Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Awatary w grach

Jaką wybierasz postać do gry?
Jestem kobietą: wybieram postać kobiecą
15%
 15%  [ 6 ]
Jestem kobietą: wybieram postać męską
5%
 5%  [ 2 ]
Jestem mężczyzną: wybieram postać kobiecą
20%
 20%  [ 8 ]
Jestem mężczyzną: wybieram postać męską
40%
 40%  [ 16 ]
Jestem kobietą: wybieram zależnie od cech/atrybutów/bonusów/mechaniki gry
5%
 5%  [ 2 ]
Jestem mężczyzną: wybieram zależnie od cech/atrybutów/bonusów/mechaniki
15%
 15%  [ 6 ]
Głosowań: 40
Wszystkich Głosów: 40

Autor Wiadomość
Ixolite 
Admirał Zwiebellus


Posty: 6116
Skąd: oni wiedzieli?
Wysłany: 6 Sierpnia 2007, 21:55   Awatary w grach

Wiem, że na forum jest sporo graczy i graczek regularnych bądź okazjonalnych, więc spróbuję się czegoś ciekawego dowiedzieć.

Zawsze nurtowała mnie taka kwestia:
Kiedy gracie - nie ważne czy jest to gra sieciowa czy nie, RPG czy strzelanka, gra przez przeglądarkę czy konsolowa - jeśli macie wybór, to jaką wybieracie postać, awatara, alter ego czy jak to nazwać.

Postać kobiecą czy męską? A może uzależniacie wybór od mechaniki gry, od tego jakie cechy oferuje taki, a nie inny awatar, od bonusów, umiejętności itp.? Pomijam takie gry, gdzie wybiera się postać niehumanoidalną, jakiegoś robota, alienowatego aliena czy innego żelka.

Uzasadnienie mile widziane :)
_________________
Alchemia Słowa
Well, my days of not taking you seriously are certainly coming to a middle.
 
 
 
agnieszka_ask 
marzenie


Posty: 6284
Skąd: Leprechaundia
Wysłany: 6 Sierpnia 2007, 22:04   

zawsze wybieram babeczki (jeśli jest taka możliwość) i koniecznie wojownicze. miecz zawsze był dla mnie bardziej pociągający niż magia. :wink:
_________________
najlepszym filozofem jest ten, kto potrafi się śmiać :D
 
 
dzejes 
prorok


Posty: 10065
Skąd: City
Wysłany: 6 Sierpnia 2007, 22:14   

Zawsze wybieram kobiety, a potem całą grę szukam zbroi pasującej do biustu, który wybrałem na początku.
_________________
If we shadows have offended,
Think but this, and all is mended,
That you have but slumber'd here
While these visions did appear.
 
 
gorbash 
Ufol


Posty: 4629
Skąd: Kraków
Wysłany: 6 Sierpnia 2007, 22:37   

Ja gram zawsze kolesiem :)
Troszke irytuje mnie pewne zjawisko ktore mozna zaobserwowac w online'owkach (mam tu na mysli szczegolnie WoWa), polegajace na tym ze panowie graja paniami... Cel - jesli o pomoc prosi Pani rzadko kto odmawia... ;-)
_________________
You say coke I say caine.
 
 
 
agnieszka_ask 
marzenie


Posty: 6284
Skąd: Leprechaundia
Wysłany: 6 Sierpnia 2007, 22:53   

gorbash napisał/a
Cel - jesli o pomoc prosi Pani rzadko kto odmawia... ;-)

mięczaki :P
ale dżentelmeni :wink:
_________________
najlepszym filozofem jest ten, kto potrafi się śmiać :D
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 7 Sierpnia 2007, 08:57   

A potem w rozmowie wynika, że to mietek z sąsiednieo miasta gra tą cycatą elfką, co od godziny za mną biega...
Z zasady zazwyczaj gram facetami, bo tak. chociaż nie raz i nie dwa w quake'u wybrało mi się laskę, zwłaszcza jak po sieci się pykało, a nuż się zapatrzy przeciwnik? :P
W falloucie też raz czy dwa kobitką grałem, bo trochę inna gra to zawsze, ale bez przesady też.
nie... ogólnie facet...
 
