Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Wybory

Na jaką partię byś zagłosował?
PiS
3%
 3%  [ 1 ]
PO
56%
 56%  [ 18 ]
LPR
6%
 6%  [ 2 ]
Samoobrona
0%
 0%  [ 0 ]
SLD
12%
 12%  [ 4 ]
SDPL
0%
 0%  [ 0 ]
Jeszcze coś innego
18%
 18%  [ 6 ]
Nie głosałbym
3%
 3%  [ 1 ]
Głosowań: 32
Wszystkich Głosów: 32

Autor Wiadomość
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 12 Wrzeœśnia 2007, 21:03   

dzejes: przeinaczasz :D zacznę się martwić jak powie, że mu się podobam... wtedy usłyszy w prostych budowlanych słowach gdzie ma iść, jak szybko i jak daleko... :D
 
 
dzejes 
prorok


Posty: 10065
Skąd: City
Wysłany: 12 Wrzeœśnia 2007, 21:07   

No i kul, ale tu nie chodzi o to, że ktoś będzie się do Ciebie przystawiał, tylko że żyje w zakłamaniu, bo musi kłamać odpowiadając na pytania kiedy ślub, czy już poznał jakąś dziewczynę/poznała jakiegoś chłopaka i tak dalej.
_________________
If we shadows have offended,
Think but this, and all is mended,
That you have but slumber'd here
While these visions did appear.
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 12 Wrzeœśnia 2007, 21:11   

dzejes: ale mi chodzi tylko o to żeby było po równo, chcą sie bawić tak jak się bawią? Ich sprawa. Alę jeśli bedą mieli WIĘKSZE prawa niż heteroseksualiści to zacznę robić awanturę i jak sądzę Ty też. Drugi tekst który Ci przypomnę to "Czerwone dywany odmierzony krok" Ziemkiewicza.
 
 
dzejes 
prorok


Posty: 10065
Skąd: City
Wysłany: 12 Wrzeœśnia 2007, 21:12   

Ale teraz mają mniejsze prawa, tak?
_________________
If we shadows have offended,
Think but this, and all is mended,
That you have but slumber'd here
While these visions did appear.
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 12 Wrzeœśnia 2007, 21:15   

Nie mają prawa do ślubu i do adopcji - z wszelkimi związanymi z tym konsekwencjami. To pierwsze mi wisi, z drugim się zgadzam.
 
 
dzejes 
prorok


Posty: 10065
Skąd: City
Wysłany: 12 Wrzeœśnia 2007, 21:15   

Ech, dobra, kończę rozmowę, bo się jednak nie dogadamy ;)
_________________
If we shadows have offended,
Think but this, and all is mended,
That you have but slumber'd here
While these visions did appear.
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 12 Wrzeœśnia 2007, 21:19   

Ano. To co? Twoje zdrowie! :D
 
 
dzejes 
prorok


Posty: 10065
Skąd: City
Wysłany: 12 Wrzeœśnia 2007, 21:19   

I Twoje :)
_________________
If we shadows have offended,
Think but this, and all is mended,
That you have but slumber'd here
While these visions did appear.
 
 
Gustaw G.Garuga 
Bakałarz

Posty: 6179
Skąd: Kanton
Wysłany: 12 Wrzeœśnia 2007, 21:41   

Jeśli to echa mojej wypowiedzi, że "mniejszościom seksualnym należą się większe prawa", to sorry, ale trzeba chyba jednak pewnej dozy złej woli, żeby zrozumieć przez to "większe od heteroseksualistów". A poza tym WSZYSTKO w tej mierze zostało powiedziane w temacie Tęczowa debata, który zlinkowano na poprzedniej stronie.

Tak czy owak, zdrowie :D
_________________
"Our life is a time of war and an interlude in a foreign land, and our fame thereafter, oblivion." Marcus Aurelius
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 12 Wrzeœśnia 2007, 21:49   

Gustaw G.Garuga: ja tak to odebrałem, zmeczony jestem - cholernie ciężki dzień w pracy miałem (dowiedziałem się o 8.00 że na 15tą musze przygotować wszystkie kwity do przetargu na LHS), dopiero teraz pomyślałem, że nadinterpretuję. Wybacz. Poglady jakie mam takie mam i czasami wydaje mi się, jak słucham innych wypowiedzi, ze delikatne są.

do dna.
 
