Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Zasady panujące na forum - Wasze sugestie.
Autor Wiadomość
Ilt 
Han Solo


Posty: 808
Skąd: Różnie.
Wysłany: 27 Wrzeœśnia 2011, 07:23   

Fidel-F2 napisał/a
obowiązuje, co nie znaczy, że ma sens

Teraz to po ptakach. Ty zawsze tak?

Zasada ma sens. Już tam furda porządkowy, ale zwykłą grzecznością miłą memu czarnemu sercu jest napisać czy jak kliknę to wejdę w 2girls1cup, inny filmik, który widziałem 2kk razy, czy też może w coś nowego.
_________________
We're really quite nice and friendly, but everyone has a beastly side to them, don't they?
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37530
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 27 Wrzeœśnia 2011, 07:28   

ściema

w ogóle nie musisz wchodzić, obowiązku nie ma
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 27 Wrzeœśnia 2011, 07:43   

Fidel-F2 napisał/a
obowiązuje, co nie znaczy, że ma sens

To jest Twoje zdanie i mnie nic do tego.
Widocznie nie możesz wytrzymać bez robienia zadymy.
Temat wisiał tydzień, specjalnie nie zabierałam głosu, żeby "autorytetem władzy" nie sugerować rozwiązania. Nie padł ani jeden głos sprzeciwu, Ty też nie uznałeś za stosowne się odezwać.
Teraz przyjmij do wiadomości zmianę regulaminu.
Albo się do niej zastosujesz, albo Twoje nie oznaczone linki będą kasowane.
Dixi.
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37530
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 27 Wrzeœśnia 2011, 08:25   

A skąd ja miałem wiedzieć, że to zostanie włączone do regulaminu? Non stop ktoś ma jakieś propozycje które przemijają i nic się nie dzieje a tu nagle pyk, pyk i włączone do regulaminu.

Z jednej strony dziwisz sie, że wcześniej nie wyraziłem swego zdania a jak wyrażam to oskarżasz mnie o robienie zadymy. :shock: :roll:

Jak musisz to kasuj, faktycznie fantastyczna sprawa, ubaw będzie po pachy.

Pixie
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 27 Wrzeœśnia 2011, 08:39   

Fidel-F2 napisał/a
A skąd ja miałem wiedzieć, że to zostanie włączone do regulaminu?

Ponieważ na tym polegała propozycja:
ilcattivo13 napisał/a
Dlatego może warto by było pomyśleć o zmianie w regulaminie, albo przynajmniej, żeby wprowadzić takie niepisaną zasadę - że linki, z których nie można wywnioskować treści (czyli przede wszystkim jutuby i inne takie) musiały być urlowane (poprzez wklejenie nazwy filmiku).


Fidel-F2 napisał/a
Z jednej strony dziwisz sie, że wcześniej nie wyraziłem swego zdania a jak wyrażam to oskarżasz mnie o robienie zadymy. :shock: :roll:

Dziwię się, bo temat był omawiany przez tydzień, a o brak refleksu raczej Cię nie posądzam.

IMHO czepiasz się dla zasady.
Ostatnio zmieniony przez Agi 27 Wrzeœśnia 2011, 08:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37530
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 27 Wrzeœśnia 2011, 08:42   

No bo jak zazwyczaj ktoś zgłasza jakąś nowinkę to z myślą, żeby jej nie zastosować.

Pozostaje nadzieja, że to będzie martwy przepis.

Edit: musiałem przemyśleć
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 27 Wrzeœśnia 2011, 08:53   

Fidel-F2 napisał/a
Pozostaje nadzieja, że to będzie martwy przepis.

Nadzieja... umiera ostatnia.
 
 
ketyow 
Jim Raynor


Posty: 11344
Skąd: z domu
Wysłany: 27 Wrzeœśnia 2011, 16:06   

Czy to oznacza, że muszę na przykład komentować każdy link w ciszy wyborczej albo wątku z nowinkami komputerowymi? Jeżeli tak to podzielam opinię Fidela. Zresztą - czasami link jest nieopisany, bo jedynie wtedy robi wrażenie i nawet w "tamtym" temacie może popsuć zabawę. Poza tym jak jest 50000 zabawnych linków o Gwiezdnych Wojnach, to właśnie przez opisanie go, część osób nie zobaczy kolejnego nowego, którego nie widziała. Ech, whatever.
_________________
http://ketyow.deviantart.com
http://www.biblionetka.pl/
 
