Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Dlaczego tak malo SF w polskiej TV
Autor Wiadomość
Sergent 
Langolier


Posty: 289
Skąd: Michałowo
Wysłany: 28 Czerwca 2006, 23:53   

Myślę, że z fantastyką w TV nie jest tak źle. W każdym tygodniu można coś znaleźć. Filmów jest tyle, że spokojnie coś się trafi (być może wyemitowane przez pomyłkę, bo opis - sensacja, a nie sf). Jeżeli chodzi o seriale to jest gorzej. Co prawda dawno już nie nagrywam seriali. Ale w zasadzie nie ma jakiego oglądać. Kiedyś Star Treki, Nieśmiertelny, Po tamtej stronie, Z archiwum X. Gdyby coś takiego było w TVP na pewno bym oglądał. Z nagrywania zrezygnowałem, może doczekam się wreszcie, że wypuszczą je (chociażby z napisami PL). W końcu ile można razy wydawać jakieś seriale obyczajowe lub komediowe.
_________________
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
 
 
reginald 
Sky Captain


Posty: 191
Skąd: Bromberg
Wysłany: 1 Lipca 2006, 08:17   

Do głosu w TVP dochodzą chyba wymagania elektoratu pewnej partii - moja babcia jak widzi Klingonów w Star Treku, to pyta zawsze "a co to za diabelstwa ??!!" i że lepsze są seriale o życiu a nie jakieś bujdy :D Mysle że ten sam mechanizm działa w świadomości wiekszości ludzi którzy zarządzają doborem repertuaru w TV. SF występuje na zasadzie zapchajdziury, ewentualnie pozycji która pojawia się na ekranie ze względu na ilość kasy którą na nią wydano, a zatem można wtedy głośno obtrąbić mega hit. Za to Mody na sukces mamy juz przeszło 3 tysiące odcnków i mimo zmieniających się rządów ten tasiemiec wziąż idzie :D
 
 
Radam 
Tom Bombadil


Posty: 37
Skąd: Kraków
Wysłany: 1 Lipca 2006, 11:54   

Pewnie, że mało SF w TV, Zwłaszcza jak się ma tylko ogólnie dostępne kanały :( Chociaż jak puszczą obrady sejmu lub jakąś komisję to dopiero jest "twarda" SF. Być może decydenci uważają, że ST lub SG to tylko dzieci mogą oglądać :wink: A przecież wystarczy włączyć neta, googlnąć dany tytuł i polskojęzycznych stron od groma. Ale po co emitować seriale SF jak można n-ty raz puścić jakąś powtórkę (nie, żeby były złe, ale 16 raz w ciągu dekady to samo?). Taniej, oglądalność mimo wszystko spora i nikt nie potępi, że jakieś wartości zostały naruszone :roll: A TVP pewnie się sparzyła na "superprodukcji" pt.: Wiedźmin, bo to przecież też fantastyka, gwiazdorska obsada i wszyscy narzekają... Nic to, będzie się trza języków obcych naumieć i satelitkę kupić :|
 
 
Czarny 
GrimMod

Posty: 5363
Skąd: IŁAWA
Wysłany: 1 Lipca 2006, 11:55   

Dziś rano na TVP Kultura było "Ja gorę" i jeszcze jedna nowelka, a koło 14 kolejne dwie w cyklu "polski film fantastyczny". W ogóle zapowiadają parę rzeczy na wakacje na tym kanale.
 
 
Tomcich 
Tigana


Posty: 6557
Skąd: Ino
Wysłany: 1 Lipca 2006, 13:49   

Ponieważ jednak w TV dalej jest mało fantastyki, to gdy ktoś jest z Warszawy może się udać tutaj: http://csw.art.pl/kino_lab/info.php?id=64 . Niektóre propozycje wyglądają ciekawie. :)
_________________
- Jak tam życie?
- Muchom by się spodobało..
 
 
 
Ziuta 
Nerwus


Posty: 5748
Skąd: Krzeslav's Hills
Wysłany: 1 Lipca 2006, 14:28   

Pomarzę sobie:
Może dałoby się przepchnąć ekranizację "Autobahn nach Poznań" jako filmu telewizyjnego? Zdjęcia pustynne zrobiłoby się pd Łeba i na Pustyni Błędowskiej. Czołgi parowe z dykty i blachy. Goliznę by się ocenzurowało, a resztę załatwiliby spece od grafiki komputerowej. Obsada – import z "Tańca z gwiazdami" i telenowel.
Wszyscy byliby zadowoleni.
My mielibyśmy SF w telewizorku.
Lud miałby gwiazdy w nowej produkcji.
Reżim miałby propagandę IV RP, wielkomocarstwowość i kult jednostki (każdy wie, że Pan Jan to pan Jarek, prawda?)
Andrzej Ziemiański miałby honorarium.
_________________
Jeśli istnieją narodowe mity, narodowe świętości, to konieczność panowania nad Polską jest właśnie taką świętością dla Rosji - Stanisław Cat-Mackiewicz
 
 
 
Argael 
Yoda


Posty: 901
Skąd: Wrocław
Wysłany: 1 Lipca 2006, 16:15   

Oszalałeś? Po co cenzurować goliznę?? :shock:
_________________
今という時は二度と戻らないんだから。一期一会だぞ。
 
 
 
Ziuta 
Nerwus


Posty: 5748
Skąd: Krzeslav's Hills
Wysłany: 1 Lipca 2006, 19:52   

Argael napisał/a
Oszalałeś? Po co cenzurować goliznę??