 
Gustaw G.Garuga 
Bakałarz

Posty: 6179
Skąd: Kanton
Wysłany: 13 Wrzeœśnia 2007, 09:24   

Nasze zdrowie :D
_________________
"Our life is a time of war and an interlude in a foreign land, and our fame thereafter, oblivion." Marcus Aurelius
 
 
Dabliu 
Marsjanin


Posty: 2265
Skąd: Wrocław
Wysłany: 13 Wrzeœśnia 2007, 10:49   

ihan napisał/a
esku napisał/a
a ja zagłosuję na UPR bo nie cierpię ludzi, którzy sadzą, że wiedza lepiej ode mnie co zrobić z moimi pieniedzmi.


A ja właśnie nie zagłosuję na UPR, bo nie cierpię ludzi, którzy lepiej ode mnie wiedzą co jest dobre dla dziewczynek, a co dla chłopców.


A o co Ci chodzi? Wklejałem już na forum program UPR-u. Nie czytałaś go? Bo jeśli byś przeczytała, to dowiedziałabyś się, że jest to partia walcząca o wolność dla obywatela. I nie ma żadnego punktu mówiącego o tym, co dziewczęta mają robić lub czego nie robić.

Bardzo proszę nie łączyć prywatnych poglądów Myszki Mikki z programem UPR-u.

Ja oczywiście, mimo startu z listy z Patologicznymi, zagłosuję na UPR. Ewentualnie oddam nieważny głos.
Dziwi mnie natomiast, że aż tyle osób chce głosować na SLD (Martva, LiD to głównie SLD). O ile głos na PiS jakoś rozumiem, o tyle kolejny kredyt zaufania dla Sojuszu Lewych Dochodów wydaje mi się absurdalny :shock:

Edit:
[quote="ihan"]Zresztą skoro nie chcą wydawać moich pieniędzy, rozumiem, że po dojściu do władzy zrezygnują z wynagrodzeń jako posłów

Cytat
Unia Polityki Realnej głosi, że obciążanie podatników utrzymywaniem wielu instytucji publicznych jest bardzo kosztowne i niepotrzebnie komplikuje system polityczny i ekonomiczny. Takie obciążenia i komplikacje prowadzą do słabej koniunktury gospodaeczej i ubóstwa. UPR jest przeciwna istnieniu urzędów przyznających granty lub umarzających podatki wybranym podmiotom gospodarczym. Według UPR wybiórcze dofinansowanie ze środków publicznych zaburza konkurencję oraz stanowi przyczynę afer i nadużyć.Koncesjonowanie działalności gospodarczej jest - zdaniem UPR - szkodliwe. Utrzymywanie mediów informacyjnych - według unitów - również nie jest rolą państwa. Unia Polityki Realnej postuluje całkowite uniezależnienie mediów informacyjnych od państwa (prywatyzację, likwidację koncesjonowania mediów, likwidację rad nadzorczych oraz zniesienie tzw. abonamentu radiowo-telewizyjnego), gdyż uczciwa władza nie powinna obawiać się wolności słowa. Państwo rządzone przez UPR zajmowałoby się wyłącznie wojskiem, policją, sądownictwem, dyplomacją, utrzymaniem publicznej infrastruktury drogowej oraz ochroną środowiska. Zdaniem partii politycy, urzędnicy państwowi i samorządowi nie powinni ingerować w pozostałe sfery życia obywateli. Rezygnacja państwa z większości jego dotychczasowych zadań spowoduje - zdaniem UPR - możliwość radykalnego obniżenia podatków i radykalnego uproszczenia prawa, co prowadzi do przyspieszenia koniunktury w państwie oraz do zwiększenia liczby inicjatyw przedsiębiorczych. Dotychczasowa, ogromna i kosztowna rola państwa-pośrednika jest - według UPR - przyczyną niepowodzeń dla inwestorów, pracodawców i potencjalnych pracodawców, a w dalszej kolejności dla wszystkich obywateli. Unia Polityki Realnej, jako jedyna partia w Polsce, postuluje zniesienie podatku dochodowego. System finansów państwa - zdaniem UPR - nie może zniechęcać do wytężonej pracy i poprawy swojego statusu ekonomicznego, a podatek dochodowy jest z tym zamierzeniem sprzeczny. Dotyczy to zarówno podatku liniowego (proporcjonalnego) jak i progresywnego. Podatek VAT, aby nie osłabiać koniunktury, ma być obniżony, a następnie stopniowo wycofywany. Podatki od nieruchomości mają być uproszczone. Pozostałe podatki (cła, ZUS, CIT, akcyza, opłata paliwowa, opłaty koncesyjne, tzw. podatek Belki oraz podatki od darowizn i spadków) mają być zniesione. Na ich miejsce ma być wprowadzony znacznie niższy, równy dla wszystkich ryczałt. Podatek od spadków jest przez Unię Polityki Realnej uważany za wyjątkowo niemoralny ( podatek od wdów i sierot).

