Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Dlaczego tak malo SF w polskiej TV
Autor Wiadomość
Ixolite 
Admirał Zwiebellus


Posty: 6116
Skąd: oni wiedzieli?
Wysłany: 10 Grudnia 2007, 09:35   

hrabek napisał/a
Jestem. Przynajmniej na tyle, na ile sledze pisma branzowe i wypowiedzi prawnikow w nich. Ale tak na pewno to przekonam sie pewnie dopiero jak komus za samo sciaganie proces wytocza.


Dowcip polega na tym, że mało kto tylko ściąga. Najpowszechniejszym sposobem wymiany plików jest P2P, które z samego swojego założenia oznacza równoczesne udostępnianie plików, czyli ich rozpowszechnianie.
_________________
Alchemia Słowa
Well, my days of not taking you seriously are certainly coming to a middle.
 
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 10 Grudnia 2007, 09:40   

Prawda to, jak najbardziej. Ale to zdaje sie tez napisalem.

Ontopicznie: premierowy Sci-Fi Channel daje czadu. Fajne seriale, premierowe, badz prawie premierowe. Sa tez odgrzewane, ale takie, co to mozna jeszcze raz z powodzeniem obejrzec. W porowaniu do nie tak znowu dawnej premiery AXN Sci-Fi to naprawde duza roznica. AXN poczulo chyba oddech konkurencji, bo na ich fantastycznym kanale powoli zaczynaja sie pojawiac pozycje, ktore da sie ogladac.
_________________
5 zdań na temat
 
 
R2R 
Jaskier


Posty: 61
Skąd: Warszawa
Wysłany: 18 Grudnia 2007, 22:42   

Niestety, chyba w Aster Sci-Fi Channel sie nie doczekam tak samo jak AXN, trzeba by przejść na jakąś platformę, ale jak czytam złorzeczenia np. na "n" to mi się odechciewa... A z sci-fi w ogólnodostępnej telewizji polecam THE LOST ROOM (Zagubiony pokój) na TVP1 w czwartki, ciekawy pomysł i wykonanie całkiem, całkiem.
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 19 Grudnia 2007, 08:08   

A jakie zlorzeczenia? Mi dekoder piszczy i mocno to wkurza, ale poza tym to jest super. I kupa programow, ktore odpalili w ciagu tego miesiaca, szczegolnie z fantastyka, wiec jestem bardzo zadowolony.
_________________
5 zdań na temat
 
 
Iwan 
Żona astronauty


Posty: 7255
Skąd: Radlin
Wysłany: 23 Grudnia 2007, 15:14   

dziś na dwójce leci Autostopem przez galaktykę
_________________
...i oplata mnie jedwabnymi rzemykami przydymionych swoich spojrzeń... [JHB]

wymień się książkami i nie tylko:
http://www.finta.pl/ref/iwan
 
 
Martva 
Kylo Ren


Posty: 30898
Skąd: Kraków
Wysłany: 23 Grudnia 2007, 18:31   

Leci, ale równolegle leci Marzyciel, a moja Mama ma większą siłę przebicia... ale może jeszcze kiedyś puszczą. W ogóle zła jestem, bo idzie kilka fajnych filmów których nie będę miała szansy zobaczyć, bo nakładają sie z czymś innym albo nie będzie mnie w domu.

Za to nie ma Kevina, zszokowałam się.
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.

skarby
szorty
 
 
Tomcich 
Tigana


Posty: 6557
Skąd: Ino
Wysłany: 23 Grudnia 2007, 18:36   

Martva - nagrywarka DVD z twardym dyskiem to dla mnie wybawienie. Tak to bym większości filmów i seriali puszczanych w TVP nie obejrzał. :)
_________________
- Jak tam życie?
- Muchom by się spodobało..
 
 
 
Martva 
Kylo Ren


Posty: 30898
Skąd: Kraków
Wysłany: 23 Grudnia 2007, 18:38   

No jest to jakiś pomysł, ja TV oglądam naprawdę raz na kilka miesięcy, z rożnych powodów (główny i podstawowy: bo na ogół nie ma co)...
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.

skarby
szorty
 
 
Tomcich 
Tigana


Posty: 6557
Skąd: Ino
Wysłany: 23 Grudnia 2007, 19:54   

Czasami puszczają coś ciekawego, ale z reguły późno w nocy, albo też nakłada się z czymś innym, tak że wybierać trzeba. :| Zresztą większość tego co nagrywam to nie z TV publicznej.
_________________
- Jak tam życie?
- Muchom by się spodobało..
 