Ja nie mam nic przeciwko, ale Krajowa Rada Tego i Owego mogłaby się czepiać. Pewne Radyjo też. Potem by mówili o "pełnej przemocy i seksu" oraz "proszę się popatrzeć, co Wasze dzieci mają na półkach".
_________________
Jeśli istnieją narodowe mity, narodowe świętości, to konieczność panowania nad Polską jest właśnie taką świętością dla Rosji - Stanisław Cat-Mackiewicz
 
 
 
Tomcich 
Tigana


Posty: 6557
Skąd: Ino
Wysłany: 4 Lipca 2006, 22:44   

Przeglądam właśnie program TV na przyszły tydzień i oto co nas czeka:
Sobota - TVP2 (22:40) "Impostor" na motywach Dicka; Polsat (23:15) - "Rytuał" - horror; TVN (21:35) - "Totalna magia" - może to bardziej komedia, ale o urodziwych wiedźmach :wink: ; TV4 (22:00) - serial "Kameleon" - podobno mają być nowe odcinki, ale jak ich znam zaczną pewnie od pierwszej serii :) TVP Kultura - dalej cykl Polski film fantastyczny (m.in. Pożarowisko, Duch z Canterville, Zmartwychwstanie Offlanda, Zbrodnia Lorda Saville'a) oraz "Cowboy Bebop".
Niedziela - TVN (08:35) "Osmosis Jones" :wink: - kreskówka; (10:20) "20 000 mil podmorskiej żeglugi", a na TVP Kultura po północy "Ratman"
Poniedziałek - TVN7 (23:00) 2010:Odyseja kosmiczna (powtórka we wtorek o 21:05); TELE5 "Dziewięć żywotów kota Fritza" (też jest tam Adolf :wink: ), a na kino Polska (15:30) "Milcząca gwiazda" - space opera Lema :wink:
Wtorek - TV4 - Z "Archiwum X", "Millenium" oraz "Przybysze: Ludzie Udary"
Piątek - Bestia z mokradeł - horror
Niby trochę tego jest, jednak większość to jak zwykle powtórki i emitowane dość późno nocą.
_________________
- Jak tam życie?
- Muchom by się spodobało..
 
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 4 Lipca 2006, 23:06   

Ah.. Impostor. Chcę obejrzeć. Przypomnijcie mi koło tego czasu, żebym obejrzał ;) Bo ja zapomnę.

I strasznie późno go puszczają :(
 
 
Grahf 
Luke Skywalker


Posty: 223
Skąd: Kraków
Wysłany: 4 Lipca 2006, 23:56   

To zapuść timer w magnetowidzie 8) .
_________________
The Holy Empire of Solaris

http://www.last.fm/user/Etrenank
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 5 Lipca 2006, 10:01   

Ta.. amgnetowid... jeden co mam, to jest popsuty i dźwięku nie nagrywa. Poza tym cyhyba jest odłączony na rzecz satelity ;) Ot, stary tv mam ;)
Trzeba będzie oglądać, raczej nie przepuszczę, jak nie zapomnę ;)
 
 
Tomcich 
Tigana


Posty: 6557
Skąd: Ino
Wysłany: 29 Lipca 2006, 18:41   

Jakby ktoś jeszcze nie widział, są tacy :shock: , to dzisiaj w TVP1 o 20:15 film "K-Pax" (genialna rola Kevina Spacey). Polecam. :D A na Polsacie o 22:40 "Siódmy znak" - thriller z podtestem biblijnym (Apokalipsa, itd. :wink: )
_________________
- Jak tam życie?
- Muchom by się spodobało..
 
 
 
Tomcich 
Tigana


Posty: 6557
Skąd: Ino
Wysłany: 30 Lipca 2006, 22:07   

W poniedziałek o 23:00 na TV4 film Terryego Giliama - Brazil. Jak ktoś nie widział, a lubi takie zakręcone historie, to polecam. :D
_________________
- Jak tam życie?
- Muchom by się spodobało..
 
 
 
ocset 
Luke Skywalker

Posty: 237
Skąd: polska
Wysłany: 30 Lipca 2006, 23:12   

Tomcich napisał/a
Odyseja kosmiczna, Cowboy Bebop.


