Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Dlaczego tak malo SF w polskiej TV
Autor Wiadomość
sulka 
Indiana Jones


Posty: 421
Skąd: Kaczogród :/
Wysłany: 23 Marca 2006, 14:36   

Emilia napisał/a
Dzisiaj zaczyna się nowy serial Wybrańcy Obcych.
W zapowiedziach wypada całkiem obiecujaco.


Que? Wydaje mi sie, ze on sie zaczal tydzien temu...
_________________
That is not dead which can eternal lie,
Yet with strange æons even death may die.
 
 
Emilia 
Batman


Posty: 507
Skąd: Poznań
Wysłany: 23 Marca 2006, 18:54   

sulka napisał/a
Emilia napisał/a
Dzisiaj zaczyna się nowy serial Wybrańcy Obcych.
W zapowiedziach wypada całkiem obiecujaco.


Que? Wydaje mi sie, ze on sie zaczal tydzien temu...


Masz rację żyję z głową w chmurach i straciłam jeden odcinek :( :(
_________________
- Dokąd idziesz?
- Odnoszę wrażenie.
 
 
Rodion 
Agent Chaosu


Posty: 7551
Skąd: Gestrandet
Wysłany: 24 Marca 2006, 00:41   

Emilia napisał/a
Masz rację żyję z głową w chmurach i straciłam jeden odcinek


Nie masz czego żłować. :)
_________________
Mam czarną koszulkę i piwo... jestem forpocztą sił chaosu.
I tylko konia osiodłać. I przez wrzosowiska, jak przez...
 
 
Emilia 
Batman


Posty: 507
Skąd: Poznań
Wysłany: 24 Marca 2006, 01:46   

Rodion napisał/a
Emilia napisał/a
Masz rację żyję z głową w chmurach i straciłam jeden odcinek


Nie masz czego żłować. :)


To dobrze bo 2 też nie obejrzałam i chyba sobie serial odpuszczę :(
_________________
- Dokąd idziesz?
- Odnoszę wrażenie.
 
 
Czarny 
GrimMod

Posty: 5363
Skąd: IŁAWA
Wysłany: 24 Marca 2006, 07:17   

Ja tam chytrze nagrywam sobie zarówno "Wybrańców obcych" (czyl wspominany wcześniej Taken) i Slidersów z AXN (bo lecą w czasie Dobranocki) i jeszcze: Tajemnice Smallville i Lunatycy. A potem sobie spokojnie oglądam za dnia z herbatką w ręku. Pełen luz, jeszcze moje latorośle wciągam w serialownie SF.
 
 
reginald 
Sky Captain


Posty: 191
Skąd: Bromberg
Wysłany: 24 Marca 2006, 07:28   

Szczwany lis z Ciebie - jak się uzależnią od SF, będzie od kogo za darmo ksiązki i DVD pożyczać :mrgreen:
 
 
Czarny 
GrimMod

Posty: 5363
Skąd: IŁAWA
Wysłany: 24 Marca 2006, 07:53   

Z filmami to gorzej, bo to na VHS idzie. Poza tym, nagrywam jedno na drugim, ale kilka płyt w mych zbiorach SF też się znajdzie.
 
 
elam 
Gremlinek


Posty: 11118
Skąd: kotlinka gremlinka
Wysłany: 25 Marca 2006, 19:31   

wydaje mi sie, ze "taken"robi sie ciekawe pod koniec - z pierwszych odcinkow niewiele zrozumialam... (moze tez dlatego, ze "zle" ogladalam, stale zajeta czyms innym)

ale dlaczego tak malo fantastyki w polsce? rzadza zakrystie, plebanie i inne parafialne komisariaty ze szpitalami na peryferiach, a o sf sie zapomina.. ile sezonow stargate wyemitowala tvp? bodajze trzy; tyle pamietam, ale nie jestem pewna, czy to byl polsat, czy moze wizja... i ten paskudny zwyczaj przerywania emisji w najlepszym momencie...
we francji jedna z ogolnokrajowych stacji, m6, specjalizuje sie w fantastyce; w tej chwili moge ogladac archiwum x, sg-1 i sg-a, lowcow koszmarow, medium, 4400, dead zone. sa tez na kablowce takie stacje jak serie club, sci-fi, gdzie jest duzo fantastyki. a w polskiej tv nie...
moze nie powinnam brac (jeszcze ) udzialu w tej dyskusji, bo mnie w polsce nie ma, ale wkrotce wroce... i co wtedy????? !
_________________
Ten się śmieje, kto umrze ostatni.
 
