Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Tekst numeru 21 - głosujemy do 7 września

Kto przegra, kto wygra?
Wegner - Światło na klindze miecza
23%
 23%  [ 23 ]
Graf - Sumienie
8%
 8%  [ 8 ]
Domagalski - Prasłowiańska zamieć
13%
 13%  [ 13 ]
Majka - Potrzeba cudu
20%
 20%  [ 20 ]
Miszczak - Malujący dusze
30%
 30%  [ 30 ]
Pawlak - Chlup!
3%
 3%  [ 3 ]
Głosowań: 52
Wszystkich Głosów: 97

Autor Wiadomość
Tomcich 
Tigana


Posty: 6557
Skąd: Ino
Wysłany: 4 Wrzeœśnia 2007, 23:13   

Numer IMHO bardzo dobry i wyrównany. :bravo Nurs. Tak wyrównany, że dalej mam problemy z przyznaniem tych dwóch punktów. :roll:

Światło na klindze miecza - kawał solidnej prozy jak zawsze u Roberta, świetne czytadło, wsiąknąłem w opowiadaną historię i polubiłem humor bohatera. :D Rozważany bardzo poważnie kandydat do punktu.
Sumienie - o tym już napisałem chyba, aż za wiele w wątku autorskim Eli :wink: Opowiadanie na pewno zyskałoby na wartości gdyby było dłuższe. Fajne, ale nie zgadzam się do końca z jego przesłaniem. :? Również rozważałem przyznanie punktu za dyskusję jaką wywołało m.in. z moim skromnym udziałem. To też dobrze świadczy o opowieści jeżeli potrafi wzbudzić emocje, czasami nawet skrajne. :D I za to Elu :bravo
ORP DZIK - uśmiałem się czytając to :lol: Chcę więcej, załoga tego okrętu zyskuje na dłuższych formach. 8) Przegrało wyścig do punktu z powodu zbyt dużej ilości innych, dobrych tekstów.
Potrzeba cudu - skoro wiara przenosi góry, dlaczego ma nie napędzać statków kosmicznych. :mrgreen: Gratuluję pomysłu, czytało się wyśmienicie. Może coś więcej w tym universum? Polubiłem załogę z Perunem na czele. 8) PUNKT
Malujący dusze - niespieszna narracja, powolne malowanie tła tego obrazu. Niby wielkiej akcji tam nie ma, ale obraz mnie urzekł i za to PUNKT.
Chlup! - Cóż nie udało mi się polubić bohatera i słusznie siedzi sobie teraz w tym bagnie. ;P: Ale opowiadanko ma dużo humoru w sobie.

I to by było na tyle - jak mawiał nieodżałowany profesor mniemanologii stosowanej J. T. Stanisławski (odwiedziłem go na Powązkach będąc ostatnio w stolicy).

PS. Ponieważ wiem, że Nurs jest ostatnio bardzo zapracowany pozwolę sobie go wyręczyć i podziękuję sobie osobiście w jego imieniu za przyznane w tym miesiącu punkty. :mrgreen: I od razu skromnie odpowiem - ależ nie ma za co :oops: to mój obowiązek. ;P:
_________________
- Jak tam życie?
- Muchom by się spodobało..
 
 
 
Anko 
Niki


Posty: 1989
Skąd: Z nawału pracy.
Wysłany: 5 Wrzeœśnia 2007, 15:14   

NURS napisał/a
Ludziska, nie róbcie sobie jajców. Głosujcie...
A ja zagłosowałam, elaborat wypłodziłam i nawet nie podziękujesz? :cry: A tak się starałam, żeby zdążyć. :| I jak tu się ludziska mają nie zniechęcać? ;P:
_________________
生きる事 それが俺の償いだ。(SoulCalibur3)
 
 
Martva 
Kylo Ren


Posty: 30898
Skąd: Kraków
Wysłany: 5 Wrzeœśnia 2007, 15:35   

Ja zagłosowałam, ale po cichutku...
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.

skarby
szorty
 
 
Gustaw G.Garuga 
Bakałarz

Posty: 6179
Skąd: Kanton
Wysłany: 5 Wrzeœśnia 2007, 19:54   

Spoko, Anko, autorzy na pewno doceniają :D
_________________
"Our life is a time of war and an interlude in a foreign land, and our fame thereafter, oblivion." Marcus Aurelius
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 5 Wrzeœśnia 2007, 21:05   

Ależ Guciu co Guć? :D
 
 
Gustaw G.Garuga 
Bakałarz

Posty: 6179
Skąd: Kanton
Wysłany: 5 Wrzeœśnia 2007, 22:07   

No jak, nie mam racji? ;) Niech czytacze piszą komentarze, choćby NURS przestał na dobre pojawiać się na forum i dziękować za opinie. Autorzy dziękują w duchu (a niektórzy dziekują także publicznie po każdej opinii :wink: )
_________________
"Our life is a time of war and an interlude in a foreign land, and our fame thereafter, oblivion." Marcus Aurelius
 
