Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Dzieci - wychowanie
Autor Wiadomość
Iscariote 
Wiedźmikołaj


Posty: 4787
Skąd: Łódź
Wysłany: 12 Listopada 2007, 19:33   

Moja znajoma nauczycielka niemieckiego, ucząca w podstawówce, opowiadała mi jak to sobie dzieci na przerwie mierzyły to i owo... i jak opowiadały o swoich przygotowaniach do pierwszego razu na łące... to całowanie i w ogóle... I czy jak Jasio złapie za kolanko, to przypadkiem Małgosia nie zajdzie w ciążę. :lol: Ale ubaw z tych szkrabów miała. :wink:
 
 
Wiedźma 
Blade


Posty: 1375
Skąd: Z nowego wszechświata
Wysłany: 23 Listopada 2007, 15:28   

Autentyczny tekst trzecioklasisty sprzed 10 lat na sprawdzianie.

Czym róznia się ssaki od ptaków?

Ptaki się rodza z jaj,a konie bez jaj.
_________________
Ukorowaniem wiedzy jest miłość.
/Safona/
 
 
dzejes 
prorok


Posty: 10065
Skąd: City
Wysłany: 26 Listopada 2007, 10:26   

Podrzucam możliwy temat dyskusji:

O taki

Przeczytałem ten serwis wczoraj i się okropnie wkurzyłem. Dlatego apeluję do was, forumowi ojcowie - kochajcie dzieci swoje, bo wam nogi z d.... - or I'll die tryin'
_________________
If we shadows have offended,
Think but this, and all is mended,
That you have but slumber'd here
While these visions did appear.
 
 
Navajero 
Admirał Ackbar


Posty: 2456
Skąd: Shangri - La
Wysłany: 26 Listopada 2007, 10:53   

Dokładnie to samo można napisać o matkach. W szkole często dochodzi do tak kuriozalnych sytuacji, że dzieci wolą się zwrócić po pomoc do ulubionego nauczyciela/ wychowawcy niż do rodziców... Ale jak ktoś od małego systematycznie rozmawia ze swoim dzieckiem, ma czas na kontakt, to nie ma z kolei takich problemów, jak opisane w tym artykule. Ma inne. Ostatnio syn się zwrócił do mnie po poradę na temat sztuki abstrakcyjnej ( miał napisać referat i nie wiedział od czego zacząć). Jezu, co ja wiem na temat sztuki abstrakcyjnej?... Ale znalazłem mu jakiś czarny kwadrat na białym tle... ;P: A wcześniej doradzałem na temat kupna suspensorium ( zajęcia Krav Magi). Ciężkie jest życie ojca :mrgreen:
 
 
Kostucha Drang 
Batman


Posty: 542
Skąd: sprzed kompa
Wysłany: 27 Listopada 2007, 18:31   

Navajero, Fakt. Mój syn ostatnio przyszedł do mnie i mówi: " tato, a Wojtek Budzianowski mnie bije! ". W końcu poradziłem żeby też dał mu w łeb.
_________________
Churchill " faszyści przyszłości będą nazywani antyfaszystami"

Where is the Devil ?
http://www.youtube.com/watch?v=tgphO4JJIrw
http://www.youtube.com/watch?v=7EpB03kmGQk
 
 
kruchy 
Jaskier


Posty: 76
Skąd: Białystok
Wysłany: 29 Listopada 2007, 12:41   

Mam w domu 4 latka.I wiem że jeśli nie znajdę choć paru chwil żeby pobyć z nim na jego poziomie momentalnie wejdzie w moje miejsce ktoś inny(koleżka z mieszkania obok albo z ekranu).
Mam pytanie.Czy ktoś zna może metodę na wymyślanie kolejnych przygód Power Rangersów.Ja w domu tv nie posiadam ale on chodzi do dziadków i tam sie zaraził.Teraz mnie molestuje żeby mu opowiadać a ja już nie mam pomysłów.
_________________
kruchy
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 29 Listopada 2007, 12:46   

A nie wychodzi jakies pismo Power Rangers? Poza tym to chyba nie problem:
Power Rangers kontra Godzilla
Power Rangers i Komnata Tajemnic
Power Rangers kontra Ptak z Ulicy Sezamkowej
Power Rangers kontra Darth Vader

Wystarczy to w slowa ubrac :)
_________________
5 zdań na temat
 
 
Słowik 
Cynglarz

Posty: 4931
Skąd: Kraków
Wysłany: 29 Listopada 2007, 12:48   

Power Rangersi planują zasadzenie w parku paru drzewek. Jedno z nich wpada na pomysł, żeby zasadzić nasionko drzewoośmiornicy. Następnego dnia w środku miasta wyrasta potwór. Walka, scalanie, brontoceptorangers musi interweniować.