 
 
Czarny 
GrimMod

Posty: 5363
Skąd: IŁAWA
Wysłany: 25 Marca 2006, 19:41   

Wbrew pozorom nie jest tego tak mało, tylko o paskudnych godzinach i duża część na kanałach niedostępnych ogółowi (np. AXN, CINEMAX). Prawie codziennie można coś znaleźć. W AXN, to nawet kilka seriali dziennie, tyle że duuuuużo powtórek. Tak przy okazji w piątek (31.03) na TV4 ma zacząć się nowy serial pt. Treshold - zna ktoś?, poleca?
 
 
Raf 
Gollum

Posty: 4
Wysłany: 25 Marca 2006, 22:21   

Mówiąc szczerze, bardzo chętnie obejrzałbym jeszcze raz kultowy serial mojej młodości czyli "Cosmos 1999"... ile się tam panie działo, jakie pomysły :wink: - wiem, że z dzisiejszego punktu widzenia to raczej tandeta ale było coś takiego magnetycznego w filmach z tej serii, że oglądałem je zapartym tchem.
 
 
Misiołak 
Jaskier


Posty: 81
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 26 Marca 2006, 10:50   

Czarny napisał/a
Tak przy okazji w piątek (31.03) na TV4 ma zacząć się nowy serial pt. Treshold - zna ktoś?, poleca?

Jeśli mnie pamięć nie myli, to pisali o nim w naszym ukochanym czasopiśmie.
_________________
misiolak.deviantart.com
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 26 Marca 2006, 13:00   

Tak, serial zeszdł po 13 odcinkach, IMO warto obejrzeć kilka odcinków, potem się zrobiła sieczka.
Raf, ten serial to był Space 1999 i dopiero co leciał na którejś ze stacji w soboty i niedziele. Moze nawet na TV4 :-)
 
 
Logan 
Paskud


Posty: 928
Skąd: Kraków
Wysłany: 26 Marca 2006, 13:51   

Leciał na TVN7. Parę odcinków nawet obejrzałem.
_________________
Życie to chytra sztuka! Jak tylko masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy...
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 26 Marca 2006, 14:07   

Strasznie sie zestarzał, nie? Zwłaszcza wizualnie.
 
 
reginald 
Sky Captain


Posty: 191
Skąd: Bromberg
Wysłany: 26 Marca 2006, 18:37   

Szkoda. Ciekawe jak za kilkanaście lat będzie wyglądał ST:TNG, który jest w zasadzie następny w kolejce pod względem wieku. Z drugiej strony możliwe, że wzorem BG teraz spece od seriali będą teraz odkurzali Space 1999.
 
 
elam 
Gremlinek


Posty: 11118
Skąd: kotlinka gremlinka
Wysłany: 27 Marca 2006, 11:50   

Czarny napisał/a
Wbrew pozorom nie jest tego tak mało, tylko o paskudnych godzinach i duża część na kanałach niedostępnych ogółowi (np. AXN, CINEMAX). Prawie codziennie można coś znaleźć. W AXN, to nawet kilka seriali dziennie, tyle że duuuuużo powtórek. Tak przy okazji w piątek (31.03) na TV4 ma zacząć się nowy serial pt. Treshold - zna ktoś?, poleca?

1 2 3 proba cytowania po update :)
Cazrny. jesli na paskudnych godzinach i niedostepnych kanalach, to tak, jakby nie bylo; forget...
Threshold - na poczatku niezly, niezly... ale chyba nie bedzie drugiego sezonu. wyglada to tak, jakby scenarzysci sami zapedzili sie w kozi rog - po prostu trudno ciagnac te historie w interesujacy sposob. 10 odcinkow na 13 jest bardzo dobre. a potem, robotka na drutach.
_________________
Ten się śmieje, kto umrze ostatni.
 
