Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Dzieci - wychowanie
Autor Wiadomość
Martva 
Kylo Ren


Posty: 30898
Skąd: Kraków
Wysłany: 5 Marca 2015, 11:02   

Rany, wychodzi na to że młoda jest cyfrowo wykluczona :mrgreen:
Za to, skubana, rozpoznaje na zdjęciach w książce więcej ptaków niż przeciętny Polak byłby w stanie wymienić (łącznie z gludodziobem ;P: )
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.

skarby
szorty
 
 
Godzilla 
kocia mama


Posty: 14145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 5 Marca 2015, 19:02   

Mój synuś radził sobie z Wordem, zanim naprawdę umiał coś sensownego napisać - był w przedszkolu na etapie składania drukowanych literek. Przygotowałam mu styl: śmieszna, duża czcionka, kolory do zmieniania (błyskawicznie nauczył się, jak to się robi), CapsLock opanowany, i tak sobie tam klepał, najpierw bez sensu, potem jakieś napisy, z których się zaśmiewał. Kiedyś zastał go przy tym mój brat (czyli wujek), popatrzył i powiada do mnie: ty, on jest lepszy od Dobrowolskiej!

To chyba była jakaś babka od niego z roboty, i zdaje się, że z komputerem niezbyt się przyjaźniła :mrgreen:

A córeczka zafundowała mi śliczny widok, jak będąc okrąglutkim dwuletnim berbeciem siedziała przy kompie, stukała paluszkiem w klawisze i ćwierkała "dilit, dilit, dilit". Na wszelki wypadek sprawdziłam, co się tak naprawdę dzieje na ekranie :twisted:
_________________
Blog
Kedileri çok seviyorum :mrgreen:
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 12 Sierpnia 2015, 15:06   

No to pierwsze koty za płoty. Synek w pierwszym odruchu pełnoletności poszedł z dowodem do sklepu i uroczyście kupił dwa piwa. Będzie w końcu miał kto mi latać do sklepu :lol:
 
 
Lowenna 
Mirmił


Posty: 4359
Skąd: Lancre
Wysłany: 23 Marca 2016, 04:38   

Pijawka stwierdziła, że spanie w łóżeczku jest przereklamowane. Obecnie uczy się fruwać, machając wszystkim co ma :roll:
_________________
Gdyby nawet mężczyzna potrafił zrozumieć, co myśli kobieta... i tak by nie uwierzył...
 
 
mesiash 
Sedecimus


Posty: 1855
Skąd: Stolica
Wysłany: 23 Marca 2016, 12:25   

Lowenna, post wysłany o 4:38 :)

Ja z kolei dzisiaj po raz pierwszy widziałem córkę siedzącą. Bo żona już od dawna twierdziła, że to potrafi tylko jest leń i nie chce, więc podeszliśmy ją sposobem. Puściliśmy ulicę sezamkową i jak już się zapatrzyła na Elmo, to cap - postawiliśmy do pozycji siedzącej. Potem po zabraniu rąk, okazało się że w ogóle nie ma problemu z utrzymaniem się, a wręcz może swobodnie machać rękami przez chwilę. Może to mało pedagogiczne, wszak nie ma 9 miesięcy, ale było to ku chwale ojczyzny, więc można wybaczyć :)
_________________
The difference between "space-based clean power station" and "unimaginably powerful orbiting death ray" is mostly semantics and hope. - ponoć Asimov
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37524
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 23 Marca 2016, 12:34   

hmmm... ja zacząłem chodzić w wieku 9,5 miesiąca
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Lowenna 
Mirmił


Posty: 4359
Skąd: Lancre
Wysłany: 23 Marca 2016, 13:25   

:shock: mesiash, na 9 miesięcy to u nas dzieciaki już chodziły lub chociaż bardzo stabilnie stały. Siostrzeniec, urodzony 6 sierpnia, tego samego roku na Boże Narodzenie, podtrzymywany, popitalał po całym domu i nie pozwalał się posadzić. Ale poszliśmy po rozum i po 2 dniach nikt go już nie brał na spacery. Sam zaczął chodzić w maju. Siadanie to circa 6 miesiąc.
Pijawka urodziła się trochę za wcześnie i faktycznie widzę, że jest te kilka dni spóźniona.
Próba badawcza to ja i piątka mojego rodzeństwa oraz czworo siostrzeńców - 10 dzieciaków
_________________
Gdyby nawet mężczyzna potrafił zrozumieć, co myśli kobieta... i tak by nie uwierzył...
 