 
Słowik 
Cynglarz

Posty: 4931
Skąd: Kraków
Wysłany: 5 Wrzeœśnia 2007, 22:22   

Tomcich dał bardzo dobry przykład, dziękujmy sobie sami :D
_________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
 
 
 
Adashi 
Cyberpunk


Posty: 16753
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 5 Wrzeœśnia 2007, 22:55   

Anko, ja Ci podziękuję, za opinie i głosy, w końcu mam wprawę ;) Zatem, dzięki Anko :D
_________________
Wysłano z Atari
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 5 Wrzeœśnia 2007, 23:22   

No teraz będę rzadziej, więc podziękowania moga być tylko stadne :-) Ale spokojnie bedę czytał...
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13820
Skąd: FF
Wysłany: 6 Wrzeœśnia 2007, 18:53   

Y? Pokaszaniłem... Niby do jutra, a już się zakończyło :?
No dobra, znalazłem czas w tej babraninie sesyjnej:
1. "Potrzeba cudu" (i to jak! ;) :oops: )
2. "Światło na klindze miecza"

Nikt się nie dopomina, to nie będę na dobę otwierał...
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 6 Wrzeœśnia 2007, 19:23   

Bo nie zdążę:
1.Majka"Potrzeba cudu"
2.Domagalski"Prasłowiańska zamieć".
 
 
Martva 
Kylo Ren


Posty: 30898
Skąd: Kraków
Wysłany: 6 Wrzeœśnia 2007, 19:23   

Ja na to samo (co gorat), bo w sumie zagłosowałam a nie nie napisałam na co ;)
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.

skarby
szorty
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 6 Wrzeœśnia 2007, 19:42   

Nie wiem, gdzie to teraz klikać, żeby oddać głosy, niech więc może moderator w moim imieniu przyzna( Majce i Domagalskiemu) punkty. Dzięki.
Ogólnie świetny numer, bez słabych stron. Brakuje trochę recenzji.
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 6 Wrzeœśnia 2007, 19:54   

jewgienij: moderator nie może - jak każdy może oddać tylko głosy w swoim własnym imieniu... :D
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 6 Wrzeœśnia 2007, 20:05   

Tak właśnie podejrzewałem...
Ale jeśli w przypadku ostatniego numeru po zalogowaniu mam pola do zaznaczenia, to tutaj wyświetlają mi się tylko wyniki. A nie mam czasu kombinować, bo gram w szachy z kumplem(też ranking, cholera jasna, a w dodatku honor) i tylko co jakiś czas zaglądam.
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13820
Skąd: FF
Wysłany: 6 Wrzeœśnia 2007, 20:06   

No dobra, poprawiłem, by się zgadzało z nazwą tematu... :mrgreen:
Halo, jest jewgienij? Przyprowadźcie go ;)
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 6 Wrzeœśnia 2007, 20:08   

OK, dałem już głos(y).
 
 
agrafek 
Stalowy Szczur


Posty: 1024
Skąd: z Podgórza
Wysłany: 8 Wrzeœśnia 2007, 13:28   

I po głosowaniu. To teraz już mogę :D
Podziękowywuję za oceny i głosy. Te pozytywne mile połechtały i mobilizowały, te mniej pozytywne dawały do myślenia i też mobilizowały, te negatywne do myślenia już zmuszały i także mobilizowały. Podsumowując - mam wszystkim być za co wdzięcznym.
Z wypowiedzi czytelniczych wynika też, że powinienem pokajać się za słowniczek ;P: . Hm. No, że każdy wie, kto to Atena, to się spodziewałem, ale uznałem, że trzeba wyjaśnić wszystkie te azteckie nazwy. A potem już sam mi słowniczek pojechał.
Zagłosowałem na "Sumienie" i "Malujących dusze". Ponieważ o tym pierwszym już się wypowiedziałem, dwa słowa o drugim.
Podoba mi się, jak autor pisze. Niby łagodnie, a ile pod tym wrze emocji! To takie mocne opowiadanie, ukryte pod pozornym spokojem. "Uderza siła wodospadu" :wink: a przecież przy pomocy tak subtelnych środków. To cenny talent, ale wzbogacony dużymi umiejętnościami. Ukłony dla autora.
(mógłbym dłużej, ale co najważniejsze, przekazałem już na żywo, we właściwe ręce).
Gratulacje dla zwycięzców. Zasłużyli.
 
 
andre 
Szninkiel


Posty: 1343
Skąd: Często Hau
Wysłany: 8 Wrzeœśnia 2007, 17:37   

wszystkim ktorzy zaglosowali na Malujacego serdecznie dziekuje. :D
 
 
elam 
Gremlinek


Posty: 11118
Skąd: kotlinka gremlinka
Wysłany: 10 Wrzeœśnia 2007, 20:43   

NURS jeszcze nie podsumowal, wiec ja podziekuje za zywa dyskusje na temat mojego tekstu :D
_________________
Ten się śmieje, kto umrze ostatni.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group