40k każdego deffa (Choć np. ostatnio ubiłem wioskę obstawioną 85 k pik, 140 k mieczy 120 k łuków i 30 k ck ;P: )

Wiosek stricte skanujących nie robię. Za to do każdego ataku dołączonych jest 20 zwiadowców.
Ostatnio zmieniony przez Nutzz 28 Marca 2009, 10:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 28 Marca 2009, 10:03   

Muszę przyznać, że nawet ładnie to wygląda. Co do fejków masz oczywiście rację, co do wdeptywania w ziemię brutalną siłą też, ale ja wolałem atakować rano wtedy najczęściej ludzie są w drodze do pracy :D albo jeszcze nie wiedzą jak mają na imię :D
 
 
Nutzz 
Yans


Posty: 2170
Skąd: że znowu?!
Wysłany: 28 Marca 2009, 10:05   

Hehe, wiesz jak się z kimś walczy od ponad pół roku to co nieco się zdąży człowiek wywiedzieć :)
Taka mała ciekawostka - top1 mojego świata to 64-letnia kobieta, emerytka :D

PS: Totalnie chamską porą do ataku jest sobota i niedziela rano (tzn. przed 9) :mrgreen:
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 28 Marca 2009, 10:09   

Nutzz napisał/a
PS: Totalnie chamską porą do ataku jest sobota i niedziela rano (tzn. przed 9) :mrgreen:

wiem :mrgreen: :twisted: :mrgreen:
 
 
Godzilla 
kocia mama


Posty: 14145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 28 Marca 2009, 10:10   

Jak Dalambert mawiał: dzieciaki grają, dorośli wygrywają.
_________________
Blog
Kedileri çok seviyorum :mrgreen:
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13821
Skąd: FF
Wysłany: 29 Marca 2009, 16:25   

Nutzz: :mrgreen: :bravo emerytura pomaga czasem :mrgreen: To W. to złośliwie wygląda - zwarte cielsko, niezłe zaplecze.
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
Nutzz 
Yans


Posty: 2170
Skąd: że znowu?!
Wysłany: 29 Marca 2009, 20:28   

1. Każdy jest wielki i zwarty gdy ma 120 członków

2. Wiesz, czasem mały i bitny wygrywa z wielkim i nieobrotnym

3. W naszym ogródku to ja uprawiam dyplomację, więc spokojniutko :D
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13821
Skąd: FF
Wysłany: 29 Kwietnia 2009, 12:09   

Jeśli ktoś ma ochotę na konto na pl12, może się zgłosić do mnie. Po pomyślnej weryfikacji (głównie umiejętności) przekażę kontakt do kandydata radzie plemienia i oni zdecydują, czy polecany powinien dostać szansę. Czekają konta i duże (chyba nawet czołówka), i niewielkie.

Zapraszam :D
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
elam 
Gremlinek


Posty: 11118
Skąd: kotlinka gremlinka
Wysłany: 9 Maj 2009, 16:59   

heh ty gorat wez i mi wsparcie na 16tym wyslij, 640 mam na liczniku :)
_________________
Ten się śmieje, kto umrze ostatni.
 
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13821
Skąd: FF
Wysłany: 9 Maj 2009, 17:16   

:o OK, OK, już szukam...
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
Kamtre1990 
Frodo Baggins


Posty: 137
Skąd: Radom
Wysłany: 9 Maj 2009, 17:34   

A gra ktoś na 21 lub 23 świecie?
_________________
Ludzie nie idą na wojnę dla zabawy. Dla zabawy nie zostawia się zapłakanej mamy
 
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13821
Skąd: FF
Wysłany: 9 Maj 2009, 18:15   

Niestety ruch tutaj był w okolicach 12-16 światów... na późniejsze to chyba nikt się nie zgłosił stąd.
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group