 
Alatar 
Nekroskop


Posty: 735
Skąd: Z trzewi duszy.
Wysłany: 7 Sierpnia 2007, 15:37   

Postacie męskie (no chyba, że drużyna to np.: w BG2 Viconia) i prawie zawsze czarodzieje.
_________________
"Bo najlepiej jest przykleić nos do szyby,
I wpatrywać się tak bardzo, bardzo mocno,
Aż pojawi się kraina Niby Niby,
Przecież w deszczu kwiaty i marzenia rosną"
 
 
 
mBiko 
Кощей


Posty: 17377
Skąd: The Boat
Wysłany: 7 Sierpnia 2007, 18:26   

Zazwyczaj postacie męskie, chyba z lenistwa, nie chce mi się kombinować. Wyjątek stanowią drużyny ( Baldurs, Icewind Dale) gdzie dobieram postacie ze względu na charakterystyki.

Tak jak agnieszka_ask preferuję drogę miecza.
_________________
Wcale nie jestem pod wypływem kolaholu niek jaktórzy w zas pogli momyśleć.
Nie niestem jawet wpiłowie tak pojany jak pożecie mymyśleć.
 
 
elam 
Gremlinek


Posty: 11118
Skąd: kotlinka gremlinka
Wysłany: 8 Sierpnia 2007, 07:29   

w sumie grywam tylko w Diablo 2 ...

przewaznie kobietami - amazonka, z lukiem. ostatnio tez zabojczynia.
czarodziejki nie lubie, bo za slaba jest ;)
czasem tez gram paladynem (bo elegencki) albo barbarzynca - bo nikt mu nie da rady...
natomiast chuderlawi druidzi czy nekromanci mnie nie pociagaja :)

gdyby istniala postac ducha, chyba tez bym sprobowala...
_________________
Ten się śmieje, kto umrze ostatni.
 
 
 
red91 
Frodo Baggins


Posty: 100
Skąd: Kraków
Wysłany: 9 Sierpnia 2007, 11:24   

Z tego co pamiętam, to chyba 5 razy grałem babeczką. Jainą Proudmoore, Tyrande Whisperwinde,Maiev Shadowsong w Warcrafcie 3 (kocham tą grę), oraz Lunetą w Falloucie Tactics.
 
 
Erdill 
Gollum

Posty: 10
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 10 Sierpnia 2007, 11:51   

W grach MMO zawsze gram postaciami męskimi, ale w RPGach zależy - statsy, klasa.
A tak to gram postaciami męskimi chyba, ze wybór jest ograniczony (Tomb Raider itd)
 
 
 
Szenute 
Zombie Lenina


Posty: 482
Skąd: Warszawa
Wysłany: 15 Sierpnia 2007, 12:19   

Postacie męskie, z przyzwyczajenia :wink: :lol:
_________________
True Blood fan
Postapokalipsa fan
Zombie fan
 
 
Homer 
Admirał Ackbar

Posty: 2463
Skąd: ...
Wysłany: 16 Sierpnia 2007, 08:58   

Najpierw jedną, potem drugą. I dodatkowo zmiana charakteru postaci. Obecne gry mają tyle wątków, że czasami widać dużą różnice między grą osobnikami różnej płci (np. wątki romansowe ;) ).
_________________
"All I can say is... keep reading. The best is yet to come."
 
 
Iblis 
Jaskier


Posty: 62
Skąd: Kraków
Wysłany: 22 Grudnia 2007, 09:31   

Ja ostatnio zacząłem grać postaciami żeńskimi - tak dla odmiany. Zastanawiam się czy dałbym na przykład radę grać kobietą w klasycznym RPG...
_________________
I am better than he: Thou hast created me of fire, while him Thou didst create of dust.
 
 
joe_cool 
Babe - świnka z klasą


Posty: 4817
Skąd: wrotzlaff
Wysłany: 22 Grudnia 2007, 12:55   

zazwyczaj kobietą. no chyba, że nie ma takiej opcji (np. castle wolfenstein albo prince of persia ;) ). i zawsze mnie letko wkurza w masówkach, jak moja drużyna, sojusz, czy inne ustrojstwo zwraca się do grupy "panowie! muismy..." ;P:
_________________
"Work is the curse of the drinking classes." O.Wilde
 
 
 