Albo wystarczy poczytać ;)
http://www.tv.com/power-r...05/episode.html
_________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
 
 
 
kruchy 
Jaskier


Posty: 76
Skąd: Białystok
Wysłany: 29 Listopada 2007, 13:10   

Dzięki.
A myslałem że już wszystko było...
Sęk w tym że ja bym chciał tzw.: treści edukacyjne jeszcze przemycać a poza tym on mnie napada przed snem kiedy moja kora mózgowa właśnie zasuwa żaluzje.No nic parę pomysłów mam.
Zastanawiam sie jeszcze nad jednym.Filmy które lecą na dziecięcych kanałach,nadmieniam że mój Michaś sika na mini mini, oscyluja coraz bardzie wokół takiej dziwnej demonicznej ezoteryki(Power Rangers Mistyczna Moc,Witch etc.) albo delirycznego surrealizmu i ja wiem że nie mogę stanąć skutecznie między nim a ekranem.TV wyeliminowałem ale też nie chcę wychować kosmity i godzę się że u dziadków ogląda.Chyba więc nie mam wyjścia jak próbować "odegzorcyzmować" jakoś bohaterów kreskówek.Ale może się mylę.Jak myslicie zakazać chłopu oglądać wszystko w czambuł czy dołączyć do gry?
_________________
kruchy
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 29 Listopada 2007, 13:15   

Ja tam swoim dawkowałem bajki z kaset i płytek. I to nawet te typu reksio, wilk i zając, krecik poprzez sąsiadów i barbi z królami lwami i tarzanami do asteriksów a ostatnio mój ośmiolatek za stare kolekcje moich filmów się bierze i stwierdził, że najlepszy jest "Obcy - 8 pasażer". Gwiezdne wojny to w/g niego kicha. :lol:
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 29 Listopada 2007, 13:18   

I tak nie zakazesz wszystkiego, bedzie ogladal. Sa przeciez kumple (a jak nie to zaraz beda), sa dziadkowie, ktorzy mu nie zabronia. Moze zamiast tego pusc mu jakas fajna bajke Disney'a, np. Auta, Roboty, czy cos takiego - nie do konca infantylne, nowe, zeby bylo duzo kolorow i dobra jakosc obrazu i moze sie w cos takiego wciagnie?

Moj brat jak dorastal, to lecialy dwie bajki w godzinach popoludniowych na nieistniejacym juz RTL7: General Daimos i Gigi. Pierwsza byla o walkach mechow czy aniolow, nie pamietam juz, w kazdym razie krew sie gesto lala, w drugiej czlowieczek skladajacy sie praktycznie tylko z glowy zagladal dziewczynom pod spodniczki, bo biale majteczki go rajcowaly i dawaly adrenaline do dzialania. I przez ladnych pare lat codziennie po przyjsciu ze szkoly lykal po jednym odcinku tych bajek. Brat wyrosl i daje rade, wiec chyba nie jest tak do konca z tymi bajkami zle, aczkolwiek mozesz sprobowac go zainteresowac czyms innym.
_________________
5 zdań na temat
 
 
Czarny 
GrimMod

Posty: 5363
Skąd: IŁAWA
Wysłany: 29 Listopada 2007, 13:26   

Lepiej kup telewizor i puść mu jakieś normalne kreskówki (np. Cartoon Network nadaje teraz Fantastyczną 4 i Ligę Sprawiedliwości - sam oglądam jak tylko mogę). Niech zapomni o tym kiczu Power Rangers
 
 
kruchy 
Jaskier


Posty: 76
Skąd: Białystok
Wysłany: 29 Listopada 2007, 13:34   

TV- po moim trupie.
_________________
kruchy
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37529
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 29 Listopada 2007, 13:42   

kruchy napisał/a
TV- po moim trupie.
przesadzasz z deka chyba, nieograniczony dostęp, wiadomo bezsens ale totalny zakaz imho również
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
kruchy 
Jaskier


Posty: 76
Skąd: Białystok
Wysłany: 29 Listopada 2007, 13:44   

Jest w chacie PC.TV u dziadków. I dosyć.
_________________
kruchy
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 29 Listopada 2007, 13:50   