 
bio 
Kolega Dąbczak


Posty: 752
Skąd: Dorzecze Wilgi
Wysłany: 23 Marca 2016, 21:05   

Fidel, tak wiem, nie po piwo, a na piwo. Rafał -
https://www.youtube.com/watch?v=us3dQ0nnlHY
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37524
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 23 Marca 2016, 22:04   

A u mnie dziś córka pierwszy raz powiedziała gugu, potem ziemniaki albo ciemniaki, nie wiem, nie dosłyszałem początku, a na koniec zapytała - Kurw*, gdzie jest kompot?
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 24 Marca 2016, 08:52   

bio, thx, teraz jesteśmy na etapie "kiedy się w końcu wyprowadzi???" :wink:
 
 
mesiash 
Sedecimus


Posty: 1855
Skąd: Stolica
Wysłany: 24 Marca 2016, 10:05   

Lowenna, siadanie to 6-12 miesięcy, pierwsze kroki to 8-18, i to też wszystko z 95% zaufaniem, bo są odchyły w obie strony. Jeżeli u Ciebie w rodzinie to następuje szybciej to spoko, u mnie najwyraźniej nie :) Żeby nie było - siadamy poprzez podciąganie już od dawna, po prostu do tej pory nie chciało jej się (co właśnie dowiódł przedwczorajszy eksperyment) siedzieć, tylko się przewracała z powrotem na ziemię.

Przytrzymywana też już stoi, więc nie ma powodu do paniki :)
_________________
The difference between "space-based clean power station" and "unimaginably powerful orbiting death ray" is mostly semantics and hope. - ponoć Asimov
 
 
Godzilla 
kocia mama


Posty: 14145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 24 Marca 2016, 10:52   

O ile pamiętam, dzieci siadają później niż czołgają się / stają z podpórką, i inne takie aktywności. Jest dosyć obciążające dla kręgosłupa. Niech sobie maluch siądzie, kiedy mu się spodoba, będzie OK :)
_________________
Blog
Kedileri çok seviyorum :mrgreen:
 
 
m_m 
Sandman

Posty: 1194
Skąd: Polska
Wysłany: 24 Marca 2016, 11:46   

Skoro się chwalicie siadaniem, to ja może trochę bardziej w temacie czytelnictwa. Mój mały rok temu jak miał 18 miesięcy znał wszystkie literki i cyfry, czym szokował każdą zgromadzoną publiczność. Nikt go nie uczył, po prostu kazał sobie mówić co jest napisane na klockach i zapamiętał. Teraz składa sylaby i zna wzrokowo kilkanaście słów. Kolejną jego pasją są auta, nawet nie musi widzieć logo marki, rozpoznaje je po sylwetce. Aha, liczy do czterech. Tak się pochwaliłem i tyle.
_________________
W postach wyrażam własne poglądy i nie pretenduję do tytułu jedynej nieomylnej osoby na tym forum.
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 24 Marca 2016, 12:30   

E tam, a moje dziecko to ma takiego fajnego starego ... ;P:
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 24 Marca 2016, 12:52   

:bravo Rafał, :mrgreen:
 
 
konopia 
Marudny maruda marudzący


Posty: 2032
Skąd: DN36
Wysłany: 24 Marca 2016, 14:52   

mój syn zaczął chodzić jak miał 9 miesięcy, w wieku 4 lat już przeklina po angielsku i wie, że jak zombi to trzeba odrąbać głowę :mrgreen: liczy najlepiej w całym przedszkolu.

Córka miała chyba 11 miesięcy jak zaczęła chodzić w wieku 4 lat nie gadała po angielsku, coś jej nie szło, teraz jest najlepsza na swoim roczniku, we wtorek odbierała nagrodę.
_________________
Powinniśmy szanować poglądy religijne bliźnich, ale tylko w takim sensie i do takiego stopnia,
do jakiego szanujemy czyjeś przekonanie, że jego żona jest piękną kobietą, a dzieci bardzo mądre.
 