 
 
Sergent 
Langolier


Posty: 289
Skąd: Michałowo
Wysłany: 24 Grudnia 2007, 18:08   

Ja akurat ostatnio nie oglądam prawie nic w tv (poza kabaretm i sportem). To co mi trzeba staram się mieć na płytach.
_________________
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
 
 
Martva 
Kylo Ren


Posty: 30898
Skąd: Kraków
Wysłany: 26 Grudnia 2007, 16:01   

16.30, TVN, 'Charlie i fabryka czekolady'
tuż potem, bodajże o 18.30 'Pada Shrek' taka sobie krótkometrażówka, polecam ze względu na tekst o pokazywaniu ptaka :)
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.

skarby
szorty
 
 
R2R 
Jaskier


Posty: 61
Skąd: Warszawa
Wysłany: 26 Grudnia 2007, 23:58   

Odnośnie złorzeczeń na "n", to doczytałem się, że dekodery nie mają funkcji "stand-by", cały czas są włączone, a to dodatkowo jak ktoś wyliczył 15PLN co miesiąc....
Akurat przemieszczałem się dziś do Warszawy i niestety "Charlie.." nie udało mi się obejrzeć, może next time...
 
 
Maggie:) 
Gollum

Posty: 2
Skąd: Czechowice-Dziedzice
Wysłany: 8 Stycznia 2008, 14:40   

Cytat
Ja akurat ostatnio nie oglądam prawie nic w tv (poza kabaretm i sportem). To co mi trzeba staram się mieć na płytach.


Przyznam się,że robię tak samo. Generalnie nie mam zbyt wiele czasu na oglądanie telewizji (jest regularnie "konsumowany przez studia :? ), kiedy ju z się trochę znajdzie, to nie ma prawie nic z SF :( .

Poza tym, chyba wolę oglądać filmy w angielskiej wersji językowej :wink: To pozwala poznać język SF od kuchni.
_________________
"Look beyond the surface. The future can be changed. But only if fate will allow it." - Da'an, Earth:Final Conflict
 
 
Tomcich 
Tigana


Posty: 6557
Skąd: Ino
Wysłany: 1 Wrzeœśnia 2008, 23:54   

Ma Pulsie od dzisiaj codziennie nadają serial "Nieśmiertelny" o 23:30, a o 18:00 Simpsonowie (powtórka o 23:00)
We wtorki na TVN "Dexter" o 23:30.
A potem będą się dziwić, że serial-hit oglądalności nie ma. :roll:
Cóż, nagrywarka DVD z twardym dyskiem była dobrą inwestycją. 8)
_________________
- Jak tam życie?
- Muchom by się spodobało..
 
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 2 Wrzeœśnia 2008, 00:25   

A ja co i rusz trafiam na jakieś seriale sf w polskiej TV, nawet Primeval leci gdzieś do południa albo w okolicy.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Tomcich 
Tigana


Posty: 6557
Skąd: Ino
Wysłany: 2 Wrzeœśnia 2008, 00:31   

Gdzieś do południa to ja najwyżej szefa w robocie mogę spotkać. :evil: Pamiętam czasy gdy w piątki około 10:00 rano puszczali Star Treka DS9. Na szczęście wtedy na studiach byłem i nie było problemu co wybrać - serial czy wykłady. :mrgreen: Ech, gdzie te czasy. :roll:
_________________
- Jak tam życie?
- Muchom by się spodobało..
 
 
 
Sergent 
Langolier


Posty: 289
Skąd: Michałowo
Wysłany: 28 Października 2008, 17:48   

No wreszcie będę mógł obejrzeć serial Terminator. Ciekaw jestem, czy nie spaprali bardzo świetnie zrealizowanego filmu kinowego. A w zasadzie dwóch filmów kinowych (myślę oczywiście o jedynce i dwójce, bo trójka jakoś tak mnie nie przekonała, niby akcja jest żywa, triki też bardzo dobre, ale brakuje w tym filmie tej przysłowiowej iskry bożej).
_________________
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
 
 
krisu
[Usunięty]

Wysłany: 28 Października 2008, 21:50   

Rozczarujesz się moim zdaniem. Dla mnie serial słaby, straciłem zainteresowanie po trzecim czy czwartym odcinku. Typowy serial w stylu deus ex machina. Dla wielbicieli Prison break polecam.
 
 
joe_cool 
Babe - świnka z klasą


Posty: 4817
Skąd: wrotzlaff
Wysłany: 30 Października 2008, 19:57   

no, zaraz pierwszy odcinek - aż obejrzę :)
_________________
"Work is the curse of the drinking classes." O.Wilde
 
 
 
krisu
[Usunięty]

Wysłany: 31 Października 2008, 00:48   

joe_cool,Sergent albo kto inny, jak sie podobaly kroniki?
 