Idź pogadaj z Pilipiukiem :D
 
 
Alatar 
Nekroskop


Posty: 735
Skąd: Z trzewi duszy.
Wysłany: 29 Listopada 2007, 18:53   

A może stare, sprawdzone na sobie bajki? Tajemnice Wiklinowej Zatoki, Bolek i Lolek dookoła świata (jedna z moich ulubionych), W 80 dni dookoła świata, Kacze Opowieści, Muminki, Gumisie, Smerfy, Bouli, Balou, Reksie, Pomysłowe Dobromiry, Wilki i Zające, Kreciki, Sąsiedzi, Aladdyny, Króliki Bugsy i plejada Zwariowanych Melodii, Hanna Barbera, Pampalini Łowca Zwierząt, Fraglesy, Muppety, Mapeciątka, DragonBalle i inne anime, Yattamany, Yattodetamany (Kalendarze), Kapitany Hawki (Tsubasy), Dzieci Słońca, Było sobie życie, Były sobie odkrycia, Disney'owskie produkcje (zwłaszcza te starsze) :?:
_________________
"Bo najlepiej jest przykleić nos do szyby,
I wpatrywać się tak bardzo, bardzo mocno,
Aż pojawi się kraina Niby Niby,
Przecież w deszczu kwiaty i marzenia rosną"
 
 
 
Czarny 
GrimMod

Posty: 5363
Skąd: IŁAWA
Wysłany: 29 Listopada 2007, 19:01   

Ale do tego wszystkiego niezbędny jest telewizor 8)
 
 
kruchy 
Jaskier


Posty: 76
Skąd: Białystok
Wysłany: 29 Listopada 2007, 19:03   

Oglądać to te moje chłopię to ma co( na PC).I właśnie te "stare bajki" są jeszcze ok.Mam problem z tym co teraz dzieciom proponują.Wiem że wkrótce zagarnie go w łapy państwowa-obowiązkowa-kołchozowa edukacja i jak nie będzie na topie to mi go zaszczują.Czyli jednakowoż muszę chyba dopuścić do niego Power Rangersów i ich Mistyczne Moce ale zastanawiam się jak nie dopuścić żeby mi syna nie ukradli.Normalnie załamka szczególnie że ja do domu to raczej wieczorami dopiero wracam (teraz też garuję czekając na wspólnika).Ma ktoś pomysł jak być lepszym od Zmutowanych Żółwi Ninja w oczach syna?
_________________
kruchy
 
 
Godzilla 
kocia mama


Posty: 14145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 30 Listopada 2007, 09:58   

Moje szkraby ostatnio przechodziły fazę Shreka. Nie pomagały tłumaczenia że już rzygamy na zielono. W końcu synek wymyślił odmianę zabawy - puszcza film po angielsku i pyta o słówka. Od czasu do czasu, bo w zasadzie zna cały tekst na pamięć. Dla odmiany życzy sobie disneyowskich "Aryskotratów" (też znamy na pamięć od lat), Teletubisiów albo kabaretu Potem. No i co z takim zrobić?
_________________
Blog
Kedileri çok seviyorum :mrgreen:
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 30 Listopada 2007, 09:59   

Cieszyc sie, ze ma szerokie zainteresowania :)
_________________
5 zdań na temat
 
 
merula 
Pani z Jeziora


Posty: 23494
Skąd: przystanek Alaska
Wysłany: 30 Listopada 2007, 10:06   

Moi mieli fazę na "Wędrówki z potworami" albo "....dinozaurami. Puszczali te kilka płyt na okrągło. Nawet wiedzieli w którym momencie dinozaur zrobi kupę. :wink:
_________________
Kobiety dzielą się na te, które nie wiedzą czego chcą i na te, które chcą, ale nie wiedzą czego.
 
 
Iwan 
Żona astronauty


Posty: 7255
Skąd: Radlin
Wysłany: 30 Listopada 2007, 10:52   

etap Power Rangersów to chyba obowiązkowy etap do przejścia przez wiekszość dzieci i ich rodziców, mój starszy syn i oglądał (na szczęście dość krótko) a że ten film jets tak samo niekończący sie jak Moda na sukces to podejrzewam że ten młodszy(9 miesiecy) też wpadnie w ich szpony
_________________
...i oplata mnie jedwabnymi rzemykami przydymionych swoich spojrzeń... [JHB]

wymień się książkami i nie tylko:
http://www.finta.pl/ref/iwan
 
 
Kostucha Drang 
Batman


Posty: 542
Skąd: sprzed kompa
Wysłany: 30 Listopada 2007, 11:20   

fajne jest laboratorium dextera , hojrak tchórzliwy pies, no i oczywiście Edowie. Sam też lubie te bajki a i poziom agressivy nie za duży. :mrgreen:
_________________
Churchill " faszyści przyszłości będą nazywani antyfaszystami"

