Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Rafał W. Orkan
Autor Wiadomość
Tequilla 
Rzułta rzaba


Posty: 2378
Skąd: niżne landy
Wysłany: 18 Kwietnia 2008, 12:07   

Ja też gratuluję! :bravo Mam nadzieję, ze to początek zaj...stej kariery! :D

Dabliu a jeśli to nie tajemnica to po jakim czasie od chwili wysłania przez ciebie tekstu czekałeś na odpowiedź?
Też coś wysłałem w grudniu Fabrykantom i nie wiem, czy już się dopytywać, czy jeszcze czekać.
_________________
"Could you look an animal in the eyes and say to it, 'My appetite is more important than your suffering'?" Moby
 
 
Dabliu 
Marsjanin


Posty: 2265
Skąd: Wrocław
Wysłany: 18 Kwietnia 2008, 20:52   

Tequilla napisał/a
Dabliu a jeśli to nie tajemnica to po jakim czasie od chwili wysłania przez ciebie tekstu czekałeś na odpowiedź?


Pierwszą odpowiedź, o tym, że tekst pozytywnie przeszedł wstępną selekcję, otrzymałem bodaj następnego dnia. Ale na akceptację czynnika najwyższego, czyli szefostwa Fabryki Słów, musiałem czekać prawie dwa miesiące.
IMHO możesz się już delikatnie podpytać, bo całkiem możliwe, że się gdzieś zawieruszyło, albo coś...
 
 
Hubert 
Wyduldas Napfluj


Posty: 7089
Skąd: Dziki Wschód - Białystok
Wysłany: 18 Kwietnia 2008, 21:02   

Gratuluję! :bravo
 
 
Adon 
Wiedźmin


Posty: 4755
Skąd: Londyn
Wysłany: 19 Kwietnia 2008, 19:59   

Gratulejszyn, Dabliu. :bravo
 
 
 
Dabliu 
Marsjanin


Posty: 2265
Skąd: Wrocław
Wysłany: 20 Kwietnia 2008, 21:06   

Dzięki, dzięki :D Najbardziej jestem chyba ciekaw okładki :wink:
 
 
Miria
[Usunięty]

Wysłany: 20 Kwietnia 2008, 21:07   

Też jestem ciekawa. :) Gratuluję książkowego debiutu, od dawna wiedziałam, że nastąpi szybko. 8)
 
 
Mara 
Luke Skywalker


Posty: 210
Skąd: Z Drugiej Strony
Wysłany: 27 Kwietnia 2008, 18:53   

Gratulacje, Dabliu! Dumna z ciebie jestem :-D Poinformuj, kiedy kniżka będzie w sprzedaży.
 
 
Dabliu 
Marsjanin


Posty: 2265
Skąd: Wrocław
Wysłany: 28 Kwietnia 2008, 22:19   

Miria, Mara, dzięki :D Niezmiernie miło mi przyjmować gratulacje od tak ślicznych dziewcząt :oops:
 
 
Dabliu 
Marsjanin


Posty: 2265
Skąd: Wrocław
Wysłany: 19 Czerwca 2008, 23:51   

W sieci właśnie zawisł nowy numer Fahrenheita, a w nim moje najnowsze opowiadanie, właściwie miniaturka, pod tytułem Będę na ciebie czekała. Przyjemnej lektury :)
 
 
Tequilla 
Rzułta rzaba


Posty: 2378
Skąd: niżne landy
Wysłany: 21 Czerwca 2008, 21:32   

Dabliu bardzo mi się podobało twoje opowiadanie w nowym Fahrenheicie. Bardzo sugestywne :bravo
_________________
"Could you look an animal in the eyes and say to it, 'My appetite is more important than your suffering'?" Moby
 
 
agnieszka_ask 
marzenie


Posty: 6284
Skąd: Leprechaundia
Wysłany: 21 Czerwca 2008, 22:00   

Bo Dabliu, w ogóle fajnie pisze. Ostatnio miałam okazję przeczytać go w "Kochali się, że aż strach". Muszę przyznać, że naprawdę mnie obeszło.
_________________
najlepszym filozofem jest ten, kto potrafi się śmiać :D
 
 
Kuba 
Alien

Posty: 355
Skąd: Poznań
Wysłany: 22 Czerwca 2008, 10:34   

Klimatem przypomina to trochę filmy del Toro. Świetne to jest, Dabliu, kurczę - no kiedy ta ksiażka, bo się doczekać nie mogę!
 