 
 
Czarny 
GrimMod

Posty: 5363
Skąd: IŁAWA
Wysłany: 27 Marca 2006, 11:59   

Lepiej jak jest w paskudnych godzinach cokolwiek (bo se nagrać można i obejrzeć w innym terminie) niż by miało nie być wcale. Ale popieram, że godziny emisji trza by zmienić.
 
 
elam 
Gremlinek


Posty: 11118
Skąd: kotlinka gremlinka
Wysłany: 27 Marca 2006, 12:19   

i programy.. tzn, moglby sie chociaz jakis polsat czy inna tvn wziac i puszczac cos fantastycznego w jeden wieczor w tygodniu.
pytanie watku brzmi ; dlaczego w polskiej tv jest malo sf. czy tam na stolkach prezesowskich siedza jakies stare grubasy, nie rozumiejace fantastyki ani potrzeb mlodego pokolenia??
poza tym, wydaje mi sie, ze wspolczesna fantastyka tez jest politycznie poprawna, zupelnie jak seriale w rodzaju "m jak milosc" (a moze czasami jeszcze bardziej, biorac pod uwage te rozne rozterki moralne bohaterow naszych tasiemcow, jak konflikty z plebanem :) ), wiec zupelnie nie rozumiem niecheci do tego rodzaju seriali, okazywanej od lat przez dyrekcje tvp.
_________________
Ten się śmieje, kto umrze ostatni.
 
 
 
lavojtek 
Kapitan Kirk


Posty: 1113
Skąd: Southampton
Wysłany: 27 Marca 2006, 20:00   

Chociaz agielska telewizja rownie beznadziejna jest co polska to pod wzgledem sf jest co wybierac. Jest Invasion, ST, SG Atlantis, Supernatural, 4400 ze juz nie wspomne o Smallville czy Quantum Leap. :D
_________________
"Każdy zna jakąś Klarę Barcelo"
 
 
 
McQueen 
Frodo Baggins


Posty: 125
Skąd: Białystok
Wysłany: 28 Marca 2006, 17:09   

Mi sie wydaje ze problem tkwi rowniez w podejsciu naszych wspolobywateli do SF, ktorzy zazwyczaj kojarza to z SIgma i Pi lub He-Manem. Ktos kto oglada SF jest u nas traktowany jak odmieniec, wariat lub inny zboczeniec. Ciagle pokutuje u nas mit ze SF jest dla dzieci.

stad bierze sie podejscie na zasadzie -nie bo nie- "nie ogladam fantastyki bo to glupie jest"

Wydaje mi sie rowniez ze stad wziela sie duza popularnosc serialu LOST. Daje on ludziom to czego w "z jak zdrada" nie zobacza(posmak fantastyki) przemycajac to pod plaszczykiem serialu przygodowego, a przeciez do ogladania serialu przygodowego mozna sie przyznac nie bedac wysmianym

A skoro ludzie uwazaja ze fantastyka jest glupia to i prezesi TV nie beda z tym walczyc na sile, zawsze to bezpieczniej puscic kolejna "niezadnice izaure" niz chocby startreka

P.S Przypomina mi sie w tym momencie jak bylem w kinie na wladcy pierscieni i jeden z przedstawicieli "prawdziwych mezczyzn" na widok entow stwierdzil "ja p*** kogos tu po**** chyba" po czym opuscil sale :shock:
_________________
Malkontent z zamilowania
 
 
Vesper 
Sky Captain


Posty: 157
Skąd: Irlandia
Wysłany: 28 Marca 2006, 17:29   

Tak ciut offtopowo przypomnę jeno, iż nawet w "Dynastii" był wątek UFO... Pamięta to ktoś jeszcze? Kiedy to wredni kosmici porwali Fallon... Ech, cała Polska płakała... :lol:
_________________
Czytane/oglądane: Dan Simmons - The Hyperion Omnibus // BSG 1-4
 
 
 
elam 
Gremlinek


Posty: 11118
Skąd: kotlinka gremlinka
Wysłany: 28 Marca 2006, 22:16   

fantastyka ma sie w Polsce chyba dosc dobrze, jesli chodzi o tzw drugi obieg :) ludzie kombinuja, jak moga, i ogladaja te wszystkie fajne seriale na komputerze (znam pare osob, co w ogole nie maja internetu, a sa z BSG na biezaco.. )
brakuje chyba kogos dosc wplywowego, kto ruszylby dyrekcje tvp - bo ja wiem, czy jakies petycje, podpisane n.p. przez te tysiace uzytkownikow stron internetowych Grupy Hatak cos by daly??
_________________
Ten się śmieje, kto umrze ostatni.
 