Jeśli ktoś nie widział to polecam :)
_________________
...
Ostatnio zmieniony przez ocset 31 Lipca 2006, 07:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ocset 
Luke Skywalker

Posty: 237
Skąd: polska
Wysłany: 30 Lipca 2006, 23:26   

Grahf napisał/a
To zapuść timer w magnetowidzie 8) .


Ja sobie tak zrobiłem, że programuje magnetowid wysyłając sms'a :)
_________________
...
 
 
Murmus 
Tom Bombadil

Posty: 28
Skąd: Suwałki
Wysłany: 8 Sierpnia 2006, 01:23   

Szefostwa stacji boją się ryzykować sajfaj-costam, wybierają sprawdzone "hity" jak M jak miłość czy Klan :/ Mam nadzieję jednak, że doczekam się czasów kiedy w polskiej tv serial produkcji amerykańskiej będzie trafiał z tygodniowym opóźnieniem...:) A tak trzeba ratować się Internetem, zwłaszcza że już dłuższy czas zdany jestem tylko na cztery kawały, gdyż z Platformy Cyfry+ zrezygnowałem, wydawałoby się, lata temu... W Internecie pojawiły się w swoim czasie plotki o zakupieniu przez TVVN (tak mi się wydaje) serialu Supernatural, ale nie znalazłem nigdize oficjalnego potwierdzenia... Powtarzam obecnie pierwszy sezon oczekując z niecierpliwością sezonu drugiego. Lost do gustu mi nie przypadł, moje klimaty to wyżej wymieniony Supernatural, 4400 i BS Galactica...
_________________
Szukam pokoju/kawalerki w Rembertowie. Mile widziany internet. Moje gg: 4360641. murmus@o2.pl
 
 
Aixen 
Gollum

Posty: 5
Skąd: Wwa
Wysłany: 8 Sierpnia 2006, 11:17   

moze to was zainteresuje
http://www.science-fictio...topic.php?t=460
 
 
dareko 
Gromozeka


Posty: 3263
Skąd: Warszawa
Wysłany: 1 Wrzeœśnia 2006, 20:05   

na Tele 5 wlasnie zaczyna sie The Last Wave - Ostatnia Fala z Chamberlainem
_________________
Wiedzma wszystko wie!!!
IN NURS WE TRUST - Katowice 2009
 
 
 
dareko 
Gromozeka


Posty: 3263
Skąd: Warszawa
Wysłany: 1 Wrzeœśnia 2006, 22:45   

A teraz Czlowiek Demolka na TVN :)
_________________
Wiedzma wszystko wie!!!
IN NURS WE TRUST - Katowice 2009
 
 
 
Ixolite 
Admirał Zwiebellus


Posty: 6116
Skąd: oni wiedzieli?
Wysłany: 1 Wrzeœśnia 2006, 22:58   

A wczoraj chyba, czy przedwczoraj, był Obcy, parę dni temu Predator... Ale ile można to samo? W kółko i bez przerwy?
_________________
Alchemia Słowa
Well, my days of not taking you seriously are certainly coming to a middle.
 
 
 
Czarny 
GrimMod

Posty: 5363
Skąd: IŁAWA
Wysłany: 9 Października 2006, 15:01   

Ostatnio w sobotę rozpoczęto emisję nowego serialu SF na TV4. Tytuł "Agent przyszłości" (oryg. chyba Agent 2.0 nie przyjrzałem się). Rzecz o techniku komputerowym w NSA, do którego ciała dostały się nanity podczas zadymy w laboratorium. Ma chłoptaś teraz krzepę, super słuch i wizję, oddziaływuje na sprzęta elektroniczne on-line i bezkablowo. Oglądał już to ktoś, wygląda na dolną półkę, ale zwsze coś można obejrzeć. :wink:
 
 
Dabliu 
Marsjanin


Posty: 2265
Skąd: Wrocław
Wysłany: 9 Grudnia 2006, 18:59   

Dziś o 22.10 na Polsacie dają thriller science fiction na podstawie opowiadania Philipa K. Dicka "Druga odmiana" (en. Second Variety) - film jest zatytułowany Screamers- Tajemnica Syriusza.
 
 
Adashi 
Cyberpunk


Posty: 16753
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 9 Grudnia 2006, 19:51   

Ten film to porażka jest. Nawet niezbyt elegancka porażka.
_________________
Wysłano z Atari
 
 
elam 
Gremlinek


Posty: 11118
Skąd: kotlinka gremlinka
Wysłany: 9 Grudnia 2006, 20:17   

o, Jake 2.0 idzi w polish telewirzon? ja to nawet lubilam zagramanica :) takie ogolnodostepne, od lat 15tu spoko mozna ogladac. :)

alez tytul wymyslili, agent przyszlosci...
_________________
Ten się śmieje, kto umrze ostatni.
 