 
merula 
Pani z Jeziora


Posty: 23494
Skąd: przystanek Alaska
Wysłany: 29 Maj 2016, 13:12   

to jest bardzo indywidualne - z chodzeniem spieszył się starszy, zaczął sam, jak miał jakieś 8 miesięcy, ale za to nie miał czasu na mówienie. można powiedzieć, że na dobre zaczął mówić tak przed czwartymi urodzinami, pod wpływem przedszkola. młodszy chodził, jak miał 11 miesięcy, za miał rok/półtora, jak to już mowę zaczynało przypominać.

i trochę im ta tendencja została. starszy bardziej ruchliwy, młodszy bardziej wygadany.
_________________
Kobiety dzielą się na te, które nie wiedzą czego chcą i na te, które chcą, ale nie wiedzą czego.
 
 
konopia 
Marudny maruda marudzący


Posty: 2032
Skąd: DN36
Wysłany: 15 Czerwca 2016, 10:36   

eh, rodzice są niezastąpieni, szczególnie w naszym przypadku,

wybraliśmy się z żoną na "download festivai 20016", głównie dla Iron Maiden, bo grali jedyny koncert w UK w tym roku promujący nowa płytę, ale oczywiści obejrzeliśmy wszystko co się dało, łącznie z Napalm Death, nie mogłem uwierzyć, że oni jeszcze grają, wydają płyty itp..
ale ja nie o tym miałem pisać,

my na festiwal a babcia (teściowa) przyjechała na parę dni, została z dzieciakami, w niedzielę spaliśmy w hotelu, wszystkie okoliczne hotele były zajęte przez fanów rocka i metalu, każdy chciał odespać festiwal przed powrotem do domu, po śniadaniu w samochód i do domu, szybki kontakt z córką, tak jest w szkole zdążyła dojechać, wieć synuś pewnie tez został odprowadzony na czas, luzik, leniwa podróż motorwayem w poniedziałkowe południe,

i raptem telefon z gatunku tych najgorszych, ze szkoły, młody miał wypadek na boisku, rozwalona broda, krew, trzeba kleić albo szyć bo się nieźle załatwił, wiedzą że babcia odprowadzała, ale nie mają z nią kontaktu, czy mogę dać im jakiś telefon do niej czy jak bo oni wiedza że my na wyjeździe, mam im powiedzieć co mają zrobić.

Na szczęście byliśmy już blisko, motorway pusty, w pół godziny dojechałem do szkoły i zabraliśmy syna na pogotowie, trochę przesadzili w szkole z tymi obrażeniami, ale i tak trzeba było go kleić i zakładać te paski, może nie będzie blizny.

Teściowa nie gadająca p angielsku w obcym środowisku dla mniej, nie jeżdżąca automatem, i jeszcze ruch nie z tej strony co trzeba, nic by nie załatwiła...
szybko zostaliśmy obtarci z marzeń o wakacjach bez dzieci, w czasie roku szkolnego (taniej wtedy jest, taki mauritius można by odwiedzić za stosunkowo nie za duże pieniądze),
ale strach normalnie dzieci zostawiać, bo mimo najszczerszych chęci babcia nie da rady w takich sytuacjach :roll:
_________________
Powinniśmy szanować poglądy religijne bliźnich, ale tylko w takim sensie i do takiego stopnia,
do jakiego szanujemy czyjeś przekonanie, że jego żona jest piękną kobietą, a dzieci bardzo mądre.
 
 
Luc du Lac 
Cynglarz

Posty: 4924
Skąd: Wrocław
Wysłany: 15 Czerwca 2016, 10:56   

bez urazy - ale jak wpadliście na pomysł sprawdzania "niekumatej" babci do Anglii celem pilnowania dzieci ? - chyba naturalnym się wydaje że nadajecie paczkę z dziećmi do babci do Polski.

btw. Ironi u nas we Wro na stadionie będą 2 lipca z Anthraxem :)
Jak wrażenia z koncertu ?
 
 
konopia 
Marudny maruda marudzący


Posty: 2032
Skąd: DN36
Wysłany: 15 Czerwca 2016, 11:33   

koncert rewelacja, 85 tys ludzi i Iron Maiden :omg: to bardzo dobre połączanie,
jak zwykle świetny show zrobili, Bruce też wyjątkowo dużo mówił ze sceny do publiczności, myśmy jeszcze wtedy nie wiedzieli o masakrze w Orlando, pewnie mocno go to poruszyło, świetny koncert dali.
Legendarny Iron Maiden jak powiedział ten brodacz z Nightwish, i legendarne miejsce Donington Park.
Nawet za bardzo nie przeszkadzało to, ze prawie cały dzień padało. Kilkanaście godzin na nogach, w płynnym błocie po kostki (byliśmy przygotowani - peleryny i gumowce :twisted:

do tego miałem szansę zobaczyć Nightwish, Disturbed, Amon Amarth i wiele wiele innych innych mimo, że mieliśmy bilety "tylko" na niedzielę,
http://downloadfestival.co.uk/line-up/poster%20
Ghost koncert odwołał, wokalista się rozchorował.