 
 
ilcattivo13 
Wirtualny Suwalski Niedźwiedź


Posty: 17772
Skąd: Suwałki (k. Dowspudy)
Wysłany: 27 Wrzeœśnia 2011, 16:39   

ketyow - nie komentować, tylko "urlować". Nikt od Ciebie nie wymaga, żebyś pisał 300-stronicowy elaborat o tym, co link zawiera. Poza tym, jak wklejasz linka do jakiejś strony z filmikiem czy artykułem (skoro już nawiązałeś do nowinek komputerowych), to jaki problem widzisz w skopiowaniu znajdującej się tam nazwy artykułu/filmiku/łotewer i wklejenia jej do "urla"? Mnie to zajmuje z 5 sekund dłużej niż wklejenie samego linku.

Cytat
Poza tym jak jest 50000 zabawnych linków o Gwiezdnych Wojnach, to właśnie przez opisanie go, część osób nie zobaczy kolejnego nowego, którego nie widziała.


Możesz to jakoś uzasadnić? Według mnie ten przepis spowoduje, że (przynajmniej od tej pory) nie będziesz musiał oglądać/czytać niechcianych rzeczy, a jak widać, oprócz mnie było więcej Forumowiczów, którym takie niepodpisane linki przeszkadzały.

Fidel - Agi powiedziała już chyba wszystko. Po trochu rozumiem Twój ból, bo jakby nie było, jesteś jednym z najaktywniejszych wrzucaczy niepodpisanych linków na tym Forum i przy okazji najczęstszym uczestnikiem zabawy w "było", ale z tym "w ogóle nie musisz wchodzić, obowiązku nie ma" to ździebko przesadziłeś. Jak nie toleruję śmieci na ulicach, to mam z domu nie wychodzić, czy jak?
_________________
DVRVM CACANTES MONVIT VT NITANT THALES
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37530
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 27 Wrzeœśnia 2011, 16:57   

ilcattivo13 napisał/a
Fidel - Agi powiedziała już chyba wszystko.
so?
ilcattivo13 napisał/a
Jak nie toleruję śmieci na ulicach, to mam z domu nie wychodzić, czy jak?
a ktoś Ci każe zaglądać do tych śmieci? Omijaj.

zwyczajnie nie widzę potrzeby 'urlowania', nie wiesz co za link, klikasz, trzy sekundy i wiesz co to, zamykasz stronę, cała operacja 5 sekund, po co ta gadka? a nie, bo lepiej represje zastosować, będzie fan
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 27 Wrzeœśnia 2011, 17:16   

Fidel-F2, ta dyskusja jest o co najmniej trzy dni spóźniona.
Poza tym między informacją o zamiarze przygotowania zmiany regulaminu
Agi napisał/a
Wysłany: Wczoraj 13:39
Adon, dobrze, że doprecyzowałeś kwestię usunięcia. :mrgreen:

Popieram inicjatywę ilcattivo13, przygotuję stosowną zmianę regulaminu.

a samą zmianą (wczoraj 14:06) też minęła dobra chwila i też nikt nie zaprotestował.
 
 
ilcattivo13 
Wirtualny Suwalski Niedźwiedź


Posty: 17772
Skąd: Suwałki (k. Dowspudy)
Wysłany: 27 Wrzeœśnia 2011, 17:39   

Fidel-F2 napisał/a
a ktoś Ci każe zaglądać do tych śmieci? Omijaj.


tyle, że właśnie do tej pory nie można było odróżnić śmieci od dobrych rzeczy i chcąc zobaczyć coś fajnego, trzeba się było przez kilka syfów przekopać.

Fidel-F2 napisał/a
zwyczajnie nie widzę potrzeby 'urlowania', nie wiesz co za link, klikasz, trzy sekundy i wiesz co to, zamykasz stronę, cała operacja 5 sekund, po co ta gadka?


ale jak osoba wklejająca link poświęci swoje pięć sekund, to potem setki innych nie będą musiały marnować swoich pięciu sekund.

Poza tym, kilka razy szukałem konkretnych linków wklejonych tu na Forum i zawsze miałem z tym problem. Teraz tego nie będzie i to jest argument-nie-do-zbicia "za".

