Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Filmowe pogotowie
Autor Wiadomość
elam 
Gremlinek


Posty: 11118
Skąd: kotlinka gremlinka
Wysłany: 11 Marca 2007, 10:56   

taki temat juz jest na forum

http://www.science-fictio...topic.php?t=697
:mrgreen:
_________________
Ten się śmieje, kto umrze ostatni.
 
 
 
Czarny 
GrimMod

Posty: 5363
Skąd: IŁAWA
Wysłany: 11 Marca 2007, 17:55   

Przeniosłem :mrgreen:
 
 
SibiSlaw 
Gollum

Posty: 6
Skąd: warszawa
Wysłany: 6 Kwietnia 2007, 12:05   Pytanie o film

Jakieś czas temu w polskiej TV wyemitowano film SF, sadzę iż z lat (60-70). Opowiadał historie paru naukowców przeniesionych na kamienistą planetę w innym wymiarze. Na miejscu spotkali oni obcą cywilizacje. Budowali humanoidalne białe roboty które ich broniły, był też motyw z kasowaniem pamięci. Może ktoś z was wie co to za film? Szukałem na forach i serwisach filmowych i nic nie znalazłem:/
 
 
Czarny 
GrimMod

Posty: 5363
Skąd: IŁAWA
Wysłany: 6 Kwietnia 2007, 12:22   

Witaj SiBiSlaw, nowi użytkownicy forum mile widziani są w wątkach powitalnych: Biją (dla twardzieli którym niestraszna forumowa fala) i Karczma... (dla tych których krwawe, sadystyczne powitania nie bawią). Zajrzyj do któregoś z nich i daj się poznać, jeśli planujesz dłużej pozostać w naszym gronie. Twój post-pytanie przeniosłem do wątku, który zajmuje się tego typu sprawami.

Może trochę więcej na temat tego filmu: kto w nim grał, jaka to była ta inna cywilizacja (robale, ufoki, czy inne stwory) itp.
 
 
SibiSlaw 
Gollum

Posty: 6
Skąd: warszawa
Wysłany: 6 Kwietnia 2007, 14:39   

Sorry że nie wpisałem się od razu, poprostu umknęło mi to jakoś. Już to nadrobiłem. W tym filmie rasa obcych to włochate człekopodobne stwory, coś w rodzaju naandertalczyków.
 
 
SibiSlaw 
Gollum

Posty: 6
Skąd: warszawa
Wysłany: 6 Kwietnia 2007, 14:41   

Nie pamiętam aktorów, z góry dziękuje za pomoc :D
 
 
Czarny 
GrimMod

Posty: 5363
Skąd: IŁAWA
Wysłany: 7 Kwietnia 2007, 12:59   

Wydaję mi się, że wiem o jakim filmie mówisz, ale nie mogę przypomnieć sobie tytułu. Czy w zakończeniu filmu ekipa (profesor z córką, mechanikiem i chyba jeszcze jednym naukowcem) wracają do swojego laboratorium w chwili kiedy oni sami (w przeszłości) planują przekroczenie bariery między dwoma światami. Jednak wskutek tej podróży w czasie poruszają się z taką prędkością, że ich wcześniejsze wcielenia nie widzą ich. Film kończy się pokazując całą historię coraz szybciej i szybciej, tak w kółko???

To jakiś klasyk Sci-Fi, chyba miał coś o czasie w tytule. Ktoś wie o czym piszę???
 
 
SibiSlaw 
Gollum

Posty: 6
Skąd: warszawa
Wysłany: 7 Kwietnia 2007, 14:21   

Tak, to na pewno ten film :D Dobrze że mi o tym przypomniałeś, wielkie dzięki.
 
 
Ixolite 
Admirał Zwiebellus


Posty: 6116
Skąd: oni wiedzieli?
Wysłany: 7 Kwietnia 2007, 14:56   

Coś mi zaczyna świtać, ale jeszcze bez konkretów...
_________________
Alchemia Słowa
Well, my days of not taking you seriously are certainly coming to a middle.
 
