Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Tekst numeru 23 - głosujemy do 4 listopada

Kto najlepszy?
Adam Przechrzta: Alchemik.
16%
 16%  [ 14 ]
Dawid Juraszek: Twarzą w twarz...
26%
 26%  [ 23 ]
Michał Cetnarowski: Leśni chłopcy
16%
 16%  [ 14 ]
Tomasz Kilian: Szczur w wannie
24%
 24%  [ 21 ]
Ela Graf: Niczyja
8%
 8%  [ 7 ]
Artur R. Skowroński: To była dobra oferta
2%
 2%  [ 2 ]
Piotr Drzewiński: Pierwsze zadanie
6%
 6%  [ 6 ]
Głosowań: 49
Wszystkich Głosów: 87

Autor Wiadomość
mc 
Luke Skywalker

Posty: 242
Skąd: Brzeg
Wysłany: 22 Października 2007, 13:05   

Lumpie, Ixolite, dzięki za uwagi.

Magdo, dzięki za komplement. Duży kaliber.
Dzięki.
 
 
Navajero 
Admirał Ackbar


Posty: 2456
Skąd: Shangri - La
Wysłany: 22 Października 2007, 13:56   

Także dziękuję za uwagi i punkty :)
 
 
Magda 
Jaskier

Posty: 59
Skąd: Wolbrom czy jakoś tak :/
Wysłany: 22 Października 2007, 15:22   

mc: prosze bardzo. :mrgreen: ale to chyba ja powinnam podziekowac za dostarczenie dobrego tekstu :D

Oj, ja dopiero teraz zauważyłam że ty mój sasiad jesteś 8)
_________________
Nie jestem ideałem ale idealnie sobie z tym radze.
Ostatnio zmieniony przez Magda 22 Października 2007, 15:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Tequilla 
Rzułta rzaba


Posty: 2378
Skąd: niżne landy
Wysłany: 22 Października 2007, 15:22   

I ja również :)
_________________
"Could you look an animal in the eyes and say to it, 'My appetite is more important than your suffering'?" Moby
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 22 Października 2007, 15:46   

Pipol, co jest? 35 głosów? A gdzie frekwencja? toż to połowa połowy dopiero...
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Nyala 
Frodo Baggins


Posty: 100
Skąd: Warszawa
Wysłany: 22 Października 2007, 21:02   

Ale głosowanie przecież wciąż jeszcze trwa. :D
_________________
O Fortuna,
velut luna
statu variabilis
 
 
 
Tequilla 
Rzułta rzaba


Posty: 2378
Skąd: niżne landy
Wysłany: 22 Października 2007, 22:02   

2000 użytkowników : 34 głosy to jest jakieś 1,6 %. Uuuch jakby wczoraj taka frekwencja była toby PiS wygrał jaki nic. :)
_________________
"Could you look an animal in the eyes and say to it, 'My appetite is more important than your suffering'?" Moby
 
 
Witchma 
Jokercat


Posty: 24697
Skąd: Zgierz
Wysłany: 23 Października 2007, 08:22   

to ta uczciwość wrodzona się odzywa :) ja nie przeczytałam jeszcze dwóch opowiadań, dlatego nie czuję się upoważniona do głosowania, a na doczytanie mam mało czasu ;)
_________________
Basically, I believe in peace and bashing two bricks together.

"Wszystkie kobiety są piękne, tylko po niektórych tego nie widać."
/Maria Czubaszek/
 
 
 
Tequilla 
Rzułta rzaba


Posty: 2378
Skąd: niżne landy
Wysłany: 23 Października 2007, 09:28   

Witchma napisał/a
to ta uczciwość wrodzona się odzywa :) ja nie przeczytałam jeszcze dwóch opowiadań, dlatego nie czuję się upoważniona do głosowania, a na doczytanie mam mało czasu ;)


To zagłosuj, jak niektórzy wyborcy - na ładne nazwisko, albo imie autora, nazwę opowiadania, albo ładny avatar :D
_________________
"Could you look an animal in the eyes and say to it, 'My appetite is more important than your suffering'?" Moby
 
 
Witchma 
Jokercat


Posty: 24697
Skąd: Zgierz
Wysłany: 23 Października 2007, 10:46   

Cytat
To zagłosuj, jak niektórzy wyborcy - na ładne nazwisko, albo imie autora, nazwę opowiadania, albo ładny avatar :D


już tak chciałam zagłosować na "Alechemika", bo mi się tytuł podobał, ale potem przeczytałam i się zawiodłam... doczytam tych "Leśnych chłopców" i "Pierwsze zadanie" i wtedy zdecyduję :)
na razie najbardziej podobała mi się "Niczyja" i "To była dobra oferta"
_________________
Basically, I believe in peace and bashing two bricks together.