Fidel-F2 napisał/a
a nie, bo lepiej represje zastosować, będzie fan


Fidel - już wspominałem, dlaczego uważam Ciebie za największego przeciwnika tej zmiany regulaminu. Boisz się represji - ale co niby takiego złego może Cię spotkać? Że ktoś z adminów/modów wyedytuje Twojego posta i skasuje Ci wstawionego linka? Tak strasznie Cię to zaboli? Więc skąd wziąłeś te represje? No chyba, że chcesz na złość innym wklejać masowo linki bez podpisów i już liczysz się z jakimś ewentualnym "paniszmentem"?
_________________
DVRVM CACANTES MONVIT VT NITANT THALES
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37530
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 27 Wrzeœśnia 2011, 19:00   

tak to jest kara

ja używam wyłącznie szybkiej odpowiedzi a tam nie ma opcji wstawiania linka z opisem, więc mi to przeszkadza

ale ok, będziecie kasować to będziecie, wystarczy dyskusji
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Ziemniak 
Agent dołu


Posty: 5980
Skąd: Kraków
Wysłany: 27 Wrzeœśnia 2011, 20:23   

Fidel-F2, naucz się wstawiania na piechotę, przyda ci się w życiu

Kod
[url=http://tutaj wklejamy adres (linka) do strony, filmiku, łotewer]A tutaj piszemy opis do tego linka[/url]

W skrócie:

[url=link]Opis[/url]


Poniał?
_________________
Starzejesz się gdy odgłosy, które wydawałeś kiedyś w trakcie seksu wydajesz obecnie wstając z łóżka
 
 
 
Ilt 
Han Solo


Posty: 808
Skąd: Różnie.
Wysłany: 28 Wrzeœśnia 2011, 20:44   

Może nie tyle zasada, niemniej nie widzę lepszego tematu. Myśleliście o dodaniu tego do forum? Jest dużo bardziej skuteczne w powstrzymywaniu spambotów od mechanizmów obecnie używanych. I to dużo, bo obecna captcha (znacząca większość captcha w sumie) powinna mieć skuteczność ~0%. ;)

e: napisałem "dodanie dodatku". _-_
_________________
We're really quite nice and friendly, but everyone has a beastly side to them, don't they?
 
 
Ziemniak 
Agent dołu


Posty: 5980
Skąd: Kraków
Wysłany: 28 Wrzeœśnia 2011, 21:18   

Ilt, mamy mechanizmy skuteczniejsze od Captchy :D produkcji gorata :D Poza tym jakoś nie zauważyłem zalewu spambotów na forum :shock:
_________________
Starzejesz się gdy odgłosy, które wydawałeś kiedyś w trakcie seksu wydajesz obecnie wstając z łóżka
 
 
 
Ilt 
Han Solo


Posty: 808
Skąd: Różnie.
Wysłany: 28 Wrzeœśnia 2011, 21:31   

Znaczy, rozumiem, że to dowcip, bo takowych nie ma?
Zalewu nie ma. Niemniej pojedyncze sztuki są. I tylko cichutko mamroczę pod nosem o jakimś technicznym rozwiązaniu, blokadzie na wszelki wypadek... ;)
_________________
We're really quite nice and friendly, but everyone has a beastly side to them, don't they?
 
 
Ziemniak 
Agent dołu


Posty: 5980
Skąd: Kraków
Wysłany: 28 Wrzeœśnia 2011, 21:41   

A skąd pomysł, że to spamboty, a nie żywi ludzie?
_________________
Starzejesz się gdy odgłosy, które wydawałeś kiedyś w trakcie seksu wydajesz obecnie wstając z łóżka
 
 
 
Ilt 
Han Solo


Posty: 808
Skąd: Różnie.
Wysłany: 28 Wrzeœśnia 2011, 21:44   

Bo zapłacenie żywemu człowiekowi > koszt spambota.
_________________
We're really quite nice and friendly, but everyone has a beastly side to them, don't they?
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 6 Wrzeœśnia 2012, 10:50   

Żeby na przyszłość uniknąć niejasnych sytuacji doprecyzowałam w Regulaminie Forum zasadę ograniczenia dyskusji na tematy polityczne i religijne:
Regulamin forum napisał/a
4. Poza wydzieloną strefą Political fiction Użytkowników obowiązuje przestrzeganie neutralności religijnej i politycznej forum. Zasady funkcjonowania podforum Political fictionokreśla odrębny Regulamin


Bardzo proszę o przestrzeganie tej zasady, jak i całego Regulaminu.