 
 
Czarny 
GrimMod

Posty: 5363
Skąd: IŁAWA
Wysłany: 12 Kwietnia 2007, 07:07   

Na 99,99% chodzi o ten film:

The Time Travelers (1964)
Cytat
Conducting an experiment to create a window to view through time, Dr. von Steiner (Foster), Dr. Connors (Carey) and White (Anders) are told by Danny (Franken) that they must shut down their use of power, but Danny discovers, mesmerized by the experiment, that the window is actually a portal, and he steps through it. When they begin to lose the steady hold, they must get Danny to come back, but he's distracted by something. All three step through to go get Danny, and just as they arrive back at the portal, an image of their lab in mid-air, the portal setting fails and disappears, stranding them permanently.

Mutants chase them into a cave, and there, they find the entrance to an underground city, all that is left of human civilization in the future. This city is building a spaceship to take them to a distant star where they will start over, and the scientists throw their lot in to help finish the ship and prepare for departure.

However, the mutants manage to penetrate the spaceship construction area, and ruin that option. Now, the scientists attempt to recreate their time travel experiment, and open the portal just as the mutants begin to enter the city. The original four travelers and some of the future inhabitants hop through the portal and one throws an object back at the equipment that damages the equipment and blots out the portal. They find they are on the university grounds, but time is moving extremely slowly.

The portal is on a view that is black, and they hurry across the room and pass through the portal.

The remainder of the movie is a repeat, in fast shots, of the entire movie so far, implying a repeating cycle, and it continues to repeat, faster and faster, implying some final cataclysmic result that twists time.


Tylko nigdzie nie mogę znaleźć pod jakim tytułem wyświetlano go w Polsce :shock:
 
 
SibiSlaw 
Gollum

Posty: 6
Skąd: warszawa
Wysłany: 12 Kwietnia 2007, 19:42   

Wielkie dzieki :D :bravo to na 100% ten film. Też szukałem i nie moge znaleźć Polskiej nazwy, ale to nie szkodzi, spróbuję znaleźć gdzieś w necie wersję angielską.
 
 
mad 
Filippon


Posty: 3816
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 5 Wrzeœśnia 2007, 00:15   Filmowe pogotowie

Może przyda się wątek dotyczący pomocy w odnajdowaniu i identyfikowaniu tytułów zapomnianych lub częściowo zapomnianych filmów.
Temat zapisuję jako ogłoszenie. Jeśli moderatorzy postanowią zmienić kwalifikację tematu -przyjmę to ze zrozumieniem.



Jako pierwszy sam poproszę o pomoc. Może być trudno, mam mało danych.
Oto cechy poszukiwanego filmu, które pamiętam:
1. W latach 90-tych kilka razy był emitowany w polskojęzycznej stacji RTL7, którą już dawno temu przejął TVN i zmienił nazwę na TVN 7.
2. Fantastyka socjologiczna, raczej brak efektów specjalnych.
3. Społeczeństwo bliskiej przyszłości. W każdej sferze życia dominuje przeciętność. Pamietam scenę: lepsi tancerze mieli nogi (chyba stopy) obciążone ciężarkami, żeby dać szanse słabszym.
4. Oczywiście pojawiły się chlubne wyjątki osób nie akceptujących modelu świata. Pamiętam scenę końcową: młody ambitny chłopak puszcza koledze jazzowy fragment. Była to muzyka zabroniona (bo za trudna).
Ani razu nie oglądałem tego filmu w całości, widziałem niewiele więcej oprócz tych scen, w każdym bądź razie nie potrafię podać więcej danych. Nie jestem nawet pewien co do amerykańskiej produkcji.
Może ktoś mi pomoże?
 