 
 
nika 
Tom Bombadil

Posty: 25
Skąd: z górki
Wysłany: 1 Kwietnia 2006, 23:33   

Ale tylko w zapowiedziach...
 
 
elam 
Gremlinek


Posty: 11118
Skąd: kotlinka gremlinka
Wysłany: 2 Kwietnia 2006, 13:38   

przepraszam, co, w zapowiedziach?? nie rozumiem..
 
 
 
Henryk Tur 
Galadriela


Posty: 1943
Skąd: from pentagram
Wysłany: 2 Kwietnia 2006, 14:11   

2 czy 3 tygodnie temu w piątek i sobotę w TV poszły dwa niezłe filmy.
Pierwszy w pątek, nazywał się "Miasto-widmo" i klimatem kojarzył mi się nieco z "Piknikiem...". Drugim filmem był "Statek-Widmo". Oba w klimatach horroru.
Aż się zdziwiłem, że puścili dwa dobre filmy dzień po dniu.
_________________
www.soniatur.w8w.pl
www.civilizationiv.pl
 
 
nika 
Tom Bombadil

Posty: 25
Skąd: z górki
Wysłany: 2 Kwietnia 2006, 22:22   

Sorry Panie i Panowie małe ups!
 
 
Vesper 
Sky Captain


Posty: 157
Skąd: Irlandia
Wysłany: 18 Czerwca 2006, 19:42   

Minimal Bros donoszą - trochę ciekawych rzeczy w te wakacje w Dwójce... "Ciekawych" nie znaczy "nieznanych" ;) .
_________________
Czytane/oglądane: Dan Simmons - The Hyperion Omnibus // BSG 1-4
 
 
 
reginald 
Sky Captain


Posty: 191
Skąd: Bromberg
Wysłany: 27 Czerwca 2006, 09:17   

Dzisiaj ma być konferencja prasowa koncernu ITI. Mają ponoć ruszyć z nową platformą cyfrową i knanłami niedostępnymi dotychczas w Polsce. Może w końcu doczekamy się jakis porządnych kanałów Sci - fi, choćby z powtórkami Star Treka albo Earth ....
 
 
Tomcich 
Tigana


Posty: 6557
Skąd: Ino
Wysłany: 27 Czerwca 2006, 22:02   

W najbliższą sobotę o 20:00 na kanale Ale Kino będzie emitowany film "Nazajutrz" (the Day After), pozycja obowiązkowa dla lubiących postapokaliptyczne klimaty :) W latach 80 ten film narobił sporego zamieszania swoją siłą wyrazu. Emitowany był nawet w tamtym czasie w TVP. (Kto pamięta go z tamtej emisji :D , słynna scena wyparowyania ludzi w chwili wybuchu bomby).
Z kolei na TVN po północy dla lubiących Lestata "Królowa potępionych".W niedzielę na Polsacie dla miłośników komiksu "Nick Fury", a dla lubiących gry "Wing Commander" :mrgreen:
Natomiast na kanale TVP Kultura, od soboty, bodajże codziennie, emisja serialu "Cowboy Beebop" - jak ktoś lubi anime, nie opuści tego. :D
_________________
- Jak tam życie?
- Muchom by się spodobało..
 
 
 
reginald 
Sky Captain


Posty: 191
Skąd: Bromberg
Wysłany: 28 Czerwca 2006, 11:25   

Czasem na Tvp Kultura pojawiają się także powtórki Heavy Metal i Heavy Metal 2000, co pozwala mi wierzyć że ten kanał nie jest aż taki badziewny jak się wydawało na początku :D .... a Cowboy Beedop rzeczywiście jest ciekawe nawet dla tak nieanimowatego gościa jak ja
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group