Where is the Devil ?
http://www.youtube.com/watch?v=tgphO4JJIrw
http://www.youtube.com/watch?v=7EpB03kmGQk
 
 
ihan 
iHan Solo


Posty: 8631
Skąd: Tarnów-Kraków
Wysłany: 30 Listopada 2007, 14:08   

Kostucha Drang napisał/a
hojrak tchórzliwy pies,


Oj, widzę, że wiele sie zmieniło od czasu moich bajek. Wtedy mniej się chojrakowało.
_________________
Boże chroń mnie przed ludźmi wykształconymi ponad swoją inteligencję.
 
 
Alatar 
Nekroskop


Posty: 735
Skąd: Z trzewi duszy.
Wysłany: 30 Listopada 2007, 15:47   

Kostucha Drang napisał/a
fajne jest laboratorium dextera , hojrak tchórzliwy pies, no i oczywiście Edowie. Sam też lubie te bajki a i poziom agressivy nie za duży. :mrgreen:

Pomimo mrgreena muszę się upewnić, że to żart. To żart?
_________________
"Bo najlepiej jest przykleić nos do szyby,
I wpatrywać się tak bardzo, bardzo mocno,
Aż pojawi się kraina Niby Niby,
Przecież w deszczu kwiaty i marzenia rosną"
 
 
 
Voy 
Jaskier


Posty: 71
Skąd: Prawy brzeg
Wysłany: 13 Grudnia 2007, 22:14   

Moja 2-letnia córeczka ma nieustającą od kilku miesięcy fazę na "Opowieści z Narnii", które ogląda prawie na okrągło, a ściślej mówiąc, oglądałaby, gdybyśmy jej nie odsysali. Zrobiłem też eksperyment, posadziłem dziecko przed "Drużyną Pierścienia" i... od tamtej pory muszę opowiadać nie tylko o panu Tumnusie, ale i o Frodzie. Aha, zostałem też w związku z tym zmuszony do odszukania zagubionego "Hobbita" i szczegółowego opowiadania akcji na podstawie obrazków. :lol:
Jest nieźle, ale przynajmniej ja się nie nudzę. A poza tym ogląda też "Zaczarowany ołówek" - jak dla mnie, bajka na piątkę.
_________________
UWAGA: podpis w trakcie budowy
 
 
Godzilla 
kocia mama


Posty: 14145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 14 Grudnia 2007, 12:01   

Voy, poprzeglądaj od czasu do czasu załączniki do pisemek o dzieciach ("Dziecko", "Twoje dziecko", "Mama i ja" itd.) albo różnych babskich - zdarzają się perełki. Koziołek Matołek, Rumcajs, Makowa Panienka, Psi żywot, Pomysłowy Dobromir i inne takie różności. Mamy już tego niezłą kolekcję. Takie "Podróże Baltazara Gąbki" (to akurat kupiliśmy normalnie a nie z pisemkiem) - wyobraź sobie, że do każdego odcinka muzyka była najwyraźniej robiona oddzielnie, choć powtarzają się motywy. Nawet czołówka była za każdym razem grana na nowo. Porównaj to z dzisiejszymi bajkami, gdzie skleja się komputerowo istniejące elementy. Albo "Psi żywot" - jaki fajny jazzik w podkładzie! Nie ma porównania z takimi Gumisiami czy setnym odcinkiem Kubusia Puchatka (no, ten oryginalny Disneyowski był fajny, zwłaszcza piosenka o słasicach i łoniach).
_________________
Blog
Kedileri çok seviyorum :mrgreen:
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13820
Skąd: FF
Wysłany: 14 Grudnia 2007, 19:06   

Łonia? :mrgreen: :twisted: :mrgreen:
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
Iwan 
Żona astronauty


Posty: 7255
Skąd: Radlin
Wysłany: 14 Grudnia 2007, 19:14   

a mój brzdąc właśnie daje mi popalić bo następne ząbki mu idą :?
_________________
...i oplata mnie jedwabnymi rzemykami przydymionych swoich spojrzeń... [JHB]

wymień się książkami i nie tylko:
http://www.finta.pl/ref/iwan
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group