 
Ziuta 
Nerwus


Posty: 5748
Skąd: Krzeslav's Hills
Wysłany: 5 Wrzeœśnia 2007, 11:59   

To chyba adaptacja Vonneguta. Na 100% napisał coś takiego. Był jeszcze motyw okularów psujących wzrok ludziom uzdolnionym artystycznie.
_________________
Jeśli istnieją narodowe mity, narodowe świętości, to konieczność panowania nad Polską jest właśnie taką świętością dla Rosji - Stanisław Cat-Mackiewicz
 
 
 
Anko 
Niki


Posty: 1989
Skąd: Z nawału pracy.
Wysłany: 5 Wrzeœśnia 2007, 15:41   

Owszem, to z Vonneguta.
Tytuł Harrison Bergeron, o ile dobrze pamiętam.
Kurczę, ten film utkwił mi gwoździem w sercu. Przejmujący.
Pamiętam też wybór gubernatora stanu przez losowanie, prezydenta USA wygłaszającego kwestię "i nikt nie będzie nas dymał" (tu okluski), oraz oczywiście zakończenie, ale spojlerować nie będę.
_________________
生きる事 それが俺の償いだ。(SoulCalibur3)
 
 
mBiko 
Кощей


Posty: 17377
Skąd: The Boat
Wysłany: 5 Wrzeœśnia 2007, 21:48   

Anko pamiętasz dobrze :bravo
A film faktycznie przejmujący. A dodatkowo obył się bez wielkich gwiazd.
_________________
Wcale nie jestem pod wypływem kolaholu niek jaktórzy w zas pogli momyśleć.
Nie niestem jawet wpiłowie tak pojany jak pożecie mymyśleć.
 
 
Dezerter666
[Usunięty]

Wysłany: 8 Wrzeœśnia 2007, 11:08   

Ten film to rzadki ( moim zdaniem ) przpadek gdy film jest lepszy od opowiadania na podstawie którego powstał.
 
 
Ziemniak 
Agent dołu


Posty: 5980
Skąd: Kraków
Wysłany: 9 Wrzeœśnia 2007, 17:18   

Wcale nie taki rzadki :)
Dwa przykłady: "Christine" i "Skazani na Shawshank" oba opowiadania autorstwa Stephena Kinga
_________________
Starzejesz się gdy odgłosy, które wydawałeś kiedyś w trakcie seksu wydajesz obecnie wstając z łóżka
 
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37527
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 9 Wrzeœśnia 2007, 20:16   

Odyseja Kosmiczna też
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
mad 
Filippon


Posty: 3816
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 10 Wrzeœśnia 2007, 21:26   

Dzięki, Anko i Ziuta :bravo Faktycznie, tytuł się zgadza, teraz mi się przypomniało :idea:
Mam ochotę wreszcie obejrzeć film w całości, ruszam na poszukiwania :!:
 
 
tomeq83 
Gollum

Posty: 5
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 19 Wrzeœśnia 2007, 12:08   

Witam poszukuję 2 filmów, które oglądałem w niemieckiej telewizji kilkanaście lat temu i niestety nie pamiętam tytułów :cry: , więc prosze o pomoc może ktoś skojarzy .

Pierwszy to chyba horror SF. Astronauci znajdują się na jakiejś planecie która przypomina powierzchnię Marsa, jest też tam chyba jakiś kompleks. Astronauci Ci w skafandrach są pożerani przez stwory z tej planety, które wciągają ich np. do piachu. Dużo krwi i kawałków ciał. Przepraszam za taki opis ale tyle pamiętam.

Kolejny film chyba będzie bardziej znany. Rodzina pewnego gościa na początku filmu zostaje zabita a on sam uchodzi z życiem ale budzi się z ponadnaturalnymi siłami danymi mu przez jakieś istoty z cyfrowego świata. Potrafi daleko skakać itp. Pamiętam też końcówkę filmu, akcja rozgrywa się w jajiejś jaskini gdzie nasz bohater udaremnia pewnemu naukowcowi przedostanie się w cyfrowy świat.

Może ktoś zna tytuły tych filmów?


Pozdrawiam.
 