Edycja:
Wprowadziłam również tryb odwoławczy:
Regulamin forum napisał/a
13. Od decyzji moderatora o nałożonym ostrzeżeniu Użytkownik ma prawo odwołać się do Administracji Forum. Decyzja Administratora jest ostateczna.
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 7 Wrzeœśnia 2012, 08:16   

Agi napisał/a

Regulamin forum napisał/a
13. Od decyzji moderatora o nałożonym ostrzeżeniu Użytkownik ma prawo odwołać się do Administracji Forum. Decyzja Administratora jest ostateczna.

Poprzez pw, czy w "Ale za co?" wciąż można to roztrząsać?
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
Ziemniak 
Agent dołu


Posty: 5980
Skąd: Kraków
Wysłany: 7 Wrzeœśnia 2012, 08:32   

Odwoływać się lepiej przez pw. Będzie konkretniej. Ale roztrząsać dalej można, jak najbardziej.
_________________
Starzejesz się gdy odgłosy, które wydawałeś kiedyś w trakcie seksu wydajesz obecnie wstając z łóżka
 
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 7 Wrzeœśnia 2012, 08:33   

Thx.
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
Luc du Lac 
Cynglarz

Posty: 4924
Skąd: Wrocław
Wysłany: 9 Stycznia 2015, 11:03   

taka sugestia, coby w wyszukiwaniu google pozycjonować hasła
forum fantastyka; fantastyka forum, fantasy forum i na odwrót.
 
 
konopia 
Marudny maruda marudzący


Posty: 2032
Skąd: DN36
Wysłany: 2 Maj 2016, 19:16   

taka sugestia,
coby w końcu zainstalować skrypt skalujący obrazki (foto itp..)
a jak nie to wprowadzić zasadę, że trzeba dawać na forum albo pomniejszone własnoręcznie albo zapakowane w [spojler]
od tych wielgachnych strona się rozjeżdża :evil:

no i tapatalka kcem!
_________________
Powinniśmy szanować poglądy religijne bliźnich, ale tylko w takim sensie i do takiego stopnia,
do jakiego szanujemy czyjeś przekonanie, że jego żona jest piękną kobietą, a dzieci bardzo mądre.
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37530
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 2 Maj 2016, 20:26   

Ceterum censeo Carthaginem delendam esse
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Lowenna 
Mirmił


Posty: 4359
Skąd: Lancre
Wysłany: 24 Października 2016, 09:40   

Wiem, że od jakiegoś czasu nie udzielam się na forum, mój wkład w jego działalność jest praktycznie żaden. Jednak podczytuję w miarę regularnie i przykro mi, że miejsce, które kiedyś było moje, umiera. Tym bardziej, że wszędzie panoszy się burk i nikt z nim nic nie robi.
_________________
Gdyby nawet mężczyzna potrafił zrozumieć, co myśli kobieta... i tak by nie uwierzył...
 
 
Luc du Lac 
Cynglarz

Posty: 4924
Skąd: Wrocław
Wysłany: 24 Października 2016, 09:48   

burk ? hm ? kto zacz ?
 
 
konopia 
Marudny maruda marudzący


Posty: 2032
Skąd: DN36
Wysłany: 24 Października 2016, 17:37   

a właśnie, przypomniałem sobie, że powtórzę:

taka sugestia,
coby w końcu zainstalować skrypt skalujący obrazki (foto itp..)
a jak nie to wprowadzić zasadę, że trzeba dawać na forum albo pomniejszone własnoręcznie albo zapakowane w [spojler]
od tych wielgachnych strona się rozjeżdża :evil:

no i tapatalka kcem!
_________________
Powinniśmy szanować poglądy religijne bliźnich, ale tylko w takim sensie i do takiego stopnia,
do jakiego szanujemy czyjeś przekonanie, że jego żona jest piękną kobietą, a dzieci bardzo mądre.
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 24 Października 2016, 20:55   

konopia, tapatalka nie będzie. Co do obrazków, masz rację. Dodamy odpowiedni zapis do regulaminu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group