"Wszystkie kobiety są piękne, tylko po niektórych tego nie widać."
/Maria Czubaszek/
 
 
 
mc 
Luke Skywalker

Posty: 242
Skąd: Brzeg
Wysłany: 23 Października 2007, 16:42   

Magda napisał/a

Oj, ja dopiero teraz zauważyłam że ty mój sasiad jesteś 8)


Tequilla napisał/a
I ja również


Hehe, no faktycznie.
 
 
Tequilla 
Rzułta rzaba


Posty: 2378
Skąd: niżne landy
Wysłany: 23 Października 2007, 21:30   

mc napisał/a
Magda napisał/a

Oj, ja dopiero teraz zauważyłam że ty mój sasiad jesteś 8)


Tequilla napisał/a
I ja również


Hehe, no faktycznie.


Śmiesznie wyszło. Ja rownież dziękowałem za głosy, jak ty i Navajero, tyle, że się z postem nie wstrzeliłem, ale co prawda to prawda, wszak Brzeg i Nysa to po sąsiedzku... :) ( a na dodatek Wrocław tyż od Brzegu niedaleko)
_________________
"Could you look an animal in the eyes and say to it, 'My appetite is more important than your suffering'?" Moby
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37529
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 23 Października 2007, 22:13   

Wczoraj wieczorem dostałem przesylke z SF. Od razu łyknąłem publicystykę, a dziś w pracy wszystkie opka. :P
Numer całkiem niezły, brak jakieś koszmarnej wtopy jeśli chodzi o opowiadania.
Wtopą jest dla mnie recenzja Heroes. Okładka, konkurs, recenzja - jawnie widać, że to zorganizowana akcja taka żeby dać piątaka. I ja to rozumiem, każdy kombinuje jak tu parę groszy uskubać tu czy tam. Ale w takiej sytuacji recenzja jest kompletnie niewiarygodna. I nie ma znaczenia, ze NURS być może napisał ją w zupełnej zgodzie z sobą (w co wierzę). Dla mnie jest to gwałt na etyce. Zamiast 'recenzja' bardziej uczciwe wg. mnie byłoby określenie 'artykuł sponsorowany' czy coś w ten deseń. To tyle w tym temacie, teraz opowiadania.

Alchemik - sympatyczne, zgrabnie napisane, dowcip inteligentny, nienachalny, czyta sie z przyjemnością. Umiejetności włamywnacza u pracownika akadamickiego faktycznie trochę zaskakują ale w niczym nie są nieprawdopodobne. Losy ludzkie sa tak pokręcone, nie takie rzeczy są możliwe.
Twarzą w twarz - świetne opko. Kojarzy mi się z pewnym procesem pewnego pana K. Tamten spotykał sie z niezrozumiałą rzeczywistością, ten zaś z potężnymi problemami wewnętrznymi podobnej jakości. I nie uwierzę jeśli Gustaw powie że użycie inicjału 'Ł.' było niezamierzone. Wkurzyło mie tylko pedalskie zakończenie ale przyznaję, że uratowanie długowłosej, zgrabnej blondynki byłoby zdecydowanie tandetne. Patrząc wstecz, zauważam, że opowiadania z cyklu chińskiego stawiam na końcu jakościowym dorobku autora. Punkt.
Leśni chłopcy - potencjalny punkt, niestety są tylko dwa do wyboru. Doskonały klimat, element fantastyczny świetnie wpleciony, sentymentalizm, w pozytywnym sensie, w pełni odpowiadający mojej naturze. No i tematyka wojenna całkowicie mi odpowiada.
Szczur w wannie - sympatyczny, trochę dłuższy dowcip. Ot, nic wielkiego ale sympatyczne. Ale czy 'nie najgorzej' nie powinno być pisane 'nienajgorzej'?
Pierwsze zadanie - lekkie, dowcipne opowiadanie. czytałem z dużą przyjemnością. Nie rozumiem obiekcji dotyczących jakości/nazwiska. Na prawdę wydaje mi sie to kompletnym czepialstwem. Punkt.
Niczyja - no niestety elam ostatnimi czasy mnie zawodzi. Być może skoncentrowana na produkcji długometrażowego Dimoona nie przykładała sie stosownie do krótszych form. Już drugi raz jest jakaś myśl i wyraźna chęć przedstawienia jej jak najszybciej. Podobnie jak poprzednio ze strata dla opowiadania. Zmarnowany pomysł na coś większego i bardzo smakowitego, zwłaszcza, ze elam umie pisać ciekawie. dwa ewidentne zastrzeżenia. Pierwsze to miasto podzielone na pół. Połowy sa z natury idealnie równe. Czy miasto rzeczywiście bylo podzielone idealnie na dwie połowy? Wydaje mi sie, że po prostu było podzielone (na dwa swiaty moze?). Drugie dotyczy ekspresowej myśli samobójczej bohaterki. Czy na prawdę po kilku dniach względnie nieuciążliwego aresztu psychika czlowieka może sie tak straszliwie załamać? Nie przekonuje mnie to. A może po tygodniu lub dwóch biernego oporu Namiestnik zrezygnowałby z nacisków? Kto wie.
To była dobra oferta - najsłabsza pozycja w zestawie, takie wlaściwie coś o niczym. Na plus pracuje ciekawie podana relacja między młodymi.