 
 
Tomcich 
Tigana


Posty: 6557
Skąd: Ino
Wysłany: 29 Grudnia 2006, 20:02   

Od 4 stycznia na TVP1 w czwartki o 20:20 będzie emitowany serial 4400.
_________________
- Jak tam życie?
- Muchom by się spodobało..
 
 
 
Tomcich 
Tigana


Posty: 6557
Skąd: Ino
Wysłany: 12 Stycznia 2007, 19:26   

W niedziele o 13:10 na TVN film o rodzinie Elam :mrgreen:
_________________
- Jak tam życie?
- Muchom by się spodobało..
 
 
 
Tomcich 
Tigana


Posty: 6557
Skąd: Ino
Wysłany: 25 Lutego 2007, 12:12   

Czyżby coś się zmieniało w TVP. :roll: Dzisiaj o godz. 13:40 na TVP1 będzie "Misja na Marsa" De Palmy.
_________________
- Jak tam życie?
- Muchom by się spodobało..
 
 
 
Czarny 
GrimMod

Posty: 5363
Skąd: IŁAWA
Wysłany: 18 Kwietnia 2007, 13:37   

za stopklatką:
Cytat
W maju ale kino! zaprasza na trzecią już Inwazję Science Fiction. Bohaterami cieszącego się dużą popularnością cyklu tym razem będzie sam Luke Skywalker i kapitan Kirk ze Star Treka.

Dzieci Frankensteina, pierwszy odcinek serialu Kroniki Science Fiction, dotyka od wieków fascynującego ludzi zagadnienia badań genetycznych i biologicznych eksperymentów. Wyjściem do dyskusji jest postać stworzona przez Mary Shelley w XIX-wiecznej powieści Frankenstein, czyli nowy Prometeusz. Powieściowe monstrum, skonstruowane z ciał zmarłych i ożywione wyładowaniem elektrycznym przez doktora Frankensteina, do dziś pozostaje symbolem niebezpieczeństwa, jakie wiąże się z eksperymentowaniem z ludzkim życiem. W filmie znajdą się też bogate materiały z tak znanych filmów opowiadających o mrocznej stronie klonowania i badań nad ludzkimi komórkami, jak Mucha (1986), serial Po tamtej stronie czy 2001: Odyseja kosmiczna (1968).

Harmonogram projekcji w ramach Inwazji Science Fiction przedstawia się następująco:

KRONIKI SCIENCE FICTION: DZIECI FRANKENSTEINA (The Sci-Fi Files: Children of Frankenstein), dokumentalny, Wlk. Brytania, 52'
Premiera: niedziela, 6 maja, godz. 18:55

MISJA NA MARSA (Mission To Mars)
thriller science fiction, USA, 2000, 108'
reż. Brian De Palma, wyk. Tim Robbins, Don Cheadle, Gary Sinise, Connie Nielsen
Premiera: niedziela, 6 maja, godz. 20:00

KRONIKI SCIENCE FICTION: UFO I KOSMICI (The Sci-Fi Files: Spaceships and Aliens), dokumentalny, Wlk. Brytania, 52'
Premiera: niedziela, 13 maja, godz. 18:55

WŁADCY MARIONETEK (The Puppet Masters)
horror science fiction, USA, 1994, 104'
reż. Stuart Orme, wyk. Donald Sutherland, Eric Thal, Julie Warner, Keith David
Premiera: niedziela, 13 maja, godz. 20:00

KRONIKI SCIENCE FICTION: POCHÓD MASZYN (The Sci-Fi Files: March of the Machines), dokumentalny, Wlk. Brytania, 52'
Premiera: niedziela, 20 maja, godz. 18:55

W IMIĘ ZASAD (For the Cause)
science fiction, USA, 2000, 100'
reż. David i Tim Douglas, wyk. Dean Cain, Thomas Ian Griffith, Justin Whalin, Jodi Bianca Wise
Premiera: niedziela, 20 maja, godz. 20:00

KRONIKI SCIENCE FICTION: ŻYCIE W PRZYSZŁOŚCI (The Sci-Fi Files: Living in the Future), dokumentalny, Wlk. Brytania, 52'
Premiera: niedziela, 27 maja, godz. 18:55

STAR TREK IV: POWRÓT NA ZIEMIĘ (Star Trek IV: The Voyage Home)
science fiction, USA, 1986, 119'
reż. Leonard Nimoy, wyk. William Shatner, Leonard Nimoy, DeForest Kelley, James Doohan
Premiera: niedziela, 27 maja, godz. 20:00
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 18 Kwietnia 2007, 13:52   

Co widze ten temat, to mi sie jakos głupio robi. Przeciez fantastyki w TV jest sporo - liczac oczywiście wszystkie kanały.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group