 
Szara opończa 
Alien


Posty: 368
Skąd: Skątownia
Wysłany: 19 Wrzeœśnia 2007, 14:20   

a i ja sie podlacze pod watek. z czasow dziecinnych pamietam jeden film - mialem z 6 lat moze a to daaawno bylo. film chyba byl francuski ale glowy nie dam

mianowicie - byl sobie chlopaczek ktory mogl plywac pod woda bez sprzetu - czy mial skrzela nie wiem, mial taki smieszny srebrny kombinezon (ale tv mialem czarnobialy wiec kombinezon mogl byc koloru innego). ojciec mlodego byl zdaje sie naukowcem, mial laboratorium pod woda i przez wielka szybe obserowal jak chlopak plywa

srodka nie pamietam - za to koncowka byla nastepujaca - ze jakis zly i niedobry czlowiek cos chcial z tym mlodym zrobic, odseparowal go od wody, na szczescie uratowano go, na ciezarowce przewieziono zamknietego w beczce z woda no i wrzucaja go do oceanu na plazy... i komentarz ze nigdy wiecej nie bedzie mogl zyc na powierzchni...

to byl chyba pierwszy film fantastyczny jaki widzialem, do dzis pamietam ta scene z beczka - dla dzieciaka bylo to przerazajace.. aha i byla jeszcze jakas piekna kobieta ktora z nim pod ta woda plywala a zeby mogla oddychac to sie musieli calowac i oj jeny...

I thank you from the mountain jak to mowia ziomale w londynie
_________________
In the name of God, impure souls of the living dead shall be banished into eternal damnation. Amen
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21969
Skąd: Szmulki
Wysłany: 19 Wrzeœśnia 2007, 14:28   

Szara opończa, a ten film to nie była przypadkiem rosyjska produkcja? Bo mi się kojarzy... tytuł mi wyleciał z makówki ale pewnie sobie przypomnę.
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
Ziemniak 
Agent dołu


Posty: 5980
Skąd: Kraków
Wysłany: 19 Wrzeœśnia 2007, 14:31   

"Diabeł morski". A tu masz więcej:

http://csw.art.pl/kino_lab/film.php?id=1554

http://www.filmweb.pl/Dia...Roles,id=101318
_________________
Starzejesz się gdy odgłosy, które wydawałeś kiedyś w trakcie seksu wydajesz obecnie wstając z łóżka
 
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21969
Skąd: Szmulki
Wysłany: 19 Wrzeœśnia 2007, 14:34   

Otóż właśnie, a bohater nazywał się Ichtander.
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
hjeniu 
Wilq


Posty: 3913
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: 19 Wrzeœśnia 2007, 14:49   

Książkę gdzieś mam na półce, to film też był? :shock:
_________________
Idioci są świetni. Nic dziwnego, że każda wioska chce mieć swojego by Dr. House
 
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21969
Skąd: Szmulki
Wysłany: 19 Wrzeœśnia 2007, 15:05   

No. I katowali nas nim w telerankach w wakacje...
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
hjeniu 
Wilq


Posty: 3913
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: 19 Wrzeœśnia 2007, 15:08   

Władza ludowa w służbie fantastyki. Czym skorupka za młodu... :mrgreen:
_________________
Idioci są świetni. Nic dziwnego, że każda wioska chce mieć swojego by Dr. House
 
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21969
Skąd: Szmulki
Wysłany: 19 Wrzeœśnia 2007, 15:12   

Mało wiesz hjeniu, oj mało.
Ale nic to. Za czterdzieści lat i Ty będziesz z rozrzewnieniem wspominał kaczoland i jego rolę w fantastyce. Mam nadzieję humorystycznej a nie grozy.
 
 
hjeniu 
Wilq


Posty: 3913
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: 19 Wrzeœśnia 2007, 15:14   

Za czterdzieści lat to ja będę mógł co najwyżej powspominać co na śniadanie jadłem a i to z trudem ;P:
_________________
Idioci są świetni. Nic dziwnego, że każda wioska chce mieć swojego by Dr. House
 
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21969
Skąd: Szmulki
Wysłany: 19 Wrzeœśnia 2007, 15:19   

E tam. Postęp mamy. Jeszcze będziesz żwawym staruszkiem.
Ciekawość jaka fantastyka wtedy będzie.
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group