Bruce zapowiedział dwa duże koncerty w przyszłym roku w UK, ale nie powiedział gdzie i jak.




babcia nie pierwszy raz pilnowała dzieci, do tej pory to się sprawdzało.

Znajomi tak Peru na objazdówce zobaczyli, bez dzieci. W czasie roku szkolnego wakacje są dużo tańsze, bilety lotnicze też sporo tańsze, no i dzieci nie nadają się na niektóre wakacje.

wysyłka młodych do Polski w czasie szkoły to wyjątkowo zły pomysł, tutaj bardzo ciężko uzyskać zgodę szkoły na takie coś, a bez zgody to ryzykuje się grzywną a nawet sprawą w sądzie.

Szkoła córki (grammar school) jest bardzo przepisowa itp... Jak w lutym lecieliśmy na dominikanę, to załatwienie ze szkoły dwóch dni urlopu dla niej (daty lotów nie pasowały do czasu ferii szkolnych) zajęło mnóstwo czasu a i tak do dziś nie dali nam żadnej oficjalnej zgody na papierze, bo niby nie można takowej dostać (chyba ze decyzja sądu, zalecenie psychologa, czy tatuś żołnierz wracający z frontu raz na jakiś czas)
ale nieobecność usprawiedliwili, tylko udają, ze nic nie wiedzą, że o nie były żadne wakacje, bo nawet powód nieobecności w zestawieniu został nie wpisany, bardzo dziwne przepisy, do niedawna można było bez kłopotu do 10 dni zabrać dziecko ze szkoły, potem zmienili prawo.
_________________
Powinniśmy szanować poglądy religijne bliźnich, ale tylko w takim sensie i do takiego stopnia,
do jakiego szanujemy czyjeś przekonanie, że jego żona jest piękną kobietą, a dzieci bardzo mądre.
 
 
Luc du Lac 
Cynglarz

Posty: 4924
Skąd: Wrocław
Wysłany: 15 Czerwca 2016, 13:09   

u nas na początku lipca Iron Maiden a na koniec sierpnia Rammstein :)
brakuje w połowie wakacji Metalliki, i mógłbym się kłaść do grobu :)
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 21 Czerwca 2016, 10:27   

Za 4 godziny wywożę najstarsze dziecko na zmywak do Anglii na 2 miesiące, jak się cieszę :mrgreen:

Takie symboliczne przecięcie pępowiny, choć kroplówka finansowa to pewnie jeszcze długo będzie niezbędna. 19 latek jakoś poleciało, chyba się upij.., ekhm :lol:
 
 
merula 
Pani z Jeziora


Posty: 23494
Skąd: przystanek Alaska
Wysłany: 21 Czerwca 2016, 20:40   

czcić będziesz, znaczy się? :wink:
_________________
Kobiety dzielą się na te, które nie wiedzą czego chcą i na te, które chcą, ale nie wiedzą czego.
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 21 Czerwca 2016, 22:25   

:D
 
 
bio 
Kolega Dąbczak


Posty: 752
Skąd: Dorzecze Wilgi
Wysłany: 21 Czerwca 2016, 23:04   

U mnie przecięcia wyglądały zupełnie inaczej w przypadku córki syna. Zu( starsza) sama se przecięła. Maks( młodszy) potrzebował wielu opierdzieleń od ojca. Te boje bardzo dużo mnie emocjonalnie kosztowały, bo nie jestem dominatorem. Ale dzisiaj wygląda, że warto czasem działać wbrew swej naturze, gdy prowadzi zdrowy rozsądek. Sądzę, że nadszedł czas na kolejną cezurę. Bo ich pokoje stoją puste i chyba nie do końca zdają sobie sprawę z tego, że stary może mieć jeszcze inne pomysły na życie.
_________________
Czy pogoda, czy słoneczko, dzieci w tańcu się zakręcą. Wychowawca z długim kijem nigdy dziecka nie uderzy. Raz, dwa, raz, dwa. Już odgruzowany plac jest.
 
