Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Tęczowa debata
Autor Wiadomość
A. Pilipiuk 
Lando Carlisian


Posty: 2773
Skąd: Kraków
Wysłany: 23 Maj 2012, 10:30   

jewgienij napisał/a
Nie będę tego tłumaczył, bo nie jestem na etacie nauczyciela w podstawówce..


z tego wpisu chyba wynika że moje wątpliwości pozostaną nierozwiane...

Cytat
Zakładam inteligencję u dyskutantów.



wzruszyłem się :wink:
_________________
Andrzej Pilipiuk
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 23 Maj 2012, 10:36   

A. Pilipiuk napisał/a
jewgienij napisał/a
Nie będę tego tłumaczył, bo nie jestem na etacie nauczyciela w podstawówce..


z tego wpisu chyba wynika że moje wątpliwości pozostaną nierozwiane...



Będziesz musiał z tym żyć 8)
 
 
Kyle Katarn 
Zombie Lenina


Posty: 487
Skąd: Sulon
Wysłany: 1 Listopada 2019, 23:09   

Ostatnio dyskusja w tym temacie toczyła się w 2012 roku, czyli w całkiem innej sytuacji. Inna była władza w Polsce i atmosfera wokół tematu, inny był papież, a jednopłciowe małżeństwa były na świecie rzadkością. W 2012 ani rządzący politycy, ani nasi hierarchowie kościelni nie szczuli na mniejszości seksualne i nie przedstawiali ich jako zagrożenie.
Jest dość przerażające, że od pewnego czasu ma miejsce w Polsce właśnie taka sytuacja, której przed rokiem 2019 w zasadzie nie było. Poziom agresji i nienawiści wobec mniejszości homoseksualnych, systematycznie odczłowieczanych i przedstawianych jako największe zło, jest naprawdę straszny. I tym bardziej przykre, że to, co mówią na ten temat polscy hierarchowie i politycy obnoszący się ze swoim katolicyzmem, jest zupełnie niepodobne do tego, co mówi papież Franciszek (wprawdzie spotkałem się ze stwierdzeniem, że papież Franciszek to w istocie taki sam beton jak biskupi Jędraszewski, Dec czy Dzięga, a tylko udaje tolerancyjnego i fajnego, żeby ocieplić wizerunek Kościoła, jednak porównuję retorykę, a nie domniemane prawdziwe poglądy).
Jeszcze kilka lat temu nie było na polskiej scenie politycznej liczącej się partii budującej swoje poparcie i mobilizującej elektorat w głównej mierze graniu na nietolerancji i wrogości i wzbudzaniu skrajnie homofobicznych postaw i lęków, a teraz są aż dwie takie partie. To bardzo zła tendencja. Chciałbym wierzyć, że niedługo ten trend ulegnie odwróceniu.

Różnica jest też taka, że np. w 2012 marsze równości były znacznie rzadsze niż w 2019, i wtedy apele o równość, akceptację i edukację równościową nie były tak głośne ani częste.
A. Pilipiuk napisał/a
bardzo proszę o wyjaśnienie dlaczego ksenofobia ma być zła. Dla mnie to coś normalnego i naturalnego. Obcy to obcy. Nasz kraj był tyle razy podbijany, rabowany i chędożony, że chyba powinniśmy traktować obcych z rezerwą!?

To nadal w żaden sposób nie usprawiedliwia ksenofobii. Znacznie częściej było tak, że jedni Polacy krzywdzili innych Polaków, niż że robili to cudzoziemcy. A zaszłości historyczne nie powinny rzutować na to, jak postrzegamy ludzi z poszczególnych narodowości obecnie. Więc niby dlaczego cudzoziemców mielibyśmy traktować z większą rezerwą niż rodaków?
W moim mieście dość często stykam się z cudzoziemskimi studentami i pracownikami, i nie odczuwam wobec nich żadnych negatywnych uczuć. A nawet jest mi miło, że udało się nam wypromować nasz kraj na tyle, że tylko cudzoziemców się w nim osiedliło, a przynajmniej w nim studiuje lub pracuje. Że uznali Polskę za kraj wart tego.

Odnośnie "homopedofilii", o której wspomniałeś: niejaki Mark Regnerus próbował dowieść związków przyczynowo-skutkowych między homoseksualną orientacją a skłonnościami pedofilskimi, jednak jego badania opierały się na poważnych błędach metodologicznych i zostały uznane przez środowisko naukowe za niewiarygodne. A sam Regnerus przyznał, że jego badania tak naprawdę nie dotyczyły par jednopłciowych.

Wiarygodne informacje na ten temat można znaleźć np. tutaj.
https://journalistsresource.org/wp-content/uploads/2012/05/parenting-full.pdf
https://journalistsresource.org/studies/society/gender-society/same-sex-marriage-children-well-being-research-roundup/
Jasno wynika z nich, że nie ma żadnego związku przyczynowo-skutkowego między homoseksualizmem a pedofilią.
_________________
Brzdęśniało już; ślimonne prztowie
Wyrło i warło się w gulbieży;
Zmimszałe ćwiły borogowie
I rcie grdypały z mrzerzy.
 
 
Luc du Lac 
Cynglarz

Posty: 4924
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2 Listopada 2019, 16:50   

Ale o czym tu debatować?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group