Unia Polityki Realnej postuluje radykalne zmniejszenie liczby stanowisk państwowych (w tym zmniejszenie liczby posłów z obecnych 460 do 120). Partia zwraca uwagę, że liczba urzędników państwowych od roku 1989 zwiększyła się ponad czterokrotnie, liczba branż podlegających koncesjonowaniu zwiększyła się z ośmiu do 216, liczba instytucji państwowych kontrolujących przedsiębiorców zwiększyła się z 16 do 40, liczba ustaw i rozporządzeń zwiększyła się dziesięciokrotnie. UPR postuluje likwidację większości państwowych komisji i inspekcji, na rzecz zwiększenia roli sędziów.


Mi w zasadzie nie chodzi nawet o to, żeby UPR wzięło sie za rządzenie, ale żeby dodało nieco potrzebnego fermentu w parlamencie.
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 13 Wrzeœśnia 2007, 12:04   

Dabliu napisał/a
Mi w zasadzie nie chodzi nawet o to, żeby UPR wzięło sie za rządzenie, ale żeby dodało nieco potrzebnego fermentu w parlamencie.

doda fermentu w koalicji z LPR i Katolikami Marka Jurka'
toż to będzie wspaniały triumwirat
Roman Giertych - premier
Marek Jurek - min . oświaty
Janusz Mikke- Korwin - min finansów i vice premier
Pod taka władzą żyć nam jeno - HUURAAAAAAAAAAAA
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 13 Wrzeœśnia 2007, 12:15   

dalambert, bój się Boga!
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21969
Skąd: Szmulki
Wysłany: 13 Wrzeœśnia 2007, 12:24   

Tak naprawdę to on się tylko Pucka boi.
Ale jego żart może się prawdą okazać...
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
Dabliu 
Marsjanin


Posty: 2265
Skąd: Wrocław
Wysłany: 13 Wrzeœśnia 2007, 12:27   

dalambert napisał/a
Dabliu napisał/a
Mi w zasadzie nie chodzi nawet o to, żeby UPR wzięło sie za rządzenie, ale żeby dodało nieco potrzebnego fermentu w parlamencie.

doda fermentu w koalicji z LPR i Katolikami Marka Jurka'
toż to będzie wspaniały triumwirat
Roman Giertych - premier
Marek Jurek - min . oświaty
Janusz Mikke- Korwin - min finansów i vice premier
Pod taka władzą żyć nam jeno - HUURAAAAAAAAAAAA


Jaka koalicja, człowieku? Startowanie z jednej listy to nie koalicja. Jedyne co łączy te partie, co powiedział sam Mikki Maus, to niechęć do postkomunistów, a start z jednej listy ma tylko zapewnić większe szanse na wejście do sejmu.
A mówiąc o fermencie miałem na myśli kilku(nastu) posłów UPR w parlamencie, a nie ministrowanie. Nie pisałem o rządzie, a o sejmie, tak? Nie wypaczaj moich słów, bo ja poważnie coś piszę, a Ty sobie jaja z tego robisz. W taki sam sposób media niszczą UPR, wypaczając wypowiedzi polityków tego ugrupowania i wmawiając ludziom, że to banda idiotów (w czym nie ma nic dziwnego, jako że rządy UPR sprawiłyby, że wielu państwowych pracowników robiących w mediach poleciałoby ze stołków).

Edit:
[quote="Kruk Siwy"]Ale jego żart może się prawdą okazać...

Z całym szacunkiem - w jakim świecie? I jakim cudem?
 
 
dzejes 
prorok


Posty: 10065
Skąd: City
Wysłany: 13 Wrzeœśnia 2007, 14:51   

Dabliu - program UPR, ten w którym były te brednie wprost z komunistycznych broszur o stałej ilości pieniądza w gospdarce? I ktoś to naprawdę traktuje poważnie? Wow...
_________________
If we shadows have offended,
Think but this, and all is mended,
That you have but slumber'd here
While these visions did appear.
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 13 Wrzeœśnia 2007, 15:32   

Dabliu napisał/a
A mówiąc o fermencie miałem na myśli kilku(nastu) posłów UPR w parlamencie, a nie ministrowanie. Nie pisałem o rządzie, a o sejmie, tak? Nie wypaczaj moich słów, bo ja poważnie coś piszę, a Ty sobie jaja z tego robisz.