Anko 
Niki


Posty: 1989
Skąd: Z nawału pracy.
Wysłany: 23 Grudnia 2007, 00:47   

Jestem kobietą i gram kobietą. A czemu? Bo jestem "wstrętną feministyczną maciorą"? A może po prostu jestem dumna z tego, że jestem kobietą? I cieszę się, że nabyłam tę cechę, bo w dzieciństwie jej nie miałam (i wkurzało mnie to, że chłopaki nie chciały grać ze mną w piłkę, bo jestem dziewczyną).
No i jak rzekł ktoś w czasach "dżentelmenów", są trzy okazy piękna: rumak, chart i kobieta. :lol:

Od czaaasu do czaaasu gram facetami, ale i tak "główną postacią" dla mnie będzie kobieta. Mówię oczywiście o grach, gdzie jest wybór. :) Niestety, takie gry jak Final Fantasy czy Planescape niewielkie dają pole do manewru. :(
A, i oczywiście dobrze, jeśli jest to postać przyjemna dla oka osoby o tak kiczowatym guście, jak ja, zatem raczej nie wybiorę niczego o aparycji Orczycy. :D

He, w Baldura 2 grałam drużyną złożoną z mojej postaci (Elfka Mag/Złodziej, wolałabym Kapłan/Złodziej, ale się nie dało :( - bez mocnego grzebania w edytorze save'ów, rzecz jasna) oraz z: Viconii, Jaheiry, Aerie, Imoen i Nalii. Tak, tak, same babeczki i żadna czarami nie gardzi. :) (Szkoda małej Mazzy, ale nie pasowała mi do "umagicznionej" drużyny.)

NeverWinter Nights 1 przechodziłam Elfką Druid/Bard (z jakimś tam prestiżem w dodatku). Owszem, takie "ni to, ni sio" to wieeelki ból w walce, ale to była kombinacja dająca dostęp do największej ilości questów. A ja lubię sobie połazić i pogawędzić, w przeciwieństwie do doskonalenia sztuki dekapitacji.
A do "drużyny" (ładna mi drużyna, :x 2-3 osoby) brałam: w "podstawce" - Linu, gapowatą Elfkę Kapłankę; w pierwszym dodatku - Dornę, Krasnoludkę Złodziejkę i Kapłankę po trosze; w drugim dodatku - Aribeth i kto tam się wcześniej napatoczył (kurczę, Drowka Nathyrra to mnie irytowała - niby Zabójczyni, niby Praworządny Zły, a tu jakieś gadki, że chce się zmienić, stać się dobra, odkupić swoje grzechy, bleee... ileż można? :evil: jak ktoś zauważył, niedługo po Zapomnianych Krainach będzie biegać więcej Drowów dobrych niż złych :) - to już przegięcie).

Najbardziej obrzydliwy standard RPGowy, jakiemu hołduję? Kobieta, Elf lub coś zbliżonego (np. Dark Elf/Drow, a w "papierowym" D&D lubię też Fey'ri; w Final Fantasy Tactics Advance co prawda nie wybieram głównego bohatera, ale w drużynie dominowały dziewczynki-króliczki z gatunku Viera :D ) i posiada: 1) czary leczące, 2) jakieś czary ofensywne, 3) umiejętność strzelania z łuku/kuszy/pokrewnego sprzętu. I lubię taktykę: wykończ ich, zanim dobiegną. :twisted: I zawsze wolałam podkręcić sobie "staty" (znaczy, parametry) "umysłowe", jak "inteligencja" czy "charyzma", niż "cielesne" jak uwielbiana "siła". :P

W Hexenie II grałam Zabójczynią (jedyna kobieta w zestawie), choć wszyscy uważali, że Nekromanta to jest dopiero wypas. ;P:

W serii Soul Calibur moimi ulubionymi postaciami są Seong Mina (Koreanka z glewią) oraz Sophitia (Greczynka z krótkim mieczem i tarczą).

