Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Katyń
Autor Wiadomość
Gustaw G.Garuga 
Bakałarz

Posty: 6179
Skąd: Kanton
Wysłany: 24 Stycznia 2008, 20:26   

Zgoda z Dabliu, offtopiczna zgoda z dzejesem :wink: , niezgoda z KeniGiem. No bo rozumiem, że chcesz powiedzieć, że Akademia uległa proWajdowskiej propagandzie szerzonej przez środowiska polskie? Bo jest ona w jakiejś klice? Bo na Wajdę jest moda? Wybacz, ale pleciesz jakieś farmazony, do którego to wniosku skłania mnie też fakt, że w tym samym poście piszesz, że chodzi nie o zagranicę, lecz o nasz kraj, a zarazem biadasz nad szkodliwym wpływem filmu na widzów zachodnich. O zastrzeżeniach do Wajdy i filmu - także swoich - pisałem wcześniej w tym wątku, ale jak widać za granicą w filmie dostrzeżono coś innego, niż u nas. Nominacja za nazwisko? Dziw zatem, że Wajdy nie nominowano choćby za Pana Tadeusza. To, co robisz, to nic innego, jak polskie "antyWajdowskie kwasy", o których pisałem wyżej, a które nie mają żadnego znaczenia dla gremium przyznającego oskarowe nominacje. Może zamiast bezproduktywnie przywalać Wajdzie, bo nam się nie podoba, a śmie się podobać innym, warto zastanowić się, co w filmie dostrzeżono za granicą, czego nie dostrzegliśmy my, jaka jego jakość przyćmiła jego wszystkie słabości. Może o tym porozmawiamy?
_________________
"Our life is a time of war and an interlude in a foreign land, and our fame thereafter, oblivion." Marcus Aurelius
 
 
Magda 
Jaskier

Posty: 59
Skąd: Wolbrom czy jakoś tak :/
Wysłany: 1 Lutego 2008, 11:17   

Wydarzenie istotne, natomiast film jako dzieło artystyczne - słaby.
Bardzo dobre okreslenie na zaistniałą sytuacje :)
Problem tylko jeden, ile amerykanie z tego filmu zrozumieją ?
_________________
Nie jestem ideałem ale idealnie sobie z tym radze.
 
 
dzejes 
prorok


Posty: 10065
Skąd: City
Wysłany: 1 Lutego 2008, 16:19   

Podejrzewam, że niewiele, bo jest po polsku.
 
 
Piech 
Hieronim Berbelek


Posty: 3569
Skąd: Poznań
Wysłany: 1 Lutego 2008, 21:57   

Tu można zagłosować:

http://movies.nytimes.com...oscars2008.html
_________________
Nie wyrabiam psychicznie, gdy skarpetki są nie do pary.
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37527
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 3 Lutego 2008, 10:14   

no i w końcu Katyń widziałem, moim zdaniem bardzo dobra rzecz
dziwią mnie trochę te wielkie pretensje o brak artyzmu, moim zdaniem, Katyń to fabularyzowany dokument, który ma pokazać prawdę a nie dostarczać rozrywki
a co do nominacji do oskara, to myślę, że nie jest najgorzej, przedstawienie samej masakry na końcu filmy pozostawia widza poruszonego po projekcji

no i rewelacyjna Stenka
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Ziuta 
Nerwus


Posty: 5748
Skąd: Krzeslav's Hills
Wysłany: 3 Lutego 2008, 21:40   

GGG: to jeden z kontrkandydatów Katynia
http://esensja.pl/film/recenzje/tekst.html?id=4919

możemy się już bać. Michałkow twardy zawodnik jest.
_________________
Jeśli istnieją narodowe mity, narodowe świętości, to konieczność panowania nad Polską jest właśnie taką świętością dla Rosji - Stanisław Cat-Mackiewicz
 
 
 
Gustaw G.Garuga 
Bakałarz

Posty: 6179
Skąd: Kanton
Wysłany: 3 Lutego 2008, 22:03   

Bardzo interesująca recenzja, tym ciekawsza, że ktoś gdzieś pisał (może na forum?), iż prokremlowskość filmu jest widoczna w karykaturalnej postaci liberała i pogłębionej kreacji członka rosyjskich służb specjalnych, o czym w zlinkowanej recenzji nie ma mowy. Nie wiem, nie widziałem.