Jaja to sobie Korwin robi idąc z tym towarzystwem do urny i żadne krętactwo o konieczności się dostania do Sejmu dla prawdy krzewienia i doba ludzkości niczego nie zmieni jeno orazek podmaluje nowymi kolorkami.
Fakt Pucka sie boję/kogoś sie w końcu trzeba bać/ , a ty nie Kruku Siwy?
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
Dabliu 
Marsjanin


Posty: 2265
Skąd: Wrocław
Wysłany: 13 Wrzeœśnia 2007, 15:35   

Ja z chęcią dowiedziałbym się od Ciebie, dzejes, co sądzisz o pozostałych "bredniach" (poza tą stałością), z programu UPR? Całkiem poważnie i bez przekąsu, bo zdaję sobie sprawę, że wiedzę na temat gospodarki z pewnością mam o wiele mniejszą niż Ty, a z chęcią się douczę i być może zweryfikuję poglądy :)
 
 
Dabliu 
Marsjanin


Posty: 2265
Skąd: Wrocław
Wysłany: 13 Wrzeœśnia 2007, 15:40   

dalambert napisał/a
żadne krętactwo o konieczności się dostania do Sejmu dla prawdy krzewienia i doba ludzkości niczego nie zmieni jeno orazek podmaluje nowymi kolorkami.


Zupełnie nie rozumiem, o czym piszesz? Jakie krętactwo? Czy UPR kiedykolwiek podlizywało się wyborcom? Czy zmieniało program jak skarpetki? Nie i nie.
A poglądy mają niemal zupełnie odmienne niż LPR.

Edit: Sorki za dwa posty pod rząd - jakoś tak wyszło...
 
 
dzejes 
prorok


Posty: 10065
Skąd: City
Wysłany: 13 Wrzeœśnia 2007, 20:52   

Dabliu napisał/a
Ja z chęcią dowiedziałbym się od Ciebie, dzejes, co sądzisz o pozostałych bredniach (poza tą stałością), z programu UPR?


Ale po co? Jeśli rozpocznę przemowę od stwierdzenia "Z całą pewnością wiadomo, że rasa czarna jest pod każdym względem niższa, niż rasa biała" - to uważasz, że dalej mogę powiedzieć coś istotnego?
_________________
If we shadows have offended,
Think but this, and all is mended,
That you have but slumber'd here
While these visions did appear.
 
 
Dabliu 
Marsjanin


Posty: 2265
Skąd: Wrocław
Wysłany: 13 Wrzeœśnia 2007, 20:56   

No, mimo wszystko, chciałbym wiedzieć. A nuż widelec reszta to jednak nie są brednie?
 
 
dzejes 
prorok


Posty: 10065
Skąd: City
Wysłany: 13 Wrzeœśnia 2007, 22:39   

Wymień jeden kraj na świecie, w którym:

- szkolnictwo jest całkowicie prywatne
- brak jest jakichkolwiek monopoli
- brak jest przymusowych ubezpieczeń

Warunek dodatkowy: do tego kraju mógłbyś się przenieść z żoną i dzieckiem. Czyli rózne afrykańskie bantustany odpadają - jak rozumiem.

Odnośnie związków zawodowych - paradoksalnie tak naprawdę związki zawodowe najmocniejsze są w USA, gdzie nie mają europejskich przywilejów. A czemu?
_________________
If we shadows have offended,
Think but this, and all is mended,
That you have but slumber'd here
While these visions did appear.
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 14 Wrzeœśnia 2007, 14:56   

Dabliu napisał/a
Czy UPR kiedykolwiek podlizywało się wyborcom

W Y Ł Ą C Z N I E, cały kabaret JKM, w jego kolejnych odsłonach, od pasów nie zapinania do likwidacji znaków drogowych, to nie jest podlizywanie się publice? przecież nie program, a tylko pisk marketingowy. :twisted:
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 14 Wrzeœśnia 2007, 15:23   

dzejes napisał/a
Dabliu napisał/a
Ja z chęcią dowiedziałbym się od Ciebie, dzejes, co sądzisz o pozostałych bredniach (poza tą stałością), z programu UPR?