Dawno temu, gdy się grało w Street Fightera, oczywiście wybierałam Chun Li. :mrgreen:
_________________
生きる事 それが俺の償いだ。(SoulCalibur3)
 
 
Koniu 
Zombie Lenina


Posty: 491
Skąd: Kraków
Wysłany: 23 Grudnia 2007, 21:27   

Raczej kobietami. Mniej się nudzi gra jak się przez 10 godzin patrzy na ładne kobiece atrybuty, zamiast na męski zad.
_________________
Paranoid: A Chant
 
 
 
Iscariote 
Wiedźmikołaj


Posty: 4787
Skąd: Łódź
Wysłany: 23 Grudnia 2007, 22:34   

Jak jest do wyboru kobieta, to kobietą. Parodiuje w ten sposób jednego z bohaterów MegaTokyo. No i kobiety znacznie bardziej podobają mi się od tych męskich avatarów... ot mięśniaki i tyle. ;P:
Szkoda, że w CSie nie można grać paniami xP
 
 
banshee 
Doktor Przybram

Posty: 5288
Skąd: ...
Wysłany: 23 Grudnia 2007, 23:40   

Mnie wszystko jedno. Zazwyczaj raz kobieta, raz mężczyzna (człek, elf, bądź pół-elf, reszta odpada). Zależy od gry i scenariusza.
W każdym razie musi być to postać maga (jeżeli jest takowa) Ot sentyment.
 
 
Caitleen 
Frodo Baggins


Posty: 136
Skąd: Falkirk w Szkotlandii
Wysłany: 10 Marca 2008, 02:23   

W rpgach jeśli tylko mam wybór - kobietą, jakoś łatwiej mi się wczuć w postać ;P:

Ktoś wyżej wspomniał soulcalibur, i zdałam sobie sprawę, że w tak zwanych mordobiciach grywam facetami. W soulcaliburze akurat - Raphaelem, szermierzem. Może dlatego, że kobiety są tam zazwyczaj w ciuszkach mocno idiotycznych jeśli weźmie się pod uwagę setting...
_________________
Życie to chytra sztuka! Jak tylko masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy...

http://szkotki.blog.pl/
 
 
GrapeVine 
Sky Captain


Posty: 197
Skąd: 52°35'płn/21°05'wsch
Wysłany: 10 Marca 2008, 09:45   

Jako przedstawicielka swojej płci wbieram postacie kobiece, nawet jeśli są to maszkary :wink: nie zastanawiam się nad tym czemu tak wolę :oops:
_________________
[llllllllllllllllll::::::] 57% wczytywanie opisu
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37529
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 10 Marca 2008, 10:14   

bez względu na grę, zawsze krasnal z wilekim toporem
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
dzejes 
prorok


Posty: 10065
Skąd: City
Wysłany: 10 Marca 2008, 10:15   

Jakie to freudowskie.
_________________
If we shadows have offended,
Think but this, and all is mended,
That you have but slumber'd here
While these visions did appear.
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37529
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 10 Marca 2008, 10:17   

dzejes, wygrałeś lizaka
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Hubert 
Wyduldas Napfluj


Posty: 7089
Skąd: Dziki Wschód - Białystok
Wysłany: 10 Marca 2008, 10:29   

Zawsze jakiś ciężkozbrojny (ewentualnie tropiciel albo coś w ten deseń), znający się na walce i gadaniu; a poza tym na niczym więcej. :lol: Za czarującymi jakoś nie przepadam. Za elfami tym bardziej.
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 10 Marca 2008, 12:30   

Wróciłam do Diablo2 z rozszerzeniem. Pod postacią Barbarzyńcy zmiatam wszystkich.
 
 
Hubert 
Wyduldas Napfluj


Posty: 7089
Skąd: Dziki Wschód - Białystok
Wysłany: 10 Marca 2008, 19:33   

Agi, grasz w pojedynkę czy na Battle.necie?
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 11 Marca 2008, 10:39   

Fidel-F2, w Elder Scrolls nie ma krasnali - kim byś grał?

A ja często gram facetkami :mrgreen:

Ostatnio lubię grać jakimiś szpiegami i ksrytobójcami - choć to zalezy oczywiście od gry. lubię"skranadanki" ;-)
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37529
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 11 Marca 2008, 10:43   

krasnalem mimo wszystko
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
ilcattivo13 
Wirtualny Suwalski Niedźwiedź


Posty: 17772
Skąd: Suwałki (k. Dowspudy)
Wysłany: 12 Marca 2008, 22:46   

Zawsze facet. W fantasy, jeśli mogę to złodziej/mag (z reguły półelf). Ale w sf też stawiam na zręczność i inteligencję.
Jedyny raz, kiedy grałem kobietą to był to Fallouf 2, ale tam gra kobietą zmieniała tak dużą ilość questów/rozmów z NPCami, że to miało sens.
_________________
DVRVM CACANTES MONVIT VT NITANT THALES
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group