Edit: zagłosowałem; dziwi mnie tak niska pozycja Pierwszego zadania
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Martva 
Kylo Ren


Posty: 30898
Skąd: Kraków
Wysłany: 23 Października 2007, 22:18   

Fidel-F2 napisał/a
Pierwsze to miasto podzielone na pół. Połowy sa z natury idealnie równe. Czy miasto rzeczywiście bylo podzielone idealnie na dwie połowy?


Naprawdę wydaje mi się to kompletnym czepialstwem. Jak kroisz jabłko na pół, to te połowy są idealnie równe?
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.

skarby
szorty
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37529
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 23 Października 2007, 22:36   

Martva, w przybliżeniu tak
uderzylo mnie to sformułowanie nienaturalnością więc się podzieliłem spostrzeżeniem

Czy opis 'moje miasto podzielone' jest niezrozumiały i niedookreslony? nie! jasno wyraża, że miasto jest podzielone z jakiegos powodu. jesli zas dookreslamy 'na pół' to jasno dajemy do zrozumienia że chodzi nam o dwie połowy a nie blizej nieokreslone części
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
elam 
Gremlinek


Posty: 11118
Skąd: kotlinka gremlinka
Wysłany: 23 Października 2007, 22:41   

Fidel, pomyslalam, ze i tak wieksza polowa czytelnikow nie zauwazy :mrgreen: ;P:
_________________
Ten się śmieje, kto umrze ostatni.
 
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37529
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 23 Października 2007, 22:51   

chyba, że tak
elam, przemyśl sprawę i zrób z tego opowiadania porzadną powieść
gdy skończyłem pomyślałem, że chętnie czytałbym dalej ze sześćset stron w tym klimacie
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
elam 
Gremlinek


Posty: 11118
Skąd: kotlinka gremlinka
Wysłany: 23 Października 2007, 22:55   

jej. komplement :oops:
_________________
Ten się śmieje, kto umrze ostatni.
 
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37529
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 23 Października 2007, 22:59   

a tam komplement zaraz
ja tu rzeczowo zupełnie
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Witchma 
Jokercat


Posty: 24697
Skąd: Zgierz
Wysłany: 23 Października 2007, 23:33   

a mnie się właśnie "Niczyja" podobała ze względu na zwięzłość... czytałam już mnóstwo opowiadań, w których fajny pomysł był niepotrzebnie rozwleczony

ale zgadzam się łaskawie na powieść w tym klimacie, stron może być 597 :P
_________________
Basically, I believe in peace and bashing two bricks together.

"Wszystkie kobiety są piękne, tylko po niektórych tego nie widać."
/Maria Czubaszek/
 
 
 
Lump Kałmuk 
Klapaucjusz


Posty: 973
Skąd: Suchedniów
Wysłany: 24 Października 2007, 08:08   

Ja również namawiam do rozwinięcia tematu. Pisałem o tym na poprzedniej stronie, jak dla mnie ciekawy świat, chętnie dowiedziałbym się o nim więcej.
_________________
In the depths of the mind insane
fantasy and reality are the same
 