Ale po co? Jeśli rozpocznę przemowę od stwierdzenia Z całą pewnością wiadomo, że rasa czarna jest pod każdym względem niższa, niż rasa biała - to uważasz, że dalej mogę powiedzieć coś istotnego?


upraszczasz, fakt, że ktoś jest rasistą, nie zonacza, ze nie może być dobrym architektem, lekarzem, malarzem, czy co tam podstawisz. nalezy jednak patrzeć na niego, jak na rasistę, kiedy zaczyna przemowę od tego rodzaju stwierdzeń.
wiesz, to jak z kaczmarkiem, któremu kłamstwo w jednej sprawie praktycznie uniemozliwia powiedzenie prawdy o innych rzeczach.

BTW kłamstw:
1. Nie będę premierem, gdy mój brat będzie prezydentem
2. Nie będzie koalicji z Samoobroną
3. Cieszę się, ze będę na pierwszej linii walki z Samoobroną.
4. My w kolejnej kompromitacji i w otwieraniu Samoobronie drogi do władzy w Polsce uczestniczyć nie będziemy
5. Nie poprzemy nikogo z wyrokiem sadu lub przeciwko komu toczą się sprawy sadowe. To jest sprzeczne z ideałami PIS
6. V-ce minister sprawiedliwości nie ścigał i nie osadzał w wiezieniu działaczy opozycji w latach 70
7. Wybudujemy trzy miliony mieszkań.
8. Wprowadzimy szybko niższe podatki.
9. Wycofamy wojsko polskie z Iraku.
10. Prawie 200 km autostrad w 2006, to nasza zasługa.
11. Tylko 6 km autostrad w 2007, to wina SLD.
12. Marcinkiewicz, to premier na całą kadencje.
13. Pomożemy Stoczni (UE chce zwrotu 4 mld).
14. Zredukujemy administrację państwową
15. W rządzie nie będzie byłych członków PZPR.
Dla mnie, raz dane słowo, jest święte... (Jarosław Kaczyński 10 VII 2006)

Czy uwierzysz w to, że ten facet może powiedzieć prawdę? :-)
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
dzejes 
prorok


Posty: 10065
Skąd: City
Wysłany: 14 Wrzeœśnia 2007, 15:39   

NURS napisał/a
dzejes napisał/a
Dabliu napisał/a
Ja z chęcią dowiedziałbym się od Ciebie, dzejes, co sądzisz o pozostałych bredniach (poza tą stałością), z programu UPR?


Ale po co? Jeśli rozpocznę przemowę od stwierdzenia Z całą pewnością wiadomo, że rasa czarna jest pod każdym względem niższa, niż rasa biała - to uważasz, że dalej mogę powiedzieć coś istotnego?


upraszczasz, fakt, że ktoś jest rasistą, nie zonacza, ze nie może być dobrym architektem, lekarzem, malarzem, czy co tam podstawisz. nalezy jednak patrzeć na niego, jak na rasistę, kiedy zaczyna przemowę od tego rodzaju stwierdzeń.
wiesz, to jak z kaczmarkiem, któremu kłamstwo w jednej sprawie praktycznie uniemozliwia powiedzenie prawdy o innych rzeczach.


Się nie zrozumieliśmy. Jeśli ktoś mówi o ekonomii i w pierwszych słowach wali tak gruby idiotyzm - to szkoda życia na słuchanie dalszej części. Oczywiście taka osoba może być wyśmienitym neurochirurgiem.
_________________
If we shadows have offended,
Think but this, and all is mended,
That you have but slumber'd here
While these visions did appear.
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 14 Wrzeœśnia 2007, 17:31   

Chyba, ze chodzi o ekonomię :-)
nie znam zbyt wielu rasistów, ale chyba mozna założyć, ze nawet taki pacjent moze być dobrym ekonomem. :-)
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 19 Wrzeœśnia 2007, 15:56   

Sznowni Czytacze,
słyszę ci ja sobie w radiu ex prezia i o czym on gada o :PiS,
po chwili długi romcio zaczyna biadolić i o kim biadoli o: PiS,
kalinosio wzywa do spokoju i umiaru i porównuje do : PiS,
doaldzik pomorski warczy i bzyczy po tv i radiu na kogo na :PiS
stefcio burczymuch przez dwa lata o kim w Senacie gadał o : PiS, a kaczki dwie w kułak się śmieją i za nieustającą reklamę dziękują,bo:
bp. Atrur Rubinsztein mawiał " nie ważne czy piszą dobrze, czy żle byle często po nazwisku i nazwiska nie przekręcali" :twisted:
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 20 Wrzeœśnia 2007, 13:18   

Miller w Samoobronie, a Lepper w sądzie i którz o naród biedny i opuszczony zadba, któż go do piersi mocnej przytuli, któż w piersi kształtnej serce mezzzne znajdzie, ach któż? :wink:
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group