A wyniki głosowania zlinkowanego wyżej przez Piecha mam za wysoce podejrzane :mrgreen:
_________________
"Our life is a time of war and an interlude in a foreign land, and our fame thereafter, oblivion." Marcus Aurelius
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 4 Lutego 2008, 15:38   

Gustaw G.Garuga napisał/a
A wyniki głosowania zlinkowanego wyżej przez Piecha mam za wysoce podejrzane

a ja mam za wysoce NIEpodejrzane , sam tam popatrzylem przez NYT i dziś na Katyń było już prawie 50 000 głosów / tam jest Polonia/ hej :)
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
dzejes 
prorok


Posty: 10065
Skąd: City
Wysłany: 4 Lutego 2008, 16:53   

No i chyba właśnie o to GGG chodziło.
_________________
If we shadows have offended,
Think but this, and all is mended,
That you have but slumber'd here
While these visions did appear.
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 5 Lutego 2008, 08:53   

dzejes,
a co jest podejrzanego w tym, ze na "Katyń" w tej chwili jest już 59000 głosów, co Polonii glosować nie wolno, bo Polonią jest i winna siedzieć cicho, a to niby dlaczego ?
A na stronę NYT wejść można z całego świata , ja tam zagłosowałem między innymi na "Katyń". a ostatnie "rewelacje historyczne " Niezawisimoj Gaziety tym bardziej pokazują, ze niezależnie od mankamentów ten film jest ważny i potrzebny.
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
Taselchof 
Yans


Posty: 2182
Skąd: Ćwierkacz
Wysłany: 5 Lutego 2008, 12:33   

nie no całkiem ciekawa koncepcja rosyjska ;P: ciekawe czy Tusk piśnie o tym słowo podczas wizyty u Władimira Władimirowicza ;P: co do samego filmu ja jakoś nie odbieram go szczególnie entuzjastycznie :? ostatnia scena rzeczywiście robi kolosalne wrażenie podobnie jak sceny w Kozielsku , jednak reszta filmu jest już wyraźnie gorsza; wątek studenta i jego śmierci jak dla mnie nie za bardzo pasuje do całości i jest wciśnięty trochę na siłę... a reszta mhm najoględniej mówiąc taka sobie :wink: jedyne co cieszy to gra aktorska rzeczywiście świetna Stenka i Englert (Małaszyńskiego nie wymieniam bo ostatnio jak włączało się telewizor to był na każdym kanale :P i mocno mi się przejadł ), a nawet Żmijewski :) ehh mimo wszystko i tak będę trzymał kciuki na gali oskarów której nie pokaże żadna polska stacja ;P: ...
_________________
Gdybym nie wiedział że to głupota pomyślałbym że to prowokacja...
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 5 Lutego 2008, 13:33   

Taselchof napisał/a
wątek studenta i jego śmierci jak dla mnie nie za bardzo pasuje do całości i jest wciśnięty trochę na siłę... a reszta mhm najoględniej mówiąc taka sobie
a no,toż to maciek z "Popiołu iDiamentu" bis jeno w gorszym bo bardziej schematycznym wydaniu, podobnie cała "polska" reszta to nie żywe postacie to symbole problemów i spraw, ale już tu na ten temat pyskowałem, a być może cudzoziemcom takie uproszczenia berdziej do rozumu przemówią.
Taselchof napisał/a
nie no całkiem ciekawa koncepcja rosyjska ciekawe czy Tusk piśnie o tym słowo podczas wizyty u Władimira Władimirowicza

ech tam pażywiom, uwidim .... :twisted:
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
Gustaw G.Garuga 
Bakałarz

Posty: 6179
Skąd: Kanton
Wysłany: 5 Lutego 2008, 13:56   

dalambert, you're missing the point w kwestii "podejrzalności" wyników. Zresztą, co ja tam będę staremu praktykowi o ironii opowiadał... ;)
_________________
"Our life is a time of war and an interlude in a foreign land, and our fame thereafter, oblivion." Marcus Aurelius
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 5 Lutego 2008, 14:34   

Gustaw G.Garuga, a no, a na liscie=plebiscycie NYT " Katyń" ma już 63 000głosów w % 89
i rzeczywiście akja jakowaś idzie bo łączna liczba głosów na inne pozycje ledwo 30 000 sięga na pozycję licząc. I tak trzymać :)
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
Taselchof 
Yans


Posty: 2182
Skąd: Ćwierkacz
Wysłany: 5 Lutego 2008, 14:54   

Polonia wie komu kibicować :D ja tez oddałem głos na naszych ;P:
_________________
Gdybym nie wiedział że to głupota pomyślałbym że to prowokacja...
 
 
dzejes 
prorok


Posty: 10065
Skąd: City
Wysłany: 5 Lutego 2008, 15:54   

dalambert napisał/a
dzejes,
a co jest podejrzanego w tym, ze na Katyń w tej chwili jest już 59000 głosów, co Polonii glosować nie wolno, bo Polonią jest i winna siedzieć cicho, a to niby dlaczego ?