 
Iwan 
Żona astronauty


Posty: 7255
Skąd: Radlin
Wysłany: 31 Października 2008, 00:52   

po pierwszym odcinku jestem trochę zawiedziony, ale spróbuję dalej oglądać, może ktoś wyreguluje tym maszynom celowniki :wink:
_________________
...i oplata mnie jedwabnymi rzemykami przydymionych swoich spojrzeń... [JHB]

wymień się książkami i nie tylko:
http://www.finta.pl/ref/iwan
 
 
Sergent 
Langolier


Posty: 289
Skąd: Michałowo
Wysłany: 31 Października 2008, 07:48   

Trudno mi po jednym odcinku wyrokować. W filmie kinowym wszystko trzeba upchać w dwie godziny. Tu trzeba wszystko rozwlec na dłużej. Ciekaw jestem jak wybrną z faktu, że ochroniach Johna pochodzi z 2027, czyli wcześniej niż wysłano pierwszego terminatora.
_________________
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 31 Października 2008, 12:05   

Sergent, masz za duze mniemanie o producentach. W T1 i T2 Schwarzenegger nazywal sie T-800, a w T3 T-101. Taki bug, a jakos im to nie przeszkadzalo.
_________________
5 zdań na temat
 
 
Sergent 
Langolier


Posty: 289
Skąd: Michałowo
Wysłany: 31 Października 2008, 17:22   

Być może po którejś zmianie przyszłości nastąpiła zmiana nazwy tego modelu?
_________________
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
 
 
Adashi 
Cyberpunk


Posty: 16753
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 31 Października 2008, 22:51   

Użylibyście wiki chłopaki to byście wiedzieli :wink:
Cytat
W pierwszej i drugiej części filmu nazwano go Cyberdyne system model 101. Jednak w opisie dystrybutora występuje w wersjach T-800 bądź T-101. Epizod trzeci przedstawia omawianą maszynę jako: T-101, T-850 oraz CSM-101. Jej inne modele posiadały oznaczenia adekwatne do ich technologicznego zaawansowania: T-800, T-850, T-1000, T-X. Problem nazewnictwa terminatora został rozwiązany w specjalnej scenie T2 w wersji DVD. Widnieje w niej bowiem pełna nazwa terminatora: Cyberdyne Systems Model 101 seria 800.
_________________
Wysłano z Atari
 
 
joe_cool 
Babe - świnka z klasą


Posty: 4817
Skąd: wrotzlaff
Wysłany: 3 Listopada 2008, 00:32   

też jestem nieco rozczarowana - trochę mało fabuły, no ale to może kwestia wprowadzającego odcinka. i faktycznie ktoś powinien wyregulować celowniki maszynom :mrgreen:

w każdym bądź razie pewnie obejrzę drugi odcinek, niestety kolejne dwa przegapię :roll:
_________________
"Work is the curse of the drinking classes." O.Wilde
 
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 3 Listopada 2008, 12:57   

Podesłać Ci pierwszy sezon? ;)
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
joe_cool 
Babe - świnka z klasą


Posty: 4817
Skąd: wrotzlaff
Wysłany: 3 Listopada 2008, 18:52   

zobaczę po drugim odcinku ;)
_________________
"Work is the curse of the drinking classes." O.Wilde
 
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 3 Listopada 2008, 18:58   

hrabek napisał/a
Sergent, masz za duze mniemanie o producentach. W T1 i T2 Schwarzenegger nazywal sie T-800, a w T3 T-101. Taki bug, a jakos im to nie przeszkadzalo.


Może przeszedł facelifting, jak cinquecento :-)
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
agrafek 
Stalowy Szczur


Posty: 1024
Skąd: z Podgórza
Wysłany: 3 Listopada 2008, 19:04   

Pierwszy sezon jest - moim zdaniem - taki sobie. Bywają odcinki lepsze i gorsze, w sumie jednak - bez fajerwerków. Warto jednakże poświęcić mu trochę czasu, ponieważ w drugim sezonie zaczyna się robić ciekawiej. Twórcy zauważyli, że nie wystarczy tylko pchać bohaterów od jednej strzelaniny do drugiej, w tle sugerując, że bohaterom wcale nie jest super z ich losem. Dzięki temu świat serii zostaje nieźle poszerzony, pojawiają się nowe postacie, my poznajemy coraz więcej interesujących szczegółów. Okazuje się, że istnieją podziały, o których nie wspominano w filmach kinowych, zaś wśród maszyn istnieją osobniki będące czymś więcej niż tylko maszynkami do zabijania.
I tyle. Ani słowa więcej:).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group