 
MrMorgenstern 
Stalowy Szczur


Posty: 1015
Skąd: Solaveria
Wysłany: 22 Czerwca 2008, 18:55   

Autorze, przypominam o dyskusji, jaką zacząłeś acz nie skończyłeś pod wątkiem Jacka L. Komudy. Mam nadzieję, że powodem nie jest przejście z sensacji na merytoryczny sens tyczący opowiadania Jacka ;)
_________________
Fragment mojego Sword&Sorcery 8)
 
 
Dabliu 
Marsjanin


Posty: 2265
Skąd: Wrocław
Wysłany: 24 Czerwca 2008, 01:14   

Tequilla, agnieszka_ask, Kuba, dziękuję :D

Kuba napisał/a
kiedy ta ksiażka, bo się doczekać nie mogę!


Parę dni temu zakończyliśmy prace redakcyjne. Więcej nie wiem :)

BTW, od jakiegoś czasu mam już podpisane umowy na kontynuację w postaci dwóch kolejnych książek. Taka trzyczęściowa mozaikowa historia z tego będzie. Czyli, podsumowując, Paramythia Vakkerby: Głową w mur jest napisana i zredagowana; Paramythia Vakkerby: Dziki Mesjasz "się pisze" i, wedle tego co mam w umowie, powinienem się z tym wyrobić do końca sierpnia; natomiast zakończenie całej historii, czyli Paramythia Vakkerby: Oblężone miasto na razie w fazie luźnych konspektów, a z napisaniem powinienem się uporać do końca roku.

MrMorgenstern napisał/a
Autorze, przypominam o dyskusji, jaką zacząłeś acz nie skończyłeś pod wątkiem Jacka L. Komudy. Mam nadzieję, że powodem nie jest przejście z sensacji na merytoryczny sens tyczący opowiadania Jacka ;)


Jakiej dyskusji i jakiej sensacji? Ja nie komentowałem opowiadania, lecz nieco krotochwilnie dałem upust swojej irytacji względem Twojego komentarza dotyczącego w.w. opowiadania. Żadnych więcej aspiracji w tejże kwestii u siebie nie zaobserwowałem :wink:

w wątku JLK napisał/a
MrMorgenstern napisał/a
Nu, teraz Twoja kolej, Dabliu. Merytoryczna :)


Ale merytoryczna na jaki temat? Moich odczuć względem imputowania autorom anty-gejowskich krucjat? ;P:
 
 
Navajero 
Admirał Ackbar


Posty: 2456
Skąd: Shangri - La
Wysłany: 24 Czerwca 2008, 12:53   

Dabliu - gratulacje :) Od razu trylogia? Ho, ho... Niech się Tolkien boi ;)
 
 
Dabliu 
Marsjanin


Posty: 2265
Skąd: Wrocław
Wysłany: 24 Czerwca 2008, 13:04   

Navajero napisał/a
Dabliu - gratulacje :) Od razu trylogia? Ho, ho... Niech się Tolkien boi ;)


Na to mam umowy. Natomiast w ramach luźno snutych planów, zapowiedziałem wydawcy jeszcze dwie kolejne kniżki. Rok łagodnego światła - współcześnie osadzone dark fantasy/fantasy horror, oraz Furia, czyli epickie wyjście daleko poza mury Vakkerby ;P:
 
 
Virgo C. 
Fred Flintstone


Posty: 6481
Skąd: Owczary
Wysłany: 24 Czerwca 2008, 13:25   

Jest więc na co czekać :D
Niedawno przeczytałem Twoje opowiadanie w Kochali się, że strach i, jak dla mnie, jest to najlepszy utwór w tym zbiorze. Przed chwilką to w Fahrenheicie - mniej mi się podobało ale też trudno porównywać obydwa, chociażby ze względu na objętość :)
_________________
"Ja tam nie wiem o co cała ta wrzawa. U mnie w domu elektryczność jest w gniazdku. Gdyby ten pomysł rozpropagować, niepotrzebne byłyby żadne atomy."
 
 
 
savikol 
Klapaucjusz


Posty: 963
Skąd: Wawa
Wysłany: 24 Czerwca 2008, 13:31   

To się nazywa rozmach!
I tempo też imponujące. Zanosi się, że machniesz pięć powieści. W rok? Chyba już osiągnąłeś prędkość nadPilipiukową i wchodzisz w podDickowską (12 powieści/rocznie).
Tak trzymać.
I gratulacje.
 