Medycyna zna już lekarstwo na Twą chorobę.
_________________
If we shadows have offended,
Think but this, and all is mended,
That you have but slumber'd here
While these visions did appear.
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 5 Lutego 2008, 16:14   

dzejes, jaka szkoda,że Twoja jest nieuleczalna :twisted:
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
dzejes 
prorok


Posty: 10065
Skąd: City
Wysłany: 5 Lutego 2008, 16:18   

Nie?
_________________
If we shadows have offended,
Think but this, and all is mended,
That you have but slumber'd here
While these visions did appear.
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 6 Lutego 2008, 11:50   

A w ankiecie NYT " Katyń" maj uż ponad 72 000 głosów i z pieciu nie anglojęzycznych 90 % poparcia,
Najwyraźniej pospolite ruszenie ruszyło!
Ale czy Oskara dostanie to raczej wątpliwe / Michalkow tyż tam plecy ma/
a wyraźnie widać , że w tym roku Akademia polityka leci, i dobrze, mozna i tak.
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 7 Lutego 2008, 10:50   

Dziś "Katyn" w ankiecie NYT ma 83 000 głosów poparcia - akcja ogólno światowa się zrobiła z tego!
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
Piech 
Hieronim Berbelek


Posty: 3569
Skąd: Poznań
Wysłany: 7 Lutego 2008, 11:43   

Ciekawe czy, jak przyjdzie co do czego, czy taki sondaż można sobie tak, o, zlekceważyć.
_________________
Nie wyrabiam psychicznie, gdy skarpetki są nie do pary.
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 7 Lutego 2008, 15:39   

Napewno nie jest on najważniejszą przeslanką dla Akademii szacownej, ale miło sobie popatrzeć jak fala wzbiera... :)
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
Czarny 
GrimMod

Posty: 5363
Skąd: IŁAWA
Wysłany: 7 Lutego 2008, 18:58   

Piech napisał/a
czy taki sondaż można sobie tak, o, zlekceważyć


A czy jest jakiś sondaż, którego nie można sobie zlekceważyć :shock: :? :twisted:
 
 
Taselchof 
Yans


Posty: 2182
Skąd: Ćwierkacz
Wysłany: 7 Lutego 2008, 21:33   

tja akademia filmowa na pewno śledzi te głosowanie z zapartym tchem i postawi na KATYŃ :wink:
_________________
Gdybym nie wiedział że to głupota pomyślałbym że to prowokacja...
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 12 Lutego 2008, 08:21   

Taselchof, napewno ma je w poważaniu..., ale dzieje się coś fajnego gdy na jeden flim pada coś 130 000 glosów, gdy na inne głosuje łącznie po około 30 000, taka ciekawostka, ot co :)
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
Miria
[Usunięty]

Wysłany: 12 Lutego 2008, 08:53   

Tak sie objawia polski patriotyzm - głosujemy w ankietach na "swoich".
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 12 Lutego 2008, 09:50   

To nie patryjotyzm jeno ankieta, nikt nie broni Kazachom na Timura glosować, Ruskim na 12, , a wszystkim postępowym oszołomom na Beaoufort i Fałszerzy , Miria, jesliś postanowila dać odpór to glosuj nie na "Katyń" i tyż będzie piknie, a pytanko Twe
Miria napisał/a
Tak sie objawia polski patriotyzm - głosujemy w ankietach na swoich.

wydaje mi się być podszyte kompleksem niższości :

Po haslem " Oj, łoj oj czy to aby nam wypada na swoich glosować, oj co też STARSI I MĘDRSZY powiedzą, oj może cukierka nam nie dadzą i po pleckach w ukłonie zgarbionych nie poklepią'
Brrrrrrrrrr :twisted:
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
Gustaw G.Garuga 
Bakałarz

Posty: 6179
Skąd: Kanton
Wysłany: 12 Lutego 2008, 10:36   

Kompleks niższości? Jeśli coś nim jest, to właśnie ta potrzeba, żeby zmobilizować siły i w pozbawionej znaczenia ankiecie zmiażdżyć rywali. Dlaczego inne kraje nie głosują równie zagorzale na "swojaków"? Może po prostu wiedzą, że to tak naprawdę 'obciach'?
_________________
"Our life is a time of war and an interlude in a foreign land, and our fame thereafter, oblivion." Marcus Aurelius
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 12 Lutego 2008, 11:04   

Gustaw G.Garuga napisał/a
że to tak naprawdę 'obciach'?

Komu obciach temu obciach, a narazie ciach, ciach
Siedź cicho w kacie to dopiero będziesz miał sukcesy ;P:
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
Miria
[Usunięty]

Wysłany: 12 Lutego 2008, 11:06   

dalambert, nie było żadnego pytanka, tylko stwierdzenie faktu. nie pierwsza to taka ankieta, podobnie było z ankietami dotyczacymi mistrzostw świata w piłce nożnej i wieloma innymi. A kompleks nizszości to się chyba u Ciebie objawia, bo rzucasz się, jakby Cię ktoś ukropem polał.

Poza tym, chyba Twoja interpretacja mojej wypowiedzi nieco w bok poszła, bo mnie nie interesuje, czy wypada czy nie, sama często głosowałam, tylko nie ma się co podniecać takimi wynikami, tyle.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group