 
Lowenna 
Mirmił


Posty: 4359
Skąd: Lancre
Wysłany: 10 Wrzeœśnia 2016, 04:40   

Mam w domu Czarną Dziurę. Pijawka pochłania ilości olbrzymie, normalne dzieci z okolicy jedzą połowę tego. A wciąż ma niedowagę. Nie ma szans by potroiła wagę do grudnia. Za to wzrostem przegoniła miesiąc starszego kolegę a nawet 2,5 miesiąca starszą kuzynkę. Obawiam się, że którejś nocy nas zeżre przez sen :|
_________________
Gdyby nawet mężczyzna potrafił zrozumieć, co myśli kobieta... i tak by nie uwierzył...
 
 
Martva 
Kylo Ren


Posty: 30898
Skąd: Kraków
Wysłany: 10 Wrzeœśnia 2016, 09:53   

Poszłam wczoraj do przedszkola odebrać dziecko, a tam impreza o której nikt mi nie raczył powiedzieć. Piknik jakiś, muzyka, pan opowiadający coś do mikrofonu, przypłynęła pani przedszkolanka i dała mi plan atrakcji. Dziecko było w takim domku w piaskownicy, tak zajęte zabawą że mnie nie zauważyło, siadłam na murku i czekałam. Zauważyło mnie dopiero kiedy przyszła pani zagonić dzieci na piknik i do quizów i rysowania i czegośtam. Dziecko wzięło mnie za rączkę i oświadczyło że chce do domu. Poszłyśmy zabrać bluzę z góry, podpuszczałam ją że może taka atrakcja, a może coś - było w stanie ją zatrzymać tylko jedzenie malin. Lubi maliny. Powiedziałam że chcę poczekać na kucyki, które się spóźniają, bo jestem ciekawa kucyków. Usiadłyśmy z boczku i potem przyszło dwóch panów z dwoma kucykami i jakoś je przepchnęli przez furtkę i zaprowadzili na trawnik na tyłach. To co, zapytałam, chcesz się przyjrzeć bliżej? Dziecko, przejęte odszepnęło że tak. Stado przedszkolaków ustawiło się w kolejce do karmienia, każdy z ćwiartką jabłka w łapce. Zastanawiałam się ile jabłek może zjeść taki kucyk, żeby nie dostać rozstroju żołądka. To co chcesz teraz robić? - zapytałam dziecka. Dziecko spojrzało na mnie wielkimi oczami, wzięło mnie za rękę i powiedziało stanowczo: Ty mnie zabierz do domu.
Nie ma co, społeczne zachowania i zamiłowanie do imprez to chyba jakimś cudem dostała po mnie.
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.

skarby
szorty
 
 
ilcattivo13 
Wirtualny Suwalski Niedźwiedź


Posty: 17772
Skąd: Suwałki (k. Dowspudy)
Wysłany: 10 Wrzeœśnia 2016, 13:24   

Lowenna napisał/a
Mam w domu Czarną Dziurę. Pijawka pochłania ilości olbrzymie, normalne dzieci z okolicy jedzą połowę tego. A wciąż ma niedowagę. Nie ma szans by potroiła wagę do grudnia. Za to wzrostem przegoniła miesiąc starszego kolegę a nawet 2,5 miesiąca starszą kuzynkę. Obawiam się, że którejś nocy nas zeżre przez sen :|

Lo, przecież Wy i tak nie śpicie ;P:
_________________
DVRVM CACANTES MONVIT VT NITANT THALES
 
 
ihan 
iHan Solo


Posty: 8631
Skąd: Tarnów-Kraków
Wysłany: 10 Wrzeœśnia 2016, 19:08   

Im jestem starsza i więcej mam do czynienia z końmi, tym mniej bym pozwalała dzieciom karmić je czymkolwiek, a kucyków to już w ogóle.
_________________
Boże chroń mnie przed ludźmi wykształconymi ponad swoją inteligencję.
 
 
Martva 
Kylo Ren


Posty: 30898
Skąd: Kraków
Wysłany: 10 Wrzeœśnia 2016, 19:25   

W ogóle ściąganie kucyków do przedszkola wydaje mi się dość strasznym pomysłem, ale wyglądały jakby miały dość wytentegowane.
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.

skarby
szorty
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group