 
MrMorgenstern 
Stalowy Szczur


Posty: 1015
Skąd: Solaveria
Wysłany: 24 Czerwca 2008, 22:24   

Dabliu napisał/a

Jakiej dyskusji i jakiej sensacji? Ja nie komentowałem opowiadania, lecz nieco krotochwilnie dałem upust swojej irytacji względem Twojego komentarza dotyczącego w.w. opowiadania. Żadnych więcej aspiracji w tejże kwestii u siebie nie zaobserwowałem :wink:


Ja zas odniosłem się do tego opowiadania, które podałeś. W kazdym razie: brak Twej reakcji jakoś mnie uspokoił :) Choć nie zaspokoił :D

PS: Gratulacje. Jak będę miał możliwośc, przeczytam i dam znać, co sądzę o Twej twórczości. Wnikliwie, rzecz jasna 8)
_________________
Fragment mojego Sword&Sorcery 8)
 
 
Dabliu 
Marsjanin


Posty: 2265
Skąd: Wrocław
Wysłany: 24 Czerwca 2008, 23:07   

Czekam więc. Z niecierpliwością, rzecz jasna 8)
 
 
Dabliu 
Marsjanin


Posty: 2265
Skąd: Wrocław
Wysłany: 7 Lipca 2008, 00:34   

Z inicjatywy Pawła "FrostBite'a" Iwaniuka i ekipy F-Log.pl, mój blog stał się oficjalnym blogiem autora :)
Gdyby ktoś chciał czasem zajrzeć, zapraszam na www.orkan.f-log.pl :D
 
 
Gustaw G.Garuga 
Bakałarz

Posty: 6179
Skąd: Kanton
Wysłany: 7 Lipca 2008, 08:37   

Dabliu napisał/a
Paramythia Vakkerby: Dziki Mesjasz się pisze i, wedle tego co mam w umowie, powinienem się z tym wyrobić do końca sierpnia; natomiast zakończenie całej historii, czyli Paramythia Vakkerby: Oblężone miasto na razie w fazie luźnych konspektów, a z napisaniem powinienem się uporać do końca roku.

Ale Ty pracujesz zawodowo, tak? Bo ja rozumiem szybkie pisanie przez dni parę, ale jak na głowie są inne problemy, to tempo musi spaść. Musi?
_________________
"Our life is a time of war and an interlude in a foreign land, and our fame thereafter, oblivion." Marcus Aurelius
 
 
Navajero 
Admirał Ackbar


Posty: 2456
Skąd: Shangri - La
Wysłany: 7 Lipca 2008, 09:11   

Gustaw G.Garuga napisał/a
Bo ja rozumiem szybkie pisanie przez dni parę, ale jak na głowie są inne problemy, to tempo musi spaść. Musi?

Ja piszę 3-5 k znaków dziennie, co daje 90 - 150 k miesięcznie, czyli w 5 miesięcy można spokojnie napisać książkę. W sumie dwie rocznie, nie licząc paru krótszych tekstów. Ale jakby utrzymać tempo 10 k dziennie... :D
 
 
Gustaw G.Garuga 
Bakałarz

Posty: 6179
Skąd: Kanton
Wysłany: 7 Lipca 2008, 09:27   

Mnie się zdarzało i przez tydzień pisać regularnie po 10 tysięcy znaków dziennie (powieść w dwa miesiące?), ale do tego muszę mieć spokojną głowę. Dlatego frapuje mnie tempo pracy Dabliu.
_________________
"Our life is a time of war and an interlude in a foreign land, and our fame thereafter, oblivion." Marcus Aurelius
 
 
Tequilla 
Rzułta rzaba


Posty: 2378
Skąd: niżne landy
Wysłany: 7 Lipca 2008, 09:38   

10k dziennie to jest coś...

ja też staram się pisac regularnie, najlepiej codziennie, ale do tej pory moim największym problemem było "porzucanie" swoich pomysłów. Dzięki temu mam komputer z kilkoma powieściami po kilkadziesiąt stron ( które kiedyś na pewno trzeba będzie dokończyć).

Na dzień dzisiejszy ucieszyłoby mnie nawet 5k znaków dziennie.

Dabliu jak to tam? Ile dziennie piszesz? I jak ci się udaje spać tylko godzinę na dobę? :D
_________________
"Could you look an animal in the eyes and say to it, 'My appetite is more important than your suffering'?" Moby
 
 
Dabliu 
Marsjanin


Posty: 2265
Skąd: Wrocław
Wysłany: 7 Lipca 2008, 21:47   

Gustaw G.Garuga napisał/a
Ale Ty pracujesz zawodowo, tak? Bo ja rozumiem szybkie pisanie przez dni parę, ale jak na głowie są inne problemy, to tempo musi spaść. Musi?