 
 
rumeli 
Narzeczona Frankensteina


Posty: 304
Skąd: że znowu!
Wysłany: 24 Października 2007, 09:40   

Oddałem głosy na Przechrztę i Kiliana. Niespodziewanie dla samego siebie szybciutko uporałem sie z numerem, w ostatnim miesiącu w pracy miałem długie chwile pauzy :wink: Juz zabieram się za kolejny numer. Wiem, że wypadałoby jakieś komentarze napisać. Hm, nie mogę, szef właśnie się zbliża :(
_________________
Cnota jest w sercu, a nie gdzie indziej - Balzac
 
 
Navajero 
Admirał Ackbar


Posty: 2456
Skąd: Shangri - La
Wysłany: 24 Października 2007, 12:21   

Dzięki za głosy i punkty :) Polecam się na przyszłość ;P:
 
 
prosiaczek 
Gollum

Posty: 10
Skąd: ze stolicy
Wysłany: 24 Października 2007, 15:39   

witam , szczur w wannie najśmieszniejszy a niczyja najsmutniejszy,to punkty odemnie
 
 
Witchma 
Jokercat


Posty: 24697
Skąd: Zgierz
Wysłany: 25 Października 2007, 11:21   

uff... doczytałam :) wyjątkowo dobry numer, zawiódł mnie tylko poważnie Alchemik, którego do połowy był niezły, a potem jakoś się zepsuł...

głosy oddałam na Twarzą w twarz i na Niczyją

Leśni chłopcy ciekawe, ale ostatnio za dużo o wojnie się naczytałam...

Pierwsze zadanie jak na debiut wcale nie jest złe i nie rozumiem tylu krytycznych ocen... krasnoludy i elfy były chyba z przymrużeniem oka, jakoś mnie to nie raziło
czytałam już gorsze opowiadania tzw. uznanych pisarzy

Szczur w wannie ok :) lekkie, łatwe i przyjemne, ale nie przekonał mnie do miłowania wszelkiego robactwa (jak ja nienawidzę tych małych, wielonożnych $#^$%^)

To była dobra oferta dobrze się czyta i bez zbędnych dłużyzn
_________________
Basically, I believe in peace and bashing two bricks together.

"Wszystkie kobiety są piękne, tylko po niektórych tego nie widać."
/Maria Czubaszek/
 
 
 
mBiko 
Кощей


Posty: 17377
Skąd: The Boat
Wysłany: 30 Października 2007, 18:36   

Punkty:
Tomasz Kilian - Szczur w wannie.
Dawid Juraszek - Twarzą w twarz.

Wyróżnienia:
Adam Przechrzta - Alchemik.
Ela Graf - Niczyja.
_________________
Wcale nie jestem pod wypływem kolaholu niek jaktórzy w zas pogli momyśleć.
Nie niestem jawet wpiłowie tak pojany jak pożecie mymyśleć.
 
 
Sergent 
Langolier


Posty: 289
Skąd: Michałowo
Wysłany: 31 Października 2007, 11:06   

Moje punkty na: Adam Przechrzta - Alchemik i Piotr Drzewiński - Pierwsze zadanie (jeżeli ten Andrzej Drzewiński jest jego ojcem, to człowiek ma w genach fantastykę i może z tego coś wyjść na przyszłość).
Nie strawiłem tylko: Dawid Juraszek - Twarzą w twarz... i Ela Graf - Niczyja, reszta w porządku.

P.S. Jeżeli chodzi natomiast o prenumeratę, to byłem zaskoczony, gdy okazało się, że w książce którą zamówiłem z początkiem prenumeraty otrzymałem imienną dedykację naczelnego. To miłe, dzięki.
_________________
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 31 Października 2007, 11:56   

W zasadzie staram się zawsze podpisać wysyłane egzemplarze (za siebie, nie za innych) i coś mi się widzi, że Zaklinacz bedzie kiedyś najbardziej obautografowaną ksiązką swiata :-)
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Navajero 
Admirał Ackbar


Posty: 2456
Skąd: Shangri - La
Wysłany: 31 Października 2007, 15:09   

Dzięki mBiko, gracias Sargente :)
 
 
Sergent 
Langolier


Posty: 289
Skąd: Michałowo
Wysłany: 31 Października 2007, 15:53   

Czyli, tak jakby, masz redaktorze naczelny nieustające spotkanie autorskie.

Jeżeli zaś chodzi o twój tekst Navajero, to dobrze mi się go czytało, temat też nietypowy i tyle. Ja akurat nie dokładam do tekstów żadnych ideologii. Albo mi się tekst podoba i daje się go skończyć czytać, albo zasypiam przy którejś linijce tekstu i taki tekst odkładam.
_________________
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group