Oczywiście, że musi. Na przykład tak jak dzisiaj -> 10 godzin pracy + 3 godziny dojazdów = żywy trup. A po powrocie do domu dziecko żąda atencji, połowiczka żąda atencji, pies i kot żądają atencji, a jeszcze chciałoby się coś poczytać. No, czasem po prostu się nie da. Ale odbijam to sobie w ten sposób, że po kilku dniach nieróbstwa siadam na kilka nocy róbstwa wzmożonego. Mam o tyle dobrze, że żyję ze swoimi tekstami, pracuję z nimi, zasypiam, budzę się, czytam książki, oglądam filmy, poruszam się komunikacją miejską lub kończynną, a one wciąż są przy mnie. Czasem co prawda nakładają się na siebie, a także na rzeczywistość, zwłaszcza w okresach psycho-fizycznej depresji, ale staram się czynić z tego motor napędowy dla kolejnych impresji, co na dobrą sprawę tylko mi pomaga.
Wiesz, gdybym nie musiał pracować zawodowo, nie guzdrałbym się tak z tymi tekstami i być może próbowałbym też przepychać coś do czasopism...

Gustaw G.Garuga napisał/a
Mnie się zdarzało i przez tydzień pisać regularnie po 10 tysięcy znaków dziennie (powieść w dwa miesiące?), ale do tego muszę mieć spokojną głowę. Dlatego frapuje mnie tempo pracy Dabliu.


Z braku laku staram się wykorzystywać właśnie tę "niespokojność" głowy, choć przyznam, że nie potrafię pracować, gdy rozprasza mnie coś w bezpośredni sposób. Np. telewizor w tym samym pokoju, dziecko błagające o udostępnienie komputera itp.
Poza tym, tempo pracy wyjdzie w praniu. Najpierw dajcie mi te wszystkie książki napisać, a potem się dziwujcie :wink:

Tequilla napisał/a
10k dziennie to jest coś...

ja też staram się pisac regularnie, najlepiej codziennie, ale do tej pory moim największym problemem było porzucanie swoich pomysłów. Dzięki temu mam komputer z kilkoma powieściami po kilkadziesiąt stron ( które kiedyś na pewno trzeba będzie dokończyć).


Oj... też tak mam :(

Tequilla napisał/a
Dabliu jak to tam? Ile dziennie piszesz? I jak ci się udaje spać tylko godzinę na dobę? :D


Bez przesady; zwykle sypiam od trzech do pięciu godzin na dobę. Raz w tygodniu pozwalam sobie nawet na siedem lub osiem godzin snu.
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 7 Lipca 2008, 22:40   

Przeczytałam Będę na ciebie czekała , zrobiło na mnie wrażenie. Mam tylko drobne zastrzeżenie do początkowych akapitów. Jak na mój gust używasz nadto przesłodzonego, wręcz kiczowatego języka. Domyślam się, że jest to zabieg celowy, malujesz świat widziany oczami dziesięcioletniej dziewczynki, ale troszkę przesadziłeś. Zakończenie znakomite.
 
 
Dabliu 
Marsjanin


Posty: 2265
Skąd: Wrocław
Wysłany: 7 Lipca 2008, 22:46   

Agi napisał/a
Domyślam się, że jest to zabieg celowy, malujesz świat widziany oczami dziesięcioletniej dziewczynki, ale troszkę przesadziłeś.


Bo to taki realizm baśniowy :wink:

Agi napisał/a
Zakończenie znakomite.


Dziękuję :mrgreen:
 
 
Gustaw G.Garuga 
Bakałarz

Posty: 6179
Skąd: Kanton
Wysłany: 7 Lipca 2008, 22:55   

To ja w porównaniu z Tobą mam świetne warunki logistyczne; niestety ilość problemów i zobowiązań pozaliterackich powoduje, że ostatnio przeważnie nie mam już siły przejmować się problemami jakiegoś bohatera literackiego. No nic, są widoki, że końcem sierpnia najgorsze będę miał za sobą - wtedy spróbuję się z Tobą pościgać ;)
_________________
"Our life is a time of war and an interlude in a foreign land, and our fame thereafter, oblivion." Marcus Aurelius
 
 
Dabliu 
Marsjanin


Posty: 2265
Skąd: Wrocław
Wysłany: 7 Lipca 2008, 23:28   

No tak, proza życia niekiedy zostawia prozę literacką daleko w tyle, jeśli idzie o spiętrzenie problemów stawianych przed głównym bohaterem :wink: U mnie w zasadzie większość kłopotów jest jakoś związana z finansami. W każdym razie, stresy typu: "jak dziecko poradzi sobie w zerówce, jak obłaskawić organizm, jak dożyć do pierwszego?", lub zobowiązania rodzinne, zawodowe, czy nawet towarzyskie, potrafią skutecznie oderwać od pisania.

BTW, co do ścigania się, gdyby problemem była prędkość pisania, byłbym szczęśliwym tfurcą :wink: Niestety, bić się muszę nie tyle z